ارزان ترین شهر لهستان برای کار و زندگی

ارزان ترین شهر لهستان برای کار و زندگی

عوامل متعددی مانند شرایط آب و هوا ، بازار کار لهستان برای خارجی ها ، هزینه اجاره یا خرید مسکن ، وضعیت مدارس و دانشگاه ها ، سرگرمی و تفریحات و غیره در انتخاب لهستان برای مهاجرت و زندگی تاثیر گذار است . هر فرد قبل از اقدام به مهاجرت و انتخاب شهر مقصد باید به فاکتور های بالا توجه نموده و بر اساس معیار های خود و خانواده بهترین گزینه را انتخاب نماید . یکی از کشور های کم مهاجر پذیر در اروپا ، لهستان است که با شهر های زیبا ، دانشگاه های معتبر ، بازار کار مناسب و هزینه زندگی مقرون به صرفه پذیرای مهاجرین متعددی از سراسر جهان می باشد . در این مقاله مشاورین ارشد موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی ارزان ترین شهر لهستان برای کار و زندگی را معرفی کرده و روش های قانونی مهاجرت به این کشور را برای زندگی بیان خواهند کرد .

معرفی ارزان ترین شهر لهستان برای کار و زندگی

لهستان کشوری واقع در مرکز اروپاست که با کشور های آلمان از سمت غرب ، جمهوری چک از سمت جنوب غربی ، اسلواکی از سمت جنوب ، لیتوانی و روسیه از سمت شمال شرقی ، بلاروس از سمت شرق ، اوکراین از سمت جنوب شرقی ، دریای بالتیک از سمت شمال همسایه است . این کشور با مساحت بیش از 312 هزار کیلومتر مربع ، شصت و نهمین کشور بزرگ جهان به شمار می آید .

جمعیت ساکنین این کشور بالغ بر سی و هشت میلیون نفر است که اکثر آن ها مسیحی هستند . پایتخت لهستان شهر ورشو نام دارد که بزرگ ترین و پرجمعیت ترین شهر این کشور محسوب می شود . از دیگر شهر های مهم این کشور میتوان به کراکوف ، ووچ ، وروتسلاو ، پوزنان ، گدانسگ ، اشچچین و کاتوویتس اشاره کرد. زبان رسمی این کشور زبان لهستانی و واحد پول آن زلوتی نام دارد .

هنگام تصمیم گیری و انتخاب مکان مناسب برای مهاجرت و زندگی عوامل موثری مانند هزینه مسکن مقرون به صرفه ، هزینه کم زندگی ، دسترسی به مشاغل پردرآمد ، مدارس خوب ، مراقبت های پزشکی با کیفیت ، آب و هوا و تفریحات به ذهن فرد می آید . لهستان یک یک کشور متنوع و بزرگ با مناطق مختلف است که فرد می تواند با زندگی در هر منطقه آن تجربه متفاوتی برای خود رقم بزند . در این کشور شهر های بسیاری وجود دارد که کیفیت عالی زندگی و شرایط کاری مناسب را به شهروندان خود ارائه می دهند .

ورشو ، گران ترین شهر های لهستان برای زندگی است اما فرصت های شغلی متنوعی در این شهر وجود دارد . البته همه شهر های این کشور مکانی مناسب برای کار و زندگی به شمار می آیند که تعدادی از ارزان ترین شهر لهستان برای کار و زندگی در این مقاله معرفی خواهند شد .

سووپسک

سووپسک یکی از ارزان ترین شهر لهستان برای کار و زندگی است که در استان پومرانیانی در بخش شمالی این کشور واقع شده است و جمعیت ساکنین این شهر 95274 نفر و مساحت آن حدود 43/15 کیلومتر مربع می باشد . این شهر یکی از پرجمعیت ترین شهر های لهستان است . محیط زیست ، برابری و صبر و بردباری انتخاب عالی برای فردی است که در این شهر زندگی می کنند . نزدیکی و دسترسی آسان به توریسیتی به این معناست که امکان اشتغال در این شهر بسیار بالا است و فرد می تواند از زندگی عالی در این شهر بهره مند شود . محیط زیست این شهر سبب آرامش فرد می شود .

ترونی

ترونی یکی از شهر های شمالی لهستان می باشد که در سواحل رود ویستولا واقع شده و جمعیت آن بالغ بر 202 هزار نفر است . این شهر یکی از قدیمی ترین شهر های لهستان است که قدمت آن به قرن هشتم بر می گردد . در طول قرن ها این شهر زادگاه مذاهب و زمینه های متنوع می باشد . البته در حال حاضر این شهر یکی مراکز مدرن و تکنولوژیکی در اروپای شرقی محسوب می شود . افراد معتقدند که این شهر یکی از زیباترین شهرهای اروپا است . این شهر زادگاه نیکلاس کوپرینگ است و در سال 1997 از سوی سازمان یونسکو در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفته است . این شهر به دلیل زیبایی های طبیعی خود یکی از شهر های توریستی لهستان به شمار می آید .

گدانسک

گدانسک یکی از شهر های لهستان واقع در سواحل دریای بالتیک است . این شهر مرکز وایوودپوم پومرانیا و پایتخت کاشبیا ، بندر اصلی لهستان و مرکز بزرگترین منطقه شهری کشور است . این شهر دارای یک احساس منحصر به فرد جدا از دیگر مکان های لهستانی است ، گدانسک نقش بسیار مهمی در متلاشی شدن کمونیسم ایفا می کند و اغلب به عنوان شهر آزادی مورد توجه قرار می گیرد . هر ساله این شهر مقام شاد ترین مکان برای زندگی در لهستان را به خود اختصاص می دهد و 79 درصد جمعیت این شهر از زندگی در این کشور احساس راحتی می کنند . سواحل زیبا ، آب و هوای خوب و مرکز شهر زیبا به محبوبیت بیشتر این شهر می افزاید و در نهایت گفتنی است که جزو ارزان ترین شهر لهستان برای کار و زندگی نیز به شمار می رود .

کراکوف

کراکوف از بزرگترین و قدیمی ترین شهر های کشور لهستان به شمار می رود که در سمت جنوب این کشور قرار گرفته و تا سال 1609 پایتخت این کشور بود . جمعیت ساکنین این شهر حدود 759131 نفر می باشد . این شهر دومین شهر بزرگ لهستان است و یکی از شهر های پیشرو در زندگی آکادمیک ، اقتصادی ، فرهنگی و هنری در لهستان می باشد . این شهر به عنوان یکی از زیباترین شهر ها در اروپاست و یکی از منحصر به فرد ترین مکان ها در جهان است . این شهر از شهر های توریستی لهستان است و یافتن شغل و زندگی در این کشور بسیار آسان است چرا که کراکوف یکی از بزرگترین شهر ها با بازار کاری متنوع است .

ورشو

ورشو نام پایتخت و بزرگترین شهر لهستان است که مساحت آن حدود 516 کیلومتر مربع و جمعیت آن بالغ بر 1716000 نفر می باشد . این شهر پر جمعیت ترین شهر لهستان و دهمین شهر بزرگ اتحادیه اروپا از نظر جمعیت است . این شهر از جمله شهر هایی است که در جنگ جهانی دوم به شدت آسیب دیده است و دارای زمستان های سرد و تابستان های معتدل است . این شهر یکی از مراکز مهم مهاجر پذیر در اروپا بوده و افراد متعددی از دیگر نقاط اروپا و جهان راهی این منطقه شده اند . همچنبن مانند دیگر پایتخت های کشور های جهان مشاغل پر درآمد را ارائه می کند و به همه نوع فرصت ها دسترسی دارد .

بازار کار در این شهر برای افراد خارجی بسیار جذاب است چرا که شرکت های بین المللی بسیاری برای انگلیسی زبان ها و آلمان زبان ها در این شهر وجود دارد . البته هزینه زندگی و اجاره مسکن در این شهر در مقایسه با دیگر شهر های لهستان مقداری بیشتر است و جزو ارزان ترین شهر لهستان برای کار و زندگی بحساب نمی آید .

در مقاله فوق مشاورین مجرب موسسه مهر آفرین رجبی به معرفی ارزان ترین شهر لهستان برای کار و زندگی پرداخته و جزئیات و مزایای زندگی در این شهر ها را بیان نمودند . در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتری همچون قیمت خانه برای زندگی در لهستان و غیره با دفاتر موسسه مهاجرتی به لهستان رحبی در دو مرکز شیراز و تهران ، تماس حاصل نمایید .

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه