10 جاذبه گردشگری و دیدنی اسلواکی

10 جاذبه گردشگری و دیدنی اسلواکی کدامست؟ این کشور کوهستانی و تا حدی کم جمعیت که زمانی بخشی از چکسلواکی بوده ، چیزهای زیادی برای ارائه به بازدیدکنندگان دارد.

10 جاذبه گردشگری و دیدنی اسلواکی می تواند شامل پارک های ملی ، مسیرهای پیاده‌ روی خوش منظره و صدها غار که برخی از آن ها مکان‌هایی ثبت شده توسط یونسکو هستند ، باشد ؛ لذا اسلواکی مقصدی رویایی برای دوستداران فضای باز و متقاضیان مهاجرت به اسلواکی است ؛ در این زمینه علاوه بر مطالعه این مقاله می‌توانید با کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) مشورت نمایید.

مکان های جذاب زیادی برای بازدید در اسلواکی وجود دارد که باعث شده تا اسلواکی به یکی از شناخته شده ترین مقاصد گردشگری در جهان تبدیل شود ؛ اسلواکی کشوری به شدت شهری است و اقتصاد کشور اسلواکی ، پیشرفته با درآمد بالا است و در شاخص توسعه انسانی دارای رتبه بسیار بالایی است.

این کشور در مجموع دارای 9 پارک ملی است که مساحتی معادل با 6.5 درصد از کل زمینهای اسلواکی را پوشش می دهد ؛ همچنین اسلواکی دارای تنوع زیستی غنی است و سرزمین حیوانات مختلف و نیز تعدادی از گونه های در معرض خطر انقراض می باشد.

علاوه بر این ، برای علاقمندان به تاریخ و غذاخوری‌ها در اسلواکی فرصتهای فراوانی فراهم آمده است و موزه‌های فضای باز اسلواکی فرصتی بی‌نظیر برای کشف سنتهای عامیانه این کشور هستند ؛ این کشور عمدتاً به دلیل مناظر کوهستانی و صدها غار که کتیبه‌های باستانی را به نمایش می گذارد ، مشهور است.

فهرست مطالب
10 جاذبه گردشگری و دیدنی اسلواکی

بهترین مکان ها در اسلواکی

اسلواکی کشوری با شهرهای هنری و محیط طبیعی باشکوه است ؛ شهرهای بزرگ و قلعه های باشکوه اسلواکی مردم را از هر گوشه ای از جهان مجذوب خود می کند.

این کشور یکی از نقاط افتخارآمیز در کل قاره اروپا است ؛ زیبایی این منطقه ، از قلعه های باستانی باشکوه آن گرفته تا شهرهای پیشرفته مدرن ، از کوه های سرسبز گرفته تا رودخانه های جاری ، غیرقابل توصیف است.

لذا ، در صورتی که به هر دلیلی چه تحصیل در اسلواکی چه کار و یا بازدید و … ، می خواهید به اسلواکی سفر کنید ، پیشنهاد می کنیم ، در ابتدا مکان های پربازدید و جذاب اسلواکی را مشخص کنید که 10 جاذبه گردشگری و دیدنی اسلواکی از جمله آن ها هستند.

در این صورت علاوه جلوگیری از اتلاف زمان ، از سردرگمی های خسته کننده و نیز هزینه های زندگی در اسلواکی کاسته خواهد شد.

مکان های زیر جزو بهترین مکان ها در اسلواکی هستند:

 • قلعه براتیسلاوا (Bratislava Castle)
 • قلعه Spiš
 • کلیسای جامع سنت مارتین (St Martin’s Cathedral)
 • پارک ملی بهشت اسلواکی (Slovak Paradise National Park)
 • کاخ گراسالکوویچ (Grassalkovich Palace)
 • پارک آبی تاترالندیا (Aquapark Tatralandia)
 • غار آزادی دمانوفسکا (Demänovská Cave Of Liberty)
 • تالار شهر قدیمی (Old Town Hall)
 • قلعه بوجنیس (Bojnice Castle)
 • اشتربسکه پلسو (Štrbské Pleso)
 • دروازه مایکل (Michael’s Gate)
 • کوشیسه (Košice)
منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

شناخت جاذبه های دیدنی و گردشگری کشورها با دریافت مشاوره های تخصصی از کارشناسان رجبی.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

از دیدن قلعه ها و قصرهای افسانه ای اسلواکی لذت ببرید.

از دیدن قلعه ها و قصرهای افسانه ای اسلواکی لذت ببرید ؛ چرا که این کشور خانه بیش از 100 قلعه است که برخی از آن ها هنوز هم بسیار باشکوه و باعظمت هستند ؛ قلعه Bojnice قرن دوازدهمی که یک صحنه فیلمبرداری محبوب برای فیلمهای تاریخی و افسانه ای بوده است ، زندگی خود را به عنوان یک قلعه آغاز کرده و در طول قرنها به یک اقامتگاه سلطنتی رومی با رنگهای گوتیک و رنسانس تبدیل شده است.

این قلعه برروی تپه‌ای مشرف به شهر واقع شده و یکی از پربازدیدترین قلعه ها در سطح اروپا است ، لذا فراموش نکنید که این قلعه را در لیست 10 جاذبه گردشگری و دیدنی اسلواکی برای بازدید قرار دهید.

یکی دیگر از نمونه‌های بسیار جذاب و خیره‌کننده قلعه نئوگوتیک Orava است که یکی از زیباترین قلعه‌های کشور به حساب می‌آید و این قلعه به دلیل مکان مورداستفاده در فیلم خون آشام 1922 ، نوسفراتو (Nosferatu) به شهرت رسیده است ؛ قلعه دوین (Devin Castle) ، درست خارج از براتیسلاوا و در نزدیکی مرز با اتریش است و تا حدی بازسازی شده و در حال حاضر نمایشگاههای موزه شهر براتیسلاوا را در خود جای داده است.

بقایای قلعه  Strecno، قلعه Blatnický و نیز قلعه Brekov از مناظر محبوب در امتداد صخره های آهکی و مسیرهای پیاده روی در اسلواکی هستند ؛ بسیاری از قلعه ها ، کاخ ها و خانه های اعیانی در اسلواکی ، امکان یک شب اقامت را برای داشتن تجربه ای که هرگز فراموش نخواهید کرد ، فراهم می‌‌آورند.

موزه های فضای باز در اسلواکی

موزه های فضای باز در اسلواکی

موزه های فضای باز در اسلواکی از دیگر مکان های جذاب در این کشور و جزو 10 جاذبه گردشگری و دیدنی اسلواکی می باشند ؛ به طور کلی ، اگر می خواهید در مورد فرهنگ هایی که یک ملت را تشکیل داده اند ، مطالبی بدانید ، بهترین راه از بازدید از موزه ها است ؛ لذا در موزه ها تاریخ زنده را خواهید دید و فرصتی برای سفر به گذشته ها برای بازدید کننده فراهم خواهد آمد.

موزه دهکده اسلواکی (Museum of the Slovak Village) ، بزرگ ترین نمایشگاه مردم شناسی در فضای باز در کشور اسلواکی است که نمونه ای خیره کننده از معماری سنتی می باشد ؛ این موزه شامل 129 ساختمان ، از جمله آتش خانه ، کلیسا ، فروشگاه روستایی و میخانه و اشیاء فنی است و به بازدیدکنندگان کمک می کند تا زندگی در روستاهای اسلواکی را در قرن نوزدهم درک کنند.

نمایشگاه های کشاورزی ، رویدادهای روزانه و نمایش های زنده در تمام طول سال در این مکان برگزار می‌شود ؛ همچنین ، روستای Cicmany  که توسط کوه ها و چمن زارهای سرسبز احاطه شده ، به‌ دلیل خانه های چوبی نقاشی شده با دستش معروف است ، علاوه بر این ، خانه های صخره ای روستای برهلووچه (Brhlovce) به زمان حمله های ترک ها در قرن شانزدهم بازمی‌گردد و در اصل  از این مکان به عنوان مخفیگاه استفاده می شده است.

پارک ملی بهشت اسلواکی

طبیعت را می توان در بهشت ​​اسلواکی کشف نمود ؛ پارک ملی بهشت ​​اسلواکی با این که ممکن است بزرگ ترین پارک اسلواکی نباشد ، اما قطعا از جمله معروف ترین پارک ها است و باید این محل را در صدر 10 جاذبه گردشگری و دیدنی اسلواکی برای بازدید قرار داد.

در داخل این پارک 19 ذخیره گاه طبیعی ، بیش از 350 غار و صدها دره و گلوگاه قرار دارد و اکثر بازدیدکنندگان به قصد استفاده از مسیرهای پیاده روی 300 کیلومتری به این مکان می‌ آیند ؛ پارک ملی بهشت ​​اسلواکی به دلیل دشواری و مسیرهای ناهموار که اغلب شامل پل های معلق ، نردبان ها و مسیرهای پیاده روی اش است ، شهرت دارد.

مسیر 15 کیلومتری پریلوم هورنادو (Prielom Hornádu) بسیار محبوب است و این محبوبیت تا حدی به دلیل زمین ناهموار آن ، که باید با چسبیدن به زنجیر ، بالا رفتن از نردبان های ناپایدار و عبور از پل انجام شود ؛ می باشد ؛ در زمستان ، بستر نهر یخ می زند و می توان با استفاده از کفش های برفی به جای استفاده از پل ها عبور کرد.

یکی دیگر از مسیرهای معروف ، مسیر منتهی به آبشار 75 متری Zavojovy است که تنها پس از پیمایش از یک نردبان فلزی عمودی و پل معلق در هوا می توان به آن رسید.

دیدن شهر براتیسلاوا

پایتخت اسلواکی شهری کوچک با تنها نیم میلیون جمعیت است ، اما این بدان معنا نیست که در این شهر چیزهای زیادی برای دیدن و انجام دادن نیست ؛ برعکس براتیسلاوا مقصدی عالی برای دوستداران هنر و تاریخ و غذاهای متنوع اسلواکی است ؛ این شهر در منطقه ای با پوشش گیاهی سرسبز واقع شده است ، لذا پارک ها ، فضاهای باز و دریاچه های زیادی در براتیسلاوا و اطراف آن ، از جمله دریاچه Rusovce وجود دارد و براتیسلاو دارای دو کاخ ، یکی کاخ ریاست جمهوری روکوکو و دیگری کاخ پریمات و تالار آینه های معروف آن می باشد.

همچنین ، قلعه باشکوه براتیسلاوا ، که در فلاتی بالای شهر قرار دارد و در قرن دهم ساخته شده ، یکی از پربازدیدترین جاذبه های گردشگری اسلواکی می باشد و بازدیدکنندگان می توانند در باغ های آن گشت بزنند و از موزه ملی اسلواکی که در داخل قلعه قرار دارد دیدن نمایند.

از دیگر مقاصد اصلی شهر می توان به کلیسای آبی (Blue Church) و نیز مجموعه ساختمان های قرن چهاردهمی که تالار شهر قدیمی را تشکیل می دهند و میدان 1000 ساله Hviezdoslavovo که توسط ساختمان ها و سازه های برجسته احاطه شده است ، اشاره کرد ؛ پس جای تعجبی ندارد که در زمان بازدید از اسلواکی شهر براتیسلاوا را در بین 10 جاذبه گردشگری و دیدنی اسلواکی قرار داد.

دیدن شهر براتیسلاوا

Spiš  ، بزرگترین قلعه مستحکم اروپا

قلعه Spiš که متعلق به قرن دوازدهم است ، بر روی تپه ای کم ارتفاع قرار دارد و مساحتی بالغ بر 41000 متر مربع را پوشش می‌ دهد ، لذاSpiš  ، بزرگترین قلعه مستحکم اروپا به شمار می آید.

 Spiš یک سایت میراث جهانی یونسکو است که به عنوان یک قلعه سنگی ساده رومی ساخته شد و در طول قرن ها توسعه یافته است ؛ در قرن چهاردهم ، یک کاخ دو طبقه و یک تالار رومی ستون دار مستطیل شکل به آن اضافه شد و یک دیوار وسیع در اطراف زمین ساخته شد که وسعت مجموعه را دو برابر کرد.

این قلعه در سال 1790 در اثر آتش سوزی تا حدی ویران شد و پس از آن دیگر هرگز مسکونی نشد ، هر چند که بخش های خاصی از این قلعه بازسازی شده اند و بخش های بیش تری هم در دست بازسازی هستند.

امروزه ، این قلعه نمایشگاهی از ابزارهای شکنجه ای که زمانی در قلعه استفاده می شده و همچنین آثاری از موزه  Spiš که شامل نمایش های باستان شناسی و مردم شناسی است ، می باشد ؛ لذا ، قرار دادن این قلعه به عنوان 10 جاذبه گردشگری و دیدنی اسلواکی خالی از لطف نخواهد بود.

با مشاوران هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی در تماس باشید تا در مورد 10 جاذبه گردشگری و دیدنی اسلواکی و یا مهاجرت و سفر به این کشور ، اطلاعات مفیدی در اختیار شما قرار دهند.

پیاده روی در های تاتراس

پیاده روی در های تاتراس

های تاتراس رشته کوهی عظیم و بلندترین رشته کوههای کارپات در شمال اسلواکی هستند و شامل صخره‌های بلند ، زیستگاههای آلپ و بیش از صد دریاچه کوهستانی است ؛ لذا ، پیاده‎روی در های تاتراس به شدت جذاب است ؛  Gerlachovský štít با ارتفاع 2655 متر ، مرتفع‌ترین قله و موردعلاقه کوهنوردان و کوه‎پیمایان است ، زیرا صعود به آن به همراه راهنمایان معتبر کوهستان ، نسبتا آسان است و کوهنوردان زیاد بیماری ارتفاع را تجربه نمی کنند ؛ اما Lomnicky Stit با ارتفاع نزدیک به 2634 متر ، مقصدی محبوب تر برای بازدید کنندگان و کوهنوردان است ؛ چرا که می توان تا حدی از طریق تله کابین به آن صعود کرد.

مهمتر از همه ، های تاتراس به دلیل مسیرهای ناهموار پیاده روی خود که توسط کوههای آهکی و دریاچه های آلپی بکر احاطه شده است ، مشهور می باشد ؛مسیر Kriván یکی از زیباترین مسیرها است و شما را از مسیرهای کوهستانی بالا می‌برد تا مناظر خیره کننده پارک را ببینید ؛ این مسیر شامل یکی از معدود صعودهای طولانی (حدود 7.5 کیلومتر) است که نیازی به راهنما ندارد ، در زمستانها ، های تاتراس مقصد اصلی برای اسکی آلپاین می‌باشد ؛ لذا اگر به کوهنوردی و صعود علاقمندید منطقه های تاتراس را نیز در لیست 10 جاذبه گردشگری و دیدنی اسلواکی برای بازدید قرار دهید.

بانسکا اشتاونیکا یک شهر معدنی قدیمی در اسلواکی

بانسکا اشتاونیکا یک شهر معدنی قدیمی در اسلواکی است که توسط یونسکو محافظت می‌شود ؛ Banská Štiavnica یک شهر قرون وسطایی است که بر روی یک آتشفشان باستانی قرار دارد ؛ سلت ها از قرن سوم قبل از میلاد از این منطقه نقره استخراج می کردند و محبوبیت این شهر به عنوان تولید کننده نقره و طلا به همبن خاطر افزایش یافت.

در قرن پانزدهم ، شهر در حال ساخت استحکامات برای محافظت از معادن خود بود و در اواسط دهه 1600 ، آنها از باروت در معادن استفاده می‌کردند ؛ همچنین برای کمک به استخراج معادن و جلوگیری از سیل ، یک سیستم پیچیده از مخازن آب مصنوعی و بیش از 100 کیلومتر کانال و تونل به هم پیوسته در شهر راه اندازی شد.

امروزه بسیاری از آن ها به مناطق تفریحی مناسب برای شنا تبدیل شده اند و در حالی که مدت هاست که استخراج معدن در Banská Štiavnica  انجام نمی شود ، اما بازدیدکنندگان می توانند با استفاده از کلاه ایمنی و چراغ هایی برای دیدن موزه معدن بروند و معدن قرن هفدهمی را جستجو نمایند.

همچنین ، زمانی که در شهر بانسکا اشتاونیکا هستید ، از بازدید میدان شهر قدیمی غافل نشوید ، چرا که این منطقه محل تعدادی از ساختمانهای قرون وسطایی و همچنین ستون طاعون (plague column) ، موزه کانی شناسی و تالار شهر که قدمت آن به قرن چهاردهم باز می گردد ، می باشد ؛ لذا بازدید از بانسکا اشتاونیکا را نیز در فهرست 10 جاذبه گردشگری و دیدنی اسلواکی قرار دهید.

یقیناً انتخاب یک کشور ، باید از جنبه های مختلف ارزیابی شود، مقالات زیر برای کمک به شما ارائه شده است.

سفر به اعماق غار یخی Dobšinská

سفر به اعماق غار یخی Dobšinská از دیگر جذابیت های اسلواکی است ؛ غار یخی Dobšinská که در نزدیکی یک شهر معدنی در منطقه بهشت ​​اسلواکی قرار دارد ، به عنوان میراث یونسکو شناخته می شود ؛ لذا در لیست 10 جاذبه گردشگری و دیدنی اسلواکی قرار می گیرد.

برای رسیدن به این غار نیاز به پیاده روی از یک تپه تا ارتفاع بیش از 900 متر است و تنها 500 متر اول غار (از حدود 1500 متر طول کل غار) بین ماه های مه و سپتامبر به روی عموم باز است ؛ دمای داخل غار در تمام طول سال در حدود 0 درجه سانتیگراد باقی می ماند و دیوارها ، سقف و کف آن با پوشش یخی پوشیده شده است ؛ به طوری که در برخی مناطق غار ضخامت یخ ها بیش از 26 متر تخمین زده می شود.

از آن جا که غار را فقط می توان به صورت بخشی از یک تور به همراه یک راهنما بازدید کرد ، پس مطمئناً می توان از خیره کننده ترین تشکیلات طبیعی این مکان از جمله استالاگمیت های یخی ، آبشارهای نیمه یخ زده و چرخش رنگارنگ نور بر روی دیوارهای یخی دیدن نمود.

سفر به اعماق غار یخی Dobšinská

منطقه Špania Dolina

منطقه Špania Dolina که دارای تنها 200 ساکن دائمی است ؛ سابقا یک شهر معدنی بوده و پر از ساختمان های رنسانس و خانه های چوبی قرن هفدهمی است که به خوبی حفظ شده اند ؛ زمانی که به  Špania Dolinaنزدیک می شوید ، خواهید دید که کلیسای سفید خیره کننده شهر بر منظره حاکم است.

 Špania Dolina توسط کوه های Staré Hory و Veľká Fatra در مرکز اسلواکی در بر گرفته شده ، لذا گزینه های زیادی را برای فعالیت در فضای باز ، از جمله مسیرهای پیاده روی، اسکی صحرایی و دوچرخه ‌سواری در کوهستان را به بازدید کنندگان ارائه می دهد ؛ همچنین اگر درباره تاریخ معدن Špania Dolina علاقمند هستید ، بازدید از موزه مس شهر نیز گزینه ای عالی است.

پارک ملی کارست اسلواکی

پارک ملی کارست اسلواکی

از دیگر مواردی که جزو 10 جاذبه گردشگری و دیدنی اسلواکی قرار می گیرد ، پارک ملی کارست اسلواکی است ؛ این پارک یکی از منحصر به فردترین پارک های ملی اسلواکی بوده و به عنوان میراث جهانی یونسکو ثبت شده است ؛ پارک ملی کارست به خاطر غارهایش به شهرت رسیده ؛ به طوری که بیش از 700 مورد از غارها در سراسر دشت ها و فلات های عظیم کارست پراکنده شده اند ، غار خیره کننده Domica ، بخشی از مجموعه غارهای بزرگی است که از مرز مجارستان امتداد پیدا کرده است و می توان از طریق تورها و به همراه یک راهنما در این غار جستجو کرد ؛ همچنین ، این پارک ماجراجویانی را مجذوب خود می کند که به دنبال مسیرهای منحصر به فردی هستند که دارای مسیرهای چوبی ، پل ها ، بقایای قلعه ها ، آبشارهای کوچک و دره های شگفت انگیز باشد ؛ در مجموع بیش از 500 کیلومتر مسیر دوچرخه سواری و مسیرهای پیاده روی در داخل این پارک وجود دارد.

آثار باقی مانده از امپراتوری های قدیم در اسلواکی

بازدید از آثار باقی مانده از امپراتوری های قدیم در اسلواکی از دیگر جذابیت های این کشور است ؛ از آن جا که اسلواکی زمانی بخشی از امپراتوری سلطنتی اتریش – مجارستان بوده ، لذا امروزه این موضوع در همه جا خود را به شکل قصرها و کاخ های باشکوه نشان می دهد که نمونه ای از این قصرها ، عمارت تاریخی Appony در روستای Oponice می باشد.

عمارت تاریخی Appony ، در ابتدا در قرن شانزدهم به عنوان یک قلعه مستحکم ساخته شد ، اما در طی سال ها تغییرات قابل توجهی را پشت سر گذاشت که از جمله می توان به بازسازی آن در دهه 1840 اشاره نمود.

شهرهای  Topoľčianky،Mojmírovce  و Belá نیز در این خصوص چیزهای زیادی برای ارائه دارند ؛ به عنوان مثال ، تاریخ خانه مانور باروک کلاسیک Mojmírovce به قرن هجدهم باز می گردد و زمانی متعلق به خانه هونیادی (Hungary) مجارستان بوده است.

سوالات پر تکرار 10 جاذبه گردشگری و دیدنی اسلواکی

این کشور در مجموع دارای 9 پارک ملی است که مساحتی معادل با 6.5 درصد از کل زمینهای اسلواکی را پوشش می دهد.

 • قلعه براتیسلاوا (Bratislava Castle)
 • قلعه Spiš
 • کلیسای جامع سنت مارتین (St Martin’s Cathedral)
 • پارک ملی بهشت اسلواکی (Slovak Paradise National Park)
 • کاخ گراسالکوویچ (Grassalkovich Palace)

موزه دهکده اسلواکی (Museum of the Slovak Village) ، بزرگ ترین نمایشگاه مردم شناسی در فضای باز در کشور اسلواکی است که نمونه ای خیره کننده از معماری سنتی می باشد ؛ این موزه شامل 129 ساختمان ، از جمله آتش خانه ، کلیسا ، فروشگاه روستایی و میخانه و اشیاء فنی است و به بازدیدکنندگان کمک می کند تا زندگی در روستاهای اسلواکی را در قرن نوزدهم درک کنند.

پایتخت اسلواکی شهری کوچک با تنها نیم میلیون جمعیت است ، اما این بدان معنا نیست که در این شهر چیزهای زیادی برای دیدن و انجام دادن نیست ؛ برعکس براتیسلاوا مقصدی عالی برای دوستداران هنر و تاریخ و غذاهای متنوع اسلواکی است ؛ این شهر در منطقه ای با پوشش گیاهی سرسبز واقع شده است ، لذا پارک ها ، فضاهای باز و دریاچه های زیادی در براتیسلاوا و اطراف آن ، از جمله دریاچه Rusovce وجود دارد و براتیسلاو دارای دو کاخ ، یکی کاخ ریاست جمهوری روکوکو و دیگری کاخ پریمات و تالار آینه های معروف آن می باشد.

برای رسیدن به این غار نیاز به پیاده روی از یک تپه تا ارتفاع بیش از 900 متر است و تنها 500 متر اول غار (از حدود 1500 متر طول کل غار) بین ماه های مه و سپتامبر به روی عموم باز است ؛ دمای داخل غار در تمام طول سال در حدود 0 درجه سانتیگراد باقی می ماند و دیوارها ، سقف و کف آن با پوشش یخی پوشیده شده است ؛ به طوری که در برخی مناطق غار ضخامت یخ ها بیش از 26 متر تخمین زده می شود.

فرقی نمی کند که برای کار در کشور اسلواکی هستید و یا تحصیل یا تفریح ، به هر حال می توانید به 10 جاذبه گردشگری و دیدنی اسلواکی و نیز سایر مناطق دیدنی این کشور سری زده و تجربه ای لذتبخش را برای خود در اسلواکی رقم بزنید ؛ در این مورد می توانید از راهنمایی های کارشناسان موسسه مهاجرتی رجبی در دفاتر تهران و شیراز نیز استفاده کنید ، توصیه ما مطالعه مقاله تحصیل در اسلواکی است چراکه دانشگاه های ارزان و معتبر این کشور می توانند مقاصد مناسبی برای مهاجرت تحصیلی باشند ، جزئیات را در مقاله لینک شده بخوانید.

جاذبه های گرشگری برخی از کشورهای اروپایی را در مقالات زیر بخوانید ، مطالعه دیدنی های جهان نیمی از لذت دیدن آن ها را دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rate this post
منو
خانه