10 شرکت و بانک مهم در اسلواکی

10 شرکت و بانک مهم در اسلواکی
مشاور مهاجرتی

10 شرکت و بانک مهم در اسلواکی می تواند آینه خوبی از اوضاع اقتصادی این کشور را به علاقه مندان به کار و سرمایه گذاری در این کشور نشان دهد.

این کشور از سال 2004 که به اتحادیه اروپا پیوست ، توانست میزبانی شرکت های مهمی را در سطح اروپا به عهده گرفته و به یکی از سریع ترین کشورهای با رشد اقتصادی مبدل شود ، صنعت خودرو نقش مهمی در این کشور داشته و 43 درصد از تولید صنعتی اسلواکی و یک چهارم صادرات آن را تشکیل می دهد.

هم اکنون بیش از 27 موسسه مالی به عنوان بانک در این کشور فعالیت می کنند که دارای ارتباطات جهانی با بانک های بزرگ اروپا و سایر کشورها هستند که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت ، شرکت های مهم نیز در این کشور در تمامی حوزه ها از جمله IT بسیار فعال بوده و محیط اقتصادی عالی را برای سرمایه گذاران فراهم سازد ، مطالعه عنوان سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اسلواکی را در همین سایت از دست ندهید.

کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) با اطلاع کامل از تمامی قوانین سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اقتصاد این کشور به شما کمک خواهند نمود تا بتوانید مهاجرتی موفق را به اسلواکی تجربه کنید ، در این عنوان با ما همراه باشید تا به صحیح ترین و به روزترین اطلاعات در رابطه با 10 شرکت و بانک مهم در اسلواکی دست یابید.

فهرست مطالب

در فیلم اطلاعات کلی و بسیار مفید در خصوص شناخت شرکت ها و بانک های مهم اسلواکی ارائه شده است ، در مدت زمان دو دقیقه مهمترین موضوعات این مقاله را با دیدن ویدئو و گوش دادن به پادکست دریافت خواهید کرد ؛ این فایل ها را روناک از هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی به شما عزیزان ارائه داده است.

پادکست 10 شرکت و بانک مهم در اسلواکی​

نمایش ویدیو درباره 10 شرکت و بانک مهم در اسلواکی

فولکس واگن نام آشنا در اسلواکی

کشور اسلواکی در سال های زیادی پرچمدار تولید خودرو در جهان بوده است و تعجبی ندارد که نبض اصلی اقتصاد این کشور بر آن بنا شده باشد ، چنانچه به 10 شرکت و بانک مهم اسلواکی نگاهی داشته باشید قطعا در می یابید که بیش از سه مورد آنها به شرکت های خودروسازی اختصاص دارند و یکی از مطرح ترین آنها شرکت فولکس واگن می باشد.

تاسیس این شرکت که به زمان شوروی سابق بر می گردد ، به عنوان یکی از اصلی ترین کارخانه های تولید ماشین ، بخش قابل توجهی از صنعت خودرو جهان را تامین می سازد ، هم اکنون فولکس واگن نام آشنا در اسلواکی تولید کننده تخصصی تمام خودروهای شاسی ‌بلند بزرگ گروه فولکس‌ واگن شامل آئودی ، توارگ و پورشه کاین می باشد.

این شرکت فرصت های شغلی ایده آلی را برای طراحان و مهندسان فراهم نموده است.

بانک تجاری ارسته    

ارسته بانک Erste Bank بزرگترین بانک تجاری در کشور اسلواکی است که شروع فعالیت آن به سال 1825 میلادی بازمی گردد و به عنوان اولین بانک پس انداز این کشور تأسیس شد که در سال 2001 به عضویت گروه Erste Bank اتریش درآمد ، بانک تجاری ارسته طیف کاملی از محصولات و خدمات را به مشتریان خود ارائه می دهد ، از حساب های جاری سنتی گرفته تا انواع مختلف دفترچه حساب ، سپرده های مدت دار ، خدمات سیستم های پرداخت ، وام ها و خدمات بانکداری الکترونیکی مدرن.

 با توجه به کل دارایی ها سپرده های مشتریان ، وام های خرده فروشی و تعداد شعب در حال حاضر این بانک به بیش از 2.2 میلیون مشتری خدمات رسانی می کند و 203 شعبه و هشت مرکز منطقه ای و همچنین 747 دستگاه خودپرداز را در سراسر اسلواکی مدیریت می کند و در سال 2020 درآمد خالصی برابر با 108.0 میلیون یورو و دارایی کلی برابر با 207.7 میلیارد یورو را به ثبت رسانده است.

ارسته بانک در اعتبار سنجی موسسه معتبر فیچ ( Fitch ) توانست رتبه اعتباری بلند مدت A یا همان کیفیت اعتباری بالا را به دست آورد که تضمین کننده و نشان دهنده اعتبار و جایگاه بالای این بانک در اسلواکی و جهان می باشد.

بانک تجاری ارسته

شرکت گسترده دوپراستاو

شرکت گسترده دوپراستاو که در میان 10 شرکت و بانک مهم در اسلواکی قرار گرفته ، یکی از بزرگترین شرکت های ساختمانی در کشور اسلواکی است که فعالیت خود را از سال 1953 آغاز نموده و عمدتا بر ساخت و ساز حمل و نقل – جاده ها، پل ها و راه آهن متمرکز است ، این شرکت با ساخت پل آپولو بر براتیسلاوا توانست برنده جایزه از اتحادیه ساخت و ساز فولادی شده و به یک شهرت جهانی دست یابد.

بیش از 3500 نفر به طور مستقبم در استخدام این شرکت هستند که تضمین هر پروژه ساختمانی را از همان ابتدا فراهم می سازند ، در واقع نشان JSC نشان می دهد که پروژه ساختمانی موردنظر با کیفیت و استانداردی جهانی تکمیل می شود ، نکته قابل توجه در رابطه با این شرکت فعالیت های گسترده آن در خارج از کشور است که شامل خرید کامل سازه ‌ها ، ساختمان‌ ها ، تأسیسات و سایر کارهای مهندسی در زمینه‌ های ساخت و ساز کارهای عمرانی ، ساختمان ‌ها ، سازه‌ های زیرزمینی و کارهای مهندسی آب می باشد.

سالانه مهندسین عمران زیادی از کشورهای مختلف برای کار در این شرکت به کشور اسلواکی مهاجرت می کنند ، شرایط کار در کشور اسلواکی متنوع هستند با کارشناسان هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی تماس بگیرید تا بتوانید از تمامی آنها مطلع شوید.

وی یو بی بانکی جهانی

وی یو بی بانکی جهانی

وی یو بی بانک VUB Banka یک بانک جهانی است که فعالیت خود را به عنوان یک موسسه مالی دولتی در سال 1990 آغاز کرد و طیف گسترده ای از محصولات و خدمات بانکی خرده فروشی ، شرکتی و سرمایه گذاری را به افراد ، مشتریان شرکتی و سازمانی ارائه می دهد ، این بانک در سال 2001 پس از آن که گروه ایتالیایی اکثریت سهام بانک را به دست آورد ، به یک شرکت خصوصی تبدیل شد.

 وی یو بی بانکی جهانی طیف گسترده ای از محصولات و خدمات بانکداری فردی ، شرکتی و سرمایه گذاری را در سراسر اسلواکی ارائه می دهد که بر روی وام مسکن و وام های مصرفی ، محصولات و خدمات سپرده و پرداخت ، بانکداری شرکتی و فعالیت های تامین مالی تجارت خارجی متمرکز شده و علاوه بر این ها نیز از طریق زیرمجموعه های خود خدمات لیزینگ و فاکتورینگ ، پس انداز بازنشستگی و محصولات بیمه را نیز ارائه می دهد.

VUB Banka در حال حاضر شبکه ای از 197 نقطه فروش شامل شعبه های خرده فروشی ، شعب شرکتی و مراکز رهن در اسلواکی را اداره می کند و یک شعبه در جمهوری چک را راه اندازی کرده است که در کل در سال 2020 این بانک را به درآمد خالص 82.69 میلیون یورویی وکل دارایی 19.23 میلیارد یورو رسانده است ، رتبه اعتباری بلند مدت که توسط موسسه فیچ به بانک اختصاص داده شده BBB (کیفیت اعتبار خوب) است.

شرکت سایبری ESET

شرکت سایبری ESET یک شرکت نرم افزاری متخصص در امنیت سایبری است که به دلیل ارائه محصولات امنیتی به بیش از 200 کشور جهان در فهرست 10 شرکت و بانک مهم در اسلواکی قرار گرفته است ، نرم افزارهای این شرکت به بیش از 30 زبان بومی سازی شده اند و هدف حفاظت از انسان ها از طریق نرم افزار را دنبال می کند.

فعالیت این شرکت از سال 1992 آغاز شده و از طریق اختراع یک آنتی ویروس توانست به شهرت جهانی دست یابد ، در حال حاضرESET به طور منظم به عنوان موفق ترین شرکت اسلواکی به صورت سالانه و به عنوان بزرگترین شرکت خصوصی امنیت سایبری اروپا شناخته می شود.

فناوری این شرکت که بیش از یک میلیارد کاربر در سراسر جهان از طریق استفاده از آن در Chrome Cleanup دارد ، تحت پرچم « پیشرفت ، محافظت شده » به بازار عرضه می‌شود ، شرکت سایبری ESET می کوشد تا ضمن ایمن نگه داشتن مردم زندگی روزمره آنها را هم به صورت آنلاین و هم آفلاین بهتر کند.

Tatra private banking

تاترا بانکی خصوصی

تاترا بانک در سال 1990 در اسلواکی به عنوان اولین بانک خصوصی این کشور تأسیس شد که در حال حاضر به عنوان یک بانک جهانی فعالیت و تمامی خدمات لازم را به مشتریان ارائه می دهد ، این بانک که در براتیسلاوا مستقر می باشد ، به عنوان یکی از اعضای گروه بین المللی بانک رایفایزن اتریش فعالیت می کند و 3600 کارمند را در 94 شعبه و 16 مرکز تجاری در سراسر کشور استخدام دارد.

تاترا بانک یک شرکت تابعه کاملا تلفیقی در ارائه خدمات بانکداری و سرمایه گذاری در اتریش و یک بانک جهانی در اروپای مرکزی و شرقی (CEE) است ، خدمات خرده فروشی و بانکداری این بانک توسط موسسه فیچ  به رتبه A2 ( درجه متوسط ​​بالا ) رسیده است ، با بررسی میزان کل دارایی ها تاترا بانکی خصوصی در رتبه سومین بانک معتبر اسلواکی قرار می گیرد.

تاترا بانکی خصوصی​

شرکت املاک JTRE

شرکت املاک JTRE یک توسعه دهنده املاک و مستغلات اروپایی است که در براتیسلاوا اسلواکی مستقر بوده و بیش از 50 پروژه را در 9 کشور با ارزش ترکیبی تقریباً 1.6 میلیارد یورو تکمیل کرده است ، JTRE در سال 1996 به عنوان بخشی از گروه سرمایه گذاری اروپای مرکزی تاسیس شد و دفاتری در لندن ، پراگ و براتیسلاوا دارد.

این شرکت توانسته در هفت سال متوالی به عنوان شرکت توسعه دهنده حوزه املاک در اسلواکی شناخته شود و پروژه های آن توسط مجله Construction & Investment برنده جایزه شود ، ایحاد فضاهای تخصصی برای اشتغال ، اقامتگاه ، سرگرمی و غیره از تخصص های این شرکت می باشد.

معماری های معاصر از اصلی ترین هدف های این شرکت است و از طریق انجام پروژه های متعدد سود سالانه قابل توجهی نیز به دست می آورد.

یونی کریدت بانک چک و اسلواکی​

Study medicine diploma

یونی کریدت بانک چک و اسلواکی

یونی کریدت بانک چک و اسلواکی از سال 1996 میلادی به عنوان یکی از شرکت های بزرگ اسلواکی فعالیت می کند و به عنوان یک بانک تجاری جهانی طیف گسترده ای از محصولات و خدمات مالی را به مشتریان خصوصی و شرکتی ارائه می دهد ، دفتر مرکزی این بانک در پراگ واقع شده است.

این بانک یکی از قوی ترین بانک ها در اسلواکی در امور مالی شرکت های پروژه ای ، ساختاری و سندیکایی و همچنین در تملک و تامین مالی املاک تجاری است که از طریق شبکه ای متشکل از 140 شعبه و 400 دستگاه خودپرداز در سراسر کشور به 185 هزار مشتری خدمات رسانی می کند.

کمپانی لاستیک ماتادور

کمپانی لاستیک ماتادور یک تولید کننده لاستیک خودرو چند ملیتی مستقر در اسلواکی است که بیش از 87 درصد از تولید خود را به 80 کشور جهان صادر می کند . البته تولیدات این کشور محصور به لاستیک نبوده و محصولات و خدمات مرتبط و مشابه را نیز تولید می کند.

مشتریان این شرکت از کشورهای ایالات متحده ، بریتانیا ، آلمان و کشورهای مستقل مشترک المنافع هستند که برای طراحی ، تولید ، مونتاژ ، سرویس و فروش ماشین آلات و تجهیزات صنعت لاستیک و مدیریت طراحی و توسعه از این شرکت خدمات دریافت می کنند.

در حال حاضر بیش از 2500 نفر در بخش های مختلف این شرکت به کار مشغول هستند که یک موقعیت کلیدی جهت تامین خدمات و محصولات صنعت خودرو و عمومی در منطقه CEE دارند ، این شرکت همچنین خدمات طراحی و مهندسی ، تولید انبوه قطعات ، اتوماسیون صنعتی و تولید ابزارهای پرس را برای خودروسازان برتر اروپایی ارائه می دهد ، علاوه بر این به طور فعال در تحقیق و توسعه فناوری های جدید و مواد جدید برای بخش خودرو مشارکت دارد.

سی اس او بی بانک ( CSOB )

سی اس او بی بانک به عنوان یکی از برترین 10 شرکت و بانک مهم در اسلواکی در سال 1964 میلادی فعالیت خود را در چکسلواکی سابق با بانک دولتی چکسلواکی به عنوان سهامدار عمده آغاز کرد و در سال 1999 میلادی به یکی از شرکت ‌های تابعه بانک KBC بلژیک تبدیل شد.

طیف گسترده ای از محصولات مالی را برای مشتریان خرده فروشی و شرکت ها در کشور فراهم می کند.

این بانک بیش از 280 شعبه را اداره می کند که مقر اصلی آن تا سال 2008 در اسلواکی قرار داشت اما پس از آن KBC تصمیم به انتقال آن به بلژیک گرفت زیرا بیشتر سهام را در اختیار داشت.

طبق بررسی موسسه مودیز  رتبه اعتباری بلند مدت اعطا شده به بانک رتبه نهایی A2 یا همان درجه متوسط به بالا است که این بانک را با کل دارایی 10.43 میلیارد یورویی در سال 2020 به چهارمین بانک برتر اسلواکی مبدل می سازد.

سی اس او بی بانک ( CSOB )

سوالات پر تکرار 10 شرکت و بانک مهم در اسلواکی

صنعت خودرو نقش مهمی در این کشور داشته و 43 درصد از تولید صنعتی اسلواکی و یک چهارم صادرات آن را تشکیل می دهد.

شرکت خودرو سازی فولکس واگن در اسلواکی تولید کننده تخصصی تمام خودروهای شاسی ‌بلند بزرگ گروه فولکس‌ واگن شامل آئودی ، توارگ و پورشه کاین می باشد.

در حال حاضر این بانک به بیش از 2.2 میلیون مشتری خدمات رسانی می کند و 203 شعبه و هشت مرکز منطقه ای و همچنین 747 دستگاه خودپرداز را در سراسر اسلواکی مدیریت می کند و در سال 2020 درآمد خالصی برابر با 108.0 میلیون یورو و دارایی کلی برابر با 207.7 میلیارد یورو را به ثبت رسانده است.

این شرکت یکی از بزرگترین شرکت های ساختمانی در کشور اسلواکی است و عمدتا بر ساخت و ساز حمل و نقل – جاده ها، پل ها و راه آهن متمرکز است ، این شرکت با ساخت پل آپولو بر براتیسلاوا توانست برنده جایزه از اتحادیه ساخت و ساز فولادی شده و به یک شهرت جهانی دست یابد.

تاترا بانک به عنوان اولین بانک خصوصی این کشور تأسیس شده که در حال حاضر به عنوان یک بانک جهانی فعالیت و تمامی خدمات لازم را به مشتریان ارائه می دهد ، این بانک که در براتیسلاوا مستقر می باشد ، به عنوان یکی از اعضای گروه بین المللی بانک رایفایزن اتریش فعالیت می کند و 3600 کارمند را در 94 شعبه و 16 مرکز تجاری در سراسر کشور استخدام دارد.

در این عنوان به 10 شرکت و بانک مهم در اسلواکی پرداختیم ؛ چنانچه به دنبال سرمایه گذاری در اسلواکی هستید با کارشناسان با تماس بگیرید ، کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی در دفاتر تهران و شیراز با اطلاع از تمامی قوانین مهاجرتی آماده اند تا تمامی اطلاعات موردنیازتان را در اختیارتان قرار داده و به راحتی زمینه مهاجرت به کشور دلخواهتان فراهم سازند ؛ ضمناً توصیه می کنیم مقاله مهاجرت به اسلواکی را نیز بخوانید و با تمامی راه های قانونی و صحیح مهاجرت به این کشور آشنا شوید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *