شهرها و ایالت های سوئد

Picture of مشاور روش های مهاجرتی
مشاور روش های مهاجرتی
شهرها و ایالت های سوئد
فهرست مطلب

مشاور مهاجرتی

شهرها و ایالت های سوئد را باید بشناسید تا بتوانید انتخاب محل زندگی تان را براساس ویژگی های هر یک از این شهرها انجام دهید ، اینکه شهر مورد نظر شما در کجای سوئد قرار دارد و یا وضعیت آب و هوایی آنجا چگونه است و یا حتی آن شهر با چه شاخص هایی شناخته می شود؛ همه مواردی هستند که توسط شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) به آن ها توجه شده است.

اگر مشتاق مهاجرت به کشور سوئد هستید ، پیشنهاد می کنیم مقاله مهاجرت به سوئد را مرور کرده و با بسیاری از جنبه های اقتصادی ، اجتماعی ، سیاسی و فرهنگی این کشور آشنا شوید ؛ آگاهی هایی که یک مهاجر حتماً پیش از نهایی کردن انتخاب خود باید داشته باشد.

تراکم جمعیت در سوئد ، 21 نفر در هر کیلومتر مربع می باشد و نزدیک به 85 درصد از جمعیت این کشور در مناطق شهری ساکن هستند ، شهرها و ایالت های سوئد با امکانات زیرساختی عالی توسعه یافته اند و شهروندان این کشور از استانداردهای زندگی بالایی برخوردار می باشند ، در ادامه چندی از مهم ترین شهر های این کشور را به شما عزیزان معرفی خواهیم نمود تا قبل از مهاجرت اطلاعات مفیدی در رابطه با آنان داشته باشید.

شهرها و ایالت های سوئد

استکهلم شهر جزیره ها

در سراسر مجمع‌ الجزایری متشکل از چهارده جزیره دریای بالتیک به راحتی می‌توان فهمید که چرا پایتخت سوئد استکهلم ، لقب ونیز شمال را به خود اختصاص داده است ، چون به هر کجا که نگاه می کنی نگاهت با آب مواجه می شود.

استکهلم در بین شهرها و ایالت های سوئد به طور رسمی در سال 1252 توسط نایب السلطنه سوئد ، بیرگر جارل تأسیس شد و در پایان قرن سیزدهم به بزرگترین شهر سوئد تبدیل شد و به عنوان مرکز سیاسی و اقامتگاه سلطنتی کشور معرفی گردید.

یکی از جاذبه های زیبا و خاص این شهر مترو آن است که به عنوان طولانی ترین گالری هنری جهان نیز شناخته می شود ، زیرا اکثر ایستگاه های آن با نقاشی ، مجسمه و موزاییک تزئین شده‌اند ، جذابیت هایی که به خصوص برای متقاضیان کار در سوئد و قرار گرفتن در این جامعه زیبایی های زیبایی را تداعی کرده است.

اگر تمایل به کار در کشور سوئد دارید ، مقاله کار در سوئد هم پیشتر به شما عزیزان تقدیم شده است تا با مشاغل مورد نیاز این کشور آشنا شوید.

در حال حاضر استکهلم یکی از سریعترین مناطق در حال رشد اروپا می باشد ، با این که میزان پیشرفت در این شهر بسیار زیاد است اما دولت و مردم طوری در کار و رفتار خود عمل می کنند که کم ترین میزان تخریب و آسیب را به محیط زیست و طبیعت وارد می آورند و این خود به تنهایی در حال تبدیل کردن استکهلم به یک شهر فوق العاده خاص در جهان می باشد.

استکهلم شهر آینده جهان

عدم وجود صنایع سنگین و کارخانجات آلوده کننده این شهر را به یکی از پاکیزه ترین شهرهای جان تبدیل کرده است و گردشگران بسیاری برای بازدید از آن سالانه به آن سفر می کنند ، به طوری که این شهر موفق به قرار گرفتن در جایگاه دوم پر بازدیدترین شهرهای اروپای شمالی شده است.

استکهلم شهر آینده جهان

اگرچه همین حالا این تفاوت استکهلم با کلان شهرها و پایتخت های دیگر دنیا کاملا مشهود است اما در بیست یا سی سال آینده تغییرات و تفاوت این شهر در سلامت و تکنولوژی با همه شهرهای جهان به طور کاملا خاص و متمایزی متفاوت خواهد بود.

این شهر از شهرها و ایالت های سوئد ، اینده انرژی پاک و تجدید پذیر خواهد بود و میزان استفاده از انژی های الاینده و تجدید ناپذیر در آن به صفر خواهد رسید که سلامت فردی ، اجتماعی و رو حی و جسمی را به طور فزاینده ای افزایش خواهد داد.

طی چندین سال گذشته سوئد توانسته که یکی از بزرگترین رشد های اقتصادی و درآمد ناخالص را داشته باشد در حالی که با کاهش آثار آلاینده تولید گازهای گلخانه ای مواجه بوده است که خود یک شگفتی در جهان امروز است ، چیزی که هم اکنون خیلی از کشورهای بزرگ دیگر مانند آمریکا ، انگلستان ، ژاپن ، سوئیس و غیره در حال الگو برداری از آن و به اجرا رساندن آن می باشند.

گوتنبرگ ، دومین شهر بزرگ سوئد

گوتنبرگ توسط شاه چارلز نهم در سال 1603 در محل سکونت گاه های قرون وسطایی اولیه تاسیس شد ، این مکان استراتژیک بود زیرا مصعب رودخانه گوتا تنها خروجی مستقیم سوئد به اقیانوس اطلس در آن زمان بود و این شهر در جنگ کالمار با دانمارک در سال‌های 13-1611 ویران شد ، اما توسط پادشاه گوستاو دوم آدولف در سال 1619 مجدداً تأسیس شد.

این شهر در بین شهرها و ایالت های سوئد دومین شهر بزرگ سوئد و بندر آن بزرگترین بندر کشورهای شمال اروپا است که در فاصله 390 کیلومتری جنوب غربی استکهلم قرار دارد ؛ گوتنبورگ شهر آرامی که بازدید از آن دلچسب و زندگی در آن جذاب است.

این شهر با برخورداری از معماری های دوست داشتنی ، صحنه های هنری و فرهنگی پر جنب و جوش و بسیاری از رویدادها و جشنواره های مختلف که در طول سال برگزار می شود در کنار بدنه دانشجویی بزرگ آن که حس جوانی را به این مکان منتقل کرده و بارهای شلوغ و کافه‌ها ، همه و همه باعث می شود که این شهر یکی از پر بازدید ترین شهر های سوئد باشد.

وجود دانشگاه های معروفی در این شهر مانند دانشگاه گوتنبرگ تعداد زیادی از دانشجویان را برای تحصیل در سوئد از خارج کشور به این شهر می کشاند ، مکان های دیدنی مانند کلیسای جامع و کلیسای کریستین ، موزه های فرهنگی و دریایی و تاریخ طبیعی در کنار باغ‌ های گیاه‌شناسی می توانند برای گذران وقت و تفریح از نقاط مناسب این شهر باشند.

برای آشنایی با دانشگاه های شهر گوتنبرگ به مقاله تحصیل در سوئد مراجعه نمایید ، رنکینگ بالای دانشگاه های سوئد ، دانشجویان بین المللی زیادی را به سمت دانشگاه های این کشور ، جذب می کند.

مالمو ملاقات کلاسیک و مدرن

مالمو سومین شهر بزرگ سوئد در بین شهرها و ایالت های سوئد و همچنین ششمین شهر بزرگ اروپای شمالی مکانی چند فرهنگی است با بیش از 150 ملیت مختلف که این شهر را خانه می نامند.

مالمو ملاقات کلاسیک و مدرن

مالمو یکی از متنوع ترین شهرهای سوئد است هم از نظر مردم و هم از نظر منظر شهری ، که صحنه هنر و فرهنگ آن در همواره حال رونق است و ساختمان های زیبا با معماری های جذاب فراوانی وجود دارد که می توانید از آنان دیدن کنید ، ساختمان های تاریخی مانند قلعه قرن شانزدهمی که اکنون موزه است و کلیسای سنت پیتر قرن چهاردهمی که نمونه ای عالی از معماری گوتیک اولیه بالتیک می باشد.

این شهر مرکز فرهنگی و اقتصادی جنوب سوئد است که یکی از صنعتی‌ترین شهرهای اسکاندیناوی می باشد و در سال‌های اخیر بسیاری از شرکت‌های بیوتکنولوژی و فناوری اطلاعات از سراسر جهان را به خود جذب کرده و در نتیجه آن دستخوش رشد بسیار زیادی شده است.

البته از اواسط قرن نوزدهم مالمو یک مرکز صنعتی و حمل و نقل محسوب می شده و اکنون از طریق بندر شلوغ آن طیف گسترده ای از واردات و صادرات عبور می کند ، این شهر توسط پیوند اورسوند ، یک پل و سیستم تونلی که در سال 2000 افتتاح شد به کپنهاگ و نیوزیلند متصل می شود و از لحاظ ارتباط زمینی یک شاه راه مهم برای سوئد جهت اتصال به اروپا به حساب می آید.

اوپسالا مرکز علم و عقل سوئد

اوپسالا مرکز شهرستان اوپسالا سوئد و مرکز کلیسایی سوئد می باشد که مقر اسقف اعظم کلیسای این کشور بوده است ، دانشگاه اوپسالا که در سال 1477 تأسیس شد قدیمی ترین مرکز آموزش عالی اسکاندیناوی است و آندرس سلسیوس مخترع مقیاس درجه حرارت و درجه سانتیگراد در علوم فیزیک و شیمی از محققان این دانشگاه بوده است.

برای توضیح تاریخچه این شهر در بین شهرها و ایالت های سوئد ، باید 5 کیلومتر به سمت شمال این شهر بروید ، تپه هایی 1500 ساله که مرکز قدرت سرزمین سوئدی ها و عبادتگاه مهمی برای مردمان و پادشان قدیم بوده است ، این مکان گور سه پادشاه قرن ششمی این کشور نیز قرار دارد.

اوپسالا امروز شهری مدرن است که محل شرکت های بزرگ و پردرآمدی می باشد ، اما همچنان حس قدیمی و تاریخی خود را حفظ کرده و سرشار از فرهنگی غنی و مناظر زیبا است.

قدم زدن در کنار رودخانه زیبای شهر که محل تلاقی شهرهای جدید و قدیمی می باشد در شب ها و هنگام غروب یکی از بهترین روش های به اتمام رساندن روزتان در این شهر است که می توان با صرف شام در رستوران های زیبا و جذاب کنار رودخانه کاملتر نیز بشود.

وستروس بزرگترین بندر داخلی سوئد

وستروس در میان شهرها و ایالت های سوئد رتبه پنجم را دارد و دارای تعداد زیادی صنایع و همچنین یک مرکز تدارکات و خرده فروشی وسیع می باشد ، این شهر بزرگ رستوران ها و موزه های فراوانی را در خود جای داده و مکان های قدیمی بت پرستان سوئدی را نیز برای شما به تماشا گذاشته است.

وستروس بزرگترین بندر داخلی سوئد

وستراس بزرگترین بندر داخلی سوئد در فاصله 100 کیلومتری از استکهلم و در سواحل دریاچه مارلان قرار گرفته و مرکز صنعت برق این کشور محسوب می گردد که در ابتدا با نام آروس به معنای دهانه رودخانه و بعدها به عنوان وسترا به معنای غرب شناخته می شده.

این شهر فقط 150 هزار جمعیت را در خود جای داده است ولی هر سال در فصل زمستان مورد بازدید علاقمندان به ورزش های زمستانی قرار می گیرد ، یکی از ورزش های پر طرفدار و پر رونق در این منطقه هاکی رو یخ می باشد . اگر شما هم از علاقمندان به ورزش های زمستانی می باشیدمی توانید فص زمستان لجظاتت خوبی را در این شهر تجربه نمایید.

لوند دومین شهر قدیمی سوئد

شهر لوند در جنوب سوئد واقع شده و امروزه مقر یک اسقف لوتری است ، این شهر پس از سیگتونا دومین شهر قدیمی سوئد است که در قرون وسطی نقش مهمی در امور این کشور داشت ولی پس از اصلاحات سال 1658 از اهمیت آن کاسته شد اما هنوز هم یک شهر پر کاربرد و پر اهیمت این کشور است . لوند در بر گیرنده تاریخ سوئد است و شما با سفر به این شهر قادر خواهید بود تا آثار و ساختمان های تاریخی بسیاری را مشاهده کرده و با سنت و فرهنگ دیرینه این کشور آشنا شوید.

اوربرو مرکز ترانزیت اسکاندیناوری

اوربرو در قلب سوئد و در نیمه راه بین استکهلم و گوتنبرگ واقع شده است و به راحتی از طریق جاده های اصلی ، راه آهن و هوایی قابل دسترسی می باشد ، این شهر در مرکز ترانزیت اسکاندیناوری واقع شده و هر چیزی که اسکاندیناوی ارائه می دهد در این شهر در دسترس و قابل تهیه می باشد ، جمعیت آن بیش از 150 هزار نفر و هفتمین شهر بزرگ این کشور است.

شهر قدیمی Wadkoping یک روستا قدیمی در داخل شهر است که خیابان اصلی آن با خانه هایی چوبی و قرمز متعلق به قرن هفدهم و نوزدهم که همگی از سایر نقاط شهر جمع آوری شده احاطه گشته است و مکانی بسیار جذاب و چشم نواز را برای دیدن و قدم زدن فراهم آورده است.

این قسمت از شهر مملو از موزه‌ها ، کافه‌ها ، کارگاه‌های صنعت‌گران و نمایشگاه‌هایی است که همگی تاریخ غنی اوربرو را برجسته می‌کنند و گذشته این شهر را زنده می نمایند.

اکنون می‌دانید که شهرها و ایالت های سوئد برای بازدید چه چیزی ارائه می‌دهند و دیدن از خیابان های سنگ فرش شده ، ساختمان‌های تاریخی و قلعه های چشمگیر را به سختی از دست خواهید داد.

سوالات پر تکرار شهر ها و ایالات سوئد

معمولا دانشجویان برای تحصیل در سوئد ، کدام شهر را انتخاب می کنند؟

شهر های استکهلم و گوتنرگ

مالمو در سوئد ، چگونه شهری است؟

مالمو یکی از متنوع ترین شهرهای سوئد است هم از نظر مردم و هم از نظر منظر شهری ، که صحنه هنر و فرهنگ آن در همواره حال رونق است و ساختمان های زیبا با معماری های جذاب فراوانی وجود دارد که می توانید از آنان دیدن کنید ، ساختمان های تاریخی مانند قلعه قرن شانزدهمی که اکنون موزه است و کلیسای سنت پیتر قرن چهاردهمی که نمونه ای عالی از معماری گوتیک اولیه بالتیک می باشد.

جاذبه دیدنی شهر استکهلم سوئد چیست؟

یکی از جاذبه های زیبا و خاص این شهر مترو آن است که به عنوان طولانی ترین گالری هنری جهان نیز شناخته می شود ، زیرا اکثر ایستگاه های آن با نقاشی ، مجسمه و موزاییک تزئین شده‌اند.

در مقاله ای که توسط موسسه مهاجرتی رجبی تقدیم شد ، سعی کردیم اطلاعات موبوط به شهرها و ایالت های سوئد را به طور واضح تشریح کنیم ، شما می توانید برای اطلاعات بیشتر در این خصوص و یا موارد دیگر مهاجرتی ، با دفاتر تهران و شیراز تماس حاصل نمایید و یا سایر مقالات سایت مانند کار در سوئد را بخوانید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو
خانه