مشاهیر سیاسی ، هنری و علمی در سوئد

مشاهیر سیاسی ، هنری و علمی در سوئد نیز مانند دیگر کشورهای جهان افراد سرشناس و بزرگی هستند که در زمینه های مختلف علمی، هنری، سیاسی، ورزشی و غیره به نوعی توانسته اند به مردم این کشور و حتی جهان خدمتی برسانند و نام خود را برای همیشه در تاریخ جاویدان نمایند.

شاید کمترین ادعای احترامی که می توان به تلاش ها و دستاوردهای این افراد به جا آورد؛ شناختن آنان و تلاش که است که در طول عمر خود انجام داده اند.

در این مقاله از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت 562051 ( موسسه حقوقی رجبی ثبت 40451 ) شماری از برجسته ترین مشاهیر سیاسی ، هنری و علمی در سوئد را به شما معرفی خواهند کرد که اگر قصد سفر یا مهاجرت به این کشور را دارید؛ این اطلاعات را در کنار دیگر اطلاعاتتان از این کشور قرار داده و سوئد را بهتر و بیش تر از قبل بشناسید.

سوئد کشوری است که بر خلاف تصور افراد سرشناس و مطرح بزرگی در زمینه های مختلف دارد که حتما اسم آنان را شنیده اید، اما شاید مطلع نبودید که آنان سوئدی هستند. افرادی که تاثیر بسیار زیادی بر زندگی انسان ها داشته اند و به نوعی شکل دهنده زندگی افراد بسیاری در جامعه و یا حتی جهان بوده باشند؛ با ما همراه باشید تا آنان را بشناسید. ضمنا حتما عنوان مهاجرت به سوئد را نیز مطالعه نمایید تا با روش های مختلف مهاجرتی و چگونگی اخذ ویزای این کشور از روش های گوناگون آشنا شوید.

فهرست مطالب
مشاهیر سیاسی، هنری و علمی در سوئد

برای مهاجرت به هر کشوری نیاز است اطلاعات عمومی خود را در زمینه های مختلف آن کشور بالا ببرید ، شناخت مشاهیر کشور سوئد هم یکی از جنبه های مهم برای اقامت و زندگی در این کشور است.

پادکست مشاهیر سیاسی ، هنری و علمی در سوئد

نمایش ویدیو درباره مشاهیر سیاسی هنری علمی در سوئد

آدولف اریک نوردنسکیولد دانشمند بزرگ سوئدی

نیلز آدولف اریک فریهر نوردنسکیولد متولد 1832 در سودرمانلند سوئد بود که یک زمین‌شناس، کانی‌شناس و کاشف قطب شمال فنلاند-سوئدی بود. او عضوی از خانواده دانشمندان برجسته فنلاند-سوئدی نوردنسکیلد بود. وی که در دوک نشین بزرگ فنلاند در زمانی که بخشی از امپراتوری روسیه بود به دنیا آمد، بعداً به دلیل فعالیت های سیاسی خود مجبور به نقل مکان به سوئد شد و در آن جا بعداً نماینده پارلمان سوئد و آکادمی سوئد شد.

آدولف اریک نوردنسکیولد دانشمند بزرگ سوئدی، اکسپدیشن وگا را در امتداد سواحل شمالی اوراسیا در 1878-1879 رهبری کرد. این اولین گذر کامل از گذرگاه شمال شرقی بود؛  این اکسپدیشن موفق که در ابتدا یک شرکت مشکل ساز بود، یکی از بالاترین دستاوردها در تاریخ علم سوئد محسوب می شود.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

مهاجرت امن و قانونی به کشور مرفه سوئد با اعتماد به کارشناسان و مشاوران رجبی

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

اینگرید برگمن زن زیبای سینمای جهان

اینگرید برگمن زن زیبای سینمای جهان و هالیوود در استکهلم متولد شده و تا پایان عمر خود در فیلم های سرشناسی در کنار ستارگان بزرگان سینما یه ایفای نقش پرداخت. اولین تلاش او برای بازیگری از طریق مسابقه ای بود که در تئاتر سلطنتی دراماتیک در شهر خود در زمانی که هفده ساله بود شرکت کرد و بعد از آن با ایفای نقش در سینمای سوئد به جهان معرفی و پله های ترقی را پی نمود و به یکی از بزرگان تاریخ سینما مبدل گردید.

وی در طول فعالیت سینمایی خود جوایز و افتخارات بسیاری را به دست آورد که بزرگترین آنان، افتخار برنده شدن 3 بار جایزه اسکار است که او را جز پر افتخارترین برندگان تاریخ اسکار نیز قرار داد؛ همچنین وی موفق به دریافت دومین جایزه امی خود پس از مرگش شد که جایزه به دختر او داده شد.

آلفرد نوبل کاشف دینامیت

آلفرد نوبل کاشف دینامیت

آلفرد نوبل کاشف دینامیت در سال 1833 در استکهلم متولد شد؛ وی یک تاجر، شیمی‌دان، مهندس، مخترع، و بشردوست سوئدی بود که صاحب کمپانی Bofors تولید کننده آهن و فولاد نیز می بود. او به عنوان یک شیمیدان استفاده از نیتروگلیسیرین و روش های مختلف برای تولید مواد منفجره را آزمایش می کرد که منجر به بزرگترین کشف او دینامیت شد. البته باید بدانید که او دارای 350 اختراع ثبت شده دیگر نیز می باشد.

نوبل به عنوان یکی از مشاهیر سیاسی ، هنری و علمی در سوئد در اواخر عمر خود از سرمایه شخصی خودش برای تأسیس جایزه نوبل استفاده کرد و دو میلیون پوند استرلینگ در وصیت نامه خود باقی گذاشت تا جوایز نوبل را در پنج رشته ادبیات، شیمی، فیزیک، پزشکی و تلاش های صلح تأمین کند.

آلوار الگارد محقق بزرگ سوئدی

آلوار الگوارد زاده 12 نوامبر 1919 زبان‌شناس و محقق مطرح سوئدی می باشد که استاد زبان انگلیسی در دانشگاه گوتنبرگ و عضو هیئت علمی دایره المعارف ملی سوئد بوده است. او نویسنده تعدادی کتاب و مقاله در زمینه زبان و زبان شناسی انگلیسی، از جمله روش آماری برای تعیین تألیف (1962) است.

آلوار الگارد محقق بزرگ سوئدی همچنین در خارج از حوزه به دلیل کارش در مورد تعارض بین جزم دینی و علم، و برای ترویج نظریه اسطوره عیسی، این ایده که عیسی به عنوان یک شخصیت تاریخی وجود ندارد، شناخته شد. کتاب های او درباره دین و علم عبارتند از داروین و خواننده عمومی (1958)، اسطوره عیسی (1992)، و عیسی: صد سال قبل از میلاد مسیح. مطالعه ای در اسطوره شناسی خلاق (1999).

زلاتان ابراهیموویچ برترین فوتبالیست سوئدی

شاید جای تعجب باشد، اما زلاتان ابراهیموویچ برترین فوتبالیست سوئدی از بسیاری از افراد در این مقاله شناخته شده تر و مشهور است؛ به همین خاطر غیرممکن است که زلاتان ابراهیموویچ را در لیستی مانند این قرار ندهیم. 

مهاجم بلند قد مالمو تقریبا در هر جایی که بازی کرده گلزنی کرده است و با آژاکس هلند، اینتر و آث میلان ایتالیا، بارسلونا اسپانیا و پاری سن ژرمن فرانسه عناوین لیگ را به دست آورده است. شاید این امر باعث می شود که او گهگاه به خود سوم شخص اشاره کند؟

در سال 2014 روزنامه سوئدی Dagens Nyheter او را پس از تنیسور بیورن بورگ، دومین ورزشکار برتر سوئدی تمام دوران نامید. بر خلاف بسیاری از همسالان خود، ابراهیموویچ نشانه های کمی از استراحت خود را نشان می دهد.

در سال 2018 ابراهیموویچ منچستریونایتد را ترک کرد و در لیگ برتر فوتبال به لس آنجلس گلکسی پیوست. اما اکنون او در آث میلان است که با آن قهرمان سری آ 2022 شد. او ممکن است متولد 1981 باشد، اما به نظر می رسد همیشه جوان است!

زلاتان ابراهیموویچ برترین فوتبالیست سوئدی

آندرس سلسیوس ستاره شناس سوئدی

آندرس سلسیوس ستاره شناس سوئدی به دلیل پیشنهادش در مورد مقیاس درجه حرارت سانتیگراد، که در سال 1742 مطرح کرد؛ مورد توجه قرار گرفت. پدر او نیلز سلسیوس استاد نجوم بود و پدربزرگش مگنوس سلسیوس ریاضیدان بود.

او چندین مقاله علمی در طول زندگی حرفه ای خود منتشر کرد و اولین کسی بود که ارتباط بین تغییرات میدان مغناطیسی زمین و شفق قطبی را مشاهده کرد. وی در طول زندگی خود به موفقیت های زیاد دیگری نیز دست یافت؛ از جمله او اولین کسی بود که شدت نور ستاره ها را با استفاده از صفحات شیشه ای رنگی ثبت کرد.

او همچنین اولین کسی بود که آزمایش های دقیقی انجام داد و نتایج را برای مقیاس دمای بین‌المللی منتشر کرد که بعداً نام او را به خود اختصاص داد و شاید افرادی که برای تحصیل در سوئد اقدام می کنند از همه بیشتر باید با این شخصیت ها آشنا شوند. برای آشنایی با شرایط تحصیل در این کشور و شناخت برترین رشته ها و دانشگاه ها به مقاله تحصیل در سوئد مراجعه نمایید.

شناخت بهتر سوئد با مطالعه مقالات زیر ، سایر مطالب را در بخش جستجو خواهید یافت.

جان آجویده لیندکویست نویسنده کتاب های ترسناک

جان آجوید لیندکویست که بیشتر به عنوان نویسنده کتاب اجازه ورود به حق را می شناسیم، یکی از پرکارترین نویسندگان داستان های ترسناک جهان است. رمان های او به 29 زبان ترجمه شده اند و او را به یکی از پرفروش ترین های بین المللی تبدیل کرده اند. او در طول زندگی حرفه ای خود فیلمنامه هایی برای سریال های تلویزیونی، داستان های کوتاه، فیلم نامه ها، رمان ها و غیرداستانی نوشته است.

جان آجویده لیندکویست نویسنده کتاب های ترسناک مطرح در جهان است که کتابLet the Right One In او در هفت ماه نوشته شد، اما وی چندین سال طول کشید تا ناشر پیدا کند. این نویسنده سوئدی چندین رمان زامبی نیز نوشته است. داستان های او اغلب حقایق تکان دهنده ای را در مورد جامعه نشان می دهد که به حقایقی درباره بشریت در دنیای واقعی ترجمه می شود.

جان آجویده لیندکویست نویسنده کتاب های ترسناک​

سلما اوتیلیا لوویسا لاگرلوف نویسنده سوئدی

سلما اوتیلیا لوویسا لاگرلوف نویسنده سوئدی در ماربکا واقع در غرب سوئد متولد شد، شغل اصلی او معلمی بود و در دوران تدریس توانست مهارت های خود را در داستان نویسی تقویت کند و اولین رمان خود را با عنوان حماسه گوستا برلینگ در سال 1891 در حالی که هنوز معلم بود شروع کرد.

یکی از کتاب های معروف او درباره جغرافیا به نام ماجراهای شگفت انگیز نیلز بود که در سال 1906 نوشت. لاگرلوف اولین سوئدی و اولین نویسنده زنی بود که در سال 1909 جایزه نوبل ادبیات را دریافت کرد و اولین زنی بود که به آکادمی سوئد منصوب شد. آثار وی به 40 زبان دنیا ترجمه شده اند و هنوز هم در اقصی نقاط جهان به چاپ می رسند.

سوالات پر تکرار مشاهیر سیاسی ، هنری و علمی در سوئد

 آدولف اریک نوردنسکیولد، اینگرید برگمن، آلفرد نوبل، آندرس سلسیوس، آلوار الگارد، زلاتان ابراهیموویچ، جان آجویده لیندویست و سلما اوتیلیا لوویسا لاگرلوف از جمله مشاهیر سیاسی ، هنری و علمی در سوئد می باشند.

 خیر، در کنار دینامیت بیش از 350 کشف دیگر را نیز به نام خود به ثبت رسانده است.

 اینگرید برگمن زن بزرگ و زیبای سینمای جهان موفق به بردن 3 جایزه اسکار شده است.

 پیشنهاد وی در مورد مقیاس درجه حرارت سانتیگراد یکی از بزرگترین دستاوردهای او بود که به نام وی نام گذاری شد.

 وی به یکی از بزرگ ترین و برترین نویسندگان داستان های ترسناک جهان شناخته می شود و آثار او به بیش از 29 زبان ترجمه شده است.

علاوه بر افرادی که در این مطلب نام بردیم از مشاهیر سیاسی ، هنری و علمی در سوئد ، دیگر اشخاصی مانند اینگمار برگمن کارگردان فقید سینما، آسترید لیندرگن نویسنده مشهور کتاب کودکان، گرتا گاربو ستاره سینما و آگوست استریندبرگ داستان نویس و نمایش نامه نویس بزرگ نیز از افراد سرشناس و بزرگ سوئد می باشند.

تیم مشاورین ما در شرکت مهاجرتی رجبی تلاش نمودند تا در این مطلب مشاهیر سیاسی ، هنری و علمی در سوئد به طور خلاصه به شما معرفی نمایند. برای شناخت بیش تر این کشور با دفاتر غرب و مرکزی تهران و یا دفتر شیراز تماس حاصل کرده و از مشاورین ما راهنمایی بخواهید. ضمنا مقاله کار در سوئد را نیز حتما مطالعه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rate this post