سوئد

سیستم حمل و نقل عمومی در سوئد

سیستم حمل و نقل عمومی در سوئد

سیستم حمل و نقل عمومی در سوئد به خوبی سازماندهی شده و به راحتی قابل دسترس است ، اگرچه برخی از خدمات ممکن است گران باشند ، اما رزرو آنلاین از قبل و بررسی تخفیف های احتمالی پیشنهادی برای انواع سرویس های حمل نقل می تواند هزینه ها را بسیار کاهش داده و مقرون به صرفه نماید ، با ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) همراه باشید تا سیستم حمل و نقل عمومی در سوئد را بررسی کنیم.

همچنین پیشنهاد می کنیم مقاله مهاجرت به سوئد را بخوانید و با تمام راه و روش های مهاجرت به این کشور آشنا شوید، از مهاجرت کاری گرفته تا سرمایه گذاری ، ازدواج و مهاجرت تحصیلی.

در استکهلم پایتخت سوئد انواع وسائل نقلیه از مترو ، اتوبوس درون شهری و بین شهری ، تاکسی های درون شهری ، بین شهری ، اینترنتی و قطار برای جابه جایی مسافران درون شهری و بیرون شهری در حال فعالیت هستند ، برای استفاده از مترو ، قطار یا ترموا باید از کیوسک های فروش بلیت در ایستگاه ها قبل از سفر نسبت به خرید بلیط اقدام کنید.

سوئدی ها اغلب از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده می کنند تا وسایل نقلیه شخصی ، زیرا هزینه بنزین در این کشور گران است و فقط 9 کشور در جهان هستند که قیمت سوخت بالاتری نسبت به این کشور دارند ، همچنین در میان وسایل نقلیه عمومی مترو و اتوبوس از قطار و تاکسی ها ارزان تر هستند و میزان استفاه مردم از این موارد بیشتر می باشد.

توجه کنید که برای دارندگان کارت دانشجویی ، جوانان 16 تا 25 ساله و مستمری بگیران برای استفاده از این وسایل تخفیفات خاصی در نظر گرفته شده است.

همچنین تاکسی های سوئدی اغلب به جای استفاده از تاکسی متر با قیمت های ثابت کار می کنند ، به همین دلیل قبل از سوار شدن به وسیله نقلیه باید با راننده خود بررسی کنید که هزینه سفر چقدر است.

سیستم حمل و نقل عمومی در سوئد

فرودگاه های مهم سوئد

سوئد در حال حاضر 41 فرودگاه فعال دارد که نیمی از آن ها فرودگاه های بین المللی می باشند ، شلوغ ترین فرودگاه سوئد فرودگاه استکهلم-آرلاندا است که ارتباط بسیار خوبی با بقیه فرودگاه های این کشور دارد و پروازهای داخلی و بین المللی منظمی در آن انجام می پذیرد ، اگر به منطقه استکهلم سفر می کنید ، آرلاندا استکهلم مناسب ترین فرودگاه و اگر به مناطق جنوبی سوئد سفر می کنید ، فرودگاه گوتنبرگ یا مالمو بهترین گزینه های پیش روی شما هستند.

شناخت سیستم حمل و نقل عمومی در سوئد ، برای مهاجرین و گردشگران این کشور بسیار مهم است ، خصوصا کسانی که قصد مهاجرت تحصیلی را دارند بهتر است شناخت کافی نسبت به فرودگاه ها را داشته باشند ، اگر قصد تحصیل در دانشگاه های سوئد را دارید ، پیشنهاد می کنیم مقاله تحصیل در سوئد را بخوانید و با برترین دانشگاه ها و رشته های آن آشنا شوید.

در ادامه چندی از مهم ترین فرودگاه های سوئد را به شما معرفی می نماییم:

فرودگاه استکهلم – آرلاندا

فرودگاه استکهلم-آرلاندا بزرگترین فرودگاه بین المللی سوئد است که در فاصله 37 کیلومتری شمال مرکز شهر استکهلم واقع شده است ، این فرودگاه دارای چهار ترمینال T2 و T5 برای پروازهای بین المللی و T3 و T4 برای پروازهای داخلی و منطقه ای است.

فرودگاه استکهلم - آرلاندا

استکهلم آرلاندا به عنوان مرکز اصلی خطوط هوایی اسکاندیناوی، نکست جت و شاتل هوایی نروژی عمل می کند، این فرودگاه همچنین بهترین گزینه برای بازدید از اوپسالا (36 کیلومتری فرودگاه) است ، با قطار سریع السیر Arlanda که هر 15 دقیقه یکبار از فرودگاه حرکت می کند ، می توان به مرکز استکهلم دسترسی داشت.

فرودگاه استکهلم – اسکاوستا

یکی دیگر از فرودگاه های مهم استکهلم اما با مسافران بسیار کمتر ، فرودگاه اسکاوستا است که به نام فرودگاه نیکوپینگ نیز شناخته می‌شود و در 100 کیلومتری جنوب غربی این شهر قرار دارد و به عنوان مرکزی برای شرکت‌های هواپیمایی ارزان‌قیمت ، دقیق‌تر عمل می‌کند ، اتوبوس‌های فرودگاه اسکاوستا درکمتر از 90 دقیقه طول می‌کشد تا شما را به استکهلم برسانند.

فرودگاه گوتنبرگ – لندورد

دومین فرودگاه بزرگ سوئد به شهر گوتنبرگ خدمات رسانی می کند و در شهرداری هریدا در 20 کیلومتری جنوب شرقی مرکز شهر گوتنبرگ قرار دارد ، این فرودگاه دارای دو ترمینال است ، یکی برای پروازهای داخلی و دیگری برای پروازهای خارجی ، معمولا بیش ترین پرواز های فصلی به این فرودگاه و از این فرودگاه ، اسپانیا و یونان می باشند ، فاصله این فرودگاه تا گوتنبرگ 30 دقیقه است.

فرودگاه گوتنبرگ - لندورد

فرودگاه استکهلم – بروما

فرودگاه بروما نزدیک‌ترین فرودگاه بین تمام فرودگاه‌هایی است که به شهر استکهلم خدمات رسانی می‌کنند زیرا در 8 کیلومتری شمال غربی استکهلم قرار دارد و چندان شلوغ نیست و بیشتر پروازهای داخلی دارد ، اما برخی از پروازهای بین المللی مانند بروکسل ، هلسینکی و آرهوس نیز در این مکان برقرار هستند ، با اتوبوس می توانید در عرض 30 دقیقه از فرودگاه به مرکز استکهلم برسید.

فرودگاه مالمو

فرودگاه مالمو که قبلا به نام فرودگاه استوروپ شناخته می شد ، چهارمین فرودگاه شلوغ سوئد است، اگرچه این شهر به شهر مالمو و بقیه بخش خدمات ارائه می دهد.

فرودگاه گوتنبرگ - لندورد

افرادی که به مالمو سفر می کنند ترجیح می دهند از فرودگاه کپنهاگ استفاده کنند زیرا به مالمو نزدیک تر و راحت تر است ، با این حال ، فرودگاه مالمو از نظر تعداد مسافران همچنان در حال رشد است و همچنان پروازهای جدیدی را معرفی می کند ، حتی پروازهای مستقیم به تهران و بغداد نیز در این فرودگاه وجود دارد ، حدود 50 دقیقه طول می کشد تا از فرودگاه مالمو به مرکز مالمو برسید.

سوالات پر تکرار سیستم حمل و نقل عمومی در سوئد

بزرگترین فرودگاه بین المللی سوئد کدام است؟

فرودگاه استکهلم-آرلاندا بزرگترین فرودگاه بین المللی سوئد است که در فاصله 37 کیلومتری شمال مرکز شهر استکهلم واقع شده است ، این فرودگاه دارای چهار ترمینال T2 و T5 برای پروازهای بین المللی و T3 و T4 برای پروازهای داخلی و منطقه ای است.

آیا تخفیف خاصی برای دانشجویان در سیستم حمل و نقل عمومی سوئد وجود دارد؟

برای دارندگان کارت دانشجویی ، جوانان 16 تا 25 ساله و مستمری بگیران برای استفاده از این وسایل تخفیفات خاصی در نظر گرفته شده است.

سوئد چند فرودگاه دارد؟

سوئد در حال حاضر 41 فرودگاه فعال دارد که نیمی از آن ها فرودگاه های بین المللی می باشند ، شلوغ ترین فرودگاه سوئد فرودگاه استکهلم-آرلاندا است که ارتباط بسیار خوبی با بقیه فرودگاه های این کشور دارد و پروازهای داخلی و بین المللی منظمی در آن انجام می پذیرد

در این مقاله از موسسه مهاجرتی رجبی با سیستم حمل و نقل عمومی در سوئد آشنا شدید ، چنانچه سوالی در این زمینه دارید می توانید با مشاوران ما در دفاتر تهران و شیراز در ارتباط بوده و مشاوره رایگان دریافت نمایید ، همچنین می توانید با مطالعه مقاله کار در سوئد ، با مشاغل مورد نیاز این کشور و همچنین میزان پرداخت حقوق و دستمزد برای مشاغل مختلف آشنا شوید.

Rate this post
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *