10 جاذبه گردشگری و دیدنی رومانی

10 جاذبه گردشگری و دیدنی رومانی ، تنها قسمت کوچکی از جذابیت ها این کشور زیبا برای مهاجرین و توریست ها می باشد؛ این کشور با قلعه های قرون وسطایی و مناظر طبیعی شگفت انگیز خود چشم هر بیننده ای را مجذوب می کند؛ برای سفری کوتاه به بهترین مکان های تاریخی و معماری رومانی با ما همراه باشید.

رومانی کشوری با تاریخ گسترده بوده و این تاریخ در معماری آن نیز نمایان می شود ؛ اگر قصد زندگی در رومانی یا سفری کوتاه به این کشور را دارید؛ همین حالا با مشاورین شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تماس گرفته و تمامی سوالات خود را در این مورد با مشاورین ما در میان بگذارید.

کشور رومانی با مناظر کوهستانی زیبا، دهکده های عجیب و غریب و کلیساهای نقاشی شده، یکی از بهترین و رویایی ترین کشورها برای زندگی است؛ اگر شما نیز دوست دارید سال های آینده خود را در کشوری زیبا با جاذبه های گردشگری خاص زندگی کنید، رومانی بهترین گزینه برای شماست؛ برای اطلاع از راه ها و جزئیات مهاجرت به این کشور مقاله مهاجرت به رومانی را مطالعه کنید.

نکته : عناوین موجود در فهرست مطالب به صورت لینک شده هستند تا براحتی بتوانید مطلب مورد نظر خود را انتخاب کرده و بخوانید.

همچنین می توانید با درج نظرات و سوالات در بخش دیدگاه ها که در پایان مقاله قرار دارد با کارشناسان ما ارتباط داشته باشید و به پاسخ پرسش های خود برسید.

فهرست مطالب
10 جاذبه گردشگری و دیدنی رومانی

قلعه ملی سبوس رومانی

قلعه ملی سبوس رومانی که اغلب با نام قلعه دراکولا شناخته می شود؛ یکی از مهم ترین مکان های دیدنی در رومانیایی به شمار رفته که در دامنه جنگلی در ترانسیلوانیا قرار گرفته ؛ ریشه های قلعه سبوس، به قرون وسطی و حدودا قرن سیزدهم باز می گردد.

 این قلعه در 10 جاذبه گردشگری و دیدنی رومانی با پله های پیچ در پیچ، گذرگاه های زیرزمینی و سلاح ها و زره های مختلف، امروزه به موزه تبدیل شده است؛ قعله سبوس در نزدیکی روستای خوش منظره ای واقع شده و اکنون به روی گردشگران باز است؛ افراد می توانند در این قلعه های گردآوری شده توسط ملکه ماری (آخرین ملکه رومانی) را مشاهده کنند.

طبق 10 جاذبه گردشگری و دیدنی رومانی یکی دیگر از جذابیت های قلعه سبوس وجود نمایشگاه های خون آشام رومانیایی بوده؛ روستایی هایی اطراف این قلعه تا نیم قرن پیش به وجود ارواح شیطانی در قعله باور داشتند؛ طبق اعتقاد آنها افرادی به نام «استریگوی» وجود داشته که در روز مانند افرادی عادی زندگی کرده و در شب روح فرد بدنش را ترک می کند و برای شکار طعمه خود در اطراف روستا و قلعه قدم می زدند.

رتبه مکان دیدنی در رومانی
1 قلعه ملی سبوس
2 شهر آلبا یولیا
3 شهر سیگیشوآرا
4 رودخانه دانوب
5 کاخ پارلمان
6 قلعه پلس
7 معدن سالینا توردا
8 کوه های کارپات
9 کلیساهای نقاشی شده
10 قلعه پوئناری
منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

شناخت جذاب ترین دیدنی های جهان با دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان رجبی.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

شهر دیدنی آلبا یولیا

شهری دیدنی آلبا یولیا یکی از معروف ترین مکان های دیدنی در لیست 10 جاذبه گردشگری و دیدنی رومانی بوده که دارای برخی از جذبه های فوق العاده است؛ شما می توانید در این شهر از موزه ها، کلیسای جامع، مجسمه های شگفت انگیز و منطره های طبیعی لذت ببرید.

یکی از بهترین راه ها برای آشنایی با این شهر پیاده روی بوده و شما می توانید حین گشت و گذار در آلبا یولیا، باغ ‌ها، فواره ‌های آب، رستوران‌ ها و کاخ ‌های مختلف را مشاهده کنید، هر کدام از این موارد به تنهایی می تواند نفس شما را بند بیاورد.

بر اساس فهرست 10 جاذبه گردشگری و دیدنی رومانی از مهم ترین جاذبه های گردشگری این منطقه می توان به کلیسای جامع تاج گذاری و کلیسای جامع کاتولیک رومی سنت مایکل اشاره کرد؛ معماری بی نظیر این کلیساها بیسار دیدنی بوده، همچنین حین اقامت در این شهر می توانید در مکان هایی مانند هتل سیتی، هتل آپولوم، هتل پارک، هتل ترانسیلوانیا اقامت داشته باشید.

از آنجایی که آلبا یولیا یکی از شهرهای گردشگری و توریسی رومانی به حساب می آید، دارای مکان های گردشگری زیادی بوده و به همین دلیل دارای فرصت های شغلی زیادی است؛ اگر دوست دارید در این شهر رویایی زندگی کنید پیشنهاد می کنیم همین حالا به مقاله کار در رومانی سری زده و با شرایط کاری در این کشور آشنا شوید.

شهر دیدنی آلبا یولیا

شهر تاریخی سیگیشوآرا

شهر تاریخی سیگیشوآرا دارای تنها قعله ی مسکونی در جنوب شرقی اروپا بوده که به عوان بخشی از میراث جهانی یونسکو ثبت شده است، این شهر در قرن دوازدهم و قرون وسطی توسط ساکسون ‌های ترانسیلوانیا ساخته شده و دارای پیشینه ای تاریخی است؛ سیگیشوآرا مواردی زیادی مانند تهاجم مغول، آتش سوزی های مختلف، شورش ها، محاکمه جادوگران و اعدام ها را شاهد بوده است.

یکی از موارد در فهرست 10 جاذبه گردشگری و دیدنی رومانی، سیگیشوآرا امروزه نیز مکانی جذاب و خاص بوده که هنگام وارد شدن به آن حس می کنید به گذشته سفر کرده اید؛ مکان های باورنکردنی مانند برج ساعت معروف، پله های محققین و موزه شکنجه از محبوب ترین جاذبه های گردشگری این شهر به شمار می روند.

خیابان های باریک سنتی با ساختمان های رنگی رنگارنگ، منظره ای شگفت انگیز را ایجاد کرده است و مکانی رویای برای طرفداران فیلم های قرون وسطایی به شمار می رود؛ این مکان همچنین زادگاه ولاد شمیرباز الهام بخش دراکولای برام استوکر است؛ همچنین هر سال ماه جولای در این شهر جشنواره ی موسیقی بزرگی با گروه های راک برگزار می شود.

ظاهر شهری شگفت انگیز به نظر رسیده و شامل خیابان های سنگفرش شده فوق العاده زیبا، ساختمان های تاریخی، کلیساها و همچنین میدان کوچک زیبا در قلب شهر است؛ بدون شک مرکز تاریخی سیگیشوآرا با خیابان‌ های پر پیچ و خم باریک و ساختمان ‌های منحصر به ‌فرد خود یکی از بهترین مکان‌ ها برای بازدید در رومانی می باشد.

رودخانه طبیعی دانوب

رودخانه طبیعی دانوب

رودخانه طبیعی دانوب که به عنوان “پادشاه همه رودخانه ها” شناخته شده و اروپا را از غرب به شرق متصل کرده و این موضوع این مورد در 10 جاذبه گردشگری و دیدنی رومانی را به یکی از استراتژیک ترین رودخانه ها تبدیل می کند؛ این رودخانه در جنوب شرقی به رومانی رسیده و در اطراف آن دره ای خیره کننده را تشکیل داده که به عنوان دره های آهنی شناخته می شود.

علاوه بر مناظر طبیعی رودخانه، با بازدید از این منطقه می توانید رشته کوه های کارپات و کوه‌های بالکان و همچنین کشور صربستان را مشاهده کنید؛ سفر به این منطقه به سمت دریای سیاه به شکل دلتایی تماشایی به پایان رسیده و منطقه ای طبیعی دست نخورده را ایجاد کرده است.

در این منطقه با صدها گونه پرده و ماهی، مناظر زیبا، جنگل های بکر، و تالاب های وسیع، مکانی مانند بهشت مانند را رقم زده است؛ در کنار این مناظر روستاهای دورافتاده نیز مکانی زیبا برای گشت و گذار بوده و شما می توانید در این روستاها طبیعت بکر را، به همراه ساحل های شنی در کنار هم پیدا کنید. 

کاخ مجلل پارلمان 

هرچند رومانی سرشار از کاخ ها و کلیساهای قرون وسطی ای بوده اما کاخ مجلل پارلمان یکی از مدرن ترین بناهای این کشور می باشد؛ این کاخ بزرگ ترین ساختمان اداری در جهان بوده و برای ساخت آن بیش از 20000 کارگر به صورت شبانه روزی طی 13 سال مشغول به کار بودند.

کاخ پارلمان در واقع یکی از مهم ترین شگفتی های معماری به شمار رفته که بیش از 700 معمار و طراح بر روی آن کار کرده اند؛ هر چند کاخ پارلمان یکی از مهم ترین جاذبه های توریستی برای بازدیدکنندگان خارجی به شمار می رود اما این کاخ در بین مردم رومانی خیلی محبوب نبوده زیرا توسط رهبر منفور نیکولای چائوشسکو ساخته شده و این کاخ در مرکز شهر قرار گرفته و دارای حدود 1000 اتاق است.

کاخ پارلمان در شهر بخاراست واقع شده که پایتخت کشور رومانی محسوب می شود، هر چند زندگی در رومی و بخاراست بسیار عالی به نظر می رسد، اما هزینه های زندگی در این شهر می تواند برای مردم موضوعی نگران کننده به نظر برسد؛ از همین رو کارشناسان هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی در مقاله هزینه های زندگی در رومانی شما را با هر قسمت هزینه های زندگی در این کشور آشنا نموده اند، مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

بدون شک انتخاب مقصد مهاجرتی و گردشگری ، باید از جنبه های مختلف بررسی شود، مقالات زیر برای کمک به شما نگارش شده اند.

قلعه قدیمی پلس

قلعه قدیمی پلس مکانی شگفت انگیز بوده که در دامنه تپه کارپات واقع شده است؛ این قلعه توسط پادشاه کارول اول ساخته شده و ظاهری افسانه ای دارد که آن را به یکی از خیره کننده ترین قلعه های اروپا تبدیل کرده است.

از موارد دیدنی این قلعه در 10 جاذبه گردشگری و دیدنی رومانی می توان به 400 قعطه اسلحه، اتاق فیلم، نقاشی های دیواری و... اشاره کرد؛ همچنین اولین فیلم نمایش داده شده در رومانی در اینجا پخش شد، پلس در واقع به عنوان اولین قلعه ای در اروپا شناخته شده که دارای برق است؛ این قلعه در دوران کمونیستی رومانی به ملک ملی تبدیل شده و بسیاری از اقلام داخل آن به موزه هنرهای ملی بخارا منتقل شدند.

ساخت و ساز این قلعه در ال 1873 آغاز شده و در سال 1914 به پایان رسید، فضای داخلی کاخ چندین سبک از موری تا نئو رنسانس آلمانی، مجموعه های زیبای نقاشی، سرامیک، مجسمه و سلاح، راه پله های مارپیچ چوبی بزرگ، مجسمه های عجیب و غریب و هنرهای عجیب، درهای و اتاق های مخفی و سقف شیشه ای رنگی را در خود جای داده است.

قلعه قدیمی پلس

این مورد در لیست 10 جاذبه گردشگری و دیدنی رومانی در 120 کیلومتری شمال بخارا واقع شده و می توانید در توری یک روزه از بخارا به این قلعه سفر کنید؛ قلعه در انتهای مسیر جنگلی زیبا واقع شده و و تمامی این موارد به پلس ظاهری جادویی را می دهد.

معدن نمک سالینا توردا 

قدمت معدن نمک سالینا توردا به قرن هفدهم باز می گردد، این معدن در واقع دیدنی ترین سازه زیر زمینی به دست انسان بوده و یکی از محبوب ترین جاذبه های توریستی در رومانی به شمار می رود؛ تصور شده که نمک از سال 1075 تا اوایل قرن 20 در این معدن استخراج می شد؛ همچنین تخمین زده می شود که نمک معدن نمک توردا می تواند نمک مورد نیاز کل سیاره را تا 60 سال آینده پوشش دهد.

سالینا توردا که در شهرستان سیوج رومانی واقع شده حدود 120 متر زیر زمین قرار گرفته و از حدود سال 1992 سالینا توردا برای عموم مردم افتتاح شد و از آن زمان این معدن هر ساله صدها هزار بازدید کننده را از سراسر جهان به خود جذب کرده است؛ هنگامی که وارد آن شوید، یک سالن آمفی تئاتر، یک سالن بولینگ، یک دریاچه زیرزمینی با قایق های پیشرو و حتی یک چرخ و فلک را خواهید یافت.

با توجه به موقعیت جغرافیایی منحصر به فرد معدن نمک، تشکیلات نمکی زیبا و هوای پاک و تمیز جای تعجب نیست چرا افراد زیادی به این معدن نمک علاقه زیادی دارند؛ بدون شک وقتی صحبت از مکان‌ های زیبای پنهان در رومانی می ‌شود، سالینا توردا در صدر فهرست10 جاذبه گردشگری و دیدنی رومانی قرار می گیرد.

کوه های کارپات در رومانی

کوه های کارپات در رومانی

کوه های کارپات در رومانی علاوه بر شگفتی ای طبیعی و زیبا در واقع نشان دهنده تمدن رومانی بوده زیرا اجداد این کشور در موقعیت های سخت نظامی به این کوه ها عقب نشینی می کردند؛ صخره های سنگی بلند، شیب های ملایم، چمنزارهای سبز، گایاهان منحصر به فرد و وحشی، تنگه های باریک و دیگر مناظر چشم گیر طبیعی جزوی از مناظر این کوه ها می باشند.

به صورت کلی این کوه ها در فهرست 10 جاذبه گردشگری و دیدنی رومانی به کارپات شرقی، ترانسیلوانیا و کارپات غربی در سمت رومانی تقسیم شده و کارپات غربی وسیع ترین؛ آلپ ترانسیلانیا مرتفع ترین و کارپات غربی به دلیل شیب ملایم و تشکیلات آهنی خود شناخته می شود.

 چشم گیرترین منطقه این کوه کوه های فاگراس بوده که بلند ترین آنها 2544 متر ارتفاع دارد و بزرگراه ترنسفاگاراسان که به نام زیبا ترین جاده جهان شناخته شده، از آن عبور می کند؛ به صورت کلی این کوه ها بخاطر پارک ملی و دریاچه های یخچالی فراوان معروف هستند.

کلیساهای نقاشی شده

کلیساهای نقاشی شده جزو زیباترین کلیساها در 10 جاذبه گردشگری و دیدنی رومانی بوده که بر اساس هنر بیزانسی ساخته شده است؛ نقاشی های دیواری این کلیسا برای اولین بار بر روی قسمت های بیرونی کلیسای بوکووینا کشیده شده و حتی امروز نیز مانند سال ها پیش نقش و نگار خود را حفظ کرده است.

نقاشی های این کلیسا ها به قدری واقع بوده که حتی با گذشت سال های زیاد هر بیننده ای را مجذوب خود می کند؛ این نقاشی ها با قدیس ها، داستان های کتاب مقدس و صحنه های مذهبی تزئین شده و ورونت Voronet در واقع بهترین و محبوب ترین کلیسای نقاشی شده بوده که در آن نقاشی آخرین داوری کشیده شده است.

همچنین در قسمت دیگر کوه های کارپات کلیساهای چوبی ای ساخته شده اند که به اندازه دیگر کلیسا ها محبوب هستند؛ این کلیسا ها توسط برخی از ماهرترین صنعتگران ساخته شده و به عنوان مرتفع ترین سازه چوبی در جهان شناخته می شوند؛ قدیمی ترین کلیسای چوبی در سال 1364 ساخته شده و در روستای ایود واقع شده، این کلیسا نیز دارای چندین نقاشی دیواری است.

با توجه به کاخ های مختلف و دیگر جاذبه های گردشگری، مصلما زندگی و کار در کشور رومانی بسیار جذاب به نظر می رسد؛ اگر دوست دارید در کشور رومانی شغل مورد علاقیتان را پیدا کنید و یا اینکه کسب و کار خودتان را شروع کنید، اما از وضعیت اقتصادی این کشور اطلاعات زیادی ندارید، مقاله اقتصاد کشور رومانی را مطالعه کنید.

قلعه افسانه ای پوئناری

قلعه افسانه ای پوئناری

قلعه افسانه ای پوئناری یا ارگ پوئناری یکی دیگر از 10 جاذبه گردشگری و دیدنی رومانی بوده که هر ساله توریست های زیادی را به سمت خود جذب می کند؛ این قلعه خانه ولاد شمشیرباز بوده که در واقع شاهزاده ی مهم والچیا بوده و امروزه نیز به عنوان قهرمانی رومانیایی و همچنین فردی سخت گیر و ظالم در برابر دشمنان شناخته می شود.

قلعه پوئناری در صخره ای نزدیک کوه فاگراش قرار گرفته و سال ها پیش به عنوان یکی از غیر قابل نفوذ ترین قلعه های کشور شناخته می شد؛ هر چند متاسفانه رانش زمین در سال1888 بخشی از این قلعه را پایین آورد، برای وارد شدن به قلعه پوئناری باید از حدود 1480 پله بالا بروید و با صعود به بالاترین نقطه قلعه می توانید به منظره ای شگفت انگیز از منطقه اطراف دست پیدا کنید.

در این مقاله شما را با چکیده ای از 10 جاذبه گردشگری و دیدنی رومانی آشنا نمودیم؛ اگر دوست دارید مدت زمانی را در کشور رومانی بگذرانید و از مکان های فوق العاده دیدنی این کشور بازدید کنید؛ حتما از طریق تلفن های تماس با مشاورین موسسه مهاجرتی رجبی در دو شعبه تهران و شیراز در تماس باشید.

سوالات پر تکرار 10 جاذبه گردشگری و دیدنی رومانی

  • قلعه ملی سبوس
  • شهر آلبا یولیا
  • شهر سیگیشوآرا
  • رودخانه دانوب
  • کاخ پارلمان
  • قلعه پلس
  • معدن سالینا توردا
  • کوه های کارپات
  • کلیساهای نقاشی شده
  • قلعه پوئناری

این قلعه یکی از مهم ترین مکان های دیدنی در رومانی است که در دامنه جنگلی در ترانسیلوانیا قرار گرفته ؛ ریشه های قلعه سبوس ، به قرون وسطی و حدودا قرن سیزدهم باز می گردد ،  این قلعه با پله های پیچ در پیچ ، گذرگاه های زیرزمینی و سلاح ها و زره های مختلف ، امروزه به موزه تبدیل شده است.

شما می توانید در این شهر از موزه ها، کلیسای جامع، مجسمه های شگفت انگیز و منطره های طبیعی لذت ببرید.

رودخانه طبیعی دانوب که به عنوان “پادشاه همه رودخانه ها” شناخته شده و اروپا را از غرب به شرق متصل کرده و این موضوع این مورد در 10 جاذبه گردشگری و دیدنی رومانی را به یکی از استراتژیک ترین رودخانه ها تبدیل می کند؛ این رودخانه در جنوب شرقی به رومانی رسیده و در اطراف آن دره ای خیره کننده را تشکیل داده که به عنوان دره های آهنی شناخته می شود.

قدمت معدن نمک سالینا توردا به قرن هفدهم باز می گردد، این معدن در واقع دیدنی ترین سازه زیر زمینی به دست انسان بوده و یکی از محبوب ترین جاذبه های توریستی در رومانی به شمار می رود.

همچنین از آنجایی که کشور رومانی یکی از بهترین و ارزان ترین مکان ها برای زندگی به شمار رفته و دارای چندین دانشگاه عالی است؛ پیشنهاد می کنیم با مقاله تحصیل در رومانی با شرایط تحصیل در این کشور آشنا شوید و آینده تحصیل خود را در این کشور زیبا دنبال کنید.

با جاذبه های گردشگری کشورهای دنیا تا چه حد آشنایید؟ مقالات زیر می تواند برایتان بسیار جذاب باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rate this post
منو
خانه