10 شرکت و بانک مهم در رومانی

10 شرکت و بانک مهم در رومانی موضوع بررسی در این مقاله ما می باشد که شما را به یک شناخت کامل و دقیق از برترین بانک ها و شرکت هایی که در حال حاضر در اقتصاد و بازار کار و سرمایه رومانی مشغول به فعالیت هستند؛ خواهد رساند.

در ادامه با کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت 562051 ( موسسه حقوقی رجبی ثبت 40451 ) همراه باشید تا 10 شرکت و بانک مهم در رومانی را بهتر بشناسید.

رومانی یکی از کشورهای در حال پیشرفت و علاقمند به توسعه فراوان در جنوب شرقی اروپا می باشد که صنایع و شرکت های بسیاری را در خود جای داده است که در سطح جهان شناخته شده و مطرح هستند.

این شرکت ها و بانک های مطرح این کشور نیروی کار بسیاری را در رومانی به کار گرفته و باعث کسب درآمد ناخالص داخلی بسیاری برای رومانی شده اند، شناخت 10 شرکت و بانک مهم در رومانی می تواند در صورت اقامت در این کشور بیار برای شما مفید و کارآمد باشد.

همانطور که گفتیم شناخت 10 شرکت و بانک مهم در رومانی در صورتی که قصد سفر و کاریابی در این کشور را داشته باشید، می تواند بسیار مفید و کارآمد باشد، حتی در غیر این صورت نیز شما می توانید با شناخت آن ها از خدمات این شرکت ها استفاده نمایید، اما برای کسب اطلاعات دقیق تر در رابطه با این هدف حتما مطلب کار در رومانی را مطالعه نموده و از اطلاعات کارشناسان ما نهایت استفاده را ببرید.

فهرست مطالب
10 شرکت و بانک مهم در رومانی

بانک ترانسیلوانیا (Banca Transilvania)

بانک ترانسیلوانیا (Banca Transilvania) یک موسسه بانکی در رومانی است که دفتر مرکزی آن در شهر کلوژناپوکا می باشد، این بانک در سال 1993 با سرمایه 2 میلیارد رونی تأسیس شد که 79 درصد آن رومانیایی و 21 درصد آن خارجی بود.

بانک ترانسیلوانیا (Banca Transilvania) با سهم بازار بیش از 16 درصد، بزرگترین بانک رومانی از نظر دارایی است، فعالیت های آن در چهار خط تجاری اصلی سازماندهی می شود: بانکداری شرکتی، IMM، بانکداری خرده فروشی و بخش پزشکی، بانک ترانسیلوانیا (Banca Transilvania) حدود 1.76 میلیون مشتری، 550 شعبه و بیش از 7000 کارمند  را در اختیار دارد.

بانک ترانسیلوانیا اولین موسسه بانکی در رومانی است که در بورس اوراق بهادار بخارست پذیرفته شده است و با جلب اعتماد سرمایه گذاران خصوصی و نهادی، ارزش بازار بانک ترانسیلوانیا به طور متوسط ​​49 درصد در سال افزایش یافت، این بانک از فهرست خود بیش از 1.3 میلیارد دلار از بورس به دست آورد که در ده سال گذشته بازدهی برتر را در مقایسه با شاخص های محلی و اروپایی ارائه کرد.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

مشاوران مهاجرتی ما به روزترین و دقیق ترین اطلاعات را به شما خواهند داد!

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

شرکت دولتی رومگاز ( Romgaz )

رومگاز ( Romgaz ) بزرگترین تولیدکننده گاز طبیعی در رومانی و یکی از بزرگترین تولیدکنندگان در اروپای شرقی است که تامین کننده اصلی کشور و مسئول تولید حدود 40 درصد از کل مصرف گاز طبیعی در رومانی می باشد، سهامدار عمده و اصلی این کمپانی دولت رومانی است که 70.01 درصد سهام را در اختیار دارد، در حالی که 29.09 درصد باقیمانده به صورت شناور آزاد است.

در سال 2018 این شرکت تنها شرکت دولتی در رومانی بود که بیش از یک میلیارد یورو درآمد داشت، رومگاز در تحقیقات زمین شناسی برای کشف هیدروکربن ها، تولید، ذخیره سازی، تجاری سازی و تامین گاز طبیعی و میعانات گاز طبیعی تخصص دارد.

این شرکت دارای شش شعبه اصلی است: دو شعبه تولیدی واقع در ترگو موش و مدیاس، یک شعبه ذخیره سازی زیرزمینی واقع در پلیوشت، یک شعبه عملیات ویژه واقع در مدیا، یک شعبه تعمیر و نگهداری واقع در ترگو موش و یک دفتر بین المللی واقع در براتیسلاوا، اسلواکی.

رومگاز ( Romgaz ) یکی از موارد مهم و اصلی در میان 10 شرکت و بانک مهم در رومانی تلقی می شود که بازار کار و شغلی بسیار وسیعی را در کشور رومانی پوشش می دهد و تاثیر بسزایی در درآمد ناخالص کشور دارد.

شرکت دولتی رومگاز ( Romgaz )

بانک تجاری رومانی (BCR)

بانک تجاری رومانی (BCR) یکی از اعضای گروه Erste، مهمترین گروه مالی در رومانی است، این بانک در زمینه های خرده فروشی، شرکتی و سرمایه گذاری، خزانه داری و بازارهای سرمایه به صورت جهانی فعالیت دارد و همچنین شرکت های تخصصی در بازار لیزینگ، مدیریت دارایی، بازنشستگی خصوصی، بانک مسکن و خدمات بانکی از طریق تلفن همراه را نیز تحت پوشش داشته و مدیریت می نماید.

بانک تجاری رومانی (BCR) از نظر ارزش دارایی با بیش از 16 میلیارد یورو دارایی به عنوان بانک شماره 1 در رومانی معرفی می شود، علاوه بر این بان تجاری رومانی همچنین بانک شماره 1 کشور از نظر تعداد مشتریان و بانک شماره 1 کشور از نظر بخش های پس انداز و تامین مالی نیز شناخته می شود.

این بانک خدمات خود را  از طریق شبکه ای از 48 مرکز تجاری برای شرکت ها و 643 واحد خرده فروشی واقع در شهرهای بزرگ سراسر کشور با بیش از 10 هزار نفر کارمند به مشتریان ارائه می کند، BCR همچنین بانک شماره 1  کشور در بازار کارت و تراکنش های بانکی نیز شناخته می شود، مشتریان BCR دارای بزرگترین شبکه ملی خودپرداز با بیش از 2400 دستگاه خودپرداز و POS و بیش از 15000 پایانه پرداخت کارتی برای بازرگانان و همچنین خدمات کامل بانکداری اینترنتی، تلفنی هستند.

شرکت خصوصی الکتریکا ( Electrica )

شرکت خصوصی الکتریکا ( Electrica )

الکتریکا ( Electrica ) یک شرکت خصوصی در رومانی است که در بورس های بخارست و لندن پذیرفته شده می باشد، این کمپانی تنها شرکت رومانیایی فهرست شده در زمینه توزیع و تامین برق در رومانی شناخته می شود که یک بازیگر کلیدی در بازار توزیع و عرضه برق در رومانی و همچنین یکی از مهمترین بازیگران در بخش خدمات انرژی است.

فعالیت های اصلی گروه با توزیع و تامین برق به مشتریان نهایی است، این شرکت در سال 1998 به عنوان بخشی از CONEL بزرگترین شرکت توزیع نیروی برق در کشور در آن زمان تأسیس شد، اما در سال 2000 زمانی که CONEL مورد بازسازی قرار گرفت به یک شرکت مستقل تبدیل شد و با نام الکتریکا ( Electrica )  شروع به فعالیت نمود.

البته مقاله 10 شرکت و بانک مهم در رومانی فقط معرفی برترین و بزرگ ترین کمپانی ها و بانک های این کشور است و تعداد بسیار بیش تری شرکت های مختلف در رومانی در حال فعالیت هستند که برای اطلاع از آنان می توانید با مشاورین موسسه رجبی تماس حاصل کرده و یا به صورت حضوری از راهنمایی آنان بهره ببرید.

بانک بی آر دی ( BRD – Groupe Société Générale )

بانک بی آر دی ( BRD – Groupe Société Générale ) یک بانک رومانیایی است که در بخارست پایتخت کشور رومانی مستقر است، این بانک در سال 1923 تأسیس شد و در حال حاضر سومین بانک بزرگ از نظر دارایی با مقدار دارایی در حدود 10.9 میلیارد یورو در رومانی است، اکثر سهام این بانک متعلق به گروه مالی فرانسوی Société Générale است که 59.37 درصد سهام را در اختیار دارد.

بانک بی آر دی ( BRD – Groupe Société Générale ) بیش از 2.2 میلیون مشتری و بیش از 900 شعبه دارد و اخیرا دفتر مرکزی خود را به ساختمان جدیدی در میدان ویکتوری در ضلع شمالی بخارست به یکی از بلندترین برج های کشور منتقل کرده است.

شناخت و معرفی پیدا کردن از 10 شرکت و بانک مهم در رومانی می تواند برای مهاجرت به این کشور بسیار مفید و مثمر ثمر واقع شود تا شما بتوانید به راحتی مقاصدی که قصد استفاده از خدمات آنان را دارید مورد بررسی و در نهایت انتخاب قرار دهید؛ برای کسب اطلاعاتی جامع تر در این رابطه با کارشناسان هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی در تماس باشید.

رومانی کشور بسیار زیبا و جذابی است ؛ با جنبه های بیشتری از این کشور در مقالات زیر آشنا شوید.

OMV Petrom

شرکت نفتی او ام وی پتروم

او ام وی پتروم ( OMV Petrom ) یک شرکت نفتی یکپارچه رومانیایی است که توسط کمپانی OMV اتریش کنترل و مدیریت می شود، این کمپانی به عنوان یکی از بزرگترین شرکت ها در کشور رومانی و بزرگترین تولید کننده نفت و گاز در جنوب شرقی اروپا شناخته می شود و از سال 2004 یکی از شرکت های تابعه OMV است.

در اواخر سال 2004 میلادی بود که پتروم توسط دولت رومانی خصوصی شد و به شرکت نفت اتریشی OMV فروخته شد، در سال 2005 این بزرگترین قرارداد خصوصی سازی در تاریخ رومانی  بود که با این قرارداد رقم خورده بود، این شرکت از سال 2010 در زمینه تولید برق نیز شروع به فعالیت کرده است و یک توسعه دهنده مزرعه بادی در منطقه شناخته می شود.

شرکت نفتی او ام وی پتروم ​

بانک رایفیزن ( RBI )

بانک رایفیزن ( RBI ) یک گروه بانکی اتریشی و یک موسسه مرکزی از گروه بانکداری رایفیزن اتریش (RBG) است، این بانک در بورس اوراق بهادار وین فهرست شده است و بانک های منطقه ای RBG سهامداران اصلی آن هستند، بانک رایفیزن ( RBI ) تا مارس 2017 زیرمجموعه Raiffeisen Zentralbank (گروه RZB) بود، اما زمانی که با RZB ادغام شد به RBI تغییر نام داد و به فعالیت پرداخت، این بانک به دلیل وسعتش تحت نظارت بانک مرکزی اروپا به عنوان یکی از 126 گروه بانکی قرار دارد.

بانک رایفیزن ( RBI ) در سال 1998 تاسیس و وارد بازار رومانی شد و در سال 2002 با بانکا آگریکولا ادغام شد، بانک رایفیزن ( RBI ) عمیقاً در بازار محلی مستقر است و طیف گسترده ای از خدمات و محصولات مالی با کیفیت بالا را برای نزدیک به 2.1 میلیون مشتری ارائه می دهد، شبکه بانک رایفیزن کل کشور را پوشش می دهد و تمامی شعبات آن در محدوده شهری قرار دارند.

این بانک پیشرو در نوآوری در بین بانک های محلی است و به طور مداوم محصولات و خدمات جدید را معرفی می کند که اولویت آن بر اساس دیجیتالی شدن، ارائه تجربه بانکی برتر به مشتریانش است، این بانک از دیگر موارد بسیار مهم در لیست 10 شرکت و بانک مهم در رومانی می باشد.

کمپانی خودروسازی داچیا ( Automobile Dacia )

کمپانی خودروسازی داچیا ( Automobile Dacia )

خودروسازی داچیا ( Automobile Dacia ) که معمولا با نام داچیا شناخته می شود، یک خودروساز رومانیایی است که نام خود را از منطقه تاریخی که رومانی امروزی را تشکیل می دهد، گرفته است، این شرکت در سال 1966 تاسیس شد اما در سال 1999 پس از 33 سال دولت رومانی داچیا را به خودروساز فرانسوی گروه رنو فروخت.

این کمپانی بزرگترین شرکت رومانی از نظر درآمد و بزرگترین صادرکننده این کشور است که 8 درصد از کل صادرات کشور در سال 2020 را به تنهایی به انجام رسانده است، جالب است بدانید که گروه خودروسازی داچیا ( Automobile Dacia ) در سال 2021 بیش از 537 هزار وسیله نقلیه مسافربری و تجاری را فروخته است.

اما از ژانویه 2021 به بعد شرکت داچیا بخشی از واحد تجاری داچیا – لادا رنو شد و در می 2022 رنو شرکت مادر لادا AvtoVAZ را به موسسه دولتی روسیه NAMI فروخت، رومانی یک کشور بسیار مناسب و دارای پتانسیل برای سرمایه گذاری در بخش خودرو و یدک خودرو می باشد، البته زمینه های بسیار دیگری نیز برای این کار در رومانی وجود دارد که می توانید در خصوص آن ها از طریق مشاوران ما کسب اطلاع کنید.

سی ای سی بانک ( CEC Bank )

آخرین بانک ما در لیست 10 شرکت و بانک مهم در رومانی مربوطه به CEC بانک می شود، سی ای سی بانک ( CEC Bank ) یک موسسه بانکی دولتی رومانیایی است که در سال 1990 اندکی پس از انقلاب رومانی در سال 1989 تاسیس و شروع به فعالیت نمود، سی ای سی بانک ( CEC Bank ) 32.9 درصد از بازار بانکداری رومانی را در اختیار داشت تا اینکه این مقدار در تا سال 2006 به 4.03 درصد کاهش یافت.

در پایان سال 2020 بانک سی ای سی دارای 1351 شعبه بود که بیش از 800 شعبه آن در روستاهای رومانی واقع شده بودند که بسیاری از آن ها تنها با یک یا دو کارمند فعالیت می کردند، این بانک در حال حاضر دارای 3.2 میلیون مشتری است.

سی ای سی در سال 1996 یک شرکت سهامی با سهامدار اکثریت وزارت دارایی شد، وزارت اقتصاد و دارایی، همراه با مدیریت CEC در اواسط سال 2007 تصمیم گرفتند که این بانک حداقل چهار سال دیگر در مالکیت دولت رومانی باقی بماند، خصوصی سازی در سال 2011 برنامه ریزی شده بود، پس از سازماندهی مجدد موسسه. در ماه مه 2008س نام شرکت CEC Bank SA را برای خود انتخاب کرد.

گروه پترول ( Petrol Group )

گروه پترول ( Petrol Group ) یک شرکت توزیع کننده نفت رومانیایی است که یکی از بزرگترین شرکت های این کشور شناخته می شود و 500 پمپ بنزین را کنترل می کند که از این تعداد 318 عدد در رومانی، 110 عدد در کرواسی، 42 عدد در بوسنی و هرزگوین، 15 عدد در مونته نگرو و 15 عدد در صربستان قرار گرفته اند.

این شرکت در آوریل 1947 با نام جوگو پترول تأسیس شد و در سال 1953 به Petrol تغییر نام داد، این شرکت در سال 1974 تجارت گاز طبیعی را آغاز کرد و در سال 1996 این شرکت به یک شرکت سهامی تبدیل شد، در سال 1996 بین‌المللی سازی نیز با تأسیس یک شرکت تابعه در کرواسی آغاز شد، جایی که اولین ایستگاه های خدمات در سال 1999 ساخته شدند.

اولین ایستگاه‌ها در بوسنی و هرزگوین یک سال بعد و در صربستان در سال 2003 دنبال شد، در سال 2010 گروه پترول شرکت گاز کرواسی Jadranplin را خریداری کرد که بر ذخیره سازی گاز و فروش گاز مایع نفت تمرکز دارد.

سوالات پر تکرار 10 شرکت و بانک مهم در رومانی

بانک ترانسیلوانیا (Banca Transilvania) یک موسسه بانکی در رومانی است که دفتر مرکزی آن در شهر کلوژناپوکا می باشد، این بانک در سال 1993 با سرمایه 2 میلیارد رونی تأسیس شد که 79 درصد آن رومانیایی و 21 درصد آن خارجی بود.

رومگاز ( Romgaz ) بزرگترین تولیدکننده گاز طبیعی در رومانی و یکی از بزرگترین تولیدکنندگان در اروپای شرقی است که تامین کننده اصلی کشور و مسئول تولید حدود 40 درصد از کل مصرف گاز طبیعی در رومانی می باشد، سهامدار عمده و اصلی این کمپانی دولت رومانی است که 70.01 درصد سهام را در اختیار دارد، در حالی که 29.09 درصد باقیمانده به صورت شناور آزاد است.

الکتریکا ( Electrica ) یک شرکت خصوصی در رومانی است که در بورس های بخارست و لندن پذیرفته شده می باشد، این کمپانی تنها شرکت رومانیایی فهرست شده در زمینه توزیع و تامین برق در رومانی شناخته می شود که یک بازیگر کلیدی در بازار توزیع و عرضه برق در رومانی و همچنین یکی از مهمترین بازیگران در بخش خدمات انرژی است.

در حال حاضر سومین بانک بزرگ از نظر دارایی با مقدار دارایی در حدود 10.9 میلیارد یورو در رومانی است، اکثر سهام این بانک متعلق به گروه مالی فرانسوی Société Générale است که 59.37 درصد سهام را در اختیار دارد.
بانک بی آر دی ( BRD – Groupe Société Générale ) بیش از 2.2 میلیون مشتری و بیش از 900 شعبه دارد.

این کمپانی بزرگترین شرکت رومانی از نظر درآمد و بزرگترین صادرکننده این کشور است که 8 درصد از کل صادرات کشور در سال 2020 را به تنهایی به انجام رسانده است، جالب است بدانید که گروه خودروسازی داچیا ( Automobile Dacia ) در سال 2021 بیش از 537 هزار وسیله نقلیه مسافربری و تجاری را فروخته است.

در این مطلب تلاش کردیم 10 شرکت و بانک مهم در رومانی را به شما معرفی کنیم، شما می توانید برای دریافت جزئیات بیش تر در رابطه با هرکدام از این شرکت ها و یا شناخت سایر شرکت های این کشور با مشاورین شرکت مهاجرتی رجبی تماس حاصل کرده و یا حضوری در دفاتر شیراز و تهران از راهنمایی و اطلاعات آنان بهره مند شوید ، همچنین توصیه می کنیم مقاله مهاجرت به رومانی را بخوانید و با تمامی شیوه های مهاجرت به این کشور بخوبی آشنا شوید.

با شرکت های بزرگ و بانک ها ی معتبر برخی کشورهای اروپایی بیشتر آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rate this post
منو
خانه