10 جاذبه گردشگری و دیدنی اسپانیا

10 جاذبه گردشگری و دیدنی اسپانیا می توانند از جمله حیرت انگیزترین مناطق دنیا باشند ؛ این مناطق ممکن است شامل ساحلی زیبا غرق در آفتاب و یا نقطه اوج هنری فرهنگ اروپایی و یا ممکن است طبیعتی حیرت‌انگیز باشد.

اسپانیا مملو از جاذبه های سرگرم کننده برای مسافران از سراسر دنیا است ؛ اگر به قصد مهاجرت به دنبال اطلاعاتی در مورد اسپانیا هستید ، در مقاله مهاجرت به اسپانیا شرایط مهاجرت به این کشور شرح داده شده است ؛ همچنین ، برای اطلاعات بیشتر در این خصوص می‌توانید با مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در تماس باشید.

اسپانیا شامل انبوهی از جاذبه‌های گردشگری از آثار باستانی بجا مانده از رومی‌ها و مورها و قلعه های قرون وسطی گرفته تا دهکده های سفید در اندلس یا شهرهای پر جنب و جوش بارسلون و مادرید است و مکانی عالی برای گردشگران می‌باشد.

چشم اندازها در این کشور بسیار متفاوت و هیجان انگیز هستند ؛ منطقه همیشه سبز گالیسا ، بیابان های آلمریا و کوه های ناهموار سیرا نوادا بسیار منحصر به فرد و حیرت انگیزند ؛ همچنین سواحل زیبای بی شماری در اسپانیا وجود دارد که هر گردشگری را به خود جذب می کند.

عظمت قصر خلیفه ، سواحل مدیترانه ای غرق در آفتاب ، کلیسای جامع سانتیاگو د کامپوستلا فوق العاده بوده و شما به عنوان یک گردشگر می توانید روح اسپانیا را در جاذبه های گردشگری و فرهنگ غنی آن که نشان دهنده تاریخ پر فرازونشیب کشور اسپانیا است و نیز در زیباییهای طبیعی این کشور بیابید.

فهرست مطالب
10 جاذبه گردشگری و دیدنی اسپانیا

جاذبه های گردشگری اسپانیا

همانگونه که بیان شد کشور اسپانیا مکانی مناسب برای گردشگران است و این کشور مقصدی برای بازدید از مناظر طبیعی دیدنی ، مکان های تاریخی و شهرهای هیجان انگیز است ؛ از جمله جاذبه های گردشگری اسپانیا می توان به موارد زیر اشاره نمود:

ردیف نام مکان شرحی مختصر
1 کاخ سلطنتی پالاسیو رئال (Palacio Real) از این کاخ که برای مراسمات دولتی استفاده می شود در سال 1738 – 1755 ساخته شد.
2 لاکونچا (La Concha) یکی از بهترین سواحل شهری در اروپاست.
3 ساگرا فامیلیا (Sagrada Familia) کلیسای بزرگ کاتولیک رومی در بارسلونا و یکی از پربازدیدترین جاذبه های گردشگری اسپانیاست.
4 الحمرا این مجموعه شامل چندین ساختمان ، باغ ، برج و مسجد است.
5 مسجد کوردوبا (مزکیتا) یکی از بزرگترین مسجدهای جهان است
6 موزه هنری پرادو یکی از برترین موزه های جهان است.
7 سن لورنزو د ال اسکوریال این شهر خانه تابستانی پادشاهان اسپانیایی بوده است.
8 کلیسای جامع سویل و آلکازار برج لانگیرالدا و آلکازار به عنوان میراث فرهنگی یونسکو شناخته می شوند.
9 موزه گوگنهایم بیلبائو این موزه شامل طراحی منحصر به فردی است.
10 کلیسای جامع سانتیاگو د کامپوپستلا یکی از بناهای برجسته معماری رومی است.
11 میدان پلازا مایور این میدان قلب تپنده ی مادرید است.
12 سواحل گرن کاناریا بزرگترین ساحل پلایا اینگلس در ماسپالوماس است.
13 لارمبدا لارمبدا ، بارسلونا مکانی مناسب برای قدم زدن خواهد بود.
14 ال تید ، تنریف بلندترین قله اسپانیا
15 شهر قدیمی تولدو معماری های مور ، گوتیک و رنسانس در این شهر در هم آمیخته اند.

از دیگر مناطق دیدنی اسپانیا می توان به شهر سفید آندلس ، پارک گوئل ، جزایر قناری و … اشاره کرد ؛ در ادامه به شرح 10 جاذبه گردشگری و دیدنی اسپانیا می پردازیم.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

ارزیابی تمام شرایط مقصد شما برای مهاجرت با ثبت شماره و تماس با مشاوران هلدینگ رجبی.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

قصر الحمرا و باغ جنرالیف در گرانادا

زیبایی های قصر الحمرا و باغ جنرالیف در گرانادا نفس گیر است و کاخ سلطنتی سلسله نسرید نقطه برجسته هنر دوره اسلامی تاریخ اسپانیا می باشد ؛ مجموعه الحمرا و حکاکی های سنگی وصف ناپذیر و پیچیده ، سقف های کاشی کاری باشکوه ، طاق ها زیبا و حیات خلوت ها و نقاشی های طلایی و نقره ای آن بی شک توجه هر گردشگری را به خود جلب می کند.

کاخ الحمرا برای امپراتوری چارلز پنجم بنا شد و حتی در حالت ناتمام خود بهترین نمونه از معماری رنسانس در اسپانیا بوده است و مجموعه باغ های جنرالایف مکانی آرامش خیالی وصف ناپذیر را ارائه می دهند.

پس یادتان نرود که در زمان سفر به اسپانیا بازدید از این مناطق را نیز در لیست 10 جاذبه گردشگری و دیدنی اسپانیا برای بازدید قرار دهید.

اگر به دنبال کار در یک کشور اروپایی هستید ، در مقاله کاار در اسپانیا شرایط کار در این کشور شرح داده شده است.

کلیسای فامیلیا و سایت های گائودی بارسلونا

کلیسای فامیلیا و سایت های گائودی بارسلونا از جمله 10 جاذبه گردشگری و دیدنی اسپانیا می باشند ؛ آنتونی گائودی توانست سبک معماری معروف آرت نووئو را یک قدم پیشرفت دهد و ساختمان های تخیلی که وی در بارسلونا ایجاد کرده است در حال حاضر به جذابترین جاذبه های گردشگری اسپانیا تبدیل شده اند.

مهمترین این جاذبه ها ، کلیسای ساگراد فامیلیا است ؛ این کلیسا که هنوز ناتمام است و یکی از کلیساهای عجیب اروپاست ؛ بازدید کنندگان می توانند از بخش داخلی کلیسا ، قسمت های ناتمام آن را مشاهده نمایند ، ساختمان کاسا میلا ، آخرین و مشهورترین اثر گائودی است که بیش تر شبیه به مجسمه است تا یک ساختمان کاربردی ؛ این بنا دارای دودکش هایی است که گفته شده ، گائودی برای طراحی آن ها از دارف ویدر در جنگ ستارگان الهام گرفته است.

در نزدیکی این بنا پارک گوئل واقع شده که از دیگر مناطق زیبای اسپانیا می باشد ، این پارک شامل مناظر ، باغ ها و کاشی کاری هایی زیباست که نظر هر بیننده ای را به خود جلب می کند ؛ جالب است بدانید که آثار هنری گائودی برای بزرگسالانی که به معماری علاقمندند و حتی کودکان به دلیل سادگی و سرگرم کننده بودن آن ها دارای جذابیت است.

کلیسای فامیلیا و سایت های گائودی بارسلونا

پالاسیو رئال (Palacio Real)

کاخ سلطنتی پالاسیو رئال (Palacio Real) مادرید به عنوان اقامتگاه رسمی پادشاه اسپانیا شناخته می شود و در فهرست 10 جاذبه گردشگری و دیدنی اسپانیا جای می گیرد ؛ از این کاخ برای مراسمات دولتی نیز استفاده می شود ؛ این کاخ سلطنتی بین سال های 1738 – 1755 بنا شده و شاه کارلوس سوم در سال 1764 در همین کاخ سکنی گزید.

اگر قصد سرمایه گذاری یا ثبت شرکت در کشور پیشرفته اسپانیا را دارید ، مطالعه مقاله های سرمایه گذاری در اسپانیا و ثبت شرکت در اسپانیا به شما کمک زیادی خواهند کرد ؛ مشاوران هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی نیز در این خصوص راهنمای شما خواهند بود.

قنات سگویا

قنات سگویا از جمله بهترین آثار حفظ شده توسط رومیان در اسپانیا می باشد ؛ این قنات باستانی آب را از رودخانه فریو به سگویا (16 کیلومتر) می رساند و از حدود 24 هزار بلوک گرانیتی ، بدون استفاده از هیچ گونه ملات ساخته شده است ؛ این قنات احتمالا در حدود سال 50 پس از میلاد ساخته شده و هنوز هم تامین کننده آب مورد نیاز شهر است ؛ پس قنات سگویا را نیز در لیست 10 جاذبه گردشگری و دیدنی اسپانیا قرار دهید و حتما از آن بازدید نمایید.

مسجد کوردوبا

مسجد کوردوبا

از دیگر مکان ها در لیست 10 جاذبه گردشگری و دیدنی اسپانیا می باشد ؛ مسجد کوردوبا که به نام Mezquita معروف است ، می باشد ؛ این مسجد ، از جمله بزرگترین مساجد جهان و بهترین دستاورد معماری مورها در اسپانیا می باشد ؛ سوای از تغییراتی که بعدها جهت ایجاد یک کلیسای جامع کاتولیک در آن رخ داد ؛ مسجد بزرگ کوردوبا به همراه قصر الحمرا در گرانادا به عنوان نمونه هایی باشکوه از هنر و معماری اسلامی در اروپای غربی است.

در ساخت و ساز این مسجد از مصالح ساختمانی ویسگوتی و رومی استفاده شده است و ساخت آن به سال های 785 تا 1000 بازمی گردد ؛ این مسجد دارای یک تالار دعا ، با 19 ورودی است ؛ از نکات جالب در خصوص این مسجد ، ستون ها و طاق های گرد موری آن که به صورت الگوهایی متقارن هستند ، می باشد.

مسجد کوردوبا در میان خیابان های باریک و پر پیچ و خم ، خانه های سفید کم ارتفاع با پاسیوهای زیبا قرار گرفته است ، بدون شک ، جذب گردشگر و صنعت گردشگری بر اقتصاد کشورها تاثیر گذار است ، برای بررسی سایر عوامل تاثیر گذار بر اقتصاد کشوری چون اسپانیا می توانید مقاله اقتصاد کشور اسپانیا را دنبال نمایید.

در سری مقالات زیر ، اسپانیا را از جهات مختلف بررسی کردیم ، مطالعه کنید اطلاعاتتان را تکمیل و به روز کنید.

سن لورنز و د ال اسکوریال

شهر سن لورنز و د ال اسکوریال در حدود 45 کیلومتری شمال غربی مادرید واقع شده است و در سال 1563 کار بر روی مجموعه ای که شامل صومعه ، کلیسا ، مقبره ، کتابخانه و موزه است ، در شهر آغاز شد ؛ اتاق ها و ساختمان های با 16 کیلومتر راهروبه هم ارتباط دارند ؛ در هسته این شهر کلیسایی قرار دارد که یک اثر معماری 30 متری از هررا را در معرض نمایش قرار می دهد

پانتئون د لاس ریس ، اتاقی بزرگ که نقاشی های تیبالدی آن را تزئیین کرده و یک کتابخانه از دیگر آثار دیدنی این شهر می باشد ؛ بوربون سوئیت (در قصر سلطنتی) نیز از دیگر جاذبه های این شهر است که این مجموعه برای چارلز چهارم ساخته شد ، با استفاده از وسایلی کمیاب و 338 پرده منقوش تزئین شده است.

علاوه بر این ، مجموعه آپارتمان های خصوصی هنرمندانه فیلیپ دوم نیز از جاذبه های گردشگری این شهر می باشد.

سوالاتتان را در خصوص 10 جاذبه گردشگری و دیدنی اسپانیا می توانید از کارشناسان هلدینگ مهاجرتی رجبی بپرسید.

سن لورنز و د ال اسکوریال

ایبیزا (Ibiza)

ایبیزا (Ibiza) از جمله جزایر بالئاریک Balearic)) در دریای مدیترانه می باشد و جزو 10 جاذبه گردشگری و دیدنی اسپانیا می باشد ؛ این جزیره به عنوان یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگران در تمام اروپا شناخته می شود ؛ تا جایی که جمعیت ایبیزا در طول تابستان دو برابر می شود و بازدید کنندگان برای لذت بردن از کلوپ های شبانه ، بارهای ساحلی و رستوران ها به سمت این منطقه از اسپانیا عازم می شوند.

کلیسای جامع سویل و آلکازار

کلیسای جامع سویل و آلکازار

کلیسای جامع سویل و آلکازار نیز در لیست 10 جاذبه گردشگری و دیدنی اسپانیا قرار می گیرد ؛ برج لاگیرالدا ، کلیسای جامع سویل و قصر آلکازار با هم ترکیب شده اند تا بخش از میراث جهانی یونسکو را تشکیل دهند.

برج لاگیرالدا مناره ای است که به گفته ی یونسکو شاهکار معماری الموهادی می باشد ؛ کلیسای جامع سویل از فضای داخلی بیشتری نسبت به کلیسای سنت پیتر در روم برخوردار است و شامل یک محراب اصلی 37 متری بوده که دارای مجسمه های کنده کاری شده ای که کاملا با طلا پوشانده شده اند ، می باشد ؛ مقبره کریستف کلمب نیز در همین کلیسا ساخته شده است.

ساخت قصر آلکازار توسط مورها در سال 712 توسط مسلمانان آغاز شد و تا قرن 13 و تسلط مسیحیان توسط پادشاه پدرو ادامه یافت ؛ این بنا دارای اتاق ها و سالن هایی خیره کننده است و قدم زدن در باغ های آن بسیار لذت بخش خواهد بود ؛ در بخش شرقی این قصر ، سانتاکروز یا جودریا سابق (محله یودیان) ، که محله ای با خانه هایی سفید ، بالکن های آهنی و حیاط های پر از گل است ، واقع شده است.

اگر اهل بازدید از مناطق دیدنی جهان هستید ، حتما مقالات زیر را بخوانید تا با برترین جاذبه های گردشگری اروپا آشنا شوید.

موزه گوگنهایم

بی شک یکی دیگر از مواردی که در بین 10 جاذبه گردشگری و دیدنی اسپانیا قرار می گیرد ، موزه گوگنهایم می باشد ؛ ساختمان این موزه به قدری خاص و منحصر به فرد است که هیچ عکاسی تا کنون نتوانسته زیبایی های آن را به طور کامل به نمایش گذارد ؛ معمار آمریکایی فرانک گری برای ساخت این ساختمان زنده ، از بلوک های سنگ آهک و ورقه های مواج تیتانیوم استفاده کرده است.

این معمار به قدری در کارش موفق بود که در نتیجه آن دو اصطلاح جدید The Bilbao Effect (توانایی شهر در ساخت ساختمانی خاص در سطح جهانی) و architourism (جذب گردشگران از سراسر جهان به واسطه آثار هنری) زاده شد.

در داخل موزه نیز می توان مجموعه ای از آثار معماری را مشاهده نمود ؛ پس در زمان سفر به اسپانیا ، از این مکان به عنوان 10 جاذبه گردشگری و دیدنی اسپانیا حتما دیدن نمایید.

میدان پلازا مایور مادرید

میدان پلازا مایور مادرید نیز در لیست 10 جاذبه گردشگری و دیدنی اسپانیا قرار می گیرد ؛ پلازا مایور از قرن 16 ، زمانی که فیلیپ دوم وظیفه طراحی آن را به معمار مورد علاقه اش ، خوان دی هررا ، سازنده اسکوریال ، سپرد تا به امروز نقش بسیار مهمی در پیشرفت مادرید داشته است ؛ از این مکان برای رویدادهای تشریفاتی مثل معرفی پادشاه جدید ، تقدیس قدیسین ، سوزاندن کافران و مسابقات عمومی نظیر مسابقات گاوبازی و کشتی استفاده می شده است.

در این میدان شما شاهد کافه های دلباز ، سنگفرش های زیبا و رستوران های متعدد خواهید بود.

سوالات پر تکرار جاذبه های گردشگری و دیدنی اسپانیا

زیبایی های قصر الحمرا و باغ جنرالیف در گرانادا نفس گیر بوده و کاخ سلطنتی سلسله نسرید نقطه برجسته هنر دوره اسلامی تاریخ اسپانیا است ؛ مجموعه الحمرا و حکاکی های سنگی وصف ناپذیر و پیچیده ، سقف های کاشی کاری باشکوه ، طاق ها زیبا و حیات خلوت ها و نقاشی های طلایی و نقره ای آن بی شک توجه هر گردشگری را به خود جلب می نماید.

کاخ سلطنتی پالاسیو رئال (Palacio Real) مادرید به عنوان اقامتگاه رسمی پادشاه اسپانیا شناخته شده است و در فهرست 10 جاذبه گردشگری و دیدنی اسپانیا جای دارد ؛ از این کاخ برای مراسمات دولتی نیز استفاده می گردد.

در ساخت و ساز این مسجد از مصالح ساختمانی ویسگوتی و رومی استفاده شده است و ساخت آن به سال های 785 تا 1000 بازمی گردد ؛ این مسجد دارای یک تالار دعا ، با 19 ورودی است ؛ از نکات جالب در خصوص این مسجد ، ستون ها و طاق های گرد موری آن که به صورت الگوهایی متقارن هستند ، می باشد.

ایبیزا (Ibiza) از جمله جزایر بالئاریک Balearic)) در دریای مدیترانه می باشد و جزو 10 جاذبه گردشگری و دیدنی اسپانیا می باشد ؛ این جزیره به عنوان یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگران در تمام اروپا شناخته می شود ؛ تا جایی که جمعیت ایبیزا در طول تابستان دو برابر می شود و بازدید کنندگان برای لذت بردن از کلوپ های شبانه ، بارهای ساحلی و رستوران ها به سمت این منطقه از اسپانیا عازم می شوند.

معمار آمریکایی فرانک گری این بنا را ستخت و برای ساخت این ساختمان زنده ، از بلوک های سنگ آهک و ورقه های مواج تیتانیوم استفاده کرده است.

این معمار به قدری در کارش موفق بود که در نتیجه آن دو اصطلاح جدید The Bilbao Effect (توانایی شهر در ساخت ساختمانی خاص در سطح جهانی) و architourism (جذب گردشگران از سراسر جهان به واسطه آثار هنری) زاده شد.

اسپانیا بخاطر داشتن جذابیت های فراوان همواره مقصدی برای گردشگران بوده است ؛ لذا ، اگر می خواهید به این کشور سفر کنید ، با بررسی مکانهای دیدنی اسپانیا و نیز 10 جاذبه گردشگری و دیدنی اسپانیا می توانید دید بهتری از اسپانیا داشته باشید که این خود تجربه سفری لذتبخش تر را به همراه خواهد داشت ؛ همچنین ، اگر تمایل دارید راحت ترین و امن ترین روش مهاجرت به کشور اسپانیا یعنی تحصیل را تجربه کنید ، مقاله تحصیل در اسپانیا را بخوانید تا با هزینه های تحصیل و چگونگی اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور آگاه شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3.5/5 - (2 امتیاز)
منو
خانه