آزمون تابعیت آلمان

آزمون تابعیت آلمان

به طور کلی کشورها جهت تائید صلاحیت افراد به منظور اعطای تابعیت روش هایی را در نظر می گیرند که در بین این کشورها ، کشور آلمان برای اعطای تابعیت به متقاضیان مهاجرت به آلمان ، آزمون اعطای شهروندی آلمان را برگزار می کند . در مقاله تابعیت آلمان به این آزمون اشاره شد ، اما در این مقاله که توسط مشاوران موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی نگارش شده است به طور کامل به این آزمون پرداخته شده و اینکه چگونه خارجیان می توانند شهروند آلمان شوند و در آزمون تابعیت آلمان چه مواردی مورد توجه است را توضیح خواهیم داد .

بررسی آزمون تابعیت آلمان

مهاجرین زیادی در سال های گذشته از طریق روش های قانونی مهاجرت وارد آلمان شده اند که بعد از گذشت زمان برای گرفتن اقامت و تابعیت آلمان جهت بهره مندی از حقوق شهروندی آلمان اقدام می کنند . برای اخذ تابعیت آلمان ، نیاز هست تا متقاضیان در آزمون تابعیت آلمان که آزمونی یک ساعته است و شامل سی و سه سوال چند گزینه ای خواهد بود شرکت کنند .

در این آزمون سوالاتی در حوزه های متعدد از جمله زندگی درون یک محیط با ویژگی های دموکراسی ، تاریخ سرزمینی ، فرهنگ و سیستم اقتصادی و همچنین مسئولیت های مدنی مردم در جامعه وجود خواهد داشت .

جهت موفقیت در آزمون تابعیت آلمان ، نیاز هست تا متقاضی به حداقل 17 سوال از سوالات آزمون پاسخ دهد تا موفقیت در آزمون را بدست آورد . در صورتی که متقاضی نتواند به حداقل تعداد سوالات مورد نیاز پاسخ دهد ، امکان شرکت در آزمون مجدد وجود خواهد داشت تا در صورت قبولی ، مدرک مربوطه به شخص اعطا گردد .

هزینه و مکان های آزمون تابعیت المان

نزدیک ترین مکان برای یک متقاضی که بتواند در آزمون تابعیت آلمان شرکت کند را دفاتر تابعیت به اطلاع آن فرد می رساند تا در همان منطقه مربوط به محل سکونت بتواند در این آزمون شرکت نماید . و همچنین هزینه شرکت در این آزمون مبلغی معادل 25 بورو خواهد بود .

متقاضیان می توانند جهت آمادگی پیش از شرکت در آزمون ، در دوره های آموزشی و آزمون های اینترنتی که توسط برخی از ادارات فدرال برگزار می شود شرکت کرده و آمادگی لازم را کسب نمایند .

اداره مهاجرت در آلمان ، اطلاعات کاملی را درباره نحوه برگزاری آزمون ، مواد امتحانی آزمون ، آزمون های آمادگی اینترنتی ، مکان ازمون و امادگی برای ازمون در اختیار افراد قرار می دهد .

شرایط خاص در آزمون تابعیت کشور آلمان

چه افرادی می توانند در آزمون تابعیت آلمان شرکت نکنند

تمامی افراد که متقاضی تحصیل تابعیت آلمان هستند باید در آزمون تابعیت المان شرکت کنند ، به جزء در موارد ذیل :

  1. افراد زیر 16 سال
  2. فارغ التحصیلان دبیرستان های آلمان یا محیط های دانشگاهی آلمان که در رشته های حقوق ، جامعه شناسی ، علوم سیاسی و علوم مدیریتی تحصیل کرده اند .
  3. نرسیدن متقاضی به آزمون به دلیل بیماری ، ناتوانی و یا سن زیاد

در چه صورت می توان تابعیت آلمان را با حفظ تابعیت قبلی بدست آورد

هنگامی که فرد برای آزمون تابعیت آلمان اقدام می کند ، می بایست تابعیت سابق خود را ترک کند مگر در شرایط زیر:

  1. فرد شهروند کشورهای بلوک شرق باشد
  2. یکی از والدین شخص شهروند ایالات متحده باشد
  3. فرد متعلق به کشورهایی همچون ایران، مراکش و سوریه باشد که دولت های آن ها اجازه ترک تابعیت به اتباع خود را نمی دهند

متقاضیان تحصیل تابعیت کشورها باید به این نکات که بسیار حائز اهمیت هستند توجه داشته باشند تا بتوانند تصمیم صحیحی در مورد کشور انتخابی خود داشته باشند . کارشناسان ارشد دفاتر همکار موسسه مهر آفرین رجبی در شهرهای شیراز و تهران تمامی اطلاعات لازم در خصوص شرایط مهاجرت به آلمان را در مشاوره های تلفنی به رایگان در اختیار شما قرار می دهند . کافی است با شماره تلفن های موسسه تماس حاصل فرمائید .

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه