سرمایه گذاری و ثبت شرکت در لهستان

/ / سرمایه گزاری و ثبت شرکت
سرمایه گذاری و ثبت شرکت در لهستان

لهستان کشوری عضو اتحادیه اروپاست و به دلیل موقعیت جغرافیایی خود در اروپا و هزینه زندگی کم به یک مکان برجسته برای مهاجرت تبدیل شده است . در این مقاله مشاوران موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی به  بررسی یکی از روش های پر طرفدار مهاجرت به این کشور یعنی سرمایه گذاری و ثبت شرکت در لهستان می پردازند .

درباره سرمایه گذاری و ثبت شرکت در لهستان

لهستان  با نام رسمی جمهوری لهستان کشوری در مرکز اروپا است که از غرب با آلمان ، از جنوب غربی با جمهوری چک ، از جنوب با اسلوواکی ، از شمال شرقی با لیتوانی و روسیه ، از شرق با بلاروس ، از جنوب شرقی با اوکراین و از شمال با دریای بالتیک همسایه است . جمعیت این کشور ۵/۳۸ میلیون نفر است و سی و چهارمین کشور پر جمعیت جهان است .  پایتخت لهستان ورشو است . واحدهای پول این کشور زلوتی و گروش است . لهستان ششمین کشور پر بازدید جهان توسط گردشگران خارجی است .

رویای هر تاجر بزرگ و کوچک توانایی انجام یک تجارت بدون بروکراسی ، فساد و دیگر تخلفات دولتی است .  لهستان کشوری است که این رویا می تواند در آن تحقق یابد . این کشور به صورت تصادفی افراد مختلف را برای سرمایه گذاری جذب خود نمی کند و پروسه ای برای جذب سرمایه گذار دارد .

فعالیت مهاجرت تجاری در لهستان در دوم ژوئیه سال ۲۰۰۴ ” در مورد آزادی فعالیت اقتصادی ” و کد شرکت های تجاری تنظیم شد . بر طبق این قانون افراد خارجی قادر به فعالیت اقتصادی در انواع مختلف سرمایه گذاری و ثبت شرکت در لهستان هستند .

شرایط مهاجرت به لهستان از طریق سرمایه گذاری

قانون سرمایه گذاری  در لهستان در حال رشد است و سیاستی راحت و مناسب دارد .  بسیاری از افراد مهاجرت تجاری به لهستان را فرصتی برای دریافت اقامت قانونی دائم در این کشور می دانند . با سرمایه گذاری در لهستان می توان برای اجازه اقامت در این کشور درخواست ارائه کرد . فرد سرمایه گذار در لهستان براساس ویزای ملی نوع D ( کار و تجارت) و تایید فعالیت تجاری شرکت موفق به دریافت اجازه اقامت موقت در این کشور می شود .

سرمایه گذاری در لهستان

مجوز اقامت موقت به مهاجران اجازه می دهد تا بدون محدودیت در این کشور عبور و مرور کنند . علاوه براین با این مجوز می توان در دیگر کشور های حوزه شینگن تا نود روز ماند . البته باید توجه داشت ویزای تنها به اعضای هیئت مدیره و نه سرمایه گذاران تعلق می گیرد .

قیمت برای صدور مجوز اقامت موقت براساس تقاضا و وابسته به برنامه مهاجرت متغیر است . کودکان براساس اسناد والدین خود می توانند مجوز اقامت موقت در لهستان را دریافت کنند . میانگین زمان صدور مجوز اقامت ۳ ماه است .

موارد مورد نیاز برای سرمایه گذاری در لهستان

 1. فرد سرمایه گذار باید به زبان انگلیسی تسلط کامل داشته باشد .
 2. فرد سرمایه گذار باید تجربه کار تجاری داشته باشد .
 3. فرد سرمایه گذار باید حداقل مدرک کارشناسی داشته و از مهارت های فردی خوبی برخوردار باشد .
 4. فرد سرمایه گذار نباید در گذشته ویزای شینگن را رد کرده باشد .

شرایط ثبت شرکت در لهستان

رایج ترین راه برای ورود به کشوری به عنوان یک مهاجر تجاری افتتاح شرکتی جدید به نام خود است . شرکت هایی که توسط خارجی ها در لهستان ثبت می شوند می توانند کاملا خارجی باشند و سهام شرکت متعلق به افراد مهاجر باشد و هم می توانند مشترک باشند یعنی بخشی از سهام متعلق به شهروندان لهستان و بخش دیگر متعلق به افراد مهاجر باشد .

روش های قانونی مختلفی برای ثبت شرکت در لهستان وجود دارد که در این جا به بررسی آن ها می پردازیم :

 1. تاسیس یک شرکت جدید از صفر با نامی که دوست دارید ؛
 2. شرکتی که پیش از این تاسیس شده اما فعالیت اقتصادی نداشته است ؛
 3. شرکتی که پیش از این تاسیس شده و برای مدت زمانی فعالیت اقتصادی داشته اما در حال حاضر به هر دلیلی فعالیت اقتصادی ندارد .

انواع ثبت شرکت ها در لهستان

بسیاری از سرمایه گذارانی که تصمیم به سرمایه گذاری در لهستان را دارند شیوه Sp.zo.o. ( شرکت با مسئولیت محدود ) را انتخاب می کنند . این نوع سرمایه گذاری و ثبت شرکت به حداقل ۵۰۰۰ زلوتی نیاز دارد و حداقل یک سهام دار ، یک مدیر و یک دفتر برای تشکیل شرکت در لهستان ضروری است . مسئولیت اعضای شرکت بر اساس سهام آن ها محدود می شود .

ثبت شرکت در لهستان

البته اگر سرمایه گذار سرمایه بیشتری دارد و خواهان تجارتی برای افزایش سرمایه خود است می تواند با یک شرکت سهامی S.A. لهستانی ادغام شود . برای این روش سرمایه گذاری حداقل ۵۰۰۰۰ زلوتی مورد نیاز است . مالیات بر اساس درآمد سالانه شرکت ها تعیین می شود ، مثلا اگر در آمد سالانه شرکتی کمتر از ۸۵۵۲۸ زلوتی باشد مالیات ۱۸ درصدی به شرکت تعلق می گیرد و هنگامی که در آمد از این مقدار فراتر رود مالیات نیز افزایش می یابد .

مزایای ثبت شرکت در لهستان

 1. لهستان عضو اتحادیه اروپا ، EEA ، سازمان تجارت جهانی و OECD است ؛
 2. موقعیت جغرافیایی لهستان برای سرمایه گذاران خارجی این امکان را فراهم می کند تا به بازار های گسترده و میلیون ها مشتری دسترسی داشته باشند .
 3. قوانین تجارت لهستان مطابق استاندارد های اتحادیه اروپا است و هیچ محدودیتی برای جریان سرمایه بین لهستان ، کشورهای عضو EEA و OECD وجود ندارد .
 4. لهستان یک اقتصاد پایدار و قوی با نیروی کاری آموزش یافته است .

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در لهستان

 1. چهار کپی از درخواست ثبت شرکت
 2. چهار قعطه عکس
 3. نامه اجاره مکان شرکت
 4. ۲ کپی از همه برگ های پاسپورت
 5. کپی از ثبت شرکت
 6. نامه تمکن مالی از بانک
 7. مهر در پاسپورت که نشان دادن شما به طور قانونی در لهستان هستید .

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت در چند سال اخیر مورد توجه بسیاری از متقاضیان مهاجرت به اروپا قرار گرفته است . در این مقاله با یکی از کشور های امن و پرسود برای سرمایه گذاری آشنا شدیم ، در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر پیرامون سرمایه گذاری و ثبت شرکت در لهستان با موسسه مهر آفرین رجبی تماس حاصل نمایید .

4 Comments to “ سرمایه گذاری و ثبت شرکت در لهستان”

 1. ولي نژاد says :پاسخ

  سلام من ۴۵ ساله داراي مدرك فوق ليسانس مديريت و زبان انگليسي متوسط هستم البته سابقه كار تجاري ندارم بلكه مدير مالي شركت دولتي به مدت ۱۰ سال هستم داراي همسر و فرزند آيا ميتونم از طريق سرمايه گذاري كشور لهستان براي اقامت اقدام كنم و اگر دو خانواده بشيم با سرمايه گذاري بيشتر مي توان يك شركت ثبت كرد و هردو خانواده درخصوص اقامت اقدام كنيم . ممنون

 2. مسعود says :پاسخ

  سلام،من ۳۸سالمه به زبان انگلیسی مسلط هستم،خودم لیسانس حقوق و فوق لیسانس علوم سیاسی هستم متاهل دارای دو فرزند،همسرم نقاش هنرهای تجسمی و انواع نقاشی بر روی هر جسمی است،میخوام یک شرکت یا گالری هنری ثبت کنم،میخوام از این طریق اقامت بگیرم لطفا منو راهنمایی کنید ممنون

  1. مشاور مهاجرت سرمایه گذاری says :پاسخ

   باسلام خدمت شما دوست عزیز

   امکان ثبت شرکت و اخذ اقامت به این صورت در حوزه شنگن امکان پذیر است . یکی از بهترین کشورها برای انجام این پروسه کشور لهستان است. به چند علت:
   ۱- درحوزه ی شنگن واقع شده.
   ۲- داشتن جمعیت زیاد و دسترسی به میلیون ها مشتری.
   ۳- اقتصادی خوب.
   ۴- عدم نیاز به شریک تجاری از تبعه کشور
   ۵- عدم نیاز به بیزینس پلن
   ۶- نیاز به هزینه های بسیار کمتر به نسبت سایر کشورها

   باتشکر از سوال شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *