مزایا و معایب ثبت شرکت در چین

مزایا و معایب ثبت شرکت در چین
مشاور مهاجرتی

مزایا و معایب ثبت شرکت در چین را در این مقاله از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) بررسی خواهیم کرد.

چین بدون شک یکی از مهمترین رهبران اقتصادی جهان است ، این کشور در حال حاضر بازار خود را به روی تجارت بین الملل باز کرده و اقتصاد آن از وابستگی به کشاورزی به فناوری محور تبدیل شده است ، اگر می خواهید در چین موفق باشید ، یکی از مهمترین کارها درک مزایا و معایب ثبت یک شرکت در چین است ، در ادامه مزایای ثبت شرکت در این کشور را بیان می کنیم.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص چگونگی ثبت شرکت در چین و سرمایه گذاری در این کشور ، به مقاله سرمایه گذاری و ثبت شرکت در چین مراجعه نمایید.

دسترسی به بازار چین

بسیاری از شرکت های خارج از کشور با موفقیت در بازار چین فروش دارند ، با این حال آنها اغلب مجبورند بسیاری از مراحل پیچیده و مدارک را انجام دهند تا این کار را انجام دهند ، از طرف دیگر مستقیم ترین و قانونی ترین راه برای حضور در بازار محلی ، داشتن یک شرکت محلی خودتان است.

وقتی به عنوان یک شرکت چینی کار می کنید ، می توانید رسید های رسمی (fapiao) صادر کنید که می تواند برای حسابداری محلی استفاده شود که این بسیار مهم است زیرا باعث اعتماد و مشروعیت شرکت شما خواهد شد.

بخاطر داشته باشید که به طور کلی مشاغلی که نمی توانند رسید قانونی صادر کنند قطعا غیرحرفه ای و سایه به نظر می رسند ، اگر مشاغل شخصی خود را در چین شروع کنید ، می توانید یک حساب بانکی محلی نیز با شرکت باز کرده و معاملات آنلاین را برقرار کنید ، این کار کاملا مفید است زیرا صنعت تجارت الکترونیکی چین در حال افزایش است.

هزینه های ساخت پایین

این یکی از دلایل اصلی ورود بسیاری از شرکتهای خارجی به چین پایین بودن هزینه های ساخت است ، از این گذشته هر مشاغل دارای اولویت بالایی در حاشیه سود هستند ، کسب درآمد چیزی است که باعث می شود یک شرکت فعالیت کند ؛ اگر از داخل چین تجارت می کنید ، این فرصت را دارید که محصولی را که ارائه می دهید گسترش دهید و امتیازات قیمت خود را در سطح پایین مورد نیاز خود حفظ کنید.

بستگی به محصول دارد اما در چین می توان هزینه ها را تا 80 درصد کاهش داد ، این رقم چیزی است که می تواند عاملی عظیم در تصمیم بعدی کسب و کار شما باشد.

یافتن تولید کننده در محدوده قیمت خود نیز در چین چندان دشوار نیست ، شما می توانید تولید مورد نیاز خود را با هزینه ای که از عهده آن بر می آیید ، پیدا کنید تا بتوانید هم در چین و هم در محل کار خود در ایران بمانید.

فرصت استخدام کارمندان محلی

چینی ها مردمی بسیار توانا هستند که قطعا می توانید با آنها کار کنید ، هنگامی که در چین شغلی اداره می کنید ، این فرصت را دارید که برخی از افراد شگفت انگیز چینی را استخدام کنید که همه کار ها را برای کمک به شما در تجارت انجام می دهند.

فرقی نمی کند که قصد داشته باشید تجارت واردات یا تجارت صادراتی داشته باشید یا تجارت الکترونیکی در چین داشته باشید ، به کارگران نیاز خواهید داشت ، از این رو اگر شرکتی در چین دارید می توانید افراد محلی را استخدام کنید تا برای شما کار کنند.

صدور قرار داد کار برای آنها و دادن بیمه و مزایای بهداشتی به آنها مشابه و راحت است ، این عمل تقریبا در هر کشور جهان یکسان است ، بسیاری از افراد محلی عاشق کار برای خارجی ها هستند و این بدان معنی است که شما می توانید استعداد های عالی را جذب کنید تا به شما در رسیدن به اهداف تجاری خود کمک کند.

اخذ ویزای سرمایه گذاری

اگر تصمیم بگیرید مدت زمان بیشتری در چین بمانید چین می تواند ویزا به شما پیشنهاد دهد ، اگر نماینده قانونی شرکت / سرمایه گذار خارجی هستید ، این فرصت را دارید که برای ویزای سرمایه گذاری اقدام کنید ، با این کار اقامت شما در چین تا یک سال بدون نیاز به خروج از کشور امکان پذیر می شود.

شما می توانید برای خود قرارداد کارمند صادر کنید و به خود حقوق بدهید ، بهترین نکته این است که شما می توانید رئیس شرکت خود در چین باشید.

معایب ثبت شرکت در چین

آیین نامه های متعدد : این یکی از بزرگترین چالش ها در مورد تجارت در چین است ، هر از چند گاهی مواردی از سرقت های مالکیت معنوی رخ می دهد و بیشتر اوقات ، شرکت های خارجی قربانی شده اند.

بایگانی ماهانه : همانطور که ذکر شد ، لازم است که هر ماه رسیدهای کسب و کار خود را اعلام کنید ، این روشی است که حسابداران چینی با آن آشنا هستند ، برای رعایت این موارد ، بسته به تعداد معاملات خود باید ماهانه از 500 تا 2000 یوان چین بپردازید ، هرچه تعداد معاملات بیشتر باشد ، یک حق الزحمه سنگین تر توسط یک حسابدار اخذ خواهد شد.

عوارض ناشی از انتقال پول به خارج از چین : با توجه به ماهیت بانک مرکزی چین ممکن است انتقال پول از چین کمی مشکل باشد ، علاوه بر این ، ممکن است استفاده از سرویس PayPal یا Payoneer با VPN به خوبی کار نکند.

سوالات پر تکرار مزایا و معایب ثبت شرکت در چین

در این محتوا از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) مزایا و معایب ثبت شرکت در چین را با شما مرور کردیم ، سوالات و نظرات خود را در بخش دیدگاه بنویسید تا کارشناسان ما پاسخ شما را در همان روز ثبت نمایند.

آیا راه اندازی کار در چین باعث کاهش هزینه ها می شود؟

اما در چین می توان هزینه ها را تا 80 درصد کاهش داد ، این رقم چیزی است که می تواند عاملی عظیم در تصمیم بعدی کسب و کار شما باشد.

در هنگام ثبت شرکت در چین ، آیا می توان از کارمندان چینی در کسب و کار بهره برد

چینی ها مردمی بسیار توانا هستند که قطعا می توانید با آنها کار کنید ، هنگامی که در چین شغلی اداره می کنید ، این فرصت را دارید که برخی از افراد شگفت انگیز چینی را استخدام کنید که همه کار ها را برای کمک به شما در تجارت انجام می دهند.

مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی ، در این محتوا مزایا و معایب ثبت شرکت در چین را بررسی کردند ، شما می توانید با همکاران ما در دفاتر فعال تهران و شیراز در تماس باشید ، همچنین می توانید مقالات دیگر سایت را مطالعه کنید تا به نتایج صحیح و کامل تری درست یابید ، پیشنهاد ما مطالعه مقاله کار در چین است تا با قوانین حاکم بر بازار کار این کشور ، حقوق و دستمز کارگر و بسیاری موارد کاربردی دیگر آشنا شوید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *