سرمایه گذاری کشورها

نرخ مالیات در شیلی

نرخ مالیات در شیلی

کشورهای واقع در آمریکای جنوبی مانند شیلی و برزیل از جمله غنی ترین کشورهای دنیا به شمار می روند که پس از سال ها استعمار توانسته اند به جایگاه اقتصادی قابل توجه در زمینه های متعدد برسند . این مقاله که در رابطه با نرخ مالیات در شیلی می باشد توسط موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی تهیه شده است تحصیل و اعزام دانشجو به کشورهای آمریکای لاتین در تخصص مشاوره ای حقوقی کارشناسان خبره ماست و شما می توانید جهت هرگونه سوال با کادر مهاجرتی این موسسه تماس حاصل فرمایید .

شیلی با نام جمهوری شیلی از کشورهای آمریکای جنوبی با پایتختی سانتیاگو است که مانند نواری باریک در غرب این قاره کشیده شده است . آب و هوای این کشور در مجموع خشک است اما با وجود خشک بودن منابع و معادن زیادی در نقاط مختلف آن قرار گرفته اند و هر ساله مقادیر زیادی فلز مس ، طلا و نقره از منابع آن صادر می شود . در حدود هفده میلیون جمعیت ساکن در این کشور زبان اسپانیولی را به عنوان زبان محاوره خود استفاده می کنند و در 15 ایالت که هر کدام با یک عدد رومی مشخص شده اند ساکن هستند .

وضعیت اقتصادی و نرخ مالیات در شیلی

کشور شیلی پس از پایان دادن به دوره استعمار توانسته در بخش های اقتصادی نسبت به سایر بخش های این کشور پیشرفت چشمگیر تری داشته و جایگاه قابل توجهی در میان کشورهای آمریکای جنوبی برسد . بر اساس اطلاعات بانک جهانی شیلی اولین کشور این قاره است که به سازمان توسعه و همکاری اقتصادی پیوسته و سریع ترین رشد اقتصادی را در آمریکای لاتین داشته است . سیستم آموزشی در شیلی بسیار قوی بوده و به عنوان یکی از بهترین کشورها در پرورش سرمایه های انسانی شناخته می شود .

رتبه این کشور در شاخص سرمایه انسانی 51 بوده و افراد جوان و مسن از لحاظ اقتصادی فعال بوده و همچنان در حال آموزش هستند . از میان هشت میلیون نیروی کار این کشور 13% در حوزه کشاورزی ، 23 % در بخش صنعت و 64% در حوزه خدمات به کار مشغول هستند . نرخ بیکاری در سال گذشته به 5.8% رسیده که همراه با افزایش سطح رفاه و کاهش نرخ فقر همچنان در حال پایین آمدن است .

کار و درآمد در کشور شیلی

تمامی کشورهای آمریکای جنوبی پس از اعلام استقلال خود با وجود پیشرفت های چشمگیر هنوز نتوانسته اند به سطح بالای درآمد در تمامی مشاغل برسند و میزان حقوق بسیاری از افراد جامعه همچنان در مقایسه با بسیاری از کشورها پایین تر است .

کار و درآمد در کشور شیلی

رشدها اخیر کشورهای این قاره بیشتر مدیون وجود منابع طبیعی مختلف است که توانسته درآمد قابل توجهی را برای کشورها به همراه داشته باشد . پرداخت دستمزد در تمامی کشورها از مهم ترین عوامل تعیین کننده سطح رفاه مردم است که با درنظر گرفتن کسر مالیات و پرداخت های مربوط محاسبه می شود . افراد مایل به مهاجرت کاری باید به اینگونه مسائل توجه خاص داشته باشند .

میزان مالیات در شیلی

نرخ مالیات در شیلی را بررسی می کنیم . هر شهروند ساکن در کشور شیلی موظف به پرداخت میزان مشخصی از نرخ مالیات است که از حقوق دریافتی تا کالاهای مصرفی را شامل می شود . افرادی که میزان دریافتی آنها از میزان مشخص شده توسط دولت بالاتر است موظف به پرداخت آن هستند .

در حال حاضر حداقل دستمزد موجود در شیلی در حدود 433 دلار آمریکا در ماه است که پس از کشورهای آرژانتین و اکوادور در رتبه سوم قرار گرفته است . حقوق ماهیانه به طور متوسط در میان مردم این کشور 800 دلار در ماه است که با توجه به مخارج همچنان پایین بوده و نیاز به افزایش دارد .

عموم مردم کشور شیلی عموما با سه نوع مالیات اصلی سروکار دارند که به طور مستقیم بر سطح زندگیشان تاثیر می گذارد . این سه نرخ مالیات شامل ، مالیات بر درآمد شخصی ، مالیات بر شرکت و مالیات بر ارزش افزوده می باشد . نرخ مالیات ها در این کشور با نوسان های زیادی روبرو بوده اما در چند سال گذشته به دلیل رشد اقتصادی قابل توجه درصدها کاهش یافته است .

نرخ مالیات در شیلی

نرخ مالیات بر درآمد شخصی در شیلی : درآمد هر شخص به معنای حقوق ، دستمزد و پاداشی ست که از اشتغال خود دریافت می کنند و دولت درصدی از آن را به عنوان مالیات دریافت می کند . طبق قانون کسب و کار هر ساله دولت با بررسی میزان درآمدها افراد مشمول مالیات را مشخص می سازد و در واقع دریافت این مالیات بخش مهمی از درآمد دولت ها است و برای مشاغل با درآمد بالا میزان مالیات بالاتر خواهد رفت .

در حال حاضر نرخ مالیات بر درآمد در شیلی 35% است که در سال های 2013 تا 2018 تا 40% نیز رسیده بود . این مالیات از طریق کارفرما کسر شده و به مقامات مالیاتی پرداخت می شود . نرخ مالیات در شیلی را بررسی می کنیم .

مالیات بر ارزش افزوده در شیلی ؛ نرخ این مالیات در حدود 19% است که برای سالیان متوالی ثابت بوده و مخصوص کالاها و خدمات داخلی و کالاهای وارداتی است . در اغلب کشورهای جهان از جمله شیلی محصولات پزشکی ، درمانی و غذای کودکان از این مالیات معاف هستند .

نرخ مالیات شرکت در شیلی

نرخ مالیات در شیلی برای شرکت ها برای افرادی که قصد کار و سرمایه گذاری در کشوری مانند شیلی را دارند بسیار مهم است و باید در هنگام شروع بیزینس به آن دقت ویژه نمود . نرخ مالیات در کشور شیلی در حال حاضر 15% است و تمامی شرکت های داخلی و خارجی موظف به پرداخت این میزان هستند .

این مالیات به تمامی شرکت های موجود در شیلی اعم از انجمن های کسب و کار ، شرکت با مسئولیت محدود ، شرکت های سهامی عام ، مشارکت های محدود و درآمد حاصل از فروش یا حذف سهام نیز مالیات تعلق می گیرد .

دقت داشته باشید که پرداخت مالیات نه تنها مخصوص کارفرمایان بلکه تمامی شاغلین نیز بوده و به تمامی شهروندان و مهاجرین تعلق می گیرد . سال مالیاتی با سال تقویم یکسان است و مالیات ها باید به صورت ماهیانه و یا سالانه پرداخت شوند . در کشور شیلی مالیات به صورت سالیانه و در ماه آوریل پرداخت می شود .

پرداخت مالیات ارزهای دیجیتال

این کشور با تصویب قانون جدید اعلام نموده از آنجا که ارزهای دیجیتال دارایی نامشهود به شمار می روند از سال جدید شامل پرداخت مالیات خواهند شد . مالیات دهندگان موظف به پرداخت این مالیات ها هستند زیرا کسب این ارزها باعث افزایش درآمد کل آنها می شود . هزینه های زندگی در کشور شیلی در مقایسه با ایران بسیار متفاوت است . میزان اجاره بها کمتر از ایران و قیمت مواد غذایی بسیار بالاتر است .

پرداخت مالیات ارزهای دیجیتال

تمامی کسانی که قصد مهاجرت به کشور شیلی و کار در این کشور را دارند باید تمامی جزئیات زندگی را در این کشور به دقت بررسی نموده و در صورتی که میزان درآمد پاسخگوی مخارج زندگی است اقدام به مهاجرت کنند .

آگاهی از قوانین مالیاتی هر کشور در هنگام مهاجرت و هرگونه سرمایه گذاری بسیار مهم است ، بنابراین توصیه می شود قبل از انجام هرگونه اقدام به کارشناسان برجسته موسسه حقوقی مهر آفرین رجبی مراجعه کرده و تمامی اطلاعات لازم در رابطه با کشور شیلی و نرخ مالیات در شیلی و قوانین حاکم بر این کشور را به دست آورید . تحصیل و اعزام دانشجو به شیلی هم در تخصص کارشناسان ما در دفاتر تهران و شیراز موسسه است .

Rate this post
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.