درآمد کشاورزی در کانادا

درآمد کشاورزی در کانادا
مشاور مهاجرتی

به صورت کلی حداقل درآمد کشاورزان در کانادا ساعتی 20 دلار است که البته برای افراد تازه کار بوده و کشاورزان با سابقه درامد بسیار بالاتری در این زمینه دارند.

در میان استان های کشور کانادا می توان به مواردی همون آلبرتا ، آنتاریو ، ساسکاچوان ، کبک و منیتوبا اشاره کرد.

یکی از مهم ترین تولیدات محصول کشاورزی را می توان گندم دانست که بخش گسترده ای از زمین های کشاورزی را به خود اختصاص می دهد.

درآمد کشاورزان در کانادا برای افرادی که در این حوزه فعالیت دارند ، متناسب با زحمت و سختی کارشان بوده و کشاورزان در این کشور به دلیل استفاده از بهترین دستگاه ها و ابزارآلات به هیچ عنوان سختی و یا مشقتی را متحمل نشده و به صورت مدرن کشاورزی خود را انجام می دهند.

کشاورزی صنعت اولیه و یک زمینه فعالیت جهانی کانادا است و منابع زیادی در این کشور برای افرادی وجود دارد که تلاش می کنند در زمینه کشاورزی فعالیت کنند . کانادا یکی از بزرگترین تولیدکنندگان و صادرکنندگان محصولات کشاورزی در سطح جهان بوده و امور کشاورزی برای اقتصاد نقش حیاتی را ایفا می کند . از جمله محصولات اصلی این کشور می توان به مزارع گندم  ، میوه و تاکستان های سرسبز و مزارع لبنیاتی نیوبرانزویک و نوا اسکوشیا اشاره کرد.

میانگین درآمد کشاورزی در کانادا

همانند سایر کشور های توسعه یافته ، نسبت جمعیت و تولید ناخالص داخلی اختصاص یافته به کشاورزی به طور چشمگیری در قرن بیست و یکم کاهش پیدا کرده ، اما هنوز بخش مهمی از اقتصاد کانادا را به خود اختصاص داده است . طیف گسترده ای از کشاورزی در کانادا ، از مزارع گندم رو به گسترش به محصولات تابستانی دره Okanagan است.

هر گونه درآمدی که از محصولات برداشت شده از زمین ، افزایش حیوانات خانگی ، نگهداری اسب ها و سایر فعالیت های كشاورزی دریافت می شود ، به عنوان درآمد کشاورزی در کانادا محسوب می شود . علاوه بر درآمد حاصل از لبنیات ، مزارع میوه و درخت ، افراد می توانند با زنبورداری و پرورش ماهی در آمد کسب کنند . در سال های اخیر میزان درآمد کشاورزان در کانادا همواره در حال افزایش است و افرادی که از کشاورزی پول دریافت می کنند ، ملزم به گزارش در آمد خود به CRA هستند . چرا که کشاورزان کانادا مانند دیگر مشاغل ملزم به پرداخت مالیات بر درآمد هستند.

صنایع کشاورزی و غذایی در کانادا در سال های پس از جنگ جهانی دوم به شدت تغییر نموده و آمار نشان می دهد که میانگین درآمد کشاورزی در کانادا به حداقل 39000 دلار در سال رسیده است . البته این میزان برای کشاورزان با حداقل سابقه و به نوعی تازه کار است و درآمد کشاورزان با تجربه به مبالغی بسیار بالاتر می رسد. 

میزان دستمزد را نیز می توانید حداقل 20 دلار برای هر ساعت درنظر داشته باشید که البته با توجه به نوع کشاورزی می تواند بسیار بالاتر رود . میانگین درامد کشاورزی در کانادا در هر ایالت را به صورت تقریبی می توان در حدود زیر دانست:

ایالت

میزان درآمد

کبک

59004

آلبرتا

51000

بریتیش کلمبیا

39000

انتریا

39000

نوا اسکوتیا

38025

 البته متوسط درآمد کشاورزانی که در زمین های افراد کار می کنند 16.74 دلار کانادا برای هر ساعت کار است و طبق قانون کار در صورت اضافه کاری حقوق کارگر ساده در کانادا تا 24.57 دلار کانادا افزایش میابد .

درآمد کشاورزی و زیر شاخه های کشاورزی در کانادا

درآمد کشاورزی در کانادا شامل درآمدی است که فرد از کار به عنوان یک کارگر در یک کسب و کار کشاورزی و یا دامپروری کسب می کند . البته درآمد کشاورزی شامل درآمد هایی است که از فعالیت های زیر نیز کسب می شوند :

 • شخم زدن زمین 
 • پرورش دام یا دامداری 
 • نگهداری و پرورش اسب 
 • پرورش طیور 
 • لبنیات 
 • درخت کاری 
 • برداشت میوه 
 • زنبور داری 
 • کشت محصولات در آب و یا هیدروپونیک 
 • رشد درخت کریسمس 
 • کارخانه جوجه کشی 
 • اصطبل و محل نگهداری از چهارپایان

البته در شرایط خاص همچنین ممکن است درآمد کشاورزان از :

 • پرورش ماهی 
 • بازار باغبانی 
 • پرورش گل یا گلخانه
 • عملیات قارچ افرا
 

مهم ترین محصولات کشاورزی در کانادا

عوامل مختلفی بر ویژگی های اقتصادی و اجتماعی و درآمد کشاورزی در کانادا تأثیر گذار هستند . سرشماری کشاورزی سال 2006 تعداد و نوع مزارع ؛ بیوگرافی : مناطق زراعی و استفاده از زمین ؛ شیوه های مدیریت زمین ؛ تعداد دام و ماکیان ؛ مهندسی کشاورزی : ماشین آلات و تجهیزات کشاورزی ؛ سرمایه زمین ؛ هزینه های اداری مزرعه و رسید ها ؛ آسیب های مرتبط با مزرعه را فهرست کرده است.مهم ترین محصولات کشاورزی در کانادا

در اوایل قرن بیست و یکم ، کشاورزان کانادا از 48 محصول دانه ، میوه و سبزیجات ، بر اساس سطح و ارزش خود آگاه بودند . 

در سال 2007 ، فدراسیون کشاورزی کانادایی با توجه به درآمد نقدی ، به پنج بخش “بخش تولید” اصلی کشاورزی یعنی دانه ها و دانه های روغنی 34 درصد ، گوشت قرمز – دام 24 درصد ، لبنیات 12 درصد ، باغداری 9 درصد و مرغ و تخم مرغ 8 درصد تقسیم شدند .

مهم ترین محصولات کشاورزی در کانادا

استان های کانادا با بیشترین تعداد مزارع کشاورزی

در همه استان کانادا به جز نوناووت زمین های کشاورزی وجود دارد ، اما استان هایی مانند آلبرتا ، آنتاریو ، ساسکاچوان ، کبک ، منیتوبا و بریتیش کلمبیا به ترتیب دارای بیشترین زمین های کشاورزی و بهترین شهرهای کانادا برای پیدا کردن کار به حساب می آیند.

کانادا دارای صنایع کشاورزی و صنایع غذایی پیشرفته و موفق با موفقیت در بازار جهانی است . این کشور بر نظام و سیاست هایش تأکید دارد و استاندارد های تولید در سطح جهانی را تضمین می کند . بهترین روش های صنعت و شهرت شناخته شده برای محصولات نوآورانه و مواد غذایی با کیفیت بالا ، سبب شده کشاورزی این کشور به عنوان پایه ای از اقتصاد کشور و یک نیروی محرکه در تجارت بین المللی قرار گیرد.

سیاست زراعت و صنایع غذایی کانادا

سیستم کشاورزی و مواد غذایی کانادا تولید کننده پیشرو محصولات با کیفیت بالا و ایمن و یک محرک کلیدی در رشد اقتصادی این کشور است . سیاست و مقررات کشاورزی کانادا تحت مسئولیت کشاورزی و کشاورزی غذا کانادا است.

در تاریخ 1 آوریل 2018 ، دولت کانادا برنامه مشارکت کشاورزی کانادا را راه اندازی کرد – تعهد سه میلیارد دلاری پیشرفته که به برنامه ریزی برای سرمایه گذاری های دولتی در بخش طی پنج سال آینده کمک می کند . آژانس بازرسی مواد غذایی کانادایی (CFIA) مسئول تضمین عملکرد مناسب سیستم ایمنی غذا کانادا است و قادر به پاسخگویی به تهدیدات جدید برای ایمنی غذا ، تغییر دادن ترجیحات مصرف کنندگان و استاندارد های بین المللی پیشگیری است.

 

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *