تحصیل پزشکی و دندانپزشکی

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئد

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئد

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئد نیز همانند بسیاری از کشورهای دیگر شرایط خاصی دارد که هر متقاضی باید از آنها اطلاع داشته باشد ، در این محتوا که پیش رو دارید مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی فرصت مطالعه چکیده ای از اطلاعات تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئد را فراهم کرده اند ، امیدواریم که در انتقال اطلاعات اولیه به شما موثر واقع شویم.

سوئد از اعضای اسکاندیناوی است و به طور کلی تحصیل در کشورهای اسکاندیناوی نسبتا گران تر از دیگر کشورهای اروپایی است ، تحصیل در رشته های پزشکی به زبان سوئدی هزینه کمتری دارد و حتی ممکن است دانشجویان با انتخاب تحصیل به زبان سوئدی از شرایط تحصیل رایگان نیز بهره مند شوند.

کیفیت تحصیلات در سوئد از اهمیت ویژه ای برخوردار است و این کشور درصد بالایی از انسان های تحصیل کرده و آگاه را در خود جای داده است ، دانشگاه های علوم پزشکی سوئد تحصیلات عالی را برای دانشجویان داخلی و خارجی فراهم نموده و مدارکی را در دست دانشجو قرار می دهد که در هر جای دیگر از جهان ارزشمند می باشد.

تحصیل در دانشگاه های پزشکی این کشور اغلب دارای آزمون ورودی هستند ، برنامه های تدریس این دانشگاه ها به زبان سوئدی انجام می شود ، دانشجویان ملزم به داشتن مدرک زبان برای ثبت نام در دانشگاه های این کشور هستند و نمره مدرک مورد نظر هر دانشگاه متفاوت است و هرساله اعلام میشود ،تمام اطلاعات کلی در خصوص تحصیل در این کشور زیبا را در مقاله تحصیل در سوئد ارائه داده ایم که توصیه می کنیم در کنار این مقاله مطالعه شود.

ادامه مطلب را با همراهی مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) دنبال کنید تا از مطالب جالب و جذاب تری برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور سوئد با خبر شوید ، این مطالب تماما مطابق با جدیدترین مطالب برگرفته از وب سایت های اختصاصی دانشگاه ها ، جمع آوری و در اینجا ارائه شده است.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئد

دوره های پریمدیکال در سوئد

برخی کالج ها و آکادمی های پزشکی در سوئد ، مانند آکادمی بین المللی Doctor Medical یک دوره Pre-Med را ارائه می دهند که دانشجویان را برای آزمونهای پذیرش دانشکده پزشکی اروپا آماده می کند ، این دوره ها هر چهار ماه در استکهلم برگزار می شود.

دوره های پریمدیکال در سوئد

دانشجو های دوره های پریمدیکال در سوئد با گذراندن این دوره ها می توانند در هر یک از دانشگاه های پزشکی اروپا ، در رشته های پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی برای پذیرش درخواست دهند و به ادامه تحصیل بپردازند.

هزینه و طول دوره های پری مدیکال در استکهلم

هزینه این دوره ها در استکهلم بین ۵۱۰۰ تا ۵۴۶۰ یورو در سال است ، طول دوره اکتبر و فوریه ، ۱۶ هفته است که ۵ روز در هفته و ۴ ساعت در روز می باشد ، طول دوره ی مه ، ۹ هفته و ۵ روز در هفته است.

علاوه بر دوره های یاد شده در بالا ، کلاس های تجدید نظر اضافی با توجه به نیاز و درخواست دانشجو در دسترس خواهد بود.

درس های ارائه شده در طول دوره شامل بیولوژی ، شیمی ، فیزیک ، آناتومی ، فیزیولوژی ، ایمونولوژی ، میکروبیولوژی ، ژنتیک انسانی و زبان پزشکی و مدیکال ترمینولوژی است.

ویژگی های دوره های پریمدیکال کالج های سوئد

آمادگی : این دوره ها دانشجویان را برای کنکور و مصاحبه آماده خواهند کرد ، با این حال ، اگر یکی از دانشجویان نسبت به مطالب احساس اطمینان نکند ، می تواند دوره های پریمدیکال را به صورت رایگان تکرار کند.

رضایت خاطر : کالج ها و آکادمی های ارائه دهنده ی دوره های پریمدیکال سوئد ، رضایت کامل از برنامه خود را تضمین می کنند ، اگر هر دانشجویی از دانشگاه هایی که در آن پذیرفته شده اند ، راضی نباشد ، می توانند دوره را به صورت رایگان تکرار کنند و در آزمون های ورودی مجددا شرکت کنند.

شانس های حداکثر : اگر دانشجو حداقل در یکی از دانشگاه ها پذیرفته نشود ، آن ها می توانند دوره ها را به صورت رایگان تکرار کنند و در آزمون ورودی دوباره شرکت کنند.

آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی سوئد

آزمون استعداد تحصیلی سوئدی

آزمون استعداد تحصیلی سوئدی ( SweSAT ) ، یک آزمون استاندارد است که به عنوان یکی از ابزارهای ورود به آموزش عالی (هم چنین رشته های پزشکی و دندانپزشکی) در سوئد استفاده می شود.

آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی سوئد

خود آزمون ، که توسط شورای آموزش عالی سوئد برگزار می شود ، به یک بخش ریاضی و یک قسمت کلامی تقسیم می شود که هر دو به ترتیب شامل ۴ زیر مجموعه هستند ، که در مجموع ۱۶۰ سوال چند گزینه ای می شود.

همه بخش های آزمون در یک روز ، اولین یک شنبه در آوریل (آزمون بهار) یا اولین یکشنبه در اکتبر (آزمون پاییز) گرفته می شوند ، که بین ۷ تا ۸ ساعت طول می کشد از جمله استراحت بین هر بخش و یک وقت ناهار ، به غیر از آزمون درک مطلب زبان انگلیسی ، همه بخش ها به زبان سوئدی گرفته می شوند.

ارزیابی و هنجارسازی آزمون

نتیجه آزمون مقیاسی بین ۰٫۰ تا ۲٫۰ است ، که در حدود ۰٫۱٪ از داوطلبان آزمون ، موفق به کسب ۲٫۰ می شوند که بالاترین نمره است ، برای ۲٫۰ معمولاً باید ۱۴۵ تا ۱۵۰ (از ۱۶۰) سوال درست پاسخ داده شود ، میانگین نمره نرمال برای آزمون به طور معمول حدود ۸۷/۰ است و انحراف معیار حدود ۴۰/۰ است ، در نتیجه تقریباً دو سوم آزمون دهندگان نتیجه ای را در فاصله ۵۰/۰ – ۱/۳۰ دریافت می کنند و ۹۵٪ بین ۲۰/۰ تا ۷۰/۱ نتیجه می گیرند.

بعد از هر پنج آزمون ، شرکت کنندگان لحظه ای کوتاه می گذارند تا پاسخ های خود را در یک مقاله نارنجی کپی کنند.

بخش کمی آزمون ورودی (Quantitative part)

حل مسئله ریاضی : این بخش توانایی حل مسائل ریاضی را در زمینه های حساب ، جبر ، هندسه ، تئوری توابع و آمار بررسی می کند ، این بخش شامل ۲۴ سوال از کل ۱۶۰ سوال است

مقایسه کمی : این بخش توانایی مقایسه کمی را در زمینه های حساب ، جبر ، هندسه ، نظریه توابع و آمار بررسی می کند ، که شامل ۲۰ سوال از کل ۱۶۰ سوال است.

کفایت داده ها : این بخش شامل تصمیم گیری درباره اینکه آیا اطلاعات کافی برای حل مسئله حساب و هندسه ارائه شده است یا خیر ، است ؛ این موارد به برخی مهارتهای ریاضیات نیاز دارند ، اما در درجه اول با هدف آزمایش توانایی نتیجه گیری منطقی انجام می شود ، این بخش شامل ۱۲ سوال از کل ۱۶۰ سوال است.

نمودارها ، جداول و نقشه ها : این بخش توانایی تفسیر نمودارها ، جداول و نقشه ها را اندازه گیری می کند ، پرسش ها هم توانایی شناسایی اطلاعات و هم تجزیه و تحلیل داده ها از منابع مختلف را می طلبد ، این بخش شامل ۲۴ سوال از کل ۱۶۰ سوال است.

قسمت کلامی آزمون ورودی پزشکی سوئد (Verbal part)

واژگان : این بخش آگاهی از معنی کلمات و مفاهیم را آزمایش می کند ، این کلمات ممکن است ریشه سوئدی یا خارجی داشته باشند ، آنها همچنین ممکن است باستانی یا کلماتی باشند که در سالهای اخیر در زبان سوئدی مورد استفاده قرار گرفته اند.

بعضی از کلمات نیز گویشی هستند ، این موارد از حوزه های مختلف موضوعی گرفته شده است و همچنین ممکن است شامل اصطلاحات فنی پرکاربرد باشد ، این بخش شامل ۲۰ سوال از کل ۱۶۰ سوال است.

درک مطلب سوئدی : این بخش توانایی درک پنج متن مختلف به زبان سوئدی را آزمایش می کند ، سوالات به ظرفیت درک جزئیات متن و همچنین نتیجه گیری از متن به طور کلی نیاز دارند ، این بخش شامل ۲۰ سوال از کل ۱۶۰ سوال است.

SEC : این بخش توانایی قرار دادن کلمات و عبارات را در متن بررسی می کند ، این بخش شامل ۲۰ سوال از کل ۱۶۰ سوال است.

درک مطلب انگلیسی : این بخش توانایی خواندن و فهم متن به زبان انگلیسی را آزمایش می کند (که اغلب از روزنامه ها یا مجلات انتخاب می شود) ، این شامل هر دو متن کوتاه و بلند است.

یکی از تست های طولانی تر ، آزمون Cloze است که حاوی شکاف هایی است که کلمات حذف شده اند ، تأکید این بخش بر توانایی درک اطلاعات ، پیروی از یک استدلال و نتیجه گیری بر اساس متن به زبان انگلیسی است ، این بخش شامل ۲۰ سوال از کل ۱۶۰ سوال است.

شرایط تحصیل پزشکی در سوئد

آموزش پزشکی سوئد و کل سیستم به هیچ وجه مشابه دیگری نیست ، این نه تنها بیشتر رایگان است ، بلکه به شما امکان می دهد بدون توجه زیاد به نمره های خود روی کارهای خود کار کنید.

شرایط تحصیل پزشکی در سوئد

شما باید یک مدرک دیپلم متوسطه داشته باشید و دوره های تکمیل شده خود را در رشته های زیست شناسی ، شیمی ، فیزیک و ریاضیات گذرانده باشید ، متقاضیان خارجی باید مهارت در دو زبان سوئدی و انگلیسی را نیز نشان دهند.

مدت زمان تحصیل پزشکی در سوئد

برنامه پزشکی در سوئد ۵ و نیم سال یا ۱۱ ترم است ، در مقایسه ، اکثر برنامه های پزشکی سایر کشورهای اتحادیه اروپا ۶ ساله هستند ، این یک برنامه کارشناسی است ، بنابراین متفاضیان می توانند پس از فارغ التحصیلی از دبیرستان ، تحصیل در رشته پزشکی را شروع کنند.

ترم های ۱-۶ شامل آموزش مقدماتی ، از جمله مقدمه ای در حرفه پزشکی ، شایستگی های علوم پایه و آسیب شناسی است ، ترم های ۱-۷ دارای دوره های پیشرفته هستند که با یک آزمون نهایی یکپارچه به اوج خود می رسند.

هنگامی که در سوئد فارغ التحصیل می شوید ، هنوز مجوز کار به عنوان دکتر را ندارید ، این مجوز از طریق کارآموزی ۱ و نیم تا ۲ ساله در بیمارستان های سوئد بدست می آید که allmäntjänstgöring نامیده می شود ، که دوره ی کارآموزی است ، دانشجو در طول دوره در بخش های مختلف فعالیت می کند ، پس از اتمام دوره کارآموزی ، دانشجو ، مجوز کار به عنوان دکتر را دریافت می کند.

شرایط لازم برای مراجعه به دانشکده پزشکی سوئد

متقاضی باید یک مدرک دیپلم متوسطه داشته باشد و دوره های تکمیل شده خود را در رشته های زیست شناسی ، شیمی ، فیزیک و ریاضیات گذرانده باشد ، متقاضیان خارجی باید مهارت دو زبان سوئدی و انگلیسی را نشان دهند.

دانشگاه ها با بررسی مدارک دانشجو برای پذیرش آن ها اقدامات نهایی را انجام می دهند ، اما فراموش نشود که دانشجویان بین المللی برای اخذ پذیرش از دانشگاه های سوئد برای رشته های پزشکی و دندانپزشکی ، باید آزمون قبولی را پشت سر بگذرانند.

دانشگاه های سوئد در رشته پزشکی از رنکینگ جهانی برخوردارند و شهرت بین المللی دارند ، یعنی سوئد برای دانشجویانی که می خواهند از آموزش عالی در رشته ی پزشکی و دندانپزشکی ، برخوردار شوند گزینه مناسبی است.

به عنوان مثال دانشگاه کارولینسکا در رتبه ی ۴۱ ، دانشگاه لوند در رتبه ی ۹۶ ، و دانشگاه اوپسالا در رتبه ی ۱۰۲ ، در رنکینگ بین المللی قرار دارد.

با وجود برخورداری از رنکینگ عالی دانشگاه های سوئد ، دانشجویان می توانند پس از فارغ التحصیلی در سایر کشور های اروپایی ، بدون نیاز به معادل سازی ، مشغول به کار شوند.

دانشجویان برای تحصیل پزشکی در دانشگاه های سوئد ، می توانند به دو زبان سوئدی و انگلیسی تحصیل کنند ، تحصیل به زبان سوئدی برای دانشجویان هزینه ی بسیاری به دنبال ندارد زیرا در دانشگاه های دولتی مشغول به تحصیل می شوند اما دانشجویانی که مایل به تحصیل به زبان انگلیسی هستند می بایست هزینه های بسیاری را متقبل شوند.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در سوئد

آیا شما دانشجویی هستید که دندانپزشکی را به عنوان یک رشته تحصیلی و شغل احتمالی در نظر می گیرید؟ آیا همیشه دوست داشته اید مدتی در کشور دیگری تحصیل کنید و زندگی کنید؟ اگر چنین است ، اکنون می توانید با ثبت نام در یکی از بسیاری از برنامه های تحصیل در خارج از کشور دندانپزشکی در کشور زیبای سوئد – کشوری که به دلیل برنامه های آموزشی پیشرفته در علوم پزشکی و دندانپزشکی مشهور است – بهترین های هر دو جهان را داشته باشید.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در سوئد

سیستم آموزش دندانپزشکی در سوئد

همانطور که در بیشتر کشورهای پیشرفته دنیا وجود دارد ، دانشجویانی در سوئد که مدرک دکتر جراحی دندان (DDS) یا دکتر پزشکی دندانپزشکی (DDM) را دنبال می کنند ، تکنیک های پیشرفته با هدف ارائه خدمات دندانپزشکی به بیماران و درمان شرایط دهان و دندان و تسلط بر روشهای درمانی دندانپزشکی را در آینده می آموزند.

برخی از مباحث پیشرفته درگیر این نوع مدرک شامل دندانپزشکی ترمیمی ، پریودنتزی ، جراحی دهان ، دندانپزشکی کودکان و بیهوشی عمومی و موضعی است.

کل سال های تحصیل دندانپزشکی در سوئد ۵ سال است و برای افرادی که دارای یک لیسانس مرتبط با زیست شناسی باشند ، تحصیل دانشکده دندانپزشکی در سوئد چهار سال به طول می انجامد.

تکمیل کلاسهای خاص برای ورود به دانشکده دندانپزشکی لازم است اما با این حال برخی از مدارس برنامه ترکیبی یا ادغامی را ارائه می دهند که به دانشجویان امکان می دهد دوره کارشناسی یا کارشناسی ارشد خود را در حالی که به سمت دکترای خود در علوم دندان پزشکی کار می کنند ، دریافت کنند.

دانش آموزان همچنین باید در آزمون ملی پذیرش دندانپزشکی شرکت کنند و قبول شوند ، دانشجویان در کلاس های مختلف علوم بالینی و بیولوژیکی از جمله ؛ آمار زیستی دندانپزشکی ، زیست شناسی مولکولی ، میکروب شناسی دهان و دندان ، آناتومی سر و گردن ، رادیوگرافی دندان ، انسداد و دندانپزشکی عملیاتی شرکت می کنند.

لیسانس دندانپزشکی چیست؟

لیسانس دندانپزشکی رشته ای است که بیماری های دهان را از طریق تشخیص و تحقیق ، که شامل بررسی امکانات درمان است ، مطالعه می کند.

برای دندانپزشک شدن باید به فنون درمان و پیشگیری تخصصی در پزشکی حرفه ای دندانپزشکی تسلط داشته باشید.

وظایف اساسی که در این شاخه دندانپزشکی گنجانده شده است حل مشکلات مرتبط با بیماریهای دهان و دندان بیماران است ، وظایف دندانپزشکی در این زمینه شامل تحقیق ، درمان و مشاوره است ، دندانپزشکان باید پروتز دندان را درک کنند.

سالهای تحصیل در این برنامه ۳-۴ سال است و هزینه های متوسط آن ۲۵۰،۶۹۳،۱۷۰ ریال است.

شرایط ورود به دندانپزشکی چیست؟

شرط ورود عمومی یک تحصیلات متوسطه کامل (بعد از ۱۶) و مهارت در سوئدی و انگلیسی معادل سطح دوره های متوسطه سوئدی ۳ و انگلیسی آیلتس ۶ است ، شرایط خاص دندانپزشکی این برنامه دوره های متوسطه سوئد زیست شناسی ۲ ، فیزیک ۲ ، شیمی ۲ ، ریاضیات ۴ (شرایط ورود به بخش A13) یا دوره های معادل آن است.

انتخاب رشته دندانپزشکی در میان سایر موارد براساس نمرات دبیرستان و آزمون استعداد تحصیلی سوئدی Högskoleprovet انجام می شود ، این آزمون فقط دو بار در سال به زبان سوئدی ترتیب داده می شود.

متقاضیان می توانند برای شرکت در این آزمون از طریق سایت hogskoleprov ثبت نام کنند ، پذیرش در این برنامه بسیار رقابتی است و متقاضیان برای داشتن شانس در رقابت ، به هر دو نمره برتر و نمره بالا از آزمون استعداد تحصیلی سوئد ، نیاز دارند.

همچنین یک فرایند انتخاب جایگزین (TAPIL) برای برنامه ، بر اساس تکالیف کتبی و مصاحبه ها وجود دارد.

کارآموزشی دندانپزشکی در سوئد

برنامه های درجه دندانپزشکی در سوئد فرصت های منحصر به فردی برای تبدیل نظریه به عمل ارائه می دهند ، بسیاری از این برنامه ها همزمان با کلینیک های دندانپزشکی دنیای واقعی کار می کنند و به دانشجویان این فرصت را می دهند که تحصیلات خود را با کارهای عملی ترکیب کنند.

این سبک یادگیری در هنگام ورود به بازار کار به دانشجویان یک مزیت بارز می بخشد و آنها را بسیار بیشتر از فارغ التحصیلان سایر برنامه های دندانپزشکی کارآمد می کند.

در طول سالهای پایانی این دوره های تحصیلی ، دانشجویان در تمرین های هدایت شده و چرخش های بالینی که در آن با بیماران واقعی تحت نظارت مربیان بالینی کار می کنند ، شرکت می کنند.

تجربه خارج از دانشگاه اغلب از طریق کارآموزی دریافت می شود ، که همه دانشجویان باید قبل از شرکت در آزمون صدور مجوز که به آنها امکان می دهد دندانپزشکی را در کلینیک های سوئد انجام دهند ، در آن شرکت کنند.

برخلاف اکثر کشورهای جهان ، دانشگاه های سوئد با تمرکز زیادی بر کار گروهی و همکاری تیمی ، فضایی کاملاً باز دارند ، این سبک یادگیری به شما کمک می کند مهارت های ارزشمندی بسازید که در طول زندگی حرفه ای شما همچنان به نفع شما باشد.

دوره های تحصیلات تکمیلی دانشکده های دندانپزشکی و اندودنتیولوژی

 • دانشکده دندانپزشکی دانشگاه مالمو : دوره تحصیلات تکمیلی در اندودنتیکس (متخصص اندودنتیکس) : دوره ۳ سال تمام وقت به زبان سوئدی.
 • کارشناسی ارشد در علوم دندانپزشکی (MDSc) : دوره ۲ ساله تمام وقت به زبان انگلیسی
 • ما یک برنامه آموزش تخصصی ۳،۵ ساله ، از جمله کارشناسی ارشد را در ارتودنسی به زبان انگلیسی (شروع بعدی برای پاییز ۲۰۲۳ برنامه ریزی شده است).
 • موسسه دندانپزشکی دانشگاه Umeå : دوره تحصیلات تکمیلی در اندودنتیکس ، ۳ سال تمام وقت.
 • تخصص اندودنتیکس دانشگاه گوتنبورگ : ۳ سال تمام وقت

بهترین دانشگاه های پزشکی سوئد

بهترین دانشگاه های پزشکی سوئد
 • دانشگاه کارولینسکا (KTH) ؛ رنکینگ جهانی ۴۰
 • دانشگاه اوپسالا ؛ رنکینگ جهانی ۸۷
 • دانشگاه لاند ؛ رنکینگ جهانی ۹۸
 • دانشگاه گوتنبرگ ؛ رنکینگ جهانی ۲۰۱ تا ۲۵۰
 • دانشگاه استکهلم ؛ رنککینگ جهانی ۱۵۳

معرفی انستیتوی پزشکی کارولینسکا

انستیتوی کارولینسکا یا KI یک دانشگاه تک دانشکده ای است که فقط به علوم پزشکی و بهداشت اختصاص دارد و دارای شهرت برای تحقیقات و نوآوری با کیفیت بالا است ، این موسسه خانه افتخارآمیز مجمع نوبل است و ۵۰ استاد از کارولینسکا هر ساله برنده نوبل فیزیولوژی یا پزشکی را انتخاب می کنند.

برنامه پزشکی این دانشگاه به زبان سوئدی است که فقط حداکثر ۱۶۰ متقاضی در سال را می پذیرد ، این دوره با اعتبار ۳۳۰ در مورد پزشکان با دانش پزشکی ، تفکر علمی ، مهارت های ارتباطی خوب و البته خودآگاهی است.

ترم های ۱-۶ شامل آموزش مقدماتی ، از جمله مقدمه ای در حرفه پزشکی ، شایستگی های علوم پایه و آسیب شناسی است ، ترم های ۱-۷ دارای دوره های پیشرفته هستند که با یک آزمون نهایی یکپارچه به اوج خود می رسند.

از دانش آموختگان برجسته این دانشگاه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • گوستاف رتزیوس (۱۸۴۲–۱۹۱۹) ، آناتومیست (استاد ۱۸۷۷–۱۸۹۰)
 • کارل اسکار مدین (۱۸۲۸–۱۹۲۸) ، متخصص اطفال ، شهرت به دلیل مطالعه در مورد فلج اطفال (پروفسور ۱۸۸۳–۱۹۱۴)
 • ویلهلم نتزل (۱۸۱۴–۱۹۱۴) ، محقق ، متخصص زنان و زایمان سوئدی
 • ایوار ویكمن (۱۸۷۲–۱۹۱۴) ، متخصص اطفال ، دانش آموز مدین ، متخصص فلج اطفال
 • Nanna Svartz ، محقق بیماری های گوارشی و متخصص روماتولوژی ، اولین استاد زن در انستیتوی کارولینسکا و در نتیجه ، اولین زنی که به عنوان استاد دانشگاه دولتی در سوئد منصوب شده است.

دانشکده پزشکی دانشگاه اوپسالا

دانشگاه اوپسالا در سال ۱۴۷۷ تاسیس شد ، قدیمی ترین دانشگاهی است که هنوز در سوئد – و منطقه شمال اروپا فعالیت می کند ، این دانشگاه با توجه به شعار “Gratiae veritas naturae” خود در علوم تخصص دارد که یکی از آنها پزشکی است.

به همین ترتیب ، این برنامه فقط بر روی حرفه متمرکز نیست و همچنین بر تحقیقات نیز تأکید بسیار دارد.

ترم های ۱ تا ۴ دوره های مقدماتی پزشکی را شامل می شوند ، از جمله آناتومی بالینی ، زیست عصبی و توسعه حرفه ای و غیره.

ترم های ۵ تا ۹ در آموزش پزشکی بالینی شرکت می کنند ، در حالی که ترم ۱۰ بر کار مستقل تمرکز دارد.

برای آخرین ترم ، دانشجویان در بیمارستان اوپسالا در معرض موارد واقعی قرار دارند ، آنها در مناطق مراقبت های فوری ، پزشکی شغلی ، محیطی و پزشکی خانوادگی مستقر می شوند.

دانشکده پزشکی دانشگاه لوند

دانشگاه لوند در سال ۱۶۶۶ تاسیس شد ، یکی از قدیمی ترین دانشکده پزشکی در سوئد و البته کل قاره است ، این دانشگاه که در منطقه جنوبی اسکانیا مستقر است ، یک برنامه پزشکی با آموزش سوئدی ارائه می دهد.

این دوره برای ۱۱ ترم اجرا می شود ، ۵ دوره اول آن از طریق یادگیری مبتنی بر مسئله ارائه می شود ، ترمهای ۶ تا ۹ بر دانش بنیادی تشخیص و نحوه کاربرد آنها در درمان بیماری تمرکز دارند.

ترم ۱۰ مراکز پروژه های تحقیقاتی است و ترم آخر به چرخش های بالینی و دوره های انتخابی در بیمارستانهای هلسینگبورگ ، لوند ، مالمو و اسکونه اختصاص دارد.

دانشگاه گوتنبرگ – موسسه پزشکی آکادمی Sahlgrenska

دانشگاه گوتنبرگ یک موسسه آموزشی عمومی است که در ساحل غربی سوئد واقع شده است ، این دانشگاه در سال ۱۸۹۱ تاسیس شده و یکی از بزرگترین دانشگاههای شمال اروپا است ، این یک برنامه پزشکی با آموزش سوئدی تحت آکادمی Sahlgrenska ارائه می دهد.

در این دانشکده پزشکی سوئد ، قسمت اول این دوره مربوط به دانش نظری بدن انسان است ، موضوعات تدریس شده در این مرحله شامل آناتومی ، فیزیولوژی ، داروشناسی ، بافت شناسی ، زیست شناسی سلولی ، ژنتیک ، بیوشیمی و بیوشیمی رشدی است.

از طرف دیگر ، مرحله دوم به علت ، تشخیص و درمان بیماری ها متمرکز است ، این دوره ها در رشته های داخلی ، جراحی ، مغز و اعصاب ، روانپزشکی ، بهداشت عمومی ، زنان و زایمان ، پوست و ایمنی شناسی و بسیاری دیگر برگزار می شود.

این درس ها از طریق سخنرانی ، تمرینات گروهی ، جلسات آزمایشگاهی ، سمینارها و تحقیقات تدریس می شود ، چرخش های بالینی در بیمارستان های منطقه Västra Götaland انجام می شود.

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئد

از آنجا که سوئد یکی از اعضای اتحادیه اروپا (EU) است ، قوانین شهریه ای که برای اتباع سوئدی اعمال می شود ، برای شهروندان از اتحادیه اروپا و EEA و سایر کشورهای شمال اروپا و سوئیس نیز اعمال می شود ، دانشجویان مبادله ای نیز از پرداخت هزینه ها معاف هستند ، زیرا تحصیلات آنها به دنبال توافق نامه های بین دانشگاه های سوئد و خارج از کشور است.

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئد

اکثر دانشگاه ها در سوئد دولتی هستند و برنامه های پزشکی ، کارشناسی و کارشناسی ارشد برای شهروندان اتحادیه اروپا / EEA و سوئیس رایگان است ، در مورد برنامه های دکترا نیز ، این برنامه ها برای همه دانشجویان ، فارغ از کشور مبدا ، رایگان است.

اگر دانشجوی غیر اتحادیه اروپا / EEA باشید ، هزینه تحصیل بسته به دانشگاه و رشته ای که انتخاب می کنید متفاوت خواهد بود ، شما می توانید انتظار داشته باشید که برای برنامه های پزشکی ، لیسانس یا کارشناسی ارشد سالانه بین ۷،۵۰۰ تا ۲۵،۵۰۰ یورو در سال بپردازید.

هزینه های زندگی دانشجویان پزشکی در سوئد

هزینه های زندگی دانشجویان در سوئد به طور طبیعی به سبک زندگی فردی شخص بستگی دارد ، غذا خوردن و رفت و آمد در خانه می تواند برای دانشجو گران باشد و این موضوعی است که ممکن است دانشجو بخواهد هنگام برنامه ریزی بودجه خود در نظر بگیرید ، معمول این است که دانش آموزان غذای خود را بپزند و برای ناهار مواد غذایی مانده به همراه داشته باشند ، بسیاری از فروشگاه ها و مراکز فروش مواد غذایی تخفیف های دانشجویی را ارائه می دهند.

واحد پول سوئد کرون (SEK) است ، برای مقایسه ، ۱۰۰ کرون تقریبا ۱۰ یورو یا ۱۱ دلار است ، دانشجویان باید در هر ماه حداقل ۵،۶۸۸ کرون هزینه کنند.

نمونه ای از بودجه ماهانه دانشجویان

دانشجویان سوئدی که برای وام و کمک هزینه تحصیلی کامل از دولت سوئد تأیید شده اند تقریباً ۹ تا ۱۰ هزار کرون در ماه دریافت می کنند. بسیاری از دانشجویان بین المللی با توجه به سبک زندگی خود ، بودجه ای را در حدود ۸ ۵۶۸ کرون در ماه و مبلغ وام دانشجویی سوئد دریافت می کنند.

هزینه ی غذا ۳،۰۰۲ کرون در ماه ، محل اقامت با توجه به شهر و منطقه ۲،۰۰۳ تا ۸،۰۰۴ کرون در ماه و هزینه های متفرقه از جمله لباس ، تلفن همراه ، اوقات فراغت و غیره ، ۵،۰۰۱ کرون در ماه هزینه دارد.

هزینه تحصیل در دانشگاه لوند

دانشگاه لوند پیش از هر ترم تحصیل فاکتور هزینه را صادر می کند ، پرداخت قبل از شروع ترم است ، آخرین مهلت پرداخت شهریه دانشگاه لوند برای ترم پاییز از سپتامبر تا ژانویه ، و برای ترم بهار از ژانویه تا ژوئن است.

برای ترم پاییز ، فاکتورها در ماه آوریل در پورتال دانشجویی تولید و برای دانشجو ارسال می شود ، پرداخت تا ۲۰ ماه مه انجام می شود.

برای ترم بهار فاکتورها در ماه نوامبر در پورتال دانشجویی تولید و برای دانشجو ارسال می شود و پرداخت تا ۳۰ نوامبر انجام می شود.

اگر پرداخت در مهلت مقرر دریافت نشود ، دانشجو جای خود را در برنامه یا دوره ای که به طور مشروط در آن پذیرفته شده است.

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه لوند برای هر سال ۱۲۰ تا ۱۳۰ هزار کرون در هر سال است.

شهریه در انستیتوی کارولینسکا

هنگامی دانشجویان که برای تحصیل در انستیتوی کارولینسکا اقدام می کنند ، معمولاً باید به صورت آنلاین برای پذیرش در دانشگاه در سوئد ( وب سایت ملی درخواست دانشگاه سوئد ) اقدام کنند.

پذیرش دانشگاه در سوئد برای شهروندان کشورهای خارج از اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) ، منطقه اقتصادی اروپا (EEA) و سوئیس ، هزینه درخواست دارد ، هزینه درخواست ۹۰۰ کرون (تقریبا ۱۰۰ یورو) است ، متقاضیان می توانند برای چندین دوره یا برنامه در هر دانشگاه سوئدی با این یک هزینه درخواست اقدام کنند.

اگر متقاضی هنگام ثبت درخواست خود قبلاً در دانشگاه سوئد ثبت نام کرده باشد ، ممکن است از هزینه درخواست معاف شود ، معافیت ها را باید در وب سایت پذیرش دانشگاه در سوئد بررسی کنند.

در این دانشگاه کل شهریه برنامه ۵ ساله دندانپزشکی برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا ، ۱٫۹۰۰٫۰۰۰ کرون است ، شهروندان اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا از هزینه های تحصیل معاف هستند ، لازم به ذکر است که هیچ بورسیه ای برای این برنامه وجود ندارد.

مدرک زبان و محدودیت سنی رشته های پزشکی در سوئد

برای اینکه واجد شرایط تحصیلات پزشکی در سوئد باشید ، باید نشان دهید که شرایط انگلیسی یا دوره مورد نظر را دارید ، نشان دادن مهارت در انگلیسی را می توانید با استفاده از یک آزمون معتبر بین المللی مانند تافل ، آیلتس و غیره انجام دهید.

مدرک زبان و محدودیت سنی رشته های پزشکی در سوئد

آزمون ها و نمرات قابل قبول دانشگاه های پزشکی سوئد به شرح زیر است:

 • آیلتس آکادمیک : نمره کلی ۶٫۵ و و هیچ بخشی در زیر ۵٫۵ وجود ندارد.
 • تافل مبتنی بر کاغذ : نمره ۴٫۵ (مقیاس ۱-۶) در آزمون کتبی و نمره کل ۵۷۵٫
 • تافل مبتنی بر اینترنت: نمره ۲۰ (مقیاس ۰-۳۰) در آزمون کتبی و نمره کل ۹۰
 • کمبریج : CAE ، CPE

برخی از دانش آموزان ممکن است از طریق ثبت توانایی های انگلیسی زبان خود از طریق تحصیلات قبلی دبیرستان یا دانشگاه معاف شوند ، برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد معافیت ها ، به وب سایت Universityadmissions مراجعه کنید.

چگونه می توانم شرایط زبان را برآورده کنم؟

هر کس می تواند با کسب نمره لازم در یک آزمون انگلیسی معتبر بین المللی ، این شرط را برآورده کند ، تحصیلات متوسطه عالی و دانشگاهی در برخی کشورها نیز می تواند این شرط را برآورده کند.

توجه داشته باشید که هیچ گواهی نامه یا نامه ای مبنی بر گذراندن دوره های زبان در کشور خود قابل قبول نیست ، فقط یک استثنا وجود دارد ؛ اگر از آموزش معادل ۶۰ اعتبار ECTS (اعتبار دانشگاه) به انگلیسی به عنوان زبان آموزش برخوردار باشید ، یک نامه یا گواهی قابل قبول است.

برای تحصیل در سوئد ، علاوه بر شرایط عمومی ، باید شرایط ورود به برنامه خاص ، را نیز داشته باشید ، شما می توانید شرایط خاصی را برای برنامه های مختلف دانشگاهی در سوئد در وب سایت های دانشگاه پیدا کنید.

آیا برای تحصیل پزشکی در سوئد محدودیت سنی وجود دارد؟

در باب اعمال محدودیت سنی از سوی دانشگاه های پزشکی سوئد ، حداقل سن که باید ۱۸ سال باشد را مطرح می کنند اما در مورد حداکثر سن در بعضی مکان ها سن ۲۴ با ۴ سال سابقه کار مطرح شده بود اما به طور کلی تبصره خاصی برای آن وجود ندارد.

باز هم در این قسمت مربوط به محدودیت سن تاکید می کنیم که گرچه دانشگاه ها محدودیتی اعمال نمی کنند اما ممکن است که دانشجو در زمان اخذ ویزای تحصیلی با چالش روبرو شود و یک نکته مهم دیگر نداشن گپ تحصیلی است ، اگر مدت زمان فارغ التحصیلی تا زمان درخواست پذیرش شما بیش از ۷ سال باشد قطعا با چالش هایی جهت پذیرش و یا دریافت ویزای دانشجویی روبرو خواهید شد.

اگر سن شما بالاتر است و می خواهید پزشک شوید می توانید کشور گرجستان را انتخاب کنید ، این کشور از معدود کشورهایی است که محدودیت سنی برای شما در نظر نمی گیرد ؛ مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در گرجستان را بخوانید.

تحصیل رایگان پزشکی و دندانپزشکی در سوئد

هزینه های تحصیل در دانشگاه می تواند یک مسئله مهم برای تعداد بیشماری از دانشجویان احتمالی در سراسر جهان باشد ، این مسئله به ویژه برای دانشجویانی که مایل به تحصیل در رشته های پیچیده ای مانند پزشکی هستند ، بسیار نگران کننده است.

تحصیل رایگان پزشکی و دندانپزشکی در سوئد

با این حال ، به تازگی ، بسیاری از کشورها و دانشگاه های مربوطه آنها در سراسر جهان تمایل به ارائه آموزش بدون شهریه دارند که بسیار تعجب آور است ، این امر به ویژه در مورد کشورهایی مانند آلمان و برخی کشورهای اسکاندیناوی مانند سوئد و نروژ که اکثر دانشگاه ها هم با شهریه و هم بدون هزینه کار می کنند ، صدق می کند.

برخی از این دانشکده های پزشکی دانشجویان را ملزم می کنند که در رشته های خود ، بهترین باشند.

متأسفانه باید توجه داشت ، هر دانشجویی نمی تواند در سوئد به صورت کاملا رایگان تحصیل کند ، اما در این بخش متوجه خواهید شد که آیا امکان تحصیل رایگان برای شما وجود دارد یا اینکه شهریه چقدر است.

اگر از کشورهای EU / EEA یا سوئیس پاسپورت داشته باشید ، واجد شرایط تحصیل در سوئد به صورت رایگان هستید ، اما اگر صاحب گذرنامه از هر کشور دیگری هستید ، متأسفانه هزینه کمی بیشتر است ، دولت سوئد برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا / EEA و سوئیس هزینه تحصیل را از ترم پاییز ۲۰۱۱ تعیین کرد.

دانشجویان بین المللی خارج از اتحادیه اروپا می توانند با کار های دانشجویی و بورسیه های اعطایی توسط دولت و دانشگاه تا حدودی تحصیل کم هزینه را داشته باشند.

دریافت کمک هزینه تحصیلی

روش های مختلفی وجود دارد که دانشجویان می توانند برای تحصیل در سوئد کمک هزینه تحصیلی بگیرند ، فرصت تحصیل در سوئد ممکن است با فرصت های مختلف بورس تحصیلی در مقابل متقاضی باشد.

موسسه سوئد (SI) طیف گسترده ای از بورسیه های تحصیلی را ارائه می دهد که بر اساس موضوعی که دانشجو می خواهد تحصیل کند و همچنین ملیت وی ، در دسترس است.

بورسیه هایی که دانشگاه ها و موسسه ی سوئد در اختیار دانشجویان بین امللی قرار می دهد ، براساس برخی شرایط ، مانند شایستگی تحصیلی دانشجویان است ، در صورتی که دانشجو موفق به دریافت بورسیه شود ، بورسیه درصدی یا تمام شهریه های دانشجو را متقبل می شود.

اگرچه متقاضیان (از آسیا یا آفریقا باشند) رشته ی پزشکی برای برنامه های کامل تحصیل مجبور به پرداخت شهریه هستند ، اما راهی برای جلوگیری از پرداخت شهریه وجود دارد ، اگر متقاضی در مدرسه ای که یک دانشگاه شریک در دانشگاه های سوئد است ثبت نام کرده باشد ، می تواند در مبادله تحصیل آنها در خارج از کشور ، شرکت کند.

برای تحصیل ارزان پزشکی می توانید به اسپانیا بروید ، در مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا جزییات هزینه های تحصیل و زندگی را شرح داده ایم.

کار پاره وقت برای تحقق تحصیل رایگان در سوئد

دانشجویان پزشکی ، صرف نظر از ملیت ، تا زمانی که اجازه اقامت معتبر برای حضور در کالج یا دانشگاه سوئد را داشته باشند ، می توانند در کنار تحصیل کار کنند و محدودیتی در تعداد ساعات کار آن ها وجود ندارد ، با در آمد حاصل از کار دانشجویی ، دانشجویان بین المللی می توانند تا حدودی تحصیل در سوئد را برای خود رایگان کنند.

بورسیه رشته های پزشکی در سوئد

دانشگاه ها در سوئد طیف وسیعی از برنامه های مختلف بورس تحصیلی را برای دانشجویان بین المللی که مایل به تحصیل رشته های پزشکی هستند ، ارائه می دهند ، تا بتوانند هزینه های تحصیل یا هزینه های زندگی را تأمین کنند ، بورس های تحصیلی موجود بین دانشگاه ها متفاوت است.

بورسیه رشته های پزشکی در سوئد

علاوه بر بودجه آژانس های دولتی ، مسابقات و بورس های تحصیلی فردی دانشگاه ها ، بسیاری از انجمن ها ، بنیادها و سازمان های دیگر بورس تحصیلی و کمک هزینه سفر را برای دانشجویان بین المللی برای تحصیل رشته ی پزشکی ، در سوئد ارائه می دهند.

از دیگر کشورهای اروپایی که بورسیه های جذابی به دانشجویان ارائه می دهد ، ایتالیا است ، مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا را پیشتر به شما تقدیم کرده ایم و در آن در خصوص بورسیه های تحصیلی دانشگاه های این کشور بطور مفصل مطالبی را ارائه داده ایم.

برنامه بورس جهانی دانشگاه لوند

در این برنامه ، تقریباً ۱۵ میلیون کرون (۱٫۵ میلیون یورو / ۱٫۸ میلیون دلار آمریکا) هر ساله به عنوان کمک هزینه بورس تحصیلی اعطا می شود.

برای اینکه دانشجویان بتوانند با وجود مشکلات مالی ناشی از بیماری همه گیر Covid-19 ، تحصیلات خود را آغاز کنند.

دانشگاه لوند بودجه اضافی را برای بورسیه های تحصیلی سال های تحصیلی ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ و در کل ۲۱ میلیون کرون (۲٫۱ میلیون یورو / ۲٫۵ میلیون دلار آمریکا) و ۲۰ میلیون (۲ میلیون یورو / ۲٫۴ میلیون دلار آمریکا) به ترتیب برای این سال هااختصاص داده است.

این بورس تحصیلی مبتنی بر شایستگی برای شناسایی دانشجویان برتر دانشگاهی در رشته های مختلف از جمله رشته های پزشکی ، از خارج از اتحادیه اروپا و EEA است.

دانشگاه لوند دانشجویان با موفقیت بالا را از سراسر جهان جذب می کند ، برنامه بورس تحصیلی جهانی دانشگاه لوند با اعطای کمک هزینه های برتر علمی به دنبال شناخت این دانشجویان است.

کمک هزینه بورس تحصیلی ممکن است جزئی باشد یا حداکثر شهریه را پوشش دهد ، درصد بورسیه اعطا شده به بودجه موجود در برنامه یا دانشکده بستگی دارد و هیچ تأثیری در سطح علمی دانشجویان ندارد.

لطفا توجه داشته باشید که این بورس تحصیلی فقط شهریه را پوشش می دهد و هزینه های زندگی بر عهده ی خود دانشجو است ، دریافت کنندگان بورس تحصیلی طبق شرایط آژانس مهاجرت سوئد هنوز باید بتوانند هزینه های زندگی خود را تأمین کنند.

بورس تحصیلی جهانی آبردین (EU) ، ۲۰۲۱/۲۲

این بورس تحصیلی توسط دانشگاه آبردین ارائه می شود و ارزش این بورس تحصیلی بودجه جزئی ، تا ۵۰۰۰ پوند است ، و این بورس تحصیلی برای کلیه دانشجویان بین المللی آزاد است.

معیارهای واجد شرایط بودن برای بورس تحصیلی جهانی آبردین(EU) ، اینگونه است که متقاضیان باید برای دوره تحصیلات تکمیلی تمام وقت در دانشگاه ثبت نام کنند ، باید شایستگی علمی خوبی را نشان دهند و بودجه ی خود را تامین کنند.

آزمون برنامه بورس بین المللی (BISPT) 2021

آزمون برنامه بورس بین المللی Berows (BISPT) 2021 برای همه ی دوره ها در همه ی رشته ها ارائه می شود ، آخرین مهلت ارسال درخواستبرای این بورس ، ۳۱ مارس ۲۰۲۱ است ، این بورس تحصیلی توسط آزمون برنامه بورس بین المللی Berows (BISPT) ارائه شده است و ارزش این بورس تحصیلی Full Funding ، و ۱۶۰۰۰ دلار آمریکا است.

هدف برنامه بورس تحصیلی BISPT ایجاد انگیزه در دانشجویان با ارائه بورس تحصیلی و استقلال دانشجویان است ، هدف این برنامه حل مشکلات مالی دانشجو است تا دانشجویان بتوانند بدون اخذ وام برای تحصیلات در زندگی پیشرفت کنند.

معیارهای صلاحیت آزمون برنامه بورس بین المللی Berows (BISPT) 2021 به این صورت است :

 • متقاضیان از هر ملیت واجد شرایط هستند.
 • متقاضیان کلیه مقاطع تحصیلی واجد شرایط هستند.
 • متقاضیان باید برای بورس تحصیلی BISPT ثبت نام کرده و برنامه را ارسال کنند.
 • متقاضیان باید در امتحان BISPT شرکت کنند که فقط از طریق امتحانات آنلاین انجام می شود.

مزایا و معایب تحصیل پزشکی در سوئد

این کشور با الگوبرداری از دستورالعمل های اتحادیه اروپا و سایر استانداردهای بین المللی مراقبت های بهداشتی ، آموزش بالینی را در بیمارستانهای دولتی و خصوصی به اجرا در می آورد.

مزایا و معایب تحصیل پزشکی در سوئد

تحصیل پزشکی در سوئد دسترسی به پیشرفته ترین امکانات پزشکی و آزمایشگاهی را برای دانشجویان به ارمغان می آورد ، دانشجویان می توانند در بهترین دانشگاه های جهان و اروپا مشغول به تحصیل شوند هم چنین دانشجویان می توانند به زبان انگلیسی در رشته های پزشکی در بهترین دانشگاه ها با بهترین کیفیت درس بخوانند.

دانشجویان پزشکی با بورس تحصیلی ، می توانند در یک دانشگاه فوق العاده شرکت کنند ، به منظور جذب و حمایت از دانشجویان مستعد از سراسر جهان ، انستیتوی سوئد و همچنین تعدادی دیگر از دانشگاه های برتر سوئد ، بر اساس ملیت ، شایستگی و زمینه اقتصادی ، بورس تحصیلی را به دانشجویان بین المللی مایل به تحصیل پزشکی ارائه می دهند.

دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی می توانند در یکی از بهترین بیمارستان های سوئد شغل پیدا کنند ، همچنین می توانند با رعایت قوانینی بعد از فارغ التحصیلی ، اقامت این کشور را در یافت کنند.

دانشجویان بین المللی از خوابگاه های مجهزی برخوردار می شوند و در نهایت مهم ترین نکته ، وجود تعداد زیاد دانشگاه های سوئدی مورد تایید وزارت بهداشت ، درمان و آموزش ایران است.

چالش زبان مشکل اصلی دانشجویان در سوئد

دانشجویانی که مایل به تحصیل پزشکی به زبان سوئدی هستند ، شروع کار برای یادگیری زبان اسکاندیناوی می تواند برای موفقیت در تحصیل در سوئد مهم باشد ، اما انجام این کار ، دشوار است ، در حالی که انگلیسی در برخی از دانشگاه های سوئد مورد استفاده قرار می گیرد ، این می تواند برای بسیاری از دانشجویان بین المللی مانعی غیرقابل حل باشد.

هزینه های زیاد تحصیلات پزشکی سوئد

در حقیقت ، تحصیل پزشکی در اسکاندیناوی به دلیل هزینه های بالای زندگی در این کشورها می تواند یک بار مالی سنگین باشد ، شهرهای پنج کشور شمال اروپا (دانمارک ، نروژ ، سوئد ، فنلاند و ایسلند) در مطالعات سازمان ملل برای چندین سال از نظر هزینه های زندگی در رتبه های بالای جهان قرار دارند.

مشکل سازگاری با آب و هوا

آب و هوای سوئد در زمستان دارای زمستان های بسیار سرد و طولانی است و تابش کم نور خورشید در زمستان از دیگر معایب است.

مشکل آزمون های ارزیابی دانشگاه ها

بسیاری از کلاس ها در سوئد تنها با یک آزمون ارزیابی می شود ، در نتیجه برای دانشجویانی که مهارت بسیاری در تست زنی ندارند و ارزیابی مداوم را ترجیح می دهند ، ممکن است مشکلاتی را بوجود آورد.

مدارک مورد نیاز پذیرش رشته های پزشکی سوئد

مدارک لازم و ضروری جهت پذیرش تحصیلی در دانشگاه های پزشکی سوئد به شرح زیر است:

مدارک مورد نیاز پذیرش رشته های پزشکی سوئد
 • ارائه پاسپورت معتبر و کپی آن
 • ارائه مدارک درسی مقاطع پیشین و ریزنمرات
 • ارائه مدرک زبان سوئدی TISUS
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی
 • ارائه نامه مبنی بر توضیح انگیزه خود از تحصیل پزشکی در سوئد
 • ارائه گواهی انجام آزمایشات پزشکی

روند انتخاب دانشجو برای تحصیل پزشکی در سوئد

وقتی تعداد متقاضیان واجد شرایط از تعداد مکانهای پیشنهادی یک برنامه بیشتر شود ، فرایند انتخاب بین متقاضیان انجام می شود.

به طور کلی شما در روند پذیرش برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی ، باید برای چالش های بیشتر ، چه در طول تحصیل و چه در سال های آینده ، آماده باشید ؛ زیرا این شغلی است که می تواند از نظر فکری و عاطفی با یک کار سنگین و زمان بر ، تقاضای زیادی داشته باشد.

دانش آموزان به طور معمول بر اساس شرایط خود رتبه بندی می شوند اما با این حال ، نحوه انتخاب می تواند از یک دانشگاه به دانشگاه دیگر متفاوت باشد.

اهمیت ددلاین جهت درخواست تحصیل پزشکی در سوئد

روند موفقیت پذیرش بستگی زیادی به رعایت آخرین مهلت ها دارد ، شما باید همه تاریخ های مهم برای درخواست پذیرش خود را پیدا کنید.

یک تاریخ پذیرش در ترم پاییز است و دیگری تاریخ ترم بهار است ، شما باید دقیقا بفهمید چه موقع می توانید اقدام کنید ، چه موقع به درخواست و اسناد خود می رسید و چه موقع متوجه می شوید که پذیرفته شده اید.

از مزایا و معایب هرکدام مطلع شوید و اینکه کدام یک از آنها بهتر است درخواست کنید ، ما همچنین در مورد پیشنهادات محدود ترم بهار با شما صحبت خواهیم کرد.

شما می توانید از طریق وب سایت های اختصاصی برای اطلاعات تحصیل پزشکی سوئد ، به راحتی تمام اطلاعات لازم در زمینه تحصیل پزشکی در سوئد را برای کلیه کالج ها و دانشگاه ها بدست آورید ، اما باز هم توصیه ما این است که با کارشناسان موسسه رجبی در تماس باشید ، زیرا در اینصورت شما به پاسخ های بهتری دست پیدا خواهید کرد و همچنین در وقت شما نیز صرفه جویی خواهد شد.فراموش نکنید که اگر شما توانسته اید نمرات و تجربه کاری خود را بدست آورید ، حتما در یک دوره پزشکی جایگاه خود را بدست می آورید ، پس این احتمال وجود دارد که با سخت کوشی بیگانه نباشید.

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در سوئد

آنچه در مورد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور سوئد جذاب به نظر می رسد ، مورد قبول بودن مدارک تعداد زیادی از آنها توسط وزارت بهداشت ایران است ، این یک مزیت عالی برای آندسته از افرادی است که قصد دارند پس از اتمام تحصیلات پزشکی به وطن بازگشته و در اینجا به کار طبابت خود ادامه دهند.

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در سوئد

لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در سوئد در سال تحصیلی ۲۰۲۲-۲۰۲۱ شامل موسسات زیر است:

 • موسسه کارولینسکا
 • دانشگاه لینکوپینگ
 • دانشگاه لاند
 • دانشگاه مالمو
 • دانشگاه Orebro
 • دانشگاه استکهلم
 • دانشگاه علوم کشاورزی سوئد
 • دانشگاه Umea
 • دانشگاه گوتنبرگ
 • دانشگاه اوپسالا

موسسه مهاجرتی رجبی ، نسبت به موسسه اعزام دانشجو فعالیت های گسترده تری دارد و با بهره گیری از کارشناسان و مشاورین برجسته بین المللی ، قادر به ارائه بهترین و سریعترین خدمات مهاجرتی است ، بنابراین می توانید جدیدترین اطلاعات درباره مورد تایید بودن دانشگاه ها را از طریق آنها دریافت کنید.

هدف اول کادر تخصصی موسسه مهرآفرین رجبی ، تشخیص و ایجاد فرصت هایی برای دانشجویان با استعداد هم وطن است تا برای دریافت و بهره مندی از آموزش های جهانی آماده شوند.

تحصیل پزشکی در سوئد به زبان انگلیسی

هدف از تحصیل به زبان انگلیسی در سوئد می تواند به منظور گرفتن مدرک کامل دانشگاه و یا به عنوان دانشجوی مبادله ای باشد ؛ در توضیح گزینه اول برای دانشجویان پزشکی و دندانپزشکی باید بگوییم که تعداد بیشتر دانشگاه های علوم پزشکی برنامه ها را به زبان سوئدی تدریس می کنند و تعداد کمی از آنها هستند که برنامه های کاملا انگلیسی را ارائه دهند.

تحصیل پزشکی در سوئد به زبان انگلیسی

شما به عنوان یک دانشجوی متقاضی مدرک باید دانشگاه ها و برنامه های تحصیلی مورد علاقه خود را انتخاب کرده و سپس درخواست خود را از طریق سیستم متمرکز پذیرش سوئد ارائه دهید.

در توضیح گزینه دوم می توان گفت که آسانترین برنامه تبادل برای اکثر دانشجویان + اراسموس + است که برای همه دانشجویان در اتحادیه اروپا یا EEA و همچنین طیف وسیعی از کشورهای شریک در دسترس است و اگر غیر از این باشد ، تنها در صورتی ممکن است که دانشگاه محلی شما با دانشگاه های سوئد توافق داشته باشد.

نکته ای که در این مورد وجود دارد این است که هیچ مبادله ای برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه های سوئد وجود ندارد و برای کسب اطلاعات کامل تر می توانید را از مشاوران ما راهنمایی بخواهید.

نمرات TOEFL یا IELTS مورد نیاز جهت تحصیل پزشکی سوئد

به طور کلی ، هنگامی که دانشجویی تحصیل پزشکی یا دندانپزشکی در سوئد را انتخاب می کند ، حتی اگر تحصیل به زبان سوئدی را انتخاب کرده باشد ، باز هم نیاز به ارائه مدرک زبان انگلیسی دارد و تسلط به زبان انگلیسی یکی از شرایط مهم پذیرش است.

بنابراین اغلب دانشگاه ها ترکیبی از مدارک هر دو زبان را از شما می خواهند ؛ یعنی هم زبان انگلیسی و هم زبان سوئدی.

اگر انگلیسی زبان مادری شما نیست ، بنابراین ممکن است مجبور شوید در یک آزمون انگلیسی شرکت کنید و نمره آزمون انگلیسی خود را با درخواست دانشگاه خود ارائه دهید.

روند درخواست تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در سوئد

خوشبختانه ، روند درخواست در سوئد به طور متمرکز سازمان یافته است و درک انگلیسی نیازهای شما آسان است.

به طور کلی ، تمام آزمونهای اصلی انگلیسی پذیرفته می شوند: آیلتس آکادمیک ، تافل ، کمبریج و پیرسون PTE.

اکثر دانشگاهها شرایط انگلیسی خود را در سطوحی تنظیم می کنند که آنها “انگلیسی ۵” ، “انگلیسی ۶” یا “انگلیسی ۷” می نامند ، که مربوط به نحوه آموزش انگلیسی در سیستم مدرسه سوئد است.

به استثنای موارد بسیار کمی (مانند دانشگاه های علوم پزشکی) ، تقریباً تمام دانشگاههای سوئد به نمرات “انگلیسی ۶″ نیاز دارند اما افراد متقاضی تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی باید نمرات آزمون های ” انگلیسی ۷ ” را ارائه کنند که شرایط آن در زیر آورده شده است:

 • نمره آیلتس ۷٫۰ (بدون بخش زیر ۶٫۰) ،
 • نمره ۴٫۵ TOEFL PBT در آزمون کتبی با نمره کلی ۶۰۰ ،
 • نمره ۲۰ TOEFL iBT در آزمون کتبی با نمره کلی ۱۰۰ ،
 • گواهی مهارت کمبریج انگلیسی در انگلیسی (“CPE”) ،
 • نمره آکادمیک شخصی ۶۱ PTE (نوشتن ۶۱).

تحصیل به زبان انگلیسی در موسسه کارولینسکا

توجه داشته باشید که پذیرش برخی دانشگاه ها هنوز با موارد فوق متفاوت است به عنوان مثال شرایط زبان انگلیسی برای انستیتوی کارولینسکا ۶٫۵ ، بدون بخش زیر ۵٫۵ است و نمره در کل ۹۰ ، با نمره ۲۰ آزمون کتبی مورد نیاز است.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در این موسسه به زبان سوئدی است اما این موسسه علاوه بر پزشکی ، هشت برنامه کارشناسی ارشد جهانی و یک برنامه کارشناسی جهانی در زمینه های بهداشت عمومی و علوم زندگی ارائه می دهد ، همه این رشته ها به زبان انگلیسی است و با تمرکز بین المللی تدریس می شوند.

تحصیل پزشکی در سوئد به زبان سوئدی

زبان رسمی سوئد زبان سوئدی است ، اما اکثر دانشجویان بین المللی در صورت صحبت به زبان انگلیسی مشکلی برای کنار آمدن در سوئد ندارند ؛ زیرا در سوئد همه از کودکی انگلیسی می خوانند و نمایش ها و فیلم های تلویزیونی به جای دوبله زیرنویس می شوند.

تحصیل پزشکی در سوئد به زبان سوئدی

اما دقت داشته باشید که بخش اعظم برنامه های تحصیلی رشته های پزشکی و دندانپزشکی در سوئد ، به زبان سوئدی ارائه می شود و دانشجویانی که تحصیل به این زبان را انتخاب کنند قطعا نسبت به انتخاب زبان انگلیسی از مزیت های زیادی مانند تحصیل رایگان بهره مند خواهند شد.

شرایط تحصیل در برنامه های پزشکی به زبان سوئدی مستلزم ارائه نمره آزمون زبان سوئدی TISUS است ، این یک آزمون زبان است که مهارت زبان سوئدی متقاضی را درای حد متوسط ۳ سوئدی ارزیابی می کند.

سوئدی یک زبان ژرمنیک شمالی است و با نروژی و دانمارکی ارتباط نزدیک دارد. سخنرانان زبان های آلمانی مانند آلمانی ، هلندی و انگلیسی بسیاری از ساختارهای دستوری و وابسته را در اختیار دارند بنابراین اگر به یکی از این زبان ها صحبت کنید ، یادگیری سوئدی برای شما آسان خواهد بود!

تحصیل دندانپزشکی در انستیتوی کارولینسکا به زبان سوئدی

در این قسمت ، پاسخ برخی از سوالات متداولی را که در مورد تحصیل دندانپزشکی در انستیتوی کارولینسکا وجود دارد را خواهید یافت ، بله! برنامه دندانپزشکی در KI کاملاً به زبان سوئدی تدریس می شود.

این یک برنامه یکپارچه ۵ ساله است و یکی از شرایط ورود آن مهارت زبان سوئدی معادل سطح متوسط سه است.

تنها راه پذیرش در برنامه دندانپزشکی درخواست متداول از طریق پذیرش دانشگاه در سوئد در وب سایت Antagning است که اطلاعات آن فقط به زبان سوئدی است ، این درخواست از طریق پذیرش دانشگاه هر پاییز آغاز می شود.

هیچ دوره مقدماتی زبان سوئدی در انستیتوی کارولینسکا وجود ندارد و متقاضیانی که مهارت زبان سوئدی را دارند می توانند در آزمون TISUS شرکت کنند تا نشان دهند که شرایط دوره متوسطه سوئدی را برآورده می کنند.

این آزمون دارای سه بخش خوانداری ، نوشتاری و صحبت کردن است و بر خلاف آیتلس و تافل نمره ندارد ، فقط قبولی یا ردی آن را ملاک قرار می دهند ، هزینه این آزمون ۱۶۰۰ تا ۲۰۰۰ کرون سوئد است و در سفارت هر کشور قابل دسترسی و پی گیری است.

همچنین دوره ه کارشناسی ارشد دندانپزشکی موسسه کارولینسکا نیز به زبان سوئدی ارائه می شود ، این برنامه برای کسانی است که دارای مدرک دندانپزشکی هستند و برای درخواست مجوز دندانپزشکی سوئد نیاز به تکمیل تحصیلات خود دارند ، شهریه این برنامه ۳۸۰،۰۰۰ کرون است.

روش های آموزش زبان سوئدی

اگر می خواهید سوئدی یاد بگیرید ، بیشتر دانشگاه ها دوره های زبان را برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهند ، یادگیری سوئدی می تواند برای درگیر شدن کامل با تجربه زندگی سوئدی و تبدیل شدن به بخشی از فرهنگ این کشور مفید باشد ، اما اگر شما یک برنامه را به زبان انگلیسی می خوانید به هیچ وجه لازم نیست.

شما همچنین می توانید سوئدی را در یک مرکز آموزش بزرگسالان یاد بگیرید ، برخی از مزایا برای این کار می تواند توانایی گذراندن دوره ای در طول تابستان در بین ترم های شما و همچنین آزادی یادگیری زبان سوئدی بدون ثبت نمرات در کارنامه دانشگاه شما باشد.

البته باید بخاطر داشته باشید که تحصیل سوئدی که بخشی از یک برنامه مدرک معتبر در دانشگاه نباشد ، شما را مجوز اقامت سوئد را به شما نمی دهد.

آموزش آنلاین زبان سوئدی

اگر قصد شروع یادگیری زبان سوئدی را دارید شما می توانید در یک دوره آنلاین رایگان زبان سوئدی شرکت کرده و از هرجای دنیا تحصیل سوئدی را شروع کنید.

چه در یک دوره فشرده ثبت نام کنید ، چه در اوقات فراغت خود سوئدی را از طریق یک برنامه تلفن رایگان به راحتی یاد بگیرید ، مطمئن باشید که با مهارت های زبانی بیش از آنچه که در اختیار دارید وارد سوئد خواهید شد ، بسیاری از دانشجویان بین المللی حتی وقتی وارد سوئد شده اند به یادگیری آنلاین سوئدی ادامه می دهند.

سوالات پر تکرار تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئد

نکته های مفیدی در خصوص تحصیل رشته های پزشکی در سوئد را بیان کردیم در ادامه هم پرسش های پر تکرار در این زمینه را با پاسخ شان به شما تقدیم می کنیم ، در پایین همین مقاله می توانید سوالات خود را بپرسید و یا تجربیات خود را با شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) به اشتراک بگذارید.

اگر بخواهم تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئد را به زبان انگلیسی انتخاب کنم چه مدارک زبانی باید ارائه دهم؟

یکی از مدارک زیر : نمره آیلتس 7.0 (بدون بخش زیر 6.0) ، نمره 4.5 TOEFL PBT در آزمون کتبی با نمره کلی 600 ، نمره 20 TOEFL iBT در آزمون کتبی با نمره کلی 100 ، گواهی مهارت کمبریج انگلیسی در انگلیسی (CPE) ، نمره آکادمیک شخصی 61 PTE (نوشتن 61).

آیا هنگام تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئد می توانم کار کنم؟

دانشجویان پزشکی ، صرف نظر از ملیت ، تا زمانی که اجازه اقامت معتبر برای حضور در کالج یا دانشگاه سوئد را داشته باشند ، می توانند در کنار تحصیل کار کنند و محدودیتی در تعداد ساعات کار آن ها وجود ندارد.

آیا گپ تحصیلی برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئد مشکلی ایجاد می کند؟

اگر مدت زمان فارغ التحصیلی تا زمان درخواست پذیرش شما بیش از 7 سال باشد قطعا با چالش هایی جهت پذیرش و یا دریافت ویزای دانشجویی روبرو خواهید شد.

برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئد محدودیت سنی وجود دارد؟

حداقل سن که باید 18 سال باشد را مطرح می کنند اما در مورد حداکثر سن در بعضی مکان ها سن 24 با 4 سال سابقه کار مطرح شده بود اما به طور کلی تبصره خاصی برای آن وجود ندارد.

هزینه زندگی دانشجویی در سوئد چقدر است؟

واحد پول سوئد کرون (SEK) است ، برای مقایسه ، 100 کرون تقریبا 10 یورو یا 11 دلار است ، دانشجویان باید در هر ماه حداقل 5،688 کرون هزینه کنند.

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئد چقدر است؟

شما می توانید انتظار داشته باشید که برای برنامه های پزشکی ، لیسانس یا کارشناسی ارشد سالانه بین 7،500 تا 25،500 یورو در سال بپردازید.

آیا دانشگاه های سوئد دارای رکینگ بالایی جهانی هستند؟

بله ، دانشگاه کارولینسکا در رتبه ی 41 ، دانشگاه لوند در رتبه ی 96 ، و دانشگاه اوپسالا در رتبه ی 102 ، در رنکینگ بین المللی قرار دارد.

لیسانس دندانپزشکی در سوئد چیست؟

لیسانس دندانپزشکی رشته ای است که بیماری های دهان را از طریق تشخیص و تحقیق ، که شامل بررسی امکانات درمان است ، مطالعه می کند.

آیا پس از تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئد می توانم در این کشور کار کنم؟

هنگامی که در سوئد فارغ التحصیل می شوید ، هنوز مجوز کار به عنوان دکتر را ندارید ، این مجوز از طریق کارآموزی 1 و نیم تا 2 ساله در بیمارستان های سوئد بدست می آید که allmäntjänstgöring نامیده می شود ، که دوره ی کارآموزی است.

برای تحصیل در رشته های پزشکی در سوئد در چه آزمونی باید شرکت کنم ؟

آزمون استعداد تحصیلی سوئدی ( SweSAT ) ، یک آزمون استاندارد است که به عنوان یکی از ابزارهای ورود به آموزش عالی (هم چنین رشته های پزشکی و دندانپزشکی) در سوئد استفاده می شود.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئد را بررسی کردیم ، برای ارتباط مستقیم با کارشناسان موسسه مهاجرتی رجبی می توانید با شماره های سراسری ما تماس بگیرید و یا به دفاتر فعال ما در شهرهای تهران ، اصفهان و شیراز مراجعه نمایید ، همچنین مطالعه دیگر مقالات سایت می تواند در انتخاب رشته و دانشگاه به شما کمک شایانی کند ، پیشنهاد ما مطالعه مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اتریش است.

Rate this post
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *