تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه به دلیل پذیرفته بودن دانشگاه های آن در وزارت بهداشت ایران و کشفیات و پیشرفت های پزشکی فراوان آن در عرصه علوم پزشکی ( از کشف واکسن هپاتیت ب تا علت ژنتیکی سندروم دان ) در بین دانشجویان از سراسر جهان خواهان بسیاری دارد.

Search
Generic filters

در این مطلب کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تلاش نموده اند تا تمامی مطالب لازم و مهم در رابطه با تحصیل در رشته های علوم پزشکی دانشگاه های فرانسه را برای شما عزیزان شرح داده و پاسخگوی سوالاتتان در این زمینه باشند.

دانشجویان خارجی با تحصیل پزشکی در فرانسه از خدمات و امکانات یکسان و برابر با دانشجویان بومی این کشور برخوردار می شوند و در پرداخت هزینه ها نیز هیچ گونه تفاوتی نخواهند داشت البته دقت داشته باشید که تحصیل پزشکی در کشور فرانسه پیچیده و دارای قوانین مشخصی است و تنها پذیرش در دانشگاه کافی نیست.

استاندارد های بالای زندگی ، تحصیل رایگان ، سلامت ، آزادی و شاخص بالای توسعه انسانی و مزایای متعدد فرانسه را به یکی از کشورهای ایده آل برای زندگی و مهاجرت مبدل نموده است.

 فرانسه یکی از پیشتازان ارائه خدمات پزشکی به شهروندان خود است و امکانات بهداشتی در تمامی مراکز درمانی مطابق با آخرین دستاوردهای علم پزشکی به شهروندان ارائه می گردد.

فراموش نکنید که مهاجرت یکی از مهم ترین انتخاب های شما در زندگی است که آینده تان را به شکل مختلف خواهد ساخت ، پس با نهایت دقت و البته پس از انجام بررسی های کافی و دریافت مشاوره های لازم تصمیم نهایی تان را اتخاذ نمایید، در همین راستا حتماً مقاله مهاجرت به فرانسه را مطالعه نمایید.

از قسمت فهرست مطالب می توانید دسترسی سریع به عناوینی که مد نظرتان هست داشته باشید تا سریع تر محتوای مورد نیاز خود را مطالعه نمایید.

فهرست مطالب
تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه

فرانسه کشوری با مزایای عالی برای ایرانی ها

فرانسه هر ساله بیش از ۲۳ درصد از بودجه ملی را به آموزش در موسسات مختلف که بیش از ۳۰۰۰ مورد هستند اختصاص داده و هر دانشجو با توجه به شرایط خود می تواند در یکی از مراکز دولتی و یا خصوصی از این امکانات بهره مند گردد.

برنامه های تحصیل پزشکی در فرانسه علاوه بر آنکه شما را از تجربه زندگی هیجان انگیز در اروپا بهره مند می سازد ، راهی عالی برای بدست آوردن دیدگاه آموزشی یک پزشک بین المللی است.

نکته مثبت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه برای ایرانی ها این است که از گذشته روابط سیاسی این دو کشور حالت خوبی داشته است و در این سال ها که آقای مکرون ریاست دولت فرانسه را بر عهده دارد و سعی می کند در سیاست خارجه روند خوبی را به نمایش بگذارد ، حتی در برخی از زمان ها مانند بعد از تصویب برجام شانس ویزای ایرانی ها به مراتب افزایش داشته است.

توصیه می کنیم در ابتدا محتوای ویدئویی مربوط به تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه از روناک را ببینید یا پادکست مربوط به آن را گوش دهید تا اطلاعاتی کلی بدست بیارید، در این فیلم توضیحات بسیار خوبی از کل محتوای این مقاله ارائه شده است تا با صرف وقت کمتری به آنچه می خواهید دست یابید.

پادکست تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه

آشنایی مختصر با علوم پزشکی در فرانسه

دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی فرانسه رتبه زیر ۵۰۰ را در رنکینگ های جهانی از آن خود کرده اند و وزارت آموزش عالی این کشور ، خدمات شهروندی و مهاجرتی خوبی را نیز به دانشجویان ارائه می دهد.

تعداد کل پوزیشن های موجود در دانشکده های پزشکی فرانسه ( برای همه برنامه های دوره ای ترکیب شده ) هر ساله از طریق سیستم شناخته شده به عنوان Numerus Clausus تعیین و تعداد مکان های موجود برای تحصیل دانشجویان بین المللی از کلیه ظرفیت ۷،۵۰۰ نفری هر سال مشخص می شود.

تحصیل پزشکی در فرانسه با بقیه کشورها متفاوت است و دانشجویان نیاز به سپری نمودن دوره پری مدیکال مانند آنچه که برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان می باشد ندارند.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه، از رویا تا واقعیت!

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

آزمون ورودی پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه

در اکثر کشورها دانشجویان خارجی با سپری نموده یک سال تحصیلی معادل با پیش دانشگاهی در کالج ها هستند و پس از آن قادر خواهند بود به رشته دلخواه خود وارد شوند ، اما در فرانسه شرایط اینگونه نبوده و دانشجویان بدون آزمون ورودی سختی وارد دانشگاه می شوند.

سپس در آزمون پایانی سال اول که کنکور رشته پزشکی نامیده می شود ، شرکت کرده و در صورت قبولی پرونده تحصیلی تان از سوی دانشگاه بررسی و با تایید شدن به سال دوم رشته پزشکی راه یافته و سیکل اول که PCEM نام دارد را به اتمام می رسانید.

دقت کنید که سطح این کنکور بسیار بالا بوده و هر ساله تعداد مشخصی از دانشجویان موفق به پشت سر گذاشتن این آزمون می شوند ، هر دانشجو تنها مجاز به یک بار شرکت در این کنکور است.

در سیستم آموزشی فرانسه متقاضیان خارجی باید نمره برابر با افراد بومی این کشور در آزمون به دست آورند و در صورتی که تعداد دانشجویان با رتبه مساوی زیاد باشد معیارهای دیگری برای ارزیابی در نظر گرفته می شوند.

آزمون ورودی پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه

شرایط رشته پزشکی در فرانسه

تحصیل رشته پزشکی در فرانسه ۹ سال و دندانپزشکی ۶ سال طول می کشد و بدین گونه آغاز می شود که شما با ارائه مدرک دیپلم خود وارد دانشگاه شده و به مدت یک سال دروس عمومی را که برای دانشجویان پزشکی ، دندانپزشکی ، داروسازی و مامایی مشترک است را پشت سر می گذارید.

باید در نظر داشت که ورود به دانشگاه های پزشکی در هر کشور قوانین مربوط به خود را دارد ، شرایطی که هر دانشگاه می تواند با دانشگاه دیگر نیز متفاوت اعلام کند.

اما به طور کلی شرط داشتن مدرک زبان ( در فرانسه سطح C1 زبان فرانسوی ) برای ورود به هر دانشگاهی در هر کشوری لازم و ضروری می باشد که در ادامه به شما خواهیم گفت راه سخت گرفتن مدرک در ایران را چکونه بتوانید پشت سر بگذارید و راهکار ساده تری انتخاب کنید.

شرایط رشته پزشکی در فرانسه

طول دوره های علوم پزشکی در دانشگاه های فرانسه

پس از قبولی در آزمون ابتدایی دانشجویان به طور رسمی وارد دوره پزشکی شده و یک دوره سه ساله را آغاز می کنند و پس از آن سال آخر را که مربوط به شاخه تخصصی است پشت سر می گذارند ، دقت داشته باشید که تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه به طور کامل به زبان فرانسوی تدریس شده و امکان تحصیل به زبان انگلیسی در این رشته وجود ندارد.

طول دوره های رشته های پزشکی در فرانسه به شرح ذیل است:

 • پزشک عمومی : ۴ تا ۶ ساله
 • دامپزشکی : ۶ ساله
 • دندانپزشکی : ۵ تا ۶ ساله
 • داروسازی : ۵ تا ۶ ساله
 • پرستاری : ۳ تا ۴ ساله
 • فیزیوتراپی : ۳ تا ۴ ساله
 • تخصص پزشکی : ۳ تا ۶ ساله

دوره passes در فرانسه چیست ؟

در رابطه با تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه می توان گفت که دانشجویانی که در سال اول به مطالعه دروس مرتب با رشته های علوم پزشکی همچون زیست ، شیمی ، بافت شناسی و غیره می پردازند با توجه به نمرات و معدل خود می توانند به دوره بعد وارد شوند ، معدل قبولی در این کشور ۱۰ است و افرادی که نتوانند به حد نصاب لازم برسند واجد شرایط تحصیل در رشته پزشکی نخواهند بود.

در این شرایط دانشجو می تواند در سایر رشته های پزشکی مانند پیراپزشکی ویزای تحصیلی خود را تمدید نموده و به تحصیل مشغول شوند  اما در صورتی که بتوانید به معدل بالای ده برسید ، قادر خواهید بود تا به راحتی به ادامه تحصیل در رشته پزشکی پرداخته و یا رشته های مرتبط مانند زیست شناسی و غیره را در مقطع لیسانس ادامه دهید ، انتخاب هر یک از این دو مسیر با توجه به معدل شما مشخص می گردد ؛ این حالت دوره passes نام دارد.

دوره passes در فرانسه چیست ؟
سال دوم پزشکی در فرانسه

Medical France

سال دوم پزشکی در فرانسه

همانگونه که گفتیم دروس ارائه شده در سال اول دانشگاه های پزشکی فرانسه برای رشته های متعدد این شاخه تحصیلی مشترک و از دروس شیمی و بیوشیمی ، جنین شناسی ، بیولوژی سلولی ، فیزیک ، جامعه ، سلامت ، زبان فرانسه و ریاضیات تشکیل شده است.

برای ورود به سال اول ، ازمون ورودی پزشکی نخواهید داشت و یک آزمون به نام TCFDAP را شرکت می کنید تا سطح زبان فرانسه و همچنین سطح علمی شما سنجیده شود.

این آزمون برای همه می باشد و آزمون ورودی دانشگاه محسوب نمی شود ، حتی بقیه رشته ها نیز این آزمون را دارند ؛ آزمونی که در ایران نیز برای متقاضیان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه در ماه های دی یا بهمن از طریق سفارت برگزار می شود و البته DAP به تنهایی گفته می شود.

دانشجویانی که سال اول را به اتمام رسانده اند باید مجددا با قبولی در آزمونی پایانی سال اول مجوز ورود به سیکل دوم به نام DCEM را به دست آورند ؛ در این دوره که به مدت ۴ سال به طول می انجامد دانشجویان امتحان های مختلف را پشت سر گذاشته ، در بیمارستان ها کشیک می دهند و در نهایت با قبولی در آزمون نهایی به گام آخر رشته پزشکی پا می نهند.

آموزش های تخصصی سال دوم پزشکی در فرانسه

آموزش جهت تحصیل پزشکی در فرانسه به وسیله واحد های تشخیص پزشکی (UFR) اداره و از یک برنامه ملی پیروی می کند ، اما این امکان وجد دارد که هر دانشگاه در آموزش دانشجویان خود شیوه متفاوتی را در پیش گیرد.

به طور کلی ، سه نوع آموزش در سال دوم پزشکی در فرانسه وجود دارد :

آموزش خطی : هر موضوع به طور جداگانه آموزش داده می شود ( آناتومی ، بافت شناسی ، بیوفیزیک ، و غیره ) این نوع تدریس مستلزم هماهنگی عالی بین استادان نیست ، اما می تواند منجر به انحرافات بزرگ و حتی تناقضاتی شود.

تدریس یکپارچه : دانش آموزان دارای مجموعه هایی از درس های رشته های مختلف پیرامون یک دستگاه هستند ، به عنوان مثال یک برنامه آموزشی از علوم اعصاب شامل درک آناتومی و بافت شناسی سیستم عصبی ، بیوفیزیک حسی و Neurobiochimy است.

آموزش همزمان : این روش ترکیبی از دو روش قبل است و به طور همزمان بعضی برنامه های آموزشی به صورت خطی و برخی دیگر به صورت یکپارچه ارائه می شوند.

دوره سوم پزشکی در فرانسه

برای ورود به مرحله سوم اتمام موفقیت آمیز مرحله دوم و گذراندن آزمون تئوری به نام « آزمون رتبه بندی ملی » (epreuves classantes nationales: ecn ) ، دوره های آموزش در بیمارستان و شرکت در سیمنارها الزامی است.

در این دوره شما با شرکت در یک آزمون سراسری به نام Epreuves Nationales classantes گرایش خود را انتخاب خواهید کرد این گرایش می تواند پزشکی عمومی و یا تخصص های دیگر باشد ، نمره کسب شده در این آزمون نوع تخصص و مکان تحصیل در فرانسه را برای شما را مشخص می کند.

۱۱ گرایش مختلف در این مقطع به دانشجویان ارائه می شود که امکان انتخاب هر کدام از آنها را با توجه به نمره شان خواهند داشت ، دوره تحصیل در هر کدام از این دوره ها متفاوت است و می تواند تا ۵ سال برای دوره تخصص زمان ببرد اما مدت دوره انترنی پزشکی عمومی ۳ سال است.

دوره سوم پزشکی در فرانسه

پایان هر دوره از رشته پزشکی در دانشگاه های فرانسه با یک مدرک همراه است که در اولین دوره دانشجویان به دیپلم Générale en Sciences Médicales ( DFGSM ) و در دومین دوره Médicales ( DFASM ) دست می یابند.

آموزش پزشکی فرانسه یکی از طولانی ترین مسیرهای تحصیل در آموزش عالی فرانسه است که آموزش های تئوری و عملی را در برگرفته و تلاش دانشجو در تمامی مراحل را می طلبد.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه

حقوق دریافتی دانشجویان پزشکی در فرانسه

یکی از ویژگی های منحصر بفرد تحصیل پزشکی در دانشگاه های فرانسه وجود حقوق در طول تحصیل است و دانشجویان از سال چهارم تحصیل به بعد به عنوان یک کارمند در بیمارستان ها محسوب می شوند و حقوق دریافت خواهند کرد.

در دوره دوم پزشکی که کشیک در بیمارستان دانشجویان آغاز می گردد ، دانشجو بابت هر کشیک ۲۵ یورو دریافت می کند ، علاوه بر آن در طول دوره تحصیل ، دانشجویان از خدمات بیمه درمانی رایگان بهره مند خواهند بود و می توانند از همان سال اول طبق ساعات قانونی کار و دریافت این کشور به کار پاره وقت نیز مشغول شوند.

پس از موفقیت در دوره دوم پزشکی دانشجویان در گام آخر پزشکی که برای پزشکی عمومی ۳ سال و تخصص ۵ سال است با توجه به دوره دانشجویان ماهانه ۱۳۰۰ تا ۲۰۰۰ یورو دریافت می کنند.

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی فرانسه

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه نسبت به سایر نقاط اروپا نسبتا کم است این مقایسه را می توانید با تحقیق در خصوص تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اتریش و یا سایر کشورهای اروپایی انجام دهید ؛ بیشتر موسسات آموزش عالی در فرانسه از سوی دولت تامین مالی می شوند.

در خصوص اینکه هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی فرانسه چقدر است باید بگوییم که این موضوع بستگی به این دارد که آیا قصد تحصیل در دانشکده های خصوصی را دارید و یا قصد تحصیل در دانشگاه های دولتی ؟

هزینه تحصیل پزشکی در فرانسه بر اساس برنامه تحصیلی ، دولتی و خصوصی بودن دانشگاه محل تحصیل و ملیت دانشجو متفاوت است ، شهریه تحصیل برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا در دانشگاه های دولتی حدود ۴۵۰ یورو برای هر سال تحصیلی می باشد ، در حالی که هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه های خصوصی فرانسه بر عهده خود دانشجو و می تواند تا ۲۰۰۰۰ دلار در سال باشد.

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی فرانسه

کاهش هزینه های زندگی با اقامت در خوابگاه

فرانسه یکی از کشورهای اروپایی با هزینه زندگی نسبتاً بالاست و بسیاری از دانشجویان در جهت کاهش این هزینه ها در خوابگاه های دانشجویی زندگی می کنند.

حدود ۱۳٪ دانشجویان بین المللی در خوابگاه های دانشجویی زندگی می کنند که هزینه ای معادل با ۱۲۰ تا ۳۵۰ یورو در ماه دارد و می تواند نقش مهمی در کاهش هزینه ها داشته باشد.

بهترین دانشگاه های فرانسه با ارائه خوابگاه دانشجویی تحت عنوان Cités-U هزینه های اقامت را بسیار ارزان می کنند اما با توجه به تقاضای بسیار زیاد ، بر مبنای معیارهای اجتماعی و یا به دانشجویان انتقالی یا با بورس تحصیلی خوابگاه داده می شود.

چندین سازمان خصوصی مانند Résidences Estudines ، CLEF و ADELE وجود دارد که خانه های دانشجویی خوبی دارند و دانشجویان می توانند ( و توصیه می شود ) درخواست کمک مالی از Caisse d’Allocation Familiale ( CAF ) برای دریافت تخفیف دانشجویی برای بخشی از اجاره خود داشته باشند.

سایر هزینه های تحصیل پزشکی در فرانسه

کتاب و سایر مواد آموزشی ۵۰ یورو در ماه هزینه دارد و دانشجویان از کشورهای منطقه اقتصادی اروپا باید با کارت بیمه درمانی اروپا (EHIC ) پوشش داده شوند.

صورتحساب تلفن ماهانه به طور متوسط ۲۵ یورو است ، با این حال ، برخی از تماس های آنلاین کمتر از ۱۰ یورو در هر ماه هزینه خواهد داشت.

همیشه تحقیق در مورد گزینه های سفر دانشجویی ارزشمند است ، به عنوان مثال در پاریس ، کارت هایی تحت نام Carte Imagine R وجود دارد که هزینه آن ۳۸ یورو در ماه است ، در حالی که بدن این کارت باید هزینه ۷۰ دلاری را پرداخت کنید.

اجاره دوچرخه نیز در بسیاری از شهرهای فرانسه محبوب است سالانه دسترسی به سیستم Vélib ( از جمله سفرهای نامحدود ۳۰ دقیقه در سراسر شهر ) ۱۹ یورو هزینه خواهد داشت.

ذکر این نکته حائز اهمیت است که اخیرا با توجه به تحریم های بیشتر علیه ایران ، بانک های فرانسوی برای دانشجویان ایرانی حساب باز نمی کنند این موضوع سبب ایجاد مشکلات فراوان در زمینه ی هزینه های تحصیلی ، برای ۱۸۰۰ دانشجوی ایرانی مشغول به تحصیل در فرانسه شده است.

بنابراین جهت هر گونه اطلاعات در مورد مهاجرت تحصیلی به فرانسه و سیستم پرداختی هزینه های تحصیلی فرانسه می توانید با مشاوران برجسته دفاتر شرکت مهاجرتی رجبی تماس حاصل نمایید.

در این فیلم تعدادی از ویزای کلاینت های شرکت مهاجرتی رجبی که با اعتماد صحیح پروسه مهاجرتی خودشون را به ما سپردند می بینید، امیدواریم در آینده ای نه چندان دور ویزای شما هم در کنار این ویزا ها قرار بگیرند. فیلم مصاحبه برخی از این عزیزان را می توانید در انتهای همین صفحه مشاهده کنید.

بهترین دانشگاه های پزشکی فرانسه

تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در تمامی مراکز آموزش عالی جهان با استقبال گسترده ای مواجه است اما در این میان دانشگاه های برخی از کشورها توانسته اند با ارائه امکانات و البته پیشرفت در علوم درمانی از بقیه پیشی گرفته و در رتبه های بالاتری قرار بگیرند تحصیل در آلمان و فرانسه جزو بهترین انتخاب ها در این زمینه هستند.

کشور فرانسه به دلیل وجود سابقه دیرینه ای که در علم پزشکی دارد ، از بهترین گزینه های تحصیلی در میان کشورهای اروپایی به شمار می رود.

در حال حاضر مدارس و دانشگاه های پزشکی متعددی در این کشور فعال هستند که هر کدام با مقررات خاص خود پذیرای دانشجویان بین المللی می باشند ، به طور کلی این کشور دارای ۸۴ دانشگاه و ۲۳۲ کالج هستند.

در ادامه به برخی از بهترین دانشگاه برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه اشاره می کنیم که مقصدهای ایده آل و جهانی به جهت تحصیل این رشته ها هستند.

دانشگاه پیر و ماری کوری فرانسه

این دانشگاه با عنوان UPM مشهور و یک دانشگاه دولتی در پاریس است که در سال ۱۹۷۱ تاسیس شد ، حدود ۲۰ درصد از دانشجویان این دانشگاه دانشجویان بین المللی هستند.

تحصیل در این دانشگاه به دو زبان فرانسوی و انگلیسی رایگان بوده و برای تعدادی از دانشجویان بین المللی خوابگاه ارائه می شود؛ در این دانشگاه رشته های شیمی ، مهندسی ، ریاضیات ، پزشکی ، فیزیک ، زیست شناسی و غیره ارائه می گردد.

دانشگاه پاریس سود فرانسه

این دانشگاه یک دانشگاه دولتی است که در سال ۱۹۷۰ تاسیس شد و هم اکنون در حدود شانزده درصد از دانشجویان محصل در آن را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند.

اگرچه تحصیل در دانشگاه پاریس سود فرانسه رایگان است اما دانشجویان هزینه پذیرش را پرداخت می کنند ، دروس در این دانشگاه به دو زبان انگلیسی و فرانسه تدریس و رشته های حقوق ، اقتصاد و مدیریت ، پزشکی ، داروسازی و تربیت بدنی ارائه می شود.

دانشگاه استراسبورگ فرانسه

یک دانشگاه دولتی و بزرگترین دانشگاه فرانسه است که حدود یک پنجم دانشجویان آن بین المللی و از کشورهای متعدد هستند ؛ از مزیای تحصیل در دانشگاه استراسبورگ فرانسه می توان به هزینه تحصیل یکسان برای دانشجویان فرانسوی و بین المللی اشاره کرد.

رشته های هنر ، ادبیات ، حقوق ، پزشکی و غیره در دانشکده های متعدد این دانشگاه به زبان فرانسوی ارائه می شوند ، اما در بعضی رشته ها و مقاطع دروس به زبان انگلیسی ارائه می شوند.

دانشگاه اکس مارسی فرانسه

این دانشگاه تحقیقاتی دولتی در سال ۱۴۰۹ با پنج پردیس در پرونس تاسیس شد و در حال حاضر حدود ۱۰ هزار دانشجو از ۱۲۸ کشور جهان در این دانشگاه در حال تحصیل هستند ، در این دانشگاه حدود ۶۰۰ رشته تحصیلی شامل هنر ، علوم اجتماعی ، پزشکی ، دندانپزشکی ، حقوق ، مدیریت ، اقتصاد ، مهندسی و غیره ارائه می شود.

دانشگاه مونپلیه فرانسه

این دانشگاه تحقیقاتی دولتی فرانسه در سال ۱۲۸۹ در شهر مونپلیه تاسیس شد و یکی از قدیمی ترین دانشگاه های جهان است . این دانشگاه در طی ۴۵ سال گذشته به سه دانشگاه دیگر تقسیم و رشته های پزشکی ، پرستاری ، دندانپزشکی، داروسازی و غیره در آن ارائه می شود.

دانشگاه نانتس فرانسه

این دانشگاه در سال ۱۹۷۰ در شهر نانتس تاسیس شدسال تاسیس این دانشگاه به ۱۹۷۰ میلادی باز می گردد و در حال حاضر حدود ۳۴۵۰۰ دانشجو در این دانشگاه در حال تحصیل هستند.

این دانشگاه دارای دانشکده های مختلفی نظیر پزشکی ، داروسازی ، دندانپزشکی ، روانشناسی ، علوم و فناوری ، حقوق و علوم سیاسی ، تاریخ ، زبان و علوم انسانی ، جامعه شناسی و غیره می باشد.

دانشگاه دکارت فرانسه

این دانشگاه یکی از شعبه های دانشگاه پاریس است که در سال ۱۹۷۰ از این دانشگاه جدا شد و به صورت مستقل شروع به فعالیت کرد و هم اکنون یکی از معتبرترین دانشگاه های فرانسه در زمینه پزشکی ، حقوق ، اقتصاد ، علوم کامپیوتر و روانشناسی است.

در دانشگاه دکارت فرانسه رشته های متعددی نظیر داروسازی ، پزشکی ، زیست شناسی ، روانشناسی ، زبان شناسی ، دندانپزشکی و غیره ارائه می شوند.

 

"اگر خواهان تحصیل کم هزینه رشته های پزشکی هستید، مقالات زیر را از دست ندهید"

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

به دنبال تحصیل کم هزینه پزشکی و دندانپزشکی هستید، مشاوره رایگان بگیرید!

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

مدرک زبان و محدودیت سنی رشته های پزشکی در فرانسه

مدرک زبان و محدودیت سنی رشته های پزشکی در فرانسه

یکی از شرایط جهت پذیرش و تحصیل پزشکی و دنداپزشکی در فرانسه ، داشتن مدرک زبان فرانسه در هنگام پذیرش است ، تحصیل پزشکی در تمام دانشگاه ها و هم چنین کلیه آزمون های دوره پزشکی این کشور به زبان فرانسوی انجام می گیرد و امکان تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی برای این رشته ها وجود ندارد.

از آنجایی که متقاضیان بین المللی زیادی برای ورود به دانشگاه ها تلاش می کنند کالج ها و دانشگاه های این کشور دوره های یادگیری این زبان ارائه می شود.

شما در هنگام ثبت نام باید در سطح قابل قبولی از زبان فرانسه در حد C1 یا TCF برخوردار باشید امکان سپری کردن دوره های زبان فرانسه هم در داخل کشورمان و هم در کشور فرانسه امکان پذیر است.

توصیه ما در موسسه مهاجرتی رجبی این است که در هنگام ثبت نام ، مدرک پذیرش در آزمونی که در بهمن هر سال از سوی سفارت فرانسه در تهران برگزار می شود و TCF DAP نام دارد را داشته باشید ، البته بهتر است دوره های زبان فرانسه را در خود کشور فرانسه بگذارنید.

محدودیت سنی پزشکی فرانسه

شرط سنی برای ورود به دانشگاه های کشور فرانسه داشتن حداقل ۱۷ سال است و محدودیت خاص دیگری در رابطه با شرایط پذیرش دانشگاه های پزشکی فرانسه در نظر گرفته نشده است و دانشجویان بالاتر از ۱۷ سال میتوانند برای مهاجرت تحصیلی به فرانسه اقدام نمایند.
اگر می خواهید در کشوری تحصیل کنید که محدودیت سنی برای تحصیل در رشته های پزشکی را اعمال نمی کند می توانید مجارستان را انتخاب کنید ، برخی از دانشگاه های مجارستان مانند دانشگاه سملوایز دارای اعتبار جهانی در رشته دندانپزشکی هستند ، مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان را مطالعه کنید.

بورسیه رشته های پزشکی در فرانسه

افرادی که توانایی مالی کافی برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه را ندارند ، می توانند با اندکی تلاش بیشتر از شرایط بورسیه تحصیلی کشور فرانسه بهره مند شوند.

بورس تحصیلی نیازمند معدل بالا در مقطع دیپلم و تسلط کامل به زبان فرانسوی است شاید بورسیه تحصیلی در فرانسه نیز هزینه ها را به طور کامل پوشش ندهد ، اما حداقل با دریافت بورسیه برای هزینه تحصیل پزشکی در فرانسه ، شما دیگر نگرانی بابت بدهی های پس از فارغ التحصیلی نیستید.

اکثر کمک های مالی دولت فرانسه ، بر اساس نیاز مالی به دانش آموزانی که کمتر از ۲۸ سال سن دارند ، اعطا می شود ، یک نکته مهم دیگر جهت اطلاع افرادی که قادر به دریافت بورسیه نیستند ، تحصیل در شهرهای کوچکتر در کشور فرانسه است.

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه ، در شهر های کوچک تقریبا نصف هزینه شهرهایی مثل پاریس می باشد در رابطه با روند پذیرش در دانشگاه های فرانسه و اخذ ویزای تحصیلی این کشور در مقاله تحصیل در فرانسه تمامی شرایط لازم را برای شما عزیزان بیان نموده ایم.

بورسیه رشته های پزشکی در فرانسه

اعتبار علم پزشکی در فرانسه

سنت بزرگ پزشکی فرانسه ، در جوامع بین الملل به رسمیت شناخته شده است ، به عنوان مثال ۱۳ جایزه نوبل برای فیزیولوژی و یا پزشکی و نزدیک به ۸۰ جایزه پزشکی برای اولین بار توسط پزشکان فرانسه دریافت شده است.
این نخستین موارد شامل کشف علت ژنتیکی سندرم داون در سال ۱۹۵۸ ، اولین پیوند کلیه از یک اهدا کننده در سال ۱۹۵۹ ، واکسن هپاتیت B در سال ۱۹۸۱، پیوند پمپ انسولین در دیابت در سال ۱۹۸۱ ، HIV در سال ۱۹۸۳ ، استفاده از سلول های بنیادی از خون بند ناف در سال ۱۹۹۳ ، پیوند چهره آلوژنیک در سال ۲۰۰۵ و انتقال خون انسان از سلول های بنیادی سرخ رگ های قرمز در سال ۲۰۱۱ بود.
با وجود آنکه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه گزینه ای معتبر و برگزیده است ، اما نیاز به صرف زمان و هزینه بسیار دارد و با توجه به طولانی تر بودن دوره آموزشی قبولی دانشجو در این رشته نیز تضمین نمی شود از این رو بهتر است که شانس خود را برای تحصیل در سایر کشورها امتحان کنید.
تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه

مزایا و معایب تحصیل پزشکی در فرانسه

فرانسه به عنوان یکی از یشگامان علم پزشکی مقصد رویایی تمامی علاقه مندان به تحصیل در اروپا است اما این کشور نیز با داشتن مزایای فراوان خالی از معایب نبوده و دانشجویان عازم از ایران باید از ریسک ها و مشکلاتی که ممکن است با آن مواجه شوند مطلع شوند ، دانشگاه های این کشور از برترین های جهان محسوب می شوند و شما با ارائه مدرک از یکی از دانشگاه های آن در سراسر جهان دارای اعتبار خواهید بود.

امید به زندگی ، رفاه اجتماعی ، استانداردهای زندگی و پیشرفت در تمامی عرصه ها را می توان از منحصر بفردترین ویژگی های تحصیل و زندگی در این کشور دانست که نظیر آن در کمترین کشوری قابل مشاهده است ، تحصیل در این کشور شروع یک مسیر موفقیت آمیز است که در آینده شما را به اهداف والایی می رساند.

فرصت های پس از تحصیل نیز در این کشور فراوان بوده و بسیاری از دانشجویان علاوه بر کار همزمان با تحصیل ، به فرصت های شغلی خوبی پس از فارغ التحصیلی رسیده و در این کشور ماندگار می شوند ، همچنین با تسلط به زبان فرانسوی شما در مهارت و توانایی های خود ارتقا یافته و می توانید از فرصت های بهتری بهره مند شوید.

معایب تحصیل پزشکی در فرانسه

یکی از بزرگ ترین معایبی که پیش روی تمامی دانشجویان خارجی برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه قرار دارد ، یادگیری زبان رسمی این کشور است ، در واقع شما باید زمان و بودجه مشخصی را پیش از همه چیز به یادگیری زبان فرانسه اختصاص داده و به سطح موردنظر دانشگاه برسید تا واجد شرایط پذیرش باشید.
علاوه بر این تمامی مردم این کشور به این زبان صحبت می کنند و شما باید جهت نیازهای روزانه خود قادر به برقراری ارتباط بوده و توانایی تعامل را داشته باشید.
با وجود تخفیف های فراوان برای دانشجویان همچنان زندگی در برخی شهرهای فرانسه یکی از گرانترین های اروپا محسوب شده و دانشجویان باید از تمکن مالی خوبی برخودار باشند ، همچنین روند پذیرش دردانشگاه های فرانسه به خصوص در رشته های حساسی همچون پزشکی دندانپزشکی نسبتاً دشوار می باشد.

Documents

مدارک مورد نیاز پذیرش رشته های پزشکی فرانسه

به جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه باید ابتدا از یکی از دانشگاه های این کشور پذیرش تحصیلی دریافت کنید و در قدم بعد نسبت به دریافت ویزای تحصیلی خود اقدام نمایید ، هر دانشگاه مدارک تحصیلی مختلفی را از شما درخواست می کند و به همین دلیل بهترین منبع جهت اطلاع از مدارک لازم به صورت دقیق سایت دانشگاه موردنظر است.

مدارک مورد نیاز پذیرش رشته های پزشکی فرانسه
اما برخی از مدارک به صورت کلی در تمامی دانشگاه ها مورد نیاز هستند که به شرح زیر است:
 • پاسپورت معتبر
 • پرداخت هزینه ثبت نام
 • مدرک زبان ( در صورت نیاز )
 • عکس
 • ترجمه مدارک تحصیلی به همراه ریز نمرات
 • رزومه تحصیلی و شغلی
 • انگیزه نامه

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در فرانسه

وزارت بهداشت هر ساله با منتشر کردن فهرستی دانشگاه های مورد تایید خود را با درنظر گرفتن رتبه بندی های مهم جهانی همچون QS ، شانگهای و تایمز اعلام می نماید که یکی از بهترین منابع جهت انتخاب مقصد تحصیل است البته این فهرست هر ساله مورد بازبینی قرار گرفته و تغییراتی را شامل می شود و نام برخی از دانشگاه ها از آن حذف و نام برخی دیگر بدان افزوده می شود ، از این رو توصیه می شود تا جهت اگاهی از آخرین فهرست معرفی شده با کارشناسان هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی تماس حاصل نمایید.

طبق آخرین فهرست برخی از دانشگاه های مورد تایید این وزارتخانه در فرانسه هستند:

 • دانشگاه سوربن
 • دانشگاه نورمندی
 • موسسه ملی پلی تکنیک تولوس
 • دانشگاه پاریس سود
 • دانشگاه PSL
 • دانشگاه استراسبورگ

البته این فهرست به طور کامل ۲۷ دانشگاه را در بر می گیرد که کارشناسان موسسه علاوه بر نام آنها آماده دریافت پذیرش برای شما در دانشگاه انتخابی تان نیز می باشند.

در صورت نیاز به هرگونه اطلاعات بیشتر در رابطه با تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه می توانید با کارشناسان موسسه مهاجرتی رجبی تماس گرفته و به روزترین اطلاعات را دریافت کنید.

برای اطلاعات درخصوص تحصیل رشته های پزشکی به زبان انگلیسی، مقالات زیر را بخوانید

سوالات پر تکرار تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه

دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی فرانسه رتبه زیر 500 را در رنکینگ های جهانی دارند.

تحصیل رشته پزشکی در فرانسه 9 سال و دندانپزشکی 6 سال طول می کشد

سن بالای 17 سال ، شرکت در آزمون های ورودی که در زمان خاصی از سال برگزار می گردد و داشتن رزومه مناسب و نمرات خوب در دروس ریاضی ، فیزیک ، شیمی.

بله ، بعد از گذراندن سال چهارم پزشکی دانشجو بابت هر کشیک 25 یورو دریافت می کند همچنین پس از گذراندن دوره عمومی پزشکی به دانشجویان ماهانه ۱۳۰۰ تا ۲۰۰۰ یورو پرداخت می شود

تمام آزمون ها به زبان فرانسوی است.

برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا در دانشگاه های دولتی حدود 450 یورو برای هر سال تحصیلی و در دانشگاه های خصوصی فرانسه تا 20000 دلار در سال است.

داشتن معدل بالا در مقطع دیپلم و تسلط کامل به زبان فرانسوی

بله ، بورسیه تحصیلی در این رشته تنها به افراد زیر 28 سال تعلق می گیرد.

تحصیل در دانشگاه های دولتی ، استفاده از بورسیه ، تحصیل در شهرهای کوچک فرانسه ، کار دانشجویی و …

امید است که با خواندن مطالب بالا اطلاعات مفید در رابطه با تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه را دریافت کرده باشید ، در صورت وجود هرگونه سوال و یا ابهام با مراجعه به کارشناسان موسسه مهاجرتی رجبی در تهران ، اصفهان و شیراز به روزترین اطلاعات را دریافت نموده و به بهترین نتیجه ممکن برسید ، همچنین مطالعه سایر مقالات سایت می تواند دید گسترده تری را به شما بدهد تا با توجه به شرایط خاص خود بهترین کشور و دانشگاه را انتخاب کنید.

در انتهای مقاله می توانید مصاحبه کلاینت های موسسه رجبی که ویزای فرانسه را گرفته اند ببینید

60 دیدگاه در “تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه

 1. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه اسما گفت:

  حتما باید برای مهاجرت به موسسه خاصی مراجعه کرد یا نه؟هزینه موسسه ای که برای مهاجرت به فرانسه هست چقد هست؟

  1. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   الزامی وجود ندارد که از طریق موسسه خاصی اپلای کنید
   بلکه می بایست کارتان توسط شخص یا موسسه ای که تخصص و تجربه کافی دارند انجام شود .در غیر این صورت موجب ریجکتی و‌خراب شدن travel history تان خواهد شد .
   حق الوکاله ها در جلسه مشاوره توضیح داده می شوند.

   با تشکر از سوال شما

 2. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه اسما گفت:

  سلام وقتتون بخیر من دیپلم انسانی رو گرفتم اما معدل کلم هنوز نیومده
  امکانش هست برای کسی که رشته انسانی بوده برای دانشگاه وارد رشته دندانپزشکی بشه؟؟
  و اینک کدوم دانشگاها خوابگاه داره؟هزینه خابگاه جداگانه ست؟

  1. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   بله اگر از طریق کالج زبان های فرانسه اپلای کنید بعد از پایان کالج و دریافت مدرک زبان‌میتوانید وارد دانشگاه های پزشکی شوید .
   هزینه خوابگاه بله جدا می باشد و ماهانه حدود ۴۰۰ یوروست .البته در فرانسه امکان دریافت کمک هزینه مسکن وجود دارد.

   با تشکر از سوال شما

 3. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه انوش گفت:

  با سلام با عرض معذرت و عذر خواهی من می خواستم رشته پزشکی در دانشگاه های فرانسه پذیرش بگیرم و درس بخونم بعضی ها از موسسات و سایت ها میگن بالای۱۵ و بعضی بالای ۱۷ ویا۱۸ برای اخذ پذیرش پزشکی دانشگاه فرانسه برای معدل دیپلم تجربی دبیرستان من معدل دهم۱۶ معدل یازدهم۱۶/۶۶ معدل دوازدهم۱۷/۷۷ معدل کل دیپلم۱۷/۰۶ معدل کتبی نهایی۱۶/۹۷ هستش همه چیزم زبان و غیره عالیه فقط با این وضعیت من میتونم پزشکی دانشگاه فرانسه بخونم ببخشید چون موسسات مختلفی حرف های جور واجور میگن و می خواستم بدونم اصل ماجرا چگونه است؟ شرایط اخذ پزشکی دانشگاه سوربن چگونه است؟آیا با این وضعیت من میشه از دانشگاه سوربن هم در رشته پزشکی پذیرش بگیرم؟ لطفا جواب بدهید باتشکر

  1. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   تحصیل پزشکی در فرانسه با سپری کردن دوره زبان در اون کشور رایگان است و بعد از اتمام زبان با داشتن مدرک زبان می توانید در دانشگاه پزشکی وارد شوید و معدل پایانی شما در دوره pass برای انتخاب رشته مهم است.

   با تشکر از سوال شما

 4. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه محدثه گفت:

  سلام
  من شنیدم اگه تو خود فرانسه مدرک زبان فرانسوی رو بگیریشانس ویزات می‌ره بالا آیا درسته؟
  و سالیانه چند هزار نفر برای شهر پاریس دندان پزشک میگیرن؟
  و اینکه اگه ما معدلمون بالا باشه و زبان فرانسه را بلد باشیم شانس بالایی داریم؟
  و اون علوم پایه ای که می‌خونیم یه سال و ازش امتحان میگیرن امتحانش خیلی سخته ؟
  یا در حد استاندارد هست و چند درصد دانشجویان قبول مبشن؟؟
  ممنون

  1. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   اگر از طریق کالج زبان فرانسوی اقدام به مهاجرت کنید بله شانس ویزا بالاست و همچنین از لحاظ تعداد، بعد از پایان کالج دانشگاه های بیشتری را می‌توانید انتخاب کنید.
   میزان پذیرش در هر منطقه و در هر سال طبق نیاز منطقه متفاوت است.
   بعد از پایان کالج با ارائه مدرک دیپلم و مدرک c1 زبان فرانسوی میتوانید وارد دانشگاه شوید.
   بعد از پایان سال اول دانشگاه اگر معدل بالایی داشته باشید بدون آزمون ورودی وارد سال دوم می شوید.

   با تشکر از سوال شما

 5. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه النا گفت:

  سلام من دانشجوی مهندسی شیمی هستم ترم ۲ بامعدل ۱۵/۶۰ومعدل دیپلم ۱۴/۴۰ با مدرک زبان فرانسوی میتونم اقدام تحصیل پزشکی کنم؟؟؟

  1. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   بهتر است معدل دیپلم تان بالای 15 باشد ولی اگر سن تان مناسب باشد شانس ویزا خواهید داشت.

   با تشکر از سوال شما

 6. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه maryam گفت:

  دانشجوی سال سوم رشته زیست شناسی سلولی و مولکولی در دانشگاه تهران هستم و معدل کلم حدود ۱۵ الی ۱۶ میباشد و متقاضی تحصیل دندانپزشکی در فرانسه هستم. مسلط به زبان انگلیسی و در حال یادگیری فرانسه ام و چند تا سوال دارم.
  ۱.اینکه من با مدرک لیسانس وارد این رشته بشوم باید حتما دو سال ابتدایی علوم پایه را بگذارنم؟
  ۲.حتما آزمون ورودی را باید بدهم؟ داشتن مدرک لیسانس برای دادن یا ندادن آزمون ورودی اهمیتی ایجاد نمیکند؟
  ۳.این آزمون ورودی فقط در فرانسه برگزار میشود؟ منابع آن چیست؟
  ۴.آیا امکان قرارداد بستن با مراکز بیمارستانی بعنوان کار دانشجوی از همان بدو ورود به دانشگاه وجود دارد؟
  ۵.دانشجوی رشته دندانپزشکی ، دانشجوی فوق لیسانس محسوب میشود؟ و امکان گرفتن بورسیه وجود دارد؟

  1. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه Hamid گفت:

   با سلام

   تحصیل در کشور فرانسه به زبان فرانسوی کاملا رایگان میباشد .درصورتی که مدرک زبان فرانسوی ندارید میتوانید جهت پذیرش کالج های زبان در کشور فرانسه اقدام نمائید که در اینصورت شانس ویزای شما نیز افزایش می یابد .دانشگاه های فرانسه برای پذیرش سال اول ازمون ورودی ندارند و برای پذیرش ، داشتن مدرک زبان فرانسه کافی میباشد همچنین اجازه کار حین تحصیل نیز دارید و میتوانید از این طریق درامد زایی داشته باشید.

   با تشکر از سوال شما

 7. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه فائزه گفت:

  سلام.
  من دیپلم ریاضی با معدل 16 و پیش دانشگاهی13 دارم اما کنکور تجربی دادم و دانشجوی سال آخر علوم آزمایشگاهی دانشگاه علوم پزشکی تهرانم و معدلم کلم تقریبن 15 هستش.
  میخوام که برای دندون پزشکی در یکی از دانشگاه های دولتی فرانسه اقدام کنم. شانس پذیرشم چطوره؟ و اینکه برای شروع تحصیل چقدر باید هزینه کنم در کل؟ حسابی که تمکن مالی رو برسونه و دوره ی زبان در فرانسه و ثبتنام دانشگاه و و و و
  و اینکه مدرک لیسانسم تو این رشته و از یکی دانشگاه های معتبر ایران تاثیری نخواهد داشت؟

  1. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه Hamid گفت:

   با سلام

   براى پذيرش مانعى نداريد
   هزينه كلى بستگى به موارد بسيارى كه خودتان به چند مورد از انها اشاره كرده ايد دارد
   ابتدا بايد دوره زبان فرانسوى را در فرانسه با مبلغ حدودى ٤٠٠٠ تا ٧٠٠٠ يورو بگذرانيد
   پس از ان وارد دانشگاه شده علوم پايه را گذرانده و ازمون ميدهيد و وارد رشته تخصصى مورد نظر ميشويد هزينه تحصيل دانشگاهى در فرانسه به زبان بومى رايگان است هزينه زندگى ماهانه حدود٨٠٠ يورو ميباشد
   در نظر داشته باشيد كه اجازه كار نيمه وقت دانشجويى را نيز داريد
   با توجه به رشته تحصيلى شما در ايران اگر در طى دوره دندانپزشكى واحد درسى مشترك داشته باشيد در صورت بالا بودن نمرات شما در ان درس در ايران امكان تطبيق با واحد مورد نظر در فرانسه وجود داد.

   با تشکر از سوال شما

 8. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه S گفت:

  سلام من دیپلم تجربی با معدل کتبی 12 و معدل کل دیپلم 16 هستم با توجه به اینکه در مطالب آمده معدل باید بالای 15 باشد آیا من برای پزشکی فرانسه میتونم اقدام کنم؟

  1. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه Hamid گفت:

   با سلام

   بله شما میتونید ابتدا پذیرش دوره زبان بگیرین و بعد با داشتن مدرک زبان برای رشته مورد نظرتون در دانشگاه مورد نظر پذیرش بگیرین

   با تشکر از سوال شما

 9. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه S گفت:

  من دیپلم تجربی بامعدل کتبی 12 و معدل کل دیپلم 16 هستم. ایا با این شرایط می تونم برای پزشکی فرانسه اقدام کنم؟ در شرایطی که شما ذکر کردید معدل بالای 15 میخواد

  1. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه Hamid گفت:

   با سلام

   بله شما میتونید ابتدا پذیرش دوره زبان بگیرین و بعد با داشتن مدرک زبان برای رشته مورد نظرتون در دانشگاه مورد نظر پذیرش بگیرین

   با تشکر از سوال شما

 10. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه سورنا ابریشم کار گفت:

  سلام وقتتون بخیر.برای ورود به تخصص دندانپزشکی هم مانند رشته پزشکی بعد از گذراندن زبان فرانسه مستقیما میشه وارد پروسه امتحانات رزیدنتی شد؟من ایران مدرک دندانپزشکی دارم برای ورود مستقیم به تخصص در فرانسه میشه راهنمایی کنید چه اقدامی باید انجام بدم

  1. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه Hamid گفت:

   با سلام

   بايد ابتدا دوره زبان فرانسه را در انجا بگذرانيد و سپس در ازمون هاى لازم براى تخصص شركت كنيد.

   با تشکر از سوال شما

 11. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه meys گفت:

  سلام
  این طور که من متوجه شدم:
  ۱ سال فشرده زبان فرانسه رو در کشور فرانسه (در صورت تمایل)
  ۲ سال برای گذرندان مرحله اول و بعد دادن ازمونی که احتمال قبولیش حدود ۴۰ درصد
  آخر سر بعد از گذشت ۳ سال صرف وقت و هزینه میلیاردی اگه قبول نشدیم دست از پا درازتر باید برگردیم؟
  خیلی ترسناکه که

 12. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه علی گفت:

  سلام ممنون از اطلاعات خوبی که دادین.ولی منم مثل دوستان یه سوال دارم.دوره زبان چقدر طول میکشه؟یک دوره قطعیه یا مثلا من بعد از 2 ماه که مسلط شدم میتونم با دادن اون آزمون برای مدرک زبان و دریافت مدرک دیگه کلاسای زبان رو کنسل کنم؟سوال بعدی اون دوره آمادگی برای ازمونه…اینکه چقدر طول میکشه؟و اینکه اگه تو ازمون کسی قبول نشه برای دندانپزشکی تکلیفش چیه؟مرسی

 13. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه شیما گفت:

  با سلام
  بنده دانشجوی سال اخرپزشکی عمومی از دانشگاه های ایران هستم. برای خواندن تخصص در فرانسه علاوه بر مدرک زبان فرانسوی ،مدرک انگلیسی هم آیا لازم هست؟ و اینکه آزمون های ورودی تخصص چند مرحله هست؟ برای کسی که دوره پزشکی گذرانده هم 9 سال باید دوباره بخونه؟

 14. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه الهه گفت:

  سلام .سوال من راجع به ازمونی هست که بعد از پایان هرسال از دروس گذرانده شده گرفته می شود و پس از آن مشخص می شود در جه رشته ای پذیرفته شده ایم . ایا این امتحان سخت است همچون کنکور ایران یا خیر ؟ استاندار خودشان است؟

  1. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه مشاور مهاجرت تحصیلی گفت:

   باسلام خدمت شما دوست عزیز

   اين ازمونها استاندارد بوده و مباحث ازمون مواردى است كه در دوره اموزش داده شده بالأخص زبان مربوطه و قبولى در ازمون منوط به يادگيرى و پشتكار و جدى بودن فرد در طی دوره تحصيل است .

   باتشکر از سوال شما

 15. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه ftmeh گفت:

  سلام من پشت کنکوری هستم با معدل دیپلم 19 و پیش دانش گاهیه 13.84 میخاستم ببینم برا دندون در فرانسه شانسی دارم؟و اینکه میشه ی براورد کلی از همه همه هزینه ها تو ی شهر ارزون قیمت تر در سال بگید؟چ تحصیل چ متفرقه

 16. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه مهدی گفت:

  سلام
  بنده ۲۳سالمه
  و ۴سال از پیش دانشگاهیه تجربیم میگذره..میخواستم بدونم این گپ تحصیلی از لحاظ پذیرش دوره زبان و صدور ویزای دانشجویی توسط سفارت مشکلی ایجاد نمیکنه؟!
  بعد سفارت مصاحبه هم داره؟

 17. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه rozhin گفت:

  سلام من 13 سالمه کلاس یازدهم رشته تجربی هستم ( 3 سال جهشی خوندم ) می خوام برای تحصیل پزشکی یا دندان پزشکی برم فرانسه باید چه کار کنم ؟ از کی باید اقدام کنم ؟

 18. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه پوریا گفت:

  با سلام .با رتبه ی زیر 1000 کشوری میشه در رشته ی پزشکی در فرانسه تحصیل کرد؟ در خود فرانسه هم میشه زبان فرانسه یاد گرفت؟فقط برای سال اول باید 7500 یورو پرداخت بشه یا هر سال؟7500 یورو میشه چیزی حدود 35 میلیون تومان؟

 19. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه فروزان گفت:

  سلام و خسته نباشید، من دیپلم تجربی دارم و لیسانس ادبیات فرانسه از دانشگاه تهران، میخواستم ببینم آیا امکانش هست که در فرانسه دندانپزشکی بخونم یا نه؟ و اینکه چون من لیسانس ادبیات فرانسه دارم، دوباره باید تو فرانسه دوره های زبان رو بگذرونم یا میتونم مستقیم برم سر کلاس های دانشگاه؟ ممنون میشم جواب بدید.

  1. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه مشاور مهاجرت تحصیلی گفت:

   باسلام خدمت شما دوست عزیز

   برای ورود به دانشگاه های ،رانسه برای رشته های پزشکی شما باید سطح C1 زبان فرانسه داشته باشید . بنابراین داشتن این مدرک الزامی می باشد و ارتباطی به مدرک دانشگاهی شما ندارد . برای ورود به رشته های پزشکی شما باید مدرک پیش دانشگاهی تجربی یا ریاضی داشته باشید .

   باتشکر از سوال شما

 20. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه آیدا گفت:

  سلام.تحصیلات تخصص به چه صورت هست؟ کسی که عمومی رو در ایران به اتمام رسونده و برای رشته تخصصی می خواد توی فرانسه ادامه بده

 21. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه شهره گفت:

  سلام ببخشيد سوالي داشتم
  براي ورود به رشته پزشكي در فرانسه بايد ديپلم تجربي داشته باشيم يا خير؟ من فوق ليسانس حقوق دارم و وكيلم اما مي خوام پزشكي بخونم

  1. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه مشاور مهاجرت تحصیلی گفت:

   باسلام خدمت شما دوست عزیز

   تحصیل رشته های پزشکی با مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی غیر از رشته های تجربی و ریاضی در برخی از کشورها ( در فرانسه این طور نمی باشد ) امکان پذیر می باشد ، اما هنگام برگشت به ایران مدرک شما مورد ارزشیابی قرار نمی گیرد .

   باتشکر از سوال شما

 22. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه سینا گفت:

  با سلام من در کشور گرجستان زندگی میکنم و برای دندانپزشکی فرانسه میخواستم اقدام کنم میخواستم در مورد هزینه های کالج دانشگاه ها و هزینه زندگی در فرانسه ازتون راهنمایی بگیرم. شرایط کالج ها به چه صورت هستش؟؟ ممنون میشم ار راهنماییتون

  1. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه مشاور مهاجرت تحصیلی گفت:

   باسلام خدمت شما دوست عزیز

   در فرانسه کالج پیش پزشکی نیست و فقط کافی است دوره زبان را در این کشور بگذرانید و بعد از آن وارد دانشگاه شوید . هزینه دوره استاندارد زبان فرانسه در حدود 3.000 یورو برای ده ماه است . تحصیل در دانشگاه های فرانسه تقریباً رایگان می باشد . هزینه زندگی در شهرهای دانشجویی در حدود 700 تا 800 یورو در ماه می باشد .

   باتشکر از سوال شما

 23. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه محمدامین گفت:

  سلام خدمت شما ،
  من میخوام برای پزشکی فرانسه اقدام کنم با معدل ۱۹ ، از زبان فرانسوی هم چیزی نمیدونم ، دوره ی زبان توی فرانسه بهتره یا ایران ، بعد اونجا استادها ایرانی هستن یا فرانسوی؟

  1. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه مشاور مهاجرت تحصیلی گفت:

   باسلام خدمت شما دوست عزیز

   قطعاً تحصیل زبان در محیط بهتر هست ، بنابراین تحصیل زبان فرانسه در خود کشور فرانسه یک مزیت به حساب می آید . اساتید فرانسوی هستند .

   باتشکر از سوال شما

 24. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه Pegah گفت:

  من پزشک عمومی از دانشگاه های ایران هستم…..برای تخصص فرانسه رو دوست دارم…..ممکنهبرای شروع راه راهنماییم کنید ؟؟؟؟امکان قبولی در امتحان دستیاری است…..یا تعداد دعدودی دانشجوی خارجی می پذیرند؟؟؟؟؟

  1. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه مشاور مهاجرت تحصیلی گفت:

   باسلام خدمت شما دوست عزیز

   برای تحصیل تخصص شما باید در آزمون به زبان فرانسه اقدام کنید . برای این کار می توانید دوره زبان فرانسه را در کشور فرانسه بگذرانید و بعد از آن وارد دوره های آمادگی آزمون تخصص شوید .

   باتشکر از سوال شما

 25. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه دریا گفت:

  با سلام. من ۲۰سالمه با معدل پایین میشه به سال اول دانشگاه پزشکی در فرانسه وارد شد؟ و در ادامه بعد از قبولی در آزمون دانشگاه سال دوم پزشکی را خواند حتی با معدل پایین؟ تاثیر معدل کل دیپلم و پیش دانشگاهی در قبولی دانشگاه تا چه حد است؟

  1. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه مشاور مهاجرت تحصیلی گفت:

   باسلام خدمت شما دوست عزیز

   دانشگاه های فرانسه به طور مستقیم برای ورود به این رشته ها شرط معدل اعلام نکرده اند . اما آنچه اهمیت دارد سطح زبان فرانسه شما می باشد .

   باتشکر از سوال شما

 26. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه Omid گفت:

  سلام وقتتون بخیر من ۱۷ سال دارم و در مقطع یازدهم هستم و مدرک زبان انگلیسی هم میخوام بگیرم میخواستم بدونم که میتونم دوره زبان فرانسوی را یک سال در فرانسه بگذرونم و پس از اون میتونم اقدام به دانشکده پزشکی بکنم یانه ؟ خیلی ممنون میشم پاسخ بدید.با تشکر

  1. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه مشاور مهاجرت تحصیلی گفت:

   باسلام خدمت شما دوست عزیز

   بله ، دقیقاً اکثر متقاضیان تحصیل در کشور فرانسه همین کار را انجام می دهند ، دوره زبان را در خود فرانسه گذراندن یک مزیت فوق العاده به حساب می آید .

   باتشکر از سوال شما

 27. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه رویا گفت:

  سلام .هزینه سالانه تحصیل پزشکی در دانشگاه پیر و ماری کوری و هزینه سالانه زندگی در پاریس حدودا چند یورو میشه؟؟؟

  1. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه مشاور مهاجرت تحصیلی گفت:

   باسلام خدمت شما دوست عزیز

   تحصیل در دانشگاه های دولتی فرانسه تقریباً رایگان هستند ، هزینه زندگی در پاریس حدود 1.000 تا 1.200 یورو در ماه خواهد بود .

   باتشکر از سوال شما

 28. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه zahra گفت:

  سلام من دارای معدل دیپلم 19:18 و معدل پیش دانشگاهی 16:80 هستم با حداکثر تلاش و پیش خوانی دروس سال اول رشته پزشکی فرانسه امکان قبولی در کنکور پزشکی فرانسه چقدر است ؟ چقدر امکان برگشت دانشجو وجود دارد ؟

  1. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه مشاور مهاجرت تحصیلی گفت:

   باسلام خدمت شما دوست عزیز

   با تلاشی که شما می فرمائید شانس بالایی برای گذر از سال اول به سال دوم دارید ، معمولاً 60 درصد متقاضیان می توانند از سال اول دانشگاه وارد سال دوم رشته های علوم پزشکی در فرانسه شوند .

   باتشکر از سوال شما

 29. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه maral گفت:

  با سلام خسته‌نباشید
  میخواستم بپرسم ایا برای ورود به دانشگاه شرط معدل لازم هست؟
  و اگر دوره ی زبان در فرانسه گذرانده شود همچنان نیاز به تمکن مالی هست؟؟

  1. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه مشاور مهاجرت تحصیلی گفت:

   باسلام خدمت شما دوست عزیز

   غالباً دانشگاه های فرانسه شرط معدل خاصی را اعلام نمی کنند ، اما قطعاً بین متقاضیان ، افرادی که معدل بهتری دارند را انتخاب می کنند . در مورد تمکن مالی باید عرض کنم که شما برای گرفتن ویزا و بعد از آن برای برای تمدید اقامت دانشجویی باید نشان دهید که هزینه های زندگی خودتان را دارید . این مبلغ برای صدور ویزا معادل ریالی 7.500 یورو می باشد .

   باتشکر از سوال شما

 30. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه تانیا گفت:

  با سلام. من ۱۹ سالمه با معدل ۱۷.۸۱ برای پزشکی فرانسه اقدام کردم اما با اطلاعاتی که بدست آوردم متوجه شدم یه جور ریسک محسوب میشه به روسیه رو آوردم. به نظرتون اشتباه نکردم؟؟

  1. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه مشاور مهاجرت تحصیلی گفت:

   باسلام خدمت شما دوست عزیز

   قطعاً گزينه فرانسه گزينه بهتري است ، البته ورود به سال دوم بعد از آزمون در فرانسه مقداري مشكل تر از روسيه هست . اما با معدل خوبي كه شما داريد ، فرانسه براتون سخت نخواهد بود .

   باتشکر از سوال شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5/5 - (415 امتیاز)
خانه