تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کرواسی

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کرواسی

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کرواسی به دلیل کالیبر فوق العاده بالای دانشکده های پزشکی و هزینه های معمول کم ، دانشجویان از همه نقاط جهان را جذب خود کرده است ، به گونه ای که بیش از ۷۰۰ دانشجو در سال ، در اینجا مدرک پزشکی خود را کسب می کنند.

کرواسی کشوری کوچک و مسحورکننده در جنوب شرقی اروپا است و اگرچه بیشتر به دلیل ساحل زیبای مدیترانه معروف است ، کرواسی سالانه بیش از ۴۰۰ میلیون یورو برای تحقیق هزینه می کند.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کرواسی فرصتی را برای شما فراهم می کند تا با روش زندگی این ملت خیره کننده مدیترانه ای روبرو شوید ، در حالی که شما در حال بررسی و رسیدن به رویا خود در مورد تبدیل شدن به یک متخصص هستید ، این مزیت را خواهید داشت که در یک کشور بسیار قدرتمند اما در عین حال لذت بخش تحصیل کنید ، در نظر گرفتن پزشکی در کرواسی برای حرفه پزشکی یک تصمیم باورنکردنی است.

در این مقاله از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) نگاهی می کنیم به شرایط قبولی و تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کرواسی ، در صورت تمایل به تحصیل در این کشور ، پیشنهاد ما مطالعه مقاله تحصیل در کرواسی در کنار این مقاله است تا تمام قوانین و هزینه های تحصیل در این کشور را بدانید.

نگاهی به مشاهیر و اشخاص برجسته کرواسی

کرواسی همانند هر کشوری محل تولد افراد برجسته ای است که نقش بسزایی در تحول کشور و حتی جهان داشته اند ، این کشور مهد دانشمندانی مانند برانکو گرونباوم ( ریاضیدان و استاد ) ، اسنیژانا کردیچ ( زبان شناس کروات ) ، ولادیمیر پرلوگ ( شیمی دان ، برنده جایزه نوبل ) ، روچیچکا ( شیمی دان ، برنده جایزه نوبل ) است که اگر شما خوش شانس باشید می توانید از دانش آنها بهره مند شوید یا دانشجو یکی از دانش آموختگان انها باشید.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کرواسی

دوره های پریمدیکال در کرواسی

دوره پریمدیکال ویژه موفقیت در آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی اروپا طراحی شده است و متقاضیان دوره پریمدیکال یا فاندیشن با گذراندن دوره آمادگی آزمون پزشکی اروپا می توانند در هر یک از دانشگاه های علوم پزشکی کشورهای اروپایی که مورد تائید وزارت بهداشت ایران نیز هستند ادامه تحصیل دهند.

دوره های پریمدیکال در کرواسی

در واقع این دوره ها برای علاقه مندان پزشکی در اروپا در رشته های پزشکی ، دندانپزشکی ، داروسازی ، فیزیوتراپی و غیره و همچنین فارغ التحصیلان رشته های علوم تجربی و ریاضی و فیزیک ( ۱۸ سال به بالا ) مناسب می باشد.

علاوه بر کرواسی این دوره های آمادگی در کشورهایی نظیر مجارستان ، انگلستان ، صربستان ، لهستان ، ترکیه و غیره نیز برگزار می شوند و شما می توانید با گذراندن این دوره ها در رشته های پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی ادامه تحصیل دهید.

اهداف دوره شامل آمادگی ویژه آزمون های کتبی و مصاحبه ای رشته های پزشکی ، آموزش دورس علوم پایه پزشکی جهت موفقیت در آزمون های ورودی و یادگیری زبان انگلیسی جنرال در سطح آیلتس و زبان تخصصی پزشکی می باشد.

در همین راستا پیشنهاد می کنیم مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه را بخوانید ، ترکیه دارای فرهنگ و آب و هوای بسیار مشابهی با ایران است و در سال های اخیر انتخاب بسیاری از دانشجویان ایرانی بوده است.

مدل و محتوای آموزشی دوره پریمدیکال در کرواسی

متقاضیان در دوره آمادگی آزمون پزشکی پریمدیکال دورسی نظیر سلول و مولکولی ، ژنتیک ، آناتومی ، بیوشیمی ، شیمی آلی ، شیمی عمومی ، فیزیولوژی و زبان انگلیسی را آموزش می بینند و با آمادگی بالایی می توانند در آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی شرکت کنند.

در این دوره کلاس های حضوری با بهره گیری از اساتید مجرب به زبان انگلیسی برگزار می شود و آزمون های منظم هفتگی و میان ترم و پایان ترم برای تسلط بهتر متقاضیان به مدل آزمون ورودی دانشگاه های کشورهای مختلف اروپا برگزار می گردد.

انواع دوره پریمدیکال در کرواسی

دوره پریمدیکال در کرواسی به دو صورت جامع و فشرده برگزار می شود و شما برحسب صلاحدید خود می توانید یکی از این دوره های ارائه شده را برای تحصیل انتخاب کنید.

 • دوره جامع پریمدیکال : این دوره ۹ ماهه از شهریور ماه هر سال برگزار می شود.
 • دوره فشرده پریمدیکال : این دوره به صورت فشرده و در ۵ ماه برگزار می شود.

مدارک مورد نیاز برای شرکت در دوره های پری مدیکال کرواسی

همانند هر برنامه آموزشی دیگر ، برای شرکت در دوره های پریمدیکال نیز شما باید شرایطی را برآورده کنید و مدارکی ارائه دهید که به شرح زیر می باشد.

 • کپی کارت ملی و شناسنامه
 • کپی مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی ( گذراندن دوره ۱۲ ساله تحصیلی در ایران در رشته های علوم تجربی یا ریاضی و فیزیک )
 • دستاوردهای متقاضیان و سوابق تحصیلی

دوره های پریمدیکال در دانشگاه های کرواسی

دانشگاه های کرواسی ، که مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی در ادامه مقاله به شرح کامل و جامع این موسسات آموزش عالی پرداخته است ، دوره هایی را برای آمادگی دانشجویان بین المللی ارائه می دهند که می تواند برای شما و سایر دانشجویان از سراسر کشورها مفید باشد.

به عنوان مثال دانشگاه هایی مانند دانشگاه زاگرب ، دانشگاه اسپلیت و دانشگاه ریجکا اکنون دوره هایی مانند آمادگی زبان برای دانشجویان ارائه می دهند که شرکت در آنها ملزم آگاهی و رعایت شرایط و ضوابط تعیین شده است ، بدین منظور با مشاوران و متخصصان ما تماس بگیرید تا اقدامات لازم را هرچه سریعتر انجام دهند.

همانگونه که گفته شد دوره های پریمدیکال تنها در کرواسی برگزار نمی شود و شما می توانید در یکی از محبوب ترین مقصدهای تحصیلی ایرانیان ، مجارستان ، به تحصیل دوره مربوطه بپردازید و آمادگی لازم برای شرکت در آزمون های کرواسی را به دست آورید.

با ما تماس بگیرید تا این شرایط را به صورت دقیق تر بررسی کنیم و زمینه های مهاجرت تحصیلی شما عزیزان را فراهم آوریم.

آزمون ورودی دانشگاه های کرواسی

روند پذیرش در دانشگاه های کرواسی شامل شرکت در یک آزمون ورودی است که دانش علمی را پوشش می دهد ، دانش آموزان اغلب می توانند در یک نقطه ضعف جزئی قرار بگیرند ، به خصوص اگر در رشته های ریاضی و فیزیک شرکت نکرده اند ؛ دانشگاه می تواند کمی انعطاف پذیر باشد و این را در نظر بگیرد اما عملکرد کلی شما در آزمون معیار اصلی هنگام تصمیم گیری در مورد پیشنهاد یا عدم ارائه خواهد بود.

آزمون ورودی دانشگاه های کرواسی

پذیرش در برنامه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی به زبان انگلیسی با توجه به سهمیه های ثبت نام مصوب سنا از دانشگاه زاگرب و با توجه به شرایط فراخوان برای ثبت نام در سال اول تحصیلات یکپارچه انجام می شود.

فرآیند در این دانشگاه برنامه به گونه ای است که همه متقاضیان باید در آزمون ورودی کتبی شرکت کنند که در ادامه به جزئیات آن می پردازیم.

قابل توجه است متقاضی که لیسانس دانشگاه خود را با برنامه درسی پیش پزشکی به پایان رسانده است ، ممکن است از شرکت در آزمون ورودی کتبی معاف باشد.

گزینه های پذیرش و درخواست برای تحصیل در دانشگاه زاگرب کرواسی

شرکت در آزمون ورودی دانشگاه زاگرب در کرواسی : متقاضیان باید در آزمون ورودی متشکل از زیست ، فیزیک و شیمی در سطح دبیرستان شرکت کنند ، این آزمون شامل ۱۲۰ سوال است که از هر موضوع ۴۰ سوال دارد.

برای قبولی در آزمون ، متقاضی باید به حداقل ۱۴ سوال از هر موضوع پاسخ صحیح بدهد و در مجموع ۶۰ پاسخ صحیح داشته باشد ، نگران نباشید موسسات آموزشی کرواسی برای این منظور ، مواد یادگیری در اختیار شما قرار خواهند داد.

ارائه گزارش های نمره ای از آزمون های موضوعی SAT در زیست شناسی ، شیمی و فیزیک : اگر نمره شما در هر موضوع ۶۰۰ یا بالاتر باشد ، ممکن است از شرکت در آزمون ورودی معاف شوید.

دوره های پیش از دانشگاه : اگر شما با موفقیت یک کالج پیش پزشکی را گذرانده اید یا امتحانات معتبر بین المللی را قبول شده اید MCAT – ( با حداقل نمره ۹ برای هر بخش ) ، یا مدرک BA / Bsc را در علوم طبیعی با اعتبارات خوب در زیست شناسی ، فیزیک ، شیمی کسب کرده اید از کنکور معاف می شوید.

نکاتی درباره آزمون ورودی دانشگاه های کرواسی برای متقاضیان بین المللی

داوطلبانی که حداقل ۴ سال تحصیلات متوسطه را در خارج از كشور گذرانده اند ، در یك كشور كه دارای سیستم تثبیت ارزیابی خارجی تحصیلات متوسطه است ، می توانند در دانشكده پزشكی و دندانپزشکی در كرواسی پذیرفته شوند ، جایی كه نتایج امتحانات نهایی آنها به عنوان نتایج آزمون سراسری دوره شناخته می شود.

داوطلبانی که حداقل ۴ سال تحصیلات متوسطه را در جمهوری کرواسی به اتمام رسانده اند ، جایی که نتایج امتحانات نهایی آنها به عنوان نتایج آزمون ماتوره دولتی شناخته می شود ، برای آنها استثنائاتی در نظر گرفته می شود اما آنها باید یک شرایط خاص را داشته باشند و این یک گواهی است که تسلط به زبان انگلیسی در گفتار و نوشتن را نشان می دهد.

جزئیات آزمون ورودی دانشگاه های کرواسی

کنکور آنلاین با مشارکت دانشکده پزشکی زاگرب در سپتامبر برگزار می شود و تا ۴ سپتامبر پذیرفته خواهد داشت ؛ جزئیات به متقاضیان اعلام می شود و شما می توانید از طریق مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی در جریان آخرین اخبار مربوطه باشید.

داوطلبان برای انجام آزمون سه ساعت فرصت خواهند داشت ، آزمون پذیرش از همان الگوی دانشکده پزشکی پیروی می کند و شامل همان برنامه درسی است که در وب سایت آنها ذکر شده است ؛ آدرس را می توان از طریق مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی یافت ، بنابراین حتما با ما در تماس باشید.

تعداد مکان های موجود برای شرایط کنکور در وب سایت رسمی اعلام می شود اما در حال حاضر تعداد آن به ۲۴ تا میرسد ، هر آزمون بعدی فقط در صورت باقی ماندن مکان های در دسترس برگزار می شود و ثبت نام فقط تا زمان پر شدن ۲۰ موقعیت امکان پذیر خواهد بود.

حق الزحمه سالانه برای رزرو مکان در دانشگاه های کرواسی

به داوطلبانی که آزمون دانش بیولوژی ، فیزیک و شیمی را با موفقیت پشت سر بگذارند و کلیه مدارک مورد نیاز را تحویل دهند ، پیشنهاد می شود که مبلغی غیرقابل استرداد ۱۰۰۰ یورو ( برای رزرو ) پرداخت کنند ، توجه داشته باشید که اگر پرداخت مبلغ رزرو به موقع انجام نشود ، مکان نامزد به متقاضی رتبه بعدی ارائه می شود.

داوطلبان موفقی که موقعیت خود را رزرو کرده اند نیز در اواخر سپتامبر آزمون توانایی روانی-حرکتی را می گذرانند.

مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی در این بخش سعی کرده شما را از آنچه که برای ورود و تحصیل رشته مورد علاقه خود در دانشگاه های کرواسی مورد نیاز است ، آشنا کند اما شما برای رفع ابهامات خود و اطلاعات بیشتر می توانید از طریق شماره های ذکر شده در سایت با ما در تماس باشید و پاسخ پرسش های خود را بیابید.

شرایط تحصیل پزشکی در کرواسی

برنامه پزشکی در کرواسی یک برنامه کارشناسی ۶ ساله است که منجر به مدرک M.D می شود ، دانشجویانی که مشتاق به تحصیل پزشکی در کرواسی هستند باید تحصیلات متوسطه را به اتمام رسانده باشند و مدرک دیپلم داشته باشند تا واجد شرایط شوند.

شرایط تحصیل پزشکی در کرواسی

همچنین حائز اهمیت است که برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کرواسی باید در علوم طبیعی ( زیست شناسی ، شیمی و فیزیک ) نمرات خوبی کسب کرده باشید زیرا رشته شما حول محور این دروس است.

پس از ثبت نام ، دانشجویان به طور معمول ماژولی را دنبال می کنند که با موضوعات علوم پایه شروع می شود و پس از آن دانشجویان به تدریج با موضوعات بالینی و چرخش های بالینی آشنا می شوند ، پس از موفقیت در امتحان نهایی ، مدرک پزشکی کرواسی در سراسر اتحادیه اروپا و همچنین در آمریکای شمالی و بیشتر کشورها معتبر شناخته می شود.

برنامه پزشکی در دانشگاه زاگرب کرواسی

دانشکده پزشکی دانشگاه زاگرب از سراسر کشورها استقبال می کند و به دلیل شهرت عالی و روش های ابتکاری آموزش شناخته شده است ، برنامه ۶ ساله در دانشکده پزشکی دانشگاه زاگرب از رویکردهای روش شناختی استفاده می کند.

چرخش های بالینی در سال آخر تحصیل در موسسات محلی بهداشت و بیمارستان های سراسر کرواسی انجام می شود ، همچنین کسانی که مایل به ادامه کار پزشکی خود در کرواسی هستند ، می توانند به زبان کرواتی تحصیل کنند.

برنامه پزشکی در دانشگاه اسپیلت کرواسی

برنامه انگلیسی برای دانشجویان بین المللی برای تحصیل پزشکی در کرواسی در سال ۲۰۱۱ با پذیرش ۶۰ دانشجو در سال ایجاد شد ، دانشکده پزشکی اسپلیت در درجه اول بر رویکردهای بالینی و عملی پزشکی تمرکز دارد ، این به دانشجویان امکان می دهد مراقبت های پزشکی شخصی خود را برای بیماران ارائه دهند ، در حالی که از آخرین فن آوری پزشکی نیز نهایت استفاده را می کنند.

برنامه تحصیلات دانشگاه اسپلیت به زبان انگلیسی یک دوره ۶ ساله است و پس از اتمام برنامه دانشجویان ۳۶۰ اعتبار ( سیستم انتقال و جمع آوری اعتبار اروپا ) خواهند داشت ، فارغ التحصیلان می توانند به عنوان پزشک در سراسر اتحادیه اروپا کار کنند و واجد شرایط درخواست گواهی پزشکی از ایالات متحده ، کانادا و سایر کشورها هستند.

برنامه پزشکی در دانشگاه ریجکا کرواسی

دانشکده پزشکی دانشگاه ریجکا یک برنامه ۶ ساله تحصیل پزشکی در دو سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد را ارائه می دهد ، دانشجویان ۳۶۰ اعتبار ECTS لازم ( سیستم انتقال و جمع آوری اعتبار اروپا ) و عنوان دکترای پزشکی را کسب می کنند ؛ ۳۰ دانشجو در هر ترم با پذیرش در برنامه بر اساس ارزیابی آموزشی و یا آزمون کتبی ( که در ادامه به توضیح کامل آن پرداخته ایم ) ثبت نام می کنند.

تصمیم نهایی که متقاضیان برای آن پذیرفته می شوند ، موضوعی است که مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی در بخشی مجزا به توضیح کامل و تفکیک شده آن پرداخته است زیرا شرایطی وجود دارد که با یک یا دو سطر نمی توان آن را به صورت کامل شرح داد و ترجیح بر آن شد که در بخش آزمون ورودی دانشگاه های کرواسی ، ما این شرایط را به صورت کامل و دقیق توضیح دهیم و استثنائات را بیان کنیم تا بلکه بتوانید با تطابق شرایط خود ، تصمیمی درست برای آینده خود بگیرید.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در کرواسی

مدرک دندانپزشکی در دانشگاه زاگرب یک مدرک یکپارچه است که منجر به صلاحیت دکتر دندانپزشکی می شود ، به همین ترتیب ، هیچ راهی برای برنامه کوتاه تر به ویژه برای فارغ التحصیلان سایر رشته های علمی وجود ندارد.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در کرواسی

از سپتامبر ۲۰۱۷ ، دانشکده پزشکی دندانپزشکی در دانشگاه زاگرب برنامه مدرک دندانپزشکی معتبر خود را به زبان انگلیسی ارائه می دهد ، پس از اتمام موفقیت آمیز دوره ، یک مدرک دکترای پزشکی دندانپزشکی دریافت خواهید کرد که در سراسر اتحادیه اروپا معتبر شناخته می شود ، این یک مدرک یکپارچه ۶ ساله شامل فرصت های بی نظیر برای تجربه عملی است.

آموزش دندانپزشکی در کرواسی

برنامه دوره دندانپزشکی در دانشگاه زاگرب شامل موارد زیر است.

 • دوره های پایه : ۱۶٪
 • دوره های پزشکی عمومی : ۲۰٪
 • افراد تحت بالینی و دندانپزشکی بالینی : ۶۴٪

دانشجویان به عنوان بخشی از مدرک خود ، در ۱۱۰۰ ساعت دوره بالینی و ۲۰۹۹ ساعت تمرین بالینی ، ۲۰۰۰ ساعت سخنرانی و سمینار شرکت می کنند که شامل ۵۹ دوره اجباری و ۳۰ دوره انتخابی است ، این مقدار بسیار عالی از مواجهه بالینی است که در اکثر دانشکده های دندانپزشکی ارائه نمی شود.

دانشکده پزشکی دندانپزشکی تأکید زیادی بر سمینارها و سایر اشکال آموزش عملی دارد که به دانشجویان امکان می دهد دانش و مهارت هایی را که در کلاس می آموزند به کار گیرند ، در طول سه سال آخر برنامه ، شما آموزش عملی اجباری را در یک محیط مراقبت های بهداشتی انجام خواهید داد.

در طول ترم ۱۲ ، شما ۵۰۰ ساعت آموزش عملی در مطب های دندانپزشکی جامعه در موسسات خواهید داشت ، این روش نه تنها به شما امکان تسلط بر فنون خود را می دهد بلکه شما را برای انجام وظایف در یک محیط حرفه ای آماده می کند.

در طول تحصیلات خود در دانشکده پزشکی دندانپزشکی ، از طریق کار با مربیان خود ، مهارت های اصلی مانند حل مسئله ، کار گروهی و مهارت های سازمانی را کسب خواهید کرد ، علاوه بر این ، شما در سال سوم خود آموزش مهارت های دستی بالینی و از سال ۴ به بعد آموزش بالینی ( درمان بیمار ) را خواهید دید.

مزایا تحصیل در دانشکده دندانپزشکی دانشگاه زاگرب کرواسی

شما به عنوان دانشجو دندانپزشکی در دانشگاه زاگرب ، از فرصت تمرین روی تعداد زیادی از بیماران بهره مند خواهید شد ، دانشکده پزشکی دندانپزشکی با داشتن امکانات مدرن آموزشی و بالینی ، همکاری تاسیس شده با گروه دندانپزشکی مرکز بیمارستان دانشگاه و بیمارستان بالینی دوبراوا و فوق تخصص های بسیار تحصیل کرده از همه زمینه های تخصص دندانپزشکی ، علاقه بیماران محلی را بیشتر به خود جلب کرده است.

روبرو شدن دانشجویان با تعداد زیادی از بیماران در حین تحصیل ، این دانشکده را از سایر دانشکده های دندانپزشکی اروپا که دوره هایی به زبان انگلیسی ارائه می دهند ، متمایز می کند.

اعتبارسنجی تحصیل دندانپزشکی در کرواسی

برنامه دندانپزشکی در دانشکده پزشکی دندانپزشکی بر اساس بازخورد مثبت آژانس ملی آموزش عالی توسط وزارت علوم ، آموزش و ورزش جمهوری کرواسی تأیید شده است و در سال ۲۰۱۷ ، برنامه انگلیسی موافقت وزارت علوم ، آموزش و ورزش را دریافت کرد.

دوره دندانپزشکی در دانشگاه زاگرب کاملاً در ECTS ( سیستم انتقال اعتبار و جمع آوری اعتبار اروپا ) گنجانیده شده است و شما پس از اتمام موفقیت آمیز برنامه دندانپزشکی در دانشگاه زاگرب ، حداقل ۳۶۰ ECTS را گذرانده اید.

فرآیند برنامه دندانپزشکی در کرواسی

دانشجویان دوره های بالینی خود را پس از گذراندن دوره های آموزش پیش از کلینیک آغاز می کنند ، هر دانشجو یاد می گیرد که روی آدمک ها رویه هایی را انجام دهد و سپس مهارت های کسب شده را مستقیماً روی بیماران تمرین می کند.

برنامه بالینی ۴ ساله در فضاهای ارگونومیک و تجهیزات مدرن صورت می گیرد و دانشجویان در طول دوره آموزش بالینی خود ، رویکردهای چند رشته ای ( ارتودنسی ، ایمپلنتولوژی ، پریودنتولوژی ، پروتزهای دندانی ، جراحی دهان ، و غیره ) را برای حل موارد پیچیده توانبخشی فرا می گیرند.

توانبخشی دندانپزشکی هر بیمار با استفاده از آخرین تکنیک ها و مواد زیست سازگار انجام می شود.

بخش های دانشکده دندانپزشکی دانشگاه زاگرب در کرواسی

امروزه دانشکده پزشکی دندانپزشکی از ۸ بخش مختلف دندانپزشکی تشکیل شده است.

 • گروه انسان شناسی دندانپزشکی
 • گروه اندودنتیکس و دندانپزشکی ترمیمی
 • گروه پدودنتیکس
 • گروه پریودنتولوژی
 • گروه پروتزهای دندانی
 • گروه طب دهان و دندان
 • بخش جراحی دهان و دندان
 • گروه ارتودنسی

فعالیت ها و سازمان های دانشجویی در کرواسی

کار دانشجویی – مستقل یا درون یک سازمان دانشجویی – همیشه توسط کادر آموزشی پزشکی دندانپزشکی پشتیبانی می شود.

دانشجویان ممکن است اعضای سازمان CroADS ( انجمن دانشجویان پزشکی دندانپزشکی کرواسی ) باشند یا می توانند به طور مستقل در پروژه های مختلف شرکت کنند.

CroADS همه دانشجویان را صرف نظر از سال تحصیلی جمع می کند و به آنها در سازماندهی ، برنامه ریزی و اجرای پروژه های دانشجویی کمک می کند ، جلسات اعضای CroADS چندین بار در سال برگزار می شود.

پروژه های دانشجویی ممکن است به دو گروه تقسیم شوند ؛ گروه اول توسط پروژه هایی ارائه می شود که برای دانشجویانی که مایل به بهبود کار علمی و پژوهشی خود هستند ، اختصاص یافته است که متعاقباً در کنگره ها یا در مجله دانشجویی Fissura ارائه می شود ، گروه دیگر شامل پروژه هایی است که خارج از موسسه اجرا می شوند و عمدتا با هدف بهبود سلامت دهان و دندان انجام می شوند.

مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی به شما در یافتن برنامه مورد نظر و تحصیل دندانپزشکی در کرواسی کمک خواهد کرد و موسسات آموزش عالی واقع در این کشور که برنامه دندانپزشکی ارائه می دهند را به شما معرفی خواهد نمود ، همچنین شما می توانید با مراجعه به بخش بهترین دانشگاه های پزشکی کرواسی از موسسات آموزش عالی واقع در این کشور آگاهی یابید.

بهترین دانشگاه های پزشکی کرواسی

سوال اکثر مراجعه کنندگان ما این است که بهترین دانشگاه های جهان را در کجا می توان یافت؟ خوب ، تقریباً در هر کجا – از جمله کرواسی!

بهترین دانشگاه های پزشکی کرواسی

در کرواسی می توانید بسیاری از دانشگاه های دارای رتبه برتر را پیدا کنید که جایگاه مناسب خود را در کنار بزرگترین نام دانشگاه های بین المللی حفط کرده اند ؛ دانشگاه ها ، کالج ها ، دانشکده های پزشکی ، دانشکده های مهندسی و دانشکده های حقوق کرواسی بسیار مورد احترام و شهرت در جوامع آموزشی و دانشگاهی هستند و آنها همچنان به ارائه برنامه های معتبر کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا برای ماجراجویان باهوش مانند شما ادامه می دهند.

شما در صورت تمایل می توانید از بین رقابتی ترین و بهترین دانشگاه های کرواسی یکی را برای تحصیل انتخاب کنید اما ابتدا باید از این موسسات آموزش عالی آگاهی داشته باشید و از همین جهت ، مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی بهترین دانشگاه های پزشکی کرواسی را نام برده و به صورت مجزا به توضیح هر یک از آنها پرداخته و امیدوار است که برای شما موثر واقع شود.

ضمناً در مقاله تحصیل در خارج از کشور بهترین و امن ترین دانشگاه ها و کشورهای جهان را به شما عزیزان معرفی کرده ایم.

دانشگاه زاگرب در کرواسی

دانشگاه زاگرب قدیمی ترین و بزرگترین دانشکده پزشکی در کرواسی است که در سال ۱۶۶۹ به عنوان آکادمی یسوعیان در شهر آزاد سلطنتی زاگرب تاسیس شد و پس از آن ، دانشکده پزشکی دانشگاه زاگرب ( UZSM ) در سال ۱۹۱۷ تاسیس شد ؛ این دانشگاه شامل ۲۹ دانشکده ، ۳ آکادمی هنر و ۱ مرکز دانشگاه با بیش از ۷۰٫۰۰۰ دانشجو است.

مطالعه پزشکی تمام وقت به زبان انگلیسی در این دانشگاه در سال ۲۰۰۵ آغاز شد و اولین دوره پزشکی انگلیسی در کرواسی بود ؛ تحصیل پزشکی در دانشگاه پزشکی زاگرب با یک روش پذیرش دقیق ، بسیار مورد توجه است و حائز اهمیت است که فقط ۲۵٪ از متقاضیان موفق به پذیرش می شوند.

دانشگاه اسپلیت در کرواسی

ساحل زیبای آدریاتیک محیط خیره کننده ای برای دانشکده پزشکی دانشگاه اسپلیت است ، دانشکده پزشکی Split در سال ۱۹۹۷ درهای خود را باز کرد و اکنون چهار برنامه آموزش انگلیسی ارائه می دهد : پزشکی ، دندانپزشکی ، داروسازی و مطالعات پزشکی.

قابل توجه است که دانشکده پزشکی دانشگاه اسپلیت با کالج پزشکی ویسکانسین در ایالات متحده آمریکا و دانشگاه اتاوا در کانادا همکاری رسمی دارد ؛ علاوه بر این ، حائز اهمیت است که فارغ التحصیلان این دانشگاه مجاز به شروع عمل پزشکی خود در اتحادیه اروپا و همچنین درخواست مجوز پزشکی در کشورهای دیگر مانند ایالات متحده و انگلستان هستند.

دانشگاه ریجکا در کرواسی

دانشکده پزشکی دانشگاه ریجکا بیش از ۶۰ سال سابقه جامع آموزش پزشکی و نوآوری دارد ، این دانشکده محترم در سال ۱۹۵۵ افتتاح شد و به سرعت خود را به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های یادگیری و تحقیق در اروپا تثبیت کرد.

برنامه بنیاد مطالعات پزشکی به زبان انگلیسی این دانشگاه در سال ۲۰۱۶ آغاز شد و سبب شد دانشجویان با تحصیل رشته پزشکی در دانشکده پزشکی ریجکا ، یک جامعه دانشگاهی که بر روی استانداردهای بین المللی تمرکز دارد ، سطح عالی آموزش را ببینند.

در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا از شرایط پذیرش در این دانشگاه ها و شهریه پرداختی ، که از جمله اصلی ترین مراحل برای تحصیل در خارج از کشور است ، آگاهی یابید ؛ برای اطلاعات بیشتر در زمینه بهترین دانشگاه های پزشکی کرواسی می توانید با مشاوران و متخصصان ما تماس حاصل فرمائید.

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کرواسی

هزینه تحصیل و شهریه دانشگاه از جمله مهم ترین اموری است که می تواند بر تصمیم گیری دانشجویان برای تحصیل یا عدم تحصیل در خارج از کشور تاثیر بسزایی داشته باشد و در واقع می توان آن را به عنوان اصلی ترین و موثرترین عوامل جذب دانشجو در یک دانشگاه و موسسه آموزش عالی دانست.

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کرواسی

خوشبختانه هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کرواسی در مقایسه با بسیاری از کشورهای شناخته شده و محبوب نظیر آمریکا و استرالیا و انگلیس بسیار مقرون به صرفه تر است و با این حال که خدمات آموزشی آن در سطح بین المللی و در اکثر مواقع در راستا موسسات آموزش عالی کشورهای نامبرده است ، هزینه کمتری را شامل می شود.

اگرب ه دنبال تحصیل ارزان رشته های پزشکی در اروپا هستید ، خوب است کشور لهستان را هم مد نظر قرار دهید ، در مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان گفته ایم که این کشور ارزان ترین دانشگاه ها در کل اروپا را دارد.

هزینه تحصیل در دانشگاه های کرواسی

هرچند که حرف از هزینه و شهریه مقرون به صرفه شد ، اما به این معنا نیست که شما از پرداخت شهریه معاف هستید و می توانید همانند برخی از کشورهای اروپایی به صورت رایگان یا با پرداخت هزینه ای ناچیز به تحصیل رشته دلخواه خود بپردازید.

قابل ذکر است هزینه دانشکده پزشکی دانشگاه زاگرب به زبان انگلیسی معادل ۱۲۰۰۰ یورو در سال است و شما برای تحصیل هر یک از رشته های پزشکی و دندانپزشکی باید به گونه ای بودجه خود را تنظیم کنید که بتوانید از عهده هزینه های تحصیل در کرواسی برآیید.

هزینه ذکر شده هیچ یک از موارد اضافی نظیر وسیله و لوازم تحصیل و کتاب و غیره را شامل نمی شود و شما باید مبلغی جدا برای این عوامل در هر ترم در نظر بگیرید ، همچنین هزینه درخواست ۵۰ یورو وجود دارد اما در این مرحله تنها هزینه موجود ، هزینه درخواست است که باید پرداخت شود.

آیا راهی برای کاهش هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کرواسی وجود دارد؟

دولت و موسسات آموزش عالی کرواسی فرصت هایی را برای کمک های مالی به دانشجویان واجد شرایط در نظر گرفته اند که می تواند تاثیر شایانی در کاهش شهریه پرداختی داشته باشید و به پس انداز دانشجو برای ترم های بعد کمک کند ، برای آگاهی از بورسیه های پزشکی کرواسی با ما همراه باشید و در صورت تمایل به اطلاعات بیشتر ، با مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی تماس حاصل فرمائید.

هزینه های زندگی در کرواسی

از آن جهت که ما هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کرواسی را در این بخش تحت پوشش قرار داده ایم ، خوب است از هزینه زندگی در کرواسی نیز آگاهی یابید زیرا تنها هزینه تحصیل نیست که بر بودجه شما تاثیر می گذارد ، بلکه هزینه زندگی می تواند بخش عمده ای از هزینه و و بودجه مورد نیاز برای تحصیل در خارج از کشور را شامل شود.

شما به عنوان یک دانشجو بین المللی نیاز به مسکن ، غذا ، پوشاک و غیره دارید و از آن جهت که هیچ یک از این ها رایگان نیستند و برای بهره مندی از آنها ملزم به پرداخت هزینه مقرر شده هستید ، باید بدانید که هزینه زندگی در این کشور از ۵۰۰ تا ۷۰۰ یورو در ماه متغیر است اما باز هم خاطر نشان می شویم که هزینه ذکر شده بستگی به زندگی شما دارد و ممکن است بیشتر یا کمتر باشد.

مدرک زبان و محدودیت سنی تحصیل رشته های پزشکی در کرواسی

حائز اهمیت است که نشان دادن مدرک زبان و مهارت در زبان انتخابی رشته تحصیلی یکی از الزامات و شرایط پذیرش دانشجو در دانشگاه های پزشکی کرواسی است و شما باید برحسب اینکه کدام یک از زبان های تدریس ( انگلیسی یا کرواتی ) را برای تحصیل انتخاب می کنید ، ضوابط را به جا بیاورید و بر طبق اصول تعیین شده مدارک خود را ارئه دهید.

مدرک زبان و محدودیت سنی تحصیل رشته های پزشکی در کرواسی

مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی تنها به یک توضیح کلی بسنده نکرده و در دو بخش مجزا تحصیل رشته های پزشکی در کرواسی به زبان انگلیسی و تحصیل رشته های پزشکی در کرواسی به زبان کرواتی را مورد نقد و بررسی قرار داده است و آنچه که باید بدانید را ذکر کرده و تمام جوانب لازم را تحت پوشش قرار داده است.

شرایط سنی تحصیل در کرواسی

بعد از مدرک زبان ، در واقع نوبت به شرایط سنی برای تحصیل در کرواسی میرسد و ما برحسب صلاحدید خود ، ترجیح داده ایم ابتدا یک مقدمه چینی از سن تحصیل در این کشور برای شما شرح دهیم.

تحصیل در کرواسی حقی است که توسط ماده ۶۶ قانون اساسی مورد حمایت قرار می گیرد و می گوید همه در شرایط برابر و مطابق با استعدادهای خود حق تحصیل اجباری رایگان را دارند ، تحصیل در کودکان ۶ تا ۱۴ سال اجباری است.

کودکان تحصیلات ابتدایی ۸ ساله خود را از ۶ یا ۷ سالگی آغاز می کنند و پس از پایان دوره ابتدایی ، دانش آموزان می توانند بر اساس نمرات ابتدایی ، در مدارس متوسطه چهار ساله غیر اجباری که توسط برنامه درسی به گروه های مختلف تقسیم می شوند ، تحصیلات خود را ادامه دهند.

آنچه که شما باید بدانید این است تحصیلات عالی در این کشور اجباری نیست و متقاضیان می توانند برحسب علاقه و صلاحدید خود وارد حرفه هایی جز تحصیل در دانشگاه ها شوند ، همچنین محدودیت سنی از جمله اموری است که بسیاری از دانشجویان برای آن اظهار نگرانی می کنند و فکر می کنند که بالارفتن سن به معنای سلب فرصت ها و عدم امکان مهاجرت است!

ما با تکیه بر تحقیقاتی که انجام داده ایم ، می توانیم بگوئیم که سن ۱۸ الی ۲۵ سال بهترین موقع برای تحصیل پزشکی در کرواسی و اروپا است اما شما به این موارد بسنده نکنید و با ما تماس بگیرید تا به صورت دقیق تر و جامع تر سایر ابعاد مهاجرت تحصیلی را برایتان شرح دهیم.

خاطر نشان می شویم که ما اینجا هستیم تا شرایط موجود را بررسی کنیم و اگر حتی کرواسی باب میل شما نبود ، سایر کشورها را برحسب شرایط و ویژگی های شما مد نظر قرار دهیم و بهترین گزینه ممکن را برایتان انتخاب کنیم.

تحصیل پزشکی در کرواسی با مدرک دیپلم

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کرواسی موضوعی است که عمده تمرکز ما در این مقاله بر توضیح شرایط و ویژگی های این رشته ها بوده است و در واقع ما در بخش هایی تفکیک شده با عناوین “مدارک مورد نیاز پذیرش رشته های پزشکی کرواسی” و “آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی کرواسی” ، شرایط لازم برای تحصیل پزشکی در کرواسی با مدرک دیپلم را توضیح داده ایم.

در حقیقت اگر در این بخش بخواهیم هر یک از این موارد مذکور را باز کنیم ، در واقع اضافه گویی کرده ایم و با پخش کردن مطالب ، سبب می شویم یکپارچیگی اطلاعات گسسته شود و شما نیز وقت بیشتری را برای یافتن این اطلاعات صرف کنید.

فرقی ندارد در کدام کشور و با چه شرایطی فارغ التحصیل شده اید زیرا مهاجرت ملزم به آگاهی و یافتن کشوری است که بتواند پاسخگو نیازهای شما باشد ، بی شک کرواسی مکانی ایده آل برای ادامه تحصیل است و شما می توانید پس از کسب دیپلم با رعایت کردن شرایط و ضوابط وارد رشته ای شوید که مشتاق هستید در آینده ای نه چندان دور در آن زمینه به کار و فعالیت بپردازید اما اگر احساس می کنید که می خواهید درباره سایر مکان ها بیشتر بدانید ، با ما تماس بگیرید.

پیشنهاد ما در این قسمت مطالعه مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان است ، مجارستان هم با در اختیار داشتن دانشگاه های معتبر و مقرون به صرفه می کوشد بهترین امکانات را در اختیار شما قرار دهد ، همچنین دوره های پریمدیکال در دانشگاه های این کشور در تمام جهان قابل پذیرش است.

بورسیه رشته های پزشکی در کرواسی

تعدادی بورس تحصیلی از طریق توافق نامه ها و برنامه های دو جانبه ملی و دانشگاهی مانند CEEPUS و Erasmus + برای دانشجویان بین المللی در دسترس است.

بورسیه رشته های پزشکی در کرواسی

برای تحصیل در موسسات آموزش عالی کرواسی ، دانشجویان بین المللی باید تمکن مالی کافی برای مدت اقامت خود در کرواسی از منابع شخصی یا منابع بورس تحصیلی موجود در کشور خود یا در عرصه بین المللی داشته باشند.

در حال حاضر اکثر موسسات آموزش عالی کرواسی هیچگونه بورسیه یا کمک مالی برای دانشجویان بین المللی ارائه نمی دهند ؛ با این حال ، تعدادی بورس تحصیلی برای دانشجویان بین المللی از طریق برنامه های دو جانبه ای که توسط وزارت علوم و آموزش کرواسی اداره می شود ، از طریق توافق نامه های دو جانبه دانشگاه و یا برنامه هایی مانند CEEPUS و Erasmus + ارائه می شود.

شرایط برخورداری از بورسیه های تحصیلی کرواسی

دانشجویانی که قصد دارند از بورسیه های تحصیلی کرواسی بهره مند شوند باید توجه داشته باشند که شرایط برخورداری از این بورسیه ها شامل رزومه قوی علمی ، تراز نمرات بالا ، معدل عالی ، مقالات یا تحقیقات معتبر ، مدرک معتبر زبان انگلیسی و همچنین سابقه شرکت در مسابقات یا کنفرانس ها می باشد.

بورسیه های تحصیلی در کرواسی معمولا در قالب شهریه رایگان ، وام های تحصیلی ، بورسیه دستیار تحقیق و دستیار تدریس به دانشجویان ارائه می شوند.

محدودیت سنی برخورداری از بورسیه های تحصیلی در کرواسی

اکثر بورسیه های تحصیل در کرواسی شامل محدودیت سنی هستند و با این اوصاف ، ممکن است همه دانشجویان برای دریافت این کمک های مالی واجد شرایط نباشند.

 • برای بورسیه های تحصیلات کارشناسی ، سن داوطلبان نباید بیش از ۲۵ سال باشد.
 • برای بورسیه های تحصیلات تکمیلی ، سن داوطلبان باید زیر ۳۵ سال باشد.
 • برای بورسیه های دکترا ، سن داوطلبان نباید بیش از ۴۵ سال باشد.
 • قابل توجه است که دوره تابستانی و بورسیه بازدید از تحقیق در کرواسی محدودیت سنی ندارد.

بورس تحصیلی برنامه های دو جانبه در کرواسی

این برنامه های دو جانبه شامل تبادل دانشجو ، اقدامات اجرایی و انجام پروژه های تحقیقاتی است ، بر اساس این طرح ، هر ساله حدود ۴۰۰ بورسیه تحصیلی اعطا می شود ، بورس های تحصیلی فقط به دانشجویان اعطا نمی شود بلکه به محققان ، مدرسان و اساتید نیز تعلق می گیرد ؛ طرح بورس تحصیلی به چند دسته تقسیم می شود.

 • بودجه یک ترم به دانشجویانی که زبان کرواتی را در یک کشور خارجی تحصیل می کنند.
 • بودجه دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد.
 • بودجه دکترا مطالعاتی که ممکن است جزئی یا کامل باشد ( ۱۲ ماه – ۳۶ ماه ).
 • بودجه تحقیقاتی برای دانشجویان دکترا برای ۱ تا ۱۰ ماه.
 • بودجه بازدیدهای مرتبط با تحقیق می تواند حداقل ۳ روز و حداکثر ۱۰ ماه باشد.
 • برنامه های تابستانی

بورس تحصیلی برای دانشجویان تحقیقاتی و یا پروژه های تحقیقاتی در کرواسی

این پروژه های تحقیقاتی توسط وزارت علوم ، آموزش و ورزش حمایت مالی می شوند ؛ تحت این بورسیه ها ، دانشجویان از تعدادی از کشورها می توانند به کرواسی بیایند و در یک برنامه تحقیقاتی مشترک شرکت کنند که بخشی از آن در کشور خود و بخشی نیز در کرواسی انجام خواهد شد.

حدود ۲۰۰ پروژه هنوز در جریان است و زمینه هایی که بیشتر تحقیقات در آنها انجام می شود علوم طبیعی ، علوم فنی ، پزشکی و علوم بیوتکنیک است ؛ حائز اهمیت است که بودجه این تحقیق تا ۲ سال تأمین خواهد شد.

برنامه تبادل اروپای مرکزی در کرواسی

برنامه تبادل اروپای مرکزی برای مطالعات دانشگاهی ( CEEPUS ) ، برنامه ای است که در آن دانشجویان و استادان می توانند در زمینه های آموزش و تحقیقات بودجه دریافت کنند.

این بورس تحصیلی محل اقامت ، بیمه درمانی ، هزینه های هیئت مدیره و کمک هزینه ماهیانه به همه دریافت کنندگان را ارائه می دهد ، که مبلغ آن از کشوری به کشور دیگر متفاوت است ؛ دانشجویان به مدت ۳ ماه تا ۱۰ ماه در یک گروه رد و بدل می شوند ، با این وجود ، از دریافت کنندگان انتظار نمی رود که برای کل دوره بورس خود شهریه بپردازند.

بورس تحصیلی اراسموس موندوس در کرواسی

بورسیه های اراسموس برای دانشجویان بین المللی منظور شده است تا بتوانند در چندین کشور اروپا ( از جمله کرواسی ) تحصیل کنند ، این بورس های تحصیلی در سطح کارشناسی ارشد اعطا می شود و مدت آن ۱۲ ماه تا ۲۴ ماه است.

دوره کارشناسی ارشد مشترک اراسموس یک بورس تحصیلی کاملاً بودجه ای است و هزینه های تحصیل ، هزینه های کتابخانه ، هزینه های آزمایشگاه ، هزینه های بیمه ، هزینه های سفر و هزینه های نصب را در نظر می گیرد ، همچنین برای تأمین هزینه های زندگی ماهیانه به دریافت کنندگان کمک هزینه پرداخت می شود.

این بورسیه برای هر دو اتحادیه اروپا و کشورهای غیر اتحادیه اروپا آزاد است ، هر چند ، دانشجویان از کشورهای غیر اتحادیه اروپا سهم بیشتری از بورس تحصیلی را دریافت می کنند.

با ما تماس بگیرید تا این فرصت های مالی را هرچه سریعتر بررسی کنیم و در زمان اختصاص داده شده از طرف موسسه و نهاد ارائه دهنده مربوط ، بتوانیم مدارک شما را ارسال کنیم و یک گام به تحصیل در کرواسی نزدیکتر شوید.

مزایا و معایب تحصیل پزشکی در کرواسی

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کرواسی ممکن است یک گزینه مناسب باشد و شما با وجود دریافت آموزش باکیفیت ، هزینه ای کمتر از کشورهایی نظیر استرالیا و آمریکا پرداخت خواهید ، اینها ضمن ایجاد فرصتی بی نظیر برای پیشرفت در انتخاب شغل شخصی خود ، به شما یک دانش بنیان علمی می دهند تا بتوانید از آن استفاده کنید.

مزایا و معایب تحصیل پزشکی در کرواسی

سرانجام ، فضای دلپذیر یک شهر دوستانه و متنوع از نظر فرهنگی ، لذت تحصیل شما را بیش از پیش خواهد کرد اما توجه داشته باشید که با تحصیل در یک کشور جنبه هایی وجود دارد که ممکن است در نگاه برخی از دانشجویان یک مشکل به نظر برسد ، در واقع این شما هستید که برای ادغام هرچه بهتر مطالب باید مزایا و معایب تحصیل پزشکی در کرواسی را با هم در یک راستا مورد بررسی قرار دهید.

برخی از مزایا تحصیل پزشکی در کرواسی

 • توسعه یک پایگاه دانش گسترده از طریق ترکیبی بی نظیر از آموزش سنتی و رویکردهای نوآورانه در آموزش پزشکی.
 • ادغام اولیه علوم پایه ، رشته های بالینی و جنبه های روانی – اجتماعی پزشکی.
 • ادغام مهارت های پزشکی مبتنی بر شواهد ( EBM ) در برنامه درسی ، یک سنت و تعالی طولانی در بهداشت عمومی در کرواسی زمینه فوق العاده ای برای آموزش پزشکی مبتنی بر شواهد فراهم می کند.
 • توسعه مهارت های یادگیری مادام العمر ، دانشجویان در اوایل یاد می گیرند که مسئول تحصیل و حفظ دانش و مهارت های خود هستند.
 • تأکید بر اصول مراقبت های بهداشتی اولیه ، این برنامه های درسی بر اساس مراقبت های اولیه عمومی به عنوان مبنای خود تأکید دارد.
 • فرصت های پیشرفت شغلی فردی ، این برنامه های درسی دانشجویان را در معرض چندین وجه پزشکی قرار می دهد و به آنها امکان انتخاب شغل متناسب با خود و نیازهای سیستمی را که در آن کار خواهند کرد ، می دهد.
 • ادغام اولیه دوره های بهداشت عمومی و مدیریت بهداشت ( که در سایر دانشکده های پزشکی معمولاً در سطح تحصیلات تکمیلی مطالعه می شود ) ، همچنین ماژول های یکپارچه و یادگیری مبتنی بر مسئله وجود دارد.

اعتبار مناسب دانشگاه های کرواسی

مانند هر دانشگاه خارج از کشور ، اولین چیزی که باید ارزیابی کنید کیفیت دانشگاه انتخابی شما ، به ویژه دانشکده ای است که می خواهید در آن تحصیل کنید ، بنابراین ما شما را تشویق می کنیم که به رتبه بندی جهانی دانشگاه ها که گاهی می تواند تصویر گمراه کننده ای ارائه دهد ، نگاه نکنید ، بلکه به رتبه بندی یا اعتبارسنجی خاص صنعت یا حرفه نگاه کنید.

خوشبختانه دانشگاه های پزشکی کرواسی توانسته اند اعتبار و جایگاه خود را در عرصه بین المللی حفظ کنند و روز به رزو بر اعتبار و محبوبیت خود بیفزایند ، شما به عنوان یک دانشجو بین المللی باید حساسیت زیادی در انتخاب دانشگاه و تحصیل برنامه مورد نظر داشته باشید زیرا اگر موسسه آموزش عالی مربوط مناسب نباشد ، اعتبار مدرک شما نیز با مشکل مواجه خواهد شد.

خبر خوب این است که دانشگاه هایی از سوی نهادها و وزارت بهداشت ایران معتبر دانسته شده اند و این بدان معناست که اعتبار دانشگاه و موسسات آموزش عالی این کشور به حدی است که شما می توانید با مشورت با مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی با خیال راحت عازم این کشور شوید.

بعد از فارغ التحصیلی در کرواسی آیا می توان در خارج از کشور کار کرد؟

در حال حاضر ، قانون اتحادیه اروپا تصریح می کند که هر صلاحیتی که در داخل اتحادیه اروپا کسب شود باید در تمام کشورهای اتحادیه اروپا پذیرفته شود ، این اطمینان کافی برای هر کسی است که مایل به کار در اتحادیه اروپا ، است.

همچنین قابل توجه است که شما با تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کرواسی می توانید پس از فارغ التحصیلی وارد کشورهایی شوید که دانشگاه با آنها همکاری داشته است و در آنجا کار کنید.

معایب تحصیل پزشکی در کرواسی

به جرأت می توان گفت که تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کرواسی آنقدر مزایا و جنبه های مفید دارد که اگر نقطه ضعفی در این کشور وجود داشت دیگر به چشم نمی آید ، در حقیقت تحصیل در خارج از کشور خود سختی هایی دارد اما همه دانشجویان با قبول این مسائل اقدام به پذیرش و درخواست می کنند ، بنابراین نمی توان آنها را به عنوان عاملی برای عدم تصمیم مثبت دانشجویان برای تحصیل در کرواسی دانست.

تنها سختی که ممکن است در کرواسی وجود داشته باشد ، شرکت در آزمون ورودی برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی است که آن را هم شما می توانید با مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی بررسی کنید و گزینه هایی که سبب اعمال استثنائات می شوند را به کار بگیرید ؛ به یاد داشته باشید که ما همیشه آماده راهنمایی شما هستیم.

مدارک موردنیاز پذیرش رشته های پزشکی کرواسی

مدارکی وجود دارد که هر متقاضی و دانشجویی ، چه داخلی و بین المللی ، برای تحصیل در دانشگاه های کرواسی باید ارائه دهد اما بدیهی است که یک دانشجو بین المللی برای تحصیل در دانشگاه های پزشکی کرواسی باید صلاحیت خود را بر طبق مدارک ارائه شده اثبات کند و این مدارک و اسناد ممکن است برای دانشجویان بین المللی کمی بیشتر باشد و پیچیده تر به نظر برسد.

بدین جهت مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی در این بخش به توضیح مدارک مورد نیاز پذیرش رشته های پزشکی در کرواسی پرداخته است ، بنابراین با ما همراه باشید تا اطلاعات لازم را به دست آورید.

مدارک مورد نیاز پذیرش در دانشگاه های کرواسی

 • فرم درخواست تکمیل شده ( در اینجا موجود است )
 • گواهی تابعیت ( برای شهروندان کرواسی ) یا فتوکپی گذرنامه ( برای خارجی ها )
 • ۴ عکس ۴×۶ سانتی متر اخیر
 • اصل یا کپی های معتبر مدارک تحصیلی و ترجمه رسمی آنها به کرواتی ( از جمله نمره رسمی نمرات کلیه سال های دوره متوسطه )
 • اسناد اضافی در آزمون های قبولی که تحصیلات قبلی را تأیید می کنند ( در ادامه به توضیح مختصر آن می پردازیم )

اسناد مورد نیاز اضافی برای تائید تحصیلات قبلی در کرواسی

اسناد اضافی در آزمون های قبولی که تحصیلات قبلی را تأیید می کنند ، به شرح زیر می باشد.

 • گواهی در امتحانات قبولی ( متن نمرات ) و گواهی معدل برای داوطلبان تحت بند ۴
 • نتیجه آزمون استدلال SAT یا آزمون کالج آمریکایی ، برای داوطلبان تحت بند ۴
 • نتیجه دوره عمومی ایالتی برای نامزدها طبق بند ۴
 • گواهی به رسمیت شناختن مدارک تحصیلی خارجی- برای داوطلبانی که تحصیلات قبلی خود را در خارج از کشور گذرانده اند.
 • گواهی دانش زبان انگلیسی ( یکی از موارد توضیح داده شده در بخش تحصیل پزشکی در کرواسی به زبان انگلیسی است که در ادامه همین مقاله ما به توضیح آن پرداخته ایم ).
 • CURRICULUM VITAE ( LINK ) و بیان کتبی دلایل تحصیل پزشکی و دندانپزشکی به زبان انگلیسی ( در دانشگاه زاگرب ).
 • گواهی پزشکی از وضعیت سلامت عمومی و توانایی روانی-فیزیکی تحصیل پزشکی دندانپزشکی به زبان انگلیسی در زاگرب ( همانطور که توسط پزشک خانواده معتبر و غیر مرتبط به زبان های انگلیسی یا کرواتی صادر شده است ، یا ترجمه رسمی شده است).
 • صورت مالی یا تأیید صلاحیت شده ( نامزدها ، والدین یا موسسات ) لازم برای تأمین هزینه تحصیل.
 • اثبات پرداخت ۲۰۰ یورو به حساب دانشکده پزشکی و دندانپزشکی برای هزینه درخواست و در صورت موفقیت در قبولی آزمون ، ۵۰ دلار برای تست توانایی روان-حرکتی پرداخت می شود.

دانشگاه های مورد تائید وزارت بهداشت ایران در کرواسی

خبر خوب برای دانشجویانی که تمایل دارند در خارج از کشور تحصیل کنند و سپس برای کار یا ادامه تحصیل به ایران برگردند اما از اعتبار مدرک اعطا شده دانشگاه مربوط تردید دارند و می خواهند راه حلی برای دوری از هرگونه ریسکی درباره عدم معتبر دانسته شدن مدرک خود توسط نهادهای ایران داشته باشند ، این است که دانشگاه های کرواسی هرساله توسط وزارت بهداشت ایران رتبه بندی می شوند و در واقع این لیست بیانگر اعتبار مدرک و سطح خدمات آموزشی و کیفیت تدریس در دانشگاه های کرواسی است.

دانشگاه های مورد تائید وزارت بهداشت ایران در کرواسی

با این وجود که تنها دو موسسه آموزش عالی در لیست دانشگاه های مورد تائید وزارت بهداشت ایران در کرواسی قرار گفته است ، دانشجویان می توانند رشته های پزشکی ارائه شده در این دانشگاه ها را بررسی کنند و برحسب علاقه و واجد شرایط بودن ، برای ورود به یکی از این موسسات درخواست خود را ارائه دهند ؛ دانشگاه های معتبر کرواسی به شرح زیر می باشد.

 • دانشگاه اسپلیت University of Split
 • دانشگاه زاگرب University of Zagreb

چرا مشورت با مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی برای موسسات معتبر کرواسی توصیه می شود؟

مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی تاکید می کند که لیست دانشگاه های مورد تائید وزارت بهداشت ایران در کرواسی هرساله تغییر می کند و ممکن است دانشگاهی که امسال در لیست قرار گرفته است ، سال دیگر حذف شود و در این صورت دانشجو در ارزشیابی مدارک خود با مشکل مواجه خواهد شد.

قابل توجه است که سال گذشته به طور کلی ۸۴۰ دانشگاه در فهرست دانشگاه های مورد تائید وزارت بهداشت قرار داشتند که امسال این تعداد افزایش داشته و به ۹۰۷ دانشگاه رسیده است ، در واقع نام دانشگاه های ۶۰ کشور در لیست سال ۲۰۲۱ دیده می شود اما شما بررسی برای به روز و کارآمد دانشگاه های مورد تائید با ما تماس بگیرید تا ما اطلاعات تکمیلی لازم را در اختیارتان قرار دهیم.

تحصیل پزشکی در کرواسی به زبان انگلیسی

با قدم زدن در خیابان های کرواسی افراد مختلفی را پیدا می کنید که به کرواتی ، انگلیسی ، آلمانی ، ایتالیایی ، روسی و اسپانیایی صحبت می کنند اما آنچه که شما می خواهید در این کشور تحصیل کنید ، به زبان انگلیسی است و طبق مقررات تعیین شده از سوی دانشگاه برآورده کردن الزامات زبان یکی از شرایط پذیرش است.

مهارت های آکادمیک زبان انگلیسی خود را توسعه دهید تا بتوانید شرایط زبان انگلیسی در دانشگاه های کرواسی را برآورده کنید که برای دانشجویان بین المللی تحصیلات مدرک ارائه می دهد ، یک موسسه زبان انگلیسی را در هر جای دنیا پیدا کنید و دوره آمادگی آزمون انگلیسی را از گزینه های متنوع دوره زبان انتخاب نمائید.

در نظر گرفتن پزشکی به زبان انگلیسی در کرواسی راه را برای مجموعه گسترده ای از گزینه های شغلی باز می کند ، صرف نظر از اینکه شما ترجیح می دهید در کرواسی بمانید ، به کشور خود برگردید یا در کشور دیگری کار کنید و انگلیسی را به عنوان گویش مکالمه در نظر بگیرید.

چه آزمون های زبانی در کرواسی پذیرفته می شود؟

دانشگاه های کرواسی این آزمون های رسمی انگلیسی را می پذیرند.

 • PTE Academic
 • آیلتس
 • تافل
 • ۱C پیشرفته

نکاتی درباره تحصیل به زبان انگلیسی در کرواسی

متقاضیانی که تحصیل به زبان انگلیسی را انتخاب می کنند ، فقط می توانند از مکان هایی که دارای شهریه هستند بهره مند شوند ؛ داوطلبانی که نه بومی زبان انگلیسی هستند و نه از مدرسه متوسطه انگلیسی یا کالج فارغ التحصیل شده اند ، باید در آزمون مهارت زبان انگلیسی معتبر بین المللی شرکت کنند ( تافل – آزمون مبتنی بر کاغذ ۵۰۰ ، آزمون مبتنی بر اینترنت ۶۰ ، آزمون رایانه ای ۱۷۰ ، آیلتس – ۶ ).

امتحانات و گواهینامه های زبان انگلیسی کمبریج و آکسفورد و مدارک صادر شده توسط مدارس زبان ( خارجی ) سطح C1 و همچنین گواهینامه های مهارت زبان انگلیسی که توسط یک مدرسه متوسطه که یک داوطلب در آن شرکت کرده است ، پذیرفته می شود.

آزمون انگلیسی به عنوان زبان خارجی ( TOEFL ) حداقل نمره ۸۰/۱۲۰ ، سیستم بین المللی آزمون زبان انگلیسی ( IELTS ) حداقل نمره ۶٫۵ / ۹ یا معادل استاندارد اگر تحصیلات قبلی آنها به زبان انگلیسی نبوده باشد ، نتایج FCE یا ۲B پذیرفته می شود.

مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی در ادامه به توضیح تحصیل پزشکی در کرواسی به زبان کرواتی پرداخته است که می تواند برای دانشجویانی که قصد دارند به زبان رسمی این کشور مشغول به تحصیل شوند ، موثر واقع شود و با مطالعه آن ، اطلاعات جامعی به دست آورند ؛ با ما همراه باشید.

تحصیل پزشکی در کرواسی به زبان کرواتی

هرچند که کرواسی برنامه های ارائه شده به زبان انگلیسی را افزایش داده است و سعی بر بین المللی سازی بیشتر موسسات آموزش عالی خود دارد ، اما هنوز تعداد گسترده ای از برنامه های تحصیلی در این دانشگاه به زبان کرواتی تحصیل می شوند.

تحصیل پزشکی در کرواسی به زبان کرواتی

البته این نمی تواند بر تصمیم گیری شما برای تحصیل در این کشور اثر منفی داشته باشد زیرا رشته های پزشکی و دندانپزشکی ارائه شده به زبان کرواتی نیز یکی از محبوب ترین ها در کشور و حتی اروپا است.

از سال ۱۹۷۳ تاکنون ، به طور کامل ۱۲۳۲ دانشجو تاکنون در زبان کرواسی فارغ التحصیل شده اند ، اعتبار برنامه های درسی پزشکی و دندانپزشکی به زبان کرواتی و به زبان انگلیسی یکسان هستند و هر دو توسط اتحادیه اروپا معتبر دانسته می شوند.

شرایط زبانی که دانشجویان باید برآورده کنند کم و بیش به شرایط زبانی تحصیل به انگلیسی نزدیک است ، با این تفاوت که نیازی به ارائه مدرک آیلتس یا تافل نخواهد بود و شما باید سطح زبانی تعیین شده از سوی موسسه که سطح C1 پیشرفته است را برآورده کنید.

برای بررسی هرچه دقیق تر این شرایط و الزامات با مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی تماس بگیرید ، ما با تکیه بر دانش و تجربه چندین و چند ساله خود کاربردی ترین اطلاعات را در اختیارتان می گذاریم تا بلکه بتوانیم نقشی هرچند کوچک در موفقیت شما داشته باشیم.

سوالات پر تکرار تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کرواسی

تا اینجا تلاش کردیم با مواردی کاربردی و مهم از تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کرواسی آشنا شوید ، در زیر هم به ده سوال پر تکراری که در این خصوص وجود دارد پاسخ می دهیم ، شما هم می توانید از قسمت دیدگاه در پایین همین صفحه سوال خود را بپرسید و در اسرع وقت به پاسخ دقیق و روشن خود برسید.

برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کرواسی ، چه مدارک زبانی مورد قبول است؟

PTE Academic آیلتس تافل 1C پیشرفته ( تافل – آزمون مبتنی بر کاغذ 500 ، آزمون مبتنی بر اینترنت 60 ، آزمون رایانه ای 170 ، آیلتس – 6 ).

اگر بخواهم در تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کرواسی را انتخاب کنم ، کدام دانشگاه ها مورد تایید وزارت بهداشت ایران هستند؟

دانشگاه اسپلیت University of Split دانشگاه زاگرب University of Zagreb

آیا برای دریافت بورسیه تحصیلی در کرواسی محدودیت سنی وجود دارد؟

بله ، برای بورسیه های تحصیلات کارشناسی ، سن داوطلبان نباید بیش از 25 سال باشد. برای بورسیه های تحصیلات تکمیلی ، سن داوطلبان باید زیر 35 سال باشد. برای بورسیه های دکترا ، سن داوطلبان نباید بیش از 45 سال باشد.

می خواهم بدانیم برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کرواسی محدودیت سنی وجوددارد؟

ما با تکیه بر تحقیقاتی که انجام داده ایم ، می توانیم بگوئیم که سن 18 الی 25 سال بهترین موقع برای تحصیل پزشکی در کرواسی و اروپا است اما شما به این موارد بسنده نکنید و با ما تماس بگیرید تا به صورت دقیق تر و جامع تر سایر ابعاد مهاجرت تحصیلی را برایتان شرح دهیم.

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در بهترین دانشگاه کرواسی چقدر است؟

هزینه دانشکده پزشکی دانشگاه زاگرب به زبان انگلیسی معادل 12000 یورو در سال است.

آیا مانند برخی کشور های اروپایی ، می توان دندانپزشکی در کرواسی را بصورت لیسانس خواند و بعد ادامه تحصیل داد؟

مدرک دندانپزشکی در کرواسی یک مدرک یکپارچه است که منجر به صلاحیت دکتر دندانپزشکی می شود ، به همین ترتیب ، هیچ راهی برای برنامه کوتاه تر به ویژه برای فارغ التحصیلان سایر رشته های علمی وجود ندارد.

من در ایران در رشته پرستاری تحصیل کردم چطور می توانم برای تحصیل پزشکی در کرواسی اقدام کنم؟

همه متقاضیان باید در آزمون ورودی کتبی شرکت کنند ؛ قابل توجه است متقاضی که لیسانس دانشگاه خود را با برنامه درسی پیش پزشکی به پایان رسانده است ، ممکن است از شرکت در آزمون ورودی کتبی معاف باشد.

دوره های پریمدیکال در کرواسی چگونه است؟

دوره جامع پریمدیکال : این دوره 9 ماهه از شهریور ماه هر سال برگزار می شود. دوره فشرده پریمدیکال : این دوره به صورت فشرده و در 5 ماه برگزار می شود.

دوره پریمدیکال در کرواسی چگونه برگزار می شود؟

در این دوره کلاس های حضوری با بهره گیری از اساتید مجرب به زبان انگلیسی برگزار می شود و آزمون های منظم هفتگی و میان ترم و پایان ترم برای تسلط بهتر متقاضیان به مدل آزمون ورودی دانشگاه های کشورهای مختلف اروپا برگزار می گردد.

هزینه زندگی در کرواسی برای یک دانشجو چقدر است؟

هزینه زندگی در این کشور از 500 تا 700 یورو در ماه متغیر است اما خاطر نشان می شویم که هزینه ذکر شده بستگی به زندگی شما دارد و ممکن است بیشتر یا کمتر باشد.

مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کرواسی را خواندید ، چنانچه سوال و یا ابهامی دارید می توانید با ما از طریق دفاتر تهران و شیراز در تماس باشید و مشاوره رایگان دریافت کنید ، همکاران ما بصورت تلفنی هم به شما مشاوره می دهند ، همچنین مقالات دیگر سایت شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) ، برای افزایش آگاهی شما در زمینه مهاجرت تحصیلی و کاری در نظر گرفته شده اند ، پیشنهاد ما مطالعه مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه است ؛ تحصیل در روسیه با دانشگاه هایی با رنکینگ بالا در جهان می تواند آینده درخشانی را برای شما رقم بزند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه