دانشگاه علوم پزشکی آخن آلمان

دانشگاه علوم پزشکی آخن آلمان

همکاران ما در موسسه حقوقی وکلای مهرآفرین رجبی بر آن شده اند تا مطالب مفیدی در مورد دانشگاه علوم پزشکی آخن آلمان تدوین کرده و در اختیار شما عزیزان قرار دهند . دانشگاه آخن آلمان ( RWTH Achen University ) بزرگترین دانشگاه تکنولوژی در آلمان و همچنین یکی از مشهورترین و بهترین دانشگاه های اروپا می باشد . هر سال دانشجویان و محققان بین المللی که در فکر تحصیل در کشور های اروپایی هستند ، صرفا به خاطر وجود دوره های با کیفیت بالا و امکانات عالی در این دانشگاه ، مهاجرت تحصیلی به آلمان را انتخاب می کنند .

این دانشگاه در نظر دارد که سیستم یکپارچه ای از علوم تکنیکال را در مرکز علمی خود ایجاد نماید . در راستای دستیابی به این هدف ، این دانشگاه برنامه ی منظمی از رشته های مهندسی ، پزشکی و علوم طبیعی ارائه می دهد . همچنین رشته های هنر ، علوم اجتماعی و اقتصاد را نیز در ساختار مرکزی خود قرار داده است . در واقع دانشگاه آخن با ایجاد چنین فضای منظمی از همکاری قابل تحسین علوم مختلف ، چهره جدیدی از تدریس و تحقیقات دانشگاهی را به دنیا معرفی کرده است .

معرفی دانشگاه علوم پزشکی آخن آلمان

جمهوری فدرال آلمان کشوری در قاره اروپا است . آلمان با کشورهای دانمارک ، لهستان ، اتریش ، فرانسه ، بلژیک ، سوییس و جمهوری چک هم مرز است . این کشور با مساحت 168/357 کیلومتر مربع و جمعیت 82 میلیون نفر ، پرجمعیت ترین کشور اروپا محسوب می شود . زبان رسمی آن زبان آلمانی و دین اکثریت مردمش ، مسیحیت می باشد . آلمان در حال حاضر صنعتی ترین و ثروتمند ترین عضو اتحادیه اروپاست . شهرهای بزرگ آلمان برلین ( پایتخت ) ، هامبورگ ، مونیخ و فرانکفورت می باشند . دانشگاه آخن آلمان در شهر آخن واقع شده است که غربی ترین شهرستان مهم آلمان است و در همسایگی کشور هلند و بلژیک قرار دارد .

دانشگاه علوم پزشکی آخن آلمان یکی از 9 دانشکده ی دانشگاه آخن است ، که در سال 1966 تاسیس شد . دانشگاه علوم پزشکی آخن آلمان شامل چند کلینیک تخصصی ، موسسات نظری و بالینی ، سالن های سخنرانی ، مدارس پزشکی تخصصی و سایر امکانات تحصیلی برای یک دانشگاه پزشکی ایده آل است . در حال حاضر حدود 2700 دانشجوی پزشکی در این دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند . در سال 2018 حدود 44000 دانشجو در دانشگاه آخن آلمان ثبت نام کرده اند که از این تعداد تقریبا 8000 نفر آنها دانشجویان بین المللی هستند . 5 نفر از استادان و فارغ التحصیلان این دانشگاه در رشته های مختلف موفق به کسب جایزه نوبل شده اند .

پذیرش از دانشگاه علوم پزشکی آخن آلمان

رنکینگ جهانی دانشگاه آخن از سال 2000 تا 2019 به ترتیب از جایگاه 161 به جایگاه 145 ارتقا پیدا کرده است . این دانشگاه در برنامه رتبه بندی آموزش عالی تایمز در سال 2017 رتبه 87 را کسب کرد . در کشور آلمان نیز رتبه هشتم در بین دانشگاه های برتر آلمان را به خود اختصاص داده است .

دانشکده های دانشگاه آخن آلمان

این دانشگاه دارای 9 دانشکده مجزا می باشد که مجموعا با احداث 260 موسسه تحقیقاتی در سراسر اروپا ، تحقیقات علمی بیشماری را رهبری میکنند .

• دانشکده ریاضیات ، علوم کامپیوتر و علوم طبیعی
• دانشکده معماری
• دانشکده مهندسی عمران
• دانشکده مهندسی مکانیک
• دانشکده Georesources و مهندسی مواد
• دانشکده مهندسی برق و فناوری اطلاعات
• دانشکده هنر و علوم انسانی
• دانشکده اقتصاد و بازرگانی
• دانشکده پزشکی

دانشگاه علوم پزشکی آخن آلمان دارای 59 انستیتو و کلینیک مرکزی شامل 7 موسسه ی پری کلینیکال ، 18 موسسه ی تئوریکال – کلینیکال ، 31 کلینیک و 3 کلینیک دندانپزشکی است .

پذیرش از دانشگاه علوم پزشکی آخن آلمان

• کپی گواهی فارغ التحصیلی مدرک پیش دانشگاهی
• گواهی اشتغال به تحصیل
• انگیزه نامه تحصیلی
• گواهی قبولی آزمون ورودی دانشگاه سراسری ایران در رشته پزشکی
• اصل و کپی ریزنمرات دیپلم و پیش دانشگاهی با ترجمه انگلیسی یا آلمانی
• مدرک زبان انگلیسی ( در حد آیلتس بالای 6 )
• مدرک زبان آلمانی در حد B2
• مدرک ثابت کننده ی شرکت در دوره زبان DSH در دانشگاه آخن

هزینه تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی آخن آلمان

تا به امروز دانشگاه علوم پزشکی آخن آلمان ، برای تحصیل دانشجویان پزشکی شهریه ای دریافت نکرده است و دانشجویان فقط هزینه های جانبی تحصیلی در حدود 700 تا 1000 یورو در ماه پرداخت می کنند ، که در زیر با جزییات عنوان شده اند :

o خدمات دانشجویی ( 250 یورو در ماه )
o حمل و نقل ( عمومی 40 یورو در ماه )
o خوراک ( 350 یورو در ماه)
o هزینه کتاب ( حدود 70 یورو در ماه )
o هرینه خوابگاه ( 250 یورو در ماه)
o هزینه بیمه سلامت دانشجویی ( 80 تا 160 یورو در ماه )

این دانشگاه همچنین برنامه های خاص بورس تحصیلی برای دانشجویان پزشکی به منظور کمک به دانشجویان با استعداد بالا در مقطع پزشکی عمومی و یا تخصص پزشکی ارائه می کند.

خوابگاه دانشگاه علوم پزشکی آخن آلمان

شرایط خوابگاه ها در دانشگاه علوم پزشکی آخن آلمان

در این خوابگاه ها حدود 90 واحد آپارتمان ، با 285 خوابگاه دانشجویی و 149 فضای پارکینگ ارائه شده است . در این خوابگاه ها هزینه های مربوط به آب ، برق ، گاز ، سرایداری ، اینترنت و غیره حدود 95 یورو در هر ماه است . خوابگاه های این دانشگاه شامل اتاق های یک نفره ، آپارتمان خانوادگی ( برای دانشجویانی که همراه با کودکانشان تحصیل می کنند ) و همچنین مکان های مخصوص برای دانشجویان معلول می باشد . البته خوابگاه های مدرن تر با قیمت های بالاتر نیز در این دانشگاه وجود دارد که دانشجویان می توانند در صورت تمایل در آنها زندگی کنند .

امیدواریم که مطالب ارائه شده در این مقاله که مربوط به دانشگاه علوم پزشکی آخن آلمان ، برای متقاضیان تحصیل رایگان پزشکی در آلمان و همچنین اطلاعات جامع درباره ی پزشکی در آلمان ، مفید واقع شود . در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر همکار موسسه مهرآفرین رجبی در شهرهای شیراز و تهارن تماس حاصل نمایید .

Rate this post

6 دیدگاه در “دانشگاه علوم پزشکی آخن آلمان

 1. مهدیه گفت:

  سلام من پزشک عمومی هستم و قصد دارم در رشته phd تغذیه دانشگاه آخن تحصیل کنم چه مدارکی لازم داره؟ و چطور این مدارک و میشه مستقیم برای دانشگاه فرستاد و تاییدیه گرفت؟؟

 2. علیرضا اسکوئی گفت:

  با سلام، من از ایران به شما ایمیل می فرستم. دختر من خرداد ماه سال 1397 از دانشگاه آزاد تهران موفق به دریافت لیسانس رشته ژنتیک با معدل بالای 19 شده است و در حال حاضر دوره زبان b-1 مرکز زبان آلمانی دانشگاه بوخوم را با موفقیت سپری نموده و در دوره زبان b-2 ثبت نام نموده است و قصد دارد که در آزمون TESTDAFخرداد ماه جاری شرکت کند. پس از کسب موفقیت در این آزمون، امکان ورود ایشان به رشته پزشکی دانشگاه آخن وجود دارد یا نه و چگونه؟

 3. بسم الله پویا گفت:

  سلام من افغان هستم وعلاقه دارم تحصیلاتم رادرمقطع دندانپزشکی آخن آلمان پیش ببرم البته من بافامیل هستم دوطفل دارم.
  خانمم هم همرایم میخواهددندانپزشکی بخواند.
  من دندانپزشکی دوره تجربی یاد دارم خیلی هم حرفه ای هستم.امامیخواهم خودم رامسلکی نمایم برای آینده
  میشه راهنماییم کنیدمن چطور میتونم به دانشگاه راه پیداکنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه