آمریکا

تحصیل رشته پرستاری در آمریکا

تحصیل رشته پرستاری در آمریکا

در این مقاله به شرایط تحصیل رشته پرستاری در آمریکا نگاهی می کنیم . موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی ، دارای سوابق کاری درخشان با پرونده های موفق مشاوره حقوقی اعزام دانشجو به کشورهای خارجی از جمله تحصیل و اعزام دانشجو به آمریکا ، در ارائه مشاوره تخصصی به شما عزیزان آمادگی کامل را دارد .

پرستاری رشته تحصیلی محبوبی است که بسیاری افراد برای برخورداری از شرایط شغلی مناسب تر به فکر مطالعه پرستاری در خارج از کشور هستند . برای تحصیل پرستاری در خارج از کشور انتخاب یک برنامه قابل اعتماد بسیار مهم است . در واقع شما باید با بسیاری از گزینه های عالی موجود در دانشگاه ها در سراسر جهان آشنایی داشته باشید . برخی از قوی ترین برنامه های پرستاری در ایالات متحده آمریکا ارائه می شود .

شرایط تحصیل رشته پرستاری در آمریکا

ایالات متحده آمریکا کشوری در قاره آمریکای شمالی می باشد که به دلیل پیشرفته بودن آن در زمینه های مختلف هم اکنون یکی از بزرگترین قدرت های جهان به شمار می رود .

واشنگتن دی سی ( پایتخت ) نیویورک ، لس آنجلس ، شیکاگو ، هوستون ، فیلادلفیا از مشهورترین شهرهای ایالات متحده آمریکا به شمار می روند .

ایالات متحده آمریکا با کانادا و مکزیک همسایه است . جمعیت آمریکا در حدود 325 میلیون نفر می باشد و اکثریت مردمش پیرو مذهب مسیحیت هستند .

مطالعه پرستاری در خارج از کشور می تواند چالش برانگیز باشد ، اما چیزی که باید خیلی به آن توجه داشته باشید بحث آموزش و تجربیات کاری آینده شما است .

اگر مایل به تحصیل رشته پرستاری در آمریکا هستید ، خوشحال خواهید شد که بدانید این عالی ترین انتخاب ، برای بسیاری از دانشجویان بین المللی است .

تقاضا برای پرستاران در ایالات متحده بیش از عرضه است ، پس اطمینان داشته باشید هنگامی که دوره پرستاری خود را کامل می کنید ، فرصت های شغلی عالی برای شما وجود خواهید داشت .

برنامه های پرستاری در آمریکا

برای تحصیل رشته پرستاری در آمریکا چند گزینه در دسترس است ، از جمله دیپلم پرستاری ، مدرک کارشناسی یا مدرک کارشناسی ارشد .

دیپلم پرستاری برنامه های مبتنی بر بیمارستان است که در کنار آموزش های پرستاری نیز تمرین های فراوانی را انجام می دهند .

این سبک تجربی از یادگیری دانشجویان را با دانش پایه مراقبت های پرستاری فراهم می کند ؛ آنها همچنین آموزش مکمل در موضوعات ریاضی و علمی را دریافت خواهند کرد .

مدرک لیسانس در پرستاری حدود چهار سال تحصیلی تمام وقت است . این برنامه چهار ساله مجموعه ای جامع از دانش و مهارت را برای یک پرستار فراهم می کند .

دانشجویان ممکن است تصمیم به تکمیل برنامه چهار ساله کارشناسی خود داشته باشند ، به این ترتیب آنها می توانند به مدیریت ، پرستاری پیشرفته ، مشاوره پرستاری ، تدریس و یا نقش پژوهشی بپردازند . دوره تحصیل رشته پرستاری در آمریکا شامل دروس زیر است :

 • آناتومی و فیزیولوژی
 • میکروبیولوژی
 • بیوشیمی
 • تغذیه
 • آمار
 • مراقبت از بیمار
 • علم شیمی
 • روانشناسی
 • قانون سلامت و اخلاق
 • پژوهش پرستاری
 • سیاست بهداشت و درمان
 • مقدمه ای بر پرستاری حرفه ای

برنامه های پرستاری در آمریکا

کارشناسی ارشد در پرستاری ( Master of Science in Nursing )

این برنامه ها شامل انواع رشته های پرستاری می شوند. این برنامه های پیشرفته شامل رشته هایی نظیر پرستاری نوزادان ، پرستاران بالغ ، پرستاری بهداشت زنان ، پرستار کودکان و غیره هستند .

دکترای پرستاری ( Doctor of Nursing Practice )

این برنامه ها بر آموزش در روش های تحقیقاتی، از جمله تجزیه و تحلیل داده ها و آمار، تاریخ و فلسفه علوم پرستاری تمرکز دارد. تحصیلات پرستاری در آمریکا برای یک DNP به طور معمول تا 18 تا 30 ماه پس از MSN طول می کشد .

ارزیابی مدارک تحصیلی پرستاری آمریکا

خارجیانی که مایل به تحصیل رشته پرستاری در آمریکا هستند ، مجبورند درجه های قبلی خود را توسط متخصصان ارزیابی کنند تا ببینند کجا و در کدام ایالت آمریکا می توانند برای تحصیل درخواست بدهند .

بعضی از موسسات آموزشی برای ارزیابی مدارک تحصیلی یا شغلی متقاضی ، نیازمند ثبت نام کنندگان و اعضای رسمی مجلس دانشگاهی آمریکا می باشند .

دیگران از کمیسیون در مورد فارغ التحصیلان دانشکده های پرستاری خارجی می پرسند که پرونده یک متقاضی را ارزیابی کنند . مهم است که توجه داشته باشید که در بسیاری از موارد ، آموزش و پرورش و آموزش قبلی و همچنین تجربه کاری که در خارج از آمریکا دارید ، در روند پذیرش شما برای ادامه تحصیل در آمریکا بسیار موثر است .

درخواست و پذیرش تحصیل پرستاری در آمریکا

قبل از درخواست برنامه پرستاری در ایالات متحده ، شما باید کپی مدارک تحصیلی و دیپلم خود را تهیه کنید و آنها را به موسسه آموزشی مورد نظر خود در ایالات متحده ارسال کنید .

قبل از اینکه به آنها مراجعه کنید ، باید با دانشگاهی که به آن علاقمند هستید حداقل یک سال ارتباط برقرار کنید . به یاد داشته باشید که بسیاری از کالج ها و دانشگاه ها فضاهای محدودی برای دانشجویان بین المللی دارند .

اگر بخواهید به تحصیل رشته پرستاری در آمریکا بپردازید ، باید بدانید که حتما باید مهارتهای زبان انگلیسی قوی داشته باشید ، برای آگاهی بیشتر نگاهی به شرایط پذیرش دانشگاه های آمریکا در سایت موسسه بیندازید .

خوشبختانه بسیاری از کالج ها و دانشگاه ها دوره های فشرده زبان انگلیسی را به عنوان زبان دوم ارائه می دهند . همه دانشجویان آینده نگر که زبان مادری آنها انگلیسی نیست ، معمولا قبل از تحصیل در آزمون زبان انگلیسی به عنوان زبان خارجی ( TOFEL ) یا سیستم آزمون زبان انگلیسی بین المللی ( IELTS ) مورد نیاز است .

علاوه بر این ، اگر شما مایل به تمرین پرستاری در آمریکا هستید ، ممکن است لازم باشد آزمونهای پیشرفته انگلیسی مانند تست انگلیسی صحبت شده ( TSE ) و آزمون زبان انگلیسی ( TWE ) را انجام دهید .

دوره های تخصصی پرستاری در آمریکا

مدرک دکترای پرستاری The Associated Degree in Nursing ) AND ) ؛ این برنامه ها 15 ماه یا دو سال است . آنها معمولا در کالج های محلی ارائه می شوند و اغلب نیاز به کلاس های خاصی دارند . این برنامه ها بر مهارت های پرستاری فنی تمرکز می کنند .

کسانی که این برنامه را کامل می کنند ، می توانند بیمار را درمان و آموزش دهند و همچنین حمایت عاطفی خانواده های بیماران را فراهم کنند . همه ADN ها برای کسب مجوز پرستاری باید یک معاینه صدور مجوز ملی ( مجوز صدور مجوز شورای ملی ) داشته باشند .

Licensed Practical Nurse ) LPN ) ؛ معمولا یک سال طول می کشد و در بیشتر کالج ها در ایالات متحده ارائه می شود . آنها معمولا نیازی به کلاسهای پیشنهادی ندارند .

یک دوره آموزش پایه برای مراقبت از بیمار ( شامل علائم حیاتی ، نظارت بر بیمار ) را فراهم می کند . تمام LPN ها باید یک امتحان ملی صدور مجوز برای صدور گواهینامه دولتی را پشت سر بگذرانند .

پروتکل پرستار خبره در آمریکا ؛ معمولا از 24 تا 48 ماه طول می کشد . این دوره ها با روش بیهوشی و استفاده از دانش در مشکلات بالینی مواجه هستند . این درجه بسیار تخصصی است و برای برخی پرستاران فرصت های اشتغال هیجان انگیزی را باز می کند .

درآمد پرستاران در آمریکا

میانگین درآمد متوسط 640 تا 660 دلار در سال ، پرستاری حرفه ای را برای کارکنان حرفه ای جذاب می کند . موقعیت جغرافیایی و هزینه زندگی نیز بر درآمد پرستاران تأثیر می گذارد . در زیر لیستی از پنج ایالت با بالاترین میانگین دستمزد برای پرستاران ثبت شده است :

 • کالیفرنیا
 • هاوایی
 • ماساچوست
 • آلاسکا
 • اورگان

کار پرستاران در آمریکا

صنعت مراقبت بهداشتی آمریکا با سرعت در حال گسترش است و این گسترش نیاز فوری آمریکا به متخصصان پزشکی و پیراپزشکی را ایجاد می کند .

بر اساس آمار دفتر آمار کارگری ، بیش از 2.7 میلیون پرستار در ایالات متحده کار می کنند و حدود 60 درصد آنها در بیمارستان ها کار می کنند .

کار پرستاران در آمریکا

آنها همچنین می توانند در کلینیک ها ، دفاتر پزشکان ، مراکز بهداشتی درمانی ، خدمات مراقبت های حیاتی و بلند مدت ، سازمان های دولتی ، ارتش ، مدارس و سازمان های توانبخشی پیدا کنند .

اخذ ویزای دانشجویی آمریکا

هنگامی که شما توسط یک کالج یا دانشگاه قبول شده اید ، باید یک ویزای F-1 درخواست کنید . ویزای دانشجویی F-1 شما اجازه میدهد تا در محیط دانشگاه به صورت نیمه وقت کار کنید .

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد ویزای تحصیلی آمریکا ، از مشاورین ما برای تحصیل و اعزام دانشجو به آمریکا راهنمایی بخواهید . مقاله فوق در باب تحصیل رشته پرستاری در آمریکا از طرف همکاران موسسه مهر آفرین رجبی خدمت شما عزیزان ارائه گردید . برای دریافت مشاوره رایگان با دفاتر همکار موسسه در شهرهای تهران و شیراز تماس حاصل نمایید .

Rate this post
بازگشت به لیست

4 دیدگاه در “تحصیل رشته پرستاری در آمریکا

 1. آرزو یحیی نژاد گفت:

  کارشناس پرستاری هستم و در رابطه با مهاجرت از طریق ویزای تحصیلی به امریکا مشاوره میخواستم

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   شما برای تحصیل پرستاری در آمریکا نیاز دارید که به زبان انگلیسی مسلط باشید و در کنار مدرک زبان انگلیسی باید مدرک جی ار ای هم داشته باشید وبا پرداخت هزینه تحصیل کنید و با شرایط کنونی ویزا کشور آمریکا بهتون پیشنهاد میکنیم که تحصیل ارشد خود را در کانادا یا یک کشور اروپایی داشته باشید و برای مقطع دکتری از آن کشورها برای آمریکا اقدام کنید.

   با تشکر از سوال شما

 2. زهرا گفت:

  سلام، من لیسانس اتاق عمل دارم. میخواستم بدونم برای ارشد پرستاری آمریکا چه مدارک و امتحاناتی رو پیش رو دارم.
  آیا لیسانس اتاق عمل رو بعنوان لیسانس پرستاری میپذیرن؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید.

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   خیر .برای پذیرش مقطع کارشناسی ارشد رشته انتخابی شما نمیتواند متفاوت از رشته کارشناسی باشد و باید مرتبط باشد .

   با تشکر از سوال شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.