ارمنستان

تحصیل رشته داروسازی در ارمنستان

تحصیل رشته داروسازی در ارمنستان

تحصیل رشته داروسازی در ارمنستان با دوره کارشناسی آغاز می شود ، مدت زمان این دوره تحصیلی 4 سال است و دانشجویان ملزم به گذراندن 180 واحد درسی هستند ، برنامه کارشناسی داروسازی برای همه متقاضیانی طراحی شده که می خواهند در زمینه داروسازی ، داروسازی ، دانش تئوری و عملی عمیق کسب کنند ، فعالیتهای حرفه ای خود را با تحقیق ، توسعه و تولید داروها و همچنین انجام تحقیقات در مراکز علمی مربوط مرتبط سازند.

داروسازی ، علم و هنر مربوط به تهیه و استاندارد سازی داروها است ، محدوده این رشته تحصیلی خاص دارونیست و می تواند کشت گیاهانی که به عنوان دارو استفاده می شوند ، سنتز ترکیبات شیمیایی با ارزش دارویی و تجزیه و تحلیل عوامل دارویی را در بر بگیرد.

داروسازان مسئول تهیه دوزهای دارویی مانند قرص ، کپسول و محلول های استریل تزریقی هستند ، این رشته تحصیلی در بین محبوب ترین رشته ها در زمینه پزشکی در سراسر جهان قرار دارد و رقابت برای ورود به این رشته بالا است.

در ادامه با ویژگی های تحصیل رشته داروسازی در ارمنستان آشنا خواهیم شد ، شما می توانید با شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تماس گرفته و از جزئیات تحصیل در این کشور مطلع شوید.

پیش تر هم در همین سایت در مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ارمنستان تمام جزئیات مربوط به تحصیل در رشته های علوم پزشکی را به طور کامل شرح داده ایم ، از هزینه ها گرفته تا نحوه دریافت بورسیه تحصیلی را در آن مقاله بخوانید.

داروسازان در سراسر جهان داروهای پزشکان ، دندانپزشکان و دامپزشکان را ترکیب می کنند و در درمان بیماری ها نقش به سزایی دارند ، هدف برنامه تحصیلی داروسازی در دانشگاه های ارمنستان آماده سازی داروسازان واجد شرایط و حرفه ای است که به خوبی با دانش عملی و نظری مجهز هستند ، فارغ التحصیلان رشته داروسازی از دانشگاه های ارمنستان دارای تفکر تحلیلی هستند و قادر خواهند بود در زمینه داروسازی تحقیق کنند ، دارو های جدید تولید کنند ، به تولید دارو کمک کنند و همچنین در مراکز تحقیقاتی علمی به دنبال شغل باشند.

بررسی تحصیل در رشته داروسازی در ارمنستان

پس از اتمام دوره کارشناسی علاقمندان می توانند وارد بازار کار شده یا در مقطع کارشناسی ارشد به مدت 2 سال ادامه تحصیل دهند ، در این مقطع تحصیلی دانشجویان ملزم به گذراندن 120 واحد درسی می باشند ، فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد در زمینه داروسازی ملزم به گذراندن دوره کار آموزی در داروخانه ها یا شرکت های داروسازی می باشند.

تحصیل رشته داروسازی در ارمنستان

دوره های پری مدیکال برای داروسازی

علاقمندان تحصیل در رشته داروسازی در دانشگاه های ارمنستان که به زبان ارائه شده برای رشته داروسازی در دانشگاه های این کشور مسلط نیستند می توانند در دوره پری مدیکال یا مقدماتی شرکت کنند ، مدت زمان این دوره 1 سال است و برای دانشجویان خارجی به زبان انگلیسی برگزار می شود ، هزینه شرکت در این دوره یک ساله 100000 درام می باشد ، البته باید توجه داشت که این دوره الزامی نیست.

بهترین دانشگاه های داروسازی ارمنستان

ارمنستان دارای دانشگاه های متعددی است که برخی از آن ها در یک زمینه خاص مانند پزشکی یا مهندسی و برخی دیگر در همه رشته های تحصیلی از سراسر جهان دانشجو می پذیرند ، از میان این دانشگاه ها چند دانشگاه این کشور در بین برترین دانشگاه های جهان رتبه بندی شده اند ، در ادامه با بهترین دانشگاه های داروسازی ارمنستان آشنا خواهیم شد.

بهترین دانشگاه های داروسازی ارمنستان

داروسازی در دانشگاه پزشکی دولتی ایروان

دانشگاه پزشکی ایروان یک دانشگاه پزشکی ارمنی پیشرو است که در ایروان ، ارمنستان واقع شده است ، پردیس دانشگاه پزشکی در مرکز شهر در خیابان کوریون واقع شده است ، این محل ساختمان های زیر یعنی ساختمان اصلی دانشگاه ، ساختمان اداری ، ساختمان آزمایشگاه ، ساختمان تشریحی و ساختمان کلینیک های دندانپزشکی است.

مدیریت دانشگاه دولتی پزشکی ایروان بر اساس قوانین جمهوری ارمنستان و منشور دانشگاه ، بر اساس خودگردانی و در کنار اصول مدیریت منحصر به فرد و شراکت انجام می شود ؛ در حال حاضر ، YSMU دارای هفت دانشکده یعنی پزشکی عمومی ، دندانپزشکی ، داروسازی ، بهداشت عمومی ، پزشکی نظامی ، مرکز آموزش حرفه ای و مداوم می باشد.

تحصیل رشته داروسازی در دانشگاه سنت ترزا

دانشگاه پزشکی سنت ترزا یک موسسه پزشکی عالی است که در ایروان ارمنستان واقع شده است و در سال 1992 پس از سنت ترزا توسط لاریسا هامبرتسومیان تأسیس شد ، وقتی صحبت از سیستم آموزشی می شود ، دانشگاه پزشکی سنت ترزا به یک موسسه پزشکی فوق العاده قوی تبدیل می شود که دارای دانش پژوهان ، کارکنان با تحصیلات عالی و اختصاصی است و از نظر ارائه آموزش با کیفیت بالا به دانشجویان سراسر جهان با رویکرد عملی و چند فرهنگی محیط شناخته شده است ، دانشگاه پزشکی سنت ترزا یکی از مقاصد محبوب برای تحصیل در زمینه های پزشکی در بین تمام دانشگاه های ارمنستان است.

رشته داروسازی در دانشگاه هایبوساک ایروان

دانشگاه هایبوساک ایروان توسط آکادمیسین لوون هارتیونیان در سال 1991 تاسیس شد ، این دانشگاه دارای سه دانشکده بود که در زمینه پزشکی ، اقتصاد و فناوری غذا دانشجو جذب می کردند ، در سال 1997 دانشکده علوم انسانی افتتاح شد ، در سال 2000 موسسه مطالعات شرقی و روابط بین الملل پس از پیوستن لازاریان به دانشگاه آغاز به کار کرد و در طول دو دهه گذشته چندین موسسه به این دانشگاه افزوده شده است و در حال حاضر دارای دانشکده های دانشکده حقوق و روابط بین الملل بعد از لازاریان ، دانشکده پزشکی ، شعبه شیراکاتسی گیومری ، دانشکده اقتصاد ، دانشکده طراحی روسلین و دانشکده علوم انسانی می باشد ، رشته داروسازی یکی از رشته های تحصیلی ارائه شده در دانشکده پزشکی این دانشگاه است.

هزینه تحصیل داروسازی در ارمنستان

هزینه تحصیل در دانشگاه های ارمنستان مقرون به صرفه است ، البته این هزینه بسته به رشته و مقطع تحصیلی ، دانشگاه محل تحصیل و ملیت دانشجو متفاوت است ، هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی برای دانشجویان بین المللی در دانشگاه های ارمنستان 1600000 درام در هر سال تحصیلی است.

هزینه های زندگی در جمهوری ارمنستان نسبت به سایر کشورهای اروپایی نسبتا کمتر است ، با این حال هزینه های زندگی بسته به شیوه زندگی متفاوت است و متوسط هزینه زندگی در ارمنستان برای دانشجویان بین المللی حدود 275،000 تا 355،000 درام ارمنستان است این شامل اقامت ، غذا ، آب و برق و سایر هزینه های ضروری بود.

هزینه تحصیل سایر رشته ها در دانشگاه های ارمنستان را در مقاله تحصیل در ارمنستان بخوانید.

چارت درسی داروسازی در دانشگاه های ارمنستان

دانشجویان محصل در رشته داروسازی در دانشگاه های ارمنستان در مقطع کارشناسی ملزم به گذراندن دروس اختیاری و اجباری هستند ، دروس اجباری موضوعات اساسی تخصص داروسازی است و در کل فرایند مطالعه مورد مطالعه قرار می گیرد.

چارت درسی داروسازی در دانشگاه های ارمنستان

در عین حال ، آنها برای همه دانشجویان تخصص مورد نیاز است این دروس شامل

زیست شناسی ، فیزیولوژی بر اساس آناتومی ، پاتوفیزیولوژی ، شیمی تجزیه ، شیمی تحلیلی ، شیمی عمومی و معدنی ، شیمی ارگانیک ، شیمی دارویی ، فیزیولوژی بر اساس آناتومی ، شیمی سم شناسی ، میکروبیولوژی ، بیوشیمی ، میکروبیولوژی 2 ، مدیریت دارویی و اقتصاد ، داروسازی ، داروشناسی و غیره است.

دروس اختیاری علاوه بر دروس اجباری ، دانشجویان این فرصت را دارند که از بین دروس انتخابی انتخاب کنند ، انتخاب موضوعات انتخابی به ترجیحات دانشجویان و برنامه های شغلی آینده بستگی دارد ، این دروس شامل طراحی و سنتز دارو ، تغذیه ، گیاه درمانی ، ایمنی شناسی ، آرایشی و بهداشتی ، اقتصاد و تجارت دارو، همه گیرشناسی ، بیوتکنولوژی وکنترل کیفیت دارو است.

ترم آخر برنامه کارشناسی به طور کامل به کارآموزی حرفه ای ، دفاع از پایان نامه و امتحانات نهایی اختصاص دارد ، کارآموزی 8 هفته طول می کشد ، در کارگاه های مختلف داروخانه ها برگزار می شود ، در این مدت دانشجو پایان نامه خود را آماده می کند و 2 هفته اضافی برای آمادگی دفاعی به او مهلت داده می شود ، صندلی داروسازی اطمینان می دهد که موضوعات پایان نامه با اولویت های داروسازی و توسعه مراقبت های بهداشتی مطابقت دارد.

بورسیه رشته داروسازی در ارمنستان

اگر چه هزینه تحصیل در دانشگاه های ارمنستان در مقایسه با کشور های اروپایی پایین است دانشگاه های این کشور برای دانشجویان برتر بورسیه هایی تدارک دیده اند که این بورسیه ها کل یا بخشی از هزینه تحصیل دانشجو را پوشش می دهند ، در ادامه با تعدادی از آن ها آشنا می شویم.

بورسیه رشته داروسازی در ارمنستان

بورسیه دانشگاه پزشکی دولتی ایروان

به دانشجویان YSMU فرصتی عالی برای دستیابی به بورسیه های مختلف اعطا می شود ، نامزد های بورسیه تحصیلی ذکر شده با در نظر گرفتن معیار های نظیر برتری تحصیلی مطلق ، انتشارات علمی ، دانش زبان خارجی ، شرکت در مسابقات جمهوری ، بین المللی ، المپیاد ، جلسات علمی دانشجویی و مشارکت در فعالیتهای علمی و اجتماعی دانشکده های دانشگاه انتخاب می شوند.

بورسیه دانشگاه سنت ترزا

دانشگاه سنت ترزا یکی دیگر از دانشگاه های ارائه دهنده رشته داروسازی است که به دانشجویان خود بورسیه تحصیلی اعطا می کند ، البته باید توجه داشت که این بورسیه بر اساس شایستگی طراحی شده و تنها دانشجویان برتر در سال تحصیلی گذشته یا دانشجویانی که دارای مقام در المپیاد یا مسابقات جهانی است واجد الشرایط دریافت این بورسیه هستند ، این بورسیه می تواند کل هزینه تحصیل یک دانشجو یا بخشی ازآن در یک سال تحصیلی را پوشش دهد.

زبان تحصیل داروسازی در ارمنستان

با توجه به این امر که زبان رسمی کشور ارمنستان زبان ارمنی است ، دروس در دانشگاه های این کشور به زبان ارمنی ارائه می شوند ، البته دانشگاه های این کشور برای جذب دانشجویان بین المللی دروس خود را علاوه بر زبان ارمنی به زبان انگلیسی و یا روسی ارائه می دهند ، برای پذیرش در دانشگاه های داروسازی در ارمنستان نیازی به ارائه مدرک زبان نیست و علاقمندان تحصیل در این رشته می توانند در دوره مقدماتی در دانشگاه های این کشور شرکت و دانش زبان خود را گسترش دهند.

آزمون های ورودی داروسازی در ارمنستان

برای پذیرش در رشته داروسازی در دانشگاه های ارمنستان آزمون ورودی برگزار نمی شود و ملاک پذیرش دانشجویان اتمام دوره دبیرستان و نمره دروس زیست شناسی ، فیزیک و ریاضی در دوره دبیرستان است.

مزایا و معایب تحصیل داروسازی در ارمنستان

علاقمندان تحصیل در خارج از کشور بایستی هنگام انتخاب مقصد تحصیلی خود دقت کنند و علاوه بر بررسی مزایای تحصیل در کشور مورد نظر خود با معایب تحصیل در آن کشور آشنا شود تا با انتخابی مناسب دشواری های تحصیل در خارج از کشور را به حداقل رسانده و آینده ای مطمئن برای خود رقم بزنند ، به طور قطع تحصیل داروسازی در ارمنستان مزایای متعددی دارد اما مانند سایر نقاط با چالش هایی رو به رو است ، در ادامه با مزایا و معایب تحصیل داروسازی در ارمنستان آشنا می شویم.

مزایا و معایب تحصیل داروسازی در ارمنستان

مزایای تحصیل داروسازی در ارمنستان

  • هزینه تحصیل مقرون به صرفه
  • امکان تحصیل به زبان انگلیسی
  • عدم نیاز به شرکت در آزمون ورودی
  • عدم نیاز به ارائه مدرک تافل و یا آیلتس
  • هزینه زندگی مقرون به صرفه

معایب تحصیل داروسازی در ارمنستان

  • دانشگاه های علوم پزشکی ارمنستان مورد تایید وزارت بهداشت ایران نیستند
  • نیاز به فراگیری زبان ارمنی برای ارتباط با اساتید و گذراندن دوره کارآموزی

بازار کار و درآمد داروسازی در ارمنستان

دانشجویانی که موفق به اخذ مدرک کارشناسی در رشته داروسازی از دانشگاه های ارمنستان شده اند ممکن است به عنوان داروساز یا داروشناس در داروخانه ها ، شرکت های تولید دارویی ، مراکز تحقیقات علمی و بسیاری از موسسات مرتبط دیگر استخدام شوند ، فارغ التحصیلان این برنامه همچنین ممکن است در موقعیت های مختلف مرتبط در زیرساخت های دولتی استخدام شوند.

فارغ التحصیلان می توانند به عنوان یک داروساز در بیمارستان ها ، کلینیک ها ، داروخانه ها یک حرفه موفق داشته باشند و همچنین بخشی جدایی ناپذیر از صنعت داروسازی شوند ؛ آنها همچنین می توانند تجارت خرده فروشی یا عمده فروشی خود را در این زمینه راه اندازی کنند ، در عین حال پیشرفت های حرفه ای بیشتری را به عنوان محقق یا تکنسین دارو حفظ کنند.

فارغ التحصیلان این رشته تحصیلی می توانند در شرکت ها و بخش هایی مانند مراکز تحقیقاتی ، شرکتهای دارویی ، صنایع غذایی ، صنایع شیمیایی و محیط زیست ، شرکت های لوازم آرایشی و سایر محصولات بهداشتی ، دفتر داروخانه ، مراکز بیمارستانی و سایر خدمات بهداشتی ، اداره بهداشت ، مشاوران و مراکز آموزشی مشغول به کار شوند.

فردی که به عنوان داروساز در ارمنستان کار می کند معمولا ماهیانه حدود 992،000 درام ارمنستان درآمد دارد ، حقوق بین 476،000 AMدرام تا 1،560،000 درام ارمنستان است.

حقوق و دستمزذ مشاغل دیگر در ارمنستان را در مقاله کار در ارمنستان بخوانید.

سوالات پر تکرار تحصیل داروسازی در ارمنستان

مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این مقاله سعی کردند شما را با چگونگی و شرایط تحصیل رشته داروسازی در ارمنستان آشنا کنند ، شما همواره می توانید با استفاده از بخش دیدگاه ، با مشاوران ما در تماس باشید و از راهنمایی آنها بهره مند شوید.

دوره پری مدیکال برای تحصیل رشته داروسازی درارمنستان به چه صورت برگزار می شود؟

، مدت زمان این دوره 1 سال است و برای دانشجویان خارجی به زبان انگلیسی برگزار می شود ، هزینه شرکت در این دوره یک ساله 100000 درام می باشد ، البته باید توجه داشت که این دوره الزامی نیست.

بهترین دانشگاه برای تحصیل رشته داروسازی درارمنستان کدام است؟

دانشگاه پزشکی ایروان یک دانشگاه پزشکی ارمنی پیشرو است که در ایروان ، ارمنستان واقع شده است

هزینه تحصیل رشته داروسازی در ارمنستان چقدر است؟

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی برای دانشجویان بین المللی در دانشگاه های ارمنستان 1600000 درام در هر سال تحصیلی است.

آزمون ورودی داروسازی ارمنستان چگونه است؟

برای پذیرش در رشته داروسازی در دانشگاه های ارمنستان آزمون ورودی برگزار نمی شود و ملاک پذیرش دانشجویان اتمام دوره دبیرستان و نمره دروس زیست شناسی ، فیزیک و ریاضی در دوره دبیرستان است.

حقوق یک داروساز در ارمنستان چقدر است؟

فردی که به عنوان داروساز در ارمنستان کار می کند معمولا ماهیانه حدود 992،000 درام ارمنستان درآمد دارد ، حقوق بین 476،000 AMدرام تا 1،560،000 درام ارمنستان است.

در این مقاله مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی ، تحصیل رشته داروسازی در ارمنستان را بررسی کرده و شرایط تحصیل در این رشته را بیان کردند ، در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر موسسه در شیراز و تهران تماس بگیرید ، همچنین می توانید برای تحقیق و بررسی بیشتر مقالات دیگر سایت در زمینه داروسازی را بخوانید ، پیشنهاد ما مطالعه مقاله تحصیل رشته داروسازی در ترکیه است ، هزینه های پایین و فرهنگ مشابه ، دانشجویان ایرانی را به سمت دانشگاه های معتبر ترکیه سوق می دهد.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *