هزینه های تحصیل پزشکی در دانمارک

هزینه های تحصیل پزشکی در دانمارک

دانشگاه های دانمارک که از بهترین دانشگاه های اروپا هستند ارائه دهنده انواع رشته های تحصیلی با کیفیتی بسیار بالا می باشند . یکی از رشته های تحصیلی بسیار پرطرفدار در این کشور پزشکی می باشد ، به طور کلی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانمارک نیز مانند سایر کشورهای دنیا نسبت به سایر رشته های دانشگاهی هزینه ی بیشتری می طلبد و هر دانشجویی قبل از اقدام بایستی از آنها آگاهی داشته باشد . شرایط تحصیل پزشکی در دانمارک تقریبا مشابه دیگر کشور های اروپایی می باشد اما مسلما تفاوت هایی وجود دارد از جمله این تفاوتها هزینه دانشگاه ها در این کشورها است . کارشناسان مجرب موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی مشاوره های لازم در زمینه ی آشنایی کامل شما با هزینه های تحصیل پزشکی در دانمارک را در اختیار علاقه مندان تحصیل پزشکی در این کشور قرار می دهد .

بررسی هزینه های تحصیل پزشکی در دانمارک

تحصیل در کشورهای خارجی راهی برای کسب تجربه و کشف مناطق جدید ، فرهنگ ها و زبان های آنهاست . کشور دانمارک یکی از امن ترین ها برای تحصیل در کشورهای اروپایی است و از لحاظ رفاه اقتصادی و اجتماعی در سطح بسیار بالایی قرار دارد . دانمارک با آب و هوایی معتدل و چهار فصل واقع در شمال اروپا و جزو کشورهای اسکاندیناوی می باشد .

جمعیت آن 6 میلیون ، واحد پولی آن کرون ( در حال حاضر هر یورو معادل ۷.۵ کرون دانمارک است ) و زبان رسمی مردمش زبان دانمارکی است . اکثر مردم دانمارک پیرو مذهب مسیحیت می باشند . پایتخت دانمارک کپنهاک و برخی از شهرهای مهم آن ، آرهوس ، آلبورگ و اودنسه است . این کشور در زمینه ی تولید دارو و تجهیزات پزشکی بسیار توانمند عمل میکند .

تحصیل در تمامی مقاطع در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی دانمارک امکان پذیر می باشد . اولین شرط پذیرش دانشگاه های پزشکی دانمارک قبولی در کنکور سراسری ایران است . یعنی متقاضی حتما باید مدرک قبولی در رشته پزشکی از سازمان سنجش را به دانشگاه مورد نظر در دانمارک ارائه دهد .

دومین شرط پذیرش ورود از طریق نام نویسی در کالج می باشد ، این روش برای افرادی که مدرک قبولی کنکور سراسری را ندارند فرصت مناسبی محسوب می شود . دانمارک در رشته های داروسازی ، پزشکی ، دندانپزشکی یا دامپزشکی و بهداشت صنایع غذایی فوق العاده پیشرفته است و به متقاضیان مهاجرت تحصیلی به دانمارک اکیدا توصیه می شود در صورت توانایی در یکی از رشته ها ی نامبرده تحصیل نمایند .

هزینه تحصیل پزشکی دانشگاه کپنهاگ و آرهوس

دانشگاه کپنهاگ که در شهر کپنهاگ کشور دانمارک و در سال ۱۴۷۹ میلادی تاسیس شده است قدیمی ترین دانشگاه و مرکز تحقیقاتی این کشور است . هزینه هر ترم تحصیلی رشته پزشکی در این دانشگاه برابر با 8000 تا 10000 دلار در هر ترم است . این دانشگاه دو نوع اقامت خوابگاه و آپارتمان اجاره ای را برای دانشجویان خود مهیا می کند .

دانشگاه کپنهاگ دانمارک

امکان استفاده از خوابگاه برای دانشجویان تنها در دو ترم اول تحصیل در این دانشگاه امکانپذیر می باشد ، پس از اتمام این دوره خود دانشگاه به دانشجویان کمک می کند تا خانه هایی را در سطح شهر پیدا کنند . هزینه اجاره آپارتمان برای یک ماه به شرح زیر است :

آپارتمان یک خوابه در شهر 8،900 دلار
آپارتمان یک خوابه خارج از شهر 6500 دلار
آپارتمان سه خوابه در شهر 16،000 دلار
آپارتمان سه خوابه خارج از شهر 12،000 دلار

نمودار کلی هزینه زندگی در دانشگاه کپنهاک نیز به شرح زیر است :

هزینه های مسکن، آب و برق : ۷۰۰۰ – ۴۵۰۰ کرون در ماه
اقلام غذایی و هزینه های روزانه : ۲۵۰۰ – ۱۵۰۰ کرون در ماه
کتاب و سایر اقلام آموزشی : ۲۰۰۰ – ۱۵۰۰ کرون در ماه
حمل و نقل عمومی محلی : ۱۰۰۰ – ۶۰۰ کرون
فعالیت های اوقات فراغت : ۲۰۰۰ کرون در ماه

هزینه تحصیل پزشکی در دانمارک در دانشگاه آرهوس حدود 16000 تا 18000 دلار می باشد و مدارک دانشگاهی دانشگاه آرهوس نیز دارای اعتبار بین المللی می باشد. توجه داشته باشید که هزینه ها ممکن است از یک سال به سال دیگر متفاوت باشد . همچنین یکی دیگر از روش های کاهش هزینه های تحصیل پزشکی در دانمارک استفاده از بورسیه تحصیلی است . بورسیه در دانشگاه های این کشور معمولا به افراد با رزومه های بالا تعلق می گیرد در صورت دریافت بورسیه از دانشگاه های این کشور تحصیل رایگان در دانمارک برای دانشجویان پزشکی امکان پذیر میگردد .

سیستم آموزش پزشکی در دانمارک

آموزش عالی در دانمارک برای دانشجویان اتحادیه اروپا و سوئیس آزاد است . در دانمارک ، دولت دانشجویان خود را برای شرکت در کالج آموزش می دهد . هر دانش آموزی که با والدین خود زندگی نمی کند حدود 5،839 کرون دانمارکی (در حدود 900 دلار) در هر ماه دریافت می کند و نیازی به پرداخت هزینه های دولت نیست .

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانمارک از ارزش بالایی برخوردار است و دولت در حد توان از هزینه های تحصیل پزشکی در دانمارک حمایت می کند . آموزش پزشکی عمومی در دانمارک متشکل از دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در پزشکی است که هر کدام از این دوره ها 6 ترم بوده و جمعا 6 سال به طول می انجامد .

بسیاری از دانشگاه ها برنامه های تحصیلی را به زبان انگلیسی تدریس می کنند ، بنابراین قبل از شروع برنامه ، شما باید یک دانش اساسی از زبان انگلیسی داشته باشید و سطح زبان انگلیسی خود را ارزیابی کنید . متقاضیان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانمارک حتما باید مدرک زبان انگلیسی در سطح آیلتس 7 و مدرک زبان دانمارکی در سطح 3 را از موسسه های مورد تایید دانشگاه های پزشکی دانمارک اخذ نموده باشند . بیشتر دوره ها ی پزشکی به طور کامل به زبان دانمارکی به دانشجویان آموزش داده می شود. همچنین برای اشتغال پزشکان در کشور دانمارک در نهایت یادگیری زبان دانمارکی الزامیست .

هزینه تحصیل در دانمارک

دانشگاه کپنهاگ و دانشگاه جنوبی دانمارک از برجسته ترین مراکز تحقیقاتی در میان کشورهای اسکاندیناوی بوده و در میان دانشجویان بین المللی نیز از میزان تقاضای بالایی برخوردار هستند . دانشگاه Aarhus ، دانشگاه Roskilde ، دانشگاه Alborg نیز از سایر دانشگاه های پزشکی معتبر دانمارک به شمار می روند . همچنین تمامی دانشگاه های ذکر شده در بالا مورد تایید وزارت علوم ایران نیز می باشند .

اولین مرحله پرداخت هزینه توسط دانشجو ، واریز مبلغ 8000 یورو معادل یکسال زندگی و تحصیل در دانمارک است . شهریه دانشگاه های خصوصی در این کشور معمولا بالا می باشد . دانشجویانی که از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و سوئیس برای تحصیل به دانمارک سفر می کنند نیازی به پرداخت شهریه ندارند . دانشجویانی که دارای اقامت دائم داشته و یا اولیاء آنها با وجود اینکه از کشورهای غیر از اتحادیه اروپا بوده اما در دانمارک مشغول کار باشند ، نیز شهریه پرداخت نمی کنند .

کشورهایی که جزء اتحادیه اروپا نیستند بایستی مبلغی بین 8000-10000 دلار آمریکا برای هر ترم تحصیلی بپردازند . دانشجویان پزشکی در حین تحصیل می توانند بیست ساعت در هفته کار کنند و حداقل دستمزد در دانمارک از 20 دلار یا 21 دلار است که دانشجو می تواند با آن بخش قابل توجهی از هزینه های تحصیل پزشکی در دانمارک را پرداخت نماید .

هزینه زندگی در دانمارک

هزینه زندگی در دانمارک

هزینه زندگی در دانمارک نسبتا بالاست و در ماه به حدود 900 کرون می رسد . دانمارک نسبت به کشورهای دیگر اروپایی میزان مالیات بالاتری دارد ( در سال گذشته ، دانمارک بالاترین نرخ مالیات بر درآمد شخصی را داشته است) اما برای افرادی که برای بازار کار مورد نیاز مهاجرت به دانمارک را انتخاب می کنند شرایط ویژه ای در نظر گرفته شده است ، دولت در 5 سال اول میزان مالیات مهاجرین تحصیلی را تا سقف 30 درصد در سال کاهش می دهد .

میانگین هزینه غذا در دانمارک بسیار گران است . اگر در رستوران می خواهید غذا بخورید باید یک وعده غذایی ارزان را انتخاب نمایید . هزینه های حمل و نقل – سفر قطار در سراسر دانمارک حدود 80 دلار است .
*دانشجویان بین المللی می توانند از کارت های اعتباری بین المللی در دانمارک استفاده کنند . اما استفاده از این کارت ها برای خرید روزانه توصیه نمی شود . بنابراین بهتر است حسابی را در دانمارک افتتاح کنند.

موسسه مهر آفرین رجبی میتواند در کوتاه ترین زمان ممکن با داشتن بهترین کارشناسان امور مهاجرتی به شما در اخذ اقامت و تحصیل در اروپا از جمله دانمارک کمک نماید . شما می توانید جهت کسب هرگونه اطلاعات در خصوص هزینه های تحصیل پزشکی در دانمارک با کارشناسان این موسسه در دفاتر مختلف تماس حاصل نمایید .

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه