تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان به دلیل داشتن زیرساخت های مدرن و سطح بالای آموزش بالا مورد توجه دانشجویان از سراسر جهان است.

Search
Generic filters

لهستان با داشتن یک سیستم آموزشی که در جهان رتبه ۱۰ را دارد ، در حال تبدیل شدن به یک مقصد برتر تحصیلی برای بسیاری از دانشجویان از سراسر کره زمین مخصوصا در رشته های پزشکی و دندانپزشکی است و پزشکی بدون شک در بالای لیست رشته های تحصیلی قرار دارد ، از نظر تعداد دانشجویان ثبت نام شده در آموزش عالی ، لهستان به ترتیب پس از انگلستان ، فرانسه و آلمان در جایگاه چهارم اتحادیه اروپا قرار دارد.

لهستان دارای بهترین دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی در اروپا است که هزینه هایی به مراتب کمتر از بقیه کشور های اروپایی دارد و در صورت داشتن شرایط ، حتی می توانید به صورت رایگان تحصیل کنید!

در ادامه ، کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت 562051 ( موسسه حقوقی رجبی ثبت 40451 ) ، تمام جوانب تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان را شرح خواهند داد ، چنانچه به دنبال تحصیل در سایر رشته های زیر شاخه علوم پزشکی مانند داروسازی یا پرستاری هستید، نیاز هست مقالات مربوط به آن ها را مطالعه نمایید؛ در همین راستا مقاله تحصیل رشته داروسازی در لهستان برای شما آماده شده است.

برای دسترسی راحت تر به عناوین این مقاله، از قسمت فهرست مطالب با کلیک بر روی هر عنوان می توانید به ابتدای محتوای مرتبط با آن عنوان بروید و بخش مورد نظر از تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان را مطالعه نمایید.

فهرست مطالب
تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان

در ویدئو و پادکست ارائه شده ، مدیر محترم هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی به کلیات تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان می پردازند و شما می توانید بدون مطالعه محتوای متنی ، صرفاً با دیدن فیلم و یا گوش کردن پادکست مربوطه، اطلاعاتی کلی از مقاله و شرایط رشته های پزشکی در لهستان بدست بیاورید.

پادکست تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان، انتخابی هوشمندانه در کنار مشاوره های تخصصی!

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

ساختار برنامه های پزشکی لهستان در دوره های شش ساله

دانشکده های پزشکی لهستان ۲ برنامه درسی را ارائه می دهند : یک برنامه ۶ ساله و یک برنامه ۴ ساله پزشکی پیشرفته.

دکترای ۶ ساله برای فارغ التحصیلان دبیرستان است و برای مثال در دانشگاه لودز ۳ سال اول شامل مطالعات پیش بالینی است که شامل مواردی در زمینه آناتومی ، بیوفیزیک ، میکروبیولوژی و فارماکولوژی می شود و ۳ سال بعد، آموزش بالینی را شامل می شود که شامل موضوعات داخلی ، پزشکی عمومی ، جراحی و اطفال است.

برای مثال در دانشگاه یاگیلونیا ، برنامه درسی در هر سال متفاوت است و سال اول علوم پایه را درگیر می کند ، در حالی که سال دوم علوم پایه را با محوریت آسیب شناسی انسانی در بر می گیرد و سال سوم آموزش بر روی تمرینات بالینی متمرکز است ، در حالی که سال چهارم بر آموزش بالینی تأکید دارد ، تکالیف دوره های بالینی و مهارت آموزی از نقاط عطف سال پنجم است ، در حالی که سال ششم بر اساس تجربه بالینی بنا شده است.

ساختار برنامه های تحصیلی پزشکی لهستان در دوره های چهار ساله

برنامه ۴ ساله پزشکی برای دانشجویانی طراحی شده است که قبلا لیسانس گرفته اند ، در دانشگاه پزشکی لودز ، ۲ سال اول مطالعات پیش بالینی شامل بیوشیمی ، هیستولوژی و پاتومورفولوژی را کنترل می کند و ۲ سال بعد مربوط به موضوعات پزشکی بالینی مانند رادیولوژی ، زنان و زایمان و روانپزشکی است.

به عنوان مثال ، برنامه ۴ ساله دانشگاه یاگیلونیا شامل سخنرانی های علوم پایه و مقدمه ای بر تجربه بالینی برای سال اول است ، ظرفیت های اصلی علمی و بالینی در طول سال دوم ایجاد می شود ، در حالی که سال سوم نیاز به چرخش در بخشهای پزشکی و جراحی دارد و سال بعدی مستلزم کارآموزی بالینی است و دانشجو این فرصت را دارد که دوره های انتخابی را در بیمارستان های خارج از لهستان دنبال کند.

دوره های پریمدیکال در لهستان

دوره های پریمدیکال در لهستان با هدف پاسخگویی به نیاز فارغ التحصیلان دبیرستانی طراحی شده است که مایل به تحصیل پزشکی و دوره های اصلی علوم برای آماده سازی موفقیت آمیز در دانشکده پزشکی می باشند.

هدف تمام این دوره ها بهبود توانایی دانشجو در دروس زیست شناسی ، شیمی ، ریاضیات ، فیزیک و افزایش تسلط به زبان انگلیسی یا لهستانی می باشد ، در زیر به بررسی دوره های پریمدیکال در دانشگاه های مختلف برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان پرداخته شده است.

دوره پریمدیکال در دانشگاه ورشو

با توجه به قوانین پذیرش برای بخش انگلیسی ، متقاضیانی در دانشگاه پزشکی ورشو پذیرفته می شوند که در صورت ارائه مدرک دانشگاهی (مدرک لیسانس علوم ) دوره پریمدیکال خود را به مدت حداقل ۱۲۰۰ ساعت قبل از تحصیل در دروس زیست شناسی ، شیمی آلی ، شیمی عمومی و فیزیک یا ریاضی در سطح علمی ) به پایان رسانده اند.

دوره پریمدیکال در دانشگاه لودز

Lodz University

دوره پریمدیکال در دانشگاه لودز

دوره پیش نیاز ( پریمدیکال ) دانشگاه لودز که به زبان انگلیسی تدریس می شود برای دانشجویان بین المللی که قصد دارند برای برنامه های پزشکی و دندانپزشکی اقدام کنند به منظور تکرار و بهبود دانش آن ها در آزمون پزشکی برگزار می شود ، این برنامه همچنین با هدف ایجاد تفاوت دانش داوطلبان در زمینه های پیش نیاز برای کمک به آنها در سال اول تحصیل انجام می شود.

دانشگاه پزشکی لودز این دوره ها را از سال ۲۰۱۳ برگزار می کند و شرکت کنندگان در دوره های پریمدیکال از کشورهایی مانند تایوان ، آلمان ، عربستان سعودی ، ایالات متحده آمریکا ، نیجریه ، هند ، ایران ، ترکیه ، کانادا ، مالزی ، پاکستان ، انگلیس ، برزیل ، عراق و غیره هستند و یک فضای علمی بین المللی را ایجاد می کنند.

Premedical Poznan

دوره پریمدیکال در دانشگاه پوزنان

دوره پریمدیکال دانشگاه پوزنان دانشجویان را برای آزمون ورودی دانشگاه علوم پزشکی پوزنان ( PUMS ) و همچنین سایر برنامه های تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان آماده می کند. جدا از دوره های زیست شناسی ، شیمی ، فیزیک و ریاضیات ، این برنامه فرصتی را برای دستیابی به مهارت های پایه در لهستانی و یا بهبود زبان انگلیسی فراهم می کند.

دوره پریمدیکال در دانشگاه پوزنان

برای شرکت در دوره پریمدیکال دانشگاه پوزنان دانشجویان ملزم به تسلط به زبان انگلیسی می باشند و الزامات کلی برای درخواست این دوره در دانشگاه پوزنان به شرح زیر است:

 • فرم درخواست تکمیل شده
 • ترجمه مدارک تحصیلی تایید شده
 • گذرنامه
 • مدرک زبان انگلیسی
دوره پریمدیکال در دانشگاه پزشکی گدانسک

Gdansk Medical University

دوره پریمدیکال در دانشگاه پزشکی گدانسک

این دوره از ابتدای اکتبر ۲۰۲۱ تا پایان ماه مه ۲۰۲۲ ادامه دارد و به دو ترم تقسیم می شود. فارغ التحصیلی از دوره پریمدیکال پزشکی به شرکت کننده این فرصت را می دهد تا در برنامه ۶ ساله پزشکی در دانشگاه پزشکی گدانسک در سال تحصیلی ۲۰۲۲/۲۰۲۳ پذیرفته شود ، در این دوره همه کلاس ها به زبان انگلیسی برگزار می شود.

داوطلبان پذیرش در دوره پری مدیکال باید:

 • فرم درخواست آنلاین دوره پری مدیکال را در پایگاه داده الکترونیکی داوطلبان ( admission2021.mug.edu.pl ) پر کنند.
 • داوطلبان باید حداقل فارغ التحصیلان دبیرستان باشند ، کمیته پذیرش داوطلبان را بر اساس نمره آنها از دیپلم دبیرستان در دروس زیست شناسی و یک موضوع انتخاب شده از شیمی ، فیزیک و ریاضیات یا موضوعات مرتبط و سطح مهارت های زبان انگلیسی ( تایید شده توسط گواهی ) انتخاب می کند.
 • داوطلبانی که قبلا برای دوره ۶ ساله پزشکی در دانشگاه پزشکی گدانسک پذیرفته نشده اند ، می توانند در این دوره شرکت کنند.

ساختار آموزشی دوره پریمدیکال دانشگاه پزشکی گدانسک

نیمسال اول :

 • سمینارهای دانش آموز اول
 • مهارت های ارتباطی
 • تکنیک های اساسی یادگیری
 • زیست شناسی عمومی I
 • شیمی معدنی با عناصر تشخیص آزمایشگاهی
 • مقدمه ای بر سیتوفیزیولوژی و آناتومی میکروسکوپی
 • اصطلاحات پزشکی I
 • دوره زبان انگلیسی I
 • دوره زبان لهستانی

ترم دوم:

 • مقدمه ای بر آناتومی و فیزیولوژی
 • زیست شناسی عمومی II
 • بوم شناسی
 • شیمی آلی با عناصر بیوشیمی
 • فیزیک
 • اصطلاحات پزشکی II
 • دوره زبان انگلیسی II
 • دوره زبان لهستانی

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این کشور برای تحصیل و زندگی، حتماً مقالات زیر را بخوانید.

آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی لهستان

برای دوره های کارشناسی ، به جز ۳ دانشکده پزشکی ، دانشجویان ملزم به شرکت در یک آزمون ورودی داخلی هستند ، این آزمون در هر دانشگاه به صورت جداگانه برگزار می شود و از نظر ماهیت متفاوت است ، این آزمون برای استاندارد کردن روند پذیرش طراحی شده اند و به متقاضیان همه کشورها امکان یکسان ورود به دوره را می دهند.

آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی لهستان

در ادامه در خصوص آزمون ورودی بعضی از مهمترین دانشگاه ها برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان اطلاعاتی در اختیارتان قرار داده شده است.

آزمون ورودی دانشگاه پزشکی لوبلین

اگر داوطلب از دبیرستان در کشوری خارج از اتحادیه اروپا ، OECD و EFTA ، فارغ التحصیل شده باشد و دارنده مدرک دیپلم بین المللی ( IB ) یا دیپلم اروپا ( EB ) نباشد ، لازم است در آزمون ورودی دانشگاه پزشکی لوبلین شرکت کند ، این آزمون از دروس زیست شناسی و دو موضوع از موارد شیمی ، ریاضیات و فیزیک است و نمرات یا نتایج این دروس در دیپلم دبیرستان لازم نیست ، حداکثر امتیازات برای هر سه ماده مورد بررسی در طول آزمون ۳۰۰ است.

این آزمون شامل ۱۰۰ سوال MCQ است:

 • زیست شناسی – ۴۰
 • ریاضیات – ۳۰
 • فیزیک – ۳۰
 • شیمی – ۳۰

هر سوال ۵ گزینه دارد ، اما فقط یک سوال صحیح است و هر پاسخ صحیح ۳ امتیاز دارد.

آزمون ورودی دانشگاه علوم پزشکی ورشو

متقاضیانی که دیپلم دبیرستان خود را خارج از این کشور دریافت کرده اند موظف به گذراندن آزمون ورودی ( به زبان انگلیسی ) برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان هستند که شامل ۱۰۰ سوال MCQ در درس های زیست شناسی ، شیمی و فیزیک است.

آزمون ورودی دانشگاه پزشکی گدانسک

آزمون ورودی دانشگاه پزشکی گدانسک بصورت آنلاین خواهد بود و شامل یک قسمت کتبی و مصاحبه فردی است، چندین تاریخ برای قسمت کتبی از ماه مه تا پایان ژوئیه مشخص خواهد شد که می توانید تاریخ خود را انتخاب کنید و به دانشگاه اطلاع دهید.

دفترچه راهنمای آزمون به دانشجو ارائه می شود و چند روز قبل از آزمون با دعوت نامه ایمیلی از دانشگاه دریافت خواهید کرد که حاوی زمان امتحان و شناسه جلسه شخصی و رمز ورود است.

داوطلبان در یک آزمون ورودی متشکل از ۳۰ سوال چند گزینه ای در هر یک از دروس زیست شناسی و شیمی شرکت می کنند ، در زیست شناسی ۵۰٪ سوالات مربوط به زیست شناسی سلولی و ژنتیک و ۵۰٪ زیست شناسی انسانی است و برای هر سوال ۴ پاسخ خواهید داشت که یکی از آنها پاسخ صحیح است ، از امتحان خود می توانید ۶۰ امتیاز کسب کنید و در صورت عدم پاسخ صحیح هیچ نمره منفی وجود ندارد و این امتحان به زبان انگلیسی است و ۱٫۵ ساعت طول خواهد کشید.

نمره کسب شده در این آزمون کتبی ، همراه با نمرات کسب شده از نمرات شما در تصمیم گیری برای پذیرش شما در نظر گرفته خواهد شد.

قسمت شفاهی آزمون ورودی دانشگاه پزشکی گدانسک

همه داوطلبان باید مصاحبه داشته باشند و زمان تخمینی برای مصاحبه ۲۰ دقیقه برای هر داوطلب است و در طول مصاحبه ، از داوطلبان در مورد دانش زیست شناسی انسانی سوال می شود ، اکیدا توصیه می شود خود را برای این آزمون آماده کنید ، تهیه کتابهای درسی دبیرستان کافی است اما باید در مطالعه دقیق باشید.

مباحث مربوط به مصاحبه را بخوانید و از آن نه تنها برای آماده شدن برای مصاحبه بلکه برای امتحان کتبی نیز استفاده کنید، اگر در آزمون خود موفق نشدید ، می توانید بدون پرداخت هزینه اضافی ، در آزمون ورودی دوم شرکت کنید.

داوطلبانی که از برنامه IB فارغ التحصیل شده اند ، نیازی به شرکت در یک آزمون ورودی کتبی ندارند با این حال مصاحبه پذیرش اجباری است ، لطفا توجه داشته باشید که داوطلبانی که نمره نهایی پایینی دارند یا نمرات پیش بینی شده پایینی دارند می توانند در آزمون کتبی شرکت کنند تا شانس قبولی خود را افزایش دهند.

بهترین نتایج ( یا از نمرات نهایی در IB Diploma یا از آزمون ورودی ) در نظر گرفته خواهد شد و داوطلبان با نمرات بالا نیز می توانند در آزمون ورودی شرکت کنند ، زیرا نمرات نهایی دیپلم IB اغلب پایین تر از نمرات پیش بینی شده است.

داوطلبان دارای SL در یک یا دو موضوع موظف به گذراندن بخشی از آزمون ورودی کتبی هستند.

در این ویدئو تعدادی از ویزاهایی که به اعتماد متقاضیان هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی اخذ شده اند را مشاهده می فرمائید. این تنها بخشی از هزاران پرونده های موفق می باشد و شما می توانید فیلم مصاحبه برخی از این دوستان را در بخش “ما تا حالا چیکار کردیم” ببینید.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

برای انتخاب بهترین دوره پریمدیکال با مشاوران تخصصی رجبی مشورت کنید.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

شرایط تحصیل پزشکی در لهستان

در کل شرایط پذیرش در هر یک از دانشگاه های پزشکی لهستان متفاوت است و به عنوان یک قاعده ، دانشگاه ها حداقل نمره ندارند اما بسیاری از آنها پیش نیازهای موضوعی را تعیین می کنند ( به عنوان مثال زیست شناسی ، شیمی و فیزیک ) و بسیاری از آنها از امتحانات پذیرش داخلی در رتبه بندی دانشجویان خود برای پذیرش استفاده می کنند.

در برخی دانشگاه ها برای تحصیل پزشکی در لهستان مانند دانشگاه پزشکی لودز و دانشگاه پزشکی سیلسیا ، متقاضیان باید در یک آزمون ورودی قبول شوند.

دانشگاه های خاصی مانند لودز و دانشگاه یاگیلونیا نیز یک برنامه پزشکی ۴ ساله ارائه می دهند ، این دوره برای خارجیانی که از آمریکای شمالی یا تایوان برای تحصیل پزشکی به لهستان می روند و قبلا مدرک کارشناسی برای تحصیل پزشکی در لهستان گرفته اند ، طراحی شده است و بدین ترتیب ، نیاز اصلی این کار تکمیل دوره کارشناسی است.

شرایط تحصیل پزشکی در لهستان

متقاضیان همچنین باید یک آزمون ورودی را بگذرانند ، اگرچه برخی از دانشگاه ها مثل دانشگاه لودز از این آزمون برای متقاضیانی که در آزمون های زیر شرکت کرده اند و نمرات زیر را کسب کرده اند چشم پوشی می کند:

 • MCAT – حداقل 504
 • GAMSAT – حداقل ۵۹
 • UKCAT – حداقل ۲۶۰۰

اما در مورد دانشگاه یاگیلونیا ، شرکت در MCAT یا GAMSAT برای همه متقاضیان این دوره ۴ ساله الزامی است و حداقل نمرات مورد نیاز به ترتیب ۴۹۸ و ۵۶ است ، این دانشجویان نیز باید مصاحبه کنند ( که به صورت مجازی انجام می شود ).

در دانشگاه پزشکی پومرنیا ، هیچ گونه مصاحبه یا آزمون قبولی برای متقاضیان لازم نیست و فقط الزامات اساسی مستند ( که در بالا ذکر شد ) مورد نیاز است.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در لهستان

شرایط تحصیل دندانپزشکی در لهستان

به طور کلی شرایط تحصیل دندانپزشکی در لهستان به شرح زیر می باشد:

 • داشتن مدرک دبیرستان یا مدارک معتبر برای واجد شرایط بودن پذیرش متقاضی در دانشگاه های کشور خودش ، که قبل از سال ۲۰۱۵ صادر نشده باشد.
 • دانش بالا در زمینه های فیزیک ، شیمی و زیست شناسی و تسلط بالا به زبان انگلیسی.
 • نمرات رضایت بخش در دروس زیست شناسی ، شیمی و فیزیک یا ریاضیات ( حداقل ۲ موضوع ، شامل زیست شناسی ) در مقطع تحصیلات قبلی ( دبیرستان ، کالج یا دانشگاه ).
 • قبول شدن در آزمون ورودی دانشگاه های لهستان در زیست شناسی ، شیمی و فیزیک و مصاحبه.
 • نمرات آزمون استاندارد ACT ، SAT ( در صورت موجود بودن ).
 • متقاضیانی که گواهینامه های دوره دبیرستان لهستان را دارند باید حداقل ۱۶۰ امتیاز را در مراحل پذیرش برنامه دندانپزشكی به زبان لهستانی در PUMS بدست آورند تا واجد شرایط درخواست این برنامه دندانپزشکی به زبان انگلیسی شوند.

آزمون پذیرش دندانپزشکی در لهستان

علاوه بر ارسال اسناد درخواستی ، لازم است که داوطلبان برنامه های انگلیسی زبان در یک کنکور و مصاحبه با نمایندگان دانشگاه شرکت کنند، معمولا آزمون شامل ۶۰ سوال از دروس زیست شناسی ، شیمی و فیزیک برگزار می شود.

 • معیارهای زیر در مصاحبه در نظر گرفته خواهد شد:
 • دانش و استدلال در علوم طبیعی با تمرکز اصلی بر بدن انسان
 • مهارت های معرفی خود یا انگیزه تحصیل در این رشته
 • کار داوطلبانه یا تجربه در خدمات بهداشتی در گذشته
 • مهارت در زبان انگلیسی

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان بسته به دانشگاهی که برای تحصیل انتخاب می کنید ، معمولا بین ۷۰۰۰ تا ۱۳۰۰۰ یورودر سال است ، همچنین ، تخصصی که در پی آن هستید ، در تعیین هزینه دقیق نقش دارد ، به عنوان مثال ، دندانپزشکی گرانترین رشته است و به ندرت مشاهده خواهید کرد که قیمت های سالانه برای یک برنامه انگلیسی به زیر ۱۰،۰۰۰ یورو برسد.

cost medical Jagiellonia

هزینه تحصیل پزشکی دانشگاه یاگیلونیا

هزینه درخواست : ۱۰۰ PLN

هزینه تحصیل پزشکی : ۱۴۵۰۰ یورو در سال

هزینه تحصیل دندانپزشکی : ۶۰۵۰۰ یورو

• شهریه سال اول : ۱۱۰۰۰ یورو
• شهریه سال دوم : ۱۱۰۰۰ یورو
• شهریه سال سوم : ۱۲۵۰۰ یورو
• شهریه سال چهارم : ۱۳۰۰۰ یورو
• شهریه برای سال پنجم : ۱۳۰۰۰ یورو

دوره پریمدیکال در دانشگاه پزشکی گدانسک

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه لودز

 • پزشکی ۶ ساله : ۱۱۲۰۰ یورو برای سال اول ، ۱۱۰۰۰ یورو / برای سال دوم تا ششم
 • برنامه پیشرفته پزشکی ۴ ساله : ۱۳۲۰۰ یورو برای سال اول ، ۱۳۰۰۰ یورو از سال دوم تا چهارم
 • دندانپزشکی ۵ ساله : ۱۳۲۰۰ یورو برای سال اول ، ۱۳۰۰۰ یورو در سال برای سال دوم تا پنجم

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه ورشو

 • هزینه درخواست : ۲۰ یورو
 • هزینه تحصیل پزشکی : ۶ سال – ۵۰۰۰۰ PLN ( حدود ۱۰۷۰۰ یورو در سال )
 • هزینه تحصیل دندانپزشکی : ۵ سال – ۵۹۰۰۰ PLN ( حدود ۱۳۸۰۰ یورو در سال )

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه سیلسیا

 • هزینه تحصیل پزشکی ۶ ساله : ۵۶۰۰ یورو
 • شهریه هفتگی برای چرخش های بالینی پزشکی در لهستان در سال های پنجم و ششم تحصیل ( برنامه بین المللی ) : ۳۰۲ یورو
 • شهریه هفتگی برای چرخش های بالینی پزشکی خارج از لهستان در در سال های پنجم و ششم تحصیل ( برنامه بین المللی ) : ۱۱۲ یورو
 • هزینه تحصیل دندانپزشکی ۵ ساله : ۶۰۰۰ یورو در سال

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه پوزنان

 • هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی : ۶۰۵۰۰ PLN در هر سال تحصیلی
 • هزینه صدور کارت شناسایی دانشجویی : ۲۲ PLN

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه لوبلین

 • هزینه تحصیل پزشکی : ۱۳٫۰۰۰یورو سال اول / ۱۱٫۱۰۰ یورو سال دوم / ۱۳٫۰۰۰یورو سال سوم تا سال پنجم / ۱۳۵۰۰ یورو سال ششم
 • هزینه تحصیل دندانپزشکی : ۶۳۰۰۰۰ یورو در سال اول / ۶۰۰۰۰۰ یورو در سال دوم و سوم / ۶۶۰۰۰۰ در سال برای سال چهارم تا پنجم

مدرک زبان و محدودیت سنی رشته های پزشکی در لهستان

زبان لهستانی به عنوان یک زبان بسیار دشوار شناخته شده است و برای مبتدیان اگر در خارج از کشور باشند ، ممکن است چندین سال طول بکشد تا این زبان یاد بگیرند و حتی اگر کسی در هنگام زندگی در لهستان در تلاش برای یادگیری زبان باشد ممکن است سالها طول بکشد تا کاملا مسلط شود.

وقتی صحبت از تحصیل پزشکی در لهستان میشود ، برای تحصیل در یک برنامه پزشکی در این کشور معمولا نیازی به تسلط به زبان لهستانی نیست ، زیرا تحصیل در این رشته در بسیاری از دانشگاه های آن به زبان انگلیسی در دسترس هستند.

مدرک زبان و محدودیت سنی رشته های پزشکی در لهستان

با این حال اگر کسی بخواهد پس از تحصیل پزشکی در لهستان ، در آنجا حرفه پزشکی را دنبال کند ، آن شخص باید یک امتحان زبان لهستانی را بگذراند که توسط اتاق پزشکان و دندانپزشکان لهستان انجام می شود وکلیه فارغ التحصیلانی که یک دوره تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی را گذرانده اند ، از جمله شهروندان لهستانی باید در این آزمون شرکت کنند و در آن قبول شوند.

انگلیسی زبان آموزش دانشجویان بین المللی رشته های پزشکی در لهستان است ، بنابراین متقاضی باید در صحبت کردن ، گوش دادن ، خواندن و نوشتن انگلیسی مهارت داشته باشد ، دانشجویان بین المللی که انگلیسی زبان بومی نیستند باید مهارت زبان خود را با ارائه نتایج تافل ، یا نمره علمی Pearson PTE مستند کنند ، برخی از دانشگاهها هم به دلیل برگزاری آزمون های مخصوص خود به عنوان بخشی از روند پذیرش نیازی به مدرک زبان ندارند.

شرایط سنی برای تحصیل رشته های پزشکی در لهستان

حداقل و حداکثر سن تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان به ترتیب ۱۷ سال و ۲۵ سال است و این شرایط برای دانشجویان از همه کشورها ، از جمله ایران نیز اعمال می شود.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

برای اطلاع دقیق تر از مدارک زبان و شرایط سنی مشاوره مجانی بگیرید!

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

تحصیل پزشکی در لهستان با مدرک دیپلم

برای تحصیل پزشکی در لهستان با مدرک دیپلم ، شما باید تحصیلات متوسطه را به پایان برسانید و گواهی پایان دوره تحصیل در دبیرستان را که شما را واجد شرایط درخواست دانشگاه می کند داشته باشید ، داشتن نتایج ازمون های دیگر و گواهینامه هایی مانند IB ، شما را واجد شرایط می کند تا آزادانه برای تحصیل در مقطع کارشناسی در یک دانشگاه لهستان اقدام کنید.

اگر ، شما فقط دارای مدرک تحصیلی معادل کشور خود هستید ، این سند باید به طور قانونی در یکی از ایستگاه های دیپلماتیک لهستان یا یک موسسه مناسب دیگر رسمی شود ، رسمی شدن به این معنی است که مدرک دیپلم شما مطابق با قانون کشوری که در آن صادر شده تایید گردد و پس از آن ، شما باید مطابقت آن را با قوانین لهستان تأیید کنید.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان

تحصیل رایگان پزشکی و دندانپزشکی در لهستان

امکان تحصیل رایگان پزشکی و دندانپزشکی در لهستان ممکن نیست ، البته دانشجویان با اخذ بورسیه های تحصیلی می توانند به تحصیل کاملا رایگان یا نیمه رایگان که بخشی از هزینه های آن ها را پوشش می دهد دست یابند.

بورسیه رشته های پزشکی در لهستان

در سال تحصیلی ۲۰۲۱ – ۲۰۲۲ هیچ بورسیه تحصیلی برای تحصیل پزشکی در دانشگاه لودز ، دانشگاه ورشو ، دانشگاه گدانسک ، دانشگاه وروکلاو ، دانشگاه پومرانیان ، دانشگاه یاگیلونیا ، دانشگاه بیالوستیک وجود ندارد.

با این حال دانشجویان دانشگاه پوزنان که در کارهای علمی یا تحقیقاتی خود سرآمد هستند ، در مسابقات ورزشی دانشگاه شرکت می کنند ، یا در تلاش های مختلفی که از بیمار ، کارکنان و جامعه دانشجویی پشتیبانی می کنند ، مشارکت دارند ، از برخی افتخارات و بورسیه های تحصیلی برخوردار می شوند.

مزایای تحصیل پزشکی در لهستان

Benefits study medicine Poland

مزایای تحصیل پزشکی در لهستان

لهستان کشوری است که همه چیز آن در سطح اروپا سازمان یافته است و دانشگاه های پزشکی آن نیز از این قاعده مستثنی نبوده اند ، به همین دلیل علاقه مندان از کشورهای مختلف آرزو دارند در این کشور تحصیل پزشکی را دنبال کنند ف این دسته از دانشجویان نه تنها به کیفیت زندگی و تحصیل در لهستان جذب می شوند ، بلکه این فرصت را دارند که پس از دریافت مدرک خود ، در یکی از برجسته ترین کشور های اروپایی زندگی کنند.

در ادامه مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی مزایا و معایب تحصیل پزشکی در لهستان را برشمرده اند.

مزیت های تحصیل پزشکی در لهستان

 • لهستان کشوری مدرن ، پویا و دارای رشد سریع و عضو اتحادیه اروپا است.
 • این کشور در میان توسعه یافته ترین اقتصادهای جهان در جایگاه ۲۱ قرار دارد که مطمئنا تحصیلات در آن اهمیت دارد.
 • همه موسسات آموزش عالی در لهستان از سیستم اعتباری ECTS ( سیستم انتقال و جمع آوری اعتبار اروپا ) استفاده می کنند که انتقال اعتبار بین المللی را آسان می کند.
 • با اتمام تحصیلات خود مکمل مدرک به زبان انگلیسی دریافت خواهید کرد که این اطمینان را می دهد که مدرک شما در کشور خود یا خارج از کشور شناخته شده است.
 • سیستم آموزش عالی لهستان به لطف نظارت ، ارزیابی و بهبود کیفیت ، به خوبی توسعه یافته است.
 • شما به بیمارستان ها ، کلینیک ها ، آزمایشگاه ها و کتابخانه ها دسترسی خواهید داشت ، بنابراین دانش و مهارت های حرفه ای را از پزشکان در زمینه های مختلف پزشکی در محل کسب می کنید.
 • فارغ التحصیلان می توانند برای اقامت و برنامه های تحصیلات تکمیلی در بیمارستان های آموزشی دانشگاه در انگلیس ، ایالات متحده ، کانادا ، استرالیا ، نروژ و سوئد اقدام کنند.
 • هزینه های تحصیل و هزینه های زندگی در لهستان کمتر از اکثر کشورهای اتحادیه اروپا است ، اما این به هیچ وجه کیفیت را پایین نمی آورد.
 • لهستان کشوری امن و پایدار با فرهنگ و سنت های غنی است ، مکانی عالی برای گذران زندگی دانشجویی شماست.
 • امکان کار هنگام تحصیل در لهستان وجود دارد.
 • برخی از دانشگاه های پزشکی لهستان مورد تایید وزارت بهداشت در کشورمان می باشند.

Disadvantages medical Poland

معایب تحصیل پزشکی در لهستان

علی رغم اینکه سیستم تحصیلی پزشکی در لهستان از یک برنامه درسی انگلیسی پیروی می کند ، دانستن زبان لهستانی می تواند بسیار سودمند باشد ، با توجه به اینکه بیشتر استخدام کنندگان شغل در لهستان ترجیح می دهند دانشجویانی را استخدام کنند که مهارت های اساسی زبان لهستانی را دارند ، علاوه بر این ، یادگیری زبان لهستانی می تواند یک کار چالش برانگیز باشد ، به ویژه برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا.

معایب تحصیل پزشکی در لهستان
 • فرصت های کار دانشجویی برای دانشجویان بین المللی در لهستان محدود است و این به مهارت زبان لهستانی ، شغل انتخابی و در دسترس بودن شغل مربوط است.
 • از نظر آب و هوایی ، این کشور برای دانشجویانی که از مناطق مدیترانه ای قاره و آب و هوای گرمتر می آیند می تواند کمی سرد باشد ، دمای تابستان بین ۱۱ درجه سانتی گراد تا ۲۲ درجه سانتی گراد است ، در حالی که دمای زمستان از ۱ درجه سانتی گراد تا ۵- درجه سانتی گراد است.
 • محدود بودن بورسیه های تحصیلی پزشکی برای دانشجویان بین المللی از دیگر معایب تحصیل در این کشور است.

مدارک مورد نیاز پذیرش رشته های پزشکی لهستان

از کلیه متقاضیان درخواست میشود برای پذیرش رشته های پزشکی مدارک زیر را ارائه دهند:

 • فرم درخواست تکمیل شده : فرم درخواست باید از طریق سیستم ثبت نام آنلاین تکمیل شود
 • گواهی دیپلم دبیرستان : این مدرک باید به عنوان یک کپی معتبر با آپوستیل ارائه شود ، برای دانشجویان از کشورهایی که تحت کنوانسیون آپوستیل قرار ندارند ، نسخه معتبر با مهر قانونی باید از کنسولگری جمهوری لهستان در دفتر کشوری که گواهینامه صادر شده است گرفته شود.
 • گواهی واجد شرایط بودن ( اگر گواهی پایان دوره دبیرستان حاوی بیانیه ای نباشد که دارنده آن حق درخواست یک موقعیت در یک دانشگاه آموزش عالی را دارد ).

در گواهی باید به وضوح ذکر شود که دارنده این حق را دارد که برای پذیرش در دانشگاه یا هر موسسه آموزش عالی دیگری درخواست کند.

این سند باید توسط مقامات آموزش عالی کشور ( به عنوان مثال وزارت آموزش و پرورش ) کشوری که گواهینامه در آن صادر شده است ، یا کنسولگری جمهوری لهستان در کشوری که گواهینامه در آن صادر شده است و یا نهاد نمایندگی دیپلماتیک کشور شما واقع در لهستان صادر شود.

 • گواهی سلامت ، این مدرک باید در فرم اصلی گواهی بهداشت بارگیری شده از وب سایت یا سیستم ثبت نام آنلاین ارسال شود.
 • فتوکپی گذرنامه متقاضی ( صفحه ای با تصویر و اطلاعات شخصی )
 • یک عدد عکس پاسپورتی رنگی ( تمام سر باید مشخص باشد )
 • گواهی تایید مهارت های زبان انگلیسی.

سایر مدارک مورد نیاز برای درخواست پذیرش پزشکی در لهستان

علاوه بر مدارک ذکر شده در بالا ، مدارک زیر نیز برای پذیرش درخواست می شود:

 • اثبات پرداخت هزینه درخواست ( در صورت نیاز به تأیید پرداخت ).
 • یک گواهی سلامت مبنی بر اینکه هیچ گونه مغایرتی برای انجام مطالعات مربوط به برنامه انتخاب شده وجود ندارد.
 • فتوکپی ویزا یا سند دیگری که قانونی بودن اقامت در لهستان را ثابت کند (در صورت اقامت خارجی ها در لهستان).
 • سندی که حق تحصیل داوطلب را بدون پرداخت شهریه تأیید می کند (به عنوان مثال: کارت Pole و غیره ) – در مورد خارجیانی که تحصیلات خود را به زبان لهستانی انجام می دهند.
 • سایر مدارک مورد نیاز برای انجام مطالعات توسط داوطلب در رشته انتخاب شده از جمله اسناد تأیید نمرات مورد توجه در مراحل صلاحیت و همچنین سایر اسناد نشان داده شده توسط واحد سازمانی دانشگاه.

مجوز برای ارائه مدارک – در صورت ارائه مدارک نامزد توسط شخص دیگر.

لطفا توجه داشته باشید ! اسناد چاپ شده از حساب ثبت نام فردی باید توسط داوطلب امضا شود.

تحصیل پزشکی در لهستان به زبان انگلیسی

Study medicine English

تحصیل پزشکی در لهستان به زبان انگلیسی

در کل ، ۱۲ دانشگاه پزشکی در لهستان وجود دارد که تحصیل پزشکی در لهستان به زبان انگلیسی را ارائه می دهند و بیش از ۱۳۰۰ دانشجو را هر ساله پذیرش می کنند ، تمام ۱۲ دانشگاه مذکور برنامه های کارشناسی ۶ ساله را برای فارغ التحصیلان دبیرستان ارائه می دهند ، در حالی که شش مورد از آنها همچنین برنامه های ۴ ساله ورود به مقطع تحصیلات تکمیلی را برای دانشجویانی که قبلا در رشته های مربوطه تحصیل کرده اند ارائه می دهند.

دانشکده های پزشکی لهستان برنامه های انگلیسی را ارائه می دهند که به طور خاص برای خارجی ها طراحی شده است و ظرفیت های آن ها با توجه به دانشگاه متفاوت است ، به عنوان مثال دانشگاه پزشکی پومرنیان دارای ۱۰۰ظرفیت پذیرش و دانشگاه پزشکی وروکلاو دارای ۱۵۰ ظرفیت پذیرش است.

باید بدانید که دانشکده های پزشکی لهستان از هر دو زبان لهستانی و انگلیسی استفاده می کنند و اگرچه این چنین است ، اما بسیاری از موسسات صرفا از زبان انگلیسی برای آموزش دانشجویان بین المللی استفاده می کنند.

دانشجویان بین المللی می توانند در یکی از دانشگاه های زیر تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان را به زبان انگلیسی انتخاب کنند:

 • دانشگاه پزشکی ورشو
 • دانشگاه پزشکی لوبلین با همکاری دانشگاه پزشکی ونژو در چین
 • دانشگاه پزشکی پومرنیا
 • دانشگاه پزشکی گدانسک
 • دانشگاه علوم پزشکی پوزنان
 • دانشگاه پزشکی بیاستوک
 • کالج پزشکی دانشگاه یاگولونیان
 • دانشگاه پزشکی وروکلاو
 • دانشگاه وارمیا و دانشکده پزشکی ماسوریا
 • دانشگاه آندره فریچ مودروسکی کراکوف
 • دانشگاه پوزنان

تحصیل رشته های پزشکی در لهستان به زبان لهستانی

دانشجویان خارجی می توانند تحصیلات خود را به زبان لهستانی در دانشگاه های پزشکی بر اساس موارد زیر انجام دهند:

 • موافقت نامه های بین المللی ، با شرایط مندرج در این موافقت نامه ها؛
 • موافقت نامه های منعقد شده با اشخاص خارجی توسط دانشگاه در مورد شرایط مشخص شده در این توافق نامه ها؛
 • تصمیمات مدیر آژانس ملی تبادل علمی لهستان در رابطه با دارندگان بورس تحصیلی آن؛
 • دانشجویان خارجی که اجازه اقامت دائم یا اقامت طولانی مدت اتحادیه اروپا را دریافت کرده باشد؛
 • دانشجویان خارجی که دارای وضعیت پناهندگی در جمهوری لهستان باشد یا از حمایت موقت یا حمایت فرعی در قلمرو جمهوری لهستان برخوردار باشد؛
 • دانشجویان خارجی که همسر وی یک شهروند جمهوری لهستان است ، و در قلمرو جمهوری لهستان اقامت دارد.
تحصیل رشته های پزشکی در لهستان به زبان لهستانی

شرایط پذیرش پزشکی به زبان لهستانی

اگر می خواهید تحصیلات پزشکی خود را به زبان لهستانی انجام دهید باید در یک آزمون مشترک با همه لهستانی ها رقابت کنید به عنوان مثال برای پزشکی ۳۲۵۲ نامزد برای ۲۶۰ مکان (یا ۱۲٫۵۱ نامزد برای یک مکان ) رقابت می کنند.

برای دندانپزشکی ۱۴۳۹ نامزد برای۸۴ مکان ( یعنی ۱۷٫۱۳ نامزد برای یک مکان ) رقابت می کنند و این آزمون متشکل از ۳۰۰ سوال یعنی ۱۰۰ فیزیک ، ۱۰۰ زیست شناسی و ۱۰۰ شیمی می باشد.

در مراحل پذیرش دو مورد از چهار موضوع زیر مورد نیاز است:

 • سطح پیشرفته زیست شناسی – ۲۰۰ امتیاز
 • سطح پیشرفته شیمی – ۲۰۰ امتیاز
 • سطح پیشرفته ریاضیات – ۲۰۰ امتیاز
 • سطح پیشرفته فیزیک – ۲۰۰ امتیاز

سطح پایه زبان لهستانی برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان به زبان لهستانی سطح B2 است ، نتیجه در امتیازات پذیرش دانشگاه ها قرار نمی گیرد ، اما ترتیب داوطلبان را در همان آستانه امتیاز در لیست رتبه بندی تعیین می کند.

در مقاله ای که خواندید کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) ، جزییات تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان را بررسی کرده و تک تک دانشگاه های مطرح و معتبر در این رشته ها را به شما معرفی کردند ، در پایین این مقاله بخشی به نام دیدگاه ها قرار دارد که محل تبادل نظر و پرسش و پاسخ است ، سوالات خود را بپرسید تا مشاوران ما پاسخگوی شما باشند.

سوالات پر تکرار تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان

بله ، حداقل و حداکثر سن تحصیل پزشکی در لهستان به ترتیب 18 سال و 30 سال است و این شرایط برای دانشجویان از همه کشورها ، از جمله ایران نیز اعمال می شود.

برای تحصیل در یک برنامه پزشکی در این کشور معمولا نیازی به تسلط به زبان لهستانی نیست ، زیرا تحصیل در این رشته در بسیاری از دانشگاه های آن به زبان انگلیسی در دسترس هستند اما اگر بخواهید در این کشور کار کنید قطعا به دانستن این زبان نیاز خواهید داشت.

زبان لهستانی به عنوان یک زبان بسیار دشوار شناخته شده است و برای مبتدیان اگر در خارج از کشور باشند ، ممکن است چندین سال طول بکشد تا این زبان یاد بگیرند.

امکان تحصیل رایگان پزشکی و دندانپزشکی در لهستان ممکن نیست ، البته دانشجویان با اخذ بورسیه های تحصیلی می توانند به تحصیل کاملا رایگان یا نیمه رایگان که بخشی از هزینه های آن ها را پوشش می دهد دست یابند.

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان بسته به دانشگاهی که برای تحصیل انتخاب می کنید ، معمولا بین 7000 تا 13000 یورودر سال است.

همه داوطلبان باید مصاحبه داشته باشند و زمان تخمینی برای مصاحبه 20 دقیقه برای هر داوطلب است و در طول مصاحبه ، از داوطلبان در مورد دانش زیست شناسی انسانی سوال می شود.

بله – برخی دانشگاه ها آزمون ورودی دارند و برخی نیاز به شرکت در آزمون ندارید.

با مطالعه دقیق این محتوا از هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی باید تا حدود زیادی با تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان آشنا شده باشید ، اما چنانچه سوال و ابهامی دارید با ما در دفاتر تهران و شیراز در تماس باشید ، اگر این کشور را به عنوان مقصد مهاجرتی انتخاب کرده اید، حتماً مقاله مهاجرت به لهستان را مطالعه نمایید.

جهت مقایسه این کشور با سایر کشورها برای تحصیل پزشکی، مقالات زیر را از دست ندهید.

در زیر می توانید صحبت برخی از کلاینت های عزیز که به موسسه رجبی اعتماد کردند راببینید.

1 دیدگاه در “تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان

 1. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان ترجمه مقاله تخصصی گفت:

  ممنون توضیحاتتون کامل و عالی بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5/5 - (405 امتیاز)
خانه