هزینه های زندگی در لهستان

هزینه های زندگی در لهستان را می توان یکی از مقرون به صرفه ترین و ارزان ترین هزینه های زندگی و مهاجرت برای افراد مهاجر در نظر گرفت که همین موضوع در کنار برخی مزایای دیگر زندگی و اقامت در این کشور ، لهستان را به یکی از بهترین گزینه های اروپا و جهان برای تحصیل و کار توسط مهاجرین تبدیل کرده است.

در ادامه این مطلب با کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) همراه شوید تا هزینه های زندگی در لهستان را بهتر و کامل تر بشناسیم.

همچنین مشاوران ما در مقاله ای جامع و به روز در خصوص تمام راه های قانونی مهاجرت به لهستان با شما سخن گفته اند که دعوت می کنیم آن مقاله را نیز بخوانید.

لهستان یکی از کشورهای عضور اتحادیه اروپا است که اقامت و زندگی در آن می تواند دسترسی به دیگر کشورهای عضو حوزه شنگن را برای شهروندان و مقیمانش فراهم آورد ، 

هزینه های زندگی در لهستان برای هریک از مهاجرین به این کشور که برای تحصیل و یا کار در لهستان اقدام می کنند ، با توجه به سلایق و تخصص های فردی متفاوت می باشد که باید به طور کامل قبل از نقل مکان و سفر به این کشور مورد بررسی قرار گیرد تا در ادامه و اقامت در آن جا باعث ایجاد مشکل نشود ، در خصوص مشاغل مورد نیاز در لهستان و قوانین حاکم بر بازار کار این کشور ، در مقاله کار در لهستان توضیحات مفصلی ارائه شده است.

فهرست مطالب
هزینه های زندگی در لهستان

در این بخش از مقاله دعوت می کنیم بیننده و شنونده فایل های صوتی و تصویری ارائه شده توسط روناک از هولدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی باشید ، مدت زمان این فایلها دو دقیقه است و مهمترین موضوعات این محتوا را در اختیار شما خواهد گذاشت ، همچنین امکان ذخیره سازی فایل پادکست وجود دارد.

پادکست هزینه های زندگی در لهستان

نوع مسکن منطقه اسکان قیمت ماهانه
اجاره آپارتمان 1 خوابه واقع در مرکز شهر 1947.61 زلوتی
اجاره آپارتمان 1 خوابه واقع در حومه شهر 1547.42 زلوتی
اجاره آپارتمان 3 خوابه واقع در مرکز شهر 3060.04 زلوتی
اجاره آپارتمان 3 خوابه واقع در حومه شهر 2492.39 زلوتی

هزینه سکونت در مناطق مختلف لهستان

همچنین لهستان به دلیل برخورداری از نرخ بیکاری و تورم پایین بسیار مناسب اقامت و زندگی می باشد که با اشتغال در هر حوزه و هر زمینه در این کشور به راحتی می توان از پس هزینه های زندگی در آن بر آمده و زندگی راحت و اسوده را برای خود و خانوده خود رقم زد.

هزینه سکونت در مناطق مختلف لهستان یکی از اصلی ترین هزینه های زندگی در لهستان محسوب می شود که معمولا یک سوم از کل این مخارج را در بر می گیرد ، لازم است بدانید که هزینه های اجاره و یا خرید مسکن در پایتخت و شهرهای اصلی و پر جمعیت این کشور از شهرهای کوچک و روستاها بسیار بیش تر و گران تر است و معمولا این شهرها توسط مهاجرین و سرمایه گذاران خارجی نیز بیش تر مورد استقبال قرار می گیرد.

علاوه بر این معمولا قیمت های خرید و اجاره مسکن در مراکز شهر و قسمت های تجاری گران تر از حومه شهر و شهرک های اطراف شهر در هریک از نقاط این کشور است که معمولا حومه های شهر در ابتدا توسط مهاجرین تازه وارد به کشور و یا دانشجوهایی که قصد پرداخت اجاره کمتر را دارند مورد استقبال قرار می گیرد ، در ادامه متوسط نرخ اجاره ملک به طور ماهانه در این کشور را مشاهده خواهید کرد.

هزینه خرید مسکن در لهستان

هزینه خرید مسکن در لهستان چقدر است؟ بسیاری از مهاجرین به لهستان به جای اجاره ملک سعی در خرید آن دارند زیرا این گونه هم از هزینه اجاره ماهانه خلاص می شوند و هم یک سرمایه گذاری مطمئن و سود بخش را تجربه خواهند نمود ، خرید مسکن یکی از روش های مطمئن با سود دهی مناسب و قابل قبول در زمینه سرمایه گذاری و ثبت شرکت در لهستان محسوب می گردد که در ادامه اقامت در این کشور می تواند یک امتیاز مثبت برای رسیدن به اقامت دائم و تابعیت این کشور نیز محسوب گردد.

خرید مسکن محل قیمت
هزینه هر متر مربع مسکن واقع در مرکز شهر 10536.18 زلوتی
هزینه هر متر مربع مسکن واقع در حومه شهر 7763.70 زلوتی

در مقاله اجاره و خرید ملک در لهستان هم بصورت کامل تر در خصوص چگونگی یافتن ملک و قوانین خرید و فروش آن صحبت کرده ایم ؛ مقاله را بخوانید.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

هزینه زندگی در لهستان چقدر از تهران گران تر است؟ مشاوران حرفه ای رجبی پاسخگوی شما هستند.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

قبوض هزینه
مجموع قبوض ( آب ، برق ، گاز ، زباله ، گرمایش و سرمایش ) در آپارتمان 85 متری 476 زلوتی 1133 زلوتی در ماه
هزینه 1 دقیقه مکالمه با تلفن همراه 0.25 زلوتی
هزینه اینترنت خانگی ADSL با سرعت 60 مگابایت بر ثانیه و حجم نامحدود 40 زلوتی تا 75 زلوتی

هزینه های قبوض در لهستان

از دیگر هزینه های زندگی در لهستان باید به هزینه قبوض اشاره کرد که جای پر رنگی در میان مخارج ماهانه هر فرد یا خانواده دارد و هر ماه باید از سوی آنان به دولت پرداخت شود البته با توجه به درآمد مناسب در این کشور این هزینه چندان بالا نبوده و باعث فشار اقتصادی به افراد نمی شود ، اما نباید آن را فراموش کرد یا نسبت به ان بی توجه بود.

در جدول متوسط هزینه های قبوض در لهستان را مشاهده خواهید کرد ، این هزینه ها نسبت به ایالات و شهرها با یکدیگر تفاوت دارد و در کلان شهرها بیش تر از شهرهای کوچک محاسبه می شود.

هزینه های خوراک در لهستان

هزینه های خوراک در لهستان را می توان از دیگر هزینه های زندگی در لهستان در نظر گرفت که پس از اسکان از اهمیت بیش تری برخوردار بوده و قسمت بیش تری از مخارج ماهانه را به خود اختصاص می دهد.

میزان هزینه خوراک با توجه به شرایط زندگی افراد و رژیم های غذایی متفاوت هر فرد با یکدیگر می توند تفاوت های بسیاری داشته باشد به همین خاطر این موضوع باید برای هر فرد یا خانواده به طور جداگانه و دقیق مورد بررسی قرار گیرد.

یکی از عواملی که می تواند این نوع مخارج را کاهش دهد استفاده از فروشگاه های بزرگ و دارای تخفیف در این کشور است که همواره بر روی اجناس خوراکی خود تخفیف های مناسبی را ارئه کرده که باعث کاهش مخارج خوراک در ماه می گردد.

در جدول قیمت برخی از اصلی ترین اقلام خوراکی در لهستان را مشاهده می نمایید.

نوع اقلام خوراکی قیمت های اجناس
شیر ( 1 لیتر ) 2.73 زلوتی
نان ( نیم کیلو ) 3.40 زلوتی
برنج ( کیلو ) 3.94 زلوتی
12 عدد تخم مرغ 8.33 زلوتی
پنیر ( 1 کیلو ) 25.04 زلوتی
فیله مرغ ( 1 کیلو ) 17.27 زلوتی
سیب ( 1 کیلو ) 3.69 زلوتی
1.5 لیتر آب معدنی 2.01 زلوتی
گوشت قرمز ( 1 کیلو ) 35.46 زلوتی
سیب زمینی ( 1 کیلو ) 7.41 زلوتی
نوع غذا قیمت
هزینه یک وعده غذا در رستوران ارزان 25 زلوتی
هزینه یک وعده غذای دو نفره در یک رستوران سطح متوسط 120 زلوتی
هزینه یک ساندویچ در مک دونالد 22 زلوتی
هزینه یک کاپوچینو در کافی شاپ 9.69 زلوتی
هزینه یک قوطی پپسی یا کوکا کولا 4.70 زلوتی

هزینه های غذا در رستوران در لهستان

برخی از افراد در مواقع خاصی از هفته یا ماه عادت به صرف غذا در خارج منزل دارند و یا برخی نیز به خاطر شرایط خاص کار خود نیاز به صرف غذا در برخی از مواقع در خارج از خانه و در رستوران خواهند داشت ، همچنین صرف غذا برای برخی از مجالس ، جشن ها و مهمانی ها در لهستان می تواند یک انتخاب بسیار خوب و راحت برای افراد و خانواده ها باشد.

به همین خاطر باید هزینه های غذا در رستوران در لهستان را نیز برای برخی از افراد در زمره هزینه های زندگی در لهستان لحاظ کرد که به آن توجه خاصی خواهند داشت البته خوشبختانه میل کردن غذا در خارج از منزل در این کشور با این که گران تر از منزل تمام خواهد شد ، اما گران و غیر معقول نیز نخواهد بود.

این مورد نیز مانند دیگر موارد از هزینه ها هنگام مهاجرت به کشور لهستان دارای اهمیت خواهد شد ، در ادامه برخی از هزینه های غذا در رستوران در لهستان را مشاهده می کنید.

هزینه های زندگی در لهستان نسبت به سایر کشور ها بالاتر است یا پایین تر؟ مقالات زیر را جهت مقایسه بخوانید.

هزینه های حمل و نقل در لهستان

هزینه های حمل و نقل در لهستان را باید بیش تر متوجه ساکنین و شهروندان کلان شهرها و ورشو پایتخت این کشور دانست که در آن ها وسائل حمل و نقل عمومی و شخصی از تنوع بیش تر برخوردار بوده و میزان استفاده از این وسائل بسیار بیش تر از شهرهای کوچک است.

همچنین با توجه به نیاز بیش تر به جابه جایی در سطح شهر برای کار ، تحصیل ، تفریح و غیره به دلیل وسعت شهرهای بزرگ این هزینه اکثرا متوجه شهروندان کلان شهرها اس البته باید این را هم مد نظر داشت امکانات حمل و نقل مانند اتوبوس ، قطار ، هواپیما ، مترو و غیره نیز در کلان شهرها بسیار بیش ترو کامل تر می باشد و به نوعی پرداخت هزینه حمل و نقل کاملا ارزش آن را داشته و به نفع شهروندان است.

در مقاله اقتصاد کشور لهستان هم به تمامی فاکتور های مهم اقتصادی از جمله میزان صادرات ، واردات ، نرخ بیکاری ، مالیات و بسیاری اطلاعات مفید دیگر اشاره شده ؛ مطالعه مقاله را از دست ندهید.

 

حمل و نقل هزینه
بلیط یکطرفه ( حمل و نقل محلی ) 3 زلوتی تا 6 زلوتی
مجوز ماهانه ( قیمت معمولی ) 80 زلوتی تا 150 زلوتی
قیمت شروع تاکسی ( تعرفه عادی ) 5 زلوتی تا 10 زلوتی
قیمت تاکسی 1 کیلومتر ( تعرفه معمولی ) 2 زلوتی تا 3.5 زلوتی
قیمت تاکسی 1 ساعت انتظار 0 تعرفه معمولی ) 28 زلوتی تا 50 زلوتی
قیمت 1 لیتر سوخت 4.60 زلوتی تا 6 زلوتی
نوع پوشاک قیمت
1 شلوار جین Levis یا مشابه 120 زلوتی تا 400 زلوتی
1 لباس تابستانه در مارک های اچ اند ام ، زارا و غیره 80 زلوتی تا 200 زلوتی
1 جفت کفش برند نایک ( کیفیت متوسط ) 200 زلوتی تا 350 زلوتی
1 جفت کفش چرم مردانه مجلسی 200 زلوتی تا 500 زلوتی

هزینه های پوشاک در لهستان

از دیگر هزینه های زندگی در لهستان که باید به آن توجه داشت و شاید به طور ماهانه نه ، اما به طور فصلی آن را مد نظر قرار هزینه های پوشاک در لهستان است ، هزینه های پوشاک در لهستان به طور متوسط با دیگر کشورهای عضور اتحادیه اروپا فرق چندانی نخواهد داشت ، زیرا برندها و کمپانی های تولید لباس در تمامی این کشورها فروشگاه داشته و از یک قیمت ثابت و یکسان برای محصولات خود استفاده می نمایند.

اما با توجه به نرخ مالیات ، عوارض ، درآمد و غیره میزانی تفاوت در قیمت ها قابل روئیت و قابل مشاهده است ، در ادامه برخی از هزینه های پوشاک در لهستان را مشاهده خواهید کرد.

هزینه های تفریحات در لهستان

کشور لهستان یکی از کشورهای جاذب گردشگر در جهان است که این موضوع نشان از وجود تفریحات و سرگرمی های گوناگون در این کشور دارد ، شما می توانید در این جا در اوقات فراغت خود از منظر زیبا و دیدنی ، موزه ها ، کنسرت های موسیقی ، تفریحات شبانه ، آثار تاریخی و باستانی ، آثار و بقایای به جا مانده از جنگ جهانی دوم ، معماری دیدنی و زیبای شهرهای این کشور و بسیاری گزینه های تفریحی و سرگرمی دیگر استفاده کرده و نهایت لذت را ببرید.

مردم لهستان همانطور که به کار و درآمد خود اهمیت بالایی می دهند در زمان تعطیلا نیز از تفریحات و سرگرمی های موجود نهایت استفاده را برده و برای اوقات فراغت خود اهمیت بسیار بالایی قائل می شوند ، به همین خاطر باید به هزینه های تفریحات در لهستان اهمیت کافی را داد ، برخی از هزینه تفریحات در لهستان به شرح زیر است :

تفریحات و سرگرمی هزینه
هزینه باشگاه بدنسازی برای یک فرد بزرگسال 60 زلوتی تا 150 زلوتی
هزینه اجاره یک ساعت زمین تنیس در آخر هفته 30 زلوتی تا 80 زلوتی
هزینه بلیت سینما برایدیدن اکران فیلم های جهانی 20 زلوتی تا 30 زلوتی
سطح درآمد در لهستان

سطح درآمد در لهستان

سطح درآمد در لهستان چه وضعیتی دارد؟ لهستان در تعداد محدودی از ابعاد رفاه نسبت به سایر کشورهای اروپایی در شاخص زندگی بهتر عملکرد خوبی دارد از جمله در آموزش و ارتباطات اجتماعی و از دیگر ابعادی چون درآمد ، سلامت ، کیفیت محیطی و رضایت از زندگی عملکرد ضعیف تری را به خود اختصاص داده است ، سطح درآمد در لهستان برای خانوارها 23675 دلار در سال بوده که کمتر از میانگین OECD و 30490 دلار در سال است.

از نظر اشتغال نیز 69 درصد از افراد 15 تا 64 ساله در لهستان دارای شغل حقوقی هستند که بالاتر از میانگین اشتغالOECD و 66 درصد است ، همچنین تحصیلات و مهارت های خوب شرط مهمی برای یافتن شغل هستند که در لهستان 93 درصد از بزرگسالان 25 – 64 ساله تحصیلات متوسطه را به پایان رسانده اند که بالاتر از میانگین OECD و برابر با 79 درصد است.

همچنین در سال 2020 در یک نظر سنجی کلی از شهروندان لهستانی خواسته شد تا میزان رضایت خود از درآمد و سطح زندگی خود را از 1 تا 10 تعیین نمایند که در مجموع این کشور به میانگین 6.1 دست یافت که از میانگین OECD که 6.9 بوده کمتر می باشد.

سوالات پر تکرار هزینه های زندگی در لهستان

از نظر اشتغال نیز 69 درصد از افراد 15 تا 64 ساله در لهستان دارای شغل حقوقی هستند که بالاتر از میانگین اشتغالOECD و 66 درصد است ، همچنین تحصیلات و مهارت های خوب شرط مهمی برای یافتن شغل هستند که در لهستان 93 درصد از بزرگسالان 25 – 64 ساله تحصیلات متوسطه را به پایان رسانده اند که بالاتر از میانگین OECD و برابر با 79 درصد است.

هزینه یک وعده غذا در رستوران ارزان 25 زلوتی
هزینه یک وعده غذای دو نفره در یک رستوران سطح متوسط 120 زلوتی

شیر ( 1 لیتر ) 2.73 زلوتی
نان ( نیم کیلو ) 3.40 زلوتی
برنج ( کیلو ) 3.94 زلوتی
12 عدد تخم مرغ 8.33 زلوتی
پنیر ( 1 کیلو ) 25.04 زلوتی

مجموع قبوض ( آب ، برق ، گاز ، زباله ، گرمایش و سرمایش ) در آپارتمان 85 متری 476 زلوتی 1133 زلوتی در ماه

هزینه هر متر مربع مسکن واقع در مرکز شهر 10536.18 زلوتی
هزینه هر متر مربع مسکن واقع در حومه شهر 7763.70 زلوتی

این مطلب جهت آشنایی شما عزیزان با هزینه های زندگی در لهستان تهیه و تنظیم شده است ، برای کسب اطلاعات بیش تر و جزئیات دقیق تر در این زمینه با مشاورین موسسه مهاجرتی رجبی از طریق دفاتر فعال تهران و شیراز تماس حاصل فرمایید ، همچنین توصیه می کنیم با مطالعه مقاله تحصیل در لهستان با مهاجرت تحصیلی به ارزان ترین کشور اروپا برای تحصیل بیشتر آشنا شوید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5/5 - (7 امتیاز)
خانه