روسیه

دانشگاه علوم پزشکی سیبری روسیه

دانشگاه علوم پزشکی سیبری روسیه

دانشگاه علوم پزشکی سیبری روسیه جزء سه دانشگاه برتر روسیه و یکی از دانشگاه های پزشکی برتر جهان میباشد ، این دانشگاه توسط دولت فدرال روسیه و برای مشارکت در اجرای پروژه ها با هدف افزایش صادرات آموزش روسیه انتخاب شده و سالانه حدود ۶ هزار دانشجو از خود این کشور و بسیاری از کشورهای داخل و خارج آن را آموزش میدهد ، در ادامه مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در خصوص شرایط تحصیل در این دانشگاه اطلاعات لازم را بیان کرده اند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت تحصیلی به روسیه ، به مقاله تحصیل در روسیه مراجعه نمایید.

از این دانشگاه تا کنون بیشاز ۶۰ هزار پزشک و داروساز فارغالتحصیل شده است و یکی از معدود مؤسسات در روسیه است که بیمارستان دانشگاهی چند رشتهای خود را دارد.

بیمارستان این دانشگاه نهتنها مکانی برای تحقیقات و آموزش و پروش است ، بلکه سالانه پذیرای بیش از ۱۰۰ هزار بیمار از سرتاسر روسیه میباشد ولازم به ذکر است در سال 2015 دانشگاه علوم پزشکی سیبری ، عنوان اولین دانشگاه مورد تأیید پارک فناوری را به خود اختصاص داد.

پیش از مطالعه این محتوا از شما دعوت می کنیم مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه را بخوانید ؛ مقاله ای جامع در خصوص معرفی رشته های علوم پزشکی ، شرایط اخذ ویزای تحصیلی روسیه ، بورسیه ها ، خوابگاه ، بیمه و کار دانشجویی.

نکته : از لینک های موجود در کادر سبز رنگ برای مطالعه راحت تر این متن استفاده کنید.

دانشگاه علوم پزشکی سیبری روسیه

دانشکده های دانشگاه علوم پزشکی سیبری روسیه

دانشگاه علوم پزشکی سیبری روسیه دارای پنج دانشکده پزشکی ، اطفال ، داروسازی ، زیست شناسی و دانشکده پزشکی و مدیریت رفتار است که در ادامه هر یک از این دانشگاه ها معرفی شده اند.

دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی سیبری روسیه

این دانشکده یکی از قدیمیترین دانشکده های دانشگاه علوم پزشکی سیبری است که با بیشاز یک قرن سابقه و مدارس علمیه در سرتاسر جهان شناخته شده است.

دانشکده پزشکی آن دارای ۲۸ بخش است که سالانه بیش از ۱۰۰ پزشک درجه یک فارغ التحصیل دارد.

تحصیل در این دانشکده دارای آزمون ورودی است و داوطلبان برای امتحانات ورودی باید در آزمونی متشکل از دروس شیمی ، زیستشناسی و زبان روسیبه رقابت بپردازند.

در این دانشکده ،دانشجویان می توانند در دو رشته معتبر از رشته های بالینی یعنی تجارت پزشکی و دندان پزشکی نیز به تحصیل بپردازند.

دانشکده اطفال دانشگاه علوم پزشکی سیبری

کلینیک کودکان ۱ پایگاه گسترده در دانشگاه علوم پزشکی سیبری است و متقاضیان دانشکده اطفال دقیقا در رشته اطفال تخصص کسب می کنند.

این دانشکده بیشاز ۷۰ سال سابقه دارد و حدود ۱۱ هزار متخصص در زمینه اطفال در آن آموزشدیدهاند. ، متخصصان اطفال در این دانشکده در زمینههای پیشگیری ، تشخیص و درمان بیماری ها در کودکان و نوجوانان از بدو تولد تا ۱۸ سال فعالیت میکنند.

امتحانات ورودی این دانشکده نیزدر دروس زیستشناسی ، شیمی و زبان روسی است.

دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی سیبیری

این دانشکده از اولین دانشکده داروسازی در سیبری و خاور دور است که امروزه مرکز پیشرو برای آموزش داروسازان روسیه است ، بیشاز ۸ هزار متخصص از این دانشکده فارغالتحصیل شدهاند.

این دانشکده پرسنل واجد شرایط را به داروخانهها ، شرکتهای صنایع دارویی معرفی میکند و در حال حاضر از قدیمیترین و بزرگترین دانشکده های داروسازی در منطقه سیبری و خاور دور است و آزمون ورودی آن همانند سایر دانشکده ها در دروس زیستشناسی ، شیمی و زبان روسی است.

دانشکده زیست شناسی دانشگاه علوم پزشکی سیبری

در این دانشکده دانشجویان از پیچیدهترین روشهای تحقیقات بیوشیمیایی مهارت کسب میکنند و آموزش آن شامل ترکیبی از رشته های علمی است.

متخصصان ژنتیک ، پزشکان پزشکی قانونی ، ویروس شناسان ، رئیس آزمایشگاه ها ، بیوشیمی و بالینی در این دانشکده آموزش می بینند.

دانشجویان برای تحصیل در این دانشکده باید در آزمون ورودی آن در دروس زیست شناسی شیمی و زبان روسی شرکت کنند.

دانشکده پزشکی و مدیریت رفتار دانشگاه علوم پزشکی سیبری

این دانشکده در سال 2013 با ترکیب سه دانشکده آموزش عالی پرستاری ، رواندرمانی و کارهای اجتماعی ، استفاده مدیریت و خدمات بهداشت عمومی ، تاسیس شد و آزمون ورودی آن از دروس ریاضیات ، علوم اجتماعی و زبان روسی میباشد.

زبان تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی سیبری روسیه

اصلی ترین نیاز برای برای دانشگاه علوم پزشکی سیبری روسیه تسلط کافی به زبان روسی است.

زبان تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی سیبری روسیه

زیرا این زبان تنها زبان مورد استفاده در سخنرانی وکلاس ها و نوشتن مقالات در این دانشگاه می باشد اما در طول چند سال گذشته برای جذب بیشتر دانشجویان بینالمللی از کادر و پرسنل این دانشگاه خواسته شده تا با زبان انگلیسی آشناییت بیشتری پیدا کنند و اکنون رشته پزشکی به هر دو زبان انگلیسی و روسی تدریس میشود و باید مدرک زبان معتبر در این زمینه را به این دانشگاه ارائه داد.

دانشجویانی که فاقد مدرک زبان روسی هستند می توانند با شرکت در دوره های زبان روسی و رسیدن به سطح مناسب در آزمون زبان دانشگاه شرکت کنند.

دانشجویانی هم که دارای مدرک زبان هستند از شرکت در آزمون زبان معاف می باشند.

بورسیه های تحصیلی دانشگاه علوم پزشکی سیبری روسیه

در دانشگاه علوم پزشکی روسیه بورسیه های تحصیلی مختلف دولت روسیه برای دانشجویان داخلی و بینالمللی در نظر گرفته شده است.

در این دانشگاه همانند سایر دانشگاه های روسیه هر متقاضی فقط یکبار و در یک مقطع تحصیلی میتواند بورسیه دریافت کند و باید در آزمون ایالتی شرکت کنند.

این بورسیه ها شامل هزینه تحصیلی ماهیانه که با توجه به پیشرفتهای دانشجو به وی در ماه های بعد ممکن است تعلق گیرد و تحصیل رایگان برای کل دوره های تخصصی میباشد.

دانشجویان بینالمللی که فارغ التحصیل شدهاند و برای تکمیل تحصیل خود در دوره های کارآموزی شرکت میکنند نمیتوانند برای بورسیه اقدام کنند زیرا به آنان تعلق نمیگیرد.

در دانشگاه علوم پزشکی سیبری بورسیه های زیر ارائه می شود:

 • بورس تحصیلی رئیس جمهور فدراسیون روسیه
 • بورس تحصیلی دولت فدراسیون روسیه
 • بورس تحصیلی دولت فدراسیون روسیه برای دانشجویانی که در مناطق دارای اولویت تحصیل می کنند
 • بورس تحصیلی اسمی دولت شهر تومسک برای جوانان با استعداد و با استعداد
 • بورس تحصیلی ولادیمیر نیکولاویچ مرنکوف
 • بورس تحصیلی اسمی گروه شرکت های R-Pharm
 • بورس تحصیلی V.I. Vernadsky بورس تحصیلی V.I. ورنادسکی

تحصیل دکترا در دانشگاه علوم پزشکی سیبری روسیه

برای پذیرش در مقطع دکترا دانشگاه علوم پزشکی سیبری روسیه ، باید مدارک زیر را ارائه دهید:

تحصیل دکترا در دانشگاه علوم پزشکی سیبری روسیه
 • بیانیه
 • یک کپی از سند هویت
 • برگه شخصی سوابق پرسنل
 • کپی دیپلم اعطای درجه علمی نامزد علوم
 • یک طرح دقیق برای تهیه پایان نامه دکترا
 • لیستی از مقالات علمی ، اختراعات و غیره منتشر شده
 • یک گواهینامه از بخش پرسنل که مدت کار در سازمان ارسال کننده ( حداقل 1 سال ) را نشان می دهد و نشان دهنده مدت خدمت در تدریس و ( یا ) کار علمی ( حداقل 5 سال ) است.
 • پروتکل مصاحبه با یک مشاور علمی بالقوه
 • نامه مفصلی از سازمان ارسال کننده که موضوع مقاله را نشان می دهد ، این نامه با امضای رئیس سازمان فرستنده و تأیید شده توسط مهر سازمان ارسال کننده ، با مدارکی باید همراه باشد که تأیید انطباق داوطلب اعزامی به دوره های دکترا با الزامات ” آیین نامه تحصیلات دکترا ” ، را نشان می دهد.

پذیرش مدارک برای تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه علوم پزشکی سیبری در طول سال انجام می شود.

ثبت نام و تأیید موضوعات برای پایان نامه های دکترا برنامه ریزی شده کارکنان علمی و آموزشی دانشگاه پزشکی دولتی سیبری صرف نظر از پذیرش دانشجوی دکترا انجام می شود.

رشته های موجود برای تحصیل دکترا در دانشگاه علوم پزشکی سیبری

دانشجویان برای تحصیل دکترا در دانشگاه سیبری می توانند در رشته های زیر به مدت سه سال ادامه تحصیل دهند :

 • علوم زندگی
 • پزشکی بنیادی
 • پزشکی بالینی
 • مراقبت های پزشکی و پیشگیری
 • داروسازی

تحصیل پزشکی در دانشگاه سیبری روسیه

تخصص “پزشکی عمومی” یکی از محبوب ترین ها در دانشگاه علوم پزشکی سیبری است. برای ورود به دانشگاه علوم پزشکی سیبری در روسیه دانشجویان داخلی باید از مقطع دبیرستان فارغ التحصیل شوند و در آزمونهای پیش رو قبول شوند.

تحصیل پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی سیبری روسیه

برای آزمون ورودی مدرک پزشکی دانشجویان ابتدا باید در دوره های پریمدیکال دانشگاه علوم پزشکی سیبری شرکت کنند.

دوره پریمدیکال برای دانشجویان بین المللی است که می خواهند برای تحصیل پزشکی عمومی اقدام کنند ، این دوره آموزش فشرده ای را در زمینه های شیمی و زیست شناسی به دانشجویان آینده ارائه می دهد و علاوه بر این ، دانشجویان این دوره فرصتی برای حضور در سمینارهای تعاملی پیدا می کنند و می توانند اصول زبان روسی را آموزش ببینند و با جزئیات فرهنگ و سنت های روسیه آشنا شوند.

این آموزش از طریق بستری بصورت آنلاین برگزار خواهد شد و دانشجویان در گروه های کوچک 8 تا 10 نفره به زبان انگلیسی در دروس زیست شناسی و شیمی به مدت 6 هفته تحصیل می کنند.

همچنین مشاوره فردی با اساتید دانشگاه علوم پزشکی سیبری امکان پذیر خواهد بود و پس از اتمام دوره ، متقاضیان در امتحاناتی شرکت می کنند که پس از اتمام موفقیت آمیز آن ، گواهی نامه ای برای آنها صادر می شود.

لازم به ذکر است هزینه این دوره 10200 روبل ( حدود 134 دلار ) می باشد.

تحصیل رشته پزشکی به صورت تمام وقت در این دانشگاه 6 سال به طول می انجامد و دانشجویان می توانند برای تحصیل پزشکی ، زبان انگلیسی و یا به زبان روسی را برگزینند.

لازم به ذکر است زبان آزمون برای تحصیل پزشکی به انگلیسی طبیعتا انگلیسی می باشد.

تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه سیبری

” دندانپزشکی ” نیز یکی دیگر از رشته های محبوب آموزشی با رقابت بالا در بین متقاضیان است و 15 تا 20 نفر برای یک مکان با یکدیگر در آزمون پذیرش این رشته به رقابت می پردازند.

دانشجویان این رشته در مرکز درمان دندانپزشکی دانشگاه پزشکی دولتی سیبری و کلینیک دندانپزشکی خود آموزش می بینند.

تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه سیبری به صورت تمام وقت 6 سال تحصیلی به طول می انجامد و زبان آموزش به روسی است.

دانشجویان در آزمون ورودی باید به 50 سوال در درس زیست شناسی و 50 سوال در درس شیمی و 40 سوال به زبان روسی پاسخ دهند.

هر سال تحصیلی حدود 60 دانشجو در این دانشگاه پذیرفته می شوند.

تحصیل پرستاری در دانشگاه سیبری روسیه

تحصیل پرستاری در دانشگاه علوم پزشکی سیبری روسیه ۴ سال است و دانشجویان بینالمللی بعد از طی این دوره میتوانند بهراحتی وارد بازار کار شوند.

تحصیل پرستاری در دانشگاه پزشکی سیبری روسیه

تحصیل در این رشته در دانشگاه علوم پزشکی روسیه به زبان روسی است و دانشجویان متقاضی باید در آزمون ورودی این رشته در دروس شیمی و زیست شناسی به زبان روسی به رقابت بپردازند.

تحصیل داروسازی در دانشگاه سیبری روسیه

تحصیل داروسازی در دانشگاه علوم پزشکی سیبری به صورت تمام وقت و به مدت چهار سال است.

برای تحصیل داروسازی در این دانشگاه متقاضیان باید در آزمون ورودی به 40 سوال شیمی ، 40 سوال زیست شناسی ، 40 سوال فیزیک و 4 سوال زبان روسی پاسخ دهند.

این دانشکده در هر سال تحصیلی حدود 110 دانشجو را می پذیرد.

تحصیل رشته های پیراپزشکی در دانشگاه سیبری روسیه

رشته های پیرا پزشکی در دانشگاه پزشکی سیبری روسیه به شرح زیر است ، تحصیل در هر یک از این رشته ها نیز شرایط خاص خود را دارد که بیان شده است.

 • مدیریت ( 4 سال ، شرکت در آزمون دروس ریاضیات ، مطالعات اجتماعی ، تاریخ و زبان روسی )
 • ممدکار اجتماعی ( 4 سال ، شرکت در آزمون دروس تاریخ ، مطالعات اجتماعی و زبان روسی )
 • بیوشیمی پزشکی ( 6 سال ، شرکت در آزمون دروس شیمی و زیست شناسی و زبان روسی )
 • سایبرنتیک پزشکی ( 6 سال ، شرکت در آزمون دروس ریاضیات ، فیزیک ، زیست و شیمی و زبان روسی )
 • روانشناسی بالینی ( 5 سال ، شرکت در آزمون دروس زیست ، ریاضی ، مطالعات اجتماعی و زبان روسی )

خوابگاه های دانشگاه علوم پزشکی سیبری روسیه

همه دانشجویان بین المللی در دانشگاه علوم پزشکی سیبری از خوابگاه های دانشگاه برخوردار نخواهند بود و این دانشگاه فقط به دانشجویان در گروه های زیر خوابگاه ارائه می دهد.

خوابگاه های دانشگاه علوم پزشکی سیبری روسیه
 • افراد بدون سرپرست
 • افراد معلول
 • همه دانشجویان غیر مقیم که تحت توافق نامه آموزش هدفمند تحصیل می کنند ( منطقه تومسک ، مناطق فدراسیون روسیه )
 • برندگان المپیاد در کل روسیه ، برندگان جوایز المپیادهای دانش آموزی که توسط قوانین پذیرش در دانشگاه پزشکی دولتی سیبری برای پذیرش بدون آزمون ورودی در نظر گرفته شده اند
 • دانشجویان ممتاز در آزمون ورودی دانشگاه

دانشجویان بین المللی در تومسک معمولا در آپارتمان زندگی می کنند و دانشجویان یک برنامه مبادله بلند مدت یا کوتاه مدت ، ممکن است یک اتاق در خوابگاه های دانشگاه دریافت کنند.

البته دانشگاه از دانشجویان در یافتن مسکن و همچنین برقراری ارتباط با مالکان ، امضای قرارداد ، شرایط زندگی و مسائل مهاجرت پشتیبانی كامل دارد.

موقعیت مکانی دانشگاه پزشکی سیبری روسیه

دانشگاه علوم پزشکی سیبری روسیه در تومسک روسیه واقع شده است ، تومسک یک شهر جذاب و قدیمی سیبری است که در امتداد رودخانه تام واقع شده و مرکز اداری هم برای منطقه تومسک و هم برای استان اوبلس روسیه است.

آدرس و موقعیت دانشگاه علوم پزشکی سیبری به شرح زیر می باشد:

634050, Tomsk region, Tomsk, Moscow tract, 2

شهریه رشته های مختلف دانشگاه سیبری روسیه

شهریه رشته های مختلف دانشگاه سیبری در مقطع کارشناسی روسیه در جدول زیر آورده شده است.

شهریه دانشجویان بین المللی به روبلتخصص / جهت آموزش
183540پرستاری
264090پزشکی
269580دندانپزشکی
241.450اطفال
183540داروسازی
160470مدیریت
214470بیوشیمی پزشکی
214.470بیوفیزیک پزشکی
214.470سایبرنتیک پزشکی
169130روانشناسی بالینی
160470مدد کار اجتماعی
310.00پزشکی عمومی (آموزش دو زبانه)

دسترسی فرودگاه ، قطار ، تاکسی به دانشگاه سیبری روسیه

دانشجویان دانشگاه سیبری بسته به گزینه ای که برای حمل و نقلی خود به دانشگاه انتخاب کنند ، باید از طریق فرودگاه بوگاشف یا از ایستگاه راه آهن استفاده کنند.

فرودگاه بوگاشف که در 14 کیلومتری حومه جنوب شرقی شهر تومسک واقع شده است و از روش های زیر می توان از این فرودگاه به دانشگاه دسترسی داشت.

اتوبوس : اتوبوس های تندرو ( شماره 119 ) شما را از منطقه پارکینگ فرودگاه مقابل ساختمان مرکزی فرودگاه به شهر منتقل می کند و برای رسیدن از فرودگاه به ایستگاه اتوبوس شهری با هزینه ای حدود 100 روبل و 40 – 50 دقیقه طول خواهد کشید.

تاکسی : هزینه یک تاکسی از فرودگاه بسته به زمان حدود 1000 – 1200 روبل است و می توانید در میز اطلاعات فرودگاه یا با استفاده از Yandex Taxi یا Uber Apps تاکسی سفارش دهید.

با اتوبوس دانشگاه: در ابتدای هر ترم یک اتوبوس رایگان برای دانشجویان تازه وارد ترتیب داده شده است.

دسترسی به ایستگاه راه آهن آسان است زیرا در مرکز شهر واقع شده است و هرگز از ایستگاه راه آهن تاکسی نگیرید زیرا به احتمال زیاد هزینه آن 2 – 3 برابر خواهد بود و منطقی تر است که از برنامه هایی مانند Uber یا Yandex Taxi استفاده کنید.

سوالات پر تکرار دانشگاه علوم پزشکی سیبری روسیه

مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این مقاله در خصوص شرایط پذیرش و تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی سیبری روسیه مطالب مفیدی را به شم عزیزان ارائه کردند ، برای ارتباط مستقیم با کارشناسان ما می توانید از باکس دیدگاه در پایین این صفحه هم استفاده کرده و در اسرع وقت به پاسخ پرسش های خود برسید.

چه رشته هایی در دانشگاه علوم پزشکی سیبری روسیه در مقطع دکترا ارائه می شوند؟

علوم زندگی پزشکی بنیادی پزشکی بالینی مراقبت های پزشکی و پیشگیری داروسازی

برای تحصیل پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی سیبری روسیه در چه آزمونی باید شرکت کنم ؟

برای آزمون ورودی مدرک پزشکی دانشجویان ابتدا باید در دوره های پریمدیکال دانشگاه علوم پزشکی سیبری شرکت کنند. دوره پریمدیکال برای دانشجویان بین المللی است که می خواهند برای تحصیل پزشکی عمومی اقدام کنند ، این دوره آموزش فشرده ای را در زمینه های شیمی و زیست شناسی به دانشجویان آینده ارائه می دهد و علاوه بر این ، دانشجویان این دوره فرصتی برای حضور در سمینارهای تعاملی پیدا می کنند و می توانند اصول زبان روسی را آموزش ببینند و با جزئیات فرهنگ و سنت های روسیه آشنا شوند.

دوره پریمدیکال دانشگاه علوم پزشکی سیبری روسیه چقدر هزینه دارد و چقدر طول می کشد؟

هزینه این دوره 10200 روبل ( حدود 134 دلار ) می باشد ، این آموزش از طریق بستری بصورت آنلاین برگزار خواهد شد و دانشجویان در گروه های کوچک 8 تا 10 نفره به زبان انگلیسی در دروس زیست شناسی و شیمی به مدت 6 هفته تحصیل می کنند.

تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی سیبری روسیه به چه زبانی است؟

تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی روسیه به زبان روسی است.

تحصیل داروسازی در دانشگاه علوم پزشکی سیبری روسیه چگونه است؟

تحصیل داروسازی در دانشگاه علوم پزشکی سیبری به صورت تمام وقت و به مدت چهار سال است. برای تحصیل داروسازی در این دانشگاه متقاضیان باید در آزمون ورودی به 40 سوال شیمی ، 40 سوال زیست شناسی ، 40 سوال فیزیک و 4 سوال زبان روسی پاسخ دهند.

در نهایت مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی آماده ارائه خدمات خود در خصوص تحصیل و اعزام دانشجو به دانشجویان متقاضی تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی سیبری روسیه می باشند ، برای ارتباط با کارشناسان ما می توانید با شماره تلفن های دفاتر فعال تهران و شیراز در تماس باشید ، همچنین توصیه می کنیم مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه را بخوانید تا با تمام جزئیات تحصیل رشته های علوم پزشکی در این کشور آشنا شوید.

5/5 - (33 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *