دانشگاه علوم پزشکی سیبری روسیه

دانشگاه علوم پزشکی سیبری روسیه
مشاور مهاجرتی

بیمارستان دانشگاه علوم پزشکی سیبری روسیه نه تنها مکانی برای تحقیقات و آموزش و پروش است ، بلکه سالانه پذیرای بیش از ۱۰۰ هزار بیمار از سرتاسر روسیه میباشد ولازم به ذکر است در سال 2015 دانشگاه علوم پزشکی سیبری ، عنوان اولین دانشگاه مورد تأیید پارک فناوری را به خود اختصاص داد.

پیش از مطالعه این محتوا از شما دعوت می کنیم مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه را بخوانید ؛ مقاله ای جامع در خصوص معرفی رشته های علوم پزشکی ، شرایط اخذ ویزای تحصیلی روسیه ، بورسیه ها ، خوابگاه ، بیمه و کار دانشجویی.

فهرست مطالب

ویدیویی که مشاهده میکنید خلاصه ای را در مورد دانشگاه علوم پزشکی سیبری روسیه بیان کرده که برای صرفه جویی در زمان میتوانید از این ویدیو و پادکست استفاده کنید.

جالب است بدانید از این دانشگاه تا کنون بیش از ۶۰ هزار پزشک و داروساز فارغ التحصیل شده است و یکی از معدود مؤسسات در روسیه است که بیمارستان دانشگاهی چند رشته ای خود را دارد، پس مطالعه این مقاله را از دست ندهید که فرصت تحصیل در این دانشگاه یک فرصت استثنائی است.

پادکست دانشگاه علوم پزشکی سیبری روسیه

پخش ویدیو

دانشکده های دانشگاه علوم پزشکی سیبری روسیه

دانشگاه علوم پزشکی سیبری روسیه دارای پنج دانشکده پزشکی ، اطفال ، داروسازی ، زیست شناسی و دانشکده پزشکی و مدیریت رفتار است که در ادامه هر یک از این دانشکده های دانشگاه علوم پزشکی سیبری روسیه معرفی شده اند.

دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی سیبری روسیه

این دانشکده یکی از قدیمی ترین دانشکده های دانشگاه علوم پزشکی سیبری است که با بیش از یک قرن سابقه و مدارس علمی در سرتاسر جهان شناخته شده است؛ دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی سیبری روسیه دارای ۲۸ بخش است که سالانه بیش از ۱۰۰ پزشک درجه یک فارغ التحصیل دارد.

تحصیل در این دانشکده دارای آزمون ورودی است و داوطلبان برای قبولی باید در آزمونی متشکل از دروس شیمی ، زیست شناسی و زبان روسی به رقابت بپردازند، در این دانشکده ،دانشجویان می توانند در دو رشته معتبر از رشته های بالینی یعنی تجارت پزشکی و دندان پزشکی نیز به تحصیل بپردازند.

دانشکده اطفال دانشگاه علوم پزشکی سیبری

کلینیک کودکان یک پایگاه گسترده در دانشگاه علوم پزشکی سیبری است و متقاضیان دانشکده اطفال دقیقا در رشته اطفال تخصص کسب می کنند.

دانشکده اطفال دانشگاه علوم پزشکی سیبری بیش از ۷۰ سال سابقه دارد و حدود ۱۱ هزار متخصص در زمینه اطفال در آن آموزش دیده اند. متخصصان اطفال در این دانشکده در زمینه های پیشگیری ، تشخیص و درمان بیماری ها در کودکان و نوجوانان از بدو تولد تا ۱۸ سال فعالیت میکنند.

امتحانات ورودی این دانشکده نیزدر دروس زیست شناسی ، شیمی و زبان روسی است.

دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی سیبیری

این دانشکده از اولین دانشکده های داروسازی در سیبری و خاور دور است که امروزه مرکز پیشرو برای آموزش داروسازان روسیه است ، بیش از ۸ هزار متخصص از این دانشکده فارغ التحصیل شدهاند.

دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی سیبیری پرسنل واجد شرایط را به داروخانه ها ، شرکتهای صنایع دارویی معرفی میکند و در حال حاضر از قدیمی ترین و بزرگترین دانشکده های داروسازی در منطقه سیبری و خاور دور است و آزمون ورودی آن همانند سایر دانشکده ها در دروس زیست شناسی ، شیمی و زبان روسی است.

دانشکده زیست شناسی دانشگاه علوم پزشکی سیبری

در این دانشکده دانشجویان از پیچیده ترین روش های تحقیقات بیوشیمیایی مهارت کسب میکنند و آموزش آن شامل ترکیبی از رشته های علمی است، متخصصان ژنتیک ، پزشکان پزشکی قانونی ، ویروس شناسان ، رئیس آزمایشگاه ها ، بیوشیمی و بالینی در این دانشکده آموزش می بینند.

دانشجویان برای تحصیل در دانشکده زیست شناسی دانشگاه علوم پزشکی سیبری باید در آزمون ورودی آن که از دروس زیست شناسی شیمی و زبان روسی است، شرکت کنند.

دانشکده پزشکی و مدیریت رفتار دانشگاه علوم پزشکی سیبری

دانشکده پزشکی و مدیریت رفتار دانشگاه علوم پزشکی سیبری در سال 2013 با ترکیب سه دانشکده آموزش عالی پرستاری ، روان درمانی و کارهای اجتماعی ، استفاده مدیریت و خدمات بهداشت عمومی ، تاسیس شد و آزمون ورودی آن از دروس ریاضیات ، علوم اجتماعی و زبان روسی میباشد.

زبان تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی سیبری روسیه

زبان تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی سیبری روسیه

اصلی ترین نیاز برای برای دانشگاه علوم پزشکی سیبری روسیه تسلط کافی به زبان روسی است.

زیرا این زبان تنها زبان مورد استفاده در سخنرانی وکلاس ها و نوشتن مقالات در این دانشگاه و زبان تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی سیبری روسیه می باشد اما در طول چند سال گذشته برای جذب بیشتر دانشجویان بین المللی از کادر و پرسنل این دانشگاه خواسته شده تا با زبان انگلیسی آشناییت بیشتری پیدا کنند و اکنون رشته پزشکی به هر دو زبان انگلیسی و روسی تدریس میشود و باید مدرک زبان معتبر در این زمینه را به این دانشگاه ارائه داد.

دانشجویانی که فاقد مدرک زبان روسی هستند می توانند با شرکت در دوره های زبان روسی و رسیدن به سطح مناسب در آزمون زبان دانشگاه شرکت کنند، دانشجویانی هم که دارای مدرک زبان هستند از شرکت در آزمون زبان معاف می باشند.

بورسیه های تحصیلی دانشگاه علوم پزشکی سیبری روسیه

در دانشگاه علوم پزشکی روسیه بورسیه های تحصیلی مختلف دولت روسیه برای دانشجویان داخلی و بین المللی در نظر گرفته شده است.

در این دانشگاه همانند سایر دانشگاه های روسیه هر متقاضی فقط یکبار و در یک مقطع تحصیلی میتواند بورسیه دریافت کند و باید در آزمون ایالتی شرکت کنند.

این بورسیه ها شامل هزینه تحصیلی ماهیانه است که با توجه به پیشرفت های دانشجو به وی در ماه های بعد  تعلق می گیرد و تحصیل رایگان برای کل دوره های تخصصی می  باشد.

دانشجویان بین المللی که فارغ التحصیل شده اند و برای تکمیل تحصیل خود در دوره های کارآموزی شرکت میکنند نمیتوانند برای بورسیه اقدام کنند زیرا به آنان تعلق نمیگیرد.

در دانشگاه علوم پزشکی سیبری بورسیه های زیر ارائه می شود:

 • بورس تحصیلی رئیس جمهور فدراسیون روسیه
 • بورس تحصیلی دولت فدراسیون روسیه
 • بورس تحصیلی دولت فدراسیون روسیه برای دانشجویانی که در مناطق دارای اولویت تحصیل می کنند
 • بورس تحصیلی اسمی دولت شهر تومسک برای جوانان با استعداد و با استعداد
 • بورس تحصیلی ولادیمیر نیکولاویچ مرنکوف
 • بورس تحصیلی اسمی گروه شرکت های R-Pharm
 • بورس تحصیلی V.I. Vernadsky بورس تحصیلی V.I. ورنادسکی

تحصیل دکترا در دانشگاه علوم پزشکی سیبری روسیه

برای پذیرش در مقطع دکترا دانشگاه علوم پزشکی سیبری روسیه ، باید مدارک زیر را ارائه دهید:

 • بیانیه
 • یک کپی از سند هویت
 • برگه شخصی سوابق پرسنل
 • کپی دیپلم اعطای درجه علمی نامزد علوم
 • یک طرح دقیق برای تهیه پایان نامه دکترا
 • لیستی از مقالات علمی ، اختراعات و غیره منتشر شده
 • یک گواهینامه از بخش پرسنل که مدت کار در سازمان ارسال کننده ( حداقل 1 سال ) را نشان می دهد و نشان دهنده مدت خدمت در تدریس و ( یا ) کار علمی ( حداقل 5 سال ) است.
 • پروتکل مصاحبه با یک مشاور علمی بالقوه
 • نامه مفصلی از سازمان ارسال کننده که موضوع مقاله را نشان می دهد ، این نامه با امضای رئیس سازمان فرستنده و تأیید شده توسط مهر سازمان ارسال کننده ، با مدارکی باید همراه باشد که تأیید انطباق داوطلب اعزامی به دوره های دکترا با الزامات ” آیین نامه تحصیلات دکترا ” ، را نشان می دهد.

پذیرش مدارک برای تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه علوم پزشکی سیبری در طول سال انجام می شود. ثبت نام و تأیید موضوعات برای پایان نامه های دکترا برنامه ریزی شده کارکنان علمی و آموزشی دانشگاه پزشکی دولتی سیبری صرف نظر از پذیرش دانشجوی دکترا انجام می شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت تحصیلی به روسیه و تحصیل در مقاطع مختلف، می توانید به مقاله تحصیل در روسیه مراجعه نمایید.

رشته های دکتری در دانشگاه علوم پزشکی سیبری

دانشجویان برای تحصیل دکترا در دانشگاه سیبری می توانند در رشته های دکتری در دانشگاه علوم پزشکی سیبری به مدت سه سال ادامه تحصیل دهند:

 • علوم زندگی
 • پزشکی بنیادی
 • پزشکی بالینی
 • مراقبت های پزشکی و پیشگیری
 • داروسازی

پذیرش مدارک برای تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه علوم پزشکی سیبری در طول سال انجام می شود. ثبت نام و تأیید موضوعات برای پایان نامه های دکترا برنامه ریزی شده توسط کارکنان علمی و آموزشی دانشگاه پزشکی دولتی سیبری صرف نظر از پذیرش دانشجوی دکترا انجام می شود.

تمام تلاش ما در هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی این است تا بتوانیم بهترین کیفیت را به مشتریان عزیزمان ارائه دهیم. کیفیت خدمات شرکت رجبی در کنارتجربه چندین ساله قطعا منجر به موفقیت پرونده مهاجرتی شما خواهد شد.

به منظور تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی سیبری روسیه یا سایر مراکز علمی المان، کافی است تا اطلاعات داشته باشید، پس حتما با ما در ارتباط باشید و اطلاعات بروز را دریافت کنید.

امید داریم ویزای شما نیز در آینده ای نزدیک در کنار ویزاهای اخذ شده این ویدیو قرار بگیرد.

تحصیل پزشکی در دانشگاه سیبری روسیه

تحصیل پزشکی در دانشگاه سیبری روسیه

تخصص “پزشکی عمومی” یکی از محبوب ترین ها در دانشگاه علوم پزشکی سیبری است. برای ورود به دانشگاه علوم پزشکی سیبری در روسیه دانشجویان داخلی باید از مقطع دبیرستان فارغ التحصیل شوند و در آزمون های پیش رو قبول شوند.

برای آزمون ورودی مدرک پزشکی دانشجویان ابتدا باید در دوره های پریمدیکال دانشگاه علوم پزشکی سیبری شرکت کنند.

دوره پریمدیکال برای دانشجویان بین المللی است که می خواهند برای تحصیل پزشکی عمومی اقدام کنند ، این دوره آموزش فشرده ای را در زمینه های شیمی و زیست شناسی به دانشجویان آینده ارائه می دهد و علاوه بر این ، دانشجویان این دوره فرصتی برای حضور در سمینارهای تعاملی پیدا می کنند و می توانند اصول زبان روسی را آموزش ببینند و با جزئیات فرهنگ و سنت های روسیه آشنا شوند.

این آموزش از طریق بستری بصورت آنلاین برگزار خواهد شد و دانشجویان در گروه های کوچک 8 تا 10 نفره به زبان انگلیسی در دروس زیست شناسی و شیمی به مدت 6 هفته تحصیل می کنند.

تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه سیبری

” دندانپزشکی ” نیز یکی دیگر از رشته های محبوب آموزشی با رقابت بالا در بین متقاضیان است و 15 تا 20 نفر برای یک مکان با یکدیگر در آزمون پذیرش این رشته به رقابت می پردازند، دانشجویان این رشته در مرکز درمان دندانپزشکی دانشگاه پزشکی دولتی سیبری و کلینیک دندانپزشکی خود آموزش می بینند.

تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه سیبری به صورت تمام وقت 6 سال تحصیلی به طول می انجامد و زبان آموزش به روسی است؛ دانشجویان در آزمون ورودی باید به 50 سوال در درس زیست شناسی و 50 سوال در درس شیمی و 40 سوال به زبان روسی پاسخ دهند، هر سال تحصیلی حدود 60 دانشجو در این دانشگاه پذیرفته می شوند.

تحصیل پرستاری در دانشگاه علوم پزشکی سیبری روسیه ۴ سال است و دانشجویان بین المللی بعد از طی این دوره میتوانند به راحتی وارد بازار کار شوند.

تحصیل در این رشته در دانشگاه علوم پزشکی روسیه به زبان روسی است و دانشجویان متقاضی باید در آزمون ورودی این رشته در دروس شیمی و زیست شناسی به زبان روسی به رقابت بپردازند.

تحصیل پرستاری در دانشگاه سیبری روسیه

تحصیل داروسازی در دانشگاه سیبری روسیه

تحصیل داروسازی در دانشگاه علوم پزشکی سیبری به صورت تمام وقت و به مدت چهار سال است، برای تحصیل داروسازی در این دانشگاه متقاضیان باید در آزمون ورودی به 40 سوال شیمی ، 40 سوال زیست شناسی ، 40 سوال فیزیک و 4 سوال زبان روسی پاسخ دهند. این دانشکده در هر سال تحصیلی حدود 110 دانشجو را برای تحصیل داروسازی در دانشگاه سیبری روسیه می پذیرد.

تحصیل رشته های پیراپزشکی در دانشگاه سیبری روسیه

رشته های پیرا پزشکی در دانشگاه پزشکی سیبری روسیه به شرح زیر است ، تحصیل در هر یک از این رشته ها نیز شرایط خاص خود را دارد که بیان شده است.

 • مدیریت ( 4 سال ، شرکت در آزمون دروس ریاضیات ، مطالعات اجتماعی ، تاریخ و زبان روسی )
 • مددکار اجتماعی ( 4 سال ، شرکت در آزمون دروس تاریخ ، مطالعات اجتماعی و زبان روسی )
 • بیوشیمی پزشکی ( 6 سال ، شرکت در آزمون دروس شیمی و زیست شناسی و زبان روسی )
 • سایبرنتیک پزشکی ( 6 سال ، شرکت در آزمون دروس ریاضیات ، فیزیک ، زیست و شیمی و زبان روسی )
 • روانشناسی بالینی ( 5 سال ، شرکت در آزمون دروس زیست ، ریاضی ، مطالعات اجتماعی و زبان روسی )

خوابگاه های دانشگاه علوم پزشکی سیبری روسیه

همه دانشجویان بین المللی در دانشگاه علوم پزشکی سیبری از خوابگاه های دانشگاه برخوردار نخواهند بود و این دانشگاه فقط به دانشجویان در گروه های زیر خوابگاه ارائه می دهد.

 • افراد بدون سرپرست
 • افراد معلول
 • همه دانشجویان غیر مقیم که تحت توافق نامه آموزش هدفمند تحصیل می کنند ( منطقه تومسک ، مناطق فدراسیون روسیه )
 • برندگان المپیاد در کل روسیه ، برندگان جوایز المپیادهای دانش آموزی که توسط قوانین پذیرش در دانشگاه پزشکی دولتی سیبری برای پذیرش بدون آزمون ورودی در نظر گرفته شده اند
 • دانشجویان ممتاز در آزمون ورودی دانشگاه

دانشجویان بین المللی در تومسک معمولا در آپارتمان زندگی می کنند و دانشجویان یک برنامه مبادله بلند مدت یا کوتاه مدت ، ممکن است یک اتاق در خوابگاه های دانشگاه دریافت کنند، البته دانشگاه از دانشجویان در یافتن مسکن و همچنین برقراری ارتباط با مالکان ، امضای قرارداد ، شرایط زندگی و مسائل مهاجرت پشتیبانی كامل دارد.

موقعیت مکانی دانشگاه پزشکی سیبری روسیه

دانشگاه علوم پزشکی سیبری روسیه در تومسک روسیه واقع شده است ، تومسک یک شهر جذاب و قدیمی سیبری است که در امتداد رودخانه تام واقع شده و مرکز اداری هم برای منطقه تومسک و هم برای استان اوبلس روسیه است.

آدرس و موقعیت دانشگاه علوم پزشکی سیبری به شرح زیر می باشد: 634050, Tomsk region, Tomsk, Moscow tract, 2

شهریه رشته های مختلف دانشگاه سیبری روسیه

شهریه رشته های مختلف دانشگاه سیبری در مقطع کارشناسی روسیه در جدول زیر آورده شده است.

شهریه دانشجویان بین المللی به روبل تخصص / جهت آموزش
183540 پرستاری
264090 پزشکی
269580 دندانپزشکی
241.450 اطفال
183540 داروسازی
160470 مدیریت
214470 بیوشیمی پزشکی
214.470 بیوفیزیک پزشکی
214.470 سایبرنتیک پزشکی
169130 روانشناسی بالینی
160470 مدد کار اجتماعی
310.00 پزشکی عمومی (آموزش دو زبانه)

دسترسی فرودگاه ، قطار ، تاکسی به دانشگاه سیبری روسیه

دانشجویان دانشگاه سیبری بسته به گزینه ای که برای حمل و نقلی خود به دانشگاه انتخاب کنند ، باید از طریق فرودگاه بوگاشف یا از ایستگاه راه آهن استفاده کنند.

فرودگاه بوگاشف که در 14 کیلومتری حومه جنوب شرقی شهر تومسک واقع شده است و از روش های زیر می توان از این فرودگاه به دانشگاه دسترسی داشت.

 • اتوبوس :

اتوبوس های تندرو ( شماره 119 ) شما را از منطقه پارکینگ فرودگاه مقابل ساختمان مرکزی فرودگاه به شهر منتقل می کند و برای رسیدن از فرودگاه به ایستگاه اتوبوس شهری با هزینه ای حدود 100 روبل و 40 – 50 دقیقه طول خواهد کشید.

 • تاکسی :

هزینه یک تاکسی از فرودگاه بسته به زمان حدود 1000 – 1200 روبل است و می توانید در میز اطلاعات فرودگاه یا با استفاده از Yandex Taxi یا Uber Apps تاکسی سفارش دهید.

 • با اتوبوس دانشگاه:

 در ابتدای هر ترم یک اتوبوس رایگان برای دانشجویان تازه وارد ترتیب داده شده است.

دسترسی به ایستگاه راه آهن آسان است زیرا در مرکز شهر واقع شده است و هرگز از ایستگاه راه آهن تاکسی نگیرید زیرا به احتمال زیاد هزینه آن 2 – 3 برابر خواهد بود و منطقی تر است که از برنامه هایی مانند Uber یا Yandex Taxi استفاده کنید.

سوالات پر تکرار دانشگاه علوم پزشکی سیبری روسیه

علوم زندگی پزشکی بنیادی پزشکی بالینی مراقبت های پزشکی و پیشگیری داروسازی

برای آزمون ورودی مدرک پزشکی دانشجویان ابتدا باید در دوره های پریمدیکال دانشگاه علوم پزشکی سیبری شرکت کنند. دوره پریمدیکال برای دانشجویان بین المللی است که می خواهند برای تحصیل پزشکی عمومی اقدام کنند ، این دوره آموزش فشرده ای را در زمینه های شیمی و زیست شناسی به دانشجویان آینده ارائه می دهد و علاوه بر این ، دانشجویان این دوره فرصتی برای حضور در سمینارهای تعاملی پیدا می کنند و می توانند اصول زبان روسی را آموزش ببینند و با جزئیات فرهنگ و سنت های روسیه آشنا شوند.

هزینه این دوره 10200 روبل ( حدود 134 دلار ) می باشد ، این آموزش از طریق بستری بصورت آنلاین برگزار خواهد شد و دانشجویان در گروه های کوچک 8 تا 10 نفره به زبان انگلیسی در دروس زیست شناسی و شیمی به مدت 6 هفته تحصیل می کنند.

تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی روسیه به زبان روسی است.

تحصیل داروسازی در دانشگاه علوم پزشکی سیبری به صورت تمام وقت و به مدت چهار سال است. برای تحصیل داروسازی در این دانشگاه متقاضیان باید در آزمون ورودی به 40 سوال شیمی ، 40 سوال زیست شناسی ، 40 سوال فیزیک و 4 سوال زبان روسی پاسخ دهند.

در نهایت مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی آماده ارائه خدمات خود در خصوص تحصیل و اعزام دانشجو به دانشجویان متقاضی تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی سیبری روسیه می باشند ، برای ارتباط با کارشناسان ما می توانید با شماره تلفن های دفاتر فعال مرکزی و غرب تهران و یا دفتر شیراز در تماس باشید ، همچنین توصیه می کنیم مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه را بخوانید تا با تمام جزئیات تحصیل رشته های علوم پزشکی در این کشور آشنا شوید.

5/5 - (33 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *