بهترین کشورها برای تحصیل رشته مهندسی برق

بهترین کشورها برای تحصیل رشته مهندسی برق

در این مقاله ما بهترین کشورها برای تحصیل رشته مهندسی برق را خدمت شما معرفی می کنیم . کارشناسان مجرب موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی برای تحصیل در خارج از کشور راهنمای شما خواهند بود . همچنین جهت دریافت مشاوره در خصوص روش های قانونی مهاجرت می توانید با مشاوران خبره ما در تماس باشید .

مهندسی برق یکی از معروف ترین شاخه های مهندسی است و بسیاری از دانشجویان مستعد در جستجوی یک دانشگاه برجسته برای تحصیل این رشته هستند . حدود 300 دانشگاه معتبر برای تحصیل رشته مهندسی برق در جهان وجود دارد . بیشترین تعداد این دانشگاه ها در آمریکا ، کانادا و برخی از کشورهای اروپایی مانند کشور آلمان قرار گرفته است .

درباره بهترین کشورها برای تحصیل رشته مهندسی برق

مهندسی برق یکی از محبوب ترین شاخه های های مهندسی است . مهندسی برق در حال حاضر به طیف گسترده ای از زیر مجموعه ها شامل الکترونیک ، کامپیوترهای دیجیتال ، برق ، مخابرات ، سیستم های کنترل ، مهندسی RF، پردازش سیگنال ، ابزار دقیق و میکرو الکترونیک تقسیم شده است .

مهندسین برق معمولا دارای مدرک کارشناسی مهندسی برق هستند . تحصیل در دانشگاه ها و کالج های برجسته ، فرصت های عالی برای کشف عرصه های جدید در زمینه مهندسی را فراهم می کند . بر همین اساس ، دانشجویان اغلب تمایل دارند که در بهترین کشورها برای تحصیل رشته مهندسی برق ، مشغول به تحصیل شوند .

دانشگاه های مهندسی برق در کانادا

کانادا از اولین و بهترین کشورها برای تحصیل رشته مهندسی برق است . در اینجا دانشگاه های معتبر موجود در این کشور که رشته مهندسی برق را ارائه می دهند ، خدمت شما معرفی می کنیم . در صورت تمایل به تحصیل در کانادا می توانید از همکاران موسسه درباره مزایا و معایب تحصیل در کانادا اطلاعات جامع و به روز کسب کنید .

دانشگاه های مهندسی برق در کانادا

دانشگاه های ویندزور ( Windsor ) و ویکتوریا

بخش مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه ویندزور برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد مهندسی برق را ارائه می دهد و دانش کامل را در این زمینه می دهد . این دانشگاه بیش از 50 سال استعداد تحصیلی دارد و نخستین موسسه رتبه بندی خودمختار انتاریو است .

دانشگاه ویکتوریا : علاوه بر برنامه های کارشناسی برق در زیر شاخه های مختلف ، برنامه های کارشناسی ارشد کاربردی را برای دانشجویان علاقه مند به تحقیقات پیشرفته در سطح تحصیلات تکمیلی نیز در این دانشگاه طراحی شده است . این دانشگاه دانش جامع تخصصی در زمینه ارتباطات ، سیستم های دیجیتالی و جاسازی شده ، پردازش سیگنال دیجیتال و غیره فراهم می کند .

دانشگاه های مک گیل ، کارلتون ، اتاوا وکولومبیا

دانشکده مهندسی دانشگاه مک گیل ، گروه مهندسی برق و کامپیوتر ، دانشجویان را برای انجام پژوهش های عالی و مفید در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ترغیب می کند . آنها قادر به انجام فعالیت های شدید تحت نظارت محققان برجسته می شوند .

دانشگاه کارلتون : کارشناسی ارشد کاربردی در برنامه مهندسی برق و کامپیوتر به طور مشترک توسط گروه سیستم و مهندسی کامپیوتر و گروه الکترونیک در دانشکده مهندسی طراحی و ارائه شده است . این کالج دارای آزمایشگاه مدرن و مجهز با تجهیزات پیشرفته و امکانات کامپیوتری عالی است .

دانشگاه اوتاوا : این دانشگاه ترکیبی از برنامه های ارتباطات کامپیوتری ، سیستم های چندرسانه ای و توزیع شده ، طراحی کامپیوتری مدارهای الکترونیکی ، مهندسی کامپیوتر و نرم افزار ، ارتباطات دیجیتال و بی سیم ، مایکروویو و الکترومغناطیس ، مدارهای مجتمع و سیستم های دستگاه و هوش مصنوعی ، سیستم های فوتونیک و مهندسی پزشکی را ارائه می دهد .

دانشگاه بریتیش کلمبیا : دانشکده مهندسی در این دانشگاه به تجهیزات آزمایشگاهی پیشرفته دسترسی پیدا می کنند . این دانشگاه برای علاقه مندان به مطالعات پیشرفته و تحقیقاتی در سطح تحصیلات تکمیلی برای رشته مهندسی برق گزینه مناسبی است .

دانشگاه های آلبرتا ، واترلو ، انتاریو و کنکوردیا

دانشگاه آلبرتا دانشکده مهندسی / دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دوره های کارشناسی ارشد تمام وقت دو ساله را ارائه می کند .

دانشگاه واترلو : این دانشگاه رتبه 151-200 در رتبه بندی دانشگاهی دانشگاه های جهان را در سال 2012 داشته و در رتبه بندی جهانی در سال 2013 رتبه 180 را دارد .

موسسه فناوری دانشگاه انتاریو : فارغ التحصیلان برنامه های تحصیلی مهندسی برق قادر خواهند بود به عنوان مهندسین تحقیق و توسعه در شرکت های فناوری پیشرفته یا سازمان های دولتی کار کنند ، یا در ادامه تحصیل در مدرک دکترا شرکت کنند .

دانشگاه کنکوردیا( Concordia ) : دانشگاه کنکوردیا 45 برنامه کارشناسی ارشد مهندسی – برق و کامپیوتر را ارائه می دهد که به منظور فراهم کردن فرصت های لازم برای تقویت و گسترش دانش و افزایش توانایی آنها در ارائه مطالب فنی به صورت کتبی است . بهترین کشورها برای تحصیل رشته مهندسی برق کانادا رو معرفی کردیم حال به بررسی دانشگاه های آمریکا می پردازیم .

دانشگاه های مهندسی برق در آمریکا

دانشگاه های مهندسی برق در آمریکا

بخش مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه کالیفرنیا بسیار گسترده و شامل بسیاری از زمینه های متنوع مانند کامپیوتر و سیستم های دیجیتال ، کنترل ، ارتباطات ، الکترونیک ، پردازش سیگنال ، الکترو مغناطیسی ، الکترو اپتیک ، فیزیک دستگاه های الکترونیکی و ساخت دستگاه است .

دانشگاه کالیفرنیا در رتبه بندی دانشگاه های ایالات متحده در ایالات متحده جزء دانشگاه های رتبه اول و رتبه جهانی آن در میان دانشگاه های دولتی نیز رتبه ده است .

برای اطلاع از وضعیت خوابگاه های این دانشگاه می توانید مقاله مربوط به خوابگاه های دانشجویی در کشور آمریکا را از سایت موسسه مطالعه کنید .

دانشگاه استنفورد

دپارتمان مهندسی برق دانشگاه استنفورد ، مدرک کارشناسی ارشد مهندسی برق را به مدت 1.5 سال کامل ارائه می دهد که دانشجویان را برای آمادگی پیشرفته برای تمرین حرفه ای فراهم می کند .

برای دانشجویان کارشناسی ارشد از خانواده هایی که درآمد کمتر از 100،000 دلار دارند ، هزینه تحصیل به طور کامل تحت پوشش بورس تحصیلی و یا کمک های مالی قرار می گیرند .

دانشگاه تگزاس

دانشجویان این دانشگاه فرصتی برای گسترش دانش خود را در تعدادی از زمینه های مهندسی برق فراهم می کنند . دانش آموز با کمک یک مشاور علمی می تواند برنامه ای را در هر یک از چندین رشته تخصصی در زمینه مهندسی برق برنامه ریزی کند .

دانشگاه کالیفرنیا ( Riverside Campus )

این دانشگاه دارای امکانات برای تحصیل در رشته مهندسی برق در مقطع کارشناسی ارشد در پنج بخش تخصصی ، مهندسی کامپیوتر ، کنترل و رباتیک ، سیستم های هوشمند ، مواد نانو ، دستگاه ها و مدار و پردازش سیگنال و ارتباطات است .

دانشگاه کالیفرنیا ( دانشگاه لس آنجلس )

برنامه های درسی این دانشگاه به انعطاف پذیری در انتخاب دوره ها توسط دانشجویان و مشاوران هیئت علمی آنها کمک می کند تا در جهت ارتقاء و ارتقای آموزش و تحقیقات چندرسانه ای اقدام کنند .

دانشگاه های مهندسی برق در آلمان

کشور آلمان از گزینه های برتر به عنوان بهترین کشورها برای تحصیل رشته مهندسی برق است . در زیر مهم ترین دانشگاه های این کشور برای تحصیل مهندسی برق عنوان شده است .

دانشگاه فنی مونیخ ، آلمان Technische Universität München (TUM) یکی از دانشگاه های برتر اروپا است . دانشگاه تایمز تحصیلات عالی رتبه دانشگاه های برتر 2014-2013 رتبه دانشگاه مونیخ را در رتبه هشتم قرار داده است .

دانشگاه های مهندسی برق در آلمان

این دوره دانش را در زمینه هایی مانند پیشرفت های جدید مانند فناوری نانو ، سیستم های ارتباطات همراه فراهم می کند و در زمینه هایی مانند سیستم های اتوماسیون ، کامپیوتر ، برق و غیره تمرکز می کند .

Technische Universität Darmstadt : TU Darmstadt دارای تعدادی برنامه برای دانشجویان بین المللی است . این نوع مشارکت ها را با شرکت ها و موسسات تحقیقاتی حفظ می کند .

دانشگاه آخن آلمان : این دانشگاه هم برای تحصیل رشته های مهندسی از جمله رشته برق جزء بهترین دانشگاه های آلمان به شمار می رود .

ما با استناد به شهرت دانشگاه ها ، بهترین کشورها برای تحصیل رشته مهندسی برق را خدمت شما عزیزان معرفی کردیم . برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با همکاران ما در موسسه مهر آفرین رجبی تماس بگیرید . همکاران ما در دفاتر تهران و شیراز آماده پاسخگویی به سوالات شما در خصوص اعزام دانشجو و مهاجرت تحصیلی هستند .

Rate this post

2 دیدگاه در “بهترین کشورها برای تحصیل رشته مهندسی برق

 1. kimia گفت:

  سلام
  اگه دیپلم باشیم و بخوایم برای بورسیه اقدام کنیم باید چی کنیم میشه راهنمایی کنید؟

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   كشور ايتاليا داراى بورسيه است
   و كشور هاى المان و فرانسه و اتريش امتياز تحصيل رايگان را دارند
   شما ميتوانيد در كشور هاى فرق الذكر تحصيليتان را با حداقل هزينه ادامه دهيد

   با تشکر از سوال شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه