آمریکا

تحصیل در آمریکا

تحصیل در آمریکا

تحصیل در آمریکا به عنوان یک دانشجوی بین المللی می تواند یک تجربه هیجان انگیز و غنی باشد ، به همین دلیل است که هر ساله دانشجویان بیشتری وارد این کشور می شوند ، ثبت نام دانشجویان بین المللی در دبیرستان ها و کالج های آمریکا طی سال های اخیر به طور قابل توجهی افزایش یافته است.

ایالات متحده آمریکا دارای بیشترین جمعیت دانشجویی بین المللی در جهان است ، بیش از 1،000،000 دانشجو تصمیم به گسترش تحصیلات و زندگی خود در ایالات متحده دارند ، در این مقاله مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ٥٦٢٠٥١ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ٤٠٤٥١ ) شرایط و ویژگی های تحصیل در آمریکا را بررسی و بیان خواهند کرد.

تلاش برای تبدیل شدن به یک دانشجوی بین المللی در داخل ایالات متحده آسان نیست ، روند درخواست پیچیده و رقابتی است ، به این معنی که قبل از شروع کلاس ها به سخت کوشی نیاز است ، علاوه بر این ، پذیرش در دانشگاه های این کشور یک روند سریع نیست ، متقاضیان باید ماه ها قبل آماده شوند و باید در تمام مدت سازمان یافته و آگاهانه عمل کنند.

تحصیل در آمریکا ، تصمیم بسیار بزرگ و راهی بسیار روشن است اما اگر می خواهید امن ترین و بهترین کشورهای جهان برای تحصیل را بشناسید و یا اگر نمی دانید رشته مورد علاقه شما در کدام دانشگاه ها اعتبار بالاتری دارد ، می توانید مقاله تحصیل در خارج از کشور را مطالعه کنید.

تحصیل در آمریکا

ویژگی های تحصیلی دانشگاه های آمریکا

تحصیل در آمریکا با توجه به رتبه بندی جهانی دانشگاه های آن ( QS ) دارای متقاضیان بسیاری در سراسر جهان است ، آمریکا از کشور های پیشرو برای جذب دانشجویان بین المللی است و خدمات دانشجویی و علمی ارائه شده در مراکز علمی و دانشگاه های آن می تواند طالبان علم را از سراسر دنیا ، جذب و سازماندهی کند .

بر اساس آمار وزارت امور خارجه ، دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی آمریکا ، بالغ بر ۱٫۱۸ میلیون دانشجوی بین المللی را در خود جای داده اند که حدود ۷۷ درصد آنها از قاره آسیا می باشند و سطوح علمی خوبی را در حد دانشجویان بومی به خود اختصاص داده اند .

با بسیاری از تجارب دانشجویی ، اکنون می توانیم بگوییم که تحصیل در ایالات متحده آمریکا کاملا سودمند است زیرا سبک زندگی و فرهنگ این کشور در سراسر جهان به خوبی پذیرفته شده است.

علی رغم اینکه هزینه زندگی و هزینه های تحصیل در آمریکا نسبتا بالا است ، اما استاندارد ها و کیفیت عالی دانشگاه های آمریکا مورد استقبال علاقه مندان تحصیل در خارج از کشور می باشد و همین امر باعث می شود تا افراد بتوانند با پشتوانه استعداد و دانش ، وارد دانشگاه های این کشور شوند.

شرایط و زمان پذیرش در دانشگاه ها و کالج های آمریکا

هر دانشگاه و کالج آمریکا استاندارد های پذیرش خود را تعیین می کند و تصمیم می گیرد که کدام متقاضیان این استاندارد ها را دارند ، بنابراین ، شما باید جداگانه برای هر دانشگاه یا کالج اقدام کنید ، حتی اگر کالج مورد نظر خود را برای تحصیل انتخاب کردید دیگر کالج ها را نیز بررسی کنید و برای چندین کالج یا دانشگاه درخواست پذیرش دهید.

به یاد داشته باشید که فضا برای دانشجویان بین المللی در دانشگاه ها و کالج های آمریکا محدود است و شما با متقاضیان بین المللی از سراسر جهان رقابت می کنید.

در آمریکا دو زمان پذیرش اصلی وجود دارد که شامل پاییز و بهار است ، پذیرش پاییز از آگوست شروع می شود و بیشترین دوره های درسی را دارد ، پذیرش در پاییز در ایالات متحده آمریکا مورد علاقه دانشجویان بین المللی است.

پذیرش بهار (یا زمستان) از ژانویه آغاز می شود و دانشجویانی که ممکن است پذیرش پاییز در ایالات متحده را از دست بدهند می توانند در زمستان پذیرش شوند.

البته باید توجه داشت همه دوره های پاییز در زمستان در دسترس نیستند ، علاوه بر این پذیرش تابستان (ماه مه) نیز وجود دارد ، با این حال ، دوره های بسیار محدودی ارائه می شوند.

مراحل پذیرش در دانشگاه های آمریکا

 • ارسال درخواست پذیرش از دانشگاه ها و کالج های آمریکا : پس از انتخاب چندین دانشگاه و کالج برای تحصیل در ایالت متحده امریکا با دانشگاه های مورد نظر تماس گرفته و برای دریافت فرم درخواست اقدام کنید.
 • ارسال فرم های درخواست : دانشگاه ها و کالج های ایالات متحده معمولا تصمیمات پذیرش خود را بر اساس سوابق تحصیلی دانش آموز و نمرات آزمون تنظیم می کنند.
 • ثبت نام برای آزمون پذیرش و شرکت در آزمون ها : متقاضیان تحصیل دانشگاه ها و کالج های ایالات متحده باید در امتحانات خاصی ( SAT ، ACT ، GMAT و غیره) شرکت کنند که استعداد و موفقیت را اندازه گیری می کند ، دانشجویان بین المللی نیز باید در آزمون ارزیابی مهارت زبان انگلیسی شرکت کنند.
 • دریافت نامه پذیرش : پس از پایان مهلت درخواست ، دریافت نامه از مدارس انتخابی خود را شروع خواهید کرد ، برخی از دانشگاه ها پس از ورود مدارک به دفتر پذیرش ، خیلی سریع داوطلبان را از پذیرش خود آگاه می کنند.
 • پرداخت ودیعه : اکثر دانشگاه ها برای رزرو یک مکان در کلاس ورودی ، دانشجویان را موظف به پرداخت ودیعه در مهلت مشخص می کنند ، برای دانشجویان بین المللی این ودیعه می تواند به اندازه شهریه یک ترم یا یک سال کامل باشد.
 • یک مقاله عالی بنویسید : برای درخواست پذیرش از دانشگاه های آمریکا لازم است فرد متقاضی یک مقاله شخصی بنویسد که شامل یک عنوان عالی ، موارد مورد علاقه ، موارد انجام شده و اهداف او برای تحصیل در آمریکا باشد.

سیستم آموزشی آمریکا

سیستم آموزشی آمریکا با سیستم آموزشی بسیاری از کشور ها مشابه نیست ،اگرچه دولت فدرال ایالات متحده تقریبا 10٪ به بودجه آموزش ملی کمک می کند ، آموزش و پرورش در درجه اول به عهده دولت ایالتی و محلی است.

سیستم آموزشی آمریکا

هر ایالت دپارتمان آموزش و پرورش و قوانین مربوط به امور مالی ، استخدام پرسنل مدرسه ، حضور دانش آموزان و برنامه درسی خود را دارد ، ایالت ها همچنین تعداد سال های تحصیلات اجباری را تعیین می کنند ، در بیشتر ایالات ، تحصیلات از پنج یا شش تا شانزده اجباری است ، اما در برخی از ایالات نوجوانان باید تا 18 سالگی در مدرسه بمانند.

بنابراین ، هر ایالت کنترل زیادی بر آنچه در مدارس آن آموزش داده می شود و بر الزامات تحصیل دانش آموز دارد و همچنین مسئولیت بودجه تحصیل را نیز بر عهده دارد.

سیستم آموزشی آمریکا به سه سطح یعنی آموزش پیش دبستانی / ابتدایی ، تحصیلات متوسطه و تحصیلات عالی (کالج یا دانشگاه) تقسیم می شود ، تحصیلات رسمی 12 سال است یعنی تا حدود 18 سالگی طول می کشد همه کودکان در ایالات متحده به مدارس دولتی رایگان دسترسی دارند.

مدارس خصوصی (مذهبی و غیر فرقه ای) در دسترس هستند ، اما دانش آموزان برای تحصیل در آنها باید شهریه پرداخت کنند.

تحصیل در ایالات متحده آمریکا در مدارس دولتی ، خصوصی و خانگی انجام می شود و سیستم آموزشی آمریکا زمینه غنی گزینه ها را برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهد.

تحصیل در دبستان و دبیرستان در آمریکا

قبل از تحصیلات عالیه ، دانش آموزان آمریکایی در مجموع 12 سال در مدارس ابتدایی و متوسطه تحصیل می کنند ، از این سالها به عنوان کلاس های اول تا دوازدهم یاد می شود ، در حدود شش سالگی ، کودکان ایالات متحده تحصیل مقدماتی را شروع می کنند ، که معمولا “مدرسه ابتدایی” نامیده می شود ؛ آنها پنج یا شش سال تحصیل می کنند و سپس به دبیرستان می روند.

مدرسه ابتدایی با مهد کودک آغاز می شود و تا دبستان ادامه می یابد که بین 3 تا 7 سال طول می کشد ، برنامه درسی نیز با توجه به تصمیم گیری در سطح منطقه مدرسه متفاوت است ، اگرچه تأکید بر خواندن ، نوشتن و ریاضیات باقی مانده است.

دوره متوسطه شامل دو برنامه است برنامه اول “مدرسه راهنمایی” یا “متوسطه اول” و برنامه دوم “دبیرستان” است ، یک دیپلم یا گواهی پس از فارغ التحصیلی از دبیرستان اعطا می شود ، دانش آموزان ایالات متحده پس از اتمام دبیرستان (کلاس 12) می توانند به کالج یا دانشگاه بروند ، تحصیل در کالج یا دانشگاه به عنوان “آموزش عالی” شناخته می شود.

آموزش متوسطه تا کلاس دوازدهم ادامه دارد ، گسترش موضوع با تأکید عمومی گسترده است و بیشتر مدارس آموزش علوم (زیست شناسی ، شیمی و فیزیک) ، ریاضیات (از جمله جبر ، هندسه ، پیش حساب و آمار) ، زبان انگلیسی ، علوم اجتماعی و تربیت بدنی را ارائه می دهند.

تعداد زیادی از مدارس متوسطه دولتی و خصوصی آمریکا دوره دیپلم بین المللی (IB) را به عنوان یک مسیر اختیاری ارائه می دهند.

تحصیلات عالی در آمریکا

تحصیلات عالی در ایالات متحده آمریكا را تحصیلات بعد از دوره متوسطه نیز می نامند ، اما اصطلاح اخیر نیز به تمام تحصیلات رسمی فراتر از دوره متوسطه اشاره دارد ، خواه آموزش عالی (تعریف شده به عنوان آموزش اعطای مدرک ) باشد یا نه.

تحصیلات پس از متوسطه به طور کلی به دو بخش مختلف تقسیم می شود که شامل آموزش و تحصیلات حرفه ای پس از متوسطه و آموزش عالی است ، این یک جامعه متنوع و خود مختار از موسسات مورد حمایت عمومی و خصوصی است ، داده های فعلی نشان می دهد که 6،479 موسسه تحصیلات تکمیلی در این کشور وجود دارد که شامل 4182 موسسه بدون مدرک است.

از موسسات آموزش عالی ارائه کننده مدرک تحصیلی حدود 1732 مورد مدرک کاردانی به علاوه گواهینامه ها و دیپلم های زیر کارشناسی ،702 مدرک کارشناسی ،1094 مدرک و گواهینامه بالاتر از مدرک کارشناسی و 654 موسسه دکترای تحقیقاتی را اعطا می کنند.

مقاطع تحصیلی در دانشگاه های آمریکا

مدرک کاردانی : اولین مدرک دانشگاهی است که می تواند در آموزش پس از متوسطه در ایالات متحده اعطا شود ، دارندگان این مدرک ممکن است برای ورود به دوره های بالاتر در مقطع کارشناسی اقدام کنند ، اما واجد شرایط درخواست مستقیم برای برنامه های تحصیلات تکمیلی نیستند.

مقاطع تحصیلی در دانشگاه های آمریکا

برنامه های تحصیلی برای این درجه معمولا به مدت 2 سال مطالعه تمام وقت طراحی می شوند ، اما انجام برخی از آنها بیشتر طول می کشد.

مدرک کارشناسی : دومین مدرک دانشگاهی است که می تواند در تحصیلات متوسطه در ایالات متحده اعطا شود ، برنامه های تحصیلی برای این درجه بسته به رشته تحصیلی بین 4 تا 5 سال طراحی شده است ، دانشجویان پاره وقت می تواند مدت زمان بیشتری برای تکمیل این دوره نیاز داشته باشند.

مدرک کارشناسی ارشد : مدرک کارشناسی ارشد نشان دهنده مرحله دوم آموزش عالی است و اولین مدرک پیشرفته ( تحصیلات تکمیلی) است ، مدرک کارشناسی ارشد ایالات متحده ممکن است (بدون پایان نامه) یا تحقیق (با پایان نامه) تدریس شود و در زمینه های دانشگاهی یا حرفه ای اعطا شود ، بیشتر دوره های کارشناسی ارشد برای 2 سال تحصیل تمام وقت طراحی شده اند.

مدرک دکترا : دکترای تحقیقات نشان دهنده سومین و بالاترین مرحله آموزش عالی در ایالات متحده است و ممکن است در رشته های دانشگاهی و برخی از زمینه های حرفه ای تحصیلات اعطا شود و نیازمند ارائه مقالات و پروژه های تحقیقاتی است که با دفاع از پایان نامه پایان می یابد ، بیشتر مقاطع دکتری حداقل 2 تا 3 سال طول می کشند.

سیستم نمره دهی در ایالات متحده

در ایالات متحده دو سیستم درجه بندی اساسی وجود دارد و اینها عدد و حرف هستند ، این نمره هایی است که در تکالیف و آزمون های روزمره دریافت می کنید ، اولین قدم است که بخشی از معدل شما را تشکیل می دهد.

سیستم نمره دهی عددی در ایالات متحده با مکان های دیگر متفاوت است زیرا مقیاس نمره دهی از 0 تا 100 است ، نمرات عددی نیز به یک درجه حرف تقسیم می شوند. ، هر چیزی که زیر C باشد (70) نمره ناکافی محسوب می شود.

 • A : 100-90
 • B: 89- 80
 • C : 79-70
 • D: 69-60
 • F : 59-0

سیستم درجه بندی حروف را می توان به یک (+) یا (-) تقسیم کرد ، سیستم مثبت/ منفی وجود دارد زیرا هنگام محاسبه میانگین معدل شما برای ترم ، مقدار حرف در اعشار مهم است ، سیستم درجه بندی که به مثبت و منفی تقسیم شده در زیر نشان داده می شود :

 • A : 100-93
 • -A : 90-92
 • +B : 89- 87
 • B : 86-83
 • -B: 82-80
 • +C : 79-77
 • C : 76-73
 • -C: 72-70
 • +D : 69-67
 • D: 66- 63
 • -D: 62-60
 • F : زیر 60

آزمون های مورد نیاز تحصیل در آمریکا

همان گونه که در بالا بیان شد یکی از شرایط تحصیل در آمریکا شرکت و قبولی در آزمون های ورودی دانشگاه ها است ، این آزمون ها برای ارزیابی دانشجویان بین المللی برای پذیرش در دانشگاه ها و کالج های آمریکایی برگزار می شوند که در ادامه با آن ها آشنا خواهیم شد:

آزمون های مورد نیاز تحصیل در آمریکا

آزمون استعداد تحصیلی SAT

SAT امتحانی که توسط سرویس آزمون آموزشی برگزار می شود و برای پیش بینی امکان پیشرفت فرد در یادگیری موضوعات دانشگاهی در سطح دانشگاه استفاده می شود ؛ این آزمون یک آزمون چند گزینه ای کتبی است که توسط هیئت مدیره کالج ایجاد و اجرا می شود.

هدف از SAT اندازه گیری میزان آمادگی دانش آموز دبیرستانی برای تحصیل در دانشگاه و تهیه کالج با یک نقطه داده مشترک است که می تواند برای مقایسه همه متقاضیان استفاده شود ؛ نمره کامل SAT ، 1600 ، حداقل نمره 400 و میانگین آن 1000 است.

آزمون سوابق تحصیلات تکمیلی GRE

آزمون عمومی GRE یک آزمون لازم برای متقاضیانی است که به دنبال پذیرش در مدارس تحصیلات تکمیلی در رشته هایی غیر از تجارت ، حقوق و پزشکی هستند.

این یک آزمون کامپیوتری است که در 3 هفته آخر هر ماه تقویمی سال ارائه می شود ، این آزمون دانشجویان را در زمینه مهارتهای کلامی ، مهارتهای کمی (ریاضیات) ، تفکر انتقادی و مهارتهای تحلیلی تحلیلی اندازه گیری می کند که آنها در طی مدت زمان طولانی تحصیلات آکادمیک خود به دست آورده اند و در مدت زمان طولانی آنها را بهبود بخشیده اند اما مربوط به هیچ زمینه خاصی از تحصیل نیست.

آزمون های موضوعی GRE

آزمون موضوعی GRE برای موفقیت در مقطع کارشناسی در هشت رشته ذکر شده در زیر است ، هر آزمون موضوعی برای دانشجویانی در نظر گرفته شده است که در آن حوزه خاص تحصیل کرده و یا دارای زمینه گسترده ای هستند.

متقاضیان احتمالی فارغ التحصیل در آزمون های موضوعی شرکت می کنند ، نمرات آزمون GRE توسط پنل های پذیرش یا بورس تحصیلی برای تکمیل سوابق کارشناسی و سایر مدارک تحصیلی برای تحصیلات تکمیلی استفاده می شود.

هفت رشته عبارتند از:

 • بیوشیمی ، سلول و زیست شناسی مولکولی
 • زیست شناسی
 • شیمی
 • ادبیات به انگلیسی
 • ریاضیات
 • فیزیک
 • روانشناسی

آزمون استعداد عمومی مدیریت GMAT

GMAT برای پذیرش در مدرسه بازرگانی مورد نیاز است ، این یک آزمون کامپیوتری است که در 3 هفته آخر هر ماه تقویمی سال ارائه می شود ، این دانش آموزان را در مهارت های کلامی ، مهارت های کمی (ریاضی) و مهارت تحریری تحلیلی آزمایش می کند.

این آزمون توسط سرویس تست آموزشی به نمایندگی از شورای پذیرش مدیریت تحصیلات تکمیلی ایجاد و اجرا می شود ، تقریبا تمام مدارس بازرگانی با کیفیت خوب در جهان برای برنامه های MBA تمام وقت خود را به آن نیاز دارند.

مدرک زبان تافل

TOEFL برای ارزیابی مهارت انگلیسی که به انگلیسی به عنوان یک زبان غیر بومی صحبت می کنند مورد نیاز است ، این آزمون برای دانشجویانی که مایل به شروع تحصیلات کارشناسی یا کارشناسی ارشد در ایالات متحده هستند ، مورد نیاز است.

TOEFL یک آزمون رایانه ای است که در طول سال برگزار می شود ، 4 بخش وجود دارد که شامل درک شنیداری ، ساختار ، درک مطلب و نوشتن است.

الزامات نمره آزمون برای پذیرش در دانشگاه های آمریکا

برای پذیرش در دانشگاه های آمریکا به سه نمره آزمون استاندارد نیاز است و اینها می توانند انواع مختلفی از ترکیبات باشند به شرطی که در موضوعات مختلف باشند.

در مقطعی که درخواست می دهید ، نیازی به دستیابی به همه این شرایط ندارید ، اما شما باید هدف خود را برای تکمیل الزامات در سال بالاتر خود دنبال کنید ، لطفا تمام آزمون هایی را که شرکت کرده اید و یا قصد شرکت در آن را دارید ، در فرم درخواست UCAS خود بنویسید.

نمونه هایی از حداقل شرایط ورود در آزمون های استاندارد عبارتند از:

 • نمره ACT : 27 به علاوه دو نمره AP در 4+ یا دو آزمون موضوعی SAT در 650+
 • نمره SAT : بیش از 1290 (650+ در خواندن و نوشتن مبتنی بر شواهد و 620+ در ریاضی) به علاوه دو نمره AP در 4+ یا دو آزمون موضوعی SAT در 650+
 • 3 امتیاز AP در 4+
 • 3 نمره آزمون موضوع SAT در 650+
 • ترکیبی از AP و SAT ، مانند 1 نمره AP در 4+ یا 2 تست موضوعی SAT در 650.

ترکیبی از آزمون های AP و SAT Subject قابل قبول است ، به شرط اینکه در افراد مختلف باشد. به عنوان مثال ، AP فرانسه و SAT فیزیک به عنوان دو نمره قابل قبول هستند ، اما AP فرانسه و SAT فرانسه فقط یک بار در نظر گرفته می شوند.

لطفا توجه داشته باشید که نمرات AP فقط برای اهداف پذیرش استفاده می شود و هیچ اعتبار پیشرفته ای اعطا نمی شود زیرا هیچ برنامه درسی اصلی در اسکاتلند وجود ندارد. تحقیق AP به عنوان پاسخگویی به یکی از سه مورد لازم پذیرفته نیست.

تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم

برای تحصیل در دانشگاه ها و کالج های آمریکا مانند سایر نقاط جهان به اتمام دوره دبیرستان و ارائه دیپلم دبیرستان نیاز است البته این دوره دبیرستان بایستی مورد تایید دانشگاه ها یا کالج های آمریکا باشد که مدرک دیپلم دبیرستان ایران مورد تایید نیست و متقاضیان ایرانی لازم است در کالج های آمریکا دوره هایی مقدماتی و یا Foundation را گذرانده و سپس برای تحصیل در مقطع کارشناسی اقدام کنند.

تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم

این دوره شامل دوره های زبان و دوره های آکادمیک است که به دانشجویان کمک می کند تا سریعتر در تحصیلات خود در دانشگاه ها و یا کالج های آمریکا پیشرفت کنند.

علاوه بر این افراد دارای مدرک دیپلم دبیرستان برای پذیرش در دانشگاه ها و یا کالج های آمریکا بایستی در آزمون های ورودی SAT و ACT شرکت کرده و نمره حد نصاب را دریافت کنند و بایستی به زبان انگلیسی تسلط داشته و نمره آیلتس و یا تافل مورد نیاز برای دانشگاه یا کالج مورد نظر خود را دارا باشند ، همچنین دارای معدل بالای 16 باشند ، البته برای پذیرش در برخی از دانشگاه های آمریکا مانند دانشگاه کالیفرنیا فرد بایستی در کنکور ایران نیز قبول شده باشد.

افرادی دارای مدرک دیپلم دبیرستان می توانند تحصیل خود در دانشگاه های آمریکا را در دوره های کارشناسی ناپیوسته و یا کارشناسی پیوسته ادامه دهند.

برنامه های Foundation

برنامه های Foundation در ایالات متحده برای دانشجویان بین المللی ارائه می شود که شرایط ورود مستقیم برای دانشگاه های آمریکا را ندارند ، مدت زمان این دوره در ایالات متحده معمولا یک سال است که دانشجویان برای ورود به دوره کارشناسی خود باید نمرات قابل قبولی را کسب کنند.

تاریخ شروع برنامه Foundation در ایالات متحده معمولا در ماه سپتامبر است ، در برخی موارد ، می توان از طریق طیف وسیعی از ارائه دهندگان این برنامه در ایالات متحده ، میزان پذیرش بیشتری دریافت کرد.

شرایط علمی برای شروع فعالیت در ایالات متحده معمولا از یک دانشگاه به دانشگاه دیگر (بسته به رتبه بندی) و همچنین در هر رشته متفاوت است ؛ با این حال ، اسناد مورد نیاز برای برنامه های Foundation کاملا یکسان است:

 • کارنامه و گواهی دبیرستان
 • کپی گذرنامه
 • نامه های پیشنهادی
 • بیانیه شخصی
 • آزمون آیلتس آکادمیک یا تافل

برنامه International Year One (IY1)

برنامه International Year One (IY1) در بسیاری از دانشگا ههای ایالات متحده برای دانشجویانی ارائه می شود که نمرات بالاتری از مقادیر لازم برای یک دوره Foundation دارند ، اما هنوز هم از شرایط لازم برای ورود به دانشگاه های آمریکا برخوردار نیستند ، دانشجویان در این برنامه های آکادمیک شرکت می کنند که به آنها کمک می کند تا در تحصیلات خود پیشرفت کرده و از سال دوم لیسانس خود شروع کنند.

مدت زمان یک سال بین المللی یک در ایالات متحده یک سال است ، جایی که دانشجویان دوره خود را در ماه سپتامبر آغاز می کنند و در ژوئیه یا آگوست به پایان می رسد.

روش تحصیل برای IY1 در جایی فشرده است که دانش آموزان باید برتری تحصیلی را نشان دهند که به آنها امکان پیشرفت بیشتر در سال دوم لیسانس را می دهد.

اسناد اصلی مورد نیاز برای درخواست IY1 در ایالات متحده عبارتند از:

 • کارنامه و گواهی دبیرستان
 • کپی گذرنامه
 • نامه توصیه نامه
 • بیانیه شخصی
 • آزمون آیلتس آکادمیک یا تافل

سطح غیر دانشگاهی بعد از دیپلم

هیچ تمایز قانونی بین آموزش عالی “سطح دانشگاه” و “سطح غیر دانشگاهی” وجود ندارد ، سطح مطالعات با سطح صلاحیت ارائه شده در یک برنامه خاص و نه با نوع موسسه ارائه دهنده آن مشخص می شود ، برنامه های آموزشی مربوط به “تحصیلات تکمیلی / شغلی سطح غیر دانشگاهی پس از متوسطه” شامل کلیه برنامه های فنی و شغلی است که منجر به مدرک ، دیپلم یا گواهی زیر لیسانس می شود ، آموزش در این سطح شامل کلیه موسساتی است که فقط تحت لیسانس مدرک اعطا می کنند.

تحصیل رایگان در آمریکا

بهترین دانشگاه های جهان در ایالات متحده آمریکا قرار دارد ، به همین دلیل دانشجویان بین المللی تحصیل در این کشور را بسیار جذاب می دانند ، با این وجود ، دانشگاه های آمریکا بسیار گران است و همین امر سبب می شود دانشجویان بین المللی به دنبال راه حل باشند ، سوالی که برای اغلب علاقمندان تحصیل در این کشور به وجود می آید این است که آیا امکان تحصیل رایگان در آمریکا وجود دارد یا خیر؟

تحصیل رایگان در آمریکا

روش های مختلفی برای امکان تحصیل رایگان و یا ارزان قیمت در دانشگاه های آمریکا وجود دارد ، که در ادامه با این روش ها آشنا خواهیم شد.

ضمناً در همین ابتدا بگوییم ، چنانچه به دنبال تحصیل رایگان هستید ، خوب است کشورهای اروپایی را نیز مد نظر قرار دهید ، در مقاله تحصیل در آلمان گفته ایم که شما چگونه و از چه راه هایی می توانید تحصیل رایگان واقعی را تجربه کنید.

تحصیل در دانشگاه ها و کالج های رایگان

اولین قدم برای تحصیل رایگان در ایالات متحده یافتن و حضور در دانشگاه ها و کالج های بدون شهریه است ، برخی از این دانشگاه ها و کالج ها کاملا از طریق کمک های مالی و وام اداره می شوند و بعضی از آنها شما را مجبور به کار در حین تحصیل می کند.

این ممکن است برای بسیاری از دانشجویان بین المللی تعجب آور باشد ، زیرا بسیاری فکر می کنند که تحصیل در ایالات متحده بسیار گران بود ، اما برای همه اینگونه نیست.

خبر خوب این است که حتی دانشجویان بین المللی بدون پرداخت شهریه واجد شرایط حضور در این موسسات هستند ، با چند دانشگاه بدون شهریه در ادامه آشنا می شویم.

دریافت بورسیه های تحصیلی کامل

روش دیگر برای تحصیل رایگان در دانشگاه های ایالات متحده آمریکا دریافت بورسیه های مالی است ، دانشگاه های ایالات متحده حتی برای دانشجویان بین المللی بورسیه تحصیلی سخاوتمندانه ارائه می دهند ، البته علاوه بر دانشگاه ، دولت آمریکا و بخش خصوصی نیز بورسیه هایی برای دانشجویان بین المللی تدارک دیده اند.

با کمک بورس تحصیلی از دانشگاه ها ، دولت ها و موسسات خصوصی ، دریافت مدرک خود به صورت رایگان در ایالات متحده بسیار امکان پذیر است ، ارائه دهندگان بورسیه تحصیلی می توانند سختگیری و دقت بسیاری برای انتخاب بورسیه شوندگان داشته باشند.

بنابراین ، باید بیشترین بورسیه را درخواست کنید تا شانس قبولی خود را افزایش دهید ، قبل از ارسال درخواست خود ، حتما شرایط لازم را بررسی کنید تا از ایجاد هرگونه ناراحتی و ناامیدی جلوگیری کنید ، در بخش بورسیه های تحصیلی در آمریکا با بورسیه ها و شرایط دریافت آن ها بیشتر آشنا خواهیم شد.

فهرست 10 دانشگاه برتر رایگان آمریکا

 1. Webb Institute
 2. College of the Ozarks
 3. Curtis Institute of Music
 4. City University of New York (CUNY)
 5. U.S. Academies
 6. State of Washington Universities
 7. Franklin W. Olin College of Engineering
 8. Deep Springs College
 9. Berea College
 10. Alice Lloyd College

دوره های زبان انگلیسی در آمریکا

برای تحصیل در دانشگاه ها و کالج های آمریکا تسلط به زبان انگلیسی ضروری است و بهترین روش برای یادگیری یک زبان تحصیل و اقامت در بین افرادی است که به این زبان تسلط داشته و صحبت می کنند ، پس آمریکا می تواند گزینه مناسبی برای فراگیری زباان انگلیسی باشد.

دوره های زبان انگلیسی در آمریکا

برای به دست آوردن مهارت در زبان انگلیسی به عنوان یک دانشجوی بین المللی باید از بین موسسات و آموزشگاه های ارائه دهنده زبان انگلیسی در این کشور یک گزینه را انتخاب کنید.

با ارتقا مهارت های زبان انگلیسی نمره TOEFL یا IELTS بالاتری کسب خواهید کرد و این بدان معناست که دانشگاه های بیشتری برای انتخاب خواهید داشت ، به یاد داشته باشید ، هر موسسه شرایط مختلف مهارت انگلیسی را دارد.

تسلط بر زبان انگلیسی پایه خوبی برای تحصیلات دانشگاهی شما خواهد بود ، بهتر می توانیدکلاس ها را ارائه دهید و به صورت گروهی با همکلاسی های خود کار کنید ، همچنین در کلاس های خود بسیار راحت تر و با مهارتهای قوی به زبان انگلیسی تحصیلات غنی تری خواهید داشت.

دوره های زبان انگلیسی در آموزشگاه های زبان آمریکا به صورت عمومی ، خصوصی و فشرده ارائه می شوند و برای تحصیل در برخی رشته های تحصیلی دوره های تخصصی نیز ارائه می شود ، برای تحصیل در دوره های زبان موسسه انتخابی در ابتدا آزمون تعیین سطح را انجام داده و سپس بر اساس دانش زبان انگلیسی فرد او را در دوره های مقدماتی ، متوسط و پیشرفته جای می دهد ، در ادامه با انواع برنامه های زبان انگلیسی در آمریکا آشنا می شویم.

مهارت مناسب زبان انگلیسی برای تحصیل در آمریکا

از آنجا که اکثر تدریس در دوره های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه های آمریکا به زبان انگلیسی انجام می شود ، مدرسان باید متقاعد شوند که دانشجویان بالقوه از ابتدا می توانند با این امر کنار بیایند ، متقاضیان بین المللی تحصیل در دانشگاه های این کشور باید توانایی خود را به دو زبان انگلیسی در سطوح گفتاری و نوشتاری به عنوان یک شرط ورود ثابت کنند.

با ارائه مدرک TOEFL (آزمون انگلیسی به عنوان زبان خارجی) فرد باید حداقل نمره 100 در آزمون مبتنی بر اینترنت ، بالاتر از 600 در آزمون کاغذی یا 250 در آزمون مبتنی بر کامپیوتر داشته باشد ، برای متقاضیان دارای مدرک IELTS حداقل نمره قابل قبول 7 است ، اگر داوطلب PTE (آزمون پیرسون انگلیسی) را گذرانده باشد ، باید نمره 70 یا بیشتر داشته باشد.

برنامه های زبان دانشگاهی

بسیاری از کالج ها و دانشگاه های ایالات متحده برنامه های فشرده تمام وقت انگلیسی را ارائه می دهند ، یک برنامه فشرده انگلیسی باید حداقل 18 ساعت در هفته برای دانشجویان واجد شرایط ویزای دانشجویی باشد ، بیشتر برنامه های فشرده 20-25 ساعت در هفته آموزش کلاس را ارائه می دهند ، دانشجویان معمولا در ابتدای ترم تحصیلی ( ترم یا سه ماهه ) وارد این برنامه ها می شوند ، امکانات این برنامه ها شامل :

 • معمولا می توانید در دانشگاه زندگی کنید.
 • شما می توانید از دانشکده یا کتابخانه دانشگاه ، مناطق تفریحی و ورزشی و همچنین سایر امکانات استفاده کامل کنید.
 • می توانید انگلیسی را با دانشجویان دانشگاهی که در خوابگاه و کافه تریا ملاقات می کنید تمرین کنید.
 • اگر در سطح پیشرفته ای از یک برنامه انگلیسی هستید ، مجاز به گذراندن چند دوره دانشگاهی است.
 • دانشجویان دارای ویزای F-1 ممکن است در دانشگاه حداکثر 20 ساعت در هفته کار کنند.

توجه به این نکته مهم است که برنامه های فشرده انگلیسی معمولا بخشی از برنامه های دانشگاهی نیستند ، بنابراین ممکن است اعتبار علمی دریافت کنید ، دانشجویان ثبت نام شده در موسسات ESL لزوما در آن کالج یا دانشگاه پذیرفته نمی شوند ، به خاطر داشته باشید که هزینه کالج های دولتی ، دانشگاه ها و کالج های عمومی معمولا کمتر از دانشگاه ها و کالج های خصوصی است.

برنامه های خصوصی زبان انگلیسی

برخی از مدارس خصوصی انگلیسی زبان نیز دانشجویان را برای ورود به کالج ها و دانشگاه های ایالات متحده آماده می کنند و بسیاری از آنها در واقع در نزدیکی کالج یا دانشگاه هستند ، برخی دیگر در یک ساختمان اداری در مرکز شهر یا یک مرکز خرید واقع شده اند ، بخاطر داشته باشید که فقط بعضی از مدارس خصوصی انگلیسی خوابگاه تهیه می کنند یا خانه برای دانشجویان ترتیب می دهند ، امکانات این برنامه شامل :

 • در برخی از موسسات خصوصی ESL ، دانشجویان سطح پیشرفته ممکن است یک یا دو دوره آکادمیک را در کالج ها یا دانشگاه های مجاور بگذرانند.
 • بسیاری از مدارس ESL همچنین برنامه های ESL برای تعطیلات را ارائه می دهند که در آن هنگام سفر به مکان های جالب و یا شرکت در فعالیت ها ، انگلیسی یاد می گیرید.
 • در مقایسه با کالج ها و دانشگاه ها انعطاف پذیرتر است.
 • جلسات جدید ممکن است برنامه چند هفته ای باشند ، این می تواند یک مزیت برای علاقه مندان به مطالعه کوتاه مدت باشد.
 • محیطی دوستانه و خانوادگی

آموزشگاه های زبان انگلیسی در آمریکا

وقتی تصمیم به یادگیری زبان انگلیسی در ایالات متحده آمریكا گرفتید ، سخت ترین انتخاب شما هنوز پیش رو است ، با وجود بسیاری از مدارس پراکنده در سراسر کشور ، شما گزینه های زیادی دارید.

دوستداران فرهنگ باید مستقیما به سمت شهر نیویورک یا شیکاگو حرکت کنند ، در حالی که پرستشگران خورشید باید بین مدارس در هونولولو ، فلوریدا و کالیفرنیا تصمیم بگیرند ، اگر عاشق فضای باز هستید ، سیاتل بهترین مکان برای شماست.

چه مکان ساحلی و چه یک مرکز شهری آفتابی را انتخاب کنید ، مطمئن باشید که در یک مدرسه زبان مدرن آمریکایی با دانش آموزان با انگیزه از سراسر جهان تحصیل خواهید کرد ، اگر انگلیسی را در ایالات متحده آمریکا بیاموزید و در می یابید که چرا این کشور برای بسیاری از دانشجویان بسیار جذاب است.

هزینه دوره زبان در آمریکا

هزینه متوسط دوره انگلیسی برای بزرگسالان در ایالات متحده 15 دلار در ساعت است ، اما بسته به محل اقامت و نوع دوره ای که دارید بسیار متفاوت خواهد بود.

تحصیل رشته های مهندسی در آمریکا

دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در یکی از رشته های مهندسی در آمریکا را دارند متوجه خواهند شد که مهندسی یک رشته در حال رشد است که دارای چشم انداز شغلی زیادی در این کشور و سایر کشور های جهان است ، دانش آموزانی که علاقه زیادی به ریاضیات و علوم دارند باید این مسیر تحصیل و تخصص های مختلفی را که ارائه می دهند در نظر بگیرند.

تحصیل رشته های مهندسی در آمریکا

برنامه های مختلفی برای رشته مهندسی در سراسر آمریکا وجود دارد که دانشجویان بین المللی می توانند انتخاب کنند ، رشته های مهندسی این امکان را به افراد می دهد تا ضمن استفاده از علوم و ریاضیات ، انواع مختلف ساختار ها ، ماشین ها و فرایند های مختلف را طراحی و به کار گیرند.

رشته های مهندسی به دلیل فرصت های شغلی و میزان درآمدی که در اختیار دارند ، در حال تبدیل شدن به یک حوزه مطالعاتی بسیار محبوب است ، این رشته تحصیلی یک موضوع چالش برانگیز و در عین حال پاداش آور است که شامل ریاضیات ، علوم و دانش عملی برای طراحی ، ساخت و حل مسئله است.

اولین مقطع تحصیل در رشته های مهندسی در آمریکا مقطع کارشناسی است که علاقمندان ادامه تحصیل در این رشته می توانند در مقطع کارشناسی ارشد به مدت 1 تا 2 سال بسته به رشته تحصیلی خود ادامه تحصیل داده و برای تحصیل در مقطع دکتری آماده شوند ، دوره دکتری در این کشور بین 4 تا 6 سال طول می کشد.

دلایل تحصیل مهندسی در آمریکا

دانشجویانی که در رشته مهندسی تحصیل می کنند متوجه می شوند که پس از فارغ التحصیلی طیف گسترده ای از گزینه های شغلی را پیش روی خود دارند.

خوشبختانه دانشجویان مهندسی نیز دارای سطح بالایی از رضایت شغلی هستند ، در مشاغل مهندسی ضمانت تغییر و تحول وجود دارد ، به این معنی که دانشجویان مهندسی هرگز نگران انجام کار نیستند.

علاوه بر این ، مشاغل مهندسی معمولا دستمزد خوبی دارند ؛ در واقع حقوق اولیه مهندسان در میان بهترین بخش های صنعت قرار دارد و فارغ التحصیلان مهندسی احتمالاً حقوق بیشتری از حقوق فروش ، منابع انسانی و حتی مالی دریافت خواهند کرد.

مدرک مهندسی نیز فارغ التحصیلان را با تعدادی مهارت تجهیز می کند ، دانشجویان مهندسی مجموعه مهارتی را می سازند که می تواند به صورت روزانه استفاده شود ، مانند حل مسئله ، تصمیم گیری ، نوآوری ، مدیریت پروژه ، مهارت کار تیمی و ارتباطات.

موقعیت های مهندسی برخی از پردرآمدترین ها در ایالات متحده هستند و فقط برای ورود به این مشاغل مقطع کارشناسی مهندسی مورد نیاز است.

شرایط پذیرش در رشته های مهندسی در آمریکا

شرایط ورود به برنامه های مهندسی از نظر دانشگاه متفاوت است ، اما موارد مشترکی وجود دارد ؛ اکثر دانشگاه ها به عنوان بخشی از الزامات تحصیلات عمومی خود نیازمند معدل بالا و نمرات عالی در دروس ریاضی و علوم ، تسلط به زبان انگلیسی و ارائه مدرک تافل 90 و یا آیلتس 6 و نمره حد نصاب در آزمون های SAT و ACT هستند ، بعلاوه بسیاری از دانشگاه ها کلاس های مختلفی را ارائه می دهند که به دانشجویان بالقوه مهندسی اجازه می دهد تا تخصص های مختلف این رشته را کشف کنند.

حتی برخی از کالج ها دانش آموزان را ملزم به گذراندن آزمون های مهارت ریاضی و فیزیک قبل از ورود به برنامه های خود می کنند ، زیرا این مهارت ها برای تبدیل شدن به یک مهندس موفق ضروری است.

برای دانشجویان بین المللی که مایل به تحصیل در رشته مهندسی در آمریکا هستند ، باید تحقیقات خود را انجام دهند و برای بررسی شرایط ورود به دانشگاه و مدارک موجود ، از وب سایت دانشگاه مورد نظر خود بازدید کنند.

رشته های مهندسی محبوب در آمریکا

برخی از انواع متداول مهندسی ارائه شده در دانشگاه های آمریکا شامل مهندسی صنعت ، مکانیک ، الکترونیک ، شیمی و عمران است ، با افزایش محبوبیت مهندسی ، زمینه های تخصصی خاصی از جمله مهندسی هسته ای ، مهندسی معماری و مهندسی صدا ارائه می شود.

رشته های مهندسی محبوب در آمریکا

اگر به رشته های هوا فضا و یا نفت علاقه مندید می توانید به جای آمریکا به روسیه بروید ، روسیه در این رشته ها در دنیا حرف اول را می زند ، مقاله تحصیل در روسیه را بخوانید.

تحصیل در مقطع کارشناسی مهندسی در آمریکا

اولین قدم برای مهندس شدن اخذ مدارک مورد نیاز است ، ساده ترین راه برای شروع تحصیل در مقطع کارشناسی و کسب مدرک کارشناسی مهندسی است ، دانشجویان بین المللی باید در هنگام ثبت نام در مقطع کارشناسی تحصیل در رشته مهندسی را در نظر بگیرند.

مدرک کارشناسی مهندسی مقدمه ای برای حرفه مهندسی است ، طول معمول برای یک مدرک کارشناسی چهار سال زمان مورد نیاز است ؛ با این حال ، بسیاری از دانشجویان زمان تحصیل را برای پنج سال انتخاب می کنند ، دلیل این امر به دلیل سختی بسیاری از دروس است.

مهندسی به دوره های بسیار دشواری در مباحثی مانند زیست شناسی ، شیمی ، فیزیک و ریاضیات نیاز دارد ، برای ماندن در یک برنامه چهار ساله ، دانشجویان باید 15 واحد در هر ترم ، یا 30 واحد در سال تحصیلی را بگذرانند ؛ از آنجا که دوره ها بسیار فشرده است ، برخی از دانشجویان گذراندن 15 واحد کلاس آموزشی مهندسی را دشوار می دانند و در عوض در برنامه پنج ساله فارغ التحصیل می شوند.

الزامات پذیرش در رشته مهندسی در آمریکا

شرایط تحصیل در رشته مهندسی در دانشگاه های آمریکا متفاوت است ، با این حال ، بیشتر آنها دارای ساختار اولیه پیش نیاز های مهندسی و دوره های اصلی هستند ؛ برای شروع دانشجویانی که مدرک کارشناسی را دنبال می کنند باید 60 دوره آموزش عمومی را بگذرانند ، دوره های آموزش عمومی برای همه دانشجویان فارغ از دوره تحصیلات یکسان است.

این دوره ها تقریبا هر موضوعی را پوشش می دهد و اصول مقدماتی را برای هر یک فراهم می کند ، در مقطعی از دو سال اول تحصیل ، یک دانشجوی بین المللی باید با یک مشاور علمی ملاقات کند و مهندسی را به عنوان یک گرایش خود اعلام کند ، پس از اتمام این دوره ها ، دانشجو کلاسهای اصلی خود را شروع می کند که بر مهمترین مواد مهندسی تمرکز می کند.

دانشگاه های برتر مهندسی در آمریکا

 • موسسه فناوری ماساچوست
 • دانشگاه استنفورد
 • دانشگاه کالیفرنیا برکلی
 • موسسه فناوری کالیفرنیادانشگاه کارنگی ملون
 • دانشگاه میشیگان
 • موسسه فناوری جورجیا

هزینه تحصیل در رشته های مهندسی در آمریکا

اگرچه تحصیل در رشته های مهندسی در آمریکا در بین دانشجویان بین المللی بسیار محبوب است ، مهندسی در ایالات متحده آمریکا نیز یکی از گران ترین دوره های تحصیل است ، متوسط هزینه تحصیل در رشته مهندسی در ایالات متحده آمریکا می تواند 40،000 دلار بالاتر برود و این فقط از نظر هزینه های ثابت دانشگاهی است ؛ بنابراین ، اگر بخواهید هزینه هایی مانند محل اقامت و زندگی را اضافه کنید ، این هزینه می تواند سالانه بیش از 60،000 دلار باشد.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در آمریکا

هر ساله کارشناسان وزارت علوم ایران با بررسی دانشگاه های برتر جهان فهرستی از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم را جمع آوری و ارائه می کنند که ملاک رتبه بندی این دانشگاه ها بر اساس رتبه بندی دانشگاه های برتر جهان QS ، تایمز و شانگهای می باشد.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در آمریکا

یکی از موارد مهم برای ادامه تحصیل در خارج از کشور بررسی مورد تایید وزارت علوم بودن دانشگاه مورد نظر است چرا که تنها فارغ التحصیلان دانشگاه های مورد تایید اجازه کار و ادامه تحصیل در ایران را دارند.

از میان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی آمریکا 429 دانشگاه این کشور مورد تایید وزارت علوم ایران قرار دارند که این فهرست بر اساس گروه های الف ( ممتاز) ، ب (خوب ) ، ج ( متوسط ) طبقه بندی می شود.

در ادامه با تعدادی از این دانشگاه ها آشنا خواهیم شد ، البته باید توجه داشت که این فهرست هر ساله تغییر می کند و لازم است برای اطلاع از آخرین فهرست دانشگاه های مورد تایید با دفاتر موسسه تماس حاصل نمایید.

گروه الف ( ممتاز )

 • Boston University
 • American University, Washington, D.C
 • Clemson University, Clemson, SC
 • Dartmouth College
 • Florida State University, Tallahassee, FL
 • Georgia State University, Atlanta, GA
 • Harvard University, Cambridge, MA
 • Miami University, Ohio
 • New York University, New York, NY
 • Portland State University

گروه ب ( خوب)

 • Adelphi University
 • Auburn University- Alabama
 • Bentley University, MA 12.
 • Binghamton University, State University of New York, NY
 • Bucknell University, PA
 • California State University, Los Angeles, CA
 • Chapman University, CA
 • Colby College, ME
 • Fairfield University, CT
 • Fordham University, Bronx, NY
 • Loyola Marymount University, CA
 • Middlebury College, VT
 • Rockefeller University, New York, NY صرفا در رشته های علوم زیستی

گروه ج ( متوسط)

 • Hampton University, VA
 • Indiana State University, Terre Haute, IN
 • Jackson State University, MS
 • Louisiana State University, in Shreveport, LA
 • Missouri State University
 • Pratt Institute, Brooklyn, NY
 • Radford University, Radford, VA
 • St. Cloud State University, St. Cloud, MN
 • Texas Tech University (Health Sciences Center)
 • University of Central Missouri (UCM)

تحصیل مقطع دکترا در آمریکا

این یک دوره رویایی برای بسیاری از دانشجویان است که بالاترین مقطع تحصیلی خود را در یکی از دانشگاه های آمریکا بگذرانند.

تحصیل مقطع دکترا در آمریکا

دکترا در ایالات متحده آمریكا یك دوره سه مرحله ای است كه اولین دوره آن نیازمند 1 تا 3 سال زمان است که با دوره مقدماتی ، یك آزمون جامع یا یك سری امتحانات جامع دنبال می شود، در مرحله اول ، تمرکز بررسی به جای عمق ، بر وسعت دانش است ، برای ترکیب مشارکت قابل توجه و اصلی در دانش بشری در قالب یک رساله کتبی ، معمولا دو تا هشت سال دیگر لازم است.

بسته به رشته تحصیلی ، تکمیل دوره دکترا در آمریکا چهار تا هشت سال تحصیل طول می کشد ، برنامه و تکمیل دوره دکترا برای رشته ها و افرادی که دارای مدرک کارشناسی ارشد هستند یکی دو سال کمتر طول می کشد.

دکترای ایالات متحده اساسا یک مدرک کارشناسی ارشد و یک دکترا را در یک برنامه ترکیب می کند و اکثر داوطلبان دکترا که به مدارس تحصیلات تکمیلی آمریکا مراجعه می کنند مدرک لیسانس دارند.

روش مطالعه دکترا در آمریکا

تفاوت اصلی بین PhD در ایالات متحده و PhD در اروپا در ساختار برنامه نهفته است ، در حالی که دکترای اروپا اساسا از یک فاز به مدت سه تا چهار سال تشکیل شده است ، یک دکترای آمریکایی از سه مرحله مختلف تشکیل شده است که هر کدام دارای بازه زمانی خاص خود هستند.

مرحله اول – مرحله اول تقریبا دو سال به طول می انجامد و در ایجاد بنیادی اساسی برای دانشجوی دکتری متمرکز است ، این مرحله عمدتا از مولفه های تدریس شده ای مانند سخنرانی ها ، آموزش ها و جلسات آزمایشگاهی تشکیل شده است که در آن دانش آموز در مورد مفاهیم نظری و روش های تحقیق در رشته خود بیشتر می آموزد.

مرحله دوم – مرحله دوم را می توان یک مرحله ارزیابی در نظر گرفت ، که هم به صورت دوره ای در کنار و هم در پایان مرحله اول اجرا می شود ؛ در اینجا ، دانشجویان دوره های درسی خود را به پایان می رسانند و بر اساس مطالبی که تهیه کرده اند امتحان می دهند و برای ادامه مرحله سوم باید امتحان دهند.

مرحله سوم – مرحله سوم تقریبا سه سال به طول می انجامد و شبیه ساختار دکترای اروپا است ، در این دوره ، دانشجو یک پروژه تحقیقاتی مستقل را انجام می دهد که شامل تشکیل یک طرح تحقیقاتی ، انجام آزمایشات ، نوشتن یک پایان نامه (که معمولا در ایالات متحده به عنوان پایان نامه نامیده می شود) و دفاع به صورت حضوری است.

شرایط پذیرش دکترا در ایالات متحده آمریکا

پذیرش دکترا در دانشگاه های ایالات متحده می تواند هم به دلیل تعداد محدود موقعیت ها و هم به دلیل تعداد زیاد متقاضیان سالانه بسیار رقابتی باشد.

معدل (GPA) – در ایالات متحده ، از سیستم نمره دهی معروف به معدل برای اندازه گیری توانایی علمی استفاده می شود ، معدل یک دانشجو به عنوان نمره از درسی که در طول دوره کارشناسی مطالعه می کنند محاسبه می شود ، نمره ای معادل توسط دانشگاه ها برای متقاضیان بین المللی محاسبه می شود. اگرچه دانشگاه ها به ندرت حداقل شرایط معدل را برای تحصیل در مقطع دکترا تعیین می کنند ، اما باید بدانید که معدل 3.0 برای تحصیل در دکترا در این کشور مورد نیاز است.

آزمون(GRE) : اکثر دانشگاه ها شما را ملزم می کنند یک سری از امتحانات معروف به آزمونهای سوابق تحصیلی را انجام دهید ، که برای تعیین مناسب بودن شما برای تحصیلات تکمیلی استفاده می شود ،GRE ها مهارت های تحلیلی ، استدلالی و تفکر انتقادی و همچنین عمق موضوع شما را ارزیابی می کنند.

استعداد دانشجویی – علاوه بر توانایی علمی ، دانشگاه های ایالات متحده همچنین به دنبال ویژگی های یک محقق قوی هستند ، که شامل شرکت در گفتگو ها و کنفرانس ها ، نشان دادن درجه بالایی از استقلال و اشتیاق ، و اشتیاق عمومی نسبت به موضوع خود است.

تسلط به زبان انگلیسی – دانشجویان بین المللی که زبان اول آنها زبان انگلیسی نیست باید برای امتحان زبان انگلیسی خود در امتحانات زبان مانند IELTS یا TOELF شرکت کنند.

نحوه درخواست دکترا در ایالات متحده آمریکا

هنگام درخواست یک موقعیت دکترا در آمریکا روند درخواست بین دانشگاه ها متفاوت خواهد بود ؛ با این حال ، همه آنها به طور معمول موارد زیر را درخواست می کنند:

 • CV آکادمیک – یک سند کوتاه که خلاصه سوابق تحصیلی و سطح فعلی تجربه شماست.
 • بیانیه شخصی – سندی که بیان می کند چرا شما معتقدید برای تحصیل در مقطع دکترا مناسب هستید و علاقه شما به موضوع چیست.
 • ریز نمرات دانشگاهی – تجزیه کامل ماژول ها و علائم مربوط به آنها که به عنوان بخشی از مدرک قبلی / فعلی خود گرفته اید.
 • نمرات GRE – رونوشت نتایج آزمون سوابق تحصیلات تکمیلی شما.
 • بیانیه تحقیق – یک نسخه فشرده از یک پروپوزال تحقیقاتی که در صورت لزوم منافع کلی تحقیق شما را بیان می کند.
 • توصیه نامه – مراجع مختلفی از داوران دانشگاهی که ویژگی های شما به عنوان یک فرد ، توانایی های شما به عنوان دانشجو و پتانسیل شما به عنوان یک محقق دکترا را تأیید می کنند.

مهلت و هزینه های درخواست برای پذیرش در مقطع دکترا در آمریکا

درخواست برای تحصیل در مقطع دکترا همزمان با سایر مقاطع تدریس شده شروع می شوند ، بنابراین آخرین مهلت درخواست و تاریخ های شروع را دارند ، این مربوط به یک دوره درخواست است که به طور معمول در آگوست شروع می شود و در فوریه پایان می یابد ؛ تصمیمات پذیرش معمولا در ماه آوریل گرفته می شود ، دانشجویان موفق تحصیل خود را از اوت / سپتامبر شروع می کنند.

وقتی برای تحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی اقدام می کنید ، انتظار می رود برای هر درخواست دکترا هزینه ای بپردازید تا هزینه های اداری را برای پردازش درخواست شما تأمین کند ، این هزینه از دانشگاه به دانشگاه دیگر متفاوت است ، اما به طور معمول از 50 تا 100 دلار است.

کمک هزینه های مالی برای تحصیل دکترا در آمریکا

بسیار معمول است که یک دانشجوی دکترا به عنوان بورس تحصیلی دکترا کمک مالی دریافت کند ، در حقیقت ، این امر در مورد اکثریت قریب به اتفاق دانشجویان در ایالات متحده وجود خواهد داشت.

بودجه دکترا می تواند “به طور کامل تأمین شود” که هزینه های تحصیل در دوره تحصیلات تکمیلی دانشجو ، هزینه های محل اقامت و زندگی وی را پوشش می دهد ، یا “بطور جزئی تأمین شود” که شهریه دانشجو را فقط به طور جزئی یا کامل پوشش می دهد.

علاوه بر بودجه ، یک دانشجوی تحصیلات تکمیلی می تواند استادیاری را دریافت کند ، مانند یک دستیار تدریس فارغ التحصیل یا دستیار تحقیق که در کنار تحصیل خود یک موقعیت حقوق پاره وقت را در دانشگاه می گیرند.

در سال 2020 ، میانگین حقوق دکترا در ایالات متحده آمریکا 28000 دلار در سال است ، اما بسته به بورسیه تحصیلی شما و اینکه آیا استادیار هستید ، می تواند از 10 تا 45 هزار دلار در سال باشد ؛ برخی از بورسیه های دکترا ممکن است بیش از 45000 دلار در سال باشد.

با توجه به ماهیت بین المللی و همکاری دانشگاه های آمریکا ، تعدادی بورسیه تحصیلی بین المللی مانند بورس تحصیلی فولبرایت و بورس بین المللی AAUW نیز در دسترس است.

اگر به فکر تحصیل دکترا در خارج از ایران هستید و می خواهید بورسیه شوید ، می توانید دانشگاه های کانادا را هم در لیست انتخابی خود قرار دهید ، در مقاله تحصیل در کانادا به شما عزیزان گفته ایم که در مقطع دکترا ، بورسیه های زیادی توسط دانشگاه های معتبر کانادا به دانشجویان ارائه می شود که می تواند بسیار جذاب و باور نکردنی باشند!

هزینه دکترا در ایالات متحده آمریکا

هزینه یک دوره دکترا در ایالات متحده می تواند به میزان قابل توجهی بسته به نوع دانشگاه یعنی دولتی یا خصوصی و رشته تحصیلی متفاوت باشد ، با این حال ، به طور کلی شهریه سالانه معمول برای دکترا در آمریکا بین 12000 تا 45000 دلار در هر سال تحصیلی است.

بورسیه های تحصیلی در آمریکا

از آن جا که هزینه تحصیل در دانشگاه های آمریکا بالاست بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی که امیدوارند بتوانند در ایالات متحده تحصیل کنند ، کمک بسیار مهمی در تأمین مالی آن هاست ، برای تحصیل در دانشگاه های آمریکا فرقی نمی کند در چه مقطع تحصیلی مشغول به تحصیل هستید کمک مالی برای شما وجود دارد.

بورسیه های تحصیلی در آمریکا

بورسیه های تحصیلی فراوانی برای کمک به دانشجویان بین المللی در دسترس است ، این بورسیه های از منابع مالی مختلف مانند دولت ، بخش خصوصی و دانشگاه های این کشور تامین می شوند و به دانشجویان واجد الشرایط از سراسر جهان اعطا می شوند.

تقریبا همه دانشگاه ها برنامه های بورسیه تحصیلی دارند که اکثر آنها برای دانشجویان خارجی قابل استفاده است ، اگرچه ممکن است لازم باشد در آزمون های SAT یا ACT شرکت کنید ، طبق کمیسیون فولبرایت ، بیش از 600 دانشگاه آمریکایی بورس تحصیلی به ارزش 20 هزار دلار یا بیشتر به دانشجویان بین المللی ارائه می شوند ، آنها به طور معمول بر اساس لیاقت علمی ، نیاز مالی یا کمک فوق برنامه ارزیابی می شوند.

انواع بورسیه های تحصیلی آمریکا

 • بورسیه های دانشگاهی : اکثر دانشگاه ها نوعی کمک مالی برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهند ، بنابراین موسسه مورد نظر شما باید اولین منبع تماس شما هنگام بررسی بودجه باشد.
 • بورسیه های مالی : این بورسیه ها بر اساس نیاز مالی دانشجویان است ، اکثر اینها فقط برای ساکنان ایالات متحده در دسترس است اما برخی از دانشگاه ها بورسیه تحصیلی مبتنی بر نیاز را به دانشجویان بین المللی می دهند.
 • بورسیه تحصیلی شایسته برای دانش آموزانی که دارای استعداد تحصیلی بالایی هستند ، بازیکنان برتر ورزش در دبیرستان هستند یا در کارهای اجتماعی یا کارآفرینی سرآمد هستند.
 • بورسیه های تحصیلی مبتنی بر کشور : این بورسیه ها به ویژه دانشجویان کشور های در حال توسعه را هدف قرار می دهند.
 • بورسیه های تحصیلی با بودجه دولتی : دولت ایالات متحده برنامه های زیادی را برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهد که برخی از آنها در زیر ذکر شده است.
 • بورسیه تحصیلی با بودجه خصوصی : گاهی اوقات مشاغل خصوصی یا اهدا کنندگان بورس تحصیلی را برای دانشجویان بین المللی تأمین می کنند ، این موارد همچنین به احتمال زیاد در کشور های در حال توسعه و گروه های اقلیت یا در مناطق خاصی از مطالعه مورد هدف قرار می گیرند.
 • بورسیه های تحصیلی جزئی – این می تواند از یک پرداخت کم هزینه دانشجویی که می تواند از هزینه های خود استفاده کند یا یک پرداخت بزرگتر که برای تأمین هزینه های خاصی برای رفتن به دانشگاه متغیر است.

بورسیه های خصوصی و دولتی

انجمن زنان دانشگاهی آمریکا : برای زنان غیرآمریکایی که می خواهند در آمریکا یا در مقطع دکترا تحصیل کنند ، بورسیه تحصیلی ارائه می دهد ، این انجمن چندین بورسیه تحصیلی به ارزش 18000 تا 30،000 دلار بسته به درجه تحصیلی ارائه می دهد و پس از برنده شدن ، می توان سالانه پول را دوباره درخواست کرد ،اولویت با زنانی است که می توانند تعهد خود را نسبت به پیشرفت زنان و دختران نشان دهند.

بورس تحصیلی Next Gen برای افرادی که مایل به تحصیل در مریلند ، واشنگتن یا ویرجینیا هستند ، کمک هزینه 1000 دلاری ارائه می دهد ، این برنامه برای کلیه دانشجویان بین المللی ، از جمله کسانی که قبلا تحصیل کرده اند آزاد است ، اما داوطلبان باید حداقل دارای معدل 3.0 باشند.

P.E.O. به دانشجویان بین المللی که می خواهند در مقطع تحصیلات تکمیلی در آمریکا تحصیل کنند ، بورسیه تحصیلی بین المللی صلح تا 12،500 دلار جایزه می دهد.

برنامه بورسیه تحصیلی بین المللی بنیاد آقاخان تعداد محدودی بورسیه تحصیلی را برای دانشجویان برجسته کشورهای منتخب در حال توسعه برای ادامه تحصیلات تکمیلی فراهم می کند ، بورسیه تحصیلی 50 درصد کمک هزینه و 50 درصد وام است.

بورسیه های تحصیلی ارائه شده توسط دانشگاه های آمریکا

 • دانشگاه آمریکایی در واشنگتن دی سی برای یک دانشجوی بین المللی برای چهار سال تحصیل در مقطع کارشناسی شهریه و بورد رایگان ارائه می دهد ، برخی از بورسیه های تحصیلی جزئی نیز موجود است.
 • دانشگاه Brandeis “نیاز کامل مالی هر یک از دریافت کنندگان” بورسیه تحصیلی بین المللی خود را پرداخت می کند که شامل هر ساله یک بلیط هواپیما رفت و برگشت.
 • کالج Berea تنها مدرسه در ایالات متحده است که 100 درصد بودجه 100 درصد دانشجویان خارجی ثبت نام شده را برای اولین سال ثبت نام تأمین مالی می کند ، پس از آن انتظار می رود دانشجویان 1000 دلار در سال پس انداز کنند تا در هزینه های خود سهیم باشند ، این کالج همچنین برای کمک به دستیابی به این هدف مشاغل تابستانی را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد.
 • دانشگاه کلارک به طور خودکار متقاضیان طیف وسیعی از کمک های مالی مبتنی بر لیاقت را در نظر می گیرد ، علاوه بر این ، دانشجویان بین المللی می توانند از 20000 دلار تا 25000 دلار در سال برای بورسیه تحصیلی اقدام کنند.
 • بورسیه تحصیلی دانشگاه ایلینوی وسلیان به متقاضیان بین المللی واجد شرایط با پیشرفت تحصیلی برجسته و نمرات آزمون در کنکور ارائه می شود ، این جوایز از 10 هزار دلار تا 25 هزار دلار در سال هستند و تا چهار سال قابل تمدید هستند.
 • دانشگاه مینه سوتا کمک هزینه های 5000 و 10،000 دلاری در سال برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهد ، آنها همچنین یک بورسیه تحصیلی دیگر دارند که دانشجویان بین المللی می توانند درخواست کنند.

موسسات ارائه دهنده بورسیه تحصیلی در آمریکا

بورسیه های تحصیلات تکمیلی مشترک بانک جهانی ژاپن : برنامه بورسیه تحصیلی تحصیلات تکمیلی بانک جهانی ژاپن بورسیه تحصیلی کاملی را برای دانشجویان کشورهای عضو بانک جهانی برای پیگیری مطالعات مرتبط با توسعه در دانشگاه های منتخب جهان فراهم می کند ، دانشجویان می توانند در 8 دانشگاه شرکت کننده ایالات متحده از جمله دانشگاه هاروارد ، دانشگاه جان هاپکینز ، دانشگاه شیکاگو ، دانشگاه کرنل و دانشگاه کلمبیا تحصیل کنند.

برنامه بورسیه تحصیلی بین المللی بنیاد آقاخان : بنیاد آقاخان سالانه تعداد محدودی بورسیه تحصیلی برای تحصیلات تکمیلی به دانشجویان برجسته کشورهای منتخب در حال توسعه ارائه می دهد که هیچ وسیله دیگری برای تأمین هزینه تحصیل خود ندارند ، این مطالعات را می توان در هر جای دنیا از جمله ایالات متحده انجام داد ، بورسیه تحصیلی با کمک 50٪ اعطا می شود که 50٪ وام از طریق یک فرآیند درخواست رقابتی هر سال ارائه می شود.

بورسیه های تحصیلی ارائه شده در مقطع کارشناسی در آمریکا

چندین دانشگاه و موسسه آموزشی در آمریکا وجود دارد که به دانشجویان بین المللی بورسیه می دهند ، در میان آنها ، دانشگاه نیویورک چندین گزینه بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی ذکر کرده است.

برنامه بورسیه تحصیلی Nneka Fritz (WAG ’08) آن پوشش کامل شهریه را برای دانشجویان گروه های کم تقاضا ارائه می دهد ؛ در همین حال ، دانشگاه اورگان بورسیه های مختلفی را از طریق برنامه خدمات فرهنگی بین المللی ارائه می دهد.

این هزینه بخشی از شهریه تا کل شهریه را شامل می شود ، از 9000 دلار تا 30،000 دلار در سال است ، علاوه بر این ، این دانشگاه بورس تحصیلی دیگری نیز برای کمک به دانشجویان در هزینه های مختلف ارائه می دهد.

دانشجویان بین المللی از کشور های منتخب آسیا از طریق برنامه دانش پژوهان آسیایی فریمن فرصتی برای تحصیل رایگان در دانشگاه وسلیان دارند ، این برنامه به متقاضیان موفق در کل دوره چهار ساله کارشناسی خود کمک مالی می دهد که شهریه و هزینه کامل آنها را پوشش می دهد.

بورسیه های تحصیلی ارائه شده در مقطع کارشناسی ارشد در آمریکا

علاوه بر مدرک کارشناسی ، شما همچنین می توانید مدرک کارشناسی ارشد خود را به صورت رایگان در آمریکا بخوانید ، دانشگاه نیویورک همچنین از طریق برنامه های بورسیه تحصیلی خود ، دوره های تحصیلات تکمیلی را پوشش می دهد ، یکی از آنها بورس تحصیلی Dean است.

این برنامه بورسیه تحصیلی کامل شهریه را به متقاضیان موفق از همه مقاطع تحصیلی و حوزه های تحصیلی ارائه می دهد ؛ دانشگاه Northcentral در سن دیگو ، کالیفرنیا نیز بورس تحصیلی New Beginnings را برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ورودی ارائه می دهد ؛ این بورسیه تحصیلی هزینه های کامل شهریه متقاضیان موفق را پوشش می دهد.

علاوه بر این دانشگاه ها ، دانشجویان بین المللی می توانند از طریق موسسات دولتی و خصوصی مانند برنامه فولبرایت خارجی و بورسیه های تحصیلات تکمیلی بانک جهانی ژاپن برای برنامه های بورس تحصیلی اقدام کنند.

بورسیه های تحصیلی ارائه شده در مقطع دکترا در آمریکا

ایالات متحده مقصد مورد علاقه دکترای است ، دانشجویان به دلایل مختلفی از جمله دسترسی سالانه و بودجه آن که تقریبا همیشه تضمین شده است تا دانشجویان بین المللی بتوانند در مقطع دکترا به صورت رایگان در ایالات متحده تحصیل کنند.

دانشگاه میامی چندین بورسیه و برنامه بورسیه برای Ph.D. را لیست کرده است ، معتبرترین برنامه آنها Dean’s Fellowships است که مبلغ 35000 دلار کمک هزینه به متقاضیان انتخاب شده ارائه می دهد.

در همین حال ، دانشگاه استنفورد به همه داوطلبان پذیرفته شده در مقطع دکتری کمک مالی می کند ، این دانشگاه هزینه های تحصیل را در بر می گیرد که هم هزینه های شهریه و سایر هزینه های زندگی را در بر می گیرد و هم برای دانشجویان متقاضی موفق کمک هزینه تحصیلی و کمک هزینه تحصیلی می کند.

یکی دیگر از دانشگاه های معتبر کشور که کمک هزینه تحصیلی به Ph.D بین المللی را ارائه می دهد ، دانشجویان موسسه فناوری ماساچوست است.

از آنجا که این موسسه کمک های مالی را از اهدا کنندگان فردی و موسسات خصوصی دریافت می کند ، دفتر تحصیلات تکمیلی آن دکترای ورودی را ارائه می دهد ، دانشجویان اطلاعات کافی در مورد بورس تحصیلی را دارند که می تواند کل تحصیلات تکمیلی آنها را تأمین کند.

بورس تحصیلی هزینه های تحصیل و زندگی دانشجو و هزینه های تحقیقاتی وی را برای کل مدت تحصیل خود پوشش می دهد.

سرانجام ، دانشگاه جان هاپکینز همچنین به داوطلبان دکترا بین المللی بودجه ای برای تحصیل و تحقیقات خود ارائه می دهد ، برنامه بورسیه آن هزینه های تحصیل و کمک هزینه تحصیلی را پوشش می دهد ؛ این دانشگاه ها آموزش در سطح جهانی را ارائه می دهند و اطمینان حاصل می کنند که دانشجویان بین المللی مجبور به تحمل بارهای مالی شدید در طول تحصیل در خارج از کشور نخواهند بود.

برای تحصیلات تکمیلی در خارج از کشور می توانید به ایتالیا هم فکر کنید ، چراکه بورسیه های استانی و دولتی در ایتالیا در جهان زبانزد هستند ، در مقاله تحصیل در ایتالیا ، تمام جزییات و شرایط بورسیه های تحصیلی را شرح داده ایم.

کار پاره وقت دانشجویی در آمریکا

دانشجویان بین المللی محصل در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی آمریکا معمولا به دنبال مشاغل پاره وقت هستند تا از این طریق بتوانند هزینه های خود را تأمین کنند ، به دلیل بالا بودن هزینه تحصیل در امریکا روند کار چند ساعت در هفته همراه با ادامه تحصیل محبوبیت بیشتری پیدا کرده است ، در ادامه با تمام اطلاعات مورد نیاز برای اشتغال به صورت پاره وقت به عنوان دانشجو آشنا خواهید شد.

کار پاره وقت دانشجویی در آمریکا

بررسی امکان کار دانشجویی در آمریکا

در مورد کار پاره وقت دانشجویی برای دانشجویان بین المللی در آمریکا محدودیت هایی وجود دارد و تنها افرادی دارای ویزای F1 مجاز به کار به صورت پاره وقت در این کشور هستند.

افرادی که برای ثبت نام در دانشگاه های آمریکا پذیرفته شده اند و تمام مراحل لازم برای دریافت ویزا را انجام داده اند ، پس از تأیید ویزای دانشجویی F1، می توانید در ایالات متحده تحصیل کند ، گروه ویزای F1 برای دانشجویان دانشگاهی ثبت نام شده در دانشگاه ها ، کالج ها ، دبیرستان ها ، برنامه های آموزش زبان و سایر موسسات دانشگاهی ایالات متحده اختصاص دارد ، دانشجویان دارای ویزای F1 عموما مجاز به کار در پردیس دانشگاه خود تا 20 ساعت در هفته هستند.

افرادی که قصد کار همزمان با تحصیل در آمریکا دارند اولین کاری که باید انجام دهند این است که با مسئول دانشگاه تعیین شده خود (DSO) صحبت کنید.

انواع مشاغل دانشجویی در آمریکا

مشاغل دانشجویی در آمریکا می تواند دو نوع اصلی داشته باشد که شامل کار در دانشگاه و خارج از دانشگاه است ، مورد دوم معمولا برای دانشجویان بین المللی که برای تحصیل در ایالات متحده می آیند کار نمی کند.

نکاتی که باید برای مشاغل نیمه وقت در آمریکا بدانید

 • دارندگان ویزای F-1 طبق USCIS مجاز به کار در خارج از دانشگاه در سال دوم تحصیل هستند ، البته دانشجویان می توانند در سال اول تحصیل در دانشگاه کار کنند.
 • دانشجویانی که ویزای M-1 دارند به دلایلی غیر از آموزش عملی مجاز به کار دانشجویی نیستند.
 • اشتغال خارج از دانشگاه برای دانشجویان F-1 و M-1 باید مربوط به حوزه تحصیلی مربوط به آنها باشد ، مجوز توسط مقام تعیین شده مدرسه نیز یک حکم است.
 • یک بررسی نشان می دهد که 80٪ دانش آموزان به طور پاره وقت یا تمام وقت در ایالات متحده کار می کنند.

جستجوی مشاغل پاره وقت دانشجویی در آمریکا

کار در دانشگاه بین دانشجویان بین المللی بسیار محبوب است ، به ویژه در کشورهایی مانند ایالات متحده آمریکا که کار در دانشگاه تنها گزینه موجود است.

می توانید در کافه تریای دانشگاه ، مرکز رایانه یا حتی به عنوان بخشی از اتحادیه دانشجویان کار کنید ، اگر در داخل دانشگاه کار می کنید ، فرصتی بهتر برای ملاقات با افراد جدید و کسب مهارت های جدید پیدا می کنید ، با این حال ، مشاغل همراه با حقوق در دانشگاه اغلب محدود هستند و بنابراین رقابت می تواند شدید باشد.

طبق مقررات USCIS استخدام در دانشگاه ، آزاد ترین طبقه مجاز اشتغال دانشجویی است ، ویزای F-1 فرصت هایی را برای استخدام در دانشگاه فراهم می کند ؛ با این حال ، چنین فرصت هایی محدود است و ممکن است در ارتباط با دوره های تحصیلی شما نباشد.

در زیر قوانینی آورده شده است که یک دانشجوی F-1 هنگام جستجوی فرصت های شغلی باید به آنها توجه کند:

 • شما باید وضعیت ویزای F-1 معتبر را حفظ کنید.
 • ساعت کاری مجاز هر هفته 20 جلسه است.
 • اگر در ترم تحصیلی آینده ثبت نام کنید ، مجاز به کار تمام وقت در طول دوره های تعطیلات ، در دانشگاه هستید.
 • این شغل نباید کار را از هیچ یک از شهروندان ایالات متحده بگیرد.

نکاتی در مورد یافتن شغل پاره وقت در دانشگاه های آمریکا

 • شما باید یک رزومه مختصر و واضح یک صفحه ای داشته باشید.
 • از مکان ها و درگاه های مناسب برای جستجوی شغل آگاهی کافی داشته باشید.
 • در مورد فرد مناسب برای تماس با یک کار خاص سوال کنید.
 • با دانشجویان سال های بالاتر که به صورت نیمه وقت کار می کنند تعامل داشته و به دنبال نکات و نشانه های معنی دار و حتی منابع باشید.
 • هنگام جستجوی کار هوشیار و فعال باشید.

مشاغل پاره وقت دانشجویی درون دانشگاه های آمریکا

 • کار در کتابخانه ها ، مرتب کردن قفسه ها
 • کار در مراکز رایانه ای و آزمایشگاه ها
 • کار در سفره خانه ها یا کافه تریا دانشگاه
 • کار در بخش پذیرش
 • رسیدگی به امور اداری با عضویت در مدیر
مشاغل پاره وقت دانشجویی درون دانشگاه های آمریکا

مشاغل دانشگاه به دلیل راحتی کار همیشه تقاضای زیادی دارند و باید از همان ابتدا هدف قرار بگیرند ، در حالی که برای بیشتر این مشاغل حقوق می گیرید ، حتی ممکن است برخی از آنها سبب کاهش درصدی از شهریه تحصیلی شما شود ، کار برای دستیاری های پژوهشی یا دستیاری تدریس می تواند این معافیت را برای شما ایجاد کند.

حقوق کار دانشجویی در آمریکا

حقوق پرداختی برای کار در دانشگاه به طور گسترده ای به حداقل دستمزد هر ایالت و همچنین طبقه بندی شغل به عنوان دانشگاه بستگی دارد ، دانشجویان به راحتی در هر ساعت 7 تا 12 دلار درآمد کسب می کنند ، این مقدار ممکن است در ایالت های مختلف متفاوت باشد.

حتی اگر در هر ساعت 7 دلار درآمد کسب کنید که حداقل ایالت است و هفته ای 20 ساعت کار می کنید ، محاسبات نشان می دهد که شما ماهیانه 560 دلار درآمد خواهید داشت که این مقدار برای رسیدگی به هزینه های شما مناسب است.

در صورتی که یک دانشجوی F-1 طبق ضوابط USCIS با “مشکلات اقتصادی شدید” روبرو شود ، می تواند در طول جلسات و تمام وقت در هنگام استراحت ، 20 ساعت در هفته در خارج از دانشگاه کار کند.

معیار های واجد شرایط بودن برای “مشکلات اقتصادی شدید” برای کار خارج از دانشگاه

 • دانشجو باید حداقل 9 ماه یعنی یک سال تحصیلی دارای وضعیت F-1 معتبر باشد.
 • دانشجو باید از نظر علمی پایدار باشد.
 • دانشجو باید بتواند شرایطی را که خارج از توان او است اثبات کند.
 • دانشجو باید ثابت کند که اشتغال در دانشگاه در دسترس نیست.
 • دانشجو باید تلاش جدی برای یافتن شغل در دانشگاه انجام دهد.

مشاغل خارج از محوطه دانشگاه برای دانشجویان

باید توجه داشت که کار در خارج از محوطه دانشگاه برای دانشجویان دارای ویزا F-1 غیرقانونی است ، دانشجویانی که مجاز به کار در خارج از دانشگاه هستند می توانند در پمپ بنزین ها ، به عنوان صندوق دار در فروشگاه ها ، به عنوان یک پذیرش در متل ، پیشخدمت یا کارگر در رستوران هایمک دونالد یا سایر غذاخوری ها و غیره کار کنند.

خدمات بیمه دانشجویی در آمریکا

قبل از اقدام و ثبت نام در دانشگاه های ایالات متحده ، دانشجویان احتمالی بین المللی ممکن است بخواهند در مورد بیمه درمانی فکر کنند ، بسیاری از دانشگاه های آمریکا از دانشجویانی که در مدرسه خود ثبت نام کرده اند ، از جمله دانشجویان بین المللی دارا بودن بیمه درمانی داشته را الزامی می دانند ، پس از قدم گذاشتن در ایالات متحده یا حتی قبل از سفر می توانید بیمه درمانی دانشجویی را دریافت کنید.

خدمات بیمه دانشجویی در آمریکا

برنامه های بیمه درمانی برای دانشجویان بین المللی ترکیب مناسب از مزایای برنامه ، ارزش و پوشش را برای ایمن و سالم نگه داشتن شما فراهم می کند ، برنامه های بهداشتی دانشجویان می توانند به کاهش بودجه شما برای تامین هزینه های درمان نیز کمک کنند.

بیمه نامه ها و هزینه های بیمه ممکن است در دانشگاههای مختلف متفاوت باشد و برخی از موسسات برنامه های خود را ارائه می دهند که دانشجویان باید در آن ثبت نام کنند ، در اینجا مواردی را بیان می کنیم که دانشجویان بین المللی هنگام تعیین اینکه آیا به بیمه درمانی در ایالات متحده نیاز دارند یا خیر ، باید بدانند:

 • شرایط ممکن است به دسته ویزا بستگی داشته باشد.
 • ایالات متحده مراقبت های بهداشتی جهانی ندارد.
 • برخی از دانشگاه ها برنامه های بیمه درمانی خود را دارند.
 • نبود بیمه ممکن است تحصیل در آمریکا را تحت تأثیر قرار دهد.
 • روشهای مختلفی برای دریافت بیمه درمانی وجود دارد.

چرا نمی توان فقط از بیمه سفر برای تحصیل در آمریکا استفاده کرد؟

بیمه مسافرتی شما در آمریکا همانند بیمه دانشجویان بین المللی نیست که برای ویزای F1 مورد نیاز است ، زیرا کوتاه مدت است و از همان میزان پوشش برخوردار نیست ، به طور خلاصه ، بیمه مسافرتی برای محافظت از شما و وسایل شما در طول سفر است ، در حالی که بیمه درمانی دانشجویی برای تأمین هزینه های پزشکی شما در طول زندگی و تحصیل شما در آمریکا است.

نحوه دریافت بیمه دانشجویی در آمریکا

برای دریافت بهترین بیمه درمانی برای دانشجویان F1 در ایالات متحده باید مراحل زیر را انجام داد:

 • بررسی کنید که آیا مدرسه / دانشگاه / کالج شما در ایالات متحده یک طرح اجباری بیمه درمانی گروهی را اجرا می کند یا خیر.
 • در صورت انجام این کار ، باید از آنها سوال کنید که آیا در صورتحساب شهریه شماگنجانده شده است یا باید به آنها هزینه اضافی پرداخت کنید و سپس برای تکمیل پرداخت ها ادامه دهید.
 • اگر آنها یک برنامه بیمه درمانی گروهی اجباری با معافیت اختیاری دارند ، بررسی کنید که آیا این برنامه برای شما مناسب است یا خیر .
 • شرکتهایی که بیمه درمانی برای دانشجویان بین المللی در ایالات متحده ارائه می دهند یا کارگزارانی مانند Insubuy را بررسی کنید.
 • مزایایی را که فکر می کنید برای شما لازم است (از جمله فرم معافیت) ذکر کنید و آن را با برنامه های ارائه شده با شرکت ها مقایسه کنید ؛ فراموش نکنید که اگر قصد دارید شخصی را با خود به آمریکا بیاورید ، می توانید افراد تحت تکفل شما را نیز به این برنامه اضافه کنید.
 • مناسب ترین طرح را برای خود انتخاب کنید و خرید آن را ادامه دهید.

انواع بیمه درمانی دانشجویان خارجی در آمریکا

هنگامی که به دنبال گزینه های بین المللی بیمه درمانی دانشجویان در ایالات متحده آمریکا می گردید ، باید با آن موسسه مشاوره کنید و از مقررات موسسه مطلع شوید تا مطمئن شوید که شرایط و خواسته های شما را برآورده می کنند یا خیر ، در ادامه با انواع بیمه های درمانی برای دانشجویان آمریکا آشنا می شویم :

طرح گروه اجباری

برخی از مدارس / کالج ها / دانشگاه های ایالات متحده برنامه های اجباری خود را با پوشش از پیش تعیین شده دارند ، که دانشجویان خارجی مجبور به خرید آن هستند.

ویژگی های اصلی برنامه های اجرا شده توسط مدارس به شرح زیر است:

 • آنها اغلب به طور خودکار به صورتحساب شهریه شما اضافه می شوند.
 • معمولا هزینه آنها بیشتر از برنامه های فردی است.
 • آنها پوشش جامع تری را ارائه می دهند ، از جمله:
  • پوشش برای زایمان
  • سلامت روان
  • مراقبت های پیشگیری
  • بهداشت

گروه اجباری ، با گزینه Waive ( انصراف )

بعضی از مدارس / کالج ها / دانشگاه ها یک طرح بیمه اجباری با پوشش از پیش تعیین شده برای همه دانش آموزان خود دارند ، اما با این وجود به دانشجویان امکان انصراف می دهند ، این به شرط آن است که دانشجو قصد خریدیک بیمه درمانی خارج از دانشگاه را دارد.

مدارس از طریق “فرم معافیت” تصمیم می گیرند که آیا برنامه بیمه خارج از دانشگاه کافی است ، این فرم باید حاوی لیستی از مزایای مورد نیاز بیمه نامه درمانی شما باشد که باید آنها را برآورده کند ، هم به امضای شما و هم به شرکت بیمه احتیاج دارد.

برنامه اختیاری

در ایالات متحده موسسات آموزشی وجود دارد که برنامه های اجباری با پوشش از پیش تعیین شده ندارند ، بنابراین دانشجویان آزاد هستند هر طرحی را که دوست دارند انتخاب کنند.

اگر مدرسه شما به شما اجازه می دهد هر طرحی را که دوست دارید خریداری کنید ، هرگز به دنبال ارزانترین گزینه نباشید ، یک گزینه را انتخاب کنید که بیشترین خدمات را ارائه می دهد نه کمترین خدمات را ؛ در عوض ، به چندین برنامه نگاهی بیندازید تا بتوانید بهترین بیمه درمانی دانشجویان ویزای F1 در ایالات متحده را انتخاب کنید.

الزامات بین المللی بیمه درمانی دانشجویان در ایالات متحده آمریکا

وزارت امور خارجه ایالات متحده هیچگونه شرط بیمه ای برای دانشجویان F1 تعیین نکرده است ، در عوض ، الزامات توسط دانشگاه ها تعیین می شود.

الزامات بین المللی بیمه درمانی دانشجویان در ایالات متحده آمریکا

به ویژه ، مدارس دارای “فرم معافیت” شما را ملزم به خرید بیمه می کنند که شرایط ذکر شده در زیر را داشته باشد:

 • تعیین محدوده تحت پوشش بیمه دانشجویی : معمولا از دانشجویان خواسته می شود تا طرحی با حداقل 50،000 دلار خریداری کنند.
 • هزینه های پرداختی پایین : مدارس معمولا به عنوان بخشی از شرایط معافیت خود ، به ازای هر شرط یا هر دوره سیاست ، محدودیت کسر را تعیین می کنند تا دانشجویان بتوانند هزینه های کمتری از جیب خود برای درمان پرداخت کنند.
 • پوشش بهداشت روان : این الزام شامل این موارد می شود زیرا دانشگاه ها می خواهند اطمینان حاصل کنند که دانشجویان نه تنها از نظر جسمی سالم بلکه از نظر روحی نیز سالم هستند.
 • پوشش زایمان : برای زنان دختر ، با حداقل 80 درصد پوشش شبکه برای مراقبت های قبل از زایمان ، زایمان و پس از زایمان ، پوشش بارداری کافی برای دانشجویان دختر مورد نیاز است.
 • پوشش شرایط موجود اگر یک بیماری موجود یعنی دیابتی دارید ، باید آن را در برنامه بیمه خود بگنجانید.

موارد تاثیر گذار بر هزینه بیمه دانشجویی آمریکا

هزینه بیمه ویزای F1 شما به عوامل مختلفی از جمله شهر یا ایالتی که در آن زندگی می کنید ، سن و پوشش شما بستگی دارد.

 • محل زندگی شما تاثیر گذار است و قیمت بیمه ها به شهر یا ایالتی که در آن زندگی می کنید بستگی دارد.
 • سن شما : هرچه سن انسان بالاتر باشد قیمت ها بالاتر است.
 • پوشش : طول مدت (برای چند ماه برنامه نیاز دارید) و همچنین سطح پوشش (آنچه می خواهید سیاست شامل شود) بر میزان هزینه بیمه شما تاثیر گذار است.

گزینه های بیمه درمانی برای دانشجویان بین المللی پس از فارغ التحصیلی

اگر بعد از فارغ التحصیلی قصد اقامت در آمریکا را دارید ، نوع بیمه درمانی مورد نیاز شما به وضعیت اقامت شما بستگی دارد.

اگر وضعیت خود را به ویزای کاری H-1B تغییر دهید ، به بیمه درمانی سازگار با H-1B نیاز خواهید داشت ، این بدان معناست که شما در ابتدا یک برنامه بیمه کوتاه مدت خواهید داشت و می توانید پس از حداقل شش ماه اقامت با ویزای H-1B به یک برنامه بلند مدت بروید ، در بسیاری از موارد ، کارفرمایان ایالات متحده پوشش بیمه درمانی به کارمندان ارائه می دهند.

خوابگاه های دانشجویی کشور آمریکا

امکانات خوابگاهی یکی از مهمترین مسائل مورد توجه متقاضیان تحصیل در خارج از کشور است ، تحصیل در خارج از کشور برای دانشجویان بین المللی ، گاهی اوقات ممکن است چهار ، شش و یا هشت سال به طول بیانجامد ؛ در واقع خوابگاه برای دانشجو خانه دوم محسوب می شود ، بنابراین برای دانشجویان یا دانش آموزان لازم است که اطمینان حاصل کنند که خوابگاه های آنها مکان های دلپذیری برای زندگی باشد.

خوابگاه های دانشجویی کشور آمریکا

در حالی که زندگی در خوابگاه های آمریکایی یک تجربه فرهنگی منحصر به فرد است ، اما به هیچ وجه تنها گزینه خوابگاه دانشجویی شما نیست و دانشجویان بین المللی محصل در دانشگاه های این کشور می توانند با توجه به شرایط مالی و ویژگی های شخصیتی خود بهترین گزینه را انتخاب کنند ، در ادامه با انواع خوابگاه های موجود برای دانشجویان در آمریکا آشنا می شویم.

خوابگاه های درون دانشگاه

برای دانشجویان مقطع کارشناسی در دانشگاه های آمریکا ، زندگی در خوابگاه های دانشگاه رایج است ، در حالی که به نظر برخی از افراد پرتحرک و شلوغ زندگی در کالج های ایالات متحده کمی سخت است ، زندگی در دانشگاه یکی از مهمترین تجربیات دانشجویان آمریکایی است و به دانشجویان توصیه می شود که آن را به عنوان یک گزینه مسکن در نظر بگیرند.

محل اقامت در دانشگاه به طور معمول به صورت سالن های اقامت است و جایی است که دانشجویان در خوابگاه هایی زندگی می کنند که معمولا با یک یا چند دانشجوی دیگر مشترک است.

بعضی از دانشگاه ها امکانات آشپزخانه مشترک را فراهم می کنند ، در حالی که برخی دیگر دانشجویان را ملزم به خرید یک برنامه غذایی می کنند که به آنها امکان می دهد وعده های غذایی خود را در یک سالن غذاخوری مشترک با همسالان خود بخورند.

هزینه های اجاره بسته به موقعیت و ماهیت خوابگاه و دانشگاه محل تحصیل بسیار متفاوت است و از طریق وب سایت دانشگاه قابل دسترسی است ، هزینه اجاره بین 6000 تا 14000 دلار برای هر نیمسال تحصیلی است.

اکثر دانشگاه ها فرآیند درخواست مسکن در محوطه دانشگاه را دارند که تقریبا همزمان با درخواست تحصیل ارسال می شود ، در آن دانشجویان موظف هستند ترجیحات خود را برای اینکه در کدام سالن (یا “خانه”) زندگی می کنند مشخص کنند ؛ هر سالن دارای نام و مشخصات خاص است ، جزئیات مسکن و هزینه اجاره از طریق بخش مسکن در وب سایت دانشگاه ها قابل دسترسی است.

خوابگاه های خارج از دانشگاه

دانشجویان تحصیلات تکمیلی و برخی دانشجویان در مقاطع کارشناسی معمول در خانه های خارج از دانشگاه زندگی می کنند ، همچنین این انتخاب محبوبیت بیشتری برای دانشگاه های واقع در نزدیکی یا درون مراکز شهر دارد و به طور کلی انتخاب ارزان تری نسبت به زندگی در دانشگاه است.

انواع مسکن های خارج از دانشگاه معمولا خانه های مشترک یا آپارتمان هستند ، دانشجویان هزینه های اجاره را به دانشگاه یا یک صاحبخانه خارجی پرداخت می کنند و مخصوص مکان و نوع ملک است ، به عنوان مثال ، اجاره ماهانه یک خانه مشترک 3 اتاقی و خارج از دانشگاه برای دانشگاه فلوریدا 470 دلار آمریکا با احتساب خدمات شهری است ، در حالی که اجاره ماهانه گزینه های مسکن خارج از دانشگاه برای دانشگاه واشنگتن از 75 تا 800 دلار آمریکا است.

بسیاری از دانشگاه ها مانند دانشگاه مریلند ، در یافتن و تأمین امنیت خانه های خارج از دانشگاه از دانشجویان خود پشتیبانی می کنند ، دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا حتی یک نمایشگاه مسکن سالانه برگزار می کند که در آن دانشجویانی که می خواهند در خارج از دانشگاه زندگی کنند می توانند با مالکان محلی و مدیران املاک دیدار کنند ، در حالی که دانشگاه آمریکایی ، واشنگتن دی سی یک سایت ارسال مسکن خارج از دانشگاه و یک سرویس مشاوره فردی برای کسانی که راهنمایی بیشتری می خواهند.

مسکن خارج از دانشگاه به طور کلی فضای بیشتری را به دانشجویان اختصاص می دهد و تجربه زندگی مستقل دانشجویی را امکان پذیر می کند.

اجاره آپارتمان به صورت خصوصی

دانشجویان همچنین می توانند در هنگام تحصیل در آمریکا ملک را به صورت خصوصی اجاره کنند ، با این حال ، دانشجویان احتمالی باید به یاد داشته باشند که همه دانشگاه ها در مراکز شهر یا نزدیک آنها واقع نشده اند ، و بنابراین گزینه های محدودی در مورد املاک موجود در خارج از شهر دارند.

برای دانشگاه هایی که در صلاحیت بازار املاک محلی قرار دارند ، دانشجویان باید مطابق با مقررات آپارتمانی اجاره کنند که توسط ایالت و آژانس خاص تعیین شده است.

به طور کلی ، متوسط هزینه های اجاره در ایالات متحده آمریکا برای یک آپارتمان کوچک ، شامل امکانات در حدود 160 دلار آمریکا در هر ماه است ، هزینه اجاره در شهرهایی که آپارتمان خالی کمتری دارند بیشتر است و به طور متوسط 965 دلار آمریکا است.

گزینه های اجاره بسته به بودجه شما و شهر هایی که در آن مستقر هستید تقریبا نامحدود هستند ،دانشجویان معمولا نمی توانند قبل از ورود به آمریکا برای تحصیل در آمریکا از محل اجاره خصوصی خود اطمینان حاصل کنند و بنابراین به شما توصیه می شود در حالی که جزئیات خود را مرتب می کنید ، کاملا تحقیق کنید و یک برنامه پشتیبان و محل اولیه اقامت داشته باشید.

بهترین دانشگاه های آمریکا

آمریکا دارای بیش از 1500 موسسه آموزش عالی است که هر فرد با هر سلیقه و هر تخصصی می تواند برنامه تحصیلی مورد نظر خود را در این کشور پیدا کند.

بهترین دانشگاه های آمریکا

بر اساس رتبه بندی دانشگاه های برتر جهان QS در سال تحصیلی2021 -2020 این آمریکا دارای 300 دانشگاه برتر است و این آمار بیانگر این مطلب است که این کشور یکی از محبوب ترین و معتبر ترین مقصد های تحصیلی در جهان است.

دانشگاه های آمریکا هر ساله در فهرست دانشگاه های برتر در زمینه های مختلف جای می گیرند برای مثال معتبرترین دانشکده های حقوقی ، مدارس پزشکی و مدارس تجاری در جهان در این کشور قرار دارند و دانشگاه های جان هاپکینز ، کلمبیا ، UCLA – در بین 50 دانشگاه برتر جهان رتبه بندی شده اند ؛ در ادامه با تعدادی از بهترین دانشگاه های آمریکا آشنا خواهیم شد.

دانشگاه هاروارد

دانشگاه هاروارد یک دانشگاه تحقیقاتی Ivy League خصوصی در کمبریج ، ماساچوست است ، هاروارد در سال 1636 تاسیس شد این دانشگاه قدیمی ترین موسسه آموزش عالی در ایالات متحده است و از معتبرترین دانشگاه ها در جهان است.

این دانشگاه از ده دانشکده دانشگاهی به اضافه موسسه رادکلیف برای مطالعات پیشرفته تشکیل شده است ، رشته های تحصیلی مختلف در زمینه های علوم و هنر را برای دانشجویان مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد ، هاروارد دارای سه پردیس اصلی است و بیش از 20،000 داوطلب از جمله دانشجویان کارشناسی ، کارشناسی ارشد و حرفه ای در این دانشگاه ثبت نام می کند ، این دانشگاه بیش از 360،000 دانش آموخته در سراسر جهان دارد.

دانشگاه هاروارد دارای دانشکده های تجارت و کسب و کار ، هنر و علوم ، دندانپزشکی ، طراحی ، آموزش ، مهندسی و علوم کاربردی ، حقوق ، پزشکی ، بهداشت عمومی و غیره است ، دانش آموختگان دانشگاه هاروارد شامل هشت رئیس جمهور ایالات متحده ، چندین رئیس دولت خارجی ، 62 میلیاردر زنده ، 359 محقق رودس و 242 محقق مارشال هستند.

فارغ التحصیلان این دانشگاه جوایز پولیتزر ، جوایز نوبل یا جوایز اسکار را کسب کرده اند و دانشجویان و دانش آموختگان این دانشگاه نیز 108 مدال المپیک را دریافت کرده اند ، این دانشگاه در سال تحصیلی جاری به عنوان برترین دانشگاه آمریکا در رتبه بندی QS معرفی شد.

دانشگاه استنفورد

دانشگاه استنفورد ، به طور رسمی دانشگاه جوان للاند استنفورد یک دانشگاه تحقیقاتی خصوصی است که در استنفورد ، کالیفرنیا واقع شده است.

این دانشگاه در سال 1885 توسط للاند و جین استنفورد تاسیس شد ، این مدرسه اولین دانشجویان خود را در اول اکتبر 1891 به عنوان یک موسسه آموزشی و غیرفرقه ای پذیرفت ، در بین دانشگاه های آمریکا دانشگاه استنفورد به عنوان دومین دانشگاه برتر آمریکا رتبه بندی شده است.

این دانشگاه از حدود هفت مدرسه تشکیل شده است که سه مدرسه متشکل از 40 گروه دانشگاهی در سطح کارشناسی و همچنین چهار مدرسه حرفه ای است که بر برنامه های تحصیلات تکمیلی در رشته های حقوق ، پزشکی ، آموزش و تجارت تمرکز دارند ، همه دانشکده ها در یک پردیس قرار دارند.

دانشگاه استنفورد با 18 موسسه تحقیقاتی بین رشته ای و هفت مدرسه یکی از بزرگترین پردیس های دانشگاه در ایالات متحده را دارد که شامل دانشکده تحصیلات تکمیلی تجارت ؛ دانشکده علوم زمین ، انرژی و محیط زیست ؛ تحصیلات تکمیلی آموزش و پرورش؛ دانشکده فنی دانشکده علوم انسانی و علوم؛ دانشکده حقوق و دانشکده پزشکی است.

موسسه فناوری ماساچوست

انستیتوی فناوری ماساچوست (MIT) یک دانشگاه تحقیقاتی خصوصی در کمبریج ، ماساچوست است ، این موسسه دارای یک پردیس شهری است که بیش از یک مایل (1.6 کیلومتر) در امتداد رودخانه چارلز امتداد دارد.

این موسسه همچنین تعدادی از امکانات مهم خارج از دانشگاه مانند آزمایشگاه MIT Lincoln ، مرکز بیتس و رصدخانه Haystack و همچنین آزمایشگاه های وابسته مانند موسسات Broad و Whitehead را در بر می گیرد.

MIT در سال 1861 در پاسخ به صنعتی شدن روزافزون ایالات متحده تاسیس شد ، یک مدل دانشگاه پلی تکنیک اروپایی را پذیرفت و بر آموزش آزمایشگاهی در علوم کاربردی و مهندسی تأکید کرد ؛ از آن زمان نقشی اساسی در توسعه بسیاری از جنبه های علوم مدرن ، مهندسی ، ریاضیات و فناوری داشته است و به دلیل نوآوری و قدرت علمی بسیار مشهور است.

این دانشگاه اغلب به عنوان یکی از معتبرترین دانشگاه های جهان شناخته می شود ، دانشگاه MIT اغلب در بین 5 دانشگاه برتر در رتبه بندی های مختلف معرفی می شود.

هم اکنون MIT یک دانشگاه مستقل ، مختلط آموزش و پرورش ، دارای وقف خصوصی است که در پنج مدرسه معماری و برنامه ریزی ؛ مهندسی ؛ علوم انسانی ، علوم هنری و اجتماعی ؛ مدیریت ؛ علوم سازمان یافته است ؛ با این وجود اصل نوآوری آموزشی در هسته اصلی فلسفه آموزشی MIT باقی مانده است.

دانشگاه کالیفرنیا برکلی

دانشگاه کالیفرنیا ، برکلی (UCB) در سال 1868 تاسیس شد ، یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی و برجسته ترین موسسه از ده دانشگاه تحقیقاتی وابسته به سیستم دانشگاه کالیفرنیا است ، برکلی یکی از 14 عضو موسس انجمن دانشگاه های آمریکا است و محل زندگی برخی از موسسات تحقیقاتی مشهور جهان از جمله موسسه تحقیقات علوم ریاضی و آزمایشگاه علوم فضایی است.

دانش آموختگان ، اعضای هیئت علمی و محققان برکلی شامل 99 برنده جایزه نوبل ، 23 برنده جایزه تورینگ و 14 برنده جایزه پولیتزر هستند ، عضو هیئت علمی J. R. Oppenheimer پروژه منهتن را برای ایجاد اولین بمب اتمی هدایت کرد ، در حالی که ارنست لارنس ، برنده جایزه نوبل برکلی ، سیکلوترون را اختراع کرد ، دانشمندان و محققان دانشگاه برکلی از طریق آن 16 عنصر شیمیایی جدول تناوبی را کشف کردند.

برکلی کار خود را با بیش از 40 دانشجو آغاز کرد ، اما به عنوان اولین دانشگاه با برنامه درسی کامل در کالیفرنیا ، به سرعت در میان اقوام برجسته خود جای گرفت ، در اوایل دهه 1940 ، رشد قابل ملاحظه ای داشت و پس از هاروارد در رتبه دوم قرار گرفت.

محوطه دانشگاه برکلی تقریبا 1،232 هکتار از منطقه خلیج لس آنجلس را در بر می گیرد ، بسیاری از بناهای آن به سبک هنر های زیبا ، به عنوان نشانه های تاریخی کالیفرنیا شناخته می شوند.

سه چهارم از 40،000 دانشجو آن در مقطع لیسانس هستند و در محیط شهری پر جنب و جوش احساس جوانی در دانشگاه می کنند ، بیشتر دانشجویان در مقطع کارشناسی در سالن های مسکونی زندگی می کنند.

دانشگاه کلمبیا

دانشگاه کلمبیا در سال 1754 تاسیس شد ، یک دانشگاه تحقیقاتی Ivy League خصوصی در منهتن علیا ، شهر نیویورک است ، این دانشگاه به عنوان کالج کینگ توسط منشور سلطنتی جورج دوم بریتانیا تأسیس شد و در سال 1784 پس از جنگ انقلابی آمریکا به کالج کلمبیا تغییر نام داد.

کلمبیا با نرخ قبولی در مقطع کارشناسی 5.8 درصد ، در حال حاضر سومین کالج انتخابی در ایالات متحده و دومین دانشگاه انتخابی Ivy League پس از هاروارد است ، اولین رئیس آن ساموئل جانسون بود و در طول سال ها کلمبیا فارغ التحصیلان برجسته زیادی را از برندگان اسکار و برندگان نوبل تا قضات دادگاه عالی تربیت کرده است.

سه رئیس جمهور ایالات متحده و نویسندگان اعلامیه استقلال و قانون اساسی آمریکا نیز در دانشگاه کلمبیا تحصیل کردند ، همچنین جایزه بسیار برجسته پولیتزر ، یک جایزه سالانه برای موفقیت در روزنامه نگاری ، ادبیات و آهنگسازی را اجرا می کند.

این دانشگاه در 20 مدرسه از جمله مدارس کارشناسی مانند کالج کلمبیا ، دانشکده مهندسی و علوم کاربردی بنیاد فو و دانشکده مطالعات عمومی و همچنین مدارس تحصیلات تکمیلی مانند دانشکده حقوق کلمبیا ، کالج پزشکان و جراحان کلمبیا ، دانشکده روزنامه نگاری کلمبیا و دانشکده تجارت کلمبیا سازمان یافته است.

این مرکز همچنین دارای پایگاه های تحقیقاتی جهانی در سراسر جهان بود ، تعداد کل دانشجویان آن حدود 28000 نفر است و عمدتا از دانشجویان تحصیلات تکمیلی تقریبا 8500 دانشجوی کارشناسی تشکیل شده است.

بهترین شهرهای آمریکا برای تحصیل

اگرچه هیچ شهر آمریكایی در لیست 10 شهر برتر برای تحصیل بر اساس رتبه بندی قرار نگرفته است ، این كشور بیشترین تعداد ورودی دانشجو را داراست ، یازده شهر چشمگیر ایالات متحده در میان 75 شهر برتر دانشجویان قرار دارد که نشان از تعداد زیادی دانشگاه عالی و مکان های جالب این کشور دارد.

بهترین شهرهای آمریکا برای تحصیل

همانطور که انتظار دارید بهترین شهرهای ایالات متحده برای دانشجویان در شاخص های مربوط به رتبه بندی دانشگاه ها و فعالیت کارفرمایان نمره خوبی کسب می کنند اما در مورد مقرون به صرفه بودن چندان خوب نیستند ، چرا که هزینه زندگی در این شهر ها بسیار بالاست ؛ با این حال ، هزینه های نسبتا بالا نتوانسه مانع ورود دانشجویان زیاد به این کشور شود ، در ادامه با تعدادی از بهترین شهر های آمریکا برای تحصیل آشنا خواهیم شد.

بوستون

بوستون به دلیل تعداد دانشجویان و اقامت دانشجویان در منطقه به عنوان قطب دانشگاهیان شناخته شده است ، برخی از دانشگاه های برتر می توان به دانشگاه های MIT ، دانشگاه بوستون ، دانشگاه هاروارد ، دانشگاه شمال شرقی و دانشگاه براندیس اشاره کرد ؛ به همین دلیل 20٪ از دانشجویان محصل در دانشگاه های شهر بوستون بین المللی هستند ، رفت و آمد در بوستون آسان است زیرا بیشتر موسسات یک کارت مترو با تخفیف برای دانشجویان خود ارائه می دهند.

اجاره برای خانه / آپارتمان – 1900 دلار – 4100 دلار در ماه (محدوده اتاق های اضافه شده) ، برای آپارتمان استودیویی – ماهانه 1150 دلار و برای غذا 450 دلار در ماه می باشد.

شیکاگو

اگر بوستون به عنوان یک مرکز دانشگاهی عمل می کند ، پس شیکاگو قطب اقتصادی ایالات متحده آمریکا محسوب می شود ، شیکاگو ، همچنین به عنوان “شهر بادی” شناخته می شود.

خانه برخی از دانشگاه های مشهور جهان مانند دانشگاه شیکاگو ، دانشگاه نورث وسترن و دانشگاه ایلینوی ، شیکاگو است ؛ زندگی در شیکاگو به دانشجویان امکان می دهد فرهنگ متنوعی ، طیف وسیعی از سرگرمی و معماری زیبا را تجربه کنند ، دانشجویان هنگام مسافرت از مزایای وسوسه انگیز از طریق کارت شناسایی برخوردار می شوند ، شیکاگو که در ثروتمندترین شهر ها به حساب می آید از قضا هزینه زندگی کمتری در مقایسه با سایر شهر های ایالات متحده دارد.

اجاره هزینه آپارتمان در شکیاگو آمریکا 1200 دلار – 3500 دلار در ماه ، برای آپارتمان استودیویی – 800 دلار – 1600 دلار در ماه و هزینه غذا 450 دلار – 480 دلار در ماه می باشد.

سانفرانسیسکو

سانفرانسیسکو در بالاترین شهر های پربازدید آمریکا قرار دارد ، سان فرانسیسکو به دو دانشگاه معتبر جهان نزدیک است که شامل دانشگاه استنفورد و دانشگاه کالیفرنیا – برکلی می باشد ، این شهر دارای یک سبک زندگی جذاب ، مردمی صمیمی و آب و هوای زیبا است که عوامل تسکین دهنده دانشجویی از کشور دیگر است.

سان فرانسیسکو در کنار بسیاری از شرکت های تحقیقاتی فناوری ، دفتر مرکزی Google و Face book را در اختیار دارد ، بنابراین فرصت های شغلی بیشتری نیز به وجود می آید ، سانفرانسیسکو کیفیت زندگی بالایی دارد اما امکانات رفاهی با هزینه کمتری در دسترس است.

هزینه اجاره برای خانه یا آپارتمان – 2800 دلار – 6500 دلار در ماه و برای آپارتمان استودیویی – 670 دلار در هر ماه و هزینه غذا430 دلار برای هر نفر در ماه است.

لس آنجلس

برای دوستداران هنر ، سرگرمی و سینما ، لس آنجلس بهترین شهر برای زندگی است ، دانشجویان می توانند از بین دانشگاه های معتبر سانفرانسیسکو مانند انستیتوی فناوری کالیفرنیا (Caltech) ، دانشگاه کالیفرنیا ، لس آنجلس (UCLA) و دانشگاه کالیفرنیای جنوبی یکی را انتخاب کنند ، لس آنجلس بعد از نیویورک دومین شهر بزرگ شهری است.

بنابراین فرصت های شغلی زیادی در مشاغل مختلف مانند تجارت ، فناوری ، علوم ، مد ، پزشکی ، ورزش و غیره وجود دارد ؛ لس آنجلس دارای آب و هوایی روشن و آفتابی است که جذابیت دانشجویان و کارمندان از 140 کشور مختلف را افزایش می دهد.

هزینه اجاره برای خانه / آپارتمان – 1700 دلار – 4200 دلار در ماه ، برای آپارتمان استودیویی – ماهانه 1278 دلار و هزینه غذا 450 دلار – 500 دلار در ماه است.

نیویورک

گزینه های تحصیل بی پایان ، نوآوری ، هنر و سرگرمی ، امور مالی و معماری ، نیویورک تقریبا در هر زمینه مورد نظر پیشرو است ؛ تحصیل در نیویورک به دلیل وجود مراکز مختلف تجاری ، مالی و اقتصادی که در این شهر وجود دارد ، کارآموزی و اشتغال زیادی را به همراه خواهد داشت.

دانشگاه های بسیار معتبری مانند دانشگاه کلمبیا ، دانشگاه سیتی نیویورک و دانشگاه کورنل در نیویورک برای تحصیلات ایده آل خود در نیویورک در دسترس هستند ؛ همچنین ، می توانید نمادین ترین مکان های ایالات متحده مانند پل بروکلین ، ساختمان امپایر استیت ، پارک مرکزی و البته مجسمه آزادی را در این شهر مشاهده کنید.

هزینه اجاره برای خانه / آپارتمان – 2000 دلار – 6500 دلار در ماه ، برای آپارتمان استودیویی – ماهانه 1278 دلار و برای غذا480 دلار در ماه برای هر نفر است.

آتلانتا

آتلانتا مکان عالی برای موسسات با کیفیت بالا برای تحصیلات عالی مانند موسسه فناوری جورجیا ، دانشگاه اموری ، دانشگاه کلارک آتلانتا است ؛ آتلانتا با اشاره به جنگ داخلی آمریکا دارای پیشینه ای تاریخی است ، بنابراین ساکنان آن با موزه ها و مراکز هنری احاطه شده اند.

آتلانتا “شهری در جنگل” نیز نامیده می شود که به آن آب و هوایی دلپذیر همراه با حیوانات عالی می بخشد ، این شهر هایفرصت های فراوانی در تجارت دارد و شبکه تلویزیونی CNN و مقر اصلی کوکاکولا است ؛ این شهر مملو از موسیقی زیبا و رستوران های با کیفیت است.

هزینه اجاره برای خانه / آپارتمان – 1000 دلار – 2700 دلار در ماه ، برای آپارتمان استودیویی – 1000 دلار در هر ماه و هزینه غذا 320 دلار در ماه برای هر نففر می باشد.

واشنگتن دی سی

واشنگتن دی سی توسط برخی از دانشگاه های معتبر پشتیبانی می شود تا یکی از برترین شهر های ایالات متحده برای دانشجویان باشد ، این دانشگاه ها عبارتند از دانشگاه جورج تاون ، دانشگاه مریلند-کالج پارک ، دانشگاه آمریکایی ، دانشگاه جورج واشنگتن و دانشگاه هوارد ؛ واشنگتن دی سی با نمایندگی های سیاسی مانند کاخ سفید ، دادگاه عالی و بناهایی مانند بنای یادبود لینکلن قلب آمریکا شناخته شده است.

دانشجویانی که در رشته های حقوق ، سیاست یا روزنامه نگاری تحصیل می کنند ، مشارکت واقعی در سیاست های آمریکا دارند.

هزینه اجاره برای خانه / آپارتمان – 1800 دلار – 4500 دلار در هر ماه ، برای آپارتمان استودیویی – ماهانه 1370 دلار و برای غذا 480 دلار در ماه است.

هزینه های تحصیل در آمریکا

سیستم دانشگاهی ایالات متحده گرچه در سراسر کره زمین مورد احترام است ، اما فوق العاده منحصر به فرد است و به سختی می توان آن را سر و سامان داد ، نیازی به ذکر این واقعیت نیست که شهریه های تحصیل در دانشگاه های آمریکا بسیار مشهور است.

هزینه های تحصیل در آمریکا

هیچ استاندارد دولتی برای هزینه ها در ایالات متحده وجود ندارد و بنابراین آنها به طور منحصر به فرد توسط یک موسسه تعیین می شوند.

هزینه ها نیز ممکن است براساس گروه های دانشگاهی ، میزان تقاضا ، مقطع تحصیلی ، رشته تحصیلی ، هزینه های خاص موضوع و سطح حقوق مورد انتظار تغییر کند.

در حالی که هزینه های تحصیل براساس بسیاری از عوامل مختلف متفاوت است ، دانشگاه های خصوصی به طور معمول گران ترین دانشگاه ها هستند و پس از آنها دانشگاه های دولتی و سپس کالج های اجتماعی قرار دارند.

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در آمریکا

برخلاف بسیاری از مدل های آموزشی در انگلیس و اروپا ، رشته هایی مانند حقوق و پزشکی در مقطع کارشناسی در آمریکا ارائه نمی شوند.

دانشجویان در عوض یک مدرک عمومی را در یک زمینه تحصیلی به عنوان مثال لیسانس هنر یا لیسانس علوم می گذرانند و سپس برای تحصیل در رشته های پزشکی و حقوق اقدام می کنند.

هزینه های دوره های کارشناسی در آمریکا بین موسسات بسیار متفاوت است و برای دانشجویان بین المللی می تواند بسیار زیاد باشد ، هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه های دولتی 25000 و در دانشگاه های خصوصی 34000 دلار است.

در برخی از دانشگاه ها ، این آمار حتی می تواند بیش از 50،000 دلار در سال باشد ؛ برای یک گزینه ارزان تر ، متوسط هزینه های تحصیل در کالج های محلی حدود 2527 دلار در سال محاسبه می شود.

شهریه تحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی در آمریکا

باز هم ، هزینه های تخمینی شهریه براساس تعدادی از عوامل مختلف بسیار متفاوت است ، برنامه های حرفه ای مانند MBA ، JD یا MD معمولا گران تر از دوره کارشناسی ارشد یا دکترا هستند ، هزینه متوسط هزینه های تحصیلات تکمیلی در سال برای دانشجویان بین المللی در دانشگاه دولتی 20000 تا 35000 دلار و هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی 40000 دلار است.

هزینه تحصیل در دانشگاه های برتر آمریکا

 • دانشگاه پرینستون – متوسط شهریه 44000 دلار در سال
 • دانشگاه هاروارد – متوسط شهریه بین 5،500 – 33،000 دلار در سال
 • دانشگاه شیکاگو – متوسط شهریه بین 13،500 – 39،500 در سال
 • دانشگاه ییل – متوسط شهریه بین 22000 – 46000 دلار در سال
 • دانشگاه کلمبیا – متوسط شهریه بین 23000 – 59،000 دلار در سال

هزینه های خوابگاه در آمریکا

به طور کلی ، شهرهای دانشگاهی در منطقه غرب میانه آمریکا هزینه زندگی کمتری دارند ، در حالی که شرق و شمال شرق گران تر هستند ، میانگین اجاره آپارتمان از 500 دلار در ماه شروع می شود و تا 3500 دلار می رسد.

محل اقامت در دانشگاه به طور معمول در خوابگاه ها است و هر اتاق دو یا سه نفر در آن اقامت دارند ، ساکنان حمام ، توالت و دوش مشترک هستند ؛ اتاق های خوابگاهی دانشگاهی در ایالات متحده به طور متوسط بین 5304 تا 8161 دلار شامل تمام خدمات شهری و هزینه های مربوط به مسکن است ،کمترین قیمت در کالج های دو ساله دولتی و بالاترین در موسسات خصوصی غیرانتفاعی چهار ساله یافت می شود.

سایر هزینه های ضروری دانشجویان در آمریکا

هزینه تأمین اینترنت ماهانه 35-60 دلار است و قبض های تلفن خانگی و ماهیانه حدود 50 دلار است ، قیمت بنزین حدود 2.30 دلار برای هر گالن (4.5 لیتر) است ؛ هزینه حمل و نقل عمومی ماهیانه حدود 50-60 دلار هزینه دارد و برخی مناطق قیمت های ارزان تری را برای دانشجویان ارائه می دهند ، متوسط هزینه کتاب و لوازم دانشگاهی در هر سال تحصیلی 1170 دلار یا 390 دلار در هر ترم است.

یکی دیگر از هزینه های اجباری در نظر گرفتن ویزای دانشجویی برای تحصیل در ایالات متحده است ، ویزای F1 که معمول ترین ویزا برای دانشجویان است ، 510 دلار است ؛ درخواست می تواند یک فرآیند طولانی باشد و بهتر است حدود سه یا پنج ماه قبل از شروع ترم شروع شود.

مزایا و معایب تحصیل در آمریکا

امروزه تحصیل در خارج از کشور در بین دانشجویان و خانواده های ایرانی محبوبیت ویژه ای دارد ، برای انتخاب صحیح مقصد تحصیلی خود لازم است در مورد مزایا و معایب تحصیل در کشور مورد نظر اطلاع کسب کنید ، چرا که تحصیل در هر نقطه ای از جهان در کنار مزیت های مختلف خود معایب و مشکلاتی دارد که می تواند سبب دشواری دوره تحصیل دانشجویان شود.

مزایا و معایب تحصیل در آمریکا

آمریکا که از دیرباز یکی از محبوب ترین نقاط جهان برای تحصیل در رشته های مختلف به شمار می آید بدون مشکل و معایب نیست ، در ادامه با بیان مزایا و معایب تحصیل در این کشور به شما کمک خواهیم کرد تا انتخابی درست و مطمئن داشته باشید.

مزایای تحصیل در آمریکا

همان گونه که تا کنون متوجه شده اید دانشگاه های آمریکا به دلیل کیفیت تدریس و رتبه بندی های جهانی بسیار شناخته شده هستند ، آمریکا اولین و بزرگترین مقصد برای دانشجویان بین المللی است و سیستم آموزشی این کشور متنوع ترین و انعطاف پذیرترین سیستم آموزشی برای دانشجویان بین المللی در جهان است ؛ در ادامه با مزایای تحصیل در آمریکا بیشتر آشنا خواهیم شد.

دانشگاه های مشهور در جهان

با بیش از 4000 دانشگاه در سراسر کشور ، ایالات متحده از برخی از دانشگاه های برتر در جهان برخوردار است ، دانشگاه ها و کالج ها طیف گسترده ای از مدارک و دوره ها را در همه زمینه های دانشگاهی ارائه می دهند ، شما ممکن است برنامه های عالی را در سطح تحصیلات کارشناسی و کارشناسی ارشد پیدا کنید ، مدارک تحصیلی ایالات متحده به دلیل برتری در سراسر جهان شناخته شده و پذیرفته می شوند ، 16 دانشگاه ایالات متحده آمریکا براساس آخرین رتبه بندی در بین 20 دانشگاه برتر جهان قرار دارند.

انعطاف پذیری دانشگاهی

سیستم آموزش عالی آمریکا گزینه های انعطاف پذیر را با توجه به نیاز و علاقه دانشجویان ارائه می دهد ، در مقطع کارشناسی ، دانشجویان می توانند دوره های مختلفی را قبل از اینکه در پایان سال دوم انتخاب رشته خود را اعلام کنند ، انتخاب کنند.

این به دانشجویان فرصت می دهد تا علایق خود را کشف کنند ، بنابراین اگر در مورد رشته تحصیلی خود بلاتکلیف هستید ، اشکالی ندارد ، شما می توانید با بیان اینکه در مورد رشته خود بلاتکلیف هستید اقدام کنید.

همچنین ، اگر قبلا تصمیم گرفته اید که می خواهید در چه رشته ای تحصیل کنید ، باز هم می توانید یک موضوع دیگر را بخوانید و یک “دو گرایش” ، یعنی یک مدرک در دو موضوع را در چهار سال عادی تحصیل تکمیل کنید.

در مقطع تحصیلات تکمیلی ، یعنی مقطع کارشناسی ارشد ، می توانید دوره خود را مطابق با تکالیف درسی خود متناسب با اهداف علمی خود تنظیم کنید ، شما همیشه این آزادی را دارید که ایده ها و نظرات مهم برای حوزه علمی مورد علاقه خود را وارد کنید.

فرصت های شغلی

یک مدرک بین المللی طیف گسترده ای از چشم انداز های شغلی را باز می کند و مدرک دانشگاه های معتبر دامنه را حتی بیشتر می کند ، با توجه به بینش متنوع در زمینه های مختلف تحصیلی ارائه شده توسط دانشگاه های ایالات متحده ، دامنه مسیر شغلی را که دانشجو انتخاب می کند ، گسترش یافته و شناخته شده است که شرکت های بین المللی به دنبال نامزدهایی هستند که آنها را با نگاه یا دیدگاه متفاوت به محصولات خود ارائه دهند .

فرصت های تحقیق و آموزش

دانشگاه های ایالات متحده فرصت های تحقیق و آموزش را به دانشجویان بین المللی در سطح تحصیلات تکمیلی ارائه می دهند ، یک دانشجو می تواند با داشتن یک دستیار آموزشی به یک استاد کمک کند که این امر همچنین در تأمین بودجه تحصیلات آنها و همچنین در گسترش دانش و مهارت آنها کمک می کند دانشجویان می توانند در تحقیق در مورد پروژه های مختلف به اساتید کمک کنند و همچنین به آنها فرصتی می دهد تا با بهترین ها در زمینه انتخابی خود کار کنند.

استفاده از فناوری

ایالات متحده به پیشرفت فن آوری خود افتخار می کند و اطمینان حاصل کرده است که تمام طیف های آموزش و پرورش به جدیدترین فناوری مجهز هستند ، این امر با دسترسی آسان به داده ها و سایر فناوری ها ، زندگی دانش آموز را بسیار ساده تر می کند.

گفته می شود که فناوری نقشی اساسی در تحقیق و توسعه دارد و دانشگاه های آمریکایی با معرفی روش ها و مهارت های جدید در منحنی یادگیری ، اطمینان حاصل کرده اند که از پیشرفت امکانات و دانشجویان خود عقب نمانند.

معایب تحصیل در آمریکا

چالش هایی برای در تحصیل در آمریکا پیش روی دانشجویان بین المللی است که باید با آن ها آشنا شده و با شناخت کافی درست تصمیم گیری کرد.

 • بالا بودن هزینه تحصیل : همان گونه که پیش از این بیان شد هزینه تحصیل در آمریکا بالا است ؛ بنابراین اگر دانشجویی موفق به دریافت بورسیه یا کمک هزینه تحصیلی نشود پرداخت هزینه تحصیل برای او دشوار خواهد بود ؛ در صورت نداشتن پس انداز کافی می توانید وام های دانشجویی را برای پرداخت شهریه خود انتخاب کنید.
 • عدم تضمین برای دریافت پیشنهاد شغلی از شرکت های آمریکایی: بعد از فارغ التحصیلی نمی توان اطمینان داشت که شغلی مناسب برای خود پیدا کنید و به این واسطه در آمریکا اقامت دائم دریافت کنید ؛ یافتن کار در آمریکا به فاکتور های مختلفی مانند عملکرد فعلی اقتصاد ، رشته تحصیلی ، اعتبار دانشگاه محل تحصیل ، مهارت فرد ، تجربه و غیره بستگی دارد.
 • هر ایالت از آمریکا دارای ساختار و معیار های مختلف تحصیلی است ؛
 • دوری از خانه و خانواده برای دانشجویان دشوار است و سبب می شود دانشجویان احساس تنهایی کنند.
 • تحصیل در دانشگاه های آمریکا دشوار ، چالش برانگیز و رقابتی است و دانشجو باید بسیار تلاش کند تا بر این مشکلات غلبه کند.
 • موانع زبانی و فرهنگی : در حالی که تحصیل در خارج از کشور در آمریکا فرصتی عالی برای یادگیری زبان جدید( انگلیسی ) است ، ممکن است در ابتدا با موانع زبان روبرو شوید ،این امر به ویژه در ابتدای کار هنگامی که شما نیاز به ترتیب چیزهایی مانند حساب بانکی و محل اقامت دارید ، بیشتر به چشم می خورد ؛ همچنین ممکن است شما با موانع فرهنگی در رابطه با دین ، نقش های جنسیتی یا اختلافات ارتباطی روبرو شوید.

ویزای تحصیلی آمریکا

به طور کلی ، یک شهروند یک کشور خارجی که مایل به ورود به ایالات متحده است ، ابتدا باید ویزا دریافت کند این ویزا می تواند ویزای غیر مهاجرتی برای اقامت موقت یا ویزای مهاجرت برای اقامت دائم باشد ؛ برای تحصیل در آمریکا به ویزای دانشجویی نیاز است ، دوره تحصیل شما و نوع مدرسه ای که قصد حضور در آن را دارید مشخص می کند که شما به ویزای F ، ویزای M و یا ویزای J نیاز دارید.

ویزای تحصیلی آمریکا

ویزای تحصیلی امریکا نوع F1

این ویزا برای افرادی که قصد تحصیل در دانشگاه یا کالج ، دبیرستان ، هنرستان ، مدارس راهنمایی خصوصی و موسسات آکادمیک آموزشی ، مانند موسسات زبان را دارند اعطا می شود.

ویزا نوع F1 یک نوع ویزای غیر مهاجرتی است که شخص با دریافت آن متعهد می شود که در مدت زمان تحصیل خود در امریکا اقامت داشته باشد و پس از اتمام تحصیلات به کشور خود باز می گردد ، مدت زمان این ویزا را مدت تحصیل شما مشخص می کند و برای هر فرد متفاوت است .

از مزیت های این ویزا این است که شما می توانید به مدت ۱۲ تا ۱۸ ماه پس از تمام شدن دوره تحصیلی خود در آمریکا بمانید و به جستجوی کار بپردازید ، در صورتی که بتوانید کار مناسبی در این کشور بیابید باید نوع ویزای خود را تغییر داده و ویزای کار دریافت کنید ، امکان بردن همراه ( همسر و یا فرزندان زیر ۱۸ سال ) در این ویزا برای متقاضی وجود دارد که به ویزای همراهان ویزای F2 گفته می شود .

در هنگام دریافت این نوع ویزا باید از توانایی مالی مناسبی برخوردار باشید و همچنین دارای بیمه ی درمانی جهت پوشش هزینه های درمانی خود باشید ، در صورت تحصیل تمام وقت به تحصیل امکان کار دانشجویی به صورت پاره وقت در کنار تحصیل برای شما وجود دارد ، در صورتی که رشته تحصیلی خود را پس از ورود به آمریکا تغییر دهید باید به سفارت اطلاع دهید .

فرم I-20

دانشجویان بین المللی که خواهان تحصیل در آمریکا هستند ، بایستی یک نسخه از “گواهینامه فرم I-20 برای وضعیت دانشجویی ” داشته باشند ؛ فرم باید توسط مدرسه یا دانشگاه ارائه شده در محل ارائه شود.

دانشجویان فقط می توانند در موسسه ذکر شده در فرم I-20 و در مدت زمان قید شده در آمریکا تحصیل کنند ، اما در صورتی که دانشجویان در کالج تحصیل می کنند می توانند برای انتقال به دانشگاه اقدام کنند.

ویزای تحصیلی امریکا نوع M1

این ویزا به کسانی که قصد تحصیل در دوره های غیر دانشگاهی و یا هنرستان ها را دارند اعطا می شود ، در این نوع ویزا متقاضیان باید از یک موسسه آموزشی و اداره خدمات شهروندی و مهاجرت آمریکا پذیرش دریافت کند ، ویژگی های این دوره مانند ویزای F1 است تنها با این تفاوت که عموما ویزا به مدت یک سال به دانشجویان اعطا می شود ، متقاضیان این ویزا نیز می توانند همسر و فرزندان را با خود به آمریکا ببرند که برای آنها ویزای M2 صادر می شود .

ویزای تحصیلی امریکا نوع J1

نوع دیگری از ویزای تحصیلی امریکا وجود دارد که به آن ویزای J1 گفته می شود ، این ویزا برای کسانی صادر می شود که جهت فرصت مطالعاتی به آمریکا وارد می شوند ، کسانی که برای تدریس در دانشگاه ها نیز قصد ورود به کشور آمریکا را دارند باید از این نوع ویزا استفاده کنند.

مدت اقامت با این ویزا به فعالیت شما بستگی دارد اما باید هر دو سال از آمریکا خارج شده و مجددا درخواست دهید ؛ این ویزا عموما به محققین و پژوهشگران داده می شود که عموما دولت آنها را تحت حمایت مالی قرار می دهد ، افراد با مدرک لیسانس به بالا می توانند برای این نوع ویزا درخواست دهند.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی آمریکا

قبل از مصاحبه ویزا مدارک مورد نیاز زیر را جمع آوری و آماده کنید:

 • گذرنامه معتبر برای سفر به آمریکا- گذرنامه شما باید حداقل شش ماه بیش از مدت اقامت شما در ایالات متحده معتبر باشد (مگر اینکه با توافق نامه های خاص کشور معاف شود) ؛ هر فردی که به ویزا نیاز دارد ، باید یک درخواست جداگانه از جمله اعضای خانواده ذکر شده در گذرنامه ارسال کند.
 • برنامه ویزا غیر مهاجرتی ، صفحه تأیید فرم DS-160
 • در صورت نیاز به پرداخت هزینه قبل از مصاحبه ، رسید پرداخت هزینه درخواست.
 • عکس – هنگام تکمیل فرم آنلاین DS-160 ، عکس خود را بارگذاری کنید ، اگر بارگذاری عکس ناموفق بود ، باید یک عکس چاپی را با قالبی که در «الزامات عکس» توضیح داده شده به همراه داشته باشید.
 • گواهی واجد شرایط بودن وضعیت دانشجویی غیر مهاجر (F-1) – برای دانشجویان دانشگاهی و زبان ، فرم I-20 یا گواهی صلاحیت دانشجویی غیر مهاجرت (M-1) برای دانش آموزان حرفه ای دانشگاه مورد نظر فرم I-20 را برای شما ارسال می کند.

موسسات اعزام دانشجو به آمریکا

در این مقاله مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی با تکیه بر دانش و تجارب خود جزئیات و ویژگی های تحصیل در آمریکا را بیان کرده و از شرایط مهاجرت تحصیلی به آمریکا سخن گفتند ، البته باید توجه داشت است که انتخاب دانشگاه و کشور مورد نظر برای مقصد تحصیلی کاری دشوار و پیچیده است.

موسسات اعزام دانشجو به آمریکا

این مرحله و سایر مراحل مهاجرت تحصیلی نیازمند آگاهی است که بهترین روش برای کسب آگاهی و دانش مورد نیاز مشاوره با افرادی با تجربه و آگاه به مسائل مهاجرتی است ، یکی از گزینه های موجود برای مشاوره موسسات اعزام دانشجو به آمریکا است.

موسسات اعزام دانشجو به آمریکا موسساتی هستندکه نیازمند مجوز برای انجام فعالیت های خود به صورت قانونی هستند ، این موسسات بایستی مجوز خود را از وزارت علوم ایران دریافت کنند ، چارچوب و زمینه های قانونی فعالیت این موسسات خاص کشور های دارای مجوز هست ، البته متاسفانه این موسسات آگاهی چندانی با اطلاعات به روز مهاجرت و مسایل حقوقی مهاجرت ندارند ، پس نمی توان این موسسات را به عنوان گزینه مناسب برای کسب آگاهی و مشاوره در زمینه مهاجرت تحصیلی انتخاب کرد.

پیشنهاد مشاوران موسسه ما به شما عزیزان و سایر متقاضیان تحصیل در آمریکا یا هر نقطه دیگر جهان این است که با دقت انتخاب کرده و مسیر مهاجرت تحصیلی خود را به افرادی زبده و با تجربه سپرده که از به روز ترین جزئیات قوانین مهاجرت آگاه هستند که تنها گزینه با این شرایط شرکت های مهاجرتی هستند.

این شرکت ها دارای مجوز قانونی و تجربه عالی در زمینه های مختلف مهاجرت به ویژه مهاجرت تحصیلی با شرایط عالی برای دانشجویان علاقمند به تحصیل در خارج از کشور هستند.

سوالات پر تکرار تحصیل در آمریکا

در این مقاله از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) بسیاری از نکات کاربردی در خصوص تحصیل در آمریکا بیان شد ، در زیر هم به سوالاتی که متقاضیان تحصیل در این کشور از مشاوران ما پرسیده اند ، پاسخ داده ایم.

شما نیز می توانید با درج سوالات خود در قسمت دیدگاه های سایت ، در پایین همین مقاله با کارشناسان ما در ارتباط مستقیم باشید و پاسخ خود را در اسرع وقت دریافت نمایید.

بهترین دانشگاه برای تحصیل در آمریکا کدام است؟

دانشگاه هاروارد ، فارغ التحصیلان این دانشگاه جوایز پولیتزر ، جوایز نوبل یا جوایز اسکار را کسب کرده اند و دانشجویان و دانش آموختگان این دانشگاه نیز 108 مدال المپیک را دریافت کرده اند ، این دانشگاه در سال تحصیلی جاری به عنوان برترین دانشگاه آمریکا در رتبه بندی QS معرفی شد.

شرایط ورود به دانشگاه ها و تحصیل در آمریکا چیست؟

افراد دارای مدرک دیپلم دبیرستان برای پذیرش در دانشگاه ها و یا کالج های آمریکا بایستی در آزمون های ورودی SAT و ACT شرکت کرده و نمره حد نصاب را دریافت کنند و بایستی به زبان انگلیسی تسلط داشته و نمره آیلتس و یا تافل مورد نیاز برای دانشگاه یا کالج مورد نظر خود را دارا باشند ، همچنین دارای معدل بالای 16 باشند ، البته برای پذیرش در برخی از دانشگاه های آمریکا مانند دانشگاه کالیفرنیا فرد بایستی در کنکور ایران نیز قبول شده باشد.

هزینه تحصیل در آمریکا در مقطع کارشناسی چقدر است؟

هزینه های دوره های کارشناسی در آمریکا بین موسسات بسیار متفاوت است و برای دانشجویان بین المللی می تواند بسیار زیاد باشد ، هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه های دولتی 25000 و در دانشگاه های خصوصی 34000 دلار است.

هزینه تحصیل در آمریکا در مقطع دکترا چقدر است؟

هزینه یک دوره دکترا در ایالات متحده می تواند به میزان قابل توجهی بسته به نوع دانشگاه یعنی دولتی یا خصوصی و رشته تحصیلی متفاوت باشد ، با این حال ، به طور کلی شهریه سالانه معمول برای دکترا در آمریکا بین 12000 تا 45000 دلار در هر سال تحصیلی است.

آیا می توانم با مدرک لیسانس در آمریکا دکترا بگیرم؟

بله ، دکترای ایالات متحده اساسا یک مدرک کارشناسی ارشد و یک دکترا را در یک برنامه ترکیب می کند و اکثر داوطلبان دکترا که به مدارس تحصیلات تکمیلی آمریکا مراجعه می کنند مدرک لیسانس دارند.

هزینه تحصیلات تکمیلی در آمریکا چه میزان است؟

هزینه متوسط هزینه های تحصیلات تکمیلی در سال برای دانشجویان بین المللی در دانشگاه دولتی 20000 تا 35000 دلار و هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی 40000 دلار است.

هزینه تحصیل در رشته های مهندسی در آمریکا چقدر است؟

متوسط هزینه تحصیل در رشته مهندسی در ایالات متحده آمریکا می تواند 40،000 دلار بالاتر برود و این فقط از نظر هزینه های ثابت دانشگاهی است ؛ بنابراین ، اگر بخواهید هزینه هایی مانند محل اقامت و زندگی را اضافه کنید ، این هزینه می تواند سالانه بیش از 60،000 دلار باشد.

شرایط ورود به رشته های مهندسی در امریکا چیست؟

اکثر دانشگاه ها به عنوان بخشی از الزامات تحصیلات عمومی خود نیازمند معدل بالا و نمرات عالی در دروس ریاضی و علوم ، تسلط به زبان انگلیسی و ارائه مدرک تافل 90 و یا آیلتس 6 و نمره حد نصاب در آزمون های SAT و ACT هستند.

آیا هنگام تحصیل در آمریکا می توانم دو رشته را همزمان بخوانم؟

بله ، شما می توانید یک مدرک در دو موضوع را در چهار سال عادی در آمریکا بگذرانید.

آیا می توانم هنگام تحصیل در آمریکا تغییر رشته دهم؟

بله شما تا سال دوم وقت دارید که یک رشته از بین چندین رشته ای که اعلام کرده اید را انتخاب کنید.

اگر بخواهم در آمریکا با چند نفر خانه اجاره کنم هزینه اجاره چقدر خواهد بود؟

اجاره ماهانه یک خانه مشترک 3 اتاقی و خارج از دانشگاه برای دانشگاه فلوریدا 470 دلار آمریکا با احتساب خدمات شهری است ، در حالی که اجاره ماهانه گزینه های مسکن خارج از دانشگاه برای دانشگاه واشنگتن از 75 تا 800 دلار آمریکا است.

آیا هنگام تحصیل در امریکا می توانم کار کنم ؟

در مورد کار پاره وقت دانشجویی برای دانشجویان بین المللی در آمریکا محدودیت هایی وجود دارد و تنها افرادی دارای ویزای F1 مجاز به کار به صورت پاره وقت در این کشور هستند.

چه مشاغلی در دانشگاه های آمریکا برای دانشجویان وجود دارد؟

کار در کتابخانه ها ، مرتب کردن قفسه ها کار در مراکز رایانه ای و آزمایشگاه ها کار در سفره خانه ها یا کافه تریا دانشگاه کار در بخش پذیرش رسیدگی به امور اداری با عضویت در مدیر

حقوق مشاغل دانشجویی در آمریکا چقدر است ؟ و آیا این میزان درآمد هزینه ای را جبران می کند؟

دانشجویان به راحتی در هر ساعت 7 تا 12 دلار درآمد کسب می کنند ، این مقدار ممکن است در ایالت های مختلف متفاوت باشد. حتی اگر در هر ساعت 7 دلار درآمد کسب کنید که حداقل ایالت است و هفته ای 20 ساعت کار می کنید ، محاسبات نشان می دهد که شما ماهیانه 560 دلار درآمد خواهید داشت که این مقدار برای رسیدگی به هزینه های شما مناسب است.

هزینه خوابگاه های دانشجویی در آمریکا چقدر است؟

هزینه های اجاره بسته به موقعیت و ماهیت خوابگاه و دانشگاه محل تحصیل بسیار متفاوت است و از طریق وب سایت دانشگاه قابل دسترسی است ، هزینه اجاره بین 6000 تا 14000 دلار برای هر نیمسال تحصیلی است.

هزینه اجاره آپارتمان در آمریکا چقدر است؟

میانگین اجاره آپارتمان از 500 دلار در ماه شروع می شود و تا 3500 دلار می رسد.

آیا دانشجویانی که از آسیا برای تحصیل در امریکا اقدام می کنند هم بورسیه تحصیلی می گیرند؟

دانشجویان بین المللی از کشور های منتخب آسیا از طریق برنامه دانش پژوهان آسیایی فریمن فرصتی برای تحصیل رایگان در دانشگاه وسلیان دارند ، این برنامه به متقاضیان موفق در کل دوره چهار ساله کارشناسی خود کمک مالی می دهد که شهریه و هزینه کامل آنها را پوشش می دهد.

در مقاله فوق مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ٥٦٢٠٥١ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ٤٠٤٥١ )، تحصیل در آمریکا را مورد بررسی قرار داده و اهم مطالب را بیان کردند ، در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت تحصیلی و دیگر زمینه های قانونی مهاجرت با دفاتر موسسه در شهر های تهران و شیراز تماس حاصل نمایید ، همچنین می توانید با مطالعه مقالات سایت و مقایسه با شرایط خود ، بهترین کشورها را برای تحصیل در خارج از کشور انتخاب کنید ، مطالعه مقاله تحصیل در فرانسه را به شما پیشنهاد می کنیم.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *