ده دانشگاه برتر آمریکا از نظر جذب دانشجویان خارجی

ده دانشگاه برتر آمریکا از نظر جذب دانشجویان خارجی

یکی از مزایای تحصیل در خارج از کشور تحصیل در کنار دانشجویان بین المللی دیگر از سراسر جهان است . در طول دهه های گذشته میزان مهاجرت تحصیلی افزایش یافته است . یکی از کشورهایی که با افزایش چشمگیر جذب دانشجو بین المللی رویارو بوده ایالات متحده آمریکا است . در این مقاله مشاورین موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی با تکیه بر دانش و تجربیات خویش ده دانشگاه برتر آمریکا از نظر جذب دانشجویان خارجی را به مشتاقان مهاجرت تحصیلی به آمریکا معرفی می کنند . این رتبه بندی بر اساس رتبه بندی  دانشگاه های  جهان QS  است .

بررسی ده دانشگاه برتر آمریکا از نظر جذب دانشجویان خارجی

ایالات متحده آمریکا کشوری در آمریکای شمالی با مساحت ۹۸۳۳۵۱۷ کیلومتر مربع  به پایتختی شهر واشینگتن . دی . سی است . آمریکا سومین کشور پرجمعیت دنیا و سومین کشور پهناور جهان است و از لحاظ نژادی و گوناگونیِ مردم ، متنوع‌ ترین کشور جهان  و از نظر اقتصادی بزرگ ترین اقتصاد در میان کشور های جهان شناخته می ‌شود . کشور آمریکا از شرق با اقیانوس اطلس ، از غرب با اقیانوس آرام ، از شمال با کشور کانادا و از جنوب با کشور مکزیک همسایه است . زبان رسمی این کشور زبان انگلیسی و دلار واحد پول این کشور است .  شهرهای نیویورک ، لس آنجلس ، شیکاگو ، هوستون ، فیلادلفیا ، فینیکس ، سن آنتونیو ، سن دییگو ، دالاس  ، سن خوزه ده شهر پر جمعیت و مهم این آمریکا به شمار می آیند .

نظام آموزش عالی ایالت متحده شامل دانشگاه های دولتی ، دانشگاه های خصوصی ، کالج های هنر های لیبرال ، دانشکده های اجتماعی یا کالج های غیرانتفاعی می باشد . دوره کارشناسی در این موسسات چهار ساله ، کارشناسی ارشد دو ساله و دکتری تخصصی سه تا چهار ساله می باشد . برای ورود به دانشگاه های ایالت متحده اتمام دوره دبیرستان و پیش دانشگاهی و نمره تافل 80 ضروری است . هزینه تحصیل در دانشگاه های آمریکا از 10000 دلار برای هر سال است . در طول ده سال گذشته تعداد دانشجویان خارجی که جذب دانشگاه های آمریکا شده اند 40 درصد افزایش یافته است . البته تعداد دانشجویان بین المللی که در آمریکا تحصیل می کنند 4 درصد کل دانشجویان دانشگاه های آمریکا است .

ده دانشگاه برتر آمریکا از نظر جذب دانشجویان خارجی

 1. موسسه فناوری ایلی نوی
 2. دانشگاه کارنگی ملون
 3. موسسه فناوری استیونز
 4. موسسه فناوری ماساچوست
 5. دانشکده نوین
 6. دانشگاه نورت ایسترن
 7. دانشگاه کلمبیا
 8. دانشگاه رایس
 9. موسسه فناوری کالیفرنیا
 10. موسسه فناوری جورجیا

موسسه فناوری ایلی نوی

معرفی موسسه  فناوری ایلی نوی

مؤسسه فناوری ایلی نوی مشهور به IIT یا ایلی نوی تک ، یک دانشگاه خصوصی با ۵ پردیس دانشگاهی در شهر شیکاگو در ایالت ایلی‌نوی ایالات متحده آمریکا است که در سال 1890 تاسیس گردید  . این دانشگاه در رشته‌ های مهندسی ، علوم ، روانشناسی ، معماری ، بازرگانی ، ارتباطات ، فناوری صنعتی ، فناوری اطلاعات ، طراحی و حقوق در مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی فعالیت دارد .  هزینه تحصیل برای دانشجویان بین المللی در این دانشگاه در مقطع کارشناسی بیش از 20000 دلار و در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری 17500 دلار  است .

معرفی دانشگاه کارنگی ملون

یکی از معتبرترین و از ده دانشگاه برتر آمریکا از نظر جذب دانشجویان خارجی است که در سال 1900 در شهر پیتسبورگ تاسیس شد  . دانشگاه کارنگی ملون در تمامی رشته ‌ها از معتبرترین دانشگاه ‌های جهان محسوب می‌شود . دانشگاه در گرایش‌ های متعددی از مهندسی ، تجارت ، روانشناسی ، فلسفه ، اقتصاد ، معماری ، نمایش ، سینما ، موسیقی و طراحی صنعتی در زمره ۱۰ دانشگاه برتر ایالات متحده قرار دارد . هزینه تحصیل در این دانشگاه بیش از 20000 دلار برای هر سال است .

معرفی موسسه فناوری استیونز

این موسسه آموزش عالی خصوصی در سال 1870 در شهر هوبوکن  تاسیس شد .  این دانشگاه در رشته مهندسی پزشکی ، شیمی ، مهندسی شیمی ، علم مواد ،  مهندسی عمران ، محیط زیست ، علم رایانه ، مهندسی کامپیوتر ، علوم ریاضی ، مهندسی مکانیک ، فیزیک در مقاطع کاردانی ، کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی فعالیت دارد . هزینه تحصیل در این دانشگاه 52394 دلار برای یک سال تحصیلی است .

معرفی مؤسسه فناوری ماساچوست

مؤسسه فناوری ماساچوست مشهور به ام‌آی‌تی ، دانشگاه خصوصی واقع در شهر کمبریج ، در ایالت ماساچوست آمریکا است  که در سال 1861 تاسیس شد . این دانشگاه دارای پنج دانشکده اصلی یعنی دانشکده پزشکی ، دانشکده علوم ، دانشکده فنی مهندسی ، دانشگاه طراحی و معماری ، دانشکده مدیریت  ، دانشکده علوم انسانی ، هنر ، علوم اجتماعی  یک کالج و ۳۲ گروه آموزشی می‌باشد . هزینه تحصیل در این دانشگاه 49892 دلار برای یک سال تحصیلی است .

معرفی دانشکده نوین

دانشکده نوین یک موسسه آموزش عالی خصوصی است که در شهر نیویورک سیتی  در سال 1919 تاسیس شد .  این دانشگاه دارای دانشکده های  هنر ،  علوم انسانی ، تجارت و علوم اجتماعی ، زبان و فرهنگ ،  علوم و فناوری  است و در مقاطع کاردانی ، کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی فعالیت دارد . هزینه تحصیل در این دانشگاه 22620 برای هر ترم می باشد .

معرفی دانشگاه نورت ایسترن

دانشگاه نورت ایسترن یک دانشگاه خصوصی واقع در شهر بوستون در ایالت ماساچوست ایالات متحده آمریکا است که ۶ دارای کالج و ۳ دانشکده اصلی  می باشد . این دانشگاه در رشته های تجارت ، مهندسی ، رایانه ، هنر ، حقوق ، علوم فیزیکی و علوم اجتماعی  در مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد  و دکتری تخصصی فعالیت دارد . هزینه تحصیل در این دانشگاه  24280 دلار برای هر ترم است .

معرفی دانشگاه کلمبیا

دانشگاه کلمبیا از قدیمی‌ترین و معتبرین دانشگاه‌ های آمریکا و جهان به ‌شمار می‌آید . این دانشگاه خصوصی در سال 1754 در شهر نیویورک سیتی تاسیس شد . رتبه این دانشگاه در رتبه ‌بندی دانشگاه ‌های جهان همواره در میان ۱۵ دانشگاه برتر قرار دارد و عموماً در میان دانشگاه‌ های ایالات متحده در بین ۱۰ دانشگاه برتر است . شهریه تحصیل در هرترم در این دانشگاه 27510 دلار است .

معرفی دانشگاه رایس

دانشگاه رایس یک دانشگاه پژوهشی خصوصی است که  در سال 1912در هیوستون تگزاس تاسیس شد . این دانشگاه رایس در بین ۲۰ دانشگاه برتر آمریکا رتبه ‌بندی شده است .  هزینه تحصیل در این دانشگاه 46600 برای هر سال تحصیلی می باشد . دانشگاه رایس در زمینه های هنر ، علوم انسانی ، تجارت و علوم اجتماعی ، زبان و فرهنگ ، پزشکی و سلامت  ، مهندسی ، علوم و فناوری فعالیت دارد .

معرفی مؤسسه فناوری کالیفرنیا

مؤسسه فناوری کالیفرنیا دانشگاهی است خصوصی ، تحقیقاتی و معتبر که در پاسادنا در ایالت کالیفرنیا قرار دارد . این دانشگاه در سال ۱۸۹۱ تأسیس شد .

مؤسسه فناوری کالیفرنیا

این دانشگاه شامل دانشکده های  زیست شناسی ، شیمی ، مهندسی ، علوم انسانی ، علوم اجتماعی ريال فیزیک ، ریاضی  و نجوم می باشد . هزینه تحصیل در این دانشگاه 50487  دلار است .

معرفی موسسه فناوری جورجیا

دانشگاهی پژوهش ‌محور و دولتی واقع در آتلانتا در ایالت جورجیای ایالات متحده آمریکا است . این دانشگاه یکی از بخش ‌های سیستم دانشگاهی ایالت جورجیا به شمار می‌رود . نخستین سیستم آموزشی این دانشگاه در سال ۱۸۸۵ تحت نام مدرسه صنعتی جورجیا افتتاح گشت .  این دانشگاه در رشته های  مهندسی مکانیک ، برق ، عمران و شیمی می باشد . هزینه تحصیل در این دانشگاه 30604 دلار  برای یک سال می باشد .

در مقاله ای که در بالا مشاهده نمودید ده دانشگاه برتر آمریکا از نظر جذب دانشجویان خارجی معرفی گردید . برای کسب اطلاعت بیشتر در کلیه زمینه های مهاجرت با موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی تماس حاصل نمایید .

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه