دانشگاه استنفورد آمریکا

دانشگاه استنفورد آمریکا
مشاور مهاجرتی

دانشگاه استنفورد آمریکا یکی از معتبر ترین دانشگاه‌ های جهان می باشد که در شهر استنفورد ، شهری در نزدیکی سانفرانسیسکو در ایالت کالیفرنیا قرار گرفته است ، که هر سال افراد بسیار زیادی برای پذیرش در این دانشگاه اقدام می نمایند ، این دانشگاه در طی سالیان فعالیت خود افراد بسیار زیادی را به جامعه جهانی معرفی کرده است که در حال حاضر تمامی آنان جز سیاستمداران ، تاجران ، مدیران و موسسان شرکت های بزرگ و مشهور در جهان می باشند.

این دانشگاه در سال ۲۰۲۱ بر اساس رتبه بندی موسسه QS و همچنین موسسه تایمز جایگاه دوم را به خود اختصاص داده است ، این دانشگاه در دو زمینه مهندسی و علوم انسانی نیز جایگاه اول را درجهان دارا می باشد ، که همین موارد می باشند که اعتبار این دانشگاه افزوده اند و امر تحصیل و پذیرش را در این موسسه دشوار کرده اند ، در ادامه با ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) همراه باشید تا با دانشگاه استنفورد آمریکا بیشتر آشنا شوید.

این دانشگاه از ۷ دانشکده که شامل دانشکده پزشکی ، دانشکده مهندسی ، دانشکده بازرگانی و کسب و کار ، دانشکده علوم زمین ، انرژی و محیط زیست ، دانشکده آموزش ، دانشکده علوم انسانی و دانشکده حقوق می باشد تشکیل شده است که بالغ بر ۱۶ هزار دانشجو در این دانشکده ها مشغول به تحصیل می باشند.

برای آشنایی کلی با چگونگی تحصیل در دانشگاه های آمریکا و شرایط اخذ پذیرش از آن ها به مقاله تحصیل در آمریکا مراجعه نمایید.

دانشگاه استنفورد آمریکا

زبان تحصیل در دانشگاه استنفورد آمریکا

تمامی دروس و رشته ها در این دانشگاه به زبان انگلیسی به دانشجویان تدریس می شوند ، پس داشتن تسلط کافی به این زبان جهت فهم و تحصیل مطالب در دروس رشته مورد نظرتان یک امر ضروری است ، پر واضح است که شما باید مدرکی را دال بر داشتن تسلط به زبان انگلیسی و برخوردار بودن ازتوانایی لازم جهت درک و فهم مطالب درسی در رشته تحصیلیتان به دانشگاه ارائه نمایید.

این مدارک می‌تواند برای یکی‌ از آزمون‌های آیلتس ، تافل وPTE باشد که مورد تایید دانشگاه هستند ، حداقل نمره مورد نیاز برای مدرک ایلتس 7 ، تافل60 و پی تی ای 68 می باشد ، یکی از نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید این است که برای تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری فقط مدرک آزمون تافل مورد قبول دانشگاه است و مدارک ایلتس و پی تی ای برای تحصیل در این مقاطع برای دانشگاه مورد قبول نمی باشند.

البته اگر دانشگاه لازم بداند که دانشجو نیاز به گذراندن دوره زبان انگلیسی را دارد و از تسلط لازم جهت درک و فهم مطالب و اصطلاحات درسی رشته خود برخوردار نمی باشد ، دانشجو باز هم باید دوره زبان انگلیسی را در دانشگه بگذراند و سپس در آزمونی که از او گرفته می شود نمره قبولی را به دست آورد.

بورسیه های تحصیلی دانشگاه استنفورد آمریکا

دانش دانشگاه استنفورد آمریکا دانشگاهی است که همواره به تحصیل ارزان برای هم اقشار جامع تاکید داشته و یکی از حامیان این اصل در میان موسسات آموزش عالی جهان می باشد ، اگر شما یکی از شهروندان کشور آمریکا بودید برخوردار شدن از بورسیه های تحصیلی و اخذ کمک های مالی برای تحصیل در این دانشگاه بسیار راحت می بود ، به طوری که هم اکنون نزدیک به نیمی از دانشجویان محصل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در این دانشگاه از کمک های مالی در حین تحصیل برخوردار هستند.

بورسیه های تحصیلی دانشگاه استنفورد آمریکا

باید توجه داشته باشید که بورسیه های تحصیلی در این دانشگاه به تمام رشته ها تعلق نمی گیرد و سالانه بر اساس شرایط دانشگاه و دیگر شرایط حاکم بر داشگاه و کشور بورسیه های تحصیلی با تغییراتی روبه رو خواهند شد ، یکی دیگر از نکات قابل توجه این است که شما حتما باید در هنگام پذیرش و ثبت نام درخواست بورس تحصیلی را انجام دهید در غیر این صورت در طول تحصیل خود دیگر قادر به این کار نخواهید بود.

دانشگاه استنفورد در این مورد با حساسیت و دقت زیادی عمل می کند و کمک هزینه های تحصیلی خود را به افراد نخبه و دانشجویان برتر ارائه میکند ، به همین خاطر اخذ این کمک ها تحصیلی در این دانشگاه کار آسانی نخواهد بود و نیازمند سابقه درخشان و پر افتخاری می باشد ، علاوه بر این این موسسه بیشتر بورس های تحصیلی را به مقاطع دکتری و کارشناسی ارشد تخصیص می دهد.

تحصیل حقوق در استنفورد آمریکا

دانشکده حقوق این دانشگاه در سال ۱۸۹۳ تاسیس شد ، دانشجویان با تحصیل در این دانشکده می توانند در دوره های کارشناسی ارشد حقوق (LLM) ، کارشناسی ارشد حقوق (JSM) ، دکترای علوم حقوق (JSD) و کارشناسی ارشد مطالعات حقوقی (MLS) آموزش دیده و در نهایت در یکی از این مقاطع فارغ التحصیل شده و وارد بازار کار شوند.

تحصیل حقوق در استنفورد آمریکا

در کلاس های درس در دانشکده حقوق این دانشگاه دانشجویان استراتژی دادخواهی را تدوین می کنند ، پیش نویس دعاوی را انجام می دهند ، اکتشاف می کنند ، خلاصه های کوتاهی می نویسند و حرکات اصلی را به صورت شفاهی مورد بحث قرار می دهند و به طور بسیار واقعی و عملی روند رسیدگی به پرونده های حقوقی در تمام زمینه های حقوقی را شبیه سازی می کنند و به تجربیات و علم خود می افزایند ، این فرامین و دوره ها ضمن توسعه مهارت های حمایتی کتبی و شفاهی دانشجویان ، بر مسائل اساسی آیین دادرسی مدنی و وکالت نیز تمرکز دارد.

همچنین مشاوران این دانشکده ، دانشجویان را در زمینه های کلیدی مانند انتخاب دوره ، طراحی و انجام تحقیقات ، کاوش در فرصت های دانشگاهی و مسیرهای حرفه ای راهنمایی می کنند.

دانشجویان رشته های حقوق می توانند در دانشگاه های دیگری مانند مدرسه کندی هاروارد ، مدرسه مطالعات بین المللی پیشرفته جان هاپکینز و مدرسه پرینستون وودرو ویلسون نیز ، بعضی از دروس و واحد دهای درسی را اخذ و پشت سر بگذارند که این امر نیازمند توافق دو طرفه هر دو دانشگاه می باشد.

تحصیل اقتصاد و مدیریت در دانشگاه استنفورد آمریکا

اقتصاد چیزی فراتر از عرضه و تقاضا است ، این علم شامل همه چیز است ، از مبانی تصمیم گیری فردی گرفته تا طراحی سیاستگذاری عمومی ، به همین دلیل مطالعه آن بسیار ضروری است.

این مطلب اولین موضوعی است که در تمام دروس اقتصاد دانشگاه استنفورد آمریکا به آن اشاره می شود و به نحوی پایه و بنیان این دانشکده است.

هدف دپارتمان و دانشکده اقتصاد این است که دانش جویان را با جنبه های اقتصادی جامعه مدرن آشنا نمایند ، آنها را با تکنیک های تجزیه و تحلیل مشکلات اقتصادی معاصر آشنا کرده و در آنها توانایی قضاوت در ارزیابی سیاست های عمومی را توسعه دهد.

علایق و تحقیقات دانشکده طیف وسیعی از موضوعات را در اکثر زمینه های اقتصاد شامل : اقتصاد رفتاری ، ، اقتصادسنجی ، توسعه اقتصادی ، تاریخ اقتصادی ، اقتصاد تجربی ، سازمان صنعتی ، تجارت بین المللی ، نظریه اقتصاد کلان و خرد ، اقتصاد ریاضی ، اقتصاد محیط زیست و امور مالی عمومی در بر می گیرد و دانشجویان را نیز در وارد زمینه های تحقیقاتی این موضوعات کرده و به طور خودکار با ریشه و روح این موضوعات آشنا می نماید ، چیزی که این دوره برای هر اقتصاد دانی لازم می باشد.

ماموریت دوره کارشناسی اقتصاد

مأموریت برنامه کارشناسی اقتصاد این است که دانشجویان را با جنبه های اقتصادی جامعه مدرن آشنا کند ، آنها را با تکنیک های تجزیه و تحلیل مشکلات اقتصادی معاصر آشنا کند و در آنها توانایی قضاوت در ارزیابی سیاست های عمومی را توسعه دهد.

این برنامه دانش آموزان را با نظریه اقتصاد کلان و خرد آشنا می کند ، به آنها می آموزد که در مورد مشکلات اقتصادی و مسائل مربوط به سیاست ها به وضوح فکر کنند و بنویسند و از ابزارهای اساسی تجزیه و تحلیل اقتصادی استفاده کنند.

برنامه های تحصیلات تکمیلی اقتصاد

هدف اصلی برنامه تحصیلات تکمیلی دانشکده اقتصاد استنفورد ، آموزش دانشجویان به عنوان اقتصاددانان محقق است ، در این فرآیند ، دانشجویان همچنین زمینه و مهارتهای لازم را برای مشاغل به عنوان اساتید دانشگاه و همچنین به عنوان متخصصان اقتصاد کسب می کنند ، برنامه درسی شامل یک درمان جامع از نظریه مدرن و تکنیک های تجربی است ، در حال حاضر ، هر سال ۲۰ تا ۲۵ دانشجو در مقاطع تکمیلی در این دانشکده در رشته اقتصاد پذیرفته می شوند.

تحصیل پزشکی در دانشگاه استنفورد

این دانشکده در سان‌فرانسیسکو تحت عنوان کالج پزشکی کوپر پایه‌گذاری شده و از او یاد می شود ، این دانشکده در سال ۱۹۰۸ تاسیس شد و در سال ۱۹۵۹ به پردیس اصلی دانشگاه استنفورد جا به جا گردید ، برای پذیرش در دانشکده پزشکی باید در آزمون ورودی این بخش شرکت کنید و نمره قبولی را اخذ نمایید ، قبولی در دانشکده پزشکی بسیار مشکل است تا حدی که میزان قبولی در آن ۲،۵ درصد می باشد.

تحصیل پزشکی در دانشگاه استنفورد

از جمله برنامه هایی که در دوره کارشناسی پزشکی به دانشجویان در این دانشکده ارائه می شود می توان به : شرکت در سمینارهای متعدد مقدماتی دانشگاه برای دانشجویان سال اول و دوم ، برنامه تکنسین فوریت های پزشکی ، مشاوره پیش از دامپزشک شدن و دوره هایی در زمینه بهداشت عمومی از جمله شرکت در کلینیک های رایگان دانشگاه استنفورد ، اشاره کرد.

تأکید مداوم بر استدلال بالینی ، تمرین بالینی و روشهای بالینی از اصول مهم و اصلی دانشکده پزشکی استنفورد به حساب می آیند ، دانشجویان یک و نیم روز در هفته را در یک محیط بالینی به تمرین مصاحبه پزشکی ، مهارت های معاینه فیزیکی ، ارائه شفاهی و یادداشت نویسی بالینی زیر نظر یک مربی بالینی سپری می کنند در عمل ، دانشجویان همچنین با سایر جنبه های عملی مراقبت از بیماران نیز آشنا خواهند شد که در بخش روشهای بالینی ، دانشجویان در بخش اورژانس فرصتی خواهند داشت تا روشهای آموخته شده در سه ماهه قبل را تمرین نمایند.

در کشور کانادا هم می توانید رشته های علوم پزشکی را بخوانید و البته برای تحصیل در رشته های خاصی از آن بورسیه بگیرید ، مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا را بخوانید.

مدت زمان لازم برای تحصیل این رشته

در استنفورد هم مانند دانشگاه های دیگر در آمریکا تحصیل در رشته پزشکی ۷ سال به طول می انجامد و شما تبدیل به یک پزشک عمومی خواهید شد ، دانشجویان بعد از قبولی در آزمون ورودی دانشگاه ، ابتدا یک دوره ۲ ساله که بیشتر از دروس تئوری و آزمایشگاهی تشکیل شده می باشد را طی می کنند سپس در ۲ سال بعدی دوره های بالینی به دوره های تئوری اضافه می گردد و دانشجویان در مراکز بیمارستانی و کلینیکی که از سوی دانشگاه انتخاب شده اند و معتبر می باشند دوره های بالینی خود را ادامه می دهند.

در ادامه تحصیل پزشکی در این دانشگاه دانشجویان ۳ سال دیگر باید ادامه تحصیل دهند و پس از ۷ سال با شرکت در مرحله آخر و در آزمون نهایی با قبولی در این آزمون موفق به اخذ مدرک پزشکی آمریکا می شوند.

تحصیل داروسازی در دانشگاه استنفورد

دپارتمان داروسازی دانشکده پزشکی استنفورد در سال ۲۰۱۷ توانست رتبه اول را در جهان به دست آورد و پس از آن دانشگاه اکسفورد در مقام دوم در این رشته قرار گرفت.

برای تحصیل در این رشته مانند دیگر رشته های پزشکی در دانشگاه استنفورد آمریکا باید بتوانید در آزمون ورودی نمره قبولی را اخذ نمایید.

تحصیل دوره کارشناسی ۴ سال در این دانشگاه به طول می انجامد ، علاوه بر این در ادامه قار خواهید بود در گرایش های داروسازی هسته ای ، داروسازی انکولوژی ، دارو درمانی و داروسازی روان پزشکی در مقاطع تکمیلی به ادامه تحصیل بپردازید.

دانشجویان محصل در رشته داروسازی در استنفورد برای حل مسائل مرتبط با دارو و سلامت در سطح جهانی ، پیشگیری از سمیت و عوارض جانبی داروها ، اطلاع رسانی درباره داروها ، شناخت کامل خصوصیات داروهای موجود در فارماکوپه دارویی و راهنمایی بیماران و مشاوره پزشکان در استفاده درست از داروها و دیگر موارد مرتبط با دارو درمانی اطلاعات و سواد لازم را کسب می نمایند.

علاوه بر شرکت در کلاس های درس دانشجویان با همکاری اساتید خود در آزمایشگاه های پیشرفته استنفورد به تحقیق و کالبد شکافی ساختمان داروها میپردازند و در آینده علاقه مندان به این زمینه بر اساس علمی که در این مکان به دست آورده اند می توانند به کشف داروهای جدید و بهینه سازی داروهای موجود مشغول شوند.

خوابگاه های دانشگاه استنفورد آمریکا

از آن جا که بسیاری از دانشجویان دانشگاه استنفورد آمریکا دانشجوهای بین المللی می باشند انواع خوابگاه ها برای دانشجویان در نظر گرفته شده است ، هر اتاق برای ۱ تا ۳ نفر از دانشجویان در نظر گرفته شده است ، البته باید در نظر داشته باشید که شرایط و خدماتی که به هر دانشجو ارائه می شود بر اساس هزینه ای که دانشجویان برای اقامت خود به دانشگاه می پردازند متفاوت است.

خوابگاه های دانشگاه استنفورد آمریکا

خوابگاه های این دانشگاه به چند ساختمان جدای از همه تقسیم بندی شده اند که این تقسیم بندی ها بر اساس زیر می باشند : خوابگاه دانشجویان کارشناسی ، خوابگاه دانشجویان تحصیلات تکمیلی ( کارشناسی ارشو و دکترا ) ، خوابگاه دانشجویان متاهل بدون فرزند ، خوابگاه دانشجویان متاهل با فرزند و خوابگاهی برای دانشجویان با ناتوانایی ای جسمی که بعضی دمات و تدرکات خاص در آن در نظر گرفته شده است.

خوابگاه های مجردی در این دانشگاه به صورت تک جنسیتی یعنی برای دختران و پسران به صورت جداگانه ارائه می شود ، که این موضوع معمولا برای بسیاری از خانواده از اهمیت بسیاری برخوردار است.

همچنین دانشگاه استنفورد یکی از کتابخانه های بسیار غنی را در بین دانشگاه های آمریکا دارد و انواع و اقسام منابع علمی مدرن و قدیمی را در اختیار دانشجویان قرار می دهد که دسترسی به این منابع در شرایط عادی برای سایر دانشگاه های مسیر نمی باشد.

دانشجویان در محیط کمپ های این دانشگاه می توانند از خدمات دیگری نظیر ۸ سالن غذاخوری بزرگ ، زمین فوتبال چمن و سالن فوتبال ورزشی ، دیگر سالن های ورزشی مانند بسکتبال ، تنیس ، اسکواش و غیره استفاده نمایند ،در مجموع کمپ ها و خوابگاه های این دانشگاه با ظرفیت بی نظر ۱۲ هزار نفر برای رفاه حال دانشجویان و اقامتی ارزان و امن برای آنان براگذاری و در حال کار می باشند.

هزینه اقامت در خوابگاه

بر اساس قیمت هایی که دانشگاه برای اقامت دانشجویان در سال ۲۰۲۱ در نظر گرفته است هر دانشجو باید برای اتاق و اقامت خود مبلغ ۱۰۱۱۰ دلار و برای صرف ۳ وعده غذا در روز مبلغ ۶۳۲۳ دلار را برای طول یک سال تحصیلی بپردازد ، که علاوه بر این ، مقدار ۳۵۰۴ دلار جهت دیگر هزینه های اقامتی ( اینترنت ، تلوزیون کابلی ، و غیره ) و ۱۲۹۰ دلار بابت تهیه کتاب نیز باید در نظ بگیرد ، که در مجموع مبلغ ۲۲۰۴۹ هزینه زندگی و اقامت در سال را باید برای تحصیل در این دانشگاه پرداخت نماید.

حال نکته جالب توجه این است که سالانه میزان تورمی معادل ۴،۵ درصد به این مبالغ اضافه می شود ، یعنی اگر شما در سال ۲۰۲۱ در این دانشگاه مشغول به تحصیل شده باشید و مبلغ ۲۲۰۴۹ دلار را برای سال اول پرداخت کرده باشید ، با در نظر گرفتن میزان افزایش هزینه برای ۴ سال تحصیل خود باید مبلغ ۹۸۷۴۷ دلار را برای هزینه زندگی و اقامت در خوابگاه های استنفورد به دانشگاه پرداخت نمایید.

موقعیت مکانی دانشگاه استنفورد آمریکا

دانشگاه استنفورد آمریکا در سال ۱۸۸۵ میلادی توسط سناتور کالیفرنیایی للند استنفورد و همسرش جین استنفورد در شهر استنفورد تاسیس شد ، استنفورد یک منطقه کوچک در شهرستان سانتاکلارا ، یک شهر با جمعیتی کم در نزدیکی شهر سانفرانسیسکو واقع در ایالت کالیفرنیا است.

شهرستان سانتاکلارا به دره سیلیکون نیز مشهور است و در جنوب سانفراسیسکو قرار گرفته است ، بی شک دانشگاه استنفورد یکی از دلایل پیشرفت این منطقه است ، اما علاوه بر آن قرار داشتن بزرگترین و مطرح ترین شرکت های انفورماتیک جهان در آن نیز تاثیر بسیاری در رشد و شکوفایی این منطقه داشته است.

کمپانی های پیشرفته زیادی در این منطقه فعالیت دارند مانند گوگل و یاهو و بسیاری کمپانی های بزرگ دیگر.

این موسسه آموزش عالی با اهداف والایی چون مبارزه با تمایز جنسیتی و جدایی مذهب از علم کار خود را آغاز کرد تا بتواند با تاثیر بر روح و علم مردم رشد و پیشرفت بشریت را همراه با رفاه عمومی بیشتر برای آنان فراهم آورد.

آموزش عالی با ۷ دانشکده و ۱۸ موسسه تحقیقاتی و علمی در زمینی به وصعت ۸ هزار هکتار ، یکی از بزرگترین موسسات آموزشی در آمریکا می باشد ، پردیس ۸ هکتاری این دانشگاه از سمت غرب به رشته کوه های سانتاکروز و سواحل اقیانوس آرام و از سمت شرق با خلیج سانفرانسیسکو ختم می شود ، این دانشگاه در یک محیط بسیار زیبا باطبیعتی ستودنی و کاملا آرام قرار گرفته است که کاملا مناسب برای تحصیل و حفظ آرامش می باشد.

دسترسی فرودگاه ، قطار ، تاکسی به دانشگاه استنفورد آمریکا

دانشجویان برای رساندن خود به دانشگاه اغلب به فرودگاه بین المللی سانفرانسیسکو (SFO) یا فرودگاه بین المللی سان خوزه مینتا (SJC) پرواز می کنند ، هر دو فرودگاه حدود ۲۰ مایل ( تقریبا ۳۰ دقیقه با ماشین ) از محوطه دانشگاه فاصله دارند ، فرودگاه بین المللی اوکلند (OAK) نیز می تواند جایگزین دیگری باشد ، که بدون ترافیک رساندن خود به این فرودگاه می تواند بیش از یک ساعت طول بکشد.

دسترسی فرودگاه ، قطار ، تاکسی به دانشگاه استنفورد آمریکا

جا به جایی ازفرودگاه سانفرانسیسکو SFO

از فرودگاه سانفرانسیسکو می توان به وسیله ون ، تاکسی ، اتوبوس درون شهری و مترو خود را به محوطه دانشگاه برسانید ، برای استفاده از اتوبوس و مترو باید بلیت تهیه نمایید ، ایستگاه مترو در محوطه فرودگاه مشخص می باشد و ایستگاه اتوبوس به مقصد دانشگاه از پایانه ۱ و ۴ در محوطه فرودگاه قابل استفاده می باشد.

با تاکسی هم از درب فرودگاه با ۸۰ دلار می توانید تا دانشگاه جا به جا شوید ، ون ها هم برای سفر گروهی مناسب و به صرفه می باشند و به ازای نفر اول ۲۵ تا ۳۵ دلار و به ازای هر نفر اضافه تا ۶ نفر ، هر نفر اضافه ۱۰ دلار تا دانشگاه از مسافران در یافت می نمایند.

جابه جایی از فرودگاه بین المللی سان خوزه مینتا (SJC)

از این فرودگاه هم دانشجویان می توانند به وسیله اتوبوس ، مترو ، تاکسی و ون های مسافرتی خود را تا پردیس دانشگاه برسانند ، تاکسی ها در این فرودگاه در جلوی درب خروجی ایستاده و شما را با قیمت ۴۰ تا ۵۶ دلار که بر اساس ترافیک متغیر است ، به دانشگاه می رسانند.

استفاده از اتوبوس برای جا به جایی از این فرودگاه تا دانشگاه چندان مقرون به صرفه می باشد چون بباید چند اتوبوس را جا به جا شوید و سفر شما مقدار زیادی به طول می انجامد ، ون ها هم در درون ایستگاه A قرار دارند و شما را با هزینه ۴۰ تا ۵۰ دلاری به دانشگاه می رسانند ، ایستگاه مترو در این فرودگاه نیز موجود است که باید برای استفاده از آن بلیت تهیه نمایید.

این دانشگاه در مکان مناسبی از شهر قرار گرفته است و دانشجویان می توانند با استفاده از تاکسی ها ، مترو و اتوبوس درون شهری به تمامی نقاط شهر به راحتی دسترسی پیدا کرده و یا خود را به دانشگاه برسانند.

سوالات پر تکرار تحصیل در دانشگاه استنفورد آمریکا

کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این محتوا مطالب مفیدی درباره تحصیل در دانشگاه استنفورد آمریکا به شما ارائه شد ، دانشگاه های مورد نظرتان را برای ما در بخش دیدگاه بنویسید تا بتوانیم به بهترین شکل شما را راهنمایی کنیم.

برای تحصیل در دانشگاه استنفورد آمریکا چه مدارک زبانی را باید ارائه کنم ؟

حداقل نمره مورد نیاز برای مدرک ایلتس 7 ، تافل60 و پی تی ای 68 می باشد.

برای تحصیل رشته حقوق در دانشگاه اسنفورد آمریکا چه مدارکی وجود دارد؟

دانشجویان با تحصیل در این دانشکده می توانند در دوره های کارشناسی ارشد حقوق (LLM) ، کارشناسی ارشد حقوق (JSM) ، دکترای علوم حقوق (JSD) و کارشناسی ارشد مطالعات حقوقی (MLS) آموزش دیده و در نهایت در یکی از این مقاطع فارغ التحصیل شده و وارد بازار کار شوند.

تحصیل پزشکی در دانشگاه اسنفورد آمریکا چقدر طول می کشئ؟

در استنفورد هم مانند دانشگاه های دیگر در آمریکا تحصیل در رشته پزشکی 7 سال به طول می انجامد و شما تبدیل به یک پزشک عمومی خواهید شد ، دانشجویان بعد از قبولی در آزمون ورودی دانشگاه ، ابتدا یک دوره 2 ساله که بیشتر از دروس تئوری و آزمایشگاهی تشکیل شده می باشد را طی می کنند سپس در 2 سال بعدی دوره های بالینی به دوره های تئوری اضافه می گردد و دانشجویان در مراکز بیمارستانی و کلینیکی که از سوی دانشگاه انتخاب شده اند و معتبر می باشند دوره های بالینی خود را ادامه می دهند.

آیا خوابگاه های مجردی دانشگاه استفورد آمریکا مختلط است؟

خوابگاه های مجردی در این دانشگاه به صورت تک جنسیتی یعنی برای دختران و پسران به صورت جداگانه ارائه می شود ، که این موضوع معمولا برای بسیاری از خانواده از اهمیت بسیاری برخوردار است.

ما در این مقاله ، سعی داشتیم شما را به طور خلاصه با تحصیل در دانشگاه استنفورد آمریکا یکی از بهترین دانشگاه های جهان آشنا نماییم ، از اینکه تا پایان آن با ما همراه بودید کمال تشکر را داریم و در صورتی که سوال یا ابهامی برای شما به وجود آمده است با ما در موسسه مهاجرتی رجبی از طریق دفاتر فعال تهران و شیراز تماس حاصل فرمایید ، همچنین می توانید در خصوص دانشگاه های دیگر کشور ها هم تحقیق کنید و به بهترین نتایج برسید ، پیشنهاد می کنیم مقاله تحصیل در خارج از کشور را بخوانید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *