تحصیل در دانشگاه آمریکایی ارمنستان

یکی از مسائل کلیدی و مهم در مهاجرت تحصیلی انتخاب دانشگاه محل تحصیل است . ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر و بازار کاری آینده به دانشگاه محل تحصیل بسیار مرتبط است . ارمنستان یکی از گزینه  های ارزان قیمت برای تحصیل در خارج از کشور است که تعدادی از دانشگاه های آن در سال تحصیلی 2019 – 2018 مورد تایید وزارت علوم ایران است . در این مقاله که با تلاش مشاورین ارشد موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی گردآوری شده است ، تحصیل در دانشگاه آمریکایی ارمنستان مورد بررسی قرار گرفته و شرایط تحصیل در ارمنستان بیان می شود .

دانشگاه آمریکایی ارمنستان یکی از گزینه های  مناسب برای افرادی است که خواهان تحصیل در دانشگاه های آمریکا و با روش تدریس آمریکا می باشند ، البته پذیرش در این دانشگاه بسیار آسان تر  و تحصیل در آن بسیار کم هزینه تر از دانشگاه های آمریکا است . البته باید توجه داشت که این دانشگاه در سال تحصیلی جاری مورد تایید وزارت علوم ایران نیست .

بررسی تحصیل در دانشگاه آمریکایی ارمنستان

در حال حاضر بیست و هفت موسسه آموزش عالی دولتی و سی و یک موسسه آموزشی عالی خصوصی و 6 دانشگاه تحت نظارت سازمان های مختلف و همچنین 5 دانشگاه است که بر اساس توافق بین دولتی میان جمهوری ارمنستان و سایر کشور ها ایجاد شده در ارمنستان وجود دارد .  

وزارت آموزش و پرورش ارمنستان  مسئول توسعه و اجرای سیاست و نظارت بر موسسات آموزش عالی این کشور است . دانشگاه  آمریکایی ارمنستان یکی از بهترین دانشگاه های ارمنستان است که  براساس توافق بین المللی با کشور آمریکا در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد تاسیس شده است . تحصیل در دانشگاه آمریکایی ارمنستان را در ادامه بررسی می کنیم .

مدارک پذیرش از دانشگاه آمریکایی ارمنستان

  • مدرک دیپلم دبیرستان و پیش دانشگاهی  ( برای مقطع کارشناسی )
  • ریز نمرات دبیرستان و پیش دانشگاهی ( برای مقطع کارشناسی )
  • مدرک کارشناسی ( برای مقطع کارشناسی ارشد )
  • گواهی تسلط به زبان انگلیسی  ( تافل و یا آیلتس )
  • قبولی در آزمون ورودی  دانشگاه
  • کپی پاسپورت معتبر
  • پرداخت هزینه  پذیرش
  • عکس پاسپورتی
مدارک پذیرش از دانشگاه آمریکایی ارمنستان

تاریخچه دانشگاه آمریکایی ارمنستان

تحصیل در دانشگاه آمریکایی ارمنستان یک دانشگاه مستقل خصوصی است که در سال 1991 در شهر ایروان با  اعتبار انجمن غربی مدارس و کالج ها تاسیس شد . این موسسه آموزش عالی اولین و تنها موسسه  آموزشی آمریکایی در جماهیر شوروی است که در مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی فعالیت دارد .  این موسسه آموزشی توسط اولین موسسه آموزشی است که بر اساس آموزش عالی غربی در زمینه آموزش ، تحقیق و خدمات  مدل سازی شده است .

دانشگاه آمریکایی ارمنستان در نه زمینه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد و در پنج زمینه تحصیلی در مقطع کارشناسی فعالیت دارد . در حال حاضر حدود 1800 دانشجو در این دانشگاه در حال تحصیل هستند . پیش از هر تصمیم در خصوص تحصیل در این کشور مزایا و معایب تحصیل در ارمنستان را بررسی کنید .

رشته های تحصیلی دانشگاه آمریکایی ارمنستان

تحصیل در دانشگاه آمریکایی ارمنستان در 9 رشته تحصیلی  شامل مدیریت بازرگانی ، مهندسی صنایع و مدیریت سیستم ها ، کامپیوتر و علوم اطلاعات ، علوم سیاسی و امور بین الملل ، اقتصاد ، مدیریت استراتژیک ، بهداشت عمومی ، حقوق  و آموزش انگلیسی به عنوان زبان خارجی در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو می پذیرد . این رشته های تحصیلی با هدف توسعه تجزیه و تحلیل بحرانی و عمق دانش از طریق دوره های پیشرفته ، مطالعه مستقل و تحقیق در این دانشگاه ارائه می شوند .

دانشکده های دانشگاه آمریکایی ارمنستان

دانشگاه آمریکایی ارمنستان دارای دانشکده های متعددی در مقاطع تحصیلی مختلف است ، تحصیل در دانشگاه آمریکایی ارمنستان در مقطع کارشناسی شامل دانشکده تجارت و اقتصاد ، علوم انسانی و علوم اجتماعی ، علوم و مهندسی ، سلامت عمومی است  علاوه بر این در مقطع کارشناسی ارشد دارای دانشکده های زبان انگلیسی و ارتباطات ، علوم حسابداری ، تجارت ، مهندسی و علوم اطلاعات می باشد .

تحصیلات تکمیلی در ارمنستان

البته علاوه بر مقطع کارشناسی ارشد ، این دانشگاه در  رشته های در زبان انگلیسی و ارتباطات ، علوم مهندسی ، علوم رایانه ، علوم  اطلاعات و کسب و کار در مقطع کارشناسی فعالیت دارد . از طریق دوره های کارشناسی خود این دانشگاه عمق دانش برای آمادگی شغلی و مطالعات بیشتر و همچنین وسعت و پایه ای از دانش و مهارت های عمومی برای یادگیری دراز مدت  را به دانشجویان خود ارائه می دهد .

دانشگاه آمریکایی ارمنستان به عنوان دانشگاه آمریکایی ارمنستان ، یک شرکت غیرانتفاعی در ایالت کالیفرنیا ثبت شده است و همچنین به عنوان بنیاد دانشگاه ارمنستان در جمهوری ارمنستان ثبت شده است .

تحصیلات تکمیلی در ارمنستان

پذیرش در دانشگاه آمریکایی ارمنستان

همان گونه که پیش از این بیان شد دانشگاه آمریکایی ارمنستان در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد از سطح جهان دانشجو می پذیرد . این دانشگاه درخواست دانشجویانی که به دنبال ورود برای سال اول تحصیل در دانشگاه هستند و همچنین دانشجویانی که به دنبال انتقال از دانشگاه های دیگر هستند را می پذیرد . برای تحصیل در دانشگاه آمریکایی ارمنستان پذیرش های جامع را انجام می شود این دانشگاه به دنبال دانشجویانی است که در داخل و خارج از محوطه دانشگاه موفق هستند .

تصمیم گیری برای مهاجرت به ارمنستان و پذیرش دانشجو در این دانشگاه هرگز بر اساس یک فاکتور  نیست و ملاک پذیرش مدارک تحصیلی ، نمرات امتحانات ، فعالیت های اضافی و داوطلبانه و موارد دیگر است . برای ورود به مقطع کارشناسی اتمام دوره دبیرستان و ارائه مدرک دیپلم الزامی است . فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی و همچنین دانشجویان سال آخر کارشناسی می توانند برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد در این دانشگاه درخواست دهند .

هزینه تحصیل در دانشگاه آمریکایی ارمنستان

هزینه های تحصیل در ارمنستان و در دانشگاه آمریکایی ارمنستان بسته به رشته و مقطع تحصیلی و همچنین ملیت دانشجو متغیر است . به طور قطع هزینه تحصیل برای دانشجویان ارمنی و دارندگان پاسپورت خاص ارمنستان بسیار پایین تر از دانشجویان بین المللی است .

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی برای دانشجویان بین المللی در این دانشگاه بین 3600000 تا 4100000 درام ارمنستان و هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بین 3300000 تا 3872000 درام ارمنستان برای هر سال است . علاوه بر هزینه تحصیل ، هزینه خدمات دانشجویی 25000 درام و هزینه بیمه سلامت 120000 درام برای هر سال می باشد .

در مقاله فوق مشاورین ارشد موسسه حقوقی مهر آفرین رجبی یکی از گزینه های تحصیل در خارج از کشور را بررسی کرده و شرایط تحصیل  در دانشگاه آمریکایی ارمنستان را بیان کردند . برای کسب آگاهی بیشتر در خصوص ویزای تحصیل در ارمنستان با کارشناسان ما در دفاتر تهران و شیراز در ارتباط باشید .

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه