تحصیل رشته حقوق در کانادا

تحصیل رشته حقوق در کانادا

رشته حقوق یکی از پرکاربرد ترین رشته ها در سراسر جهان است . بسیاری از علاقه مندان تحصیل و ادامه تحصیل در این رشته تحصیلی حضور در دانشگاه های خارج از کشور را انتخاب می کنند . کانادا گزینه ای عالی برای تحصیل در رشته حقوق به ویژه در زمینه حقوق عرفی است . در این مقاله مشاورین ارشد موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی تحصیل رشته حقوق در کانادا را مورد بررسی قرار داده ، شرایط پذیرش دانشگاه های کانادا را بیان کرده و به معرفی تعدادی از دانشگاه های حقوق این کشور می پردازند .

بررسی تحصیل رشته حقوق در کانادا

رایج ترین گزینه برای تحصیل در کانادا برای دانشجویان بین المللی، دکترای حقوق در رشته حقوق عرفی است . دانشگاه های کبک نیز دارای مدرک لیسانس حقوق در رشته حقوق مدنی هستند و شش موسسه آموزش عالی در کانادا ترکیبی از حقوق مدنی و عرفی را ارائه می دهند .

اکثر مدارس حقوق کانادایی اجازه ورود به طور مستقیم از دبیرستان را نمی دهند و نیاز به حداقل 2 تا 4 سال تحصیل در مقطع کارشناسی دارند . دروس در دانشگاه های حقوق این کشور به دو زبان انگلیسی و فرانسوی ارائه می شوند .

در سیستم آموزشی کانادا تحصیل در رشته حقوق در دانشگاه های کانادا با دوره سه تا چهار ساله کارشناسی آغاز می شود . برای تحصیل در این رشته تحصیلی در موسسات آموزش عالی کانادا علاوه بر اتمام دوره دبیرستان ، اتمام دوره سه تا چهار ساله کارشناسی الزامی است .

آن ها می توانند در رشته های مهندسی ، بیوشیمی ، ادبیات زبان انگلیسی ، علوم سیاسی ، اقتصاد و یا هر رشته دیگر در مقطع کارشناسی تحصیل کنند و ملزم به گذراندن این دوره کارشناسی در دانشگاه مورد علاقه برای تحصیل حقوق نیستند . برای پذیرش در رشته حقوق شرکت و قبولی در آزمون LSAT الزامی است .

شرایط پذیرش در رشته حقوق در دانشگاه های کانادا

 • اتمام دوره دبیرستان و پیش دانشگاهی
 • اتمام دوره کارشناسی
 • تسلط به زبان انگلیسی ( با حداقل نمره آیلتس 6.5)
 • گواهی عدم سو پیشینه
 • گواهی سلامت پزشکی
 • گواهی تمکن مالی
 • پرداخت هزینه پذیرش

الزامات تحصیل رشته حقوق در کانادا

الزامات تحصیل رشته حقوق در کانادا

 1. مدرک دیپلم دبیرستان
 2. مدرک کارشناسی در یکی از رشته های تحصیلی مانند مهندسی ، علوم سیاسی ، اقتصاد ، علوم اجتماعی و غیره .
 3. شرکت و قبولی در آزمون پذیرش مدرسه حقوق LSAT
 4. درخواست پذیرش از مدرسه حقوق در کانادا

تحصیل در رشته کارشناسی قبل از ورود به مدرسه حقوق کانادا

فرد علاقه مند به تحصیل رشته حقوق در کانادا نمی تواند به طور مستقیم از دبیرستان وارد مدارس حقوق این کشور شود . فرد باید پس از اتمام دبیرستان ، به تحصیلات عالی خود در یکی از رشته های تحصیلی ادامه دهد .

برای دوره کارشناسی قبل از مدرسه حقوق فرد می تواند رشته ای را انتخاب کند که به آن علاقه دارد و از تحصیل در آن لذت ببرد . البته بهتر است موسسه ای را انتخاب کند که مناسب تحصیلات ابتدایی خود باشد .

دوره های کارشناسی در کانادا معمولا چهار سال طول می کشند . به منظور واجد شرایط بودن برای پذیرش در مدرسه حقوقی در کانادا به اتمام رساندن حداقل سه سال از مقطع کارشناسی نیاز است .

افراد داری مدرک کارشناسی از موسسات آموزش عالی معتبر و شناخته شده در سراسر جهان به طور کلی واجد شرایط تحصیل در مدرسه حقوق کانادا هستند .

شرکت و قبولی در آزمون LSAT ( آزمون پذیرش دانشکده حقوق )

برای ورود به دانشگاه های حقوق کانادا و ایالت متحده آمریکا شرکت و قبولی در آزمون LSAT استاندارد نیاز است . LSAT استاندارد در بسیاری از کشور ها در سراسر جهان برگزار می شود .

آزمون شش بار در سال در ماه های جولای ، سپتامبر ، نوامبر ، ژانویه ، مارس و ژوئن برگزار می شود . این آزمون متشکل از چند بخش از سوالات طراحی شده برای سنجش درک مطلب و توانایی فرد برای تفکر منطقی و تحلیلی است .

این اطلاعات واقعی را در مورد موضوعی ، از جمله حقوق ، نمی سنجد ، بنابراین بر یک موضوع خاص تکیه ندارد . فرد ممکن است بیش از یک بار در این آزمون شرکت کند .

برای پذیرش در بعضی از مدارس حقوق در کانادا میانگین نمره و در بعضی دیگر بالاترین نمره الزامی است . بنابراین باید از معیار پذیرش دانشگاه مربوطه آگاهی داشت . تحصیل رشته حقوق در کانادا را بررسی می کنیم .

دانشگاه های حقوق کانادا

 • دانشگاه مک گیل : این دانشگاه دولتی تحقیقاتی در شهر مونترال استان کبک در سال 1821 تاسیس شد . این دانشگاه دارای دانشکده های کشاورزی و علوم محیط زیست ، هنر ، دندانپزشکی ، آموزش ، مهندسی ، حقوق ، مدیریت ، پزشکی و غیره می باشد . دانشکده حقوق این دانشگاه در سال 1848 تاسیس شد و قدیمی ترین و یکی از بهترین دانشگاه های کانادا به شمار می آید .
 • دانشگاه کویین : این دانشگاه دولتی تحقیقاتی در شهر کینگستون ایالت انتاریو در سال 1841 تاسیس شد . دارای دانشکده های هنر ، تجارت ، کامپیوتر ، مهندسی ، علوم انسانی ، حقوق ، زبان ، پزشکی و غیره می باشد . دانشکده حقوق این دانشگاه در سال 1861 تاسیس شد و یکی از برترین موسسات آموزشی حقوق کانادا به شمار می آید .
 • دانشگاه آلبرتا : این دانشگاه دولتی در سال 1908 در شهر ادمونتون از ایالت البرتا تاسیس شد . یکی از 100 دانشگاه برتر جهان است و دارای دانشکده های هنر ، آموزش ، کشاورزی ، حقوق ، پزشکی و دندانپزشکی و غیره می باشد . دانشکده حقوق این دانشگاه در سال 1912 به عنوان سومین دانشگاه حقوق کانادا تاسیس شد .

دانشگاه های حقوق کانادا

هزینه تحصیل و زندگی در کانادا

در مقایسه با بسیاری از کشورهای جهان هزینه های تحصیل در کانادا بسیار مقرون به صرفه است . هر دانشجو به احتمال زیاد بین سالانه 20 هزار تا 30 هزار دلار کانادا برای پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی خود نیاز خواهد داشت .

با این حال ، این محدوده هزینه به طور متوسط است و با توجه به موسسه و رشته و مقطع تحصیلی که در آن ، محل سکونت و هزینه های زندگی فرد متفاوت می باشد . هزینه تحصیل در رشته حقوق در مقطع کارشناسی 27000 و در مقطع تحصیلات تکمیلی 16000 دلار کانادا می باشد .

در این مقاله مشاورین ارشد موسسه مهر آفرین رجبی تحصیل رشته حقوق در کانادا را مورد بررسی قرار داده و به معرفی تعدادی از دانشگاه های حقوق این کشور پرداختند . جهت دریافت اطلاعات تکمیلی با کارشناسان دفاتر تهران و شیراز در ارتباط باشید تا با بهترین شهر کانادا برای تحصیل آشنا شوید .

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه