درآمد روانشناس در کانادا

درآمد روانشناس در کانادا
مشاور مهاجرتی

روانشناسان با توجه به حوزه و تخصص انتخابی شان درامد متفاوتی دارند ، اما حداقل درامد یک روانشناس در کانادا حداقل 32 دلار بابت هر ساعت و سالانه 65000 دلار است.

بله ، در واقع یکی از بهترین روش های ورود به بازار کار کشور کانادا اقدام به شیوه تحصیلی و سپس رسیدن به فرصت شغلی از طریق مدرک دانشگاهی است.

در میان کلیه گرایش ها می توان روانشناسی بالینی را دارای بیشترین سطح درآمد دانست.

این آزمون EPPP نام دارد که مجموعه امتیازی از 800 داشته و شما باید حداقل نمره 500 را به دست آورید.

معیارهای اجتماعی در کشورهای پیشرفته جهان تعریف متفاوتی از شغل روانشناسی داشته و آن را یک لازمه برای تک تک افراد می داند . مردم کانادا از جمله جوامعی هستند که در زمینه های مختلف کار ، زندگی و تحصیلی به روانشناس مراجعه و تصمیم درست را به کمک راهنمایی های آنها می گیرند . با توجه به جایگاه شغل روانشناسی شاید بتوان این حرفه را جزو پردرآمدترین ها در کشور کانادا دانست که در ادامه به طور دقیق به آن می پردازیم .

 

میانگین درآمد روانشناس در کانادا

میزان درآمد روانشناس در کانادا با توجه به ایالت و شاخه ای که در آن فعالیت دارید ، متغیر است . افرادی که به عنوان روانشناس در کشور کانادا به کار مشغول می شوند ، در سال های نخست اجازه کار در ایالت های مشخصی را دارند و در برخی از شهرها تنها با مدرک دکترا می توان مجوز کار دریافت کرد.

شغل روانشناسی از جمله مشاغلی است که در سال های اخیر با افزایش میزان درآمد در کانادا همراه بوده و چشم اندازی ایده آلی در آینده دارد . به طور میانگین می توان گفت که یک روانشناس در هر ساعت حداقل درآمدی در حدود 32 دلار و حداکثر 150 دلار دارد که مجموع آن در طول سال مبلغ قابل توجهی است.

درآمد حرفه روانشناسی در سال های گذشته با رشد بیش از 12% درصد همراه بوده و به طور تقریبی سالانه از 65000 دلار تا 82000 دلار درآمد در این حرفه وجود دارد . البته با داشتن تجربه کاری بالا و کار در شرایط سخت تر مانند ارتش ، درآمد روانشناس در کانادا افزایش یافته و تا 135000 دلار نیز می رسد.

میانگین درآمد روانشناس در کانادا

بهترین نقطه کشور کانادا که روانشناسان در آن بالاترین درآمد را دارند ،ونکوور کانادا است که در حدود 145 دلار در ساعت بیشترین پرداختی است. پس از آن شهرهای اوتاوا ، کلگری و اوتاوا قرار می گیرند . میزان درامد برخی از گرایش های روانشناسی به شرح زیر است:

گرایش روانشناسی

میزان درآمد در ساعت

روانشناسی بالینی

77.2 دلار

تکنسین سلامت روان

33.86 دلار

درمانگر

34.77 دلار

روان درمانگر

82.88 دلار

درباره علم روانشناسی در کانادا

در علم روانشناسی فرآیندهای ذهن انسان بر اساس روش های علمی مورد بررسی قرار می گیرد و تمامی مسائل و مشکلات مرتبط با آن به صورت دقیق شناخته می شود . از آنجا که فکر و اندیشه اساس و پایه تمامی فعالیت های انسان است ، شناخت و درمان تمامی مشکلات مربوط به ذهن و روان ضروری است.

انسان ها نقطه متمرکز علم روانشناسی هستند و تمامی حالت ها ، عادت ها ، فعالیت ها ، کنش ها و واکنش ها توسط این علم قابل بررسی و البته توجیه و درمان است . طبق علوم رفتاری و روانشناسی می توان رفتار انسان ها را به چهار دسته اصلی تقسیم نمود : رفتار شخصی ، رفتار شغلی ، رفتار تحصیلی و رفتار اجتماعی.

روانشناس در کانادا

تمامی رفتارهای یک انسان ، توسط فردی که خود را روانشناس نامیده و دارای تحصیل و تخصص در این حوزه می باشد ، مورد بررسی قرار گرفته و نحوه کنترل و غلبه هر رفتار نیز به فرد آموزش داده می شود . در واقع روانشناسی باید این مهارت را داشته باشد که بتواند علاوه بر توان درک درست و به دور از هرگونه قضاوت ، فرد را راهنمایی و درمان نماید . فردی که به عنوان روانشناس در جامعه به کار مشغول است ، ارتباط میان عملکرد مغز و رفتار را به خوبی شناخته و مطابق با محیط زندگی روش های درمانی به مراجعین خود ارائه می دهد.

عناوین شغلی مختلفی از قبیل روانشناس ، درمانگر رفتاری و روانشناس بالینی به افراد تحصیل کرده در این زمینه اطلاق می شود که تمامی آنها در جهت بهبود رفتاری افراد جامعه گام برمی دارند و جزو شغل های خوب در کانادا هستند . روانشناسی زیر شاخه های بسیار متنوعی داشته و در هر بعد اجتماعی می توان یک فرد متخصص به عنوان روانشناس را یافت که با توجه به حوزه فعالیت خود دارای درامد مختلفی نیز هستند.

مهاجرت به کانادا به عنوان روانشناس

حرفه روانشناسی از جمله مشاغلی است که هر ساله در فهرست مشاغل مورد نیاز در کانادا دیده می شود و افراد با داشتن مدرک حداقل لیسانس و سابقه کار مرتبط می توانند تقاضای ورود به این کشور را داشته باشند.

برخی نیز از طریق اپلای در مقاطع بالاتر مانند کارشناسی ارشد و یا دکترا نسبت به دریافت ویزای کانادا اقدام نموده و سپس برای اخذ اقامت دائم و ویزای کار اقدام می کنند . در این شیوه شما از طریق تحصیل در کانادا به این کشور وارد شده و سپس با اتمام تحصیل و داشتن مدرکی معتبر به کار مشغول می شود.

البته جهت کار در کانادا به عنوان روانشناس در صورتی که قصد تحصیل نداشته باشید ، مراحل معادل سازی مدارک و برخی دوره های آموزشی وجود دارد که مشاورین ما در این زمینه شما را به خوبی راهنمایی خواهند کرد.

 

مهاجرت به کانادا به عنوان روانشناس

اشتغال به عنوان روانشناس در کانادا

داشتن مدرک لیسانس روانشناسی در جامعه کانادا شما را مستقیما به بازار کار این کشور وارد نمی سازد و افراد علاقه مند به کار در کانادا به عنوان روانشناس باید دوره تحصیلات تکمیلی را پشت سر بگذارند . داشتن مدرک کارشناسی ارشد و یا دکترا در حوزه های تخصصی برای متقاضیان ضروری است و باعث می شود درآمد روانشناس در کانادا افزایش یابد.

فرصت های شغلی در کانادا بسیار متنوع است و فرد با توجه به آموزش های فرا گرفته در دانشگاه و طول تحصیل خود می تواند در سازمان های دولتی و یا غیر دولتی ، موسسات مشاوره ای ، بیمارستان و کلینیک ها ، مراکز اصلاح رفتار ، دفاتر خصوصی ، مدارس ، ارتش و غیره به کار مشغول شوند . درآمد روانشناس در کانادا در هر سازمانی متفاوت است و می توان حتی از طریق همکاری با سایر پزشکان روش های درمان را توسعه داد و روش های درمان را موثر تر پیگیری کرد.

آزمون سنجش مدرک روانشناسی در کانادا

افرادی که مدرک تحصیلی خود را از دانشگاهی به جز کانادا دریافت کرده اند ، باید ضمن شرکت در یک آزمون خود را مطابق با سیستم آموزش و کاری این کشور محک بزنند . این آزمون که در اکثر ایالت های کانادا برگزار می شود با نام EPPP معرفی و شناخته شده و سوالات در حوزه های تخصصی را در بر می گیرد.

داوطلبی که بتواند به نمره قبولی در این آزمون برسد ، به عنوان یک روانشناس در کانادا مجوز کار دریافت خواهد کرد . البته سطح این آزمون بسیار بالا و سخت است و از میانگین نمره 800 باید بتوانید به نمره حداقل 500 برسید . امکان شرکت در این آزمون 4 بار برای هر فرد مجاز است و توصیه می شود که با مطالعه منابع و پس از آمادگی لازم اقدام به شرکت در آن نمایید.

افرادی که دارای مدرک کارشناسی ارشد هستند ، می توانند در حوزه هایی مانند مدارس و مراکز بهداشت روان به کار مشغول شوند و در دوره دکترا که فرد یکی از مدارک روانشناسی بالینی یا روانشناسی تجربی را اخذ می نماید ، قادر به کار در دانشگاه ها جهت تدریس و یا مراکز درمانی و مطب ها خواهد بود.

تحصیل در رشته روانشناسی در کانادا

تحصیل در رشته روانشناسی در کانادا برای افرادی که به دنبال مهارت و تخصص در سطح جهانی هستند ، در سه مقطع فراهم شده است . کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا سه دوره ارائه شده در کشور کانادا هستند که می توانید برای ورود به هر یک درخواست دهید.

البته جهت ورود به هر مقطع ، ارائه مدرک دوره پیشین الزامی بوده و داشتن مدرک زبان نیز فاکتوری مهم به شمار می رود . دقت داشته باشید که جهت کار به عنوان روانپزشک ، گذراندن مقطع کارشناسی کافی نبوده و حتما باید قدم به دوره تحصیلات تکمیلی بگذارید.

در دانشگاه های کانادا می توانید بهترین و به روزترین اصول روانشناسی را فراگرفته و پس از ورود به دانشگاه درآمد قابل توجهی داشته باشید . مشاورین ما بهترین فرصت های تحصیلی و شغلی در حرفه روانشناسی را در اختیارتان قرار می دهند.

 
تحصیل روانشناسی در کانادا
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *