بهترین دانشگاه های کانادا

بهترین دانشگاه های کانادا را می توان از برجسته ترین مراکز آموزش عالی در سطح جهانی دانست که داوطلبان بی شماری سالانه برای ورود به آنها با یکدیگر به رقابت می پردازند.

 

 انتخاب دانشگاه محل تحصیل را می توان مهم ترین اقدام هر علاقه مند به مهاجرت و تحصیل در کانادا دانست ، که نیازمند بررسی و البته دریافت مشاوره از افراد متخصص در این زمینه است ، در این مقاله با ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) همراه باشید تا بهترین دانشگاه های کانادا را بشناسید.

همچنین توصیه می کنیم مقاله تحصیل در کانادا را در کنار این محتوا بخوانید و با شرایط تحصیل در دانشگاه ها و هزینه های آن آشنا شوید.

در میان بهترین دانشگاه های کانادا می توان هم گزینه های ایده آل خصوصی و هم دولتی را یافت که هر یک با توجه به عوامل متعدد مانند موقعیت مکانی ، کیفیت رشته ها ، شهریه پرداختی و غیره می توانند مناسب شما داوطلبان ورود به دانشگاه های این کشور باشد.

در ادامه تعدادی از بهترین دانشگاه های کانادا را به شما عزیزان معرفی می کنیم و شما می توانید جهت دریافت جزئیات بیشتر با کارشناسان موسسه مهاجرتی رجبی در دفاتر تهران و شیراز تماس بگیرید.

فهرست مطالب
بهترین دانشگاه های کانادا

در این بخش توجه شما را به ویدئویی از روناک ، همکار ما در هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی جلب می کنیم ، خلاصه مطالب مهم این مقاله را می توانید با دیدن این ویدئو دریافت نمایید ؛ مدت زمان این فیلم تنها نزدیک به دو دقیقه است.

پادکست بهترین دانشگاه های کانادا

نمایش ویدیو درباره بهترین دانشگاه های کانادا
منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

دفاتر تهران و شیراز موسسه مهاجرتی رجبی ارائه دهنده مشاوره حضوری و غیر حضوری به شما عزیزان است.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

دو زبان انگلیسی و فرانسه در دانشگاه های کانادا رسمیت دارد و اگر قصدتان تحصیل به زبان انگلیسی یا فرانسوی است باید با تحقیق و بررسی بدانید که رشته مورد نظر شما و زبانی که می خواهید تحصیلتان را به همان زبان ادامه دهید در کدام دانشگاه ارائه می شود ،ما در این مقاله تلاش کردیم برای هر دانشگاه زبان ارائه شده را نیز مشخص کنیم ، مشاوران ما در کنار شما هستند تا صحیح ترین تصمیم را با توجه به خواست خود بگیرید ، همچنین ممکن است تفاوت زبان ، تفاوت هزینه هایی ایجاد کند که می توانید آن را هم از مشاوران ما بپرسید.

خوب است بدانید که تحصیل در مدارس کانادا نیز به هر دو زبان امکان پذیر است و میزایا منحصر بفرد زیادی در اختیار شما قرار خواهد گرفت . بر روی عنوان تحصیل در مدارس کانادا کلیک کنید تا هرچه بیشتر این کشور را بشناسید.

دانشگاه تورنتو کانادا

دانشگاه تورنتو کانادا که در شهری به همین نام واقع شده و در رقابت تنگاتنگی با دانشگاه مک گیل است ، به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های کانادا در بسیاری از رشته های تحصیلی به متقاضیان توصیه می شود ، این دانشگاه در سال ۱۸۲۷ تاسیس شده و همیشه در فهرست بندی های جهانی در میان ۵۰ دانشگاه برتر دنیا قرار می گیرد ، این دانشگاه امکانات بی نظیر و مطابق با استاندارهای جهان را به دانشجویان ارائه می دهد و اکتشافات علمی بزرگی مانند انسولین و سلول های بنیادی را در کارنامه خود دارد ، البته هزینه های این دانشگاه بسیار گران است.

دانشگاه مونترال

یکی از شاخصه های اصلی دانشگاه مونترال فرانسوی زبان بودن آن است که موجب گشته تا بزرگترین دانشگاه فرانسوی زبان در خارج از فرانسه به شمار رود ، شهریه دریافتی در تمامی مقاطع این دانشگاه بسیار مناسب است و می توان آن را دومین دانشگاه کانادا از نظر تعداد دانشجویان دانست ، رشته های کارشناسی به دلیل تنوع بالای رشته اکثر جمعیت این دانشگاه را تشکیل داده اند ، این دانشگاه مرکز مهمی برای تحقیق و پژوهش به شمار می  رود.

دانشگاه تورنتو کانادا

دانشگاه مک گیل

دانشگاه مک گیل نه تنها در داخل کانادا بلکه در سطح جهانی بسیار مشهور است و یکی از قدیمی ترین دانشگاه های این کشور به شمار می رود ، شهر مونترئال در استان کبک از سال ۱۸۲۱ میزبانی این دانشگاه را بر عهده دارد.

هر ساله این دانشگاه به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های کانادا پذیرای بیش از ۳۰۰۰۰ دانشجو در ۷۰ موسسه آموزشی است که بیش از ۱۵% آنها از نقاط مختلف دنیا در رشته های مختلف مشغول به تحصیل هستند و افتخارت زیادی را برای آن به ارمغان آورده اند در حدی که تاکنون ۱۱ جایزه نوبل در افتخارات این دانشگاه ثبت شده است ، از نکات قابل توجه در رابطه با این دانشگاه وجود زبان انگلیسی در تمامی رشته ها می باشد.

دانشگاه بریتیش کلمبیا ( UBC )

Canada

دانشگاه بریتیش کلمبیا ( UBC )

در دانشگاه بریتیش کلمبیا ( UBC ) بیش از ۳۰% محصلان از کشورهای مختلف جهان هستند و با وجود بورسیه های تحصیلی متنوع می توان آن را در میان رتبه های نخست فهرست بهترین دانشگاه های کانادا قرار داد ، شخصیت های برجسته زیادی از جمله سه نخست وزیر این دانشگاه را به عنوان محل تحصیل خود انتخاب کرده اند ، این دانشگاه در شهر ونکور از ایالت بریتیش کلمبیا قرار گرفته و چشم انداز بی نظیری به دریا و کوهستان دارد.

در مقالات زیر می توانید در خصوص دانشگاه های کانادا ، اطلاعات بیشتری کسب کنید.

دانشگاه کوئین

دانشگاه کوئین که در شرق این کشور بین مونترال و تورنتو واقع شده ، به عنوان یک دانشگاه دولتی در میان بهترین دانشگاه های کانادا قرار می گیرد که رشته پزشکی در آن بسیار قوی تدریس شده به حدی که می توان آن را به عنوان دومین دانشگاه پزشکی معتبر کانادا نام برد.

برای اطلاع از هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا در این دانشگاه می توانید به مقاله ای که در همین زمینه در سایت وجود دارد مراجعه کرده و یا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

بورسیه و کمک هزینه های تحصیلی در این دانشگاه بسیار قابل توجه است که سالانه دانشجویان زیادی را مورد حمایت قرار می دهد.

در حدود ۱۰% دانشجویان دانشگاه کوئین بین المللی هستند و نزدیکی پردیس های آن به شهرهای بزرگ و هم چنین سکوت و آرامشی که بر آن حاکم است از مزیت های تحصیل در این دانشگاه به شمار می رود.

دانشگاه کوئین

دانشگاه مک مستر

دانشگاه مک مستر دارای ۶ دانشکده بوده و نام آن از یک سناتور نماینده مجلس سنای کانادا که هزینه تاسیس این دانشگاه را پرداخت نموده گرفته شده است ، رتبه زیر صد این دانشگاه در سطح جهانی موجب شده تا در میان بهترین دانشگاه کانادا و جهان قرار گیرد.

دانشگاه مک مستر که در شهر همیلتون ، انتاریو قرار گرفته ، تحقیق و پژوهش در علوم مختلف را از جمله اساسی ترین فعالیت دانشجویان قرار داده است که همین امر موجب می شود تا دانشجویان بتوانند پس از فارغ التحصیلی کار در کشور کانادا را به راحتی تجربه کنند ، در همین زمینه مقاله کار در کانادا را بخوانید تا با بازار های کاری و نحوه پرداخت حقوق و دستمزد در این کشور آشنا شوید.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

بهترین دانشگاه کانادا برای تحصیل رشته های مهندسی کدامند ؟ مشاوران ما پاسخگوی شما هستند.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

دانشگاه مموریال نیوفاندلند

دانشگاه مموریال نیوفاندلند

دانشگاه مموریال نیوفاندلند پیشینه ای قوی در زمینه آموزش دارد و به عنوان یکی از جامع ترین و بهترین دانشگاه های کانادا ، شهریه تحصیلی بسیار پایین و به نوعی ارزانترین را از دانشجویان دریافت می کند ، همین امر موجب شده تا از جمله اولین انتخاب های دانشجویان بین المللی قرار گیرد.

در میان فهرست بهترین دانشگاه های کانادا می توان دانشگاه های معتبر بی شماری را یافت که از جمله آنها دانشگاه های دالهاوزی ، سایمن فریزر ، کلگری ، لاوال ، ویکتوریا و دانشگاه واترلو هستند.

تا اینجا با نعتبر ترین دانشگاه های کانادا آشنا شدید ، حال ببینیم از نظر وزارت علوم و بهداشت ایران ، کدام دانشگاه های کانادا در رتبه بندی ممتاز ، خوب و متوسط قرار دارند ، در ادامه با ما همراه باشید.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کانادا

علاوه بر بررسی بهترین دانشگاه های کانادا که باید توسط هر دانشجوی علاق مند به این کشور صورت گیرد ، هر ساله وزارت بهداشت و علوم نیز با ارزیابی مراکز تحصیلی این کشور فهرستی از دانشگاه های مورد تایید خود منتشر می کند ، این فهرست که دارای رتبه بندی های متعدد است به دانشجو این اطمینان خاطر را می دهد تا با خیال آسوده مقصد تحصیلی خود را انتخاب کرده و نگرانی از بابت بازگشت به کشور نداشته باشد.

در ادامه به برخی از دانشگاه های این کشور در رتبه بندی های مختلف می پردازیم و شما می توانید جهت اطلاع از فهرست کامل دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کانادا با کارشناسان موسسه در ارتباط باشید.

دانشگاه های گروه ممتاز مورد تایید وزارت علوم در کانادا

1. دانشگاه دال هوس
2. دانشگاه لاوال
3. دانشگاه مک گیل
4. دانشگاه مک مستر
5. دانشگاه مونترال
6. دانشگاه سیمون فریزر
7. دانشگاه آلبرتا
8. دانشگاه بریتیش کلمبیا
9. دانشگاه کلگری

 

دانشگاه های گروه خوب مورد تایید وزارت علوم در کانادا

 • دانشگاه کارلتون
 • دانشگاه کنکوردیا
 • دانشگاه رایرسون
 • دانشگاه وسترن انتاریو
 • دانشگاه گوئلف
 • دانشگاه مانیتوبا
 • دانشگاه ساسکاچوان
 • دانشگاه یورک
 • دانشگاه نیوبرانزویک
 

دانشگاه های گروه متوسط مورد تایید وزارت علوم در کانادا

 • کالج دانشگاه آگوستا
 • دانشگاه اسقف
 • دانشگاه براندون
 • دانشگاه براک
 • دانشگاه کیپ برتون ( CBU )
 • دانشگاه لیک هد
 • دانشگاه لورنتین
 • دانشگاه مونت آلیسون

سوالات پر تکرار بهترین دانشگاه های کانادا

1. دانشگاه دال هوس
2. دانشگاه لاوال
3. دانشگاه مک گیل
4. دانشگاه مک مستر
5. دانشگاه مونترال

دانشگاه مموریال نیوفاندلند

یکی از شاخصه های اصلی دانشگاه مونترال فرانسوی زبان بودن آن است که موجب گشته تا بزرگترین دانشگاه فرانسوی زبان در خارج از فرانسه به شمار رود ، شهریه دریافتی در تمامی مقاطع این دانشگاه بسیار مناسب است و می توان آن را دومین دانشگاه کانادا از نظر تعداد دانشجویان دانست.

دانشگاه آلبرتا با داشتن رتبه در میان ۵ دانشگاه برتر کانادا و ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا ، هر فردی را علاقه مند به تحصیل می نماید ، تحصیل رشته پزشکی و دندانپزشکی در کانادا در این دانشگا بسیار معروف است ، هر ساله بیش از ۳۰ هزار دانشجو در دانشکده های مختلف آن به تحصیل مشغول می پردازند

در دانشگاه بریتیش کلمبیا ( UBC ) بیش از ۳۰% محصلان از کشورهای مختلف جهان هستند.

دقت داشته باشید که فهرست بهترین دانشگاه های کانادا هر ساله تغییر می یابد و کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی از آخرین تغییرات آن مطلع هستند و تمامی اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار می دهند ، با شماره های ما در دفاتر تهران و شیراز تماس حاصل نمایید ، همچنین توصیه می کنیم مقاله مهاجرت به کانادا را بخوانید و با روش های قانونی و امن ورود و اقامت به این کشور رویایی آشنا شوید.

تجربه تحصیل در دانشگاه مک گیل کانادا را از زبان یکی از کلاینت های ما ببینید و برای دیدن باقی فیلم ها به بخش "ما تا حالا چه کار کردیم؟" بروید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rate this post
منو
خانه