خوابگاه های دانشجویی کانادا

خوابگاه های دانشجویی کانادا پس از انتخاب دانشگاه ، دومین دغدغه دانشجویان بین المللی در این کشور است ،  انتخاب محل سکونت به فاکتورهای متعددی بستگی دارد که یکی از اصلی ترین آنها میزان بودجه مشخص شده می باشد و خوابگاه های دانشجویی کانادا به عنوان یکی از مقرون به صرفه ترین ها به شما معرفی می شود.

دانش آموز و یا دانشجویان با توجه به نوع ویزای تحصیلی کانادا خود معمولا به طور دائم در کانادا اقامت خواهند داشت اما این امکان نیز وجود دارد که به دلایل دیگری مانند مصاحبه برای مدرسه ، سفر کوتاه برای شناخت دانشگاه و غیره نیاز به اقامت کوتاه مدت در کانادا وجود داشته باشد.

برای تمامی این هدف ها در کانادا محل اقامت برای دانشجویان وجود دارد که هر فرد مجاز به انتخاب یکی از این موارد است ، علاوه بر انتخاب تحصیل در کانادا در تمامی کشورهای جهان دانشجویان باید قبل از ورود به کشور مقصد محل اقامت خود را مشخص کرده باشند.

کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) ضمن اطلاع از تمامی خوابگاه های دانشجویی در کانادا بهترین محل اقامت در این کشور را برای شما فراهم خواهند ساخت ، تنها کافی است تا با شماره های ما در دفاتر تهران و شیراز تماس حاصل نمایید.

همچنین توصیه می کنیم مقاله تحصیل در کانادا را بخوانید تا با سیستم آموزشی کانادا از دوره ابتدایی تا پایان تحصیلات عالی آشنا شوید.

فهرست مطالب
خوابگاه های دانشجویی کانادا

ویدئو و پادکستی که در این بخش ارائه شده مطالب بسیار مفید و به روزی در خصوص خوابگاه های دانشجویی کانادا را در بر دارد ؛ توصیه می کنیم ویدئو و پادکست را ببینید و بشنوید.

پادکست خوابگاه های دانشجویی کانادا ​

اقامت در هتل های کانادا

یکی از انواع خوابگاه های دانشجویی کانادا ​، هتل های کانادا هستند ، برای اقامت در هتل های کانادا بخ صورت کوتاه مدت ، هتل های متعدد در دسترس هستند که مانند دیگر کشورهای توسعه یافته اتاق های خصوصی ، بوفه و سرویس نظافت روزانه را ارائه می دهند ، به طور معمول خدمات هتل ، قیمت و کیفیت متفاوت می باشد اما کشور کانادا به ارائه اقامت راحت و ایده آل با قیمت بسیار مناسب شهرت دارد ، حدود قیمت ها نیز متغیر است و از قیمت های کم ۴۵ تا ۷۵ دلار کانادا بابت هر شب تا قیمت ۲۵۰ دلار برای سالن های لوکس ( پنج ستاره ) و بالاتر وجود دارد.

چنانچه به دنبال اقامت در هتل های کانادا هستید ، عاقلانه ترین کار این است که قبل از خروج از کشور خود محل اقامت تان را رزرو کنید ، زیرا در فصول پرجمعیت آگوست تا مه بیشتر هتل ها رزرو شده اند و قطعا گران تر هستند ، معمولا دانشجویان اقامت در هتل های کانادا ا انتخاب نکرده و به سراغ گزینه های معقول تر می روند.

برای آشنایی با امن ترین و ارزان ترین هتل ها برای دانشجویان در حال تحصیل در دانشگاه های کانادا می توانید با کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی رجبی در تماس باشید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

اقامت در هتل های کانادا
منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

آیا می توان خوابگاه های تک نفره در کانادا در اختیار داشت ؟ مشاروان ما پاسخ شما را خواهند گفت.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

خوابگاه های جوانان کانادا

در مقابل هتل های گرانقیمت چنانچه به دنبال اقامت در خوابگاه های دانشجویی کانادا نیستید ، بهترین گزینه برای اقامت موقت شما با بودجه کمتر hostel در شهر های بزرگ هستند که مانند برخی از خوابگاه ها خدمات اساسی را ارائه می دهند ، اتاق ها تمیز اما به ندرت خصوصی است ، زیرا بسیاری از آنها چندین تخت ، توالت ، حمام و آشپزخانه مشترک دارند.

در مورد امور بهداشتی نیز این خوابگاه های جوانان کانادا باید توسط انجمن Hostelling بررسی و تایید شود ، میانگین هزینه یک اتاق در یک چنین خوابگاه هایی ۱۰ – ۲۰ دلار کانادا در هر شب است.

اقامتگاه های کلیسا در کانادا

یک جایگزین برای hostle ها اقامتگاه های کلیسا در کانادا هستند که همیشه ارزان ، منظم و راحت بوده و تحت قوانین سختگیرانه اداره می شوند ، علاوه بر شرایط زندگی عالی ، اقامتگاه های کلیسا در کانادا اغلب شامل استخرها و مراکز تناسب اندام بوده و میانگین هزینه یک اتاق حدود 24 تا ۴۵ دلار کانادا در هر شب می باشد ، این نوع اقامت گاه ها از بهترین خوابگاه ها دانشجویی کانادا به شمار می روند.

اقامتگاه هایی با جای خواب و صبحانه در کانادا​

Canada Dormitories

اقامتگاه هایی با جای خواب و صبحانه در کانادا

جایگزین دیگری برای اقامت کوتاه مدت ، یک مکان با تختخواب و صبحانه خواهد بود ، شما با یک قیمت بسیار مناسب می توانید یک اتاق در یک خانه خصوصی یا در محله ای نزدیک محل کارتان که شامل صبحانه نیز است را رزرو کنید.

اقامتگاه هایی با جای خواب و صبحانه در کانادا می تواند یک خانه میراث ، خانه شهری مدرن ، خانه روستایی یا خانه ساحلی باشد که از نظر فرهنگی بسیار جذاب است ، در این نوع محل اقامت معمولا حمام و آشپزخانه مشترک بوده و هزینه ای حدود ۳۵ تا ۱۰۵ دلار در هر شب هزینه در بر دارد ، این نوع محل اقامت علاوه بر دانشجویان برای افراد با هدف های مختلف که مهاجرت به کانادا و یا کار در کانادا را انتخاب کرده اند ، بسیار ایده آل است.

اقامتگاه های پردیسی دانشگاه های کانادا

گزینه های اقامت طولانی مدت بسته به اولویت و شیوه زندگی شما بین خوابگاه های دانشجویی کانادا در پردیس دانشگاه ها و مسکن اجاره ای متفاوت است ، دانشگاه ها در کانادا معمولا ، محل اقامت نزدیک به دانشگاه را برای دانشجویان فراهم می سازند به نحوی که مجموعه ای از اتاق ها در یک ساختمان به صورت یکسان وجود دارند و آشپزخانه ، حمام و توالت هم به صورت اشتراکی استفاده می شوند.

معمولا صاحب یک اتاق خصوصی بودن در خوابگاه های دانشجویی کانادا دشوار است ، زیرا اتاق ها برای چند نفر درنظر گرفته می شوند ، از لحاظ جنسیتی نیز قطعا دانشجویان در خوابگاه های دانشجویی از هم جدا می شوند به عنوان مثال خوابگاه ها به صورت بلوک هایی هستند که اتاق هایشان فقط برای دخترها یا فقط برای پسران در نظر گرفته شده است.

هنگامی که زندگی در اقامتگاه های پردیسی دانشگاه های کانادا را تجربه می کنید به صورت تمام وقت به فعالیت های دانشگاهی از جمله فعالیت های تفریحی و آموزشی ، مطالعه گروهی و غیره می پردازید و زندگی شما در میان دانشجویان هم سن و سال خود ، یک راه عالی برای ایجاد دوستان جدید خواهد بود ، میانگین هزینه اقامت یا اتاق خواب در خوابگاه های دانشجویی کانادا ۳۰۰۰ دلار – ۷،۵۰۰ دلار در هر سال تحصیلی است.

در ادامه برخی از مقالات به روز و مفید مورد نیاز متقاضیان تحصیل در کانادا ارائه شده است، پیشنهاد می شود حتماً مطالعه نمایید.

اجاره مسکن در کانادا

اجاره مسکن در کانادا یک جایگزین خصوصی تر برای دانشجویانی است که به سکوت و آرامش فردی اهمیت بیشتری می دهند ، میزان اجاره بها به علت موقعیت ، کیفیت و در دسترس بودن ، بسیار متفاوت است ، زندگی در یک آپارتمان برای یک نفر دانشجو مقداری پرهزینه است ، بنابراین دانشجویان تمایل دارند مسکن را به اشتراک بگذارند تا هزینه کمتری پرداخت نمایند.

معمولا دانشگاه برای دانشجویان بین المللی خود فهرستی از گزینه های مناسب اجاره در نزدیکی دانشگاه فراهم می کند ، دقت کنید که اگر تصمیم گرفتید در منزل شخصی سکونت داشته باشید ، دیگر دانشگاه ها مسئول مسکن شما نیستند و اجاره بها باید به طور مرتب و از طریق بانک پرداخت شود که می تواند از 400 تا 1500 در ماه متغیر باشد.

هنگام امضای قرارداد با صاحبخانه دانشجویان باید نسبت به شرایط اجاره نامه بسیار دقت و توجه داشته و قبل از امضای اسناد فضا را برای تعمیرات مورد نیاز مورد بررسی قرار دهند ، توصیه می شود گزینه های آنلاین را نیز در حالی که در کشور خودتان هستید تنظیم کنید ، در فصل شروع تحصیل ، محل های اقامت دانشجویی از جمله خوابگاه های دانشجویی کانادا و آپارتمان های خصوصی در کانادا کم هستند.

اجاره مسکن در کانادا

اقامت Homestay در کانادا

اقامت Homestay در کانادا یا اقامت در یک خانه کانادایی به همراه یک خانواده یک راه عالی برای پیوستن به جامعه این کشور است ، سالانه چندین خانواده کانادایی توسط دانشگاه ها برای پذیرش دانشجویان بین المللی در خانه هایشان قرارداد می نویسند.

اگر عدم یادگیری زبان انگلیسی یا فرانسوی شما را می رنجاند ، ماندن در کنار یک خانواده کانادایی مطمئنا این مشکل را از بین می برد ، خانه ها نیز محیط های خانگی و دوستانه هستند که میزبان دانشجویان جوان می باشند.

موقعیت خانه ها ترجیحا نزدیک به دانشگاه و خانواده ها و شیوه زندگی آنها به بهترین نحو مطابق با شرایط دانشجویان است ، میانگین هزینه برای اقامت در خانه ۴۰۰ تا ۸۰۰ دلار در هر ماه و با توجه به محل خانه متفاوت است ، احتمال دارد که پیش از ۲۰۰ دلار هزینه شود.

این گزینه می تواند برای دانش اموزانی که والدین همراه آنها نیست مناسب باشد . بر روی عنوان تحصیل در مدارس کانادا ما کلیک کنید تا دقیق ترین اطلاعات در این زمینه را دریافت کنید .

سوالات پر تکرار خوابگاه های دانشجویی کانادا

حدود قیمت ها نیز متغیر است و از قیمت های کم ۴۵ تا ۷۵ دلار کانادا بابت هر شب تا قیمت ۲۵۰ دلار برای سالن های لوکس ( پنج ستاره ) و بالاتر وجود دارد.

اقامت Homestay در کانادا یا اقامت در یک خانه کانادایی به همراه یک خانواده یک راه عالی برای پیوستن به جامعه این کشور است ، سالانه چندین خانواده کانادایی توسط دانشگاه ها برای پذیرش دانشجویان بین المللی در خانه هایشان قرارداد می نویسند.

از لحاظ جنسیتی قطعا دانشجویان در خوابگاه های دانشجویی از هم جدا می شوند به عنوان مثال خوابگاه ها به صورت بلوک هایی هستند که اتاق هایشان فقط برای دخترها یا فقط برای پسران در نظر گرفته شده است.

 اقامتگاه های کلیساها ارزان ، منظم و راحت بوده و تحت قوانین سختگیرانه اداره می شوند ، علاوه بر شرایط زندگی عالی ، اقامتگاه های کلیسا در کانادا اغلب شامل استخرها و مراکز تناسب اندام بوده و میانگین هزینه یک اتاق حدود 24 تا ۴۵ دلار کانادا در هر شب می باشد.

بهترین گزینه برای اقامت موقت شما با بودجه کمتر hostel در شهر های بزرگ هستند که مانند برخی از خوابگاه ها خدمات اساسی را ارائه می دهند ، اتاق ها تمیز اما به ندرت خصوصی است ، زیرا بسیاری از آنها چندین تخت ، توالت ، حمام و آشپزخانه مشترک دارند.

خوابگاه های دانشجویی کانادا با توجه به شرایط فردی می تواند گزینه ای ایده آل و یا نامناسب برای هر دانشجو باشد ، از این رو با کارشناسان موسسه مهاجرتی رجبی در دفاتر تهران و شیراز تماس حاصل نمایید تا بهترین محل را برای اقامت خود بیابید ، همچنین توصیه می کنیم مقاله مهاجرت به کانادا را حتما با دقت مطالعه کنید و راه های قانونی ورود و اقامت دائمی به این کشور را بیشتر بشناسید.

چنانچه می خواهید شرایط خوابگاه های دانشجویی در کشور های مختلف را با هم مقایسه کنید ، مقالات زیر را مرور کنید.

در انتها تجربه یکی از کلاینت ها برای ویزای تحصیلی کانادا را مشاهده کرده و برای دیدن باقی فیلم ها به بخش "ما تا حالا چیکار کردیم؟" بروید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rate this post

یک تخفیف ویژه داریم! 
به مناسبت سال جدید میلادی!

تا آخر دی، می‌تونی با 30درصد تخفیف ، مشاوره تخصصی بگیری و 
با 10 الی 30 درصد تخفیف، قرارداد ببندی!

برای هماهنگی با شماره‌های زیر تماس بگیر:
021-91002525
071-91002525

منو
خانه