بیمه دانشجویی در کانادا

بیمه دانشجویی در کانادا یکی از ویژگی های مهم تحصیل در دانشگاه های کانادا ، برای دانشجویان بین المللی محصل در دانشگاه ها و موسسات آموزشی عالی این کشور به شمار می رود ، البته تنها تعدادی از استان های این کشور به صورت رایگان یا با دریافت حق بیمه به دانشجویان بین المللی بیمه ارائه می دهند و در سایر موارد دانشجویان بین المللی مجبورند بیمه خصوصی خریداری کنند که اغلب از طریق دانشگاه محل تحصیل فرد انجام می شود.

در این مقاله از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) با ما باشید تا بیمه دانشجویی در کانادا را با هم بررسی کنیم.

در کنار این محتوا ، پیشنهاد می کنیم مقاله تحصیل در کانادا را نیز بخوانید تا با چگونگی اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور بخوبی آشا شوید.

همه دانشجویان بین المللی در کانادا موظف به داشتن بیمه درمانی هستند اما میزان و مدت زمان پوشش پزشکی موجود با توجه به مدت زمان اقامت برای دانشجویان بین المللی از استان به استان متفاوت است ، اگر دانشجو کمتر از ۶ ماه در این کشور اقامت داشته باشد بیمه دانشجویی ارائه شده برای او تنها خدمات اورژانسی را پوشش و اگر مدت اقامت بیش از ۶ ماه طول بکشد بیمه بهداشتی کامل را دریافت می خواهید کرد.

دانشجویانی که قصد مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل را دارند ، باید در دسترس بودن بیمه در استان مورد نظر خود را بررسی و سپس اقدام کنند ، اغلب موسسات آموزش عالی در استان هایی که پوشش بهداشتی را برای دانشجویان بین المللی ارائه نمی دهند دانشجویان بین المللی را مجبور به شرکت در برنامه های بهداشتی اجباری می کنند ، در حالی که برخی از موسسات می توانند برنامه های پوشش های اختیاری را ارائه دهند ، جزئیات این طرح را از کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی بپرسید.

فهرست مطالب
بیمه دانشجویی کانادا

در این بخش ، روناک ، از همکاران ما در موسسه رجبی ، موارد مهم این مقاله را به صورت مختصر و مفید برای شما بازگو می کند تا اگر وقت کمی برای مرور این محتوا دارید ، نکات کلیدی را از دست ندهید ، ضمناً پادکست زیر را هم می توانید گوش داده و یا دانلود کنید تا در فرصتی مناسب از آن بهره ببرید ؛ مدت زمان ویدئو و پادکست ، تنها دو و نیم دقیقه است.

پادکست بیمه دانشجویی در کانادا

نمایش ویدیو درباره بیمه دانشجویی در کانادا

شماره بیمه اجتماعی (SIN ) کانادا

شماره بیمه اجتماعی ( SIN) کانادا یک عدد ۹ رقمی است که فرد برای کار در کانادا و دسترسی به برنامه های دولتی ، مزایای زندگی و همچنین برای تأیید مالیات به آن نیاز دارد ، افرادی که قصد اخذ ویزای کار کانادا را دارند باید برای دریافت SIN درخواست دهند و اشتغال در محوطه دانشگاهی که دانشجو در آن در حال تحصیل به صورت تمام وقت است یا خارج از دانشگاه تایید شود.

در این مورد می توانید با مشاوران ما در تماس بوده و اطلاعات خود را افزایش دهید.

خدمات بیمه به دانشجویان در آلبرتا کانادا

استان آلبرتا یکی از استان های کانادا است که بیمه دانشجویی در کانادا را پوشش می دهد ، از الزامات اساسی برای بهره مندی از بیمه دانشجویی این استان می توان به مجوز تحصیل و اقامت حداقل یک ساله در استان آلبرتا اشاره کرد.

دارندگان مجوز تحصیل برای سه ماه و کمتر از یک سال می توانند در صورت اثبات قصد اقامت خود در این استان برای حداقل یک سال از خدمات بیمه به دانشجویان در آلبرتا کانادا بهره مند شوند.

شماره بیمه اجتماعی (SIN ) کانادا
منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

آیا بیمه دانشجویی کانادا برای خانواده دانشجو هم اعمال می شود؟ با ما در تماس باشید.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

بیمه دانشجویی در استان بریتیش کلمبیا

دانشجویان بین المللی محصل در دانشگاه های استان بریتیش کلمبیا می توانند با مجوز تحصیل حداقل ۶ ماه از بیمه دانشجویی در استان بریتیش کلمبیا بهره مند شوند ، پوشش این بیمه بعد از سه ماه نخست به دانشجو تعلق گرفته و دانشجویان بین المللی باید بلافاصله بعد از ورود به این استان برای اخذ بیمه دانشجویی اقدام کنند.

بیمه دانشجویی در استان منیتوبا

این استان نیز مانند دو استان قبلی به دانشجویان بین المللی بیمه دانشجویی اختصاص می دهد که از الزامات دریافت این بیمه دانشجویی در استان منیتوبا و اقامت در این استان حداقل برای شش ماه می باشد. دقت داشته باشید که شرایط بیمه برای دانش آموزان متفاوت بوده و سیستم مدارس به نحوی دیگر دانش آموزان را پوشش می دهند که در عنوان تحصیل در مدارس کانادا می تواند آن را بیابید.

بیمه دانشجویی در استان نیوبرانزویک

بیمه دانشجویی در استان نیوبرانزویک

بیمه دانشجویی در استان نیوبرانزویک برای دانشجویان بین المللی این امکان را فراهم می کند که با حداقل سه ماه اقامت در این استان بتوانند از خدمات بیمه دانشجویی در کانادا بهره مند شوند ، البته دانشجویان بین المللی باید گواهی ثبت نام در یکی از موسسات آموزش عالی این استان ، مجوز تحصیل معتبر و تاریخ ورود خود به استان نیوبرانزویک را ارائه دهند.

بیمه دانشجویی در استان انتاریو

و اما بیمه دانشجویی در استان انتاریو ، این استان به دانشجویان بین المللی محصل در موسسات آموزش عالی خود بیمه اعطا نمی کند ، اغلب دانشگاه های استان انتاریو در طرح بیمه سلامت دانشگاهی مشارکت دارند و دانشجویان بین المللی در موسسات شرکت کننده باید در این طرح ثبت نام نمایند ، مگر این که معاف شوند.

مشاوران ما در موسسه مهاجرتی رجبی در کنار شما هستند تا برترین انتخاب را در زمینه بیمه دانشجویی در کانادا داشته باشید.

بیمه دانشجویی در استان نوا اسکوشیا

این استان به دانشجویان محصل در دانشگاه و موسسات آموزشی خود در صورت دارا بودن مجوز تحصیل ۱۲ ماهه بیمه دانشجویی ارائه می دهد و دانشجو می تواند برای استفاده از پوشش بیمه ای خود در اولین روز از سیزدهمین ماه اقامت خود بعد از تاریخ ورود به این استان اقدام نماید.

از اصلی ترین شرایط بیمه دانشجویی در استان نوا اسکوشیا این است که فرد دانشجو نباید برای بیش از ۳۱ روز متوالی خارج از استان باشد ، دانشجویی که در ماه جولای وارد این استان می شود نمی تواند تا آگوست سال بعد درخواست بیمه دهد و همچنین برای پوشش مداوم خدمات بیمه دانشجویی در کانادا یک کپی از مجوز تحصیل هر ساله ارائه و سالانه یک اعلامیه امضا شود.

بیمه دانشجویی در جزیره پرینس ادوارد آیلند

بیمه دانشجویی در جزیره پرینس ادوارد آیلند به صورت مشخص وجود نداشته و این استان برای دانشجویان بین المللی بیمه تدارک ندیده و دانشجویان بین المللی باید بیمه خصوصی دریافت کنند ، موسسات و دانشگاه های فعال در این استان اغلب طرح های پوششی خود را دارا هستند که ممکن است اختیاری یا اجباری باشد و ارتباطی با خدمات بیمه به دانشجویان در کانادا در سطح دولتی نداشته باشد.

در زیر برخی از برترین دانشگاه های کانادا را به شما عزیزان معرفی می کنیم.

Insurance

بیمه دانشجویی در استان کبک

بیمه دانشجویی در استان کبک برای دانشجویان بین المللی ارائه نمی شود مگر اینکه دانشجو شهروند یکی از کشورهایی نظیر بلژیک ، دانمارک ، فرانسه ، فنلاند و یا دارای کمک هزینه بیمه دانشجویی در این استان باشد ، البته بورسیه تحصیلی در کانادا نیز قابل قبول برای پوشش بخشی از بیمه دانشجویی در کانادا می باشد.

بیمه دانشجویی در استان کبک

بیمه دانشجویی استان ساسکچوان

این استان به دانشجویان بین المللی در دانشگاه های خود بیمه دانشجویی اعطا می کند البته به این شرط که دانشجو گواهی ثبت نام تمام وقت در یکی از موسسات آموزش عالی این کشور را ارائه دهد . 

بیمه دانشجویی در استان نیوفاندلند و لابرادور

استان نیوفاندلند و لابرادور نیز برای دانشجویان بین المللی محصل در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی خود در صورت دارا بودن مجوز تحصیل حداقل ۱۲ ماه بیمه دانشجویی اختصاص می دهد ، بیمه دانشجویی در قلمرو های شمال غرب نیز با وجود مجوز تحصیل یک ساله به دانشجویان بین المللی ارائه خواهد شد.

سوالات پر تکرار بیمه دانشجویی در کانادا

اگر دانشجو کمتر از ۶ ماه در این کشور اقامت داشته باشد بیمه دانشجویی ارائه شده برای او تنها خدمات اورژانسی را پوشش و اگر مدت اقامت بیش از ۶ ماه طول بکشد بیمه بهداشتی کامل را دریافت می خواهید کرد.

شماره بیمه اجتماعی ( SIN) کانادا یک عدد ۹ رقمی است که فرد برای کار در کانادا و دسترسی به برنامه های دولتی ، مزایای زندگی و همچنین برای تأیید مالیات به آن نیاز دارد ، افرادی که قصد اخذ ویزای کار کانادا را دارند باید برای دریافت SIN درخواست دهند و اشتغال در محوطه دانشگاهی که دانشجو در آن در حال تحصیل به صورت تمام وقت است یا خارج از دانشگاه تایید شود.

دارندگان مجوز تحصیل برای سه ماه و کمتر از یک سال می توانند در صورت اثبات قصد اقامت خود در این استان برای حداقل یک سال از خدمات بیمه دانشجویی در کانادا در این استان بهره مند شوند.

دانشجویان بین المللی محصل در دانشگاه های استان بریتیش کلمبیا می توانند با مجوز تحصیل حداقل ۶ ماه از بیمه دانشجویی در استان بریتیش کلمبیا بهره مند شوند ، پوشش این بیمه بعد از سه ماه نخست به دانشجو تعلق گرفته و دانشجویان بین المللی باید بلافاصله بعد از ورود به این استان برای اخذ بیمه دانشجویی اقدام کنند.

این استان به دانشجویان بین المللی محصل در موسسات آموزش عالی خود بیمه اعطا نمی کند ، اغلب دانشگاه های استان انتاریو در طرح بیمه سلامت دانشگاهی مشارکت دارند و دانشجویان بین المللی در موسسات شرکت کننده باید در این طرح ثبت نام نمایند ، مگر این که معاف شوند.

بیمه دانشجویی در کانادا را در چند استان این کشور بررسی نمودیم و چنانچه به دنبال پذیرش در دانشگاه های این کشور هستید ، خوب است که ضمن بررسی مقصدهای تحصیلی از سایر شرایط مانند بیمه درمانی نیز مطلع شوید ، کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به شما کمک خواهند کرد تا بهترین شرایط تحصیل در این کشور را برای خود فراهم سازید  ،با ما از طریق مشاوران دفاتر تهران و شیراز در ارتباط باشید ، همچنین مقاله مهاجرت به کانادا را بخوانید و با تمام راه های امن و آسان مهاجرت به این کشور آشنا شوید.

در زیر تجربه مادر و فرزند برای مهاجرت به کانادا را میبینید ، به بخش " ما تا حالا چیکار کردیم " بروید و با تجربیات سایر افراد آشنا شوید.

5/5 - (22 امتیاز)