کار دانشجویی در کانادا

کار دانشجویی در کانادا را می توان یکی از هوشمندانه ترین قدم ها جهت رسیدن به اقامت این کشور دانست ، کار دانشجویی در کانادا تنها یکی از مزیت های تحصیل در این کشور است که دانشجویان به آن دست خواهند یافت ، چنانچه به دنبال اطلاع از تمامی مزایای تحصیل در کشور کانادا هستید از کارشناسان موسسه مهاجرتی رجبی مشاوره رایگان دریافت کنید.

اگرچه تمکن مالی از الزامات پذیرش دانشگاه و اخذ ویزای کانادا است اما دانشجویان بین المللی محصل در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کانادا می توانند با اشتغال در یکی از مشاغل به صورت پاره وقت بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور را تامین کرده و تجربه کاری خود را برای آینده ای بهتر در این کشور افزایش دهند.

یک دانشجوی بین المللی گزینه های کاری مختلفی در کانادا پیش روی خود دارد که برخی از آنها نیاز به درخواست مجوز و شماره بیمه اجتماعی ( SIN ) دارند ، اجازه کار پاره وقت دانشجویی در کانادا به طرق مختلفی برای دانشجویان و همسر آن ها امکان پذیر است که در ادامه به آن ها می پردازیم ، در همین زمینه مقاله تحصیل در کانادا را بخوانید تابا شرایط و هزینه های تحصیل در این کشور بخوبی آشنا شوید.چگونگی تحصیل در کانادا حتی با معدل پایین  آشنا شوید.

فهرست مطالب
کار دانشجویی در کانادا

در ویدئو و پادکستی که در اینجا به شما تقدیم می کنیم ، همکار ما روناک به بررسی کار دانشجویی در کانادا پرداخته و در واقع مهمترین مطالب این مقاله را برای شما بازگو می کند تا اکر وقت بریا مطالعه کامل این مطلب ندارید مهمترین موضوعات را از دست ندهید. مدت زمان این ویدئو دو و نیم دقیقه است.

پادکست کار دانشجویی در کانادا

نمایش ویدیو درباره کار دانشجویی در کانادا
منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

شاید ندانید بهترین و پردرآمد ترین کار دانشجویی در کانادا چیست ! مشاوران ما شما را راهنمایی می کنند.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

کار کردن خارج از پردیس دانشگاه در کانادا

کار کردن خارج از پردیس دانشگاه در کانادا کاری است که می تواند در هر مکانی خارج از محدوده دانشگاه محل تحصیل دانشجو انجام شود که می تواند شامل خدمات مشتری ، خدمات کپی ، تدریس خصوصی ، پرستاری کودک ، صندوق دار فروشگاه ها ، کار در هتل و رستوران ها و غیره باشد.

افرادی که دارای مجوز کاردانشجویی در کانادا هستند:

  • دانشجویانی که به صورت تمام وقت در موسسات آموزش عالی کانادا در حال تحصیل هستند و از طرف دانشگاه یا موسسه آموزش عالی محل تحصیل خود صلاحیت کار خارج از محوطه دانشگاه را دارند.
  • افرادی که در حال تحصیل در برنامه های آموزشی آکادمیک و حرفه ای با حداقل اعتبار شش ماهه بوده و در نهایت به اخذ مدرک دیپلم یا مجوز ختم می شود.
  • افرادی که دارای شماره بیمه اجتماعی باشند.
کار کردن خارج از پردیس دانشگاه در کانادا

مجوز کار خارج از دانشگاه به دانشجو اجازه می دهد تا ۲۰ ساعت در هر هفته در طول ترم های تحصیلی و به صورت تمام وقت در هنگام تعطیلات بین زمستانی و تابستانی بین دو ترم مشغول به کار شوند ، اجازه کار دانشجویی در کانادا تنها به دانشجویان بین المللی که به صورت تمام وقت در موسسات آموزش عالی این کشور در حال تحصیل هستند تعلق می گیرد.

تجربه کاری می تواند به فرد در آماده سازی برای شغل آینده خود کمک کند و موجب برخورد و آشنایی با محل کار و شرایط کار در کانادا شود ، علاوه براین دانشجویان می توانند از این راه منبعی برای کسب درآمد خود ایجاد کرده و بخشی از هزینه های تحصیل در دانشگاه های کانادا را تامین و با جامعه محلی ارتباط نزدیکی بر قرار کنند . دقت داشته باشید که اجازه کار در زمان دانشجویی برای افراد امکان پذیر می شود و در طول تحصیل در مدارس و دانش آموزی اجازه کار نخواهد داشت . بر روی عنوان تحصیل در مدارس کانادا کلیک کنید تا با مراحل قبل از ورود به دانشگاه نیز به خوبی آشنا شوید.

فرصت های اشتغال درون دانشگاه​

In-university employment opportunities

فرصت های اشتغال درون دانشگاه

فرصت های اشتغال درون دانشگاه به عنوان کار در دانشگاه و یا در امکانات متعلق به بخش اداری و یا بخش های وابسته به UBC می باشد ، به عنوان مثال کارفرمای شما ممکن است دانشگاه ، یک سازمان دانشجویی یا یک پیمانکار خصوصی در محدوده دانشگاه باشد.
همچنین برای دانشجویان برخی از رشته ها مانند افرادی که به پذیرش تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا می رسند ، می تواند اشتغال در بیمارستان های آموزشی ، کلینیک ها و موسسات تحقیقاتی در خارج از محوطه دانشگاه باشد که در عین حال بخشی و یا وابسته به دانشگاه تلقی می شوند.

تمامی دانشجویان بین المللی که دارای مجوز تحصیل هستند و به صورت تمام وقت در دانشگاه های دولتی و غیر دولتی این کشور به تحصیل مشغولند ، شایسته کار دانشجویی در کانادا در محیط دانشگاه یا موسسه آموزش عالی محل تحصیل خود هستند که با تلاش می توانند به ان دست یابند ، کار در محیط دانشگاه نیاز به دریافت مجوز از هیچ سازمانی نداشته و قانونی تلقی می شود.

در ادامه شرایط کار دانشجویی در سایر کشورهای دنیا را بخوانید و با هم مقایسه کنید.

دوره انترنی کار در کانادا

برنامه مجوز دوره انترنی کار در کانادا برای دانشجویان بین المللی که قصد استخدام در یکی از بخش های ضروری تحصیلی خود در کانادا را دارند صادر می شود ، این دوره انترنی بخشی از دوره تحصیل در موسسات آموزش عالی کانادا به شمار می رود و می تواند تا ۵۰ درصد برنامه تحصیل دانشجو را تشکیل دهد.

به عنوان مثال در رشته های پزشکی و دندانپزشکی بخش قابل توجهی از برنامه دانشجویان طبق کسب تجربه در محیط واقعی برنامه ریزی شده است و دانشجویان موظف به سپری کردن آن هستند ، در برخی از دانشگاه ها دانشجویان بابت این دوره حقوق دریافت می کنند که به نوعی کسب درآمد به شمار می رود.

این نوع اجازه کار دانشجویی در کانادا برای رشته های مرتبط با پزشکی ، کشاورزی ، سلامت و بهداشت عمومی و غیره می باشد.

کوآپ در کانادا

از دیگر فرصت های کار دانشجویی در کانادا می توان به کوآپ اشاره کرد که با نوعی تضمین کاری همراه است ، در این شیوه دانشجو پس از سپری کردن دوره تحصیلی خود به بازار کار وارد می شود و با شرکت هایی که به نیروی کار نیاز دارند همکاری می کند.

با کوآپ در کانادا شما بابت هر ماه کار مبلغی را به عنوان کارآموزی پرداخت می کنید که بیشتر در رشته های فنی و حرفه ای کاربرد دارد ، این شیوه معمولا به عنوان یک دوره کلی با حداقل هزینه 12000 دلار بابت یک سال برگزار می شود ، شرکت در این دوره می تواند تضمین کاری به همراه داشته باشد و رسیدن به یک شغل مناسب را به شما تضمین دهد.

در صورتی که بتوانید در همان شرکت که کارآموزی خود را سپری نموده اید به کار مشغول شوید ، حقوق بسیار بالاتری را دریافت کرده و درآمد ماهیانه خواهید داشت ، شرکت و سازمان های ارائه دهنده دوره کوآپ می توانند هم به صورت خصوصی و هم دولتی وجود داشته باشند و شرایط مختلفی را برای جذب افراد متقاضی لحاظ نمایند.

کوآپ در کانادا

شاید بخواهید بدانید تحصیل رایگان در چه کشورهایی امکان پذیر است ، مقالات زیر را بخوانید.

سوالات پر تکرار کار دانشجویی در کانادا

از فرصت های کار دانشجویی در کانادا کوآپ است که با نوعی تضمین کاری همراه است ، در این شیوه دانشجو پس از سپری کردن دوره تحصیلی خود به بازار کار وارد می شود و با شرکت هایی که به نیروی کار نیاز دارند همکاری می کند.

برنامه مجوز کار انترنی در کانادا برای دانشجویان بین المللی که قصد استخدام در یکی از بخش های ضروری تحصیلی خود در کانادا را دارند صادر می شود ، این دوره انترنی بخشی از دوره تحصیل در موسسات آموزش عالی کانادا به شمار می رود و می تواند تا ۵۰ درصد برنامه تحصیل دانشجو را تشکیل دهد.

تمامی دانشجویان بین المللی که دارای مجوز تحصیل هستند و به صورت تمام وقت در دانشگاه های دولتی و غیر دولتی این کشور به تحصیل مشغولند ، شایسته کار دانشجویی در کانادا در محیط دانشگاه یا موسسه آموزش عالی محل تحصیل خود هستند که با تلاش می توانند به ان دست یابند ، کار در محیط دانشگاه نیاز به دریافت مجوز از هیچ سازمانی نداشته و قانونی تلقی می شود.

• دانشجویانی که به صورت تمام وقت در موسسات آموزش عالی کانادا در حال تحصیل هستند و از طرف دانشگاه یا موسسه آموزش عالی محل تحصیل خود صلاحیت کار خارج از محوطه دانشگاه را دارند.
• افرادی که در حال تحصیل در برنامه های آموزشی آکادمیک و حرفه ای با حداقل اعتبار شش ماهه بوده و در نهایت به اخذ مدرک دیپلم یا مجوز ختم می شود.
• افرادی که دارای شماره بیمه اجتماعی باشند.

مجوز کار خارج از دانشگاه به دانشجو اجازه می دهد تا ۲۰ ساعت در هر هفته در طول ترم های تحصیلی و به صورت تمام وقت در هنگام تعطیلات بین زمستانی و تابستانی بین دو ترم مشغول به کار شوند.

کار دانشجویی در کانادا از طلایی ترین فرصت هایی است که می تواند شما را به یک شهروند این کشور مبدل سازد ، از طریق مشاورین موسسه مهاجرتی رجبی علاوه بر دریافت ویزای تحصیلی این کشور از فرصت های موجود در بازار کار دانشجویی در کانادا نیز مطلع شوید ، همچنین می توانید با مشاوران ما در دفاتر تهران و شیراز موسسه همفکری کرده و بهترین راه حل های مهاجرتی را بیابید ، توصیه ما به شما مطالعه مقاله مهاجرت به کانادا است تا با روش های مهاجرت قانونی به این کشور از جمله سرمایه گذاری و ثبت شرکت ، آشنا شوید.

تجربه یکی از کلاینت های ما برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا را ببینید و برای دیدن فیلم های بیشتر به بخش "ما تا حالا چیکار کردیم؟" بروید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4.9/5 - (57 امتیاز)
منو
خانه