تحصیل در دانشگاه اتاوا Ottawa کانادا

تحصیل در دانشگاه اتاوا Ottawa کانادا که یکی از مراکز علمی معتبر در کشور کانادا است ، سالانه مورد استقبال افراد زیادی قرار می گیرد.

دانشگاه های کانادا که همواره در میان برترین های جهان جای گرفته اند با ارائه امکانات تحصیلی و زندگی مناسب نیز توانسته اند در میان دانشجویان محبوب و از اعتبار بالایی برخوردار شوند.

چنانچه شما عزیزان به دنبال تحصیل در دانشگاهی معتبر با شرایط ایده آل هستید ، پیشنهاد ما به شما تحصیل در کانادا  و دانشگاه های معتبر آن از جمله تحصیل در دانشگاه اتاوا Ottawa کانادا می باشد ، در این مقاله با شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) همراه باشید تا شرایط تحصیل در این دانشگاه را برایتان شرح دهیم. مقاله لینک شده را نیز بخوانید تا با هزینه های تحصیل در این کشور و بسیار جزئیات دیگر آشنا شوید.

نکته : در پایان مقاله می توانید سوالات و نظرات خود را در باکس دیدگاه درج کنید تا مشاوران ما پاسخگوی شما باشند.

همچنین شما میتوانید برای سنجش شرایط خود در زمینه های مهاجرتی فرم درخواست مشاوره را تکمیل نمایید.

فهرست مطالب
تحصیل در دانشگاه اتاوا Ottawa کانادا

معرفی دانشگاه اتاوا کانادا

دانشگاه اتاوا یک دانشگاه دولتی دو زبانه در انتاریو کانادا است که در بین ده دانشگاه برتر این کشور قرار گرفته و طبق برخی از رتبه بندی ها بزرگترین دانشگاه دو زبانه جهان نیز شناخته می شود.

این دانشگاه ابتدا در سال 1848 توسط اسقف کاتولیکی به نام جوزف برونو گایگ با نام کالج بیتاون تاسیس گردید که تنها علوم مقدماتی را در اختیار دانشجویان قرار می داد ، این کالج در سال 1852 با تغییر مکان و هم چنین تغییر نام شهر کالج اتاوا نام گرفت و سرانجام با افزودن رشته های تحصیلی متعدد در سال 1866 با دریافت منشور دانشگاهی توانست از کالج به دانشگاه تغییر یابد.

دانشگاه اتاوا دانشجویان خود را بدون هیچ گونه محدودیت و یا دسته بندی از اقصی نقاط دنیا پذیرفته و تمامی داوطلبان این فرصت را دارند که شانس خود را به صورت یکسان برای ورود به رشته دلخواهشان در این دانشگاه امتحان کنند.

دستور العمل دو زبانگی نیز از سال 1974 به برنامه دانشگاه افزوده شد و دانشجویان از آن تاریخ توانستند به زبان فرانسه و یا انگلیسی به تحصیل مشغول شوند.

سیستم تحصیل در دانشگاه اتاوا Ottawa کانادا کلیه مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا را در بیش از 450 رشته تحصیلی در اختیار علاقه مندان قرار می دهد و با ارائه بورسیه های متعدد دانشجویان ممتاز در اکثر رشته های تحصیلی را به سمت خود جذب می کند ، این دانشگاه از منظر تاثیرگذاری همواره در میان 70 دانشگاه برتر جهان قرار می گیرد که بسیار قابل توجه ست.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

تحصیل در برترین دانشگاه های کانادا رویا نیست ، با ما در تماس باشید.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

دانشکده های دانشگاه اتاوا کانادا

برای تحصیل در دانشگاه اتاوا Ottawa کانادا  موسسات تحقیقاتی ، مدارس و دانشکده های مختلفی در دسترس شما است که هر یک بخشی از آموزش دانشجویان را در حیطه ای مشخص به عهده دارند اما در این میان دانشکده ها مهم ترین نقش را ایفا نموده و دانشجویان را با توجه به رشته و هدف تحصیلی شان جدا می سازند.

در مجموع ده دانشکده در سه پردیس مختلف دانشگاه اتاوا وجود دارد که هر یک دانشجو را ملزم به ارائه درخواست به دانشکده مرتبط می سازد ، نام دانشکده های دانشگاه اتاوا کانادا به شرح زیر است:

 • دانشکده هنر
 • دانشکده آموزش
 • دانشکده مهندسی
 • دانشکده علوم بهداشت
 • دانشکده حقوق ( حقوق مدنی )
 • دانشکده حقوق ( حقوق عمومی )
 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده علوم
 • دانشکده مدیریت Telfer
 • دانشکده علوم اجتماعی

خوب است که با مراجعه به عنوان تحصیل در مدارس کانادا از اهمیت مقاطع دبیرستان جهت ورود به هر یک از دانشگاه های کانادا از جمله دانشگاه اوتاوا مطلع شوید.

زبان تحصیل در دانشگاه اتاوا کانادا

زبان تحصیل در دانشگاه اتاوا کانادا چیست؟ همانگونه که تاکنون متوجه شدید دانشگاه اتاوا یک دانشگاه دو زبانه است که دانشجویان می توانند یکی از دو زبان فرانسه و یا انگلیسی را برای تحصیل انتخاب کنند اما انتخاب هر یک از این زبان ها برای تحصیل الزامات خاصی را نیز از سوی دانشگاه می طلبد که باید ا فراهم آوردن آنها به پذیرش برسید.

دانشجویانی که تحصیل در دانشگاه اتاوا Ottawa کانادا به زبان انگلیسی را انتخاب می کنند در صورتی که تحصیل دوره قبل خود را به زبانی دیگر پشت سر گذاشته اند و یا در کشوری غیر انگلیسی زبان سکونت داشته اند باید مدرک یکی از آزمون های زیر را ارائه دهند:

 • تافل : با حداقل نمره 86 و کتبی 580
 • آیلتس : با حداقل نمره 6،5 در هر مهارت
 • PTE : با حداقل نمره 60
 • CAEL : با حداقل نمره 70
 • Can Test : با حداقل نمره 4،5 در هر بخش

چناچه تعدادی واحد درسی را در سال آخر تحصیل خود به زبان انگلیسی پشت سر گذاشته باشید می توانید با درخواست به دانشگاه شرایط موردنیاز جهت تحصیل خود را تغییر دهید اما در این میان دانشجویانی نیز هستند که می خواهند به زبان فرانسوی تحصیل کنند.

در این صورت دانشجویان باید یکی از مدارک زبان فرانسه DELF ، TEF و یا TCF را در سطح B2 به دانشگاه ارائه کنند ، مدرک DALF نیز در سطح C1 یا C2 در برخی از رشته و مقاطع مورد پذیرش دانشگاه است.

زبان تحصیل در دانشگاه اتاوا کانادا

پذیرش در دانشگاه اتاوا کانادا

پذیرش در دانشگاه اتاوا کانادا مراحل مختلفی را شامل می شود که برای دانشجویان بین المللی و بومی متفاوت است ، علاوه بر ارائه مدرک زبان از دیگر شرایط مهم جهت پذیرش در این دانشگاه داشتن معدل بالا بسیار موثر است.

شما به عنوان یک علاقه مند تحصیل در این دانشگاه باید بتوانید رزومه تحصیلی خود را به بهترین شکل ممکن ارائه دهید تا شانس خود را افزایش دهید.

به عنوان مثال دانشجویان متقاضی دوره کارشناسی ارشد و دکترا با ارائه توصیه نامه از اساتید قبلی خود و داشتن انگیزه نامه که نشان از هدف تحصیل در این دانشگاه دارد ، می تواند بسیار موثر واقع شود.

جزئیات دقیق در هر رشته و مقطع متفاوت است و شما باد با مراجعه به سایت دانشگاه و یا مشاورین مهاجرت دقیق ترین اطلاعات را به دست آوردید ، همچنین درنظر داشته باشید که درخواست پذیرش به دانشگاه دارای هزینه ای در حدود 110 دلار است که باید پرداخت گردد.

تحصیل دکترا در دانشگاه اتاوا

تحصیل دکترا در دانشگاه اتاوا

تحصیل دکترا در دانشگاه اتاوا به عنوان عالی ترین درجه تحصیل با مزایا و امکانات قابل توجهی از سوی دانشگاه همراه است ، تحصیل دکترا در دانشگاه اتاوا از طریق تایید یک استاد در دانشکده مرتبط با رشته تحصیلی تان صورت می پذیرد.

چنانچه تمایل به پذیرش در این دوره دارید باید رزومه تحصیلی تان را به همراه یک موضوع تحقیاتی جدید برای یک استاد ارسال نموده و او را متقاعد به پذیرش خود نمایید.

دانشگاه اتاوا هر ساله بودجه قابل توجهی را صرف حمایت از دانشجویان دوره دکترا می نماید و دانشجویانی که بتوانند در این مقطع به پذیرش برسند نیاز به پرداخت هیچ گونه شهریه دانشگاهی نداشته و با دریافت مبلغی به صورت ماهیانه از سوی دانشگاه قادر به تامین تمامی هزینه های خود خواهند بود.

با قبولی دکترا در دانشگاه اتاوا خیالی آسوده از یافتن شغل خواهید داشت و می توانید با فرصت هایی که پیش روی تان قرار می گیرد به آینده شغلی ایده آلی دست یابید ، جهت موفقیت در پذیرش مهارت بالای زبان به همراه معدل خوب را فراموش نکنید.

تحصیل مهندسی در دانشگاه اتاوا

دانشکده مهندسی دانشگاه اتاوا رشته های تحصیلی از جمله مهندسی زیست پزشکی ، مهندسی شیمی ، مهندسی کامپیوتر ، مهندسی الکتریک ، مهندسی مکانیک ، مهندسی عمران ، مهندسی نرم افزار و غیره را در تمامی مقاطع در اختیار دانشجویان بین المللی قرار می دهد که درخواست های پذیرش در دوره کارشناسی ارشد بسیار بالا می باشد.

دانشجویانی که به دنبال تحصیل در دانشگاه اتاوا Ottawa کانادا در مقطع کارشناسی هستند باید ابتدا چند واحد علوم پایه را پشت سر گذاشته و سپس به دانشگاه وارد شوند ، رشته های مهندسی در دانشگاه اتاوا بیشتر شامل پروژه های تحقیقاتی بوده و دانشجویان در طول تحصیل متناسب با رشته انتخابی شان به صورت مدام با واحدهای عملی سر و کار خواهند داشت.

جهت رسیدن به پذیرش در دوره تحصیلات تکمیلی و تحصیل مهندسی در دانشگاه اتاوا نیز خوب است که یک پروژه تحقیقاتی را ارائه دهند ، مجموع ساعاتی که دانشجویان رشته مهندسی در دوره کارشناسی سر کلاس سپری می کنند 500 ساعت به صورت تمام وقت بوده و در صورت انتخاب تحصیلات پاره وقت این ساعات افزایش می یابد.

با برخی رشته های پر طرفدار در دانشگاه های کانادا آشنا شوید.

تحصیل حقوق در دانشگاه اتاوا

دانشکده حقوق دانشگاه اتاوا یکی از بزرگترین مراکز تحصیل رشته حقوق در کانادا است که در برخی از رتبه بندی ها در جایگاه اول رشته حقوق جای می گیرد. وجود دو رشته حقوق عمومی و حقوق مدنی این نوید را به دانشجویان می دهد که می توانند پس از اتمام تحصیل خود در سیستم حقوقی دو گانه به کار مشغول شوند. در دوره سه ساله حقوق عمومی تحصیل به هر دو زبان انگلیسی و فرانسوی وجود داشته و در نهایت مدرک لیسانس را به دانشجویان اعطا می کند.

تحصیل حقوق در دانشگاه اتاوا برای دانشجویان با تنوع زیادی همراه است که آنها را برای کار در حوزه های همچون وکالت ، فعالیت های دولتی ، خدمات بین المللی و غیره آماده می سازد.

این دانشگاه که از پیشتازان حقوق بین الملل در جهان نیز می باشد این فرصت را به دانشجویان بین المللی می دهد تا بتوانند از سیاست ها ، معاملات و فرآیند های حقوقی در جهان و کشورهای مختلف مطلع شوند. هیئت علمی این دو دانشکده به همراه اساتید مجرب محیط فکری قدرتمندی را برای دانشجویان فراهم نموده و بسیاری از مقالات منتشر شده در این دانشگاه توسط دانشجویان رشته حقوق در سطح جهان مشهور شده اند.

با توجه به شهرت تحصیل در دانشگاه اتاوا Ottawa کانادا در رشته حقوق در نظر داشته باشید که درخواست های ارسالی به هر دو دانشکده بالا بوده و بهتر است که شما روند پذیرش خود را با آگاهی کامل و همراهی یک مشاور و متخصص در این زمینه طی نمایید.

تحصیل پزشکی در دانشگاه اتاوا

تحصیل پزشکی در دانشگاه اتاوا

دانشکده پزشکی دانشگاه اتاوا اعلام نموده که اساس تحصیل پزشکی در دانشگاه اتاوا بر مبنای آموزش و انجام تحقیقات بوده و دانشجویان از طریق دانش پزشکی که فرا می گیرند نه تنها در ارتقاسطح بهداشت و سلامت جامعه کوشیده بلکه در درمان و پیشگیری از بیماری ها نیز نقش موثری را ایفا می کنند.

با تلاش های فراوان تحصیل در دانشگاه اتاوا Ottawa کانادا هم اکنون بسیار محبوب است است دانشگاه به عنوان یک پیشرو و رهبر جهانی در علوم پزشکی شناخته می شود و سالانه پزشکان و متخصصان حاذق زیادی را به جامعه تحویل می دهد.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا در این دانشگاه با سایر سیستم های آموزش پزشکی در جهان تفاوت داشته و دانشجویان باید ابتدا یک دوره کارشناسی را در علوم پایه مرتبط با رشته رشته پزشکی پشت سر گذاشته و سپس با قبولی در یک آزمون تحصیل در رشته پزشکی را آغاز نمایند. جزئیات را در مقاله لینک شده بخوانید.

رشته پزشکی نیز مانند اکثر رشته های این دانشگاه به هر دو زبان فرانسه و انگلیسی ارائه می شود که برای رسیدن به پذیرش باید نمره و تسلط خوبی به زبان انتخابی تان داشته باشید ، پس از ورود به رشته پزشکی در حدود چهار سال به تحصیل مشغول خواهید شد که شامل دو سال تحصیل پیش بالینی و 2 سال آموزش بالینی است.

تحصیل پرستاری در دانشگاه اتاوا

تحصیل پرستاری در دانشگاه اتاوا در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد برگزار می شود و دانشجویان پس از فارغ التحصیلی دارای مجوز ملی این کشور هستند تا بتوانند در کلیه مراکز درمانی کانادا و یا سایر کشورهای جهان به کار بپردازند ، جهت پذیرش در رشته پرستاری دانشگاه اتاوا باید نمرات خوبی در دروس زیست ، شیمی و ریاضیات کسب کرده باشید.

دانش آموزانی که دارای معیارهای لازم دانشگاه جهت ورود به رشته پرستاری نیستند می توانند با گذراندن دوره پیش نیاز به مهارت کافی دست یابند ، دقت داشته باشید که دوره کارشناسی پرستاری در حدود چهار سال تحصیلی زمان برده و برای ورود به مقطع بعد دانشجویانی که مدرک کارشناسی خود را از دانشگاهی دیگر دریافت کرده اند باید تطبیق های لازم را انجام دهند.

در صورتی که تمایل به کار پس از تحصیل در دانشگاه اتاوا Ottawa کانادا دارید باید پروانه پرستاری را از طریق پشت سر گذاشتن یک آزمون کسب نمایید ، دانشگاه اتاوا دانشجویان رشته پرستاری را همچون دانشجویان علوم پزشکی مهم دانسته و تمامی شرایط لازم از جمله کار در مراکز درمانی را در اختیارشان قرار می دهند.

با 4 دانشگاه معتبر کانادا از طریق مقالات زیر آشنا شوید.

شهریه رشته های مختلف دانشگاه اتاوا

شهریه رشته های محتلف دانشگاه اتاوا Ottawa کانادا با توجه به ملیت دانشجو متفاوت بوده و دانشجویان بین المللی شهریه بیشتری نسبت به دانشجویان بومی پرداخت می کنند.

از دیگر عوامل تاثیر گذار در میزان شهریه رشته و مقطع تحصیلی انتخابی ست ، به عنوان مثال رشته پزشکی و مهندسی از میزان شهریه بالایی برخوردار هستند و یا دانشجویان مقطع دکترا این فرصت را دارند که بدون پرداخت هیچ گونه شهریه ای از بهترین امکانات تحصیلی بهره مند شوند.

البته توجه داشته باشید که شهریه بخش اجباری تحصیل در دانشگاه اتاوا Ottawa کانادا است و کمک هزینه و معافیت از پرداخت شهریه برای دانشجویان محصل به زبان فرانسه بیشتر امکان پذیر است ، دانشجویان که باید دو ترم تحصیلی را در هر سال پشت سر بگذارند در دوره کارشناسی شهریه ای بین 10000 تا 30000 دلار را پرداخت می کنند.

در دوره تحصیلات تکمیلی نیز شهریه تحصیل می تواند از 15000 تا 22000 دلار متغیر باشد که اغلب دانشجویان بین المللی تلاش می کنند تا با ارائه رزومه تحصیلی خوب به بورسیه و یا کمک هزینه تحصیلی رسیده و از پرداخت شهریه معاف شوند.

بورسیه های تحصیلی در دانشگاه اتاوا

بورسیه های تحصیلی در دانشگاه اتاوا

هر دانشکده اوتاوا بورسیه جداگانه ای را به دانشجویان بین المللی اختصاص داده و مبلغی که سالانه به دانشجو تعلق می گیرد متعیر است ، این سرویس حمایتی موجب گشته تا دانشجویان برای رسیدن به رویاهای خود بیشتر تلاش نموده و علاوه بر کمک های مالی از حمایت های ابزاری و اطلاعاتی نیز بهره مند شوند.

بورس تحصیلی می تواند تمامی مقاطع را شامل شده و حتی در دوره کارشناسی دانشجویانی که نمره خوب در کارنامه دیپلم خود دارند از همان ترم نخست تحصیل خود را با حمایت دانشگاه آغاز کنند.

در میان بورسیه های تحصیل در دانشگاه اتاوا Ottawa کانادا  بورسیه رئیس جمهور بسیار مشهور است که ارزشی بیش از 7500 دلار در سال داشته و دانشجوی دوره کارشناسی را مورد حمایت قرار می دهد.

در دوره تحصیلات تکمیلی نیز سقف بورسیه های تحصیلی در دانشگاه اتاوا می تواند تا 18000 دلار از سوی دانشگاه برسد که به رشته دانشجو بسیار وابسته است ، معمولا درخواست بورسیه از سوی دانشگاه نیاز به پر نمودن هیچ گونه فرم خاصی نداشته و دانشجویانی که پرونده تحصیل شان به حد نمره لازم برسد به صورت خودکار در فهرست حمایت بورسیه تحصیلی قرار می گیرند.

جدول بورسیه های دانشگاه اوتاوا به همراه پوشش دهی آنها

موقعیت مکانی دانشگاه اتاوا

موقعیت مکانی دانشگاه اتاوا در شهر اتاوای ایالت انتاریو واقع شده که به عنوان پایتخت و چهارمین شهر بزرگ کانادا نیز شناخته می شود ، از آنجا که نقش سیاسی شهر اتاوا در کشور بسیار پر رنگ است ، دانشگاه اتاوا نیز توانسته دانشکده حقوق خود را به یکی از برترین های کشور مبدل سازد.

این دانشگاه دارای سه پردیس است که پردیس اصلی با مساحتی در حدود 42 هکتار در داخل شهر قرار گرفته است ، دو پردیس دیگر دانشگاه نیز در شهرهای ویندسور و تورنتو قرار دارند که آموزش در هر دوی آنها به زبان فرانسوی انجام می شود ، پردیس اصلی دانشگاه دارای محیط باز و زیبایی ست که تمامی امکانات لازم را در اختیار دانشجویان قرار می دهد.

دانشگاه اتاوا علاوه بر امکانات تحصیلی از وسایل و نیازهای آسایش و رفاه دانشجویان غافل نبوده و کلیه امکانات لازم جهت سکونت هر چه راحت تر مانند سالن های ورزشی ، استخر و غیره را در محیط پردیس ها فراهم نموده است.

خوابگاه های دانشگاه اتاوا کانادا

خوابگاه های دانشگاه اتاوا کانادا

دانشجویان محصل در دانشگاه اتاوا این امکان را دارند که به صورت اسکان در محوطه دانشگاه ( خوابگاه ) و یا خارج از محوطه دانشگاه سکونت داشته باشند ، این دانشگاه در یازده ساختمان شش نوع اقامتگاه را با شرایط متفاوت برای دانشجویان فراهم نموده که هشت ساختمان در داخل پردیس اصلی قرار گرفته اند.

دانشجویان می توانند در واحدهای آپارتمانی ، سوئیت و یا خانه های جداگانه دانشگاه اقامت داشته باشند که معمولا در تمامی آنها وعده های غذایی سرو شده همراه با امکاناتی همچون اینترنت ، لباسشویی و تخت و کمد وجود دارد.

هزینه اجاره خوابگاه با توجه به نوع اتاق و امکانات موردنظر متغیر است ، معمولا دانشگاه قرارداد خوابگاه را به صورت دوم تحصیلی ( هشت ماه ) و یا یک سال تحصیلی منعقد می نماید و پس از آن باید نسبت به تمدید و یا تخلیه اقدام نمایید.

اقامت در خارج از محوطه دانشگاه نیز در منازل مستقل و یا خوابگاه های خصوصی وجود دارد که دانشجویان با توجه به بودجه ای که در اختیار دارند می توانند نسبت به سکونت در آنها اقدام کنند.

اگر می خواهید از برترین دانشگاه های جهان پذیرش بگیرید حتما با مشاوران و کارشناسان ما مشورت کنید تا بهترین مسیر را به شما نشان دهند.

با تکمیل فرم درخواست مشاوره هم می توانید گام نخست در مسیر مهاجرت صحیح و قانونی را بردارید.

نمایش ویدیو درباره پذیرش کشورهای مختلف
منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

شما لایق تحصیل در برترین دانشگاه های جهان هستید ، با دریافت مشاوره صحیح به حق خود برسید!

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

دسترسی فرودگاه قطار و تاکسی به دانشگاه اتاوا

از آنجا که اتاوا پایتخت کشور کانادا است به تمامی سیستم های حمل و نقل مجهز بوده و سیستم مترو استفاده گسترده ای در میان مردم دارد.

پردیس اصلی دانشگاه اتاوا که در داخل شهر قرار گرفته این امکان را به دانشجو می دهد تا علاوه بر سرویس های دانشگاه بتوانند از مترو و اتوبوس در سطح شهر نیز استفاده کنند ، اتوبوسرانی این شهر شامل دو سیستم اصلی OC Transpo و قطار شهری o- Train است که کل شهر را پوشش می دهند.

فرودگاه بین المللی مک دونالد کارتیر نیز با قرار گرفتن در فاصله 10 کیلومتری از مرکز شهر جابه جایی مسافران در داخل کشور کانادا و یا به صورت بین المللی را در تمام ساعات شبانه روز انجام می دهد و دانشجویان برای سفرهای خود هیچ گونه مشکلی نخواهند داشت.

با 4 دانشگاه معتبر دیگر در کانادا آشنا شوید.

سوالات پر تکرار تحصیل در دانشگاه اتاوا Ottawa کانادا

تافل : با حداقل نمره 86 و کتبی 580 آیلتس : با حداقل نمره 6،5 در هر مهارت PTE : با حداقل نمره 60 CAEL : با حداقل نمره 70 Can Test : با حداقل نمره 4،5 در هر بخش

بله ، درخواست پذیرش به دانشگاه دارای هزینه ای در حدود 110 دلار است.

دانشگاه اتاوا هر ساله بودجه قابل توجهی را صرف حمایت از دانشجویان دوره دکترا می نماید و دانشجویانی که بتوانند در این مقطع به پذیرش برسند نیاز به پرداخت هیچ گونه شهریه دانشگاهی نداشته و با دریافت مبلغی به صورت ماهیانه از سوی دانشگاه قادر به تامین تمامی هزینه های خود خواهند بود.

مجموع ساعاتی که دانشجویان رشته مهندسی در دوره کارشناسی سر کلاس سپری می کنند 500 ساعت به صورت تمام وقت بوده و در صورت انتخاب تحصیلات پاره وقت این ساعات افزایش می یابد.

در دانشگاه اتاوا دانشجویان باید ابتدا یک دوره کارشناسی را در علوم پایه مرتبط با رشته رشته پزشکی پشت سر گذاشته و سپس با قبولی در یک آزمون تحصیل در رشته پزشکی را آغاز نمایند.

دوره کارشناسی شهریه ای بین 10000 تا 30000 دلار و در دوره تحصیلات تکمیلی شهریه تحصیل می تواند از 15000 تا 22000 دلار متغیر باشد که بسیاری از آن توسط بورسیه جبران خواهد شد.

امید است توانسته باشیم با ارائه مطالب بالا شما عزیزان را در شناخت هر چه بیشتر تحصیل در دانشگاه اتاوا Ottawa کانادا یاری نماییم ، در صورتی که جهت هرگونه اقدام و اخذ پذیرش نیاز به راهنمایی و یا کسب اطلاعات بیشتر دارید مشورت با کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی را فراموش نکنید ، کارشناسان ما در دفتر مرکزی و غرب تهران و دفتر شیراز به شما کمک می کنند تا به راحتی به رویاهای خود دست یابید ، برای مقایسه تحصیل در  دانشگاه های کانادا و سایر کشورها می توانید به مقالات دیگر سایت از جمله تحصیل در فرانسه ، آلمان و غیره نیز سر بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rate this post