دانشگاه های مهندسی برق کانادا

دانشگاه های مهندسی برق کانادا

کانادا تبدیل به یک محل جذاب برای دانشجویان بین المللی شده است . کانادا نه تنها یکی از امن ترین مکان ها برای مهاجرت و زندگی در جهان است ، بلکه در شهرهای بزرگ مانند تورنتو و ونکوور همچنین دارای تنوع فرهنگی بسیاری است و واقعا پذیرای دانشجویان متقاضی تحصیل در خارج از کشور از سراسر جهان است . تحصیل در دانشگاه های مهندسی برق کانادا یکی از رشته های پرطرفدار و محبوب از سوی دانشجویان بین المللی است و از این رو در این مطلب از وب سایت موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی بهترین دانشگاه های کانادا را نام برده ایم و دیگر اطلاعات تکمیلی را نیز در اختیارتان قرار داده ایم .

لیست دانشگاه های مهندسی برق کانادا

مهندسی برق یکی از محبوب ترین رشته های مهندسی است . مهندسی برق در حال حاضر به طیف گسترده ای از زیرمجموعه ها از جمله الکترونیک ، کامپیوترهای دیجیتال ، برق ، مخابرات ، سیستم های کنترل ، مهندسی RF ، پردازش سیگنال ، ابزار دقیق و میکرو الکترونیک تقسیم شده است .

مهندسین برق معمولا دارای مدرک مهندسی برق هستند . اما تحصیل در دانشگاه های مهندسی برق کانادا با رتبه عالی برای تحصیل ، رزومه فرد را قوی می کند. زیرا این مکان ها فرصت های عالی برای کشف عرصه های جدید در زمینه مهندسی را ارائه می دهند . بهترین دانشگاه های محبوب برای تحصیل مهندسی برق در کانادا عبارتند از :

 • دانشگاه تورنتو
 • دانشگاه بریتیش کلمبیا
 • دانشگاه مک گیل
 • دانشگاه واترلو
 • دانشگاه مونترال
 • دانشگاه آلبرتا
 • دانشگاه کارلتون
 • مؤسسه فناوری دانشگاه انتاریو
 • دانشگاه اوتاوا
 • دانشگاه وسترن
 • دانشگاه کنکوردیا
 • دانشگاه ویکتوریا
 • دانشگاه ویندزور

دانشگاه های برتر تحصیل مهندسی برق در کانادا

کانادا دارای جایگاه خوبی در بین اهداف پیشرو در جهان است . استان های محبوب کانادایی برای دانشجویان بین المللی : انتاریو ، بریتیش کلمبیا و کبک هستند که در آنها بسیاری از دانشگاه های برتر جهان قرار دارند .

برای کسانی که به دنبال تحصیل مهندسی برق در یک دانشگاه برتر در یکی از کشورهای توسعه یافته جهان هستند ، درخواست تحصیل در کانادا می تواند یک گزینه جذاب باشد . در مجموع 26 دانشگاه کانادا در رتبه بندی جهانی دانشگاه QS در سال 2019 حضور داشته اند ، که سه دانشگاه آن در بین 50 کشور برتر جهان قرار دارند و 11 دانشگاه دیگر در رتبه 300 قرار دارند . داشتن چنین رتبه هایی فقط با تعداد انگشت شماری از کشورهای دیگر قابل مقایسه است .

 دانشگاه تورنتو با رتبه 28 و دانشگاه مک گیل با رتبه 33 به ترتیب در تورنتو و مونترال ( دو شهر بزرگ کانادا ) واقع شده اند . همچنین در سطح جهانی رتبه 220 به دانشگاه آلبرتا ، دانشگاه مونترال ، دانشگاه واترلو و دانشگاه وسترن تعلق دارد .

درباره مهندسی برق

مهندسی برق یک زیرمجموعه مهندسی و تکنولوژی است که دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد در حل مسائل در مهندسی برق ، الکترونیک ، تجهیزات و ماشین آلات الکترونیکی و سایر مسائل مربوط به برق و قدرت آموزش می بینند . ترکیبی از مهندسی و فیزیک ، این زیر شاخه از مهندسی را بسیار هیجان انگیز و چندگانه می سازد . دانشجویان مشغول تحصیل در دانشگاه های مهندسی برق کانادا در موضوعات بسیاری آموزش می بینند ، مانند :

 • میکروالکترونیک
 • مهندسی ارتباطات
 • پردازش سیگنال
 • مدارهای مجتمع
 • الکترونیک دیجیتال
 • الکترونیک نوری

انتظار می رود که فارغ التحصیلان مدارهای قدرت را تولید و ایجاد کنند ، در حالیکه مهارت های سازمانی و تحلیلی را برای ثبت ، تجزیه و تحلیل و تفسیر داده های مهندسی مختلف در اختیار خواهند داشت . تمام این مهارت ها برای حرفه آینده مانند موارد زیر به کار می آید :

 • مهندس هوافضا
 • مهندس برق
 • مهندس شبکه
 • تحلیلگر سیستم های برق
 • طراح تجهیزات الکترونیکی

الزامات تحصیل مهندسی برق در کانادا

تقریبا تمام دانشگاه های مهندسی برق کانادا پس از اتمام دوره دبیرستان یک دوره دانشگاهی در زمینه مهندسی برق یا الکترونیک ارائه می دهند . برای برنامه های دوره کارشناسی در مهندسی برق ، تکمیل دبیرستان با میانگین به طور متوسط 75 ٪ در نمرات دروس انگلیسی ، ریاضیات و حسابداری و فیزیک مورد نیاز است .

درباره کانادا

کانادا دومین کشور بزرگ جهان است ، یک کشور مدرن با مناظر دیدنی فراوان و یک شیوه زندگی سالم . از آنجا که در قرن 15 توسط انگلیسی ها و فرانسوی ها مستعمره شد ، کانادا امروز رسما دو زبانه است . فرانسوی تقریبا توسط یک چهارم از شهروندان کانادایی ، بیشتر در اطراف منطقه فرانکفورت کبک ، صحبت می شود . تنوع فرهنگی و طبیعت زیبای آن تنها بخشی از چیزی است که کانادا را برای بازدید کنندگان و مهاجرین جذاب می کند .

در کانادا هر استان موظف است فضایی برای دانشجویان بین المللی در زمینه تحصیلات پس از دوره متوسطه در هر یک از موسسات آموزش عالی از جمله دانشگاه ها ، کالج ها و دانشگاه های خصوصی ایجاد کند . در حقیقت ، کیفیت زندگی و شانس های عالی برای تحصیلات عالی و ارزشمند ، باعث می شود که کانادا انتخاب اول بین دانشجویان بین المللی باشد که مایلند سهم خود را از تجربیات تحصیل در خارج از کشور امتحان کنند .

جاذبه های گردشگری کانادا

ونکوور : در غرب کشور برای ورزش در هوای آزاد ، عالی است . بازی های المپیک زمستانی در سال 2010 در ونکوور / بریتیش کلمبیا و اطراف آن صورت گرفت . در این شهر، جاذبه های عالی برای دانشجویان در موزه های دریایی و علمی و همچنین کوه نوردی وجود دارد .

آبشار نیاگارا : یکی از بزرگترین جاذبه های توریستی کانادا است که در آخرین عصر یخبندان شکل گرفت . آبشار نیاگارا بزرگترین آبشار کانادا با بیشترین میزان حجم آب است .

شهر کبک : شهر قدیمی که در سال 1608 ساخته شد و قلعه Frontenac از قرن 18 و 19 از جاذبه های گردشگری آن است .

تورنتو : مرکز CN و مرکز راجر ، جاذبه های شگفت انگیز این شهر در سواحل دریاچه انتاریو هستند . CN Tower در واقع بزرگترین ساختار ساده در نیمکره غربی است ، در حالی که مرکز راجر یک استادیوم بزرگ است و اولین سقف متحرک جهان متعلق به این استادیوم است .

پارک ملی بنف : این پارک قدیمی ترین پارک ملی کانادا با وسعت 6641 کیلومتر مربع است که قدمت آن به سال 1885 برمی گردد . این پارک ملی در میان رشته‌کوه راکی در نزدیکی شهر بنف در استان آلبرتا ، قرار دارد و به همراه سه پارک ملی دیگر به نام‌های جاسپر ، کوتنایو یوهو در یونسکو به ثبت جهانی رسیده اند .

مهاجرت تحصیلی به کانادا

کارشناسان موسسه حقوقی مهر آفرین رجبی یک تیم از کارشناسان حرفه ای و متخصصان مجرب هستند که به متقاضیان برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا کمک می کنند . حرکت به یک کشور جدید یک فصل هیجان انگیز در زندگی است ، اما روند ویزا می تواند یک تجربه غریب باشد . انتخاب ویزای مناسب ، درک سیستم امتیاز دهی و دانستن اینکه چگونه حرفه ها ارزیابی می شوند ، در صورت عدم آشنایی با الزامات ممکن است برای شما پیچیده به نظر آید . هدف ما این است که مهاجرت شما و فرآیند درخواست را با ارائه ارزیابی حرفه ای از گزینه های ویزا توسط یک گروه از متخصصان تایید شده ، ساده کنیم . برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دانشگاه های مهندسی برق کانادا با ما در موسسات شیراز و تهران در ارتباط باشید .

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه