تحصیل رشته کامپیوتر در هلند

مشاور روش های مهاجرتی
مشاور روش های مهاجرتی
تحصیل رشته کامپیوتر در هلند
فهرست مطلب

مشاور مهاجرتی

تحصیل رشته کامپیوتر در هلند یکی از مقاصد دانشجویان علاقمند به دنیای الکترونیک و علوم کامپیوتر از سراسر جهان است که برای یک تحصیل سطح بالا در دانشگاه هایی برتر به این کشور سفر کرده و درکنار آن از یک زندگی با کیفیت و اروپایی نیز بهره مند می شوند ، در ادامه این مطلب با مشاورین ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) همراه باشید تا با شرایط و مزایای تحصیل رشته کامپیوتر در هلند اشنا شوید.

همچنین برای کسب اطلاعات کامل تر می توانید به مقاله تحصیل در هلند مراجعه نمایید و اطلاعات به روز و کاملی در این خصوص را کسب کنید.

هلند به دلیل برخورداری از دانشگاه هایی سرشناس که دارای رتبه و رکینگ جهانی بوده و همچنین برخورداری از سطح رفاه و آسایشی مثال زدنی ، باعث شده دانشجویان زیادی همه ساله برای رسیدن به این کشور و تحصیل در مراکز اموزشی عالی این کشور تلاش نمایند.

علاوه بر این به دلیل اهمیت بالای آموزش در این کشور و همچنین توجه به علوم کامپیوتر در سالیان اخیر ، دانشگاه های هلند یکی از مناسبت ترین میزبانان افراد علاقمند به تحصیل رشته کامپیوتر می باشند که با تدریس علوم و دروس کامل به روز و استفاده از تجهیزات و لوازم کاملا مدرن ، دانشجویانی مسلط به دانش کامپیوتری جدید و پویا برای علوم آینده را تعلیم و پرورش می دهند.

یقینا چنین فارغ التحصیلانی در هر کجای جهان قادر به بهره گیری از دانش و علم خود خواهند بود و می توانند نظر هر کارفرمایی را به خود جلب کرده یا خود کارفرمایی موفق و پیشرو باشند.

مدارک پذیرش رشته کامپیوتر در هلند

برای تحصیل رشته کامپیوتر در هلند باید ابتدا درخواست خود را با مدارک موردنیاز به دانشگاه ارسال نمایید ، توجه داشته باشید که معمولا هر دانشگاه مدارک خاص خود را از شما درخواست می کند پس حتما با مکاتبه با آنان از این مدارک اطلاع دقیقی کسب نمایید که در صورت اشتباه یا نقص در ارسال پذیرش شما با عدم پذیرش مواجه خواهد شد.

پس از اینکه پذیرش شما از سوی دانشگاه با موافقت مواجه گردید باید با برگه موافقت به سفارت مراجعه نموده و ویزای موفقت خود را دریافت کنید و در مرحله بعد در صورت برگزاری ازمون در آن شرکت کرده و بتوانید نمره قبولی را به دست آورید ، چنان چه دانشگاه آزمون ورودی نداشته باشد برای ادامه روند ثبت نام و پذیرش حضوری به دانشگاه مراجعه می نمایید.

توجه داشته باشید که معمولا اکثر دانشگاه ها در مرحله آخر پذیرش یک مصاحبه حضوری با متقاضیان برگزار می کنند و بعد از آن قبولی شما به طور کامل اعلام خواهد شد و باید با مدارک کامل برای اتمام ثبت نام و پذیرش به دانشگاه مراجعه کرده و این مراحل را به پایان برسانید.

تحصیل رشته کامپیوتر در هلند

در ادامه به مدارک پذیرش رشته کامپیوتر در هلند که برای ثبت نام در تمامی مراکز آموزشی قطعا مورد نیاز است اشاره خواهیم کرد، توجه کنید که ممکن است هر دانشگاه علاوه بر این موارد مدارک خاصی نیز از شما درخواست کند که در هنگام مکاتبه قطعا به شما اعلام خواهند نمود.

مدارک مورد نیاز

 • دیپلم پایان دوره دبیرستان به همراه ترجمه کامل
 • ریز نمرات سال های تحصیلی قبل و ترجمه آن
 • مدرک معتبر زبان با حداقل نمره مورد نیاز
 • پاسپورت با حداقل اعتبار 1 سال
 • گواهی هویتی یا مدارک هویتی مانند شناسنامه با ترجمه
 • گواهی سلامت بین المللی
 • ارائه درخواست و پذیرش دانشگاه

توصیه می کنیم که در حین مراحل ثبت نام و پذیرش از حضور یک کارشناس یا مشاور با تجربه در کنار خود بهره ببرید تا با مشکلی روبه رو نشده و در هزینه و زمان حداکثر صرفه جویی را به عمل آورده و شانس پذیرش خود را بسیار افزایش دهید.

بهترین دانشگاه های کامپیوتر هلند

هلند یکی از کشورهای برتر در ارائه تحصیلات دانشگاهی در جهان می باشد که سالانه افراد بسیاری از سراسر جهان خواهان تحصیل و دریافت مدرک از دانشگاه های این کشور هستند و برای رسیدن به این هدف خود با یکدیگر به رقابت می پردازند ، پس اگر قصد تحصیل رشته کامپیوتر در هلند را دارید باید سابقه تحصیلی خوبی برای خود فراهم کنید تا بتوانید با دیگر متقاضیان رقابت نمایید و به موفقیت برسید.

بهترین دانشگاه های کامپیوتر هلند

البته به جز هلند کشورهای دیگری مثل فرانسه و اتریش نیز از دانشگاه های بسیار مناسبی برای تحصیل رشته کامپیوتر برخوردار می باشند که می توانید به مراجعه به مقاله های تحصیل رشته کامپیوتر در فرانسه و تحصیل رشته کامپیوتر در اتریش از شرایط اخذ پذیرش و ادامه تحصیل در این کشورها در رشته کامپیوتر به طور کامل اطلاع پیدا کنید.

در ادامه این قسمت چندی از بهترین دانشگاه های کامپیوتر هلند را به شما معرفی خواهیم کرد و اطلاعاتی مختصر راجع به آن ها در اختیار شما قرار خواهیم داد . شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات کامل تر در رابطه با هریک از مراکز آموزشی جهت تحصیل رشته کامیوتر در هلند با کارشناسان موسسه مهاجرتی رجبی تماس حاصل فرمایید و از راهنمایی انان بهره مند گردید.

دانشگاه رادبود نایمخن

دانشگاه رادبود نایمخن یکی از مراکز آموزش عالی و تحقیقاتی ارائه دهنده رشته مهندسی کامپیوتر در هلند می باشد که در نایمخن قدیمی ترین شهر این کشور و در سال 1923 تاسیس گردیده و یکی از معتبرترین مراکز تحقیقاتی پژوهشی در هلند و در کل اروپا به شمار می رود.

این دانشگاه دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر را به زبان انگلیسی برای متقاضیان و علاقمندان این رشته برگزار می نماید که هر کدام به تریتب نیازمند 3 سال و 2 سال زمان برای دریافت مدرک می باشند و در طول تحصیل در این رشته از روش های تدریس مختلف استفاده می شود.

دانشجویان در حین تحصیل با شرکت در سخنرانی ها و برگزاری دوره های آزمایشگاهی در کنار آموزش توسط دانشجویان سال های بالاتر و مطالعه مستقلی که خود در طول هفته خواهند داشت ، مازاد بر آموزش هایی که در کلاس های درس می بینند بر تجارب و دانش علمی و عملی خود می افزایند تا پس از پایان تحصیلات خود قادر به فعالیت در مشاغل مختلف مرتبط با این رشته باشند.

یکی از روش های خاص این دانشگاه تحصیل همزمان دو رشته می باشد ، بدین گونه دانشجویان قادر خواهند بود تا در حین تحصیل در دوره کارشناسی علوم کامپیوتر در دوره لیسانس ریاضیات نیز به تحصیل مشغول شوند و در پایان دو مدرک دریافت کنند که البته این گونه تحصیل شرایط و ضوابط سخت و خاصی را دارا می باشد که باید با مکاتبه با دانشگاه از آن مطلع شوید.

دانشگاه آمستردام

دانشگاه آمستردام یکی از قدیمی ترین مراکز اموزشی هلند می باشد که از سال 1632 شروع به فعالیت کرده و افتخارات زیادی از جمله 6 جایزه نوبل را هم در طول تاریخ فعالیت خود به دست آورده است که نشان از کیفیت آموزشی این مرکز دارد . علاوه بر این دانشگاه آمستردام سالانه بیش ترین تعداد پذیرش دانشجو را در میان تمام دانشگاه های هلند دارا می باشد که رقابت را کمی برای متقاضیان راحت تر می کند.

در طول برنامه کارشناسی علوم کامپیوتر در دانشگاه آمستردام ، صحبت کردن و درک زبان کامپیوتر را یاد خواهید گرفت و منطقی را که کامپیوترها بر اساس آن استوار شده اند بررسی خواهید کرد و بینش خود را در مورد انواع زبان های برنامه نویسی به دست خواهید آورد.

شما یاد خواهید گرفت که چگونه شبکه های کامپیوتری اطلاعات را به طور موثر و ایمن به اشتراک می گذارند و ماهیت تعامل بین کامپیوتر و کاربر را کشف خواهید کرد ، همچنین سخت‌افزار رایانه‌ها ، و موضوعاتی مانند جبر خطی ، طراحی نرم‌افزار ، فناوری وب ، الگوریتم‌ها ، سیستم‌های هوشمند و پایگاه‌های داده را مطالعه خواهید کرد.

مدت مورد نیاز برای تحصیل در دوره کارشناسی کامپیوتر این دانشگاه 3 سال می باشد و برای دوره کارشناسی و دکتری باید به ترتیب 2 سال و 4 تا 5 سال زمان صرف نمایید تا یکی از مهم ترین مدارک کامپیوتر هلند را به دست آورید.

دانشگاه اوترخت

دانشگاه اوترخت یکی از دانشگاه های تحقیقاتی پیشرو در اروپا می باشد که از سال 1636 در اوترخت یکی از زیباترین شهرهای هلند در حال فعالیت بوده و هم اکنون در میان 100 دانشگاه برتر جهان به انتخاب موسسه QS قرار گرفته است ، همچنین این مرکز یکی از مراکز برتر ارائه کننده علوم کامپیوتر هلند است.

با تحصیل رشته کامپیوتر در هلند در دانشگاه اوترخت اصول علوم کامپیوتر را یاد خواهید گرفت که یک موضوع مشترک در میان تمام گرایشات علوم کامپیوتر است و این به شما یک پایه محکم در این زمینه داده و شما را به عنوان یک متخصص یا محقق در آینده برای ادامه تحصیل یا فعالیت در حوزه کامپیوتر معرفی می نماید.

در برنامه علوم کامپیوتر اوترخت هدف تربیت متخصصانی در این حوزه است که با توجه به دانش و علم خود قادر به ایجاد ، توسعه ، اجرا ، بهره برداری و خدمات فناوری اطلاعات (IT) باشند و بتوانند با توجه به سرعت بالای پیشرفت علوم کامپیوتر قادر باشند که در حوزه های هوش مصنوعی و دیگر زمینه های آینده کامپیوتر مسئولیتی را عهده دار شده و یا در زمینه های تحقیقاتی و اجرایی این امور نقش پر رنگی را ایفا نمایند.

دانشجویان می توانند با شرکت در دوره های کارورزی که دانشگاه برای افراد مشتاق به صورت مازاد برگزار می نماید به صورت حضوری در بعضی از شرکت های مربوط به زمینه های آی تی و کامپیوتر فعالیت کرده و تجربه خود را بالا برده و همچنین به دانش خود بیافزایند.

دیگر مراکز ارائه دهنده رشته کامپیوتر

علاوه بر این 3 دانشگاهی که در بالا به آنان اشاره کردیم دانشگاه های برتر دیگری نیز برای تحصیل رشته کامپیوتر در هلند در حال فعالیت می باشند ، همچنین شما می توانید برای اطلاع بیش تر دز رابطه با مراکز آموزشی در این کشور به مقاله تحصیل در هلند مراجه نمایید . دانشگاه ارائه کننده رشته کامپیوتر به شرح زیر می باشند :

 • دانشگاه صنعتی دلفت
 • دانشگاه صنعتی ایندهوون
 • دانشگاه توئنته
 • دانشگاه لیدن
 • دانشگاه گرونینگن
 • دانشگاه اراسموس روتردام

هزینه تحصیل کامپیوتر در هلند

تحصیل رشته کامپیوتر در هلند برای دانشجویان خارجی نیازمند پرداخت شهریه در دانشگاه ها می باشدکه این شهریه ها در دانشگاه های غیر دولتی گران تر از شهریه های مراکز دولتی می باشد ، البته شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا از تخفیف های بسیار مناسبی برخوردار می شوند ولی متقاضیان دیگر مانند متقاضیان از کشورمان باید شهریه را تمام و کمال پرداخت نمایند.

هزینه تحصیل کامپیوتر در هلند

هزینه تحصیل کامپیوتر در هلند برای افرادی که خواهان تحصیل در دانشگاه هایی با کیفیت و معتبر هستن بسیار مناسب می باشد ، البته با توجه به این مبالغ شما عزیزان می توانید تحصیل رشته کامپیوتر در کرواسی و تحصیل رشته کامپیوتر در اتریش را هم مورد بررسی قرار دهید و انتخابی مناسب تر با شرایط خود را انجام دهید.

البته باید علاوه بر هزینه تحصیل دانشگاه حتما به هزینه های اقامتی و زندگی در این کشور نیز توجه کرده اطلاعات کافی در این باره را به دست آورید تا بتوانید با ذهنی باز و آمادگی کامل مهاجرت نموده و در حین تحصیل با مشکل مواجه نشوید ، البته هزینه زندگی در هلند با توجه به کیفیت زندگی بسیار مناسب و مقرون به صرفه بوده و کاملا ارزش هرگونه پرداخت هزینه ای را دارا است.

در ادامه این مطلب شهریه برخی از دانشگاه ها برای تحصیل رشته کامپیوتر در هلند را برای شما تهیه کرده ایم ، ضمن اینکه شما می توانید با مطالعه مقاله تحصیل رشته کامپیوتر در پرتغال با یکی از ارزان ترین کشور ها برای تحصیل رشته کامپیوتر آشنا شوید.

شهریه رشته کامپیوتر

 • دانشگاه رادبود نایمخن برای دوره کارشناسی سالانه 15 هزار یورو و برای دوره کارشناسی ارشد 17 هزار یورو شهریه در نظر گرفته است.
 • دانشگاه آمستردام برای دوره کارشناسی سالانه 12540 یورو و برای دوره کارشناسی ارشد 15110 یورو شهریه دریافت می کند.
 • دانشگاه اوترخت برای دوره کارشناسی این رشته سالانه 14 هزار یورو شهریه در نظر گرفته است.
 • دانشگاه صنعتی دلفت برای دوره کارشناسی سالانه 15200 یورو و برای دوره کارشناسی ارشد سالانه 19600 یورو در نظر گرفته است.
 • دانشگاه صنعتی آیندهوون سالانه برای دوره کارشناسی این رشته 10316 یورو و برای دوره کارشناسی ارشد 15316 یورو شهریه دریافت می کند.

زبان تحصیل کامپیوتر در هلند

تحصیل رشته کامپیوتر در هلند یک مزیت بسیار بزرگ برای دانشجویان خارجی دارد آن هم تدریس این رشته به زبان انگلیسی در اکثر دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی است که می تواند شما را از سختی آموز زبان هلندی و دریافت مدرک در این زبان آسوده نماید.

همچنین کامپیوتر یک رشته بین المللی بوده که تحصیل آن به زبان انگلیسی می تواند بسیار بهتر و مثمر ثمرتر باشد ، البته زبان تحصیل کامپیوتر در هلند فقط به زبان انگلیسی محدود نمی شود و دانشگاه ها این رشته را به زبان هلندی نیز تدریس می نمایند.

پس ارائه مدرک زبان معتبر برای اثبات تسلط به زبان انگلیسی لازم می باشد و باید یکی از مدارک زیر به دانشگاه با حداقل نمره خواسته شده ارائه نمایید :

 • تافل با حداقل نمره IBT 90 – PBT 580
 • آیلتس با حداقل نمره 6.5
 • کمبریج با حداقل درجه C1

برای زبان هلندی نیز مدرک زیر قابل قبول می باشد :

 • VWO-diploma با حداقل نمره 8

نزدیک به 90 درصد مردم هلند قادر به انگلیسی صحبت کردن هستند و انگلیسی زبان دوم این کشور است ، اما حتی اگر به زبان انگلیسی به تحصیل مشغول شوید هم باز باید مقداری قادر به صحبت و برقراری ارتباط به زبان هلندی باشید و این موضوع بر روی یافتن شغل نیز می تواند تاثیر گذار باشد.

البته ذکر این نکته نیز مهم بوده که میزان تسلط شما به زبان هلندی و یا حتی ارائه مدرک در جهت اثبات تسلط به این زبان می تواند شما را از امتیاز بالایی برای پذیرش و دریافت بورسیه تحصیلی برخوردار نماید.

چارت درسی کامپیوتر در دانشگاه های هلند

مهندسی کامپیوتر رشته ای است که به طراحی و ساخت اجزای مختلف رایانه می پردازد و هدف این رشته تربیت افرادی است که در زمینه تحلیل ، طراحی ، ساخت و راه اندازی دستگاه ها و مجموعه های سخت افزاری و نرم افزاری جدید ، بررسی و شناخت مجموعه های سخت افزاری و نرم افزاری موجود ، نگهداری ، عیب یابی و تعمیر و اصلاح و توسعه فعالیت کنند.

همچنین رشته علوم کامپیوتر برای مطالعه‌ نحوه‌ محاسبات به وجود آمد و یک راه ارتباطی موثر بین دانش کامپیوتر و ریاضی است و مهمترین هدف این رشته ، دستیابی به بهترین روش ، برای حل یک مسئله در کمترین زمان و با بالاترین دقت است.

هر کدام از این شاخه های دارای دروس تخصصی خود می باشند اما در این میان تعدادی از دروس به طور مشترک در تمامی گرایش ها و شاخه های علم کامپیوتر وجود دارند که به نوعی دروس پایه نیز می باشند و باید ابتدا این مباحث را شناخت و آموزش دید تا بتوان به شاخه مورد علاقه دسترسی پیدا کرد . در ادامه این قسمت برخی از چارت درسی کامپیوتر در دانشگاه های هلند را برای شما نام خواهیم برد تا به طور خلاصه از دروس و واحد هایی که باید در تحصیل رشته کامپیوتر در هلند آنان را بیاموزید آشنا شوید.

اتریش ، از پیشگامان رشته کامپیوتر و آی تی در جهان است ، تجربه ای عالی برای دانشجویان بین المللی که بالای 90 درصد رضایت را هرساله اعلام می کنند ، مقاله تحصیل رشته کامپیوتر در اتریش را حتما مرور کنید.

دروس اصلی رشته کامپیوتر

 • ساختارهای ریاضی
 • ماتریس ترکیبی
 • مدل سازی
 • پایگاه های داده
 • پردازنده ها
 • برنامه نویسی ضروری
 • مقدمه هوش مصنوعی برای علوم محاسباتی
 • پروژه تحقیق و توسعه
 • امنیت سایبری
 • نرم افزار و علم داده
 • سیستم عامل ها
 • برنامه نویسی چند هسته ای
 • موضوعات فنی و رمزنگاری

گرایش های رشته کامپیوتر در هلند

قبل از این که گرایش های رشته کامپیوتر در هلند را مشاهده کنید لازم است بدانید که امروزه یکی از اصل ترین و مهم ترین شاخه های رشته کامپیوتر که انتخاب افراد اینده نگر و باهوش می باشد رشته هوش مصنوعی بوده که بیش ترین متقاضی را در تحصیلات تکمیلی در هلند به خود اختصاص داده است.

گرایش های رشته کامپیوتر در هلند

برای تحصیل رشته کامپیوتر در هلند باید متوجه باشید که دوره کارشناسی علوم کامپیوتر به صورت پایه و دوره اصلی به دانشجویان ارائه می شود و تخصص و گرایش های این رشته در دوره های تحصیلات تکمیلی به صورت حرفه ای و خاص مورد تدریس قرار می گیرد ، البته توجه داشته باشید که هریک از دانشگاه ها ممکن است برخی از این گرایشات را تدریس نمایند.

پس اگر قصد ادامه تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی رشته کامپیوتر در هلند را دارید باید جستجو کرده و دانشگاه ارائه کننده گرایش مود علاقه خود را بیابید و برای دریافت پذیرش در دانشگاه مورد نظر تلاش نمایید . شما می توانید برای اطلاع از گرایش های رشته کامپیوتر در هلند در هریک از دانشگاه های این کشور با کارشناسان ما در موسسه رجبی تماس حاصل نموده و اطلاعاتی کامل در این زمینه را کسب نمایید.

در ادامه گرایش هایی که قادر خواهید بود در دوره های تحصیلات تکمیلی با تحصیل رشته کامپیوتر در هلند به آنان دسترسی داشته باشید را مشاهده می نمایید.

 • علوم داده
 • فناوری اطلاعات
 • نرم افزار
 • شبکه
 • مهندسی کامپیوتر
 • سخت افزار
 • هوش مصنوعی
 • محاسبات
 • برنامه نویسی

تحصیل دکترا کامپیوتر در هلند

تحصیل دکترای کامپیوتر در هلند و کسب مدرک دکتری در علوم کامپیوتر درها را به سمت موقعیت های علمی سطح بالا باز می کند و اجازه می دهد تا کار مستقل و مبتنی بر طراحی بیشتر شود.

دکترای علوم کامپیوتر مبتنی بر دانش ، آموزش و تجربه قبلی در این زمینه است و معمولاً 4 تا 5 سال طول می کشد تا تکمیل شود و شامل مطالعه و تحقیق مستقل در یک منطقه متمرکز مورد علاقه است ، برنامه های دکترا شامل دوره های آموزشی و تحقیقاتی است که در پایان نامه نهایی به اوج می رسد.

برای ورود به مقطع دکتری متقاضیان باید مدرک کارشناسی ارشد در این رشته داشته باشند و دانشجویانی که وارد این برنامه‌ها می‌شوند عموماً می‌خواهند وارد رشته‌های بسیار تخصصی علوم کامپیوتر شوند یا در سطح کالج تدریس کنند ، آن ها باید موفقیت تحصیلی را در برنامه های قبلی دانشگاه نشان دهند و تمایل به یادگیری بیشتر در مورد یک منطقه خاص از صنعت از طریق مطالعه و تحقیق بیشتر داشته باشند.

با افزایش نیاز به تخصص فنی ، کارفرمایان به طور فزاینده ای مدارک دکتری را در حداقل شرایط استخدامی خود در آینده ای نه چندان دور لحاظ خواهند کرد ، در واقع ، اداره آمار کار ایالات متحده جهش 15،3 درصدی را در تعداد مشاغل نیازمند به دکترای کامپیوتر در 5 سال آینده پیش بینی می نماید.

برای تحصیل دکترای کامپیوتر می توانید به فرانسه بروید و رایگان تحصیل کنید ، انتخاب فرانسه برای مقطع دکترا ، انتخابی صحیح و آگاهانه است ؛ مقاله تحصیل رشته کامپیوتر در فرانسه را بخوانید.

دریافت پذیرش دکترای هلند

تحصیل دکترای کامپیوتر در هلند با تحصیل دوره های پیش تفاوت بزرگی دارد و آن هم پژوهشی و تحقیقاتی بودن این دوره است که شما را زیر نظر استاد راهنمای پروژه خود ، الزام به تحقیق و یا اثبات موضوعی جدید در علم کامپیوتر نموده و در انتها باید از این موضوع یا ایده خود دفاع نموده و درستی و صحت آن را به اثبات جمعی از اساتید صاحب نظر در این رشته برسانید.

تحصیل رشته کامپیوتر در هلند در مقطع دکتری معمولا به صورت استاد محور ارائه می شود ، بدین صورت که شما باید یکی از اساتید دوره دکتری در رشته مرتبط با مدرک کارشناسی خود را یافته و با ارسال رزومه و سابقه تحصیلی خود به همراه پروپوزال مورد نظرتان سعی در جلب رضایت استاد مربوطه جهت همراهی و پذیرش خود در این دوره نمایید.

هر دانشگاه زمان خاصی را برای دریافت مدارک اعلام می کند که باید حتما در این زمان مدارک را برای پذیرش ارسال نمایید ، پس لازم است که قبل از زمان ارسال مدارک با استاد مورد نظرتان مکاتبات را انجام داده باشید و موفق به دریافت پاسخ مثبت از وی شده باشید تا برای ارسال مدارک با مشکل مواجه نگردید ، پس در زمان بندی های خود دقت کامل را به عمل آورید.

مزایا و معایب تحصیل کامپیوتر در هلند

همانطور که مطلع هستید هلند یکی از مقاصد مورد علاقه دانشجویان برای تحصیل در تمامی رشته ها به خصوص رشته های مهندسی و پزشکی می باشد پس اگر قصد تحصیل رشته کامپیوتر در هلند را دارید باید متوجه باشید که امکان مواجه با تعداد بالای متقاضیان وجود خواهد داشت که همگی برای مزایای تحصیل در این کشور داوطلب شده اند.

مزایا و معایب تحصیل کامپیوتر در هلند

مزایا و معایب تحصیل کامپیوتر در هلند یکی از عناوین مهم این مقاله می باشد که به صورت خلاصه و بسیار مفید می تواند اطلاعات بسیار مفیدی را به اطلاع شما رسانده و باعث شود که با ذهنی کاملا باز و آگاه اقدام به اخذ تصمیم نمایید و همچنین با تمامی شرایط پیش رو برای مهاجرت به این کشور اشنایی کامل پیدا نمایید.

البته باید این ذکر کرد که هلند از جمله معدود کشورهایی است که مزایای فراوانی داشته و معایب اندکی را دارا می باشد که این معایب نیز به راحتی قابل حل و یا حذف می باشند.

مزایا

 • سیستم آموزشی مدرن ، به روز و بسیار کارآمد این کشور
 • اعتبار بالای دانشگاه ها و مدارک اعطایی آنان در رشته کامپیوتر
 • رنکینگ بالای مراکز آموزشی در اروپا و جهان
 • کیفیت بالای زندگی و رفاه مناسب شهروندان
 • تدریس این رشته به زبان انگلیسی و هلندی
 • بازار کار مناسب و فراهم پس از پایان تحصیلات
 • دسترسی آسان به کشورهای اروپایی مخصوصا کشورهای شنگن
 • اعطای بورسیه به دانشجویان ممتاز و دارای شرایط
 • اهمیت بالای رشته کامپیوتر در این کشور
 • خوابگاه های دانشجویی ارزان و با امکانات کافی
 • موقعیت جغرافیایی مناسب و فاصله زمانی و کانی مناسب با کشورمان
 • آب و هوای مناسب و طبیعت و مناظر بکر و خیره کننده
 • امکان اخذ اقامت بعد از 5 سال کار در هلند
 • امکان تبدیل ویزای تحصیلی بلافاصله بعد از اتمام تحصیل به ویزای کاری

معایب

 • وجود گزینه هایی دیگری برای تحصیل مانند کشور اتریش ، کرواسی ، آلمان
 • زبان هلندی کمی سخت و یادگیری آن مشکل می باشد.
 • دریافت بورسیه در دوره کارشناسی سخت بوده و نیازمند رزومه قوی می باشد.

از دیگر رشته های ارائه شده در دانشگاه های هلند که متقاضیان بسیار دارد ، رشته مهندسی عمران است ؛ چنانچه به تحصیل در رشته های مهندسی علاقه مندید ، مقاله تحصیل رشته مهندسی عمران در هلند را بخوانید.

بازار کار هلند پس از تحصیل در کامپیوتر

هلند یکی از کشورهای پیشرفته در جهان می باشد که اقتصاد شکوفا و روبه رشدی دارد و هم اکنون یکی از قطب های اقتصادی جهان نیز به شمار می آید ، همین موضوع باعث شده که نرخ تورم و بیکاری در این کشور همواره پایین بوده و فرصت های شغلی به طور کافی و مناسب برای انواع متخصصین موجود باشد.

علاوه بر این کامپیوتر یکی از رشته های تحصیلی بوده که امروزه در اکثر مشاغل کاربرد دارد ، چنان که در هر سازمان ، شرکت و یا کارخانه ابزار و تجهیزاتی کامپیوتری در حال کار و فعالیت می باشند که این مضوع نیاز به متخصصین این حوزه را روز به روز افزایش می دهد ، حال هرچه کشوری مدرن تر باشد میزان این لوازم بیشتر و نیاز به متخصصین به همین نسبت بیش تر می باشد.

پس اگر قصد تحصیل رشته کامپیوتر در هلند را دارید نگران بازار کار پس از اتمام تحصیلات خود نباشید زیرا بازار کار برای متخصصین این حوزه فراهم است ، البته نباید فراموش کنید که یافتن کار در شهرهای بزرگ و پایتخت کمی رقابتی تر از شهرهای کوچک است ، اما با کمی تجربه و دانش به راحتی قادر به یافتن شغل مورد نظر خود خواهید بود.

بازار کار هلند پس از تحصیل در کامپیوتر را درمجموع می توان مناسب تا عالی در نظر گرفت که می تواند درآمد مناسبی را هم برای شما به ارمغان آورد.

مشاغل مرتبط با رشته کامپیوتر و درآمد آنان

حوزه علم کامپیوتر گرایش های فراوانی دارد و به همین نسبت متخصصین گوناگونی نیز در حال فعالیت در این زمینه ها در هلند می باشند ، در ادامه برخی از مشاغل مورد نیاز در این زمینه در این کشور را خواهید دید:

 • مهندس نرم افزار 2600 یورو تا 7200 یورو
 • متخصص و دانشمند کامپیوتر 4200 یورو تا 12500 یورو
 • تکنسین کامپیوتر 1800 یورو تا 4900 یورو
 • مدیر پایگاه داده 2500 یورو تا 7600 یورو
 • توسعه دهنده وب 2000 یورو 6700 یورو
 • تحلیلگر امنیت اطلاعات 2600 یورو تا 8600 یورو
 • برنامه نویس 2500 یورو تا 7300 یورو

البته به طور قطع میزان درآمد با تجربه و میزان تحصیلات رابطه مستقیمی دارد و هرچه که تجربه بالاتری داشته باشید و تحصیلات بیش تری را در دانشگاه گذرانده باشید قطعا می توانید شغل مناسب تر با درآمدی بالاتر را به دست آورید ، برای آگاهی از مشاغل مورد نیاز هلند و نحوه یافتن کار در این کشور ، سری به مقاله کار در هلند بزنید.

سوالات پر تکرار تحصیل کامپیوتر در هلند

بهترین دانشگاه برای تحصیل رشته کامپیوتر در هلند کدام است؟

دانشگاه رادبود نایمخن یکی از مراکز آموزش عالی و تحقیقاتی ارائه دهنده رشته مهندسی کامپیوتر در هلند می باشد که در نایمخن قدیمی ترین شهر این کشور و در سال 1923 تاسیس گردیده و یکی از معتبرترین مراکز تحقیقاتی پژوهشی در هلند و در کل اروپا به شمار می رود.

هزینه تحصیل رشته کامپیوتر در هلند چقدر است؟

دانشگاه رادبود نایمخن برای دوره کارشناسی سالانه 15 هزار یورو و برای دوره کارشناسی ارشد 17 هزار یورو شهریه در نظر گرفته است.
دانشگاه آمستردام برای دوره کارشناسی سالانه 12540 یورو و برای دوره کارشناسی ارشد 15110 یورو شهریه دریافت می کند.
دانشگاه اوترخت برای دوره کارشناسی این رشته سالانه 14 هزار یورو شهریه در نظر گرفته است.

آیا رشته کامیپور در هلند به زبان انگلیسی هم ارائه می شود؟

تحصیل رشته کامپیوتر در هلند یک مزیت بسیار بزرگ برای دانشجویان خارجی دارد آن هم تدریس این رشته به زبان انگلیسی در اکثر دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی است که می تواند شما را از سختی آموز زبان هلندی و دریافت مدرک در این زبان آسوده نماید.

گرایش های تحصیل رشته کامپیوتر در هلند چیست؟

علوم داده
فناوری اطلاعات
نرم افزار
شبکه
مهندسی کامپیوتر
سخت افزار
هوش مصنوعی
محاسبات
برنامه نویسی

درآمد یک مهندس کامپیوتر در هلند چقدر است؟

مهندس نرم افزار 2600 یورو تا 7200 یورو
متخصص و دانشمند کامپیوتر 4200 یورو تا 12500 یورو
تکنسین کامپیوتر 1800 یورو تا 4900 یورو
مدیر پایگاه داده 2500 یورو تا 7600 یورو
توسعه دهنده وب 2000 یورو 6700 یورو
تحلیلگر امنیت اطلاعات 2600 یورو تا 8600 یورو
برنامه نویس 2500 یورو تا 7300 یورو

اگر شما هم از علاقمندان به تحصیل رشته کامپیوتر در هلند هستید، می توانید با مشاورین موسسه مهاجرتی رجبی در دفاتر تهران و شیراز در تماس بوده و اطلاعات کافی و لازم را به دست آورید ، همچنین پیشنهاد ما به شما مطالعه مقاله مهاجرت به هلند است تا با بسیاری از راه های قانونی مهاجرت به این کشور زیبا مطلع شوید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو
خانه