تحصیل رشته کامپیوتر در روسیه

Picture of مشاور روش های مهاجرتی
مشاور روش های مهاجرتی
تحصیل رشته کامپیوتر در روسیه
فهرست مطلب

مشاور مهاجرتی

تحصیل رشته کامپیوتر در روسیه در دانشگاه هایی با امکانات بی نظیر و با اعتبار جهانی می تواند انتخاب بسیار مناسب و مفیدی باشد ، در این مقاله تحصیل رشته کامپیوتر در روسیه را به صورت تخصصی برای شما عزیزان بررسی نماییم و چنانچه در این رابطه سوالی ذهن شما را مشغول نموده با کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تماس حاصل فرمایید.

برای آشنایی هر چه بیشتر با برترین رشته ها و دانشگاه های روسیه برای تحصیل ، می توانید به مقاله جامع تحصیل در روسیه مراجعه نموده و اطلاعات به روزی را بدست آورید.

در دنیایی که خرید بلیط یک کنسرت ، ارتباط با دوستان در جای دیگری از دنیا ، ثبت نام در سایت های مختلف همه و همه وابسته به دنیای کامپیوتر و یادگیری این علم آشنا اما گسترده است ، دنیای کامپیوتر که امروزه توانسته خود را در قالب کوچکتری به نام قاب موبایل به زندگی روزمره ما نزدیک و نزدیک تر شود ، یکی از پردرخواست ترین رشته های تحصیلی در دانشگاه های اقصی نقاط جهان است ، مهندسین کامپیوتر نقش مهمی را در انجام فعالیت های هر روز ما ایفا می کنند که البته با سال ها تلاش و مهارت توانسته اند به این تخصص و مهارت دست یابند.

گستردگی و البته بازار کار مناسب این رشته موجب گشته تا هر ساله دانشجویان زیادی در تمامی کشورهای جهان از جمله ایران به تحصیل رشته کامپیوتر در روسیه بپردازند ، در این میان کشور روسیه با ارائه شرایط مناسب تحصیلی دانشجویان زیادی را از اقصی نقاط جهان بخصوص ایران به خود جذب می نماید ، تحصیل رشته کامپیوتر در روسیه می تواند یکی از مطمئن ترین انتخاب های شما در به دست آوردن مدرک تحصیلی معتبر باشد که نه تنها فرصت تحصیل مطابق با آخرین دستاوردهای این علم را به شما می دهد ، بلکه به بازار کار جهانی نیز متصل می نماید.

در ابتدای امر خوب است بدانیم که آشنایی با تحصیل رشته کامپیوتر در روسیه به چه معناست و دانشجویانی که به این رشته وارد می شوند ، چه مهارت ها و دانشی را فرا می گیرند ، به صورت کلی علم کامپیوتر را مطالعه محاسبات ، مبانی نظری ، الگوریتمی ، پردازش اطلاعات ، مدل سازی داده ها و فرآیندهای اطلاعاتی و هوش مصنوعی و شناخت نرم افزار و سخت افزار می دانند ، علم کامپیوتر برخی از پایه‌های خود را از ریاضیات و مهندسی می‌گیرد و بنابراین تکنیک هایی در حوزه های احتمالا ، آمار و طراحی مدارهای الکترونیکی نیز به دانشجویان آموزش داده می شود.

علوم کامپیوتر به عنوان بخشی از یک خانواده از پنج رشته جداگانه و در عین حال مرتبط به هم در نظر گرفته می شود : مهندسی کامپیوتر ، علوم کامپیوتر ، سیستم های اطلاعات ، فناوری اطلاعات و مهندسی نرم افزار که امروزه هر یک از این موارد به عنوان رشته ای جدا در برخی دانشگاه ها ارائه می شوند.

شاید برایتان جالب باشد بدانید که علم کامپیوتر با رشته مدیریت ، مهندسی برق و فیزیک نیز مرتبط است و بسیاری از دروس و مهارت های نهفته در این رشته به یکی از این رشته ها مربوط است ، شما با تحصیل رشته کامپیوتر در روسیه به رشته های متعددی وصل می شوید که فرصت کار در بازارهای مختلف جهانی را برایتان فراهم می سازد.

تحصیل رشته کامپیوتر در روسیه

مقاطع مختلف رشته کامپیوتر در روسیه

جهت تحصیل در مقاطع مختلف رشته کامپیوتر در روسیه شما می توانید پس از دریافت مدرک دیپلم خود تحصیلات را از مقطع کارشناسی در دانشگاه های روسیه شروع نمایید ، این دوره شامل یک آموزش تمام وقت چهار ساله بوده و در بیش از 260 دانشگاه ارائه می شود ، البته این دوره در اغلب دانشگاه ها به زبان روسی برگزار شده و شما نیازمند یادگیری این زبان در کالج و یا مراکز متعدد آموزش زبان هستید.

در بخش های بعدی به واحدهای درسی که در این دوره می گذارنید اشاره خواهیم نمود ، اما در صورتی که دارای مدرک کارشناسی در رشته کامپیوتر هستید و می خواهید در مقاطع بالاتر و تحصیلات تکمیلی مدرک خود را دریافت کنید می توانید در 170 دانشگاه این کشور کارشناسی ارشد رشته کامپیوتر را انتخاب کنید.

در این مقطع فرصت تحصیل به زبان انگلیسی بیشتر شده و شما می توانید دو سال تحصیلی ، واحدهای خود را به زبان انگلیسی سپری کنید ، آخرین دوره تحصیلی نیز مقطع دکترای رشته کامپیوتر است که 81 دانشگاه در روسیه میزبان این مقطع تحصیلی بوده و دانشجویان با بهترین رزومه را به خود جذب می نمایند.

مدارک پذیرش رشته کامپیوتر در روسیه

دانشگاه های کشور روسیه در پذیرش داشجویان بین المللی قوانین خاص خود را دارند و شما برای ورود به دانشگاه های جهت تحصیل رشته کامپیوتر در روسیه می توانید ضمن بررسی شرایط مشخص شده از سوی دانشگاه با کارشناسان موسسه نیز مشورت نمایید ، دقیق ترین مدارک پذیرش رشته کامپیوتر در روسیه همواره از سوی دانشگاه انتخابی شما مشخص می شود اما برخی مدارک در تمای موارد به عنوان اصلی ترین ها موردنیاز هستند.

مدارک پذیرش رشته کامپیوتر در روسیه

به عنوان مثال شما جهت ورود به تحصیل رشته کامپیوتر در روسیه در مقطع کارشناسی نیازمند داشتن مدرک دیپلم در رشته ریاضی هستید ، اما هر دانشگاه با ارائه کورس های پیش نیاز به شما این فرصت را می دهد که با داشتن دیپلم در سایر رشته ها نیز بتوانید شرایط ورود به رشته کامپیوتر در روسیه را به دست آورید.

 • فرم درخواست که رشته و سطح تحصیل درخواستی شما را مشخص می سازد.
 • پاسپورت با 18 ماه اعتبار
 • توصیه نامه
 • گواهی آخرین مدرک تحصیلی ( به عنوان مثال، اگر در مقطع کارشناسی ارشد ثبت نام می کنید، به مدرک لیسانس نیاز دارید ) این مدرک باید شامل نمرات و واحدهای سپری شده در اخرین مقطع تحصیلی باشد.
 • چکیده پروپوزال ( مخصوص مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا )

دقت داشته باشید که تمامی مدارک باید به زبان روسی ترجمه و به صورت محضری در بخش کنسولی سفارت تایید شده باشند.

اقدامات لازم جهت پذیرش رشته کامپیوتر در روسیه

اقدامات لازم جهت پذیرش رشته کامپیوتر در روسیه با ارسال مدارک اولیه آغاز می شود ، شما باید تاییدیه لازم را از دانشگاه دریافت کرده و سپس در آزمون ورودی دانشگاه ثبت نام کنید ، EGE آزمونی است که تمام فارغ التحصیلان دبیرستان در روسیه شرکت می کنند و نتایج آن برای ثبت نام در دانشگاه های روسیه پذیرفته می شود.

البته متقاضیان بین المللی نیز می توانند جهت ورود به تحصیل رشته کامپیوتر در روسیه نیز در این آزمون شرکت کنند ، علاوه بر این ، ممکن است دانشگاه برای دانشجویان بین المللی به صورت جداگانه یک آزمون کتبی و یا شفاهی تخصصی را در حوزه کامپیوتر برگزار کند و تصمیمات ثبت نام بر اساس نتایج آنها گرفته شود.

به عنوان مثال جهت پذیرش در رشته کامپیوتر در مقطع کارشناسی ارشد و یا دکترا مصاحبه و ارائه رزومه تحصیلی و کاری قوی حرف نخست را برای شما می زند و آزمون کتبی از اهمیت چندانی برخوردار نیست.

در صورت وجود آزمون نیز ، این بخش صرفا توسط خود دانشگاه طراحی می شود و از شما مهارت های لازم جهت ورود به تحصیل رشته کامپیوتر در روسیه را می طلبد ، دروه های پیش نیازی که در کالج هر دانشگاه برگزار می شود شما را برای این بخش آماده می سازد.

بهترین دانشگاه های کامپیوتر روسیه

در قسمت های قبل بیان شد که دانشگاه های متعددی میزبان رشته کامیپوتر در مقاطع مختلف تحصیل رشته کامیپوتر در روسیه هستند ، اما در این میان برخی از دانشگاه ها دارای رتبه بهتری بوده و در میان بهترین دانشگاه های کامپیوتر در روسیه قرار می گیرند که در ادامه به برخی از آنها اشاره می کنیم.

بهترین دانشگاه های کامپیوتر روسیه

دانشگاه ITMO

این دانشگاه که در سال 1900 میلادی پایه گذاری شده ، از زمان جنگ جهانی دوم نقش مهمی را در حفظ شهر ف اقدامات پزشکی و امروزه در پروژه های نظامی ، ماهواره ها و هواپیماسازی داشته است ، در این دانشگاه رشته علوم کامیپوتر و برنامه نویسی در مقاطع لیسانس ، فوق لیسانس و دکترا به دانشجویان بین المللی ارائه می شود ، دانشگاه ITMO یک دانشگاه ملی تحقیقاتی واقع در سن پترزبورگ روسیه است که همواره در رتبه بندی 100 دانشگاه برتر جهان برای علوم کامپیوتر قرار دارد.

دانشکده فناوری اطلاعات و برنامه نویسی این دانشگاه یک چهره پیشرو در زمینه شبکه های کامپیوتری و توسعه نرم افزار در روسیه است و شبکه گسترده دانشکده از شرکای آموزشی و صنعتی مانند آی‌بی‌ام و مایکروسافت به دانشجویان این امکان را می‌دهد که از کمک‌های آموزشی به رهبری استید متخصص لذت ببرند ، شرکت‌های فناوری داخلی و خارجی نیز از دانشجویان ITMO برای آموزش مهارت‌های عملی و موقعیت‌های شغلی آینده استقبال می‌کنند.

البته پذیرش در این دانشگاه کار آسان نبوده و دانشجویان و تیم های دانشجویی این دانشگاه در رقابت های جهانی کامپیوتر همواره در رتبه اول تا سوم قرار می گیرند ، جالب است بدانید که استیو جابز دارای دکترای افتخاری این دانشگاه است که یادواره این دانشمند نیز هم اکنون در یکی از ساختمان های اصلی وجود دارد.

دانشگاه HSE

این دانشگاه فعالیت خود را از سال 1992 میلادی در شهر مسکو آغاز نمود و هم اکنون دارای شعبه هایی در شهرهای سنت پترزبورگ ، نیژنی نووگورد و پرم است ، علاقه مندان به رشته کامپیوتر می توانند کارشناسی ارشد رشته کامپیوتر را در این دانشگاه ادامه داده و مدرکی مشهور در سطح جهانی ایفا کنند.

دانشکده علم کامپیوتر دانشگاه HSE بر تربیت افراد حرفه ای د سطح جهانی تاکید داشته و دانش نظری را جهت کاربرد در مهارت های هوشمندانه صنعت امروز آموزش می دهد ، برنامه علوم کامیپوتر در این دانشگاه ترکیبی از روسی و انگلیسی است و دانشجویان مقطع کارشناسی می توانند از میان چهار گرایش به انتخاب دلخواه خود برسند ، در مقطع کارشناسی ارشد نیز هشت گرایش مختلف برای دانشجویان وجود دارد.

موسسه علم و فناوری Skolkovo

در میان دانشگاه های خصوصی تحصیل رشته کامیپوتر در روسیه باید به موسسه علم و فناوری Skolkovo به عنوان یکی از بهترین مرکزهای تحصیلی این کشور اشاره کرد ، این مرکز در سال 2009 جهت توسعه و تجاری سازی فناوری های پیشرفته در زمینه علوم کامپیوتر توسط فدراسیون روسیه راه اندازی شد.

هم اکنون در رشته علوم کامپیوتر این دانشگاه رتبه 304 در سطح جهان ، دومین در اروپا و روسیه را از آن خود نموده است ، کارشناسی ارشد و دکترا در این دانشگاه برای علاقه مندان به علوم کامپیوتر می تواند بهترین انتخاب ممکن در روسیه است که به طور انحصاری مدارک تحصیلات تکمیلی به زبان انگلیسی، علوم کامپیوتر را در میان برنامه های مدرک خود ارائه می دهد.

مهارت های حرفه ای و آکادمیک شما با تحصیل در این دانشگاه افزایش یافته و آموزشاین دانشگاه در مدل های ریاضی ، ساده سازی سیستم های کامپیوتری و طراحی نرم افزار غوطه ور است و برنامه های مشترک زیادی را با دانشگاه HSE برگزار می نماید.

دانشگاه فنی دولتی باومن مسکو

دانشگاه فنی دولتی باومن مسکو یا BMSTU یک دانشگاه دولتی در مسکو روسیه است که به عنوان بزرگترین و قدیمی ترین دانشگاه فنی روسیه مدرک در رشته های مختلف از جمله کامپیوتر را از مقطع کارشناسی تا دکترا به دانشجویان ارائه می دهد ، پس از دانشگاه دولتی لومونوسف مسکو ، این دانشگاه به عنوان دومین مرکز آموزش عالی در سال 1763 فعالیت خود را آغاز نمود، 19 دپارتمان پذیرای بیش از 19000 دانشجو داخلی و خارجی بوده و تخصص های گوناگون را به علاقه مندان ارائه می دهند.

رشته علوم کامپیوتر از مقطع کارشاسی اغاز شده و باید سه درس ریاضی ، زبان روسی و فیزیک را برای قبولی در رشته کامپیوتر پشت سر بگذارید ، سال تحصیلی را از یک سپتامبر اغاز نموده و با قبولی در امتحانات پایان ترم به ترم بعدی برسید ، دروس تخصصی از سال سوم آغاز شده و شما دو سال به صورت کاملا حرفه ای اموزش های مرتبط با رشته کامپیوتر را خواهید دید.

در میان دانشگاه های ملی دانشگاه فنی دولتی باومن مسکو در میان 5 دانشگاه برتر قرار گرفته و در میان رتبه بندی جهانی هموراه رتبه زیر 300 را از ان خود می کند ، خوب است بدانید که بورسیه های تحصیلی این دانشگاه فرصت بسیار خوبی جهت بهره مندی از تحصیل رشته کامیپوتر در روسیه با حداقل هزینه است.

سایر دانشگاه های تحصیل رشته کامیپوتر در روسیه

تحصیل در سایر دانشگاه های تحصیل رشته کامپیوتر در روسیه در رشته کامیپوتر با انتخاب های متعددی همراه است و داشگاه های مطرح این کشور همچون دانشگاه سنت پترزبورگ ، تامسک ، نووسیبیرسک ، کازان و غیره نی می توانند از بهترین انتخاب های شما باشند ، جهت آشنایی با هر یک از این دانشگاه ها می توانید به مقاله تحصیل در روسیه مراجع کنید.

با توجه به درخواست بالا ، ظرفیت محدود و شرایط خاصی که برای دانشجویان بین المللی وجود دارد ، خوب است که شما بهترین دانشگاه در رشته خود را بیابید و تنها به شهرت دانشگاه توجه نکنید ، زیرا در بسیاری از موارد دانشگاه برتر در رشته شما می تواند دانشگاهی با شهرت کمتر اما رتبه و امتیاز بالاتر در حوزه تحصیلی تان باشد.

در مقاله دیگری در همین سایت در خصوص یکی از برترین دانشگاه های روسیه اطلاعات به روزی را تقدیم شما کرده ایم که دعوت می کنیم ، مروری بر آن داشته باشید : مقاله دانشگاه ایالتی سن پترزبورگ روسیه

هزینه تحصیل کامپیوتر در روسیه

هزینه تحصیل در دانشگاه های خارجی برای دانشجویان در اقضی نقاط دنیا اهمیت ویژه ای دارد و می تواند انتخاب مقصد تحصیلی را تحت تاثیر قرار بدهد ، یکی از مزایای انتخاب تحصیل رشته کامپیوتر در روسیه به صرفه بودن هزینه ها در دانشگاه های این کشور است ، علاوه بر این بورسیه های تحصیلی متفاوتی وجود دارند که می توانند تحصیل را برای شما رایگان سازند.

هزینه تحصیل کامپیوتر در روسیه

هزینه تحصیل رشته کامپیوتر در روسیه در برخی از دانشگاه های این کشور به شرح زیر است:

 • کارشناسی رشته کامپیوتر در دانشگاه ITMO 224 000 روبل
 • کارشناسی در دانشگاه فدرال سیبری 177 000 روبل
 • کارشناسی در دانشگاه 294 000 روبل
 • کارشناسی در دانشگاه تکنولوژی و فیزیک مسکو 435 000 روبل
 • کارشناسی در دانشگاه ایالتی لومونسف مسکو 391 000 – 411 070 روبل
 • کارشناسی ارشد در دانشگاه ایالتی لومونسف مسکو 391 000 – 418 500 روبل
 • دکترای کامپیوتر در دانشگاه ایالتی لومونسف مسکو 409 858 – 420 488 روبل

البته بورسیه های مختلفی نیز در دانشگاه های این کشور وجود دارد که در هر یک از دانشگاه ها می تواند متناسب با شرایط شما در کاهش هزینه ها به شما کمک نماید ، برخی از این بورسیه ها به شرح زیر هستند:

 • بورسیه های دولت فدراسیون روسیه
 • دانشکده مطالعات روسیه و آسیا (SRAS)
 • بورسیه های تحصیلی Benjamin A، Gilman
 • بورسیه های تحقیقاتی BP در روسیه
 • بورسیه های شوراهای آمریکا
 • موسسه فیزیک و فناوری مسکو (MIPT)
 • بورسیه دانشگاه HSE
 • بورسیه دانشگاه پلی تکنیک سن پترزبورگ
 • دانشگاه دولتی تومسک

زبان تحصیل کامپیوتر در روسیه

علم کامپیوتر به دلیل جهانی بودن فارغ از زبان تحصیل ، به زبان انگلیسی وابسته است و شما علاقه مندان به این رشته باید حتما در حد متوسط به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید ، شروع تحصیل رشته کامپیوتر در روسیه در مقطع کارشناسی در اغلب دانشگاه های این کشور به زبان روسی است که البته تعداد برنامه ها به زبان انگلیسی در حال افزایش است ، از این رو شما باید حتما واحدهای یادگیری زبان روسی را قبل از ورود به دانشگاه پشت سر بگذارید.

این دوره ها توسط مدرسین روسی و بین المللی که زبان مادری هستند برگزار می شود و می تواند از یک ماه تا یک سال زمان ببرد ، دریافت مدرک روسی از الزامات اصلی پذیرش به شمار می رود و حتی در صورت انتخاب زبان انگلیسی برای تحصیل ، یک امتیاز مثبت تقی شده و در رفع نیازهای روزانه تحصیل و زندگی بسیار به شما کمک خواهد نمود.

زبان تحصیل کامپیوتر در روسیه در مقطع کارشناسی ارشد و یا دکترا به زبان انگلیسی بیشتر می شود که نیاز به مدرک آیلتس و یا تافل را ایجاد می کند ، اما باید توجه داشته باشید که برخی از دانشگاه ها هیچ آزمون ورودی برای برنامه های کارشناسی ارشد و یا دکترا ندارند و به جای آن مصاحبه های ویدئویی را به زبان انگلیسی برگزار می کنند که سطح زبان شما را مستقیما می سنجد.

تحصیل رشته های مهندسی و رشته های شاخه ریاضی در انگلستان هم می تواند یکی از بهترین تصمیمات شما برای تحصیل اینگونه رشته ها در خارح از کشور باشد ، دانشگاه های مشهور با رنکینگ بسیار بالا در انگلستان ، می تواند هر دانشجوی خارجی را به سمت خود جذب نماید ، مقاله تحصیل در انگلستان را بخوانید.

چارت درسی کامپیوتر در دانشگاه های روسیه

هر مقطع تحصیلی شامل تعداد واحدهای درسی مشخصی است که دانشجویان موظف به سپری کردن تمامی آنها هستند ، دروس هر رشته در دو سال اول به صورت پایه و در دو سال دیگر مقطع کارشناسی به صورت تخصصی ارائه می شوند ، تحصیل رشته کامپیوتر در روسیه شامل چارت درسی کامپیوتر در دانشگاه های روسیه به صورت مشخصی است که مهم ترین آنها عبارتند از:

چارت درسی کامپیوتر در دانشگاه های روسیه
 • الگوریتم ها و ساختارهای داده
 • مقدمه ای بر برنامه نویسی مدرن
 • فراگیری ماشین
 • مبانی برنامه نویسی در محیط یونیکس
 • برنامه نویسی سی
 • برنامه نویسی C++
 • سایبرنتیک نظری
 • تجزیه و تحلیل عملکرد
 • سیستم های دینامیک و شبیه سازی کامپیوتری
 • تئوری پایگاه داده و کاربردهای MySQL، PostgreSQL
 • تئوری اطلاعات و کدگذاری
 • تکنولوژی شبکه
 • زبان و روش های برنامه نویسی
 • شبیه سازی
 • قوانین عملکرد کامپیوتر
 • محاسبات موازی

تمامی دانشجویان رشته کامیپوتر باید واحدهای درسی بالا را سپری کنند و این امکان وجود دارد که دانشجویان در هر دانشگاه دارای واحدهای درسی متفاوتی با یکدیگر داشته باشند که به دلیل منحصر بفرد بودن سیستم آموزشی تحصیل رشته کامپیوتر در روسیه است ، در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا نیز تعداد واحدهای درسی بسیار کاهش می یابد اما واحدهای ارائه شده به صورت بسیار تخصصی در محیط های عملی با ارائه و نوشتن برنامه های مختلف آموزش داده می شود ، به عنوان مثال در مقطع دکترا دانشجویان بر روی یکی از واحدهای درسی سپری شده در کارشناسی و یا کارشناسی ارشد به صرت کاملا تخصصی کار می کنند.

دانشگاه های روسیه برای رشته هوا فضا هم در جهان نامی هستند ، شاید بخواهید اطلاعاتی در این زمینه کسب کرده و این رشته را بیشتر بشناسید ، دعوت می کنیم مقاله تحصیل رشته هوا فضا در روسیه را بخوانید.

گرایش های رشته کامپیوتر در روسیه

تحصیل رشته کامپیوتر در روسیه به عنوان یک رشته کلی حوزه مطالعاتی گسترده ای را در بر می گیرد که دانشجویان علاقه مند می توانند با انتخاب گرایش های رشته کامیپوتر روسیه مختلفی که وجود دارد ، خود را به تخصص در یک شاخه خاص رسانده و بسیار آسانتر به بازار کار وارد شوند.

گرایش های رشته کامپیوتر در روسیه

مدارک لیسانس و کارشناسی ارشد در علوم کامپیوتر بر آموزش نحوه نوشتن نرم افزار و سازماندهی منطقی هزاران خط کد متمرکز است تا برنامه ها آنچه را که قرار است انجام دهند ، برنامه نویسان باید بتوانند خطاهای کدنویسی را از طریق اشکال زدایی شناسایی کنند ، دانش‌آموزان همچنین یاد می‌گیرند که چگونه پایگاه‌های داده را حفظ کنند و روابط کاربری را طراحی کنند.

در مقطع کارشناسی دانشجویان می توانند یکی از دو گرایش زیر را انتخاب کنند:

سخت افزار : شناخت قطعات مختلف کامپیوتر به همراه فناوری و تکنولوژی ساخت آنها

نرم افزار : شناخت انواع برنامه های کامپیوتری ، نحوه عملکرد و طراحی آنها که در دانشگاه های کشور روسیه با عنوان های زیر یافت شده و دانشجویان می توانند در هر گرایش به صورت تخصصی تحصیل خود را از لیسانس تا دکترا ادامه دهند.

 • مهندسی نرم افزار
 • علوم کامیپوتر و هوش مصنوعی
 • علوم کامپیوتر و ریاضیات کاربردی
 • مهندسی و علوم کامیپوتر
 • نرم افزار و سیستم مدیریت اطلاعات
 • فناوری اطلاعات
 • مدیریت سیستم های فنی
 • الگوریتم و محاسبات

تحصیل دکترا کامپیوتر در روسیه

دکترای کامپیوتر به عنوان آخرین مرحله از تحصیلات دانشگاهی در کشور روسیه در چارت درسی سه تا چهار ساله ارائه می شود ، سال اول را دانشجویان به مطالعه برخی دروس پرداخته و مابقی را صرف کار و تحقیق بر روی پایان نامه خود می کنند ، دقت داشته باشید که گذراندن دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد از اولین الزامات ورود به مقطع دکترا است و هرچه مدرک تحصیلی خود را از دانشگاهی معتبرتر با نمرات عالی دریافت کرده باشید ، شانس بیشتری در دریافت بورسیه و پذیرش از دانشگاه های عالی این کشور دارید.

البته خوب است بدانید که مقع دکترا در دانشگاه های روسیه به دو شاخه کاندیدای علمی و دکترای علمی تقسیم می شود که دوره کاندیدای علمی همانند دوره دکترا در سایر کشورهای جهان است و برای ورود به دوره پسا دکترا باید درخواست دکترای علمی را داشته باشید.

تحصیل دکترا کامپیوتر در روسیه شامل سخنرانی ها ، سمینارها ، دوره های آموزشی ، تحقیق ، نوشتن و دفاع از رساله در برابر کمیته داروی است ، رساله شما مهم ترین بخش تصیل دکترای کامپیوتر در روسیه است که باید ششامل تحقیقات خاص خودتان بر روی موضوع مورد نظر بوده و بتواند نظر هیئت داوران را به خود جلب نماید.

نحوه پذیرش دکترای کامپیوتر در روسیه

نحوه پذیرش دکترای کامپیوتر در روسیه بدین صورت است که شما باید رزومه تحصیلی خود را به یکی از اساتید در دانشکده کامپیوتر دانشگاه انتخابی تان ارسال کرده و چکیده ای از رساله تان را برای او شرح دهید ، در این درخواست با نوشتن انگیزه نامه و رزومه تحصیلی توان خود را در رسیدن به دستاوردهای موردنظرتان برای استاد راهنما شرح می دهید و نهایتا در یک مصاحبه آنلاین و یا حضوری تاییدیه پذیرش خود را به دست می آورید.

در تمام طول تحصیل شما رساله خود را تحت نظر استاد راهنما نوشته و تمامی بخش ها مورد ارزیابی قرار می گیرد ، هزینه تحصیل دوره دکترا به دانشگاه و بورسیه ای که شما را حمایت می کند بسیار وابسته است اما می تواند از 3500 یورو تا 6000 یورو را شامل شود در صورتی که بورسیه تحصیلی دریافت کنید ، دانشگاه هزینه تحصیل ، اسکان و امرار معاش را برایتان تامین خواهد نمود.

در نهایت شما به عنوان دارنده یک دکترای کامپیوتر باید بتوانید تجزیه و تحلیل ، طراحی ، توسعه و اشکال زدایی نرم افزار برای نمونه های پیشرفته ، توسعه نرم افزار برای انواع سیستم های تصویربرداری و دستگاه های لمسی را انجام دهید و همچنین مشاوره فنی ، تخصصی ، مهندسی و پشتیبانی ، تعمیر و نگهداری شبکه های محلی، چه امن و چه غیر ایمنسیستم های تجهیزات خدمات ارتباطی را انجام دهید.

مزایا و معایب تحصیل کامپیوتر در روسیه

اگر تصمیم به تحصیل در روسیه گرفته اید ، بدون شک فردی جاه طلب ، با اعتماد به نفس ، مستقل ، آماده اکتشافات جدید و آینده امیدوار کننده هستید ، تحصیل رشته کامپیوتر در روسیه که به رسمیت شناخته شده است ، یک بلیط خوشحال کننده برای ورود به دنیای کار حرفه ای و موفق را به شما می دهد ، در دانشگاه های روسیه تجربه ای منحصر به فرد ، زندگی فعال دانشجویی ، آشنایی های جدید و رویدادهای فراموش نشدنی را خواهید داشت ! شما در بزرگترین کشور جهان که به خاطر تاریخ غنی ، فرهنگ و هنر ، برندگان جایزه نوبل ، اختراعات علمی و آموزش با کیفیت بالا شهرت دارد ، تحصیل می کنید.

در میان کلیه مزایا و معایب تحصیل کامپیوتر در روسیه می توان مزایای زیر را برشمرد:

 • برنامه های آموزشی پیشرفته
 • پس زمینه بنیادی قوی برای آینده
 • دانش حرفه ای با کیفیت بالا
 • تضمین پیشرفت شغلی
 • قیمت مناسب تحصیل و اقامت
 • اسکان در خوابگاه های دانشجویی
 • بیمه درمانی تمدید شده
 • قیمت پایین برای کالاها و خدمات در پرتو نرخ ارز جهانی
 • بسیاری از امتیازات ( تخفیف برای حمل و نقل ، موزه ها ، تئاترها ، کافه ها ، مغازه ها ، مراکز تفریحی و غیره )

مهارت های زبان روسی به فارغ التحصیلان کمک می کند تا در بازار کار بین المللی رقابتی باشند و اولویت های بیشتری کسب کنند ، حالا نوبت شماست که مدرک خود را در روسیه بگیرید و ردپایی بزرگ بر روی شن های زمان بگذارید!

بازار کار روسیه پس از تحصیل در کامپیوتر

از آنجایی که ما در دنیای دیجیتال زندگی می کنیم ، کار دانشمندان کامپیوتر ضروری است ، شما می‌توانید از برنامه‌های ساده که کارهای کوچک را خودکار می‌کنند تا نرم‌افزارهای پیچیده ای که توسط صدها شرکت بین‌المللی برای کار و تراکنش‌هایشان استفاده می‌شود را طراحی کنید ، همچنین ممکن است برنامه هایی برای مؤسسات پزشکی ، امنیت ، حمل و نقل و غیره ایجاد کنید.

بازار کار روسیه پس از تحصیل در کامپیوتر

به بیان کوتاه ، کار شما دنیا را به مکانی بهتر تبدیل و به مردم کمک می کند کارها را سریعتر انجام دهند ، فناوری قطعا نقش مهمی در شکل‌دهی آینده خواهد داشت و شما می‌توانید با انتخاب رشته کامپیوتر نقش مهمی را ایفا کنید.

بازار کار روسیه پس از تحصیل در کامپیوتر برای دانشجویانی که فارغ التحصیل می شوند ، مشاغل پر سودی را به عنوان توسعه دهندگان بازی ، مهندسان نرم افزار ، مشاوران فناوری اطلاعات ، مدیران پایگاه داده و غیره فراهم می کند ، میزان درآمد افراد شاغل در حوزه های مختلف رشته کامپیوتر به شرح زیر است:

 • مهندس نرم افزار 51700 تا 144000 روبل در ماه
 • علوم کامپیوتر از 74800 تا 245000 روبل در ماه
 • برنامه نویس کامپیوتر از 45200 تا 982000 روبل در ماه
 • فناوری اطلاعات از 104000 روبل تا 170000 روبل در ماه

اگر به دنبال اطالاعات صحیح و به روزی در زمینه مهاجرت کاری به روسیه هستید ، دعوت می کنیم مقاله کار در روسیه را مطالعه نمایید.

سوالات پر تکرار تحصیل کامپیوتر در روسیه

کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این محتوا شما را با تحصیل رشته کامپیوتر در روسیه آشنا کردند برای دریافت پاسخ پرسش های خود از بخش دیدگاه استفاده کرده و با مشاوران ما در ارتباط باشید.

مدارک ارائه شده برای تحصیل رشته کامپیوتر در روسیه باید به چه زبانی ترجمه شده باشد؟

تمامی مدارک باید به زبان روسی ترجمه و به صورت محضری در بخش کنسولی سفارت تایید شده باشند.

بهترین دانشگاه برای تحصیل رشته کامپیوتر در روسیه کدام است؟

دانشگاه ITMO یک دانشگاه ملی تحقیقاتی واقع در سن پترزبورگ روسیه است که همواره در رتبه بندی 100 دانشگاه برتر جهان برای علوم کامپیوتر قرار دارد.

هزینه تحصیل رشته کامپیوتر در روسیه چقدر است؟

1. کارشناسی رشته کامپیوتر در دانشگاه ITMO 224 000 روبل 2. کارشناسی در دانشگاه فدرال سیبری 177 000 روبل 3. کارشناسی در دانشگاه 294 000 روبل 4. کارشناسی در دانشگاه تکنولوژی و فیزیک مسکو 435 000 روبل 5. کارشناسی در دانشگاه ایالتی لومونسف مسکو 391 000 – 411 070 روبل

زبان تحصیل رشته کامپیوتر در روسیه چیست؟

شروع تحصیل رشته کامپیوتر در روسیه در مقطع کارشناسی در اغلب دانشگاه های این کشور به زبان روسی است که البته تعداد برنامه ها به زبان انگلیسی در حال افزایش است ، از این رو شما باید حتما واحدهای یادگیری زبان روسی را قبل از ورود به دانشگاه پشت سر بگذارید.

هزینه تحصیل دکترای کامپیوتر در روسیه چقدر است؟

هزینه تحصیل دوره دکترا به دانشگاه و بورسیه ای که شما را حمایت می کند بسیار وابسته است اما می تواند از 3500 یورو تا 6000 یورو را شامل شود در صورتی که بورسیه تحصیلی دریافت کنید ، دانشگاه هزینه تحصیل ، اسکان و امرار معاش را برایتان تامین خواهد نمود.

در صورتی که شما عزیزان قصد اقدام پذیرش تحصیل رشته کامپیوتر در روسیه را دارید تماس با کارشناسان موسسه مهاجرتی رجبی را فراموش نکنید تا در کوتاه ترین زمان ممکن به تحصیل در بهترین دانشگاه های این کشور مشغول شوید ، مشاوران ما در دفاتر تهران و شیراز آماده ارائه خدمات مشاوره حضوری و غیر حضوری هستند ، همچنین توصیه می کنیم مقاله مهاجرت به روسیه را بخوانید و با تمام راه های قانونی مهاجرت به این کشور محبوب آشنا شوید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو
خانه