تحصیل رشته کامپیوتر در اسپانیا

تحصیل رشته کامپیوتر در اسپانیا
مشاور مهاجرتی

تحصیل رشته کامپیوتر در اسپانیا به این معنی است که شما آموزش علوم کامپیوتر خود را از برخی از دانشگاه های برتر جهان دریافت خواهید کرد ، شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این مقاله شما را با تحصیل رشته کامپیوتر در اسپانیا آشنا خواهند کرد.

اگر به تحصیل در کشور اسپانیا علاقه خاص دارید ، می توانید با مطالعه مقاله تحصیل در اسپانیا ، اطلاعات خود را تکمیل کنید.

اسپانیا مملو از دانشگاه های در سطح جهانی است که به دلیل تخصص خود در سطح بین المللی مشهور هستند ، فارغ التحصیلانی که تحصیلات خود را در علوم کامپیوتر تکمیل می کنند ممکن است به عنوان برنامه نویس ، توسعه دهنده نرم افزار و غیره کار کنند ، شغل در علوم کامپیوتر امروزه بسیار پردرآمد و مورد تقاضا است.

علوم کامپیوتر یکی از متنوع ترین رشته های تحصیلی است و مهارت هایی که در برنامه علوم کامپیوتر خود یاد می گیرید به راحتی در همه جا قابل اجرا هستند ، مدارک علوم کامپیوتر نه تنها در اسپانیا بلکه در هر جای دنیا و تقریبا در هر بخش تقاضای زیادی دارند ؛ یکی از جنبه های ضروری علوم کامپیوتر این است که مهارت های حل مسئله را آموزش می دهد که حتی به صورت روزمره نیز ضروری است.

مدارک کارشناسی در علوم کامپیوتر در اسپانیا معمولا حداقل سه سال طول می کشد ، اگر دانشجو بخواهد دانش خود را بیشتر ارتقا دهد می تواند در برنامه کارشناسی ارشد ثبت نام کند که تکمیل آن از یک تا دو سال طول می کشد ؛ از طرف دیگر یک مدرک دکترا می تواند سه تا پنج سال طول بکشد.

مدارک پذیرش رشته کامپیوتر در اسپانیا

تحصیل رشته کامپیوتر در اسپانیا با مجموعه ای از الزامات همراه است ، برای شروع باید شرایط ورود به دانشگاه از جمله ارائه ریز نمرات تحصیلی دبیرستان/ آموزش قبلی را داشته باشید ، برای برنامه های کارشناسی ارشد ، دانشجویان باید دارای مدرک لیسانس در علوم کامپیوتر یا رشته های مرتبط باشند ؛ پس از آن ، دانشگاه ها همچنین از شما می خواهند که بسته به زبان آموزشی برنامه ، مهارت های زبان خود را ثابت کنید ؛ برای برنامه هایی که به زبان انگلیسی تدریس می شوند ، باید نمرات آزمون آیلتس یا تافل را ارائه دهید.

برای برنامه‌هایی که به زبان اسپانیایی تدریس می‌شوند، اسپانیایی ‌زبان ‌های غیربومی معمولا نمرات DELE یا موارد دیگر را بسته به دانشگاه ارسال می‌کنند ؛ ساکنان غیر اتحادیه اروپا / EEA نیز باید قبل از ورود به اسپانیا برای ویزای دانشجویی اقدام کنند.

 • دیپلم دبیرستان و پیش دانشگاهی در رشته های علوم (برای تحصیل در مقطع کارشناسی )
 • مدرک کارشناسی ( برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد )
 • ریز نمرات دبیرستان
 • گواهی تسلط به زبان انگلیسی ( در صورت تمایل به تحصیل به زبان انگلیسی )
 • گواهی تسلط به زبان اسپانیایی ( در صورت تمایل به زبان اسپانیا )
 • گواهی تمکن مالی برای تامین هزینه تحصیل و زندگی در اسپانیا
 • گواهی عدم پیشیینه
 • پاسپورت معتبر
 • عکس پاسپورتی
 • کپی شناسنامه

بهترین دانشگاه های کامپیوتر اسپانیا

موسسات آموزش عالی اسپانیا به کیفیت و برتری شهرت دارند ، دانشجویان بین المللی در اسپانیا دانش و مهارت های خود را از متخصصان بسیار با تجربه کسب می کنند ؛ آنها همچنین با فرصت های متعددی برای افزایش دانش و غنی سازی مجموعه مهارت های خود آشنا می شوند ، دانشجویان از طریق مهارت هایی که در دانشگاه های اسپانیا می آموزند ، این شانس را دارند که با اطمینان و آمادگی کامل وارد بازار کار علوم کامپیوتر شوند ؛ در اینجا بهترین دانشگاه های علوم کامپیوتر در اسپانیا آمده است:

بهترین دانشگاه ها کامپیوتر اسپانیا

دانشگاه کارلوس سوم مادرید (UC3M)

یک دانشگاه دولتی ، UC3M در جامعه مادرید ، اسپانیا واقع شده است و در سال 1989 تاسیس شد ، هدف این دانشگاه کمک به بهبود جامعه از طریق آموزش با کیفیت و تحقیقات پیشرفته است ؛ حدود 27 دپارتمان در طیف وسیعی از رشته های تحصیلی از جمله علوم کامپیوتر دارد. این دانشگاه در بین برترین دانشگاه های جوان اروپا و در بین بهترین دانشگاه های علوم کامپیوتر در اسپانیا توسط رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS رتبه بندی شده است.

رشته کامپیوتر در این دانشگاه در ترکیب با مهندسی و مدیریت بازرگانی ارائه می شود ؛ مدت زمان تحصیل در این رشته 5 سال و نیم است و دانشجو ملزم به گذراندن 390 واحد درسی می باشد.

دانشگاه پلی تکنیک مادرید

دانشگاه پلی تکنیک مادرید که به عنوان دانشگاه فنی مادرید نیز شناخته می شود ، متعهد به کیفیت در تمام زمینه های فعالیت در داخل موسسه از جمله تدریس ، تحقیق ، دانش و ارائه خدمات است ؛ دانشگاه پلی تکنیک مادرید که در میان برترین دانشگاه ‌های علوم کامپیوتر در اسپانیا قرار دارد ، به طور مداوم به دنبال بهبود است ، خواه مواد مطالعه ، آموزش معلمان یا نیاز های دانشجویان باشد ؛ این دانشگاه رشته کامپیوتر را در گرایش های مختلف شامل مهندسی نرم افزار ، IT و رشته های دوگانه ترکیب با سایر رشته ها ارائه می دهد.

کالج دانشگاه علوم کامپیوتر در U.P.M. به عنوان پاسخی به نیازهای اجتماعی فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی هم در زمینه علوم کامپیوتر و هم در زمینه صنعتی ، تجاری و تحقیقاتی ایجاد شد ، این مرکز با فرمان 27 اکتبر 1978 ایجاد شد و فعالیت خود را در سال تحصیلی 1978/79 آغاز کرد.

دانشگاه بارسلونا

دانشگاه بارسلونا یکی از برجسته ترین دانشگاه های اسپانیا و یکی از قدیمی ترین دانشگاه های کاتالونیا است ، امروزه بیش از 64000 دانشجو در برنامه های تحصیلی خود جمع آوری می کند که بیش از 12000 دانشجوی بین المللی هستند ؛ این دانشگاه برنامه های تحصیلی را در رشته های مختلف از جمله علوم کامپیوتر ارائه می دهد که در آنها برتری دارد ، دانشگاه بارسلونا بر تحقیقات کیفی متمرکز است و یکی از نوآورترین دانشگاه های این کشور محسوب می شود.

اصول فنی ، علمی و اجتماعی-اقتصادی مهندسی کامپیوتر و پایگاه دانش همه کاره در محاسباتشامل سیستم‌ها و الگوریتم ‌های کامپیوتری به عنوان فرآیند های محاسباتی، برنامه ‌ها و سخت‌افزار های طراحی و طراحی برنامه ‌ها است ، دانشجویان محصل در این رشته مهارت های کار در هر یک از دو حوزه خاص برنامه نویسی کامپیوتر به طور کلی و ابزارهای نوآورانه حل مسئله در مناطق در حال ظهور بازار کار را فرا خواهند گرفت.

هزینه تحصیل کامپیوتر در اسپانیا

هزینه تحصیل رشته کامپیوتر در اسپانیا با موسسات دولتی و خصوصی متفاوت است ، دانشگاه های دولتی اسپانیا بر اساس پرداخت به ازای هر اعتبار هزینه می گیرند ، به این معنی که هزینه کل به تعداد واحد های درسی در هر برنامه بستگی دارد ، به طور کلی مدرک کارشناسی در علوم کامپیوتر در اسپانیا به طور متوسط 1500 یورو در سال در دانشگاه های دولتی هزینه دارد.

هزینه تحصیل کامپیوتر در اسپانیا

در مقابل مدرک کارشناسی ارشد در علوم کامپیوتر حدود 3500 یورو در سال هزینه خواهد داشت ، دانشجویان غیر اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا معمولا باید شهریه های بالاتری را در دانشگاه های دولتی اسپانیا بپردازند که معمولا تا 6000 یورو در سال است ؛ ممکن است از شما خواسته شود تا سالانه 20000 یورو برای برنامه های مدرک علوم کامپیوتر در دانشگاه های خصوصی بپردازید.

زبان تحصیل کامپیوتر در اسپانیا

الزامات زبان نیز بخشی از شرایط ورود به هنگام به دنبال تحصیل در خارج از کشور در اسپانیا است ، اگر برنامه تحصیلی به زبان انگلیسی باشد افراد غیر بومی انگلیسی باید آزمون مهارت زبان انگلیسی ( مانند تافل یا آیلتس ) را ارائه دهند ، حداقل نمره آیلتس قابل قبول برای پذیرش در دانشگاه های اسپانیا 6 است.

از سوی دیگر، اگر برنامه به زبان اسپانیایی باشد ، دانشجویان بین‌المللی باید با ارائه نتایج آزمون DELE نتایج آزمون یک آزمون مهارت اسپانیایی را به عنوان بخشی از شرط ورود ارائه کنند ، برای تحصیل به زبان اسپانیایی تسلط در سطح B2 الزامی است.

چارت درسی کامپیوتر در دانشگاه های اسپانیا

مقطع کارشناسی رشته کامپیوتر در دانشگاه های اسپانیا شامل 240 واحد درسی است که گذراندن آن 4 سال طول می کشد در ادامه با جزئیات تحصیل در این رشته و چارت درسی آن آشنا می شویم.

ترم 1

حساب دیفرانسیل و انتگرال ، فیزیک ، برنامه نویسی ، جبر خطی ، مهارت های نوشتاری و ارتباطی ، علوم انسانی 1

ترم 2

فناوری کامپیوتر ، الگوریتم ا و ساختار طلاعات ، اصول مهندسی کامپیوتر ، منطق ، ریاضیات گسسته

ترم 3

ساختار کامپیوتر ، معرفی مدیریت تجاری ، آمار ، نظریه زبان رسمی ، مهندسی نرم افزار

ترم 4

سیستم های عملیاتی ، فایل ها و پایه های داده ها ، هوش مصنوعی ، حساب دیفرانسل کاربردی ، توسعه نرم افزار

ترم 5

رابط های کاربری ، شبکه های کامپیوتر ، معماری کامپیوتر ، رمزنگاری و امنیت کامپیوتر ، اکتشافی و بهینه سازی

ترم 6

طراحی سیستم عامل ، کامپایلرها ، طراحی سیستم های تعاملی ، مهارت های اطلاعات ، آموزش ماشین ، دانش پیشرفته صفحات گسترده ، علوم انسانی 2

ترم 7

دانش مهندسی ، شبکه های مصنوعی ، هوش مصنوعی در تجارت ، مهارت های نرم افزار

ترم 8 پایان نامه کارشناسی ، تئوری محسبات ، گرافیک کامپیوتر و AI ، مدیریت پروژه توسعه نرم افزار

گرایش های رشته کامپیوتر در اسپانیا

رشته کامپیوتر در دانشگاه های اسپانیا در مقاطع تحصیلی مختلفی ارائه می شود و دارای گرایش هایی است که این گرایش ها اغلب برای تحصیل در مقع کارشناسی ارشد و دکتری می باشد ، البته علاوه بر این این رشته تحصیلی در ترکیب با رشته های دیگر مانند مدیریت ، ریاضیات ، مهندسی و غیره نیز ارائه می شود.

گرایش های موجود برای رشته کامپیوتر در اسپانیا شامل سخت افزار ، نرم افزار ، IT ، هوش مصنوعی و الگوریتم و محاسبات می باشد که هر یک در یک زمینه خاص تخصص دارند و به بخش خاص از علوم کامپیوتر می پردازند.

تحصیل دکترا کامپیوتر در اسپانیا

مقطع دکترای کامپیوتر بالاترین مقطع تحصیلی در این رشته در موسسات آموزش عالی اسپانیا است ، این مقطع تحصیلی از دستورالعمل های کاملا تعریف شده در مورد ساختار و نظارت پیروی می کند و توسط کمیسیون علمی دانشگاه که از دانشگاهیان و محققان منصوب تشکیل شده است، سازماندهی می شود.

تحصیل دکترا کامپیوتر در اسپانیا

در اسپانیا دوره دکتری تمام وقت حداکثر سه سال طول می کشد ، امکان تمدید ثبت نام در دوره دکتری برای دو سال دیگر وجود دارد ، اما این امر باید به طور ویژه توسط کمیسیون علمی دانشگاه شما تایید شود ؛ دوره های دکتری پاره وقت پنج سال طول می کشد ، فعالیت اصلی در طول دوره دکتری کامپیوتر در اسپانیا تحقیقاتی است.

اغلب ، دکترای اسپانیایی از دو مرحله تشکیل می شود که شامل مرحله اول بر دوره های آموزشی به ارزش 60 واحد ECTS متمرکز است ، مرحله دوم بر تحقیق و نگارش پایان نامه متمرکز است.

علاوه بر کمیسیون آکادمیک ، هر برنامه دکتری دارای دو استاد راهنما با مسئولیت های مختلف است:

 • مربی – معادل استاد راهنمای سنتی دکتراست و مسئول نظارت بر تعامل شما با کمیسیون علمیمی باشد.
 • مدیر پایان نامه – مسئول برنامه ریزی فعالیت های آموزشی شما و اطمینان از تأثیر و تازگی پایان نامه کافی است ، این فرد می تواند مربی شما باشد و کمیسیون علمی می تواند هر لحظه این فرد را تغییر دهد.

برای درخواست موفقیت آمیز برای برنامه دکتری اسپانیایی معمولا باید مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد مرتبط با رشته تحقیقاتی خود داشته باشید.

مزایا و معایب تحصیل دکترا کامپیوتر در اسپانیا

تحصیل علوم کامپیوتر در اسپانیا شما را در محیطی گرم و دلگرم کننده قرار می دهد ، جایی که پتانسیل علمی و حرفه ای شما به سادگی شکوفا می شود ؛ اسپانیا دارای دانشگاه های در سطح جهانی است که بسیاری از آنها در بین بهترین های جهان قرار دارند ، این موارد بخشی از مزایای تحصیل کامپیوتر در این کشور است ، البته نباید فراموش کرد که چالش هایی پیشرو دانشجویان این کشور وجود دارد.

مزایا و معایب تحصیل دکترا کامپیوتر در اسپانیا

مزایای تحصیل کامپیوتر در اسپانیا

 • مدرک علوم کامپیوتر از دانشگاه ‌های اسپانیا در سطح جهان معتبر است.
 • فارغ التحصیلان رشته کامپیوتر از اسپانیا فرصت های کاری بسیاری در بازار کار جهانی دارند.
 • دانشگاه های اسپانیا برنامه های عالی علوم کامپیوتر را ارائه می دهند.
 • امکان تحصیل به زبان انگلیسی در رشته کامپیوتر در اسپانیا وجود دارد.

معایب تحصیل کامپیوتر در اسپانیا

 • هزینه تحصیل در رشته کامپیوتر در دانشگاه های خصوصی اسپانیا بالا است.
 • دروس در رشته کامپیوتر در مقطع کارشناسی به زبان اسپانیایی تدریس می شوند .
 • فراگیری زبان اسپانیایی دشوار است.

بازار کار اسپانیا پس از تحصیل در کامپیوتر

اسپانیا فرصت های شغلی زیادی را برای فارغ التحصیلان علوم کامپیوتر ارائه می دهد ، افراد معمولا عناوین شغلی مانند دانشمندان داده ، توسعه‌دهندگان وب ، مهندسان نرم‌افزار ، توسعه ‌دهندگان نرم‌ افزار ، تحلیل‌گران کسب ‌و کار ، مدیران پایگاه ‌های اطلاعات ، توسعه‌دهندگان کامل یا حتی نقش‌ هایی در دانشگاه ، مانند پژوهشگران علوم کامپیوتر یا استادان بر عهده می‌گیرند ؛ این مدرک به ویژه با توجه به پیشرفت های تکنولوژیکی در سال های اخیر، در را به روی مسیر ها و چشم اندازهای شغلی بی شماری باز می کند.

چشم انداز حقوق برای فارغ التحصیلان علوم کامپیوتر به شدت به عنوان شغل و تجربه کاری بستگی دارد ؛ به عنوان مثال یک مهندس نرم افزار در اسپانیا حدود 33000 یورو در سال درآمد دارد ؛ یک توسعه دهنده نرم افزار حدود 27300 یورو در سال درآمد دارد ، در حالی که یک دانشمند داده سالانه تقریبا 35600 یورو درآمد دارد ؛ حقوق دقیق به شهری که در آن شغل خود را انجام می دهید نیز بستگی دارد ، به عنوان مثال، می توانید انتظار داشته باشید که حقوق در مناطق شهری مانند مادرید یا بارسلونا بالاتر باشد ؛ با این حال اندازه شرکت نیز نقش مهمی در چشم انداز حقوق ایفا می کند.

سوالات پر تکرار تحصیل کامپیوتر در اسپانیا

ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تلاش کردیم شما را با تحصیل رشته کامپیوتر در اسپانیا آشنا کنیم ، با ما از طریق بخش دیدگاه در تماس باشید.

بهترین دانشگاه برای تحصیل رشته کامپیوتر در اسپانیا کدام است؟

دانشگاه کارلوس سوم مادرید (UC3M)

هزینه تحصیل رشته کامپیوتر در اسپانیا چقدر است؟

به طور کلی مدرک کارشناسی در علوم کامپیوتر در اسپانیا به طور متوسط 1500 یورو در سال در دانشگاه های دولتی هزینه دارد ؛ در مقابل مدرک کارشناسی ارشد در علوم کامپیوتر حدود 3500 یورو در سال هزینه خواهد داشت.

الزامات زبان برای تحصیل رشته کامپیوتر در اسپانیا چیست؟

الزامات زبان نیز بخشی از شرایط ورود به هنگام به دنبال تحصیل در خارج از کشور در اسپانیا است ، اگر برنامه تحصیلی به زبان انگلیسی باشد افراد غیر بومی انگلیسی باید آزمون مهارت زبان انگلیسی ( مانند تافل یا آیلتس ) را ارائه دهند ، حداقل نمره آیلتس قابل قبول برای پذیرش در دانشگاه های اسپانیا 6 است.
از سوی دیگر، اگر برنامه به زبان اسپانیایی باشد ، دانشجویان بین‌المللی باید با ارائه نتایج آزمون DELE نتایج آزمون یک آزمون مهارت اسپانیایی را به عنوان بخشی از شرط ورود ارائه کنند ، برای تحصیل به زبان اسپانیایی تسلط در سطح B2 الزامی است.

چه گرایش هایی برای تحصیل رشته کامپیوتر در اسپانیا وجود دارد؟

گرایش های موجود برای رشته کامپیوتر در اسپانیا شامل سخت افزار ، نرم افزار ، IT ، هوش مصنوعی و الگوریتم و محاسبات می باشد که هر یک در یک زمینه خاص تخصص دارند و به بخش خاص از علوم کامپیوتر می پردازند.

یک مهندس کامپیوتر در اسپانیا چقدر حقوق می گیرد؟

یک مهندس نرم افزار در اسپانیا حدود 33000 یورو در سال درآمد دارد.

در این مقاله ، مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی ویژگی های تحصیل رشته کامپیوتر در اسپانیا را بررسی کردند ، برای کسب آگاهی از جزئیات تحصیل در این کشور با دفاتر موسسه در شیراز و تهران تماس بگیرید ، همچنین می توانید با مطالعه مقاله مهاجرت به اسپانیا با روش های دیگری به جز مهاجرت تحصیلی هم آشنا شوید.

1/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *