تحصیل رشته حقوق در ارمنستان

تحصیل رشته حقوق در ارمنستان کلیدی برای دستیابی به موفقیت های شغلی و تحصیلی در آینده است که می تواند تجربه ای فراموش نشدنی و با ارزش را به شما هدیه دهد. ارمنستان دارای یک سنت حقوقی غنی است که قدمت آن به دوران باستان باز می گردد و این کشور در زمینه توسعه قانون و عدالت، چشم انداز منحصر به فردی را به دانشجویان و علاقمندان ارائه می دهد.

حقوق رشته ای است که به بررسی موضوعات مربوط به تجارت، اقتصاد، سیاست، محیط زیست، حقوق بشر، روابط بین الملل و تجارت پرداخته و دانشجویان در این رشته با روش های مقابله با درگیری ها و مسائل در جامعه و اخلاق مدرن آشنا می شوند. 

تحصیل رشته حقوق در ارمنستان مهارت ها و دانش لازم برای رویارویی با مسائل حقوقی پیچیده و نوظهور در دنیای جهانی را ارائه می دهد. 

شما می توانید اطلاعات بیشتر در مورد این رشته را از طریق کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت 562051 (موسسه حقوقی رجبی ثبت 40451) به دست آورید.

با توجه به اینکه ارمنستان عضو سازمان های بین المللی و منطقه ای مختلف مانند سازمان ملل متحد، شورای اروپا، سازمان امنیت و همکاری اروپا و اتحادیه اقتصادی اروپا می باشد می تواند فرصت هایی را برای یادگیری و تعامل با کشورهای مختلف فراهم کند و شما می توانید حین تحصیل مدارک تحصیلی بسیار معتبری به دست آورید. 

توصیه می کنیم اطلاعات بیشتر در مورد شرایط تحصیلی و همچنین نحوه ورود به دانشگاه ها را در مقاله تحصیل در ارمنستان مطالعه فرمایید.

نکته : در پایان همین مطلب می توانید سوالات و نظرات خود را درج کرده و پاسخ کارشناسان ما  را دریافت کنید. فرم درخواست مشاوره را نیز تکمیل کنید تا یک جلسه مشاوره رایگان بصورت تلفنی داشته باشید و شرایط خود را برای مهاجرت با کمک مشاور ما بسنجید.

فهرست مطالب
تحصیل رشته حقوق در ارمنستان

شرایط پذیرش رشته حقوق در ارمنستان

شرایط پذیرش رشته حقوق در ارمنستان مسئله ای بسیار مهم می باشد که ذهن بسیاری از متقاضیان را به خود مشغول کرده است. معیارهای پذیرش در دانشگاه ها و مقاطع تحصیلی مختلف این کشور متفاوت است و دانشجویان باید الزامات را در سایت دانشگاه مد نظرشان مطالعه فرمایند.

دانشجویانی که قصد تحصیل لیسانس حقوق در ارمنستان را دارند باید حداقل 18 سال سن داشته و دیپلم دبیرستان یا گواهینامه ای معادل آن را از کالج یا دبیرستان معتبری به دست آورده باشند. در این بین برخی از دانشگاه ها به نمرات بالا یا شرکت در آزمون ورودی دانشگاه نیاز دارند. در برخی دانشگاه ها شرکت در آزمون ورودی یکپارچه ضروری است و تمامی متقاضیان باید در این آزمون شرکت کرده و از خود عملکرد خوبی نشان دهند.

شرایط و الزامات تحصیل رشته حقوق در ارمنستان در مقطع کارشناسی ارشد کمی متفاوت است و متقاضیان برای ورود به این مقطع باید مدرک لیسانس خود را در رشته حقوق به دست آورده باشند و باید حداقل معدل 3.0 یا معادل آن در مقیاس 4.0 داشته باشند و مهارت های زبان انگلیسی خود را اثبات کنند.

در این مقطع دانشجویان باید حداقل نمره 79 مدرک تافل یا نمره 6.5 مدرک آیلتس یا نمره 53 PTE آکادمیک را به دست آورده باشند. برای تحصیل دکترا، متقاضیان باید مدرک کارشناسی ارشد با حداقل معدل 3.0 را به دست آورده باشند و در آزمون ورودی برگزار شده توسط کمیسیون عالی گواهی ارمنستان شرکت کنند و مهارت های زبان انگلیسی و ارمنی خود را ثابت کنند.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

تحصیل در ارمنستان تحصیلی مقرون به صرفه در دانشگاه های معتبر است ، با مشاوران رجبی گفتگو کنید!

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

روند پذیرش رشته حقوق در ارمنستان

روند پذیرش رشته حقوق در ارمنستان نسبتا ساده است و دانشجویان برای قبولی در این رشته باید برخی از مراحل را پشت سر بگذارند. اولین مرحله انتخاب دانشگاه و ارائه درخواست برای دانشگاه مد نظرتان می باشد.

دوره درخواست دانشگاه های حقوق ارمنستان معمولا چند ماه قبل از شروع سال تحصیلی است و اکثر دانشگاه ها درگاه های درخواست خود را در اواخر بهار یا اوایل تابستان، معمولاً در حدود آوریل تا جولای باز می کنند.  مهلت درخواست در دانشگاه های مختلف این رشته متفاوت است با این حال طبق اطلاعات به دست آمده معمولا مهلت درخواست تحصیل رشته حقوق در ارمنستان بین ژوئن و آگوست تمام شده اما برخی از دانشگاه ها مهلت های درخواست را تمدید می کنند.

در مرحله سوم دانشگاه ها درخواست های مختلف را بررسی کرده و در صورت نیاز مصاحبه یا آزمون پذیرش برگزار می کنند. این مرحله ممکن است چند هفته به طول بیانجامد و در پایان آن پس از تصمیم گیری در مورد پذیرش، دانشگاه ها متقاضیان را از وضعیت پذیرش خود مطلع می کنند. مرحله اطلاعیه پذیرش در دانشکده های حقوق ارمنستان معمولاً در اواخر آگوست یا اوایل سپتامبر رخ می دهد.

در گام پنجم پذیرفته شدگان ملزم به تکمیل مراحل ثبت نام هستند و در این مرحله باید مدارک لازم را ارائه داده و پرداخت های لازم را انجام دهند. ثبت نام معمولا در ماه سپتامبر، قبل از شروع ترم پاییز انجام می شود.

روند پذیرش رشته حقوق در ارمنستان

مدارک لازم برای تحصیل حقوق در ارمنستان

ارسال مدارک لازم برای تحصیل رشته حقوق در ارمنستان مرحله بسیار مهم در روند پذیرش این رشته تحصیلی می باشد. امروزه هر دانشگاه این کشور دارای مدارک و شرایط جداگانه ای است اما برخی از مهم ترین مدارک جهت تحصیل رشته حقوق در ارمنستان شامل موارد زیر می شود.

 • فرم درخواست تکمیل شده
 • ریز نمرات رسمی یا سوابق تحصیلی
 • آخرین مدرک تحصیلی (دیپلم دبیرستان، مدرک لیسانس یا فوق لیسانس)
 • نمرات آزمون مهارت زبان انگلیسی
 • فتوکپی پاسپورت یا مدرک شناسایی
 • عکس ‌های با اندازه پاسپورت
 • نتایج آزمون ورودی (در صورت وجود)
 • نمونه ‌های نگارشی مانند مقاله یا مقاله تحقیقی حقوقی (در صورت نیاز)
 • اثبات حمایت مالی (برای دانشجویان بین المللی)
 • مدارک ویزا
 • توصیه نامه
 • بیانیه هدف
 • رزومه از دستاوردهای تحصیلی، تجربه کاری، فعالیت های فوق برنامه و هر گونه انتشارات یا تحقیقات مرتبط
کارشناسی رشته حقوق در ارمنستان

کارشناسی رشته حقوق در ارمنستان

کارشناسی رشته حقوق در ارمنستان برنامه ای چهار ساله است که دانشجویان را برای ورود به مشاغل حقوقی آماده می کند. برنامه لیسانس حقوق در این کشور توسط وزارت آموزش و علوم ارمنستان معتبر می باشد و توسط سیستم انتقال و انباشت اعتبار اروپا به رسمیت شناخته شده است.

برنامه لیسانس حقوق در ارمنستان شامل دوره های تئوری حقوقی عمومی، حقوق مدنی، حقوق جزا، قانون اساسی، حقوق بین الملل، حقوق بشر و… است و دانشجویان می توانند با تحصیل این مقطع درک جامعی از سیستم حقوقی و نقش قانون در جامعه به دست آورند. دانشجویان دوره کارشناسی حقوق ارمنستان مهارت های خود را در تحقیقات حقوقی، نوشتن، تجزیه و تحلیل، حمایت و ارتباطات را توسعه داده و خود را برای ورود به بازار کار این کشور آماده می کنند.

برنامه های تحصیل رشته حقوق در ارمنستان در مقطع لیسانس اکثرا به زبان ارمنی تدریس می شود، اما بسته به در دسترس بودن اساتید و منابع، ممکن است برخی از دوره ها به زبان انگلیسی یا زبان های دیگر نیز ارائه شوند. دانشجویان برای فارغ التحصیلی این مقطع باید حداقل 240 واحد تحصیلی را تکمیل کنند و برای اخذ مدرک لیسانس حقوق، در امتحان نهایی دولتی قبول شوند.

تحصیل ارشد حقوق در ارمنستان

دوره تحصیل ارشد حقوق در ارمنستان حدودا به طور معمول دو سال طول کشیده و شامل دروس نظری، تحقیق و پایان نامه می شود. تخصص ها و شاخه های تحصیل برای این مقطع در کشور ارمنستان فراوان است و دانشجویان می توانند از بین گزینه های حقوق بشر، حقوق بین الملل، قانون تجارت، حقوق جزا یا قانون اساسی یک مورد را انتخاب کنند.

دانشجویان حین تحصیل رشته حقوق در ارمنستان فرصت این را دارند تا در دادگاه های محرمانه، کارآموزی، برنامه های تبادل و فعالیت های فوق برنامه شرکت کنند و از این طریق دانش و دیدگاه خود را گسترش دهند. تحصیل فوق لیسانس حقوق در ارمنستان می تواند دانش و همچنین مهارت های شما را رد زمینه مطالعات حقوقی افزایش دهد و فرصت های شغلی بیشتری را پس از تحصیل برای شما به ارمغان بیاورد.

دکترا رشته حقوق در ارمنستان

دکترا رشته حقوق در ارمنستان

طبق اطلاعات به دست آمده دوره دکترا رشته حقوق در ارمنستان بسته به موضوع تحقیق و پیشرفت دانشجو ممکن است سه تا پنج سال به طول بیانجامد و این دوره شامل دوره های آموزشی، سمینارها، امتحانات و دفاع از پایان نامه می شود. دانشجویان حین تحصیل مقطعPhD  حقوق صلاحیت های علمی و حرفه ای مانند تجزیه و تحلیل حقوقی، نوشتن، تحقیق و مهارت های تدریس خود را توسعه می دهند و اطلاعات تخصصی در مورد رشته مد نظرشان به دست می آورند.

دانشجویان حین تحصیل دکتری حقوق در ارمنستان موضوعات مختلف مانند قانون اساسی، حقوق بشر، حقوق بین الملل، حقوق تطبیقی، نظریه حقوقی و روش شناسی را از طریق دوره ها و سمینارهای مختلف آموزش می بینند و همچنین می توانند تحصیل رشته حقوق در ارمنستان در این مقطع به منابع و فرصت های مختلفی مانند کتابخانه ها، پایگاه های اطلاعاتی، مجلات، کنفرانس ها، کارگاه ها، بورسیه ها، کمک هزینه ها و غیره دسترسی داشته باشند.

در پایان این دوره تحصیلی دانشجویان باید زیر نظر یک استاد راهنما  و تحت راهنمایی و پشتیبانی اعضای هیئت علمی مجرب به نگارش یک پایان نامه در زمینه حقوق پرداخته و در نهایت به صورت موفقیت آمیز از پایان نامه خود دفاع کنند.

بهترین دانشگاه های حقوق ارمنستان

ارمنستان دارای 26 دانشگاه دولتی و 33 آموزشگاه عالی خصوصی است که انواع مختلفی از برنامه ها برای تحصیل رشته حقوق در ارمنستان را ارائه می دهد. در سال های اخیر بسیاری از سایت ها و مجلات معتبر دانشگاه های مختلف ارمنستان را بر اساس عملکرد تحقیقاتی در رشته حقوق رتبه بندی کرده اند. در این بین برخی از دانشگاه ها در این کشور رتبه بهتری به دست آورده و به عنوان گزینه های تحصیلی بهتری شناخته می شوند. شما می توانید برخی از بهترین دانشگاه های حقوق ارمنستان را در ادامه مشاهده فرمایید.

اولین جایگاه لیست برترین دانشگاه های ارمنستان برای این رشته را دانشکده حقوق دانشگاه دولتی ایروان به دست آورده است. این دانشکده برنامه های تحصیلی متنوعی در زمینه لیسانس، فوق لیسانس و دکترا در رشته حقوق ارائه می دهد.

در جایگاه دوم دانشکده حقوق دانشگاه آمریکایی ارمنستان قرار دارد که در واقع دانشگاهی خصوصی است و مدرک کارشناسی ارشد حقوق را با تمرکز در حقوق تجارت یا حقوق بشر و عدالت اجتماعی ارائه می دهد. سومین مورد برای تحصیل رشته حقوق در ارمنستان دانشگاه روسی-ارمنی است که جزو دانشگاه های دولتی محبوب این کشور می باشد و یک مرکز مطالعات حقوقی دارد.

نام دانشگاه رتبه در ارمنستان رتبه در آسیا رتبه در جهان نرخ پذیرش
دانشگاه دولتی ایروان 1 921 2739 20%
دانشگاه آمریکایی ارمنستان 2 1611 4224 64%
دانشگاه دولتی اسلاوونی روسی-ارمنی 3 2086 5351 55%
دانشگاه دولتی اقتصاد ارمنستان 4 2119 5431 55%
دانشگاه دولتی آموزشی ارمنستان 5 2397 6045 55%

هزینه تحصیل حقوق در ارمنستان

هزینه تحصیل حقوق در ارمنستان به فاکتورهای مختلفی نظیر نوع دانشگاه و مقطع تحصیلی بستگی دارد و می تواند در دانشگاه های مختلف تا حد زیادی متفاوت باشد. شما می توانید برخی هزینه ها برای تحصیل رشته حقوق در مقاطع مختلف را در جدول زیر مشاهده فرمایید.

همچنین لازم به ذکر است که یکی از عوامل بسیار تاثیر گذار بر هزینه های تحصیل رشته حقوق در ارمنستان نوع دانشگاه می باشد. برای مثال هزینه های تحصیل کارشناسی در دانشگاه دولتی ایروان می تواند از حدود 1,000,000 تا 3,000,000 درام در هر سال تحصیلی متغییر می باشد. در حالی که امروزه هزینه های تحصیلی رشته مشابه و مقطع مشابه در دانشگاه اسلاوونی ارمنی-روسی حدودا 1200000 تا 2500000 درام برای هر سال تحصیلی می باشد.

هزینه های تحصیل حقوق در کشور ارمنستان نسبت به سایر کشورهای غربی بسیار مقرون به صرفه تر است با این حال برخی دانشگاه های این کشور یا حتی دولت و سازمان های بین المللی به دانشجویانی که از خود عملکرد تحصیلی خوبی نشان داده اند بورسیه های تحصیلی و کمک های مالی ارائه می دهد. این بورسیه های معمولا بر اساس برتری علمی، نیاز مالی یا معیارهای دیگر ارائه می شوند و میزان بورسیه و پوشش دهی آن ها نیز در هر دانشگاه و مقطع تحصیلی متفاوت است.

مقطع تحصیلی هزینه تحصیل برای دوره تمامی وقت هزینه تحصیل برای دوره پاره وقت
مقطع کارشناسی 1,200 دلار آمریکا 600 دلار آمریکا
تحصیلات کارشناسی ارشد 1,600 دلار آمریکا 800 دلار آمریکا
مقطع دکترا 2,000 دلار آمریکا 1,000 دلار آمریکا

همچنین لازم به ذکر است که یکی از عوامل بسیار تاثیر گذار بر هزینه های تحصیل رشته حقوق در ارمنستان نوع دانشگاه می باشد. برای مثال هزینه های تحصیل کارشناسی در دانشگاه دولتی ایروان می تواند از حدود 1,000,000 تا 3,000,000 درام در هر سال تحصیلی متغییر می باشد. در حالی که امروزه هزینه های تحصیلی رشته مشابه و مقطع مشابه در دانشگاه اسلاوونی ارمنی-روسی حدودا 1200000 تا 2500000 درام برای هر سال تحصیلی می باشد.

هزینه های تحصیل حقوق در کشور ارمنستان نسبت به سایر کشورهای غربی بسیار مقرون به صرفه تر است با این حال برخی دانشگاه های این کشور یا حتی دولت و سازمان های بین المللی به دانشجویانی که از خود عملکرد تحصیلی خوبی نشان داده اند بورسیه های تحصیلی و کمک های مالی ارائه می دهد. این بورسیه های معمولا بر اساس برتری علمی، نیاز مالی یا معیارهای دیگر ارائه می شوند و میزان بورسیه و پوشش دهی آن ها نیز در هر دانشگاه و مقطع تحصیلی متفاوت است.

اطلاعات مفیدی درباره ارمنستان را در مقالات زیر می خوانید.

چارت درسی حقوق در دانشگاه های ارمنستان

طبق اطلاعات به دست آمده تحصیل رشته حقوق در ارمنستان مقطع کارشناسی ارشد این رشته حدودا دو سال به طول انجامیده و شامل چهار ترم درسی می شود و هر ترم آن بر دروسی تمرکز دارند که جنبه های مختلف حقوق و عمل را پوشش می دهد.

طبق چارت درسی حقوق در دانشگاه های ارمنستان ترم اول این رشته دانشجویان را با مبانی تحقیق و نگارش حقوقی، حقوق تطبیقی، حقوق بین الملل، حقوق بشر و قانون اساسی آشنا می کند. در ترم دوم تحصیل فوق لیسانس حقوق دانشجویان مهارت ها و دانش خود در زمینه های خاص مانند حقوق مدنی، حقوق جزا، حقوق اداری، حقوق تجارت و حقوق محیط زیست را گسترش می دهند و همچنین یک درس انتخابی را از لیست گزینه ها انتخاب می کنند.

در ترم سوم تحصیل کارشناسی ارشد حقوق دانشجویان که در یکی از چهار رشته ارائه شده توسط برنامه تخصصی که شامل حقوق عمومی، حقوق خصوصی، حقوق بین الملل یا حقوق بشر شده یک مورد را انتخاب کرده و سه درس مربوط به مسیر انتخابی خود را می گذرانند و یک مقاله تحقیقاتی در مورد موضوع مرتبط می نویسند. در نهایت در ترم چهارم تحصیل حقوق دانشجویان به تکمیل و دفاع از پایان نامه کارشناسی ارشد خود پرداخته و همچنین در یک مسابقه دادگاه یا یک برنامه آموزش حقوقی بالینی شرکت می کنند.

چارت درسی حقوق در دانشگاه های ارمنستان

درآمد وکلا و رشته حقوق در کشور ارمنستان

درآمد وکلا و رشته حقوق در کشور ارمنستان حدودا 1,010,000 درام ارمنستان برآورد شده است که این مقدار از 288000 (کمترین میانگین) تا 2310000 درام (بالاترین میانگین) متغییر می باشد. با این حال جالب است بدانید که امروزه عوامل بسیار زیادی بر این میزان درآمد تاثیر گذار هستند. از مهم ترین این عوامل و فاکتورها می توان به تجربه کاری، میزان تحصیلات، نوع شغل، محل اشتغال و… اشاره کرد. شما می توانید در جدول زیر تاثیر میزان تحصیلات بر درآمد را مشاهده فرمایید.

وکلا با مقاطع تحصیلی مختلف دستمزد به درام ارمنستان
مدرک کارشناسی 14,519,400
مدرک کارشناسی ارشد 19,321,100
مدرک دکترا 27,479,000

همچنین نوع شغل و زمینه کاری نیز تاثیر بسزایی در میزان درآمدها دارد. امروزه فردی که به عنوان کارشناس حقوقی در شرکت های حقوقی خصوصی، آژانس های دولتی به عنوان مشاور حقوقی مستقل مشغول به کار است سالانه بین 2000000 تا 5000000 درام ارمنستان درآمد دارد.

همچنین فارغ التحصیلان تحصیل رشته حقوق در ارمنستان که به عنوان مشاوره حقوقی شرکت ها، سازمان های غیرانتفاعی یا شرکت های چند ملیتی فعال در ارمنستان مشغول به کار هستند می توانند از درآمدها و مزایای بسیار زیادی برخوردار شوند. 

چنانچه قصد زندگی در این کشور و ورود به بازار کار آن را دارید، توصیه می کنیم با مطالعه مقاله مهاجرت به ارمنستان با بهترین روش های مهاجرتی و همچنین الزامات و شرایط لازم برای هر روش آشنا شوید.

بازار کار ارمنستان پس از تحصیل رشته حقوق

بازار کار ارمنستان پس از تحصیل رشته حقوق بازار کاری رقابتی، چالشی و پر تقاضا است که نیاز به مهارت ها و تجربیات بالا دارد. طبق اطلاعات به دست آمده کشور ارمنستان دارای یک سنت قانونی مدنی غنی است که طی سال های طولانی تحت سیستم های حقوق اروپایی و روسیه قرار گرفته است. امروزه بیش از 2 هزار وکیل دارای مجوز در این کشور مشغول به کار هستند و به جمعیتی حدود 3 میلیون نفر خدمات ارائه می دهند.

امروزه فارغ التحصیلان تحصیل رشته حقوق در ارمنستان می توانند از فرصت های شغلی متنوعی بهرمند شوند و به عنوان وکیل، قاضی، دادستان، مشاور حقوقی، میانجی، داور یا دانشگاهی در بخش ها و مؤسسات مختلف فعالیت کنند. یکی از این مشاغل مشاوره حقوقی داخلی است که می تواند برای شما درآمدهای بالا را به همراه داشته باشد. همچنین دانشجویان مقاطع بالا مانند کارشناسی ارشد و دکترا می توانند به عنوان پروفسور و استاد دانشگاه در موسسات آموزشی و دانشگاه های این کشور به تدریس رشته حقوق بپردازند.

از طرفی اشتغال در دولت و بخش عمومی مانند بخش ها، سازمان ها و وزارتخانه های دولتی یا اشتغال در سازمان های بین المللی در زمینه حقوق بین الملل، حقوق بشر یا زمینه های مرتبط نیز می تواند برای فارغ التحصیلان این رشته گزینه های بسیار خوبی باشند.

گرایش های حقوق در مقاطع مختلف ارمنستان

گرایش های حقوق در مقاطع مختلف ارمنستان

گرایش های حقوق در مقاطع مختلف ارمنستان به شاخه ها و تخصص های این رشته در مقاطع فوق لیسانس و دکترا اشاره دارد. امروزه شاخه های مختلف برای تحصیل رشته حقوق در این کشور برای مقطع فوق لیسانس شامل قانون اساسی، مدنی، جزایی، اداری، بین المللی و…. می شود و از مهم ترین گرایش ها برای مدرک دکترا حقوق می توان به قانون اساسی، حقوق بشر، حقوق بین الملل، حقوق جزا، حقوق مدنی، حقوق اداری و … اشاره کرد. شما می توانید در ادامه برخی از مهم ترین گرایش ها برای تحصیل رشته حقوق در ارمنستان را مشاهده فرمایید.

 • قانون اساسی: شاخه ای است که بر اصول و هنجارهای تنظیم کننده سازمان و عملکرد دولت و همچنین حقوق و وظایف شهروندان تمرکز دارد. دانشجویان در این تخصص موضوعاتی مانند عدالت قانون اساسی، حقوق بشر، دموکراسی، حاکمیت قانون، و اصلاحات قانون اساسی را مطالعه می کنند.
 • حقوق مدنی: این شاخه بر روابط حقوقی بین اشخاص حقیقی و حقوقی از قبیل عقود، اموال، خانواده، ارث، ظلم و تعهدات پرداخته و موضوعاتی مانند حمایت از مصرف کننده، آیین دادرسی مدنی و حل اختلاف جایگزین را پوشش می دهد.
 • حقوق بین الملل: شاخه ای است که بر روابط بین دولت ها و سایر موضوعات حقوق بین الملل مانند سازمان های بین المللی، افراد و بازیگران غیردولتی نظارت کرده و موضوعاتی مانند حقوق بین‌ الملل حقوق بشر، حقوق بین الملل بشردوستانه، حقوق کیفری بین ‌المللی، حقوق بین ‌الملل اقتصادی و… را پوشش می دهد.

 تیم مشاوره هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی در کنار شما هستند تا بهترین مقاصد مهاجرت تحصیلی را انتخاب کنید.

در ویدئوی ارائه شده در این بخش پذیرش کشورهای مختلف را می بینید که مربوط به بازه زمانی کوتاهی است .

شما هم می توانید با تکیه بر دانش و تجربه کارشناسان و مشاوران ما قدم در مسیر مهاجرت بگذارید و با کمترین هزینه به هدف مهاجرتی خود برسید.

نمایش ویدیو درباره پذیرش کشورهای مختلف
منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

با تکمیل این فرم یک جلسه مشاوره غیر حضوری دریافت خواهید کرد تا شرایط خود را برای مهاجرت بسنحید!

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

مزایای تحصیل حقوق در ارمنستان

مزایای تحصیل حقوق در ارمنستان بسیار فراوان است و دانشجویان می توانند از فرصت های تحصیلی بسیار زیادی بهرمند شوند. یکی از مهم ترین مزایای تحصیلی این کشور امکان بهرمندی از شهریه های مقرون به صرفه تحصیل می باشد. ارمنستان ر برنامه های حقوقی با هزینه های ارزانی را ارائه داده و بدین ترتیب برای دانشجویان بین المللی گزینه ای مناسب می باشد.

همچنین این کشور یک سنت حقوقی تثبیت شده و یک سیستم آموزشی حقوقی قوی دارد و برخی از دانشکده های عالی در زمینه حقوق را در خود جای داده است. یکی دیگر از مزایای تحصیل رشته حقوق در ارمنستان امکان دسترسی به برنامه های حقوق انگلیسی زبان است که می تواند موانع زبانی را برای دانشجویان بین المللی از بین ببرد.

برای تحصیل حقوق شما کدام کشور را انتخاب می کنید؟

سوالات پرتکرار تحصیل رشته حقوق در ارمنستان

امروزه هزینه های تحصیل کارشناسی در دانشگاه دولتی ایروان می تواند از حدود 1,000,000 تا 3,000,000 درام در هر سال تحصیلی متغییر می باشد.

دانشجویانی که قصد تحصیل لیسانس حقوق در ارمنستان را دارند باید حداقل 18 سال سن داشته و دیپلم دبیرستان یا گواهینامه ای معادل آن را از کالج یا دبیرستان معتبری به دست آورده باشند. در این بین برخی از دانشگاه ها به نمرات بالا یا شرکت در آزمون ورودی دانشگاه نیاز دارند. در برخی دانشگاه ها شرکت در آزمون ورودی یکپارچه ضروری است و تمامی متقاضیان باید در این آزمون شرکت کرده و از خود عملکرد خوبی نشان دهند.

تحصیل این مقطع بسته به موضوع تحقیق و پیشرفت دانشجو ممکن است سه تا پنج سال به طول بیانجامد و این دوره شامل دوره های آموزشی، سمینارها، امتحانات و دفاع از پایان نامه می شود.

درآمد وکلا حدودا 1,010,000 درام ارمنستان برآورد شده است که این مقدار از  288000 (کمترین میانگین) تا 2310000 درام (بالاترین میانگین) متغییر می باشد.

امروزه فارغ التحصیلان تحصیل رشته حقوق در ارمنستان می توانند از فرصت های شغلی متنوعی بهرمند شوند و به عنوان وکیل، قاضی، دادستان، مشاور حقوقی، میانجی، داور یا دانشگاهی در بخش ها و مؤسسات مختلف فعالیت کنند.

در نهایت شما می توانید با تحصیل رشته حقوق در ارمنستان مدارک تحصیلی معتبری به دست آورده و از فرصت های شغلی متنوعی بهرمند شوید. چنانچه شما نیز قصد تحصیل و همچنین اشتغال در این کشور را دارید، توصیه می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط و قوانین کاری به مقاله کار در ارمنستان مراجعه فرمایید یا از طریق دفتر غرب و دفتر مرکزی تهران یا دفتر شیراز با مشاورین شرکت مهاجرتی رجبی در تماس باشید.

4 دیدگاه در “تحصیل رشته حقوق در ارمنستان

 1. تحصیل رشته حقوق در ارمنستان آگله گفت:

  سلام ببخشید من از ارامنه ایرانم سیتیزن ارمنستان هستم الان سیتیزن ارمنستانم تا ترم 6 در ایران حقو دادم انصراف دادم.می خواهم اینجا ادامه بدم قصد برای ارشد اینه فول فاند از دانشگاه های آمریکایی یا انگلیس یا کانادا بگیرم؟هاروارد یا آکسفورد یا دانشگاه دیگه؟می خوام بد.نم کدام دانشگاه ارمنستان بهتره و شانس پذیرش بیشتره ؟ لطفا 3 -4 تا دانشگاه که شانس بالاتری دارند. را معرفی کنید؟ دانشگاه اروپایی ارمنستان بهتره یا فرانسوی ارمنستان یا یورو اسیای ارمنستان؟

  1. تحصیل رشته حقوق در ارمنستان مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   رزومه شما در اولویت است، از جمله سن، معدل، سطح زبان ، مدرک جی ار ای، مقاله ای اس ای و غیره
   و در پایان مشاورین تخصصی مجموعه می‌توانند با بررسی شرایط بهترین گزینه را پیشنهاد بدهند.

   با تشکر از سوال شما

 2. تحصیل رشته حقوق در ارمنستان آگله گفت:

  سلام ببخشید من از ارامنه ایرانم سیتیزن ارمنستانم برای مقطع لیسانس رشته حقوق دانشگاه فرانسوی ارمنستان بهتره یا اروپایی یا دانشگاه های ملی؟ می خوام به زبان انگلیسی تحصیل کنم. من برای ارشد قصد گرفتن بورسیه فول فاند از دانشگاه کمبریج یا آکسفورد یا هاروارد دارم . هر دانشگاهی که امکان گرفتن همچین بورسیه ای هست معرفی کنید؟

  1. تحصیل رشته حقوق در ارمنستان مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   برای دریافت بورسیه در مقطع ارشد اینکه بین این سه دانشگاه کدام گزینه را انتخاب کنید تاثیر چندانی ندارد
   بلکه معدل و در کل روزمه شما بسیار مهم تر است. به صورت کلی هم در نظر داشته باشید که بیشتر بورسیه ها برای مقاطع بالاتر ( phd) می باشند .

   با تشکر از سوال شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rate this post
منو
خانه