تحصیل رشته حقوق در ارمنستان

تحصیل رشته حقوق در ارمنستان

تحصیل رشته حقوق در ارمنستان چون در ارمنستان بر آموزش رشته حقوق بسیار تمرکز شده است ، می تواند یکی از برترین گزینه ها برای تحصیل در این رشته باشد ، دانشگاه های برتر ارمنستان مانند دانشگاه ایروان در ارائه رشته حقوق به دانشجویان داخلی و بین المللی نقش به سزایی دارند و آینده شغلی مطمئنی را برای آن ها رقم می زنند ، بسته به دوره تحصیلی فارغ التحصیلان رشته حقوق می توانند در زمینه های خاصی مانند خانواده ، تجارت یا امور مالی مشغول به کار شوند.

هر کشور ساختار حقوقی خاص خود را دارد و افراد علاقمند به اشتغال در این زمینه می توانند دانشگاه های داخل یا خارج از کشور را انتخاب کنند ، در ادامه با شرایط و ویژگی های تحصیل رشته حقوق در ارمنستان آشنا می شویم ، علاقمندان تحصیل در خارج از کشور می توانند با شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تماس گرفته و از مهاجرتی آسان بهره مند شوند.

مطالعات حقوقی تقریبا با همه زمینه های زندگی بشر در تماس است و با مسائل مربوط به تجارت ، اقتصاد ، سیاست ، محیط زیست ، حقوق بشر ، روابط بین الملل و تجارت مرتبط است ، دانشجویان رشته حقوق در طول دوره تحصیل خود در مقاطع تحصیلی مختلف نحوه برخورد با این گونه مسائل و حل مشکلات حقوقی خود و سایر افراد را فرا خواهند گرفت.

رشته حقوق در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی ارمنستان در مقاطع تحصیلی مختلف ارائه می شود که اولین دوره تحصیل در این رشته مقطع کارشناسی است که ۳ تا ۴ سال طول می کشد و دانشجو ملزم به گذراندن ۱۸۰ واحد درسی است.

پس از آن فارغ التحصیلان این مقطع می توانند وارد بازار کار شده یا در مقطع کارشناسی ارشد در یک زمینه خاص ادامه تحصیل دهند ، این مقطع تحصیلی ۲ سال طول می کشد و دانشجو ملزم به گذراندن ۶۰ واحد درسی و ارائه یک پایان نامه است ، پس از این دوره فارغ التحصیلان می توانند در دوره دکتری حقوق ادامه تحصیل دهند.

برای پذیرش در مقطع کارشناسی حقوق اتمام دوره دبیرستان و ارائه مدرک دیپلم دبیرستان الزامی است ، هنگام درخواست برای برنامه کارشناسی ارشد ، مدرک کارشناسی نیز مورد نیاز است ، هر موسسه آموزش عالی همچنین ممکن است شرایط خاصی داشته باشد و متقاضیان باید قبل از درخواست از دانشگاه مورد نظر خود اطلاعات دقیق را دریافت کنند.

برای آگاهی از چگونگی اخذ ویزای تحصیلی ارمنستان و شناخت برترین دانشگاه های این کشور ، مقاله تحصیل در ارمنستان را حتما بخوانید.

تحصیل رشته حقوق در ارمنستان

بهترین دانشگاه های حقوق ارمنستان

در حال حاضر ۲۶ دانشگاه دولتی و بیش از ۴۲ موسسه آموزش عالی خصوصی در جمهوری ارمنستان وجود دارد ، برخی از این موسسات در بین دانشگاه های برتر جهان بر اساس رتبه بندی های مختلف رتبه بندی شده اند ، رشته حقوق یکی از محبوب ترین رشته های تحصیلی در این کشور است که در دانشگاه های برتر این کشور ارائه می شوند ، در ادامه با بهترین دانشگاه های حقوق ارمنستان آشنا خواهیم شد.

بهترین دانشگاه های حقوق ارمنستان

دانشگاه دولتی ایروان

قدیمی ترین دانشگاه دولتی مستمر در ارمنستان است ، این دانشگاه در سال ۱۹۱۹ تأسیس شد و بزرگترین دانشگاه کشور است ، بنابراین به طور غیررسمی به عنوان “دانشگاه مادر” ارمنستان شناخته می شود ، این دانشگاه دارای ۴۰۰ محقق ، ۱۳۵۰ دانشجوی کارشناسی ارشد و ۸۵۰۰ دانشجوی کارشناسی ، از جمله ۳۰۰ دانشجوی خارج از کشور است.

آموزش به زبان ارمنی است اما آموزش به زبان روسی و انگلیسی برای دانشجویان خارجی بر اساس نیاز تنظیم می شود ، بر اساس رتبه بندی دانشگاه ها بر اساس عملکرد تحصیلی (URAP) این دانشگاه دارای رتبه برتر در ارمنستان و ۹۵۴ در جهان از ۲۰۰۰۰ موسسه موجود در لیست است ، این دانشگاه دارای دانشکده های فیزیک ، ریاضیات ، رادیو فیزیک ، انفورماتیک ، شیمی ، زیست شناسی ، جغرافیا ، فلسفه ، جامعه شناسی ، الهیات ، تاریخ ، حقوق ، مدیریت و اقتصاد ، روابط بین الملل و غیره می باشد.

دانشکده حقوق دانشگاه دولتی ایروان یکی از قدیمی ترین دانشکده های Alma Mater است که دارای سنت های آموزشی و علمی غنی در ۷۵ سال سابقه خود است ، در حال حاضر دانشکده حقوق YSU در زمینه آموزش عالی حقوقی و موسسه اصلی آماده کننده کادرهای قانونی در جمهوری ارمنستان است.

در ۷۵ سال گذشته بیش از ۱۲۰۰۰ دانشجو از دانشکده فارغ التحصیل شده اند که توسط نهاد های دولتی ، نهاد های مجری قانون و قضایی ، همچنین بانک ها ، سازمان های بین المللی و مشاغل خصوصی استخدام شده اند.

دانشگاه آمریکایی ارمنستان (AUA)

دانشگاه آمریکایی ارمنستان (AUA) یک دانشگاه خصوصی مستقل در ایروان ارمنستان است که توسط انجمن غربی مدارس و کالج های کالج ارشد و کمیسیون دانشگاه تأیید شده است ، از سال ۲۰۱۵ این اولین و تنها موسسه معتبر ایالات متحده در اتحاد جماهیر شوروی سابق است که تحصیلات کارشناسی و کارشناسی ارشد را ارائه می دهد.

این دانشگاه در سال ۱۹۹۱ توسط اتحادیه خیرخواهانه ارمنی (AGBU) ، دانشگاه کالیفرنیا (UC) و دولت ارمنستان تأسیس شد ، دانشگاه آمریکایی ارمنستان مدرک کارشناسی ارشد را در نه رشته تحصیل شامل MBA ، اقتصاد ، مدیریت استراتژیکم ، مهندسی صنعتی ، کامپیوتر و اطلاعات ، علوم سیاسی ، آموزش زبان انگلیسی و زبان های خارجی ، حقوق و سلامت عمومی و کارشناسی را در پنج رشته تحصیلی شامل تجارت ، زبان انگلیسی ، سیاسیت ، کامپیوتر و مهندسی ارائه می دهد.

دانشگاه روسی-ارمنی (RAU)

یک دانشگاه بین دولتی است که تحت اختیار مشترک فدراسیون روسیه و ارمنستان قرار دارد ، این دانشگاه دارای رتبه یک موسسه آموزش عالی در هر دو ایالت است ، زبانهای آموزشی و ارتباطی در دانشگاه روسی و ارمنی است.

RAU طیف متنوعی از برنامه های کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری را ارائه می دهد ، زبان اصلی آموزش روسی است ؛ با این حال ، ما دوره هایی را به زبان های ارمنی و انگلیسی نیز ارائه می دهیم ، پس از فارغ التحصیلی ، دانشجویان دو دیپلم ارمنی و روسی دریافت می کنند.

این دانشگاه شامل ۳۱ گروه و ۸ موسسه است که شامل موسسه ریاضیات و علوم کامپیوتر ، موسسه مهندسی و فیزیک ، موسسه زیست پزشکی و داروسازی ، موسسه اقتصاد و تجارت ، موسسه حقوق و سیاست ، موسسه علوم انسانی ، موسسه رسانه ، تبلیغات و تولید فیلم ، موسسه مطالعات شرقی می باشد.

این دانشگاه با جذب دانشجویان آینده نژاد ارمنی از سراسر منطقه ، نقش یک مرکز مهم بازگشت به کشور را در کشور ایفا می کند ، حدود ۳۰ درصد از دانشجویانی که هر سال در RAU پذیرفته می شوند جوانانی از کشور های CIS هستند.

هزینه تحصیل حقوق در ارمنستان

هزینه تحصیل رشته حقوق در ارمنستان مقرون به صرفه است و بسته به رشته و مقطع تحصیلی ، دولتی و غیر دولتی بودن دانشگاه محل تحصیل و ملیت دانشجو متفاوت ایت ، هزینه تحصیل در رشته حقوق در مقطع کارشناسی در دانشگاه های دولتی ارمنستان بین ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار برای هر سال تحصیلی است و هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد حقوق در دانشگاه های دولتی این کشور ۵۸۰۰ دلار برای هر سال تحصیلی است.

هزینه تحصیل حقوق در ارمنستان

در ارمنستان هزینه زندگی بسته به نوع زندگی متفاوت است ، متوسط هزینه ماهانه زندگی دانشجویان بین المللی در این کشور ممکن است از ۲۷۵،۰۰۰ تا ۳۵۵،۰۰۰ درهم ارمنستان است که شامل اقامت ، غذا ، آب و برق و سایر ملزومات متغیر می باشد.

چارت درسی حقوق در دانشگاه های ارمنستان

همان گونه که در بالا بیان شد دوره کارشناسی در رشته حقوق در دانشگاه های ارمنستان ۳ تا ۴ سال طول می کشد و دانشجویان بایستی دروس مشخصی را در طول دوره تحصیل خود بگذرانند که این دروس شامل:

حقوق اداری ، حقوق محیط زیست ، سیستم قضایی جمهوری ارمنستان ، تاریخ دولت و حقوق کشورهای خارجی -۱ ، تاریخ دولت و حقوق کشورهای خارجی -۲ ، قانون اساسی RA (1) ، قانون اساسی RA (2) ، حقوق جزا۱ ، حقوق جزا۲ ، پزشکی قانونی ، روانپزشکی قانونی ، حقوق مالی ، تاریخ دولت و حقوق ارمنستان ، مبانی حقوق خصوصی روم ، قانون کار RA ، مبانی حقوق بشر ، قانون شهرداری RA ، نظریه دولت و حقوق (۱) ، نظریه دولت و حقوق (۲) ، حقوق مدنی(۱) ، حقوق مدنی(۲) ، حقوق مدنی(۳) ، حقوق مدنی (۴) ، نظریه شواهد در دادرسی کیفری ، اوراق بهادار در حقوق مدنی ، حقوق مدنی و تجاری کشور های خارجی ، قانون اساسی کشور های خارجی ، قانون رسمی ، جرم شناسی ، حقوق جزا (۳) ، حقوق جزا (۴) ، دادستانی جمهوری ارمنستان ، حقوق اروپا ، قانون خانواده ، قانون زمین RA ، قانون بین المللی ، حقوق بین الملل خصوصی ، علم پزشکی قانونی ، قانون اطلاعات ، حقوق توافقات بین المللی ، حقوق سازمانهای بین المللی ، فعالیتهای تحقیقاتی ، رویه قضایی دادگاه حقوق بشر اروپا ، تاریخچه آموزه های سیاسی و حقوقی ، مسئولیت اداری در ارمنستان ، دادرسی کیفری -۱، دادرسی کیفری -۲ ، دادرسی مدنی -۱، دادرسی مدنی -۲ و غیره است.

بورسیه های رشته حقوق در ارمنستان

اگر چه هزینه تحصیل رشته حقوق در ارمنستان مقرون به صرفه است اما دولت و برخی موسسه های آموزش عالی این کشور برای جذب دانشجویان بین المللی بورسیه های تحصیلی تدارک دیده اند ، البته باید توجه داشت که این بورسیه ها برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی طراحی شده اند ، بورسیه های موجود در ارمنستان کل هزینه تحصیل یا بخشی از آن را پوشش می دهند.

بورسیه دانشگاه دولتی ایروان

دانشگاه دولتی ایروان برای دانشجویان محصل در مقطع دکتری بورسیه های طراحی کرده که برای انجام امور پژوهشی است ، دانشجویان برتر داخلی و بین المللی محصل در مقطع دکتری این دانشگاه واجد الشرایط دریافت این بورسیه هستند.

بورسیه دانشگاه آمریکایی ارمنستان

دانشگاه آمریکایی ارمنستان متعهد است که از همه دانشجویان در یافتن راهی برای تأمین هزینه تحصیل خود حمایت کند.

برای شهروندان جمهوری ارمنستان و دارندگان گذرنامه های ویژه ارمنی برای اقامت ویژه ، AUA یارانه خودکار را از کل هزینه تحصیلات آنها فراهم می کند ، علاوه بر این ، این دانشگاه کمک های آموزشی مبتنی بر نیاز را به شهروندان ارمنی با نیاز مالی ارائه می دهند و ممکن است هزینه تحصیل را تا ۹۰ درصد کاهش دهد.

همچنین تعداد محدودی بورسیه تحصیلی برای دانشجویان با استعداد تحصیلی در دسترس است ؛ دانشجویان بین المللی واجد شرایط بورسیه تحصیلی مبتنی بر شایستگی هستند که ممکن است تا ۵۰ درصد شهریه را پوشش دهد.

برای دریافت بورسیه های تحصیلی در رشته حقوق خصوصا در مقاطع تحصیلات تکمیلی می توانید به کشور پرتغال بروید در مقاله تحصیل رشته حقوق در پرتغال مزایا و معایب تحصیل حقوق در این کشور را بررسی کرده ایم ؛ پرتغال یکی از ارزان ترین کشور های اروپایی برای تحصیل است.

زبان تحصیل حقوق در ارمنستان

با توجه به این امر که زبان رسمی مردم ارمنستان زبان ارمنی است دروس در دانشگاه های این کشور به زبان ارمنی ارائه می شوند البته در دانشگاه های این کشور برای جذب دانشجویان بین المللی امکان تحصیل به زبان انگلیسی نیز وجود دارد.

البته باید توجه داشت که تحصیل به زبان روسی در برخی دانشگاه های ارمنستان امکان پذیر است ، برای پذیرش در دانشگاه های حقوق ارمنستان از جمله دانشگاه آمریکایی ارمنستان تسلط به زبان انگلیسی و ارائه مدرک تافل یا آیلتس الزامی است ، حداقل نمره آیلتس برای پذیرش در این دانشگاه ۶٫۵ می باشد ، در صورت تمایل به تحصیل در مقطع کارشناسی حقوق در سایر دانشگاه های حقوق ارمنستان تسلط به زبان ارمنی الزامی است.

آزمون های ورودی حقوق در ارمنستان

یکی از شرایط پذیرش در دانشگاه های حقوق ارمنستان قبولی در آزمون ورودی دانشگاه های این کشور است ، این آزمون به زبان ارمنی ارائه می شود به همین دلیل تسلط به زبان ارمنی الزامی است ، البته برای پذیرش در رشته حقوق در دانشگاه آمریکایی ارمنستان قبولی در آزمون LSAT همان آزمون برگزار شده برای پذیرش در دانشگاه های حقوق آمریکا مورد نیاز است و از آن جا که تقاضا برای پذیرش در این دانشگاه زیاد است رقابت بسیاری در بین متقاضیان وجود دارد.

مزایا و معایب تحصیل حقوق در ارمنستان

هنگام انتخاب مقصد تحصیلی به عنوان یک دانشجوی بین المللی بایستی علاوه بر شرایط و ویژگی های تحصیل در کشور مورد نظر از مزایا و معایب تحصیل در آن کشور نیز مطلع بود چرا که مقصد تحصیلی نه تنها بر کیفیت آموزش و شرایط زندگی شما بلکه بر آینده شغلی شما تاثیر گذار است ، در ادامه مزایا و معایب تحصیل رشته حقوق در ارمنستان را بررسی می کنیم.

مزایا و معایب تحصیل حقوق در ارمنستان

مزایای تحصیل حقوق در ارمنستان

  • کیفیت و قدمت دانشکده های حقوق ارمنستان به ویژه دانشکده حقوق دانشگاه دولتی ایروان
  • امکان تحصیل در رشته حقوق به زبان انگلیسی در دانشکده های حقوق ارمنستان به ویژه در دانشگاه آمریکایی ارمنستان
  • هزینه تحصیل مقرون به صرفه در دانشگاه های حقوق ارمنستان
  • ارائه بورسیه های تحصیلی تا ۵۰ درصد از کل شهریه در دانشگاه های حقوق ارمنستان

معایب تحصیل رشته حقوق در ارمنستان

  • نیاز به تسلط به زبان ارمنی برای شرکت در آزمون ورودی و تحصیل در مقطع کارشناسی حقوق در ارمنستان
  • بالا بودن هزینه تحصیل رشته حقوق در دانشگاه های خصوصی ارمنستان
  • اگر چه بورسیه های تحصیلی برای تحصیل در رشته حقوق در ارمنستان طراحی شده اما این بورسیه ها اغلب برای بخش پژوهش است و تعداد آن ها محدود است.
  • رقابت برای پذیرش در دانشکده های حقوق معتبر در ارمنستان مانند دانشگاه دولتی ایروان و دانشگاه آمریکایی ارمنستان بسیار بالا است و اولویت با دانشجویان ارمنی است.

بازار کار و درآمد حقوق در ارمنستان

بیشتر افراد تصور می کنند تنها زمینه شغلی برای دانشجویان رشته حقوق وکالت است ، باید گفت که وکالت تنها یکی از مشاغل محبوب در زمینه حقوق است و مشاغل متعدد متنوعی در بازار کار برای فارغ التحصیلان رشته حقوق در ارمنستان و سایر نقاط جهان وجود دارد.

فارغ التحصیلان رشته حقوق از دانشگاه های ارمنستان می توانند به عنوان قاضی ، استاد دانشگاه ، مشاور حقوقی ، مشاور حقوق بین الملل ، مسئول و کارمند دفتر اسناد رسمی مشغول به کار شوند ، این افراد در برقراری عدالت و دفاع از حقوق شهروندان نقش ویژه ای در ارمنستان ایفا می کنند.

فردی که به عنوان وکیل در ارمنستان کار می کند به طور معمول ماهانه حدود ۱٫۵۵۰٫۰۰۰درام ارمنستان درآمد دارد ، حقوق بین ۷۱۳،۰۰۰ درام تا ۲،۴۶۰،۰۰۰ درام است.

چگونگی ورود به وکالت در ارمنستان

وکیل شدن در سراسر جهان نیازمند گذراندن مراحل مختلف است و الزامات سن و تحصیلات در همه جا وجود دارد ، برای وکیل شدن در ارمنستان بایستی آموزش دیده و در دوره های کارورزی در دفتر وکلا واجد الشرایط شرکت کرد.

شخصی که دارای مدرک کارشناسی حقوق از دانشگاه های حقوق ارمنستان است یا دارای مدرک تخصصی وکالت این کشور است و مجوز فعالیت وکالت را اخذ کرده می تواند به عنوان وکیل وارد بازار کار شود ، برای اخذ مجوز وکالت فرد متقاضی باید باید پس از اتمام دوره تحصیل خود در دانشگاه در آزمون وکالت ارمنستان شرکت کند این آزمون توسط کمیسیون صلاحیت این کشور یک بار در سال برگزار می شود.

برای آشنایی بیشتر با بازار کار کشور ارمنستان ، مقاله کار در ارمنستان را بخوانید ، حداقل حقوق و دستمزد ، قوانین بازنشستگی و مشاغل مورد نیاز این کشور را در آن مقاله شرح داده ایم.

سوالات پر تکرار تحصیل رشته حقوق در ارمنستان

در این محتوا از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تلاش شد تمام نکات کاربردی تحصیل رشته حقوق در ارمنستان برای علاقه مندان این رشته ارائه شود ، برای دریافت اطلاعات دقیق تر با ما در تماس باشید ، یکی از بهترین راه های ارتباط با ما ، بخش دیدگاه در پایان هر مقاله است ، کارشناسان ما با دقت سوالات شما را خوانده و پاسخ مناسب را درج خواهند کرد.

فردی که تحصیل رشته حقوق در ارمنستان را تمام کرده و می خواهد در همین رشته در این کشور کار کند چقدر درآمد خواهد داشت؟

فردی که به عنوان وکیل در ارمنستان کار می کند به طور معمول ماهانه حدود 1.550.000درام ارمنستان درآمد دارد ، حقوق بین 713،000 درام تا 2،460،000 درام است.

آزمون ورودی تحصیل رشته حقوق در ارمنستان چگونه است؟

یکی از شرایط پذیرش در دانشگاه های حقوق ارمنستان قبولی در آزمون ورودی دانشگاه های این کشور است ، این آزمون به زبان ارمنی ارائه می شود به همین دلیل تسلط به زبان ارمنی الزامی است ، البته برای پذیرش در رشته حقوق در دانشگاه آمریکایی ارمنستان قبولی در آزمون LSAT همان آزمون برگزار شده برای پذیرش در دانشگاه های حقوق آمریکا مورد نیاز است و از آن جا که تقاضا برای پذیرش در این دانشگاه زیاد است رقابت بسیاری در بین متقاضیان وجود دارد.

زبان تحصیل رشته حقوق در ارمنستان چیست؟

با توجه به این امر که زبان رسمی مردم ارمنستان زبان ارمنی است دروس در دانشگاه های این کشور به زبان ارمنی ارائه می شوند البته در دانشگاه های این کشور برای جذب دانشجویان بین المللی امکان تحصیل به زبان انگلیسی نیز وجود دارد.

هزینه تحصیل رشته حقوق در ارمنستان چقدر است؟

هزینه تحصیل در رشته حقوق در مقطع کارشناسی در دانشگاه های دولتی ارمنستان بین 1000 تا 2000 دلار برای هر سال تحصیلی است و هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد حقوق در دانشگاه های دولتی این کشور 5800 دلار برای هر سال تحصیلی است.

هزینه زندگی دانشجویی در ارمنستان چقدر است؟

در ارمنستان هزینه زندگی بسته به نوع زندگی متفاوت است ، متوسط هزینه ماهانه زندگی دانشجویان بین المللی در این کشور ممکن است از 275،000 تا 355،000 درهم ارمنستان است که شامل اقامت ، غذا ، آب و برق و سایر ملزومات متغیر می باشد.

بهترین دانشگاه ارمنستان برای رشته حقوق کدام است؟

دانشگاه دولتی ایروان قدیمی ترین دانشگاه دولتی مستمر در ارمنستان است ، این دانشگاه در سال 1919 تأسیس شد و بزرگترین دانشگاه کشور است ، بنابراین به طور غیررسمی به عنوان دانشگاه مادر ارمنستان شناخته می شود

با توجه به نقش فارغ التحصیلان رشته حقوق در زندگی امروزه مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی شرایط و ویژگی های تحصیل رشته حقوق در ارمنستان را بررسی کردند ، در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر موسسه در شیراز و تهران تماس بگیرید و یا با مطالعه سایر مقالات سایت ، اطلاعات خود را به روز کنید ، مقاله تحصیل رشته حقوق در فرانسه را نیز مطالعه کنید ، فرانسه دارای دانشگاه های به نامی در این رشته است که می توانید با یادگیری زبان فرانسوی در آن ها کاملا رایگان تحصیل کنید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه