تحصیل رشته حقوق در اسپانیا

تحصیل رشته حقوق در اسپانیا می تواند تمامی افراد را به مدرکی برساند که در سطح بین المللی به رسمیت شناخته می شود و در تمامی کشورها ارزشمند خواهد بود.

از آن جایی که سیستم حقوقی این کشور نیاز به نیروی کار در این زمینه دارد، می تواند فرصت های شغلی بسیاری را به فارغ التحصیلان این رشته ارائه داده و آینده تحصیلی آن ها را تضمین نماید. برای کسب اطلاعات دقیق تر درباره این کشور مقاله تحصیل در اسپانیا را مطالعه نمایید.

سیستم آموزشی و حقوقی این کشور مشابه هلند بوده و حتی به عنوان یک مرکز رسیدگی حقوقی در جهان شمرده می شود، دانشجویان با تحصیل رشته حقوق در اسپانیا می توانند به جایگاه بسیار عالی در جامعه دست یابند. با تحصیل در این کشور نه تنها با سیستم حقوقی اسپانیا، بلکه با سیستم سایر کشورهای دنیا مانند ایالات متحده و اتحادیه اروپا نیز آشنا خواهید شد.

دانشجویان با ورود به دوره های تحصیل رشته حقوق در اسپانیا متوجه خواهند شد که دانشگاه های دولتی و خصوصی این کشور یکی از بهترین برنامه های حقوق را به دو زبان اسپانیایی و انگلیسی ارائه می دهد. اگر شما نیز علاقه مند به تحصیل در این رشته هستید این مقاله را که توسط کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی با شمراه ثبت 562051 (موسسه حقوقی رجبی 40451) را از دست نداده تا با تمامی شرایط آن آشنا شوید.

فهرست مطالب
تحصیل رشته حقوق در اسپانیا

قوانین پذیرش رشته حقوق در اسپانیا 

قوانین پذیرش رشته حقوق در اسپانیا برای هر مقطع و هر مرکز آموزشی با دیگری تفاوت داشته و حتما باید به صورت دقیق و جداگانه مورد بررسی قرار بگیرد. هر چقدر که مقطع تحصیلی و دانشگاه مورد نظر معتبرتر باشد شرایط تعیین شده نیز سخت تر خواهد بود.

 به طور کلی دریافت پذیرش برای تحصیل رشته حقوق در اسپانیا سخت نبوده و به راحتی می توان به دانشگاه های این کشور دست یافت.

توجه داشته باشید که مدارکی که لیست می کنیم کلی بوده و ممکن است که برخی از مراکز آموزشی موارد متفاوتی را درخواست نمایند. برای مشاهده لیست دقیق و کامل می توانید به سایت دانشگاه مورد نظر مراجعه کرده و اقدام نمایید. پس از این که پذیرش خود را از سوی دانشگاه دریافت کردید می توانید برای دریافت مجوز اقامت خود درخواست دهید.

برای این که بتوانید با شرایط تحصیل رشته حقوق در اسپانیا آشنا شوید تمامی مدارک مورد نیاز برای دریافت پذیرش از سوی دانشگاه برای شما در لیست زیر نام برده شده است:

 • گذرنامه یا سایر مدارک مربوط به ملیت
 • دیپلم یا دیپلم دبیرستان
 • رونوشت سوابق
 • نمرات آزمون زبان انگلیسی و اسپانیایی
 • بیانیه شخصی

مدارک مورد نیاز برای ورود به مقطع ارشد دارای موارد بیشتر و با سطح علمی بالاتری بوده که فقط با ارائه آن ها می توان به این سطح وارد شد:

 • دیپلم لیسانس
 • آزمون عمومی GRE
 • ریز نمرات دانشگاهی
 • سابقه کار در زمینه حقوق
 • رزومه به همراه نامه انگیزشی
 • یک مصاحبه خوب
منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

تحصیل در دانشگاه های اسپانیا در رشته های محبوب بدون آزمون ورودی ؛ مشاوره بگیرید!

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

مقطع کارشناسی رشته حقوق در اسپانیا 

تحصیل مقطع کارشناسی رشته حقوق در اسپانیا دارای بیشتری تعداد متقاضی نسبت به سایر مقاطع بوده و  برخلاف سایر رشته ها دارای دوره های بسیار گسترده ای نیست. به همین دلیل افرادی که به تحصیل رشته حقوق در اسپانیا پرداخته و مدرک لیسانس خود را دریافت کرده اند باید برای وکالت در برخی از کشورها در آزمونی دولتی شرکت نمایند

مدرک لیسانس حقوق اسپانیا LL.B. نام داشته که خلاصه شده نام Legum Baccalaureus می باشد یک مدرک آکادمیک بوده و برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد کاملا ضروری می باشد. دوره تحصیلی این مقطع به اندازه 3 الی 4 سال زمان برده و بخش زیادی از آن صرف مطالعه کتاب های حقوق و قوانین کیفری، حفظ مقررات و استثنائات می شود.

افراد با شرکت در این دوره می آموزند تا تجزیه و تحلیل کرده و اطلاعات را به صورت خلاصه بیان نمایند و با تمامی اصول حقوقی آشنا شده و موفق شوند تا تمامی موارد مورد نیاز را بیان نمایند. با ورود به این مقطع و این رشته می توان در محیط های بین المللی پیشرفت کرده و تجربه حرفه ای را در طول دوره ها به دست آورد و آن ها را در بازار کار استفاده کرده و به جایگاه بسیار خوبی دست پیدا کرد.

مقطع کارشناسی رشته حقوق در اسپانیا

شرایط تحصیل ارشد حقوق در اسپانیا 

شرایط تحصیل ارشد حقوق در اسپانیا با تحصیل کارشناسی بسیار تفاوت داشته و بسیار تخصصی تر می باشد، سیستم آموزشی حقوقی این کشور به صورتی بوده که مدرک دریافتی از آن دارای مقدار اعتبار بسیار بالایی بوده که حتی در سایر کشورها نیز دارای امتیاز بسیار بالایی بوده و می تواند مقدار فرصت های شغلی را نسبت به مدرک کارشناسی دارند.

مدرک فوق لیسانس حقوق اسپانیا یا به بیانی دیگر LL.M. در تمامی کشورهای جهان دارای اعتبار بسیاری بوده و توسط تمامی دانشکده های حقوق ارائه می شود. طول مدت تحصیلی با توجه به هر دانشکده با دیگری متفاوت بوده و به مدت 1 الی 2 سال زمان می برد. با داشتن این مدرک تحصیلی دانشجویان می توانند با صلاحیت های حقوقی پیشرفته در یک زمینه خاص تخصص کافی را به دست آورده و مشغول به کار شوند.

دوره ها به صورت پاره وقت و تمام وقت انجام شده و فرد دانشجو می تواند با توجه به شرایط خود یکی از آن ها را انتخاب نماید. برنامه فوق لیسانس حقوق در اسپانیا در مجموع شامل 90 واحد درسی بوده که به صورت ترکیبی از زبان های انگلیسی و اسپانیایی ارائه می شود. داوطلبان می توانند از بین دروس مشخص شده تعدادی واحد را انتخاب نمایند تا در کنار دروس اصلی آن ها را بگذرانند.

دکترا رشته حقوق در اسپانیا

دکترا رشته حقوق بالاترین سطح تحصیلی این رشته در اسپانیا است. تحصیل دکترا رشته حقوق در اسپانیا مناسب افرادی است که قصد تحقیق و پژوهش در شاخه های تخصصی این حوزه را داشته و مایل هستند تا در ادامه نیز به آموزش و تدریس در این حوزه نیز به سایر دانشجویان وارد شوند.

دکترا رشته حقوق در اسپانیا

تحصیل رشته حقوق در اسپانیا در دوره دکتری (LL.D.) به صورت تمام وقت 3 سال و به صورت پاره وقت 5سال زمان نیاز خواهد داشت و به زبان های اسپانیایی و انگلیسی به دانشجویان ارائه می شود. البته باید بگوییم که تحصیل در دوره دکترا در هر صورت نیازمند داشتن تسلط خوبی به زبان انگلیسی می باشد، چون در این دوره با منابع بین المللی و انگلیسی زبان زیادی در ارتباط خواهید بود.

دوره دکترا رشته حقوق در اسپانیا به صورت دوره های سنتی یا همان پژوهش محور ارائه می شود و دانشجو باید حول یک موضوع جدید و نوین در این حوزه زیر نظر یک استاد راهنما تحقیقات و پژوهش های خود را به انجام رسانده و در نهایت در مقابل هیئتی از اساتید برتر این رشته در دانشگاه خود از آن دفاع کرده و آن را ارائه نمایند.

ارائه مدرک کارشناسی ارشد حقوق از دانشگاه های معتبر اسپانیا و یا جهان برای پذیرش این دوره الزامی است. همچنین شما باید بتوانید در ابتدا با ارسال رزومه و سوابق خود به اساتید مربوطه در دانشگاه های این کشور موفق به جلب یکی از آن ها جهت همراهی در پروژه دکترای خود نمایید.

برترین دانشگاه های حقوق اسپانیا 

امروزه امکان تحصیل رشته حقوق در اسپانیا در حدود 79 مرکز آموزشی در دسترس بوده که تمامی آن ها می توانند یک انتخاب برتر برای دانشجوی بین المللی باشند. سیستم عالی آموزش و همچنین وجود دانشگاه های سطح بالا باعث شده است که اسپانیا تبدیل به یکی از مکان های برتر برای تحصیل این رشته تبدیل شده و سالانه تعداد زیادی از داوطلبان را جذب نماید.

دانشگاه های کشور اسپانیا دارای رتبه های بسیار چشم گیری در سطح جهانی هستند و اعتبار مدرک دریافتی از آن ها باعث ایجاد فرصت های شغلی بسیار شده و می تواند آینده فرد را تضمین نماید. مقدار امکانات ارائه شده و شرایط تعیین شده برای دست یابی به آن ها بسیار متناسب تر از سایر کشورهای اروپایی بوده و یک زمینه عالی را برای مهاجرت از این راه ایجاد کرده است.

تمامی دانشگاه های این کشور دارای کیفیت بسیار بالایی بوده و در جدول زیر فقط برخی از برترین دانشگاه های حقوق اسپانیا برای شما قرار داده شده است:

نام دانشگاه Name رتبه در اروپا رتبه در جهان
دانشگاه بارسلونا University of Barcelona 68 227
دانشگاه خودمختار بارسلونا Autonomous University of Barcelona 69 229
دانشگاه Complutense مادرید Complutense University of Madrid 81 266
دانشگاه گرانادا University of Granada 86 273
دانشگاه والنسیا University of Valencia 102 307

هزینه تحصیل گرایش های حقوق در اسپانیا 

باید بگوییم که یکی دیگر از مزیت های بسیار بزرگ تحصیل رشته حقوق در اسپانیا، هزینه های ارزان تحصیل آن در مقایسه با دیگر کشورهای هم تراز و برتر اروپایی است. البته علاوه بر هزینه تحصیل باید بگوییم که هزینه های اقامت و زندگی در این کشور نیز بسیار مناسب و مقرون به صرفه است که در جذب دانشجویان بین المللی بسیار بوده است.

هزینه تحصیل گرایش های حقوق در اسپانیا 

در رابطه هزینه تحصیل گرایش های حقوق در اسپانیا باید دقت داشته باشید که هزینه های تحصیل برای دانشجویان خارج از اروپا با شهروندان اسپانیایی و ساکن اتحادیه اروپا متفاوت است. البته برخی مراکز تفاوتی قائل نمی شوند، برخی کمی شهریه های گران تری دریافت می کنند و برخی نیز شهریه های 2 تا 3 برابری را در نظر گرفته اند.

به همین خاطر شهریه ها در هر دانشگاه متفاوت است، اما دانشگاه های دولتی بسیار ارزان هستند. به طوری که برخی شهریه سالانه آن ها کمتر از 7 هزار یورو می باشد. اما در مقابل دانشگاه های غیر دولتی شهریه های گرانی دریافت می کنند که بازهم در مقایسه با سایر کشورها ارزان تر و مقرون به صرفه تر است.

در دانشگاه های خصوصی شهریه های سالانه تحصیل رشته حقوق در اسپانیا می تواند تا 32 هزار یورو نیز برسد. همین باعث شده که معمولا پذیرش در مراکز غیر دولتی بسیار ساده تر از دانشگاه های دولتی این کشور باشد. بطور مثال شهریه کارشناسی ارشد حقوق در دانشگاه مادرید سالانه 11 هزار یورو می باشد.

چارت درسی رشته حقوق کشور اسپانیا

رشته حقوق در هر کشور معمولا با اینکه از چارت ها و اصول آموزش بین الماللی و در اسپانیا بر مبنای معاهده بولونیا تبعیت می کند، اما همواره سعی می شود تا افراد بر حوزه حقوق کشور مسلط شده و آن را بیاموزند. البته این فقط مختص به اسپانیا نیست و در همه کشورهای جهان بدین شکل می باشد که رشته حقوق بر پایه قوانین و اصول همان کشور تدریس می شود.

البته در ادامه و در مقاطع تکمیلی می توان در شاخه های خاص نظیییر حقوق بین الملل یا دیگر مواردی که دارای قوانین ثابت و یکسانی در جهان هستند نیز ادامه تحصیل داد، ولی در دوره کارشناسی علاوه بر اصول پایه و یکسان رشته و علم حقوق آموزش هایی بر راستای قوانین اسپانیا نیز به دانشجویان داده می شود.

این نکته ای است که اگر قصد تحصیل رشته حقوق در اسپانیا را دارید باید به آن توجه داشته باشید. برای آشنایی بیش تر و کسب اطلاعات کامل تر در ادامه برخی از مهم ترین موارد در چارت درسی رشته حقوق کشور اسپانیا را نام خواهیم برد:

 • مبانی حقوق خصوصی
 • تاریخچه حقوق
 • مقدمه ای بر اقتصاد بازرگانی
 • نظریه قانون
 • استدلال حقوقی
 • قانون اتحادیه اروپا
 • حقوق بین الملل عمومی
 • حقوق جزا
 • قانون آیین دادرسی
 • مبانی حقوق اداری
 • مبانی قانون شخص حقوقی
 • قانون کار
 • قانون خانواده و ارث
 • موسسات حقوق تجارت
 • قانون تامین اجتماعی

تیم مشاوره هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی در کنار شما هستند تا دقیقا در رشته مورد علاقه تان در بهترین دانشگاه های خارج از کشور تحصیل کنید ، ما مسیر مهاجرت شما را بارها و بارها  همراه با مراجعین مختلف طی کرده ایم و تمام فراز و نشیب های آن را می دانیم.

کافیست با ما تماس بگیرید تا بهترین و امن ترین شیوه های مهاجرت را به شما پیشنهاد دهیم.

در فیلم تصاویر پذیرش کشورهای مختلف را میبینید که مربوط به بازه زمانی کوتاهی است.

نمایش ویدیو درباره پذیرش کشورهای مختلف
منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

تحصیل ارزان و حتی رایگان در کشورهای خارجی با دریافت مشاوره های حرفه ای و به روز!

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

درآمد وکلا در کشور اسپانیا 

مقدار درآمد کسی که مدرک تحصیل رشته حقوق در اسپانیا را دریافت کرده است با توجه به حرفه انتخابی او کاملا متفاوت بوده و نمی توان مقدار دقیقی را برای ان ها تعیین کرد. از آم جایی که تمام مشاغل این رشته نقشی بسیار مهم را ایفا می کنند مقدار حقوق دریافتی آن ها نیز بسیار مناسب بوده و می توان با انتخاب هر کدام از حرفه ها به درآمدی خوب دست یافت.

اما هر چقدر که سطح تحصیلات و حرفه انتخاب شده تخصصی تر باشد، مقدار دستمزد نیز به همان مقدار بیشتر بوده و فرد می تواند از رفاه بسیار مناسبی برخوردار شود. طیف مشاغل در دسترس و حقوق دریافتی این رشته تحصیلی بسیار زیاد بوده و پیشنهاد می کنیم که برای انتخاب درست خود با مشاورین هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی تماس گرفته تا بتوانید بهترین گزینه را برای خود انتخاب نمایید.

در جدول زیر درآمد وکلا در کشور اسپانیا به همراه حرفه های دیگر برای شما قرار داده شده است:

نام شغل کمترین دستمزد ماهانه (یورو) دستمزد متوسط ماهانه (یورو) بیشترین دستمزد ماهانه (یورو) درآمد سالانه (یورو)
وکیل 2480 5160 8110 62000
متخصص سیاست گذاری 1470 3070 4820 36800
وکیل شرکتی 2420 5260 8360 63100
مشاور مالیاتی 1680 3100 4690 37200
وکیل بین المللی 2240 5260 8360 63100
کارمند دولتی 1660 2950 4510 35400

بازار کار اسپانیا پس از تحصیل رشته حقوق 

برای وکالت، دانشجویان باید حداقل مدرک لیسانس خود را دریافت کرده باشند و در آزمون دولتی ثبت نام نمایند، این آزمون سالانه در سراسر کشور برگزار شده و فقط با قبولی در آن می توان به وکالت پرداخت. پس از این فرد موفق به دریافت نمره قبولی در این آزمون شد باید در دوره های کارآموزی که تمامی آن ها تحت نظر شرکت های حقوقی برگزار می شوند شرکت کرده و پس از آن می توانند به وکالت مشغول شوند.

بازار کار اسپانیا پس از تحصیل رشته حقوق بسیار گسترده تر از وکالت بوده و فرد می تواند با دریافت این مدرک فرصت های کاری بسیاری را در زمینه های مختلف داشته باشد. 

در صورت علاقه یه یک حرفه نیز می توان به تحصیل آن در مقاطع بالاتر پرداخته و موقعیت های شغلی بسیار بهتر را دریافت کرد. اگر تحصیل خود را به اتمام رسانده و به دنبال مهاجرت از طریق کار به این کشور هستید مقاله کار در اسپانیا را مطالعه نمایید.

برخی از موقعیت های شغلی که فرد با تحصیل رشته حقوق در اسپانیا می تواند به آن ها دست یابد عبارت اند از:

 • کمک قانونی
 • سمت های اداری
 • مترجم
 • معلم
 • وکیل
 • دیپلمات
 • مشاور مالیاتی
 • متخصص سیاست گذاری
 • افسر حقوقی
 • کارمند دولتی
 • وکیل بین المللی
 • وکیل شرکتی
هزینه تحصیل گرایش های حقوق در اسپانیا 

گرایش های حقوق در دانشگاه های اسپانیا

تحصیل رشته حقوق در اسپانیا در مقاطع مختلفی امکان پذیر است که در بخش های پیشین به آن پرداختیم. اما آن چه باید بدانید این که برای تبدیل شدن به یک وکیل در کشور اسپانیا علاوه بر دریافت مدرک کارشناسی حقوق، باید حتما مدرک کارشناسی ارشد حقوق را نیز دریافت کنید و در یکی از گرایش ها و شاخه های این حوزه به متخصص مبدل شوید.

تحصیل در دوره کارشناسی شما را به حقوقدانی غیر متخصص مبدل می کند، با اینکه برای وکالت شما باید در زمینه مورد علاقه خود به مهارت لازم و کافی برسید و پس از آن در آزمون دولتی وکالت شرکت کرده و در صورت موفقیت به وکیل قانونی در اسپانیا مبدل می شوید.

اما سوال اینجاست که گرایش های حقوق در دانشگاه های اسپانیا کدامند که بتوان در آن ها به ادامه تحصیل مشغول شد. باید بگوییم که این شاخه های مختلف بوده و هر دانشگاه برخی از آن ها را باتوجه به اساتید و هیئت علمی خود ارائه می کند که مهم ترین آن ها به شرح زیر هستند:

 • کمک قانونی
 • سمت های اداری
 • مترجم
 • معلم
 • وکیل
 • دیپلمات
 • مشاور مالیاتی
 • متخصص سیاست گذاری
 • افسر حقوقی
 • کارمند دولتی
 • وکیل بین المللی
 • وکیل شرکتی

با تحصیل رشته حقوق در برخی کشورهای جهان آشنا شوید.

مدرک زبان برای تحصیل رشته حقوق در اسپانیا

قطعا واضح است که زبان اصلی آموزش و تدریس در کشور اسپانیا به طور رسمی در تمامی مقاطع تحصیلی زبان اسپانیایی می باشد. اما سوال اینجاست که زبان تحصیل رشته حقوق در اسپانیا چیست؟ همانطور که اشاره کردیم این رشته به زبان های انگلیسی و اسپانیایی به دانشجویان ارائه می شود که مقطع کارشناسی اکثر فرصت ها به زبان اسپانیایی هستند.

اما تحصیلات تکمیلی این رشته به خصوص دوره دکترا دارای فرصت های انگلیسی بسیاری می باشد. نباید فراموش کنید که ارائه مدرک زبان برای تحصیل رشته حقوق در اسپانیا نیز الزامی می باشد که معتبرترین مدرک زبان اسپانیایی مدرک Dele بوده که مورد قبول اکثر مراکز نیز می باشد.

برای تحصیل به زبان انگلیسی نیز در مقطع کارشناسی آیلتس 6.5 و دوره کارشناسی ارشد و دکترا آیلتس 7 مورد قبول هستند. البته حتما از دانشگاه مدنظرتان این مدارک را استعلام نمایید، چون برخی از دانشگاه ها مدارک متفاوت یا سطوح متفاوتی نسبت به یکدیگر درخواست می کنند.

سوالات پر تکرار تحصیل رشته حقوق در اسپانیا

 بله، شهروندان ایرانی نیز در صورت پذیرش و قبولی می توانند به تحصیل رشته حقوق در اسپانیا مشغول شوند.

 بله، باتوجه به زبان انتخابی جهت تحصیل، باید مدارکی معتبر جهت زبان اسپانیایی یا انگلیسی را به دانشگاه ارائه کنید.

 برای تحصیل رشته حقوق در اسپانیا در سال 2024 دانشگاه بارسلونا معتبرترین دانشگاه می باشد.

برای تحصیل رشته حقوق در اسپانیا باید شهریه تحصیلی را پرداخت کرد، اما شهریه این رشته در دانشگاه های دولتی بسیار ارزان می باشد تا حدی که می توان برخی از آن ها را رایگان نیز در نظر گرفت.

 بله، یکی از مزیت های بزرگ تحصیل رشته حقوق در اسپانیا برای دانشجویان بین المللی ارائه آن به زبان انگلیسی می باشد.

ضمنا فراموش نکنید مقاله مهاجرت به اسپانیا را نیز در سایت هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی مطالعه نموده تا شرایطی که برای نقل مکان و مهاجرت به این کشور موردنیاز است را بشناسید. همچنین اگر نیاز به مشاوره خصوصی یا کسب اطلاعات بیش تری درباره تحصیل رشته حقوق در اسپانیا دارید، با کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی در دفاتر مرکزی و غرب تهران یا دفتر شهر شیراز تماس حاصل نموده و از اطلاعات آنان نهایت بهره را ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5/5 - (1 امتیاز)
منو
خانه