رشته های تحصیلی

تحصیل رشته حقوق در اسپانیا

تحصیل رشته حقوق در اسپانیا

تحصیل رشته حقوق در اسپانیا در واقع ترکیبی از دانشگاه های خوب ، تحصیل به زبانی که در سراسر جهان به آن تکلم می شود و سبک زندگی جذاب است.

علاقه مندان به تحصیل در رشته حقوق با مطالعه این محتوای جالب که توسط مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) ارائه شده است ، درمی یابند که دانشگاه های برتر اسپانیا برنامه های حقوقی بسیار خوبی را برای علاقه مندان ارائه می دهند.

اگر به تحصیل در کشور اسپانیا علاقه مندید ، پیشنهاد می کنیم مقاله جامع تحصیل در اسپانیا را بخوانید.

در آن مقاله در خصوص چگونگی اخذ ویزای تحصیلی ، بهترین دانشگاه ها ، هزینه تحصیل و زندگی دانشجویی در اسپانیا سخن گفته ایم.

تحصیل کارشناسی حقوق (L.L.B.) در اسپانیا

برای تحصیل رشته حقوق در اسپانیا ، برنامه ریزی کنید که پنج سال را صرف تحصیل در رشته حقوق کنید ، زیرا این مدت زمان استانداردی است که یک مدرک حقوق اسپانیا طول می کشد.

لیسانس حقوق (LL.B) یک مدرک دانشگاهی است که برای تحصیلات کارشناسی در علوم حقوق اسپانیا بدست می آید ، LL.B. مخفف Legum Baccalaureus است.

در طول دوره لیسانس حقوق ، شما زمان زیادی را صرف مطالعه کتاب های حقوق و کدهای جنایی و حفظ موارد استثنایی می کنید ، شما موارد را تجزیه و تحلیل می کنید و می آموزید که چگونه اطلاعات را به طور خلاصه بیان کنید.

این کلاسها همچنین بر اخلاق حقوقی متمرکز است و دانشجویان را در مورد اصول حقوقی مانند فرض برائت و غیره آشنا می کند.

تحصیل کارشناسی ارشد حقوق در اسپانیا LLM

ادامه تحصیلات کارشناسی حقوق به یک برنامه کارشناسی ارشد متوالی در علوم حقوق ختم می شود که به عنوان فوق لیسانس حقوق (LL.M) اعطا می شود.

با تحول بخش حقوقی ، وكلا باید با یك مهارت گسترده برای تکمیل تخصص حقوقی خود پویاتر شوند ، در اسپانیا اگر به صورت تمام وقت باشد ۱۰ ماه طول می کشد.

اسپانیا دارای برخی از برنامه های عالی تحصیلات تکمیلی حقوق با زمینه های تخصصی متناسب با منافع اکثر دانشجویان است ، برخی از زمینه های تخصصی LLM در اسپانیا عبارتند از:

قانون اروپا ، مالکیت معنوی ، قانون فناوری اطلاعات ، قانون شرکت ها و حقوق تجارت و چندین مورد دیگر.

دکترای حقوق در اسپانیا

طول مدت تحصیل دکترای حقوق ۳ سال به طول می انجامد و دانشجویان برای پذیرش دکترا آزمون تافل یا آزمون را ارائه می کنند ، دوره را می توان به صورت نیمه وقت و در طی ۵ سال نیز به پایان رساند.

گزینه های بورس تحصیلی برای تحصیلات دکترای حقوق اسپانیا در دسترس است و برای اطلاع از آنها باید با دانشگاه مورد نظر خود تماس بگیرید.

بهترین بورسیه ها برای مقاطع تحصیلات تکمیلی است و بهترین آن ها در دوره دکترا ارائه می شود.

در ادامه بهترین مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی بهترین دانشگاه ها برای تحصیل رشته حقوق در اسپانیا را توضیح داده اند ، چنانچه به تحصیل در مقطع دکترا فکر می کنید ، کانادا هم گزینه ای پر رنگ خواهد بود چراکه بورسیه های تحصیلی بسیار متفاوتی را برای مقطع دکترا ارائه می دهد ، مقاله تحصیل در کانادا را بخوانید.

تحصیل رشته حقوق در اسپانیا

بهترین دانشگاه های حقوق اسپانیا

اسپانیا چندین دانشگاه برجسته و مشهور برای تحصیل رشته حقوق دارد که مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی در زیر به توضیحات مختصر و مفیدی درباره آنها پرداخته اند.

بهترین دانشگاه های حقوق اسپانیا

دانشکده حقوق IE در مادرید اسپانیا

دانشکده حقوق IE در مادرید یکی از بهترین دانشکده های حقوق در اسپانیا است که به دلیل تجربه و کارآیی ابدی خود شناخته شده ، این دانشکده آموزش دیده و مجهز به مهارت هایی است که به وکلا کمک می کند تا در حرفه خود بهترین باشند.

یک دانشکده سطح بالا که در آن دانشجویان می توانند با دستیابی به یک دیدگاه جدید در مورد جهان و یادگیری نحوه غلبه بر موانع فردا ، خود را برای یک حرفه موفق آماده کنند ، دانشکده حقوق IE به دلیل آموزش و ارائه حقوقی نوآورانه و چند رشته ای شناخته شده است ، که در سطح جهانی و کلاس جهانی است.

از اساتید نامدار این دانشکده می توان ادوارد پونست کازالز ، مارتین وارساوسکی ، خوان خوزه گومس و لوئیس گاریکانو را نام برد.

برای درخواست پذیرش از این دانشکده متقاضیان باید حساب کاربری خود را در سایت دانشگاه ایجاد کنند و اطمینان حاصل کنند که از ایمیل مشابه در کل مراحل استفاده می کنند ، در مرحله بعد فرم درخواست را باید پر کنند و کلیه مستندات مورد نیاز را ارسال کنند و برنامه باید به زبان انگلیسی تکمیل شود و آخرین مرحله ، مصاحبه با تیم پذیرش ، پس از بررسی درخواست متقاضی است.

دانشکده حقوق دانشگاه ناوارا در پامپلونا ، اسپانیا

این دانشگاه در پامپلونا ، ناوارا ، یک سیستم پشتیبانی مداوم را برای دانشجویان فراهم می کند تا بتوانند در زمینه انتخابی خود از جمله حقوق ، بهترین آموزش را کسب کنند.

دانشگاه ناوارا با هدف تشویق به نوآوری و توسعه ، دائماً تلاش می کند تا از طریق دانش بی شمار ، از جمله کسب مهارت ها و عادت های حرفه ای و شخصی ، در آموزش دانشجویان سهیم باشد.

یکی از ویژگی های دانشکده حقوق ناوارا شامل تدریس هایی است که با تعالی و تحقیقات علمی با کیفیت مشخص می شود ، که در بین دارایی های رتبه بندی این دانشگاه به عنوان یکی از بهترین ها در زمینه حقوق قرار دارد.

از نامداران این دانشگاه می توان آرانچا گونزالس لایا ، امیلیو کواترکاساس ، پدرو مورنس و Jesus Cardenal را نام برد.

برای دریافت پذیرش از این دانشگاه دانشجویان فرم درخواست را پر کنند و به ایمیل دانشگاه ارسال کنند ، پس از صلاحدید دانشگاه ، دانشجویان باید مدارک دیپلم و ریزنمرات دبیرستان برای دانشگاه ارسال کنند.

دانشکده حقوق ESADE در بارسلون ، اسپانیا

Esade در شهر بارسلون به عنوان یک نهاد جهانی شناخته می شود ، این به عنوان یک دانشکده تجارت ، دانشکده حقوق و همچنین یک منطقه آموزش اجرایی ساختار یافته است و به دلیل کیفیت آموزش ، چشم اندازهای بین المللی و تمرکز در زمینه های مهم مشهور است .

دانشکده حقوق Esade به سه قسمت تقسیم شده است که دو قسمت آنها در بارسلونا پردیس دارند و قسمت سوم در مادرید واقع شده است.

از اساتید بزرگ و فارغ التحصیلان این دانشگاه می توان انریکه لورس ، فران سوریانو ، گابریل اسکارر جائوم ، خاویر اسپوت زامورا ، جوآن ریگول ، خیمه گواردیولا روموارو ، ارنستو لوسنا ، خاویر فران ، آلبرت ریورا ، جوزپ ماریا بارتومئو ، جوآن ریگول ، خاویر فائوس ، ایژاکی اردنگارین ، اوا گرانادوس و آلبرت اوله بارتولومه نام برد.

برای دریافت پذیرش از این دانشگاه متقاضیان باید فرم درخواست را پرکنند و به دانشگاه ارسال کنند و منتظر تماس دانشگاه و مصاحبه باشند.

هزینه تحصیل حقوق در اسپانیا

با توجه به اینکه تحصیل رشته حقوق در اسپانیا دارای دروس عملی زیادی نیست بنابراین انتظار می رود که شهریه تحصیلی آن نسبت به رشته های دیگر خیلی بالا نباشد.

هزینه تحصیل حقوق در اسپانیا

اگر بخواهیم یک میانگین از هزینه کل دوره بیان کنیم ، باید اعتراف کنیم که به دست آوردن یک مدرک کارشناسی حقوق در اسپانیا از ۳۰۰۰ یورو تا ۳۱۰۰۰ یورو قرار دارد و این اختلاف مربوط به نوع دانشگاه و محل قرارگیری آن است.

دانشجویان رشته حقوق در اسپانیا اگر دانشگاه دولتی باشند به طور متوسط در هر ترم ۳۰۰ یورو برای تحصیل کارشناسی و ۵۰۰ یورو برای کارشناسی ارشد نیاز دارند اما اگر دانشگاه خصوصی باشند بالغ بر ۱۵۰۰۰ یورو در هر ترم نیاز خواهند داشت.

چارت درسی حقوق در دانشگاه های اسپانیا

اگر می خواهید تحصیل رشته حقوق در اسپانیا را انتخاب کنید ، برای گرفتن مدرک حقوق واجد شرایط در این کشور ، باید این واحدهای فوق را بگذرانید.

در سال اول دانشجویان باید مباحثی مانند مبانی حقوق ، قانون اساسی و اداری ، قانون قرارداد ، قانون کیفری ، البته موارد ذکر شده ، ماژول های اختیاری و مواردی هستند که به احتمال زیاد در دسترس هستند ، اما ممکن است تغییر کنند.

در سال دوم تحصیل دانشجویان درباره قانون دعاوی و درس های اختیاری قانون زمین ، قانون استخدام ، قانون محیط زیست ، مهارت های حل اختلاف ، جرایم جنسی و جرم ، پاسخ های عدالت کیفری ، شواهد پزشکی قانونی ، قانون و سیاست مهاجرت ، قانون بین المللی عمومی ، قانون ورزش ، آیین دادرسی کیفری و مجازات ، قانون تجارت و قانون فناوری اطلاعات ، به مطالعه می پردازند.

در سال آخر تحصیل دانشحویان به مطالعه مواردی مانند قانون اتحادیه اروپا ، حقوق صاحبان سهام و اعتماد ، قانون شواهد ، قانون مالکیت معنوی ، قانون شرکت در متن ، قانون تجارت بین الملل ، جهانی سازی ، تجارت و منابع طبیعی ، حقوق بشر اروپا ، قانون خانواده ، پزشکی و قانون ، قانون رسانه و سرگرمی ، قانون جرم مالی و مقررات ، جنسیت و قانون ، جرم سازمان یافته و عدالت کیفری و قانون در عمل و آموزش و توسعه متقابل فرهنگی می پردازند.

بورسیه رشته حقوق در اسپانیا

شما قصد تحصیل در هر کشوری را داشته باشید ، با اطلاع دقیق و آگاهانه می توانید گزینه های مناسبی از بورسیه تحصیلی را پیدا کنید ، مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی در زیر برخی از بورسیه های تحصیلی که شامل رشته تحصیلی حقوق نیز می شود ، را بیان کرده اند.

بورسیه رشته حقوق در اسپانیا

خوب است بدانید رشته حقوق در فرانسه هم متقاضیان بسیار دارد و بورسیه های جذابی برای این رشته ارائه می گردد ، همچنین امکان تحصیل کاملا رایگان به زبان فرانسوی وجود دارد ؛ مقاله تحصیل رشته حقوق در فرانسه را حتما مرور کنید.

بورس تحصیلی جهانی دانشجویان بین المللی ۲۰۲۲

هدف این بورسیه ارائه کمک مالی تا ۲۰۰۰ دلار و راهنمایی به دانشجویان فاقد توانایی است ، که همسویی با ارزش های این بورسیه را نشان می دهد و می خواهند تحصیلات خود را برای سال تحصیلی ۲۰۲۱ – ۲۰۲۲ ادامه دهند و متقاضیان این بورسیه تا ۳۱ مارس ۲۰۲۲ می توانند برای درخواست اقدام کنند.

بورسیه دولت اسپانیا

دولت اسپانیا از طریق وزارت آموزش و پرورش برنامه های مختلف آموزشی را به دانشجویان محلی و بین المللی ارائه می دهد ، این بورسیه ها برای دوره های کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا در تمامی رشته ها ، می باشد ، دانشجویان می توانند بورس های تحصیلی ارائه شده توسط دولت اسپانیا را بررسی کنند و ببینند آیا واجد شرایط درخواست هستند.

بورس تحصیلی UIC بارسلونا

UIC بارسلونا مخفف Universitat Internacional de Catalunya (UIC) است ، دانشگاه UIC برنامه بین المللی تعالی بورس تحصیلی را از سراسر جهان ارائه می دهد ، شرکت کنندگان از همه ملیت ها می توانند برای بورسیه تعالی بین المللی UIC اقدام کنند.

این برنامه ها شامل زمینه های مطالعه فوق است ، مانند پزشکی ، مهندسی زیستی ، حقوق ، تجارت ، ارتباطات ، روانشناسی ، فیزیوتراپی ، پرستاری ، روانشناسی و غیره.

بورس تحصیلی دانشگاه گرانادا

دانشگاه گرانادا طیف گسترده ای از بورس های تحصیلی را برای تحصیل در اسپانیا در دانشگاه گرانادا ارائه می دهد ، این بورس تحصیلی برای برنامه مقاطع کارشناسی ارشد و برنامه دکترا است ، همچنین متقاضیان می توانند از طریق بورس تحصیلی اراسموس در دانشگاه گرانادا اقدام کنند.

زبان تحصیل حقوق در اسپانیا

تحصیل رشته حقوق در اسپانیا به هر دو زبان اسپانیایی و انگلیسی امکانپذیر است ، البته باید بدانید که برنامه های لیسانس حقوق اغلب به زبان اسپانیایی است و اگر این زبان را انتخاب کنید هزینه تحصیل شما هم کمتر خواهد شد.

افرادی که زبان اسپانیایی را برای تحصیل رشته حقوق انتخاب می کنند باید مدرک DELE را ارائه کنند و در مورد زبان انگلیسی هم کاملا واضح است که مدرک زبان آیلتس یا تافل مورد نیاز است ، نمره زبان انگلیسی حداقل آیلتس ۶٫۵ می باشد مگر اینکه دانشگاه مورد نظر شما سخت گیری در مورد ارائه مدرک زبان در زمان پذیرش نداشته باشد.

آزمون های ورودی حقوق در اسپانیا

اگر به دنبال دریافت لیسانس در اسپانیا هستید ، ممکن است روند درخواست بسته به اینکه در کدام کشور تحصیلات متوسطه خود را به دست آورده اید ، متفاوت باشد.

آزمون های ورودی حقوق در اسپانیا

باید توجه داشت که روند پذیرش برای دانشجویان عضو اتحادیه اروپا و خارج از اتحادیه اروپا متفاوت است ، درخواست ها برای دانشجویان اروپایی از طریق SNUDE ، دانشگاه ملی اسپانیا انجام می شود.

اگر متقاضی اهل کشوری خارج از اتحادیه اروپا باشد ، باید گواهی دبیرستان شناخته شده داشته باشد ، این گواهی به منزله تأیید اعتبار دیپلم وی مطابق با شرایط اسپانیا است ، در این صورت هم متقاضی می تواند به راحتی مدرک تحصیلی خود را در سفارت اسپانیا در کشور خود به تأیید برساند.

آزمون ورودی اسپانیا برای متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا

متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا باید علاوه بر روند های فوق ، در یک آزمون ورودی به نام selectividad یا Pruebas de Acceso a la Universidad ، قبول شوند ، این آزمون را می توان سالی دو بار در کشور محل اقامت خود انجام داد ، پس از گذراندن این آزمون ، متقاضی واجد شرایط تحصیل در هر دانشگاه دولتی یا خصوصی اسپانیا خواهد شد.

این آزمون ورودی شامل چهار بخش مختلف است که باید با موفقیت تکمیل شود:

  • تحلیل متن به اسپانیایی.
  • سوالاتی درباره تاریخ یا فلسفه اسپانیا.
  • آزمون زبان خارجی : شما می توانید بین فرانسه ، انگلیسی ، آلمانی ، پرتغالی یا ایتالیایی یکی را انتخاب کنید.
  • انتخاب شخصی: قسمت آخر آزمون به خود شما بستگی دارد ، گزینه های ارائه شده شامل موضوعات مرتبط با هنر ، هنرهای زیبا ، رقص و موسیقی یا موضوعات مرتبط با علم و فناوری است.

مزایا و معایب تحصیل حقوق در اسپانیا

اسپانیا سالانه افرادی را از سراسر جهان برای تجارت ، گردشگری و تحصیل جذب کرده است ، تعداد فزاینده ای از دانشجویان نه تنها به دلیل کیفیت بالای دانشگاهیان ، بلکه به دلیل اینکه اسپانیا چیزهای زیادی برای ارائه دارد ، مدرک LLM را در اسپانیا انتخاب می کنند.

مدرک LLM در اسپانیا یک آموزش عالی همراه با هیجان ، فرهنگ و ماجراجویی است ، مدرک حقوق اسپانیا در دنیا شناخته شده است ، بسیاری از برنامه های حقوقی اسپانیا بر سیستم های حقوقی اسپانیا ، اتحادیه اروپا و ایالات متحده متمرکز هستند.

اگرچه برخی از آنها فقط قانون مدنی را آموزش می دهند ، اما این رویکرد چند سیستمی یک رویکرد کاملاً جامع برای آموزش حقوقی را فراهم می کند.

یکی از مزایای تحصیل در رشته حقوق در اسپانیا هزینه آن است ، اگر در یک دانشگاه دولتی شرکت کنید ، باید هزینه ای که می تواند چند صد یورو باشد را بپردازید ، اما بقیه شهریه توسط دولت پوشش داده می شود.

این بدان معناست که شما می توانید با کمترین هزینه در دانشگاهی در اسپانیا به مدرک حقوق برسید و بار دیگر تاکید می شود که هزینه ها از یک موسسه به موسسه دیگر متفاوت است.

همچنین ، با تحصیل در اسپانیا ، که به تسلط به دو زبان اسپانیایی و انگلیسی نیاز دارد ، دانشجویان به دو زبان رایج جهان آموزش می بینند ، این ترکیب آموزش حقوقی و زبانشناسی پایه محکمی برای فعالیت حقوقی آینده فراهم می کند.

معایب تحصیل رشته حقوق در اسپانیا

از معایب و مشکلات تحصیل رشته حقوق در اسپانیا می توان به چالش زبان اسپانیایی اشاره کرد ؛ زیرا یادگیری این زبان کار دشواری است و یک نفر حقوقدان در اسپانیا نیاز دارد که آن را یاد بگیرد.

از طرف دیگر مشکلات پذیرش و آزمون ورودی برای رشته حقوق در اسپانیا که به صورت مشترک با دیگر رشته های لیسانس در دانشگاه های اسپانیا اعمال می شود ، نیز از دیگر چالش های بزرگ محسوب می شود.

بازار کار و درآمد حقوق در اسپانیا

اسپانیا از سنت حقوقی مدنی پیروی می کند ، تاکید اسپانیا بر قانون مدنی فرصت های شغلی بسیار خوبی را برای فارغ التحصیلان ، چه در این کشور و چه در بسیاری از کشورهای همسایه اروپا به ارمغان می آورد.

بازار کار و درآمد حقوق در اسپانیا

این همان نوع قانونی است که برای مثال در هلند اعمال می شود و به عنوان مرکزی برای مراحل قانونی دنیا در نظر گرفته می شود.

فارغ التحصیلان دارای مدرک LLM در اسپانیا اغلب به کار خود در سازمان های دولتی ، شرکت های خصوصی یا شرکت های چند ملیتی می پردازند.

به طور کلی درآمد یک وکیل در اسپانیا می تواند به ۴۸۵۵۶ یورو در ماه برسد ، البته سابقه کار وکلا در میزان درآمد آنها بسیار تاثیر گذار است به گونه ای که یک وکیل با ۱۵ سال سابقه می تواند تا ۱۶۰۰۰۰ یورو در سال هم درآمد داشته باشد.

درآمد مشاغل مرتبط با وکالت نیز به قرار زیر خواهد بود:

یک وکیل مدیر وکالت در اسپانیا ۱۰۶ یورو ، مدیر حقوقی وکالت ۹۱ یورو ، سرپرست حقوقی وکالت ۷۷ یورو ، حق ثبت اختراع وكالت ۸۲ یورو ، وکیل مالیات ۶۸ یورو در روز می توانند درآمد داشته باشند.

چگونگی ورود به وکالت در اسپانیا

پس از فارغ التحصیلی ، دانشجویان حقوق اسپانیا باید یک دوره آموزش دو ساله را انجام دهند ، پس از اتمام این آموزش ، دانشجو باید قبل از وکالت در آزمون دولت قبول شود.

آزمون دولتی وکالت در اسپانیا یک آزمون کتبی است و شامل دو قسمت است که در همان روز انجام می شود ، تمرین اول شامل یک آزمون عینی از چند پاسخ و تمرین دوم ارزیابی شامل حل یک مورد عملی است که قبلاً توسط متقاضی در میان چندین گزینه انتخاب شده بود.

آزمون ارزیابی در کل ۴ ساعت طول می کشد و شامل:

۵۰ سوال در مورد «موضوعات متداول در عمل حرفه وکالت» و ۲۵ سوال در مورد «موضوعات خاص» با توجه به تخصص حقوقی (مدنی و تجاری ، کیفری ، اداری و کار) است.

علاوه بر این ، پرسشنامه شامل شش سوالات رزرو برای بخش «افراد متداول که از حرفه وکالت استفاده می کنند» و دو سوال برای هر تخصص حقوقی در بخش «موضوعات خاص» است.

نتیجه نهایی آزمون ایالتی صلاحیت “Apt” یا “Unfit” ، بدون نتیجه عددی است ، نتیجه آزمون با کارشناسی ارشد دسترسی به قانون و اقدامات حقوقی توزین می شود ، آزمون ۷۰٪ و کارشناسی ارشد ۳۰٪ نتیجه نهایی است.

سوالات پر تکرار تحصیل رشته حقوق در اسپانیا

تحصیل رشته حقوق در اسپانیا توسط مشاوران ما ارائه شد ، شما هم می توانید شرایط و علاقه مندی های خود را در باکس دیدگاه درج کنید تا مشاوران ما بتوانند شما را راهنمایی کنند.

برای تحصیل رشته حقوق در اسپانیا چه مدارک زبانی را باید ارائه داد؟

افرادی که زبان اسپانیایی را برای تحصیل رشته حقوق انتخاب می کنند باید مدرک DELE را ارائه کنند و در مورد زبان انگلیسی هم کاملا واضح است که مدرک زبان آیلتس یا تافل مورد نیاز است ، نمره زبان انگلیسی حداقل آیلتس 6.5 می باشد

آزمون ورودی اسپانیا برای متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا چگونه است؟

متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا باید در یک آزمون ورودی به نام selectividad یا Pruebas de Acceso a la Universidad ، قبول شوند ، این آزمون را می توان سالی دو بار در کشور محل اقامت خود انجام داد ، پس از گذراندن این آزمون ، متقاضی واجد شرایط تحصیل در هر دانشگاه دولتی یا خصوصی اسپانیا خواهد شد.

یک وکیل در اسپانیا چقدر درآمد دارد؟

درآمد یک وکیل در اسپانیا می تواند به 48556 یورو در ماه برسد ، البته سابقه کار وکلا در میزان درآمد آنها بسیار تاثیر گذار است به گونه ای که یک وکیل با 15 سال سابقه می تواند تا 160000 یورو در سال هم درآمد داشته باشد.

هزینه تحصیل رشته حقوق در اسپانیا چقدر است؟

اگر بخواهیم یک میانگین از هزینه کل دوره بیان کنیم ، باید اعتراف کنیم که به دست آوردن یک مدرک کارشناسی حقوق در اسپانیا از 3000 یورو تا 31000 یورو قرار دارد و این اختلاف مربوط به نوع دانشگاه و محل قرارگیری آن است. دانشجویان رشته حقوق در اسپانیا اگر دانشگاه دولتی باشند به طور متوسط در هر ترم 300 یورو برای تحصیل کارشناسی و 500 یورو برای کارشناسی ارشد نیاز دارند اما اگر دانشگاه خصوصی باشند بالغ بر 15000 یورو در هر ترم نیاز خواهند داشت.

بهترین دانشگاه برای تحصیل رشته حقوق در اسپانیا کدام است؟

دانشکده حقوق IE در مادرید یکی از بهترین دانشکده های حقوق در اسپانیا است که به دلیل تجربه و کارآیی ابدی خود شناخته شده ، این دانشکده آموزش دیده و مجهز به مهارت هایی است که به وکلا کمک می کند تا در حرفه خود بهترین باشند.

آنچه در این محتوا درباره تحصیل رشته حقوق در اسپانیا مطالعه کردید ، چکیده ای از نکات کلیدی بود که توسط همکاران ما گردآوری شده بود ، اگر نیاز دارید که اطلاعات دقیق تر با جزییات بیشتر کسب کنید ، از طریق راه های ارتباطی ذکر شده با مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی در دفاتر تهران و شیراز تماس بگیرید ، همچنین تلاش کنید با مطالعه و تحقیق بیشتر اطلاعات دقیق و به روزی را کسب کنید تا در راه مهاجرت موفق باشید ، پیشنهاد ما مطالعه مقاله تحصیل رشته حقوق در انگلستان است چراکه معتبر ترین دانشگاه های جهان در این رشته را دارد.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *