تحصیل رشته حقوق در سوئد

تحصیل رشته حقوق در سوئد، تحصیل در کشوری پیشرو در زمینه حقوق بشر، حفاظت از محیط زیست و عدالت اجتماعی است که می تواند مدارک تحصیلی بسیار معتبری را به شما هدیه دهد و فرصت های تحصیلی و شغلی فراوانی را در آینده به شما هدیه دهد.

حقوق رشته ای است که افراد در آن به تحلیل و تفسیر متون حقوقی، اساسنامه، موارد، مواد و معاهدات پرداخته و تمامی تلاش خود را می کنند که از حقوق و مسئولیت های افراد در جامعه آگاه شوند و در جهت دفاع از حقوقشان گام بردارند و مهارت های حل مسئله، مذاکره و ارتباطات خود را گسترش می دهند. 

چنانچه به فکر تحصیل در این کشور هستید، توصیه می کنیم برای آشنایی با روش های قانونی مهاجرت تحصیلی از طریق راه های ارتباطی با کارشناسان  شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت 562051 (موسسه حقوقی رجبی ثبت 40451) در تماس باشید.

سوئد کشوری با سیستم آموزشی بسیار باکیفیت است که رشته های متنوعی را در سطوح مختلف از لیسانس گرفته تا دکترا ارائه می دهد. 

همچنین این کشور یکی از اعضای اتحادیه اروپا است و دانشجویان با تحصیل در آن می توانند دروس خود را طبق سیستم های حقوقی اروپایی فرا گرفته و پس از اتمام تحصیلاتشان نیز از فرصت های شغلی و تحصیلی حقوق در سراسر اتحادیه اروپا بهرمند شوند. 

شما می توانید اطلاعات بیشتر در مورد شرایط اشتغال پس از تحصیل، قوانین کاری و همچنین نحوه یافتن شغل را در مقاله  کار در سوئد مطالعه فرمایید.

فهرست مطالب
تحصیل رشته حقوق در سوئد

شرایط پذیرش رشته حقوق در سوئد

شرایط پذیرش رشته حقوق در سوئد در موسسات آموزشی مختلف و همچنین در مقاطع تحصیلی مختلف متفاوت می باشد. به طور کلی دانشجویانی که قصد تحصیل مقطع لیسانس حقوق در این کشور را دارند باید دیپلم دبیرستان خود را با نمرات خود در دروس علوم اجتماعی یا انسانی به دست آورده باشند.

همچنین دانشجویان باید به زبان انگلیسی مهارت های بسیار خوبی داشته باشند و به درس ریاضی نیز تسلط کافی داشته باشند. با این حال لازم به ذکر است شرایط و ورود هر دانشگاه و برنامه در این کشور متفاوت است و شما می توانید اطلاعات بیشتر را در دانشگاه مد نظرتان بررسی فرمایید.  

دانشجویانی که قصد تحصیل رشته حقوق در سوئد در مقطع فوق لیسانس را دارند باید مدرک کارشناسی خود یا معادل آن را از یک دانشگاه معتبر اخذ کرده و حدودا 180 واحد تحصیلی را گذرانده باشند. دانشجویان همچنین با توجه به دانشگاه یا برنامه تحصیلی خاص، نیاز به ارائه یک بیانیه شخصی، نمونه کار مکتوب، توصیه نامه، رزومه تحصیلی و هزینه درخواست دارند.

در نهایت دانشجویانی که قصد تحصیل دکترا حقوق سوئد را دارند باید مدرک دوره دوم مانند کارشناسی را در رشته حقوق یا رشته های مرتبط به دست آورده باشند و همچنین مهارت ها زبان انگلیسی خوبی داشته باشند. با توجه به اینکه مقطع دکترا رشته حقوق بسیار رقابتی است دانشجویان ممکن است به شرایط بیشتری مانند داشتن تجربه حرفه ای مرتبط، مهارت های زبان سوئدی، یا پیشنهادات تحقیقاتی نیاز داشته باشند.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

تحصیل در کشور سوئد تحصیل در کشوری امن با امکانات بی نظیر است ! مشاوره رایگان ما را از دست ندهید.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

زبان تحصیل رشته حقوق در سوئد

زبان تحصیل رشته حقوق در سوئد عمدتا سوئدی است اما برخی از دوره های موجود در این کشور ممکن است به زبان انگلیسی یا زبان های دیگر ارائه شوند. زبان سوئدی زبان رسمی این کشور و زبان نظام حقوق آن است و بدین ترتیب دانشجویان برای تحصیل این رشته و حتی برای اشتغال در زمینه های حقوقی و ارتباط با مراجعه کنندگان باید مهارت های زبان سوئدی خوبی داشته باشند.

امروزه دانشجویان حین تحصیل رشته حقوق در سوئد باید تسلط به زبان سوئدی را با ارائه مدارک زبان معتبر نشان دهند. یکی از این گزینه ها آزمون TISUS (تست در سوئدی برای مطالعات دانشگاهی) است که معدل سطح C1 چارچوب مرجع مشترک اروپایی برای زبان ها می باشد.

از طرفی برخی از دوره ها و برنامه ها نیز به زبان انگلیسی ارائه می شوند که این دوره ها بیشتر بین دانشجویان بین المللی محبوب می باشد. زبان انگلیسی به طور گسترده در سوئد صحبت شده و همچنین برای حقوق بین الملل و تجارت ضروری است. برای تحصیل به زبان انگلیسی در سوئد باید یکی از مدارک زبان معتبر را به دست آورید و طبق اطلاعات به دست آمده دانشجویان به نمره آیلتس آکادمیک با نمره 6.5 یا بالاتر یا نمره تافل بالای 90 نیاز دارند.

امروزه برخی از دانشگاه های موجود در سوئد نیز برنامه های حقوق دو یا چند زبان ارائه می دهند که در این برنامه ها در کنار زبان سوئدی و انگلیسی، از زبان های دیگر مانند فرانسوی، آلمانی، اسپانیایی یا چینی استفاده می شود.

زبان تحصیل رشته حقوق در سوئد
تحصیل کارشناسی رشته حقوق در سوئد

تحصیل کارشناسی رشته حقوق در سوئد

تحصیل کارشناسی رشته حقوق در سوئد تجربه ای تکرار نشدنی است که می تواند به شما کمک کند تا در مورد سیستم حقوقی سوئد و همچنین قوانین اروپایی و بین المللی اطلاعات بسیار خوبی به دست آورید. این مقطع همچنین مهارت های بسیار مفیدی در زمینه تجزیه و تحلیل حقوقی، استدلال، تحقیق و ارتباطات را به دانشجویان ارائه می دهد.

مدت زمان تحصیل دوره کارشناسی با توجه به دوره انتخابی شما تعیین می شود. یکی از این گزینه ها لیسانس حقوق چهار و نیم ساله است و برای دانشجویانی که در مورد این رشته هیچ اطلاعاتی نداشته و می خواهند پس از اخذ مدرک متوسطه دوم تحصیلات خود را در این مقطع آغاز کنند طراحی شده است. همچنین یک دوره برای دانشجویانی که مقطع لیسانس حقوق خود را قبلا در کشوری دیگر به دست آورده اند وجود داشته که در واقع دوره ای دو ساله است و Kompletteringsutbildning نام دارد.

تحصیل لیسانس دانش شما در زمینه حقوق را افزایش داده و شما همچنین می توانید در حین این دوره از محیط آموزشی و پژوهشی دانشگاه های باکیفیت سوئد بهرمند شده و به امکانات مدرن، کتابخانه ها و منابع آنلاین این دانشگاه ها دسترسی داشته باشید و به بهترین نحو دروس تئوری و عملی مربوط به حقوق را فرا بگیرید. همچنین می توانید حین تحصیل رشته حقوق در سوئد در برنامه های فوق برنامه مانند دادگاه ها، انجمن های دانشجویی، دوره های کارآموزی و... استفاده کنید و از طریق این کارآموزی ها دیدگاه خود در زمینه حقوق را گسترش دهید.

تحصیل کارشناسی ارشد رشته حقوق سوئد

تحصیل کارشناسی ارشد رشته حقوق سوئد می تواند برای دانشجویان علاقمند به حقوق تجربه ای ارزشمند و چالش برانگیز باشد. امروزه دوره های کارشناسی ارشد در کشور سوئد حدودا دو سال به طول انجامیده و دانشجویان حین این سال ها باید 120 واحد درسی را با موفقیت پشت سر بگذارند.

دانشجویان می توانند از بین تخصص های مختلف حقوق عمومی، حقوق خصوصی، حقوق بین الملل، حقوق محیط زیست یا حقوق مالکیت معنوی گزینه ی مد نظر خود را انتخاب کنند و به صورت تخصصی به مطالعه رشته مورد نظر خود بپردازند.

دانشجویان می توانند دروس مختلف را حین تحصیل رشته حقوق در سوئد از طریق سخنرانی ها، سمینار ها، مطالعات موردی، کار گروهی و تحقیقات مستقل فرا بگیرند. دانشجویان طی این دوره باید به صورت فعال در بحث های کلاسی شرکت کنند و در زمینه حقوقی به نگارش مقاله و تحقیقات بپردازند. 

 به طور کلی دانشجویان می توانند با اتمام مقطع فوق لیسانس حقوق در سوئد، تحصیلات خود را در مقطع دکترا ادامه دهند یا اینکه از فرصت های شغلی متنوع مانند وکیل، قاضی، دادستان، مشاور حقوقی، محقق یا معلم بهرمند شوند.

اگر قرار است در سوئد دانشجو باشید مطالب زیر را بخوانید و به روز باشید.

مقطع دکترا رشته حقوق در سوئد

تحصیل مقطع دکترا رشته حقوق در سوئد به سطح بالایی از برتری علمی، مهارت های پژوهشی و تعهد شخصی نیاز دارد. دوره دکترا در این کشور حدودا چهار سال به طول انجامیده و از دو بخش آموزش و نگارش پایان نامه تشکیل شده است. در این دوره دانشجویان موضوعات پیشرفته مربوط با حقوق مانند نظریه حقوقی، روش شناسی و طراحی تحقیق و همچنین دروس انتخابی مرتبط با رشته تحصیلی خاص را مطالعه می کنند.

دانشجویان مقطع دکتری حقوق سوئد باید فعالانه در جامعه دانشگاه و فعالیت های مرتبط به رشته خود حضور داشته و با شرکت در سمینارها، کارگاه ها و کنفرانس ها یافته های تحقیقاتی ارائه دهند، مقالات معتبر منتشر کرده و با سایر محققان در زمینه حقوقی فعالیت کنند.

دانشجویان حین تحصیل رشته حقوق در سوئد در مقطع دکترا می توانند از فرصت های شغلی مختلف مانند تدریس دوره های کارشناسی، نظارت بر دانشجویان کارشناسی ارشد و شرکت در فعالیت های اطلاع رسانی شرکت کرده و از این طریق به کسب درآمد بپردازید.

مقطع دکترا رشته حقوق در سوئد

بهترین دانشگاه های حقوق سوئد

سوئد یکی از بهترین کشورها برای تحصیل رشته حقوق است و برخی از برترین و باکیفیت ترین دانشگاه ها را در خود جای داده و امروزه این کشور تلاش های زیادی را در جهت اصلاح نظام آموزشی خود انجام داده است و در طول زمان حقوق دانان و وکلا بسیار مشهوری را تربیت کرده است.

یکی از بهترین دانشگاه های حقوق سوئد دانشگاه لوند است که به عنوان قدیمی ترین موسسه تحقیقاتی آموزش عالی در شمال اروپا شناخته می شود. دانشکده حقوق دانشگاه لوند مدارک تحصیلی بسیار معتبری ارائه داده و فارغ التحصیلان آن نه تنها در کشور سوئد، بلکه در دیگر کشورهای اروپایی نیز می توانند از فرصت های شغلی زیاد بهرمند شوند.

یکی دیگر از دانشگاه های محبوب برای تحصیل رشته حقوق در سوئد دانشکده حقوق دانشگاه اوپسالا است که مدارک تحصیلی بسیار معتبری در زمینه کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می دهد. دانشکده حقوق دانشگاه اوپسالا برنامه های حقوقی باکیفیتی را ارائه داده و تأکید زیادی بر روابط بین الملل و برنامه تحقیقاتی دارد. شما می توانید در جدول زیر تعدادی از مهم ترین و بهترین دانشگاه ها برای تحصیل حقوق را مشاهده فرمایید.

نام دانشگاه رتبه در اروپا رتبه در جهان تعداد ثبت نام
دانشگاه لوند 27 116 40000
دانشگاه استکهلم 30 122 37,484
دانشگاه اوپسالا 37 140 35556
دانشگاه گوتنبرگ 44 156 36003
موسسه کارولینسکا 52 173 8070
دانشگاه لینکوپینگ 75 246 22,441
دانشگاه Umea 85 272 34,237
موسسه فناوری سلطنتی KTH 95 293 14278

مدارک لازم برای پذیرش رشته حقوق در سوئد

امروزه دانشجویان برای تحصیل رشته حقوق در سوئد باید مراحل مختلفی را پشت سر بگذارند تا بتوانند پذیرش دانشگاه مد نظرشان را به دست آورند. یکی از این مراحل ارسال صحیح و به موقع مدارک دانشجو می باشد. شما می توانید در ادامه برخی از مهم ترین مدارک لازم برای پذیرش رشته حقوق در سوئد را مشاهده فرمایید.

 • فرم درخواست تکمیل شده
 • یک کپی از گذرنامه معتبر یا کارت شناسایی ملی
 • ریز نمرات یا سوابق رسمی مدارک تحصیلی قبلی ( مانند دیپلم دبیرستان برای مقاطع کارشناسی یا لیسانس برای مقطع فوق لیسانس)
 • اثبات مهارت زبان (آزمون های زبان انگلیسی شناخته شده بین المللی مانند آیلتس یا تافل یا مدرک زبان معتبر برای زبان سوئدی)
 • بیانیه شخصی یا بیانیه هدف و توضیح در مورد انگیزه، اهداف تحصیلی و شغلی
 • توصیه نامه از معلمان، استادان
 • رزومه تحصیلی یا شغلی
 • مدارک اضافی (با توجه به موسسه ممکن است نیاز به ارائه مدارک اضافی مانند یک کپی از مجوز اقامت خود، اثبات پرداخت هزینه های دانشگاه و… داشته باشید.)

هزینه تحصیل حقوق در سوئد

هزینه تحصیل حقوق در سوئد به عوامل مختلفی نظیر مقطع تحصیلی، ملیت دانشجو و همچنین موسسه آموزشی که قصد تحصیل در آن را دارید، بستگی دارد. امروزه هزینه های تحصیل رشته حقوق برای دانشجویان اتحادیه اروپا، سوئیس و منطقه اقتصادی اروپا، در دانشگاه های دولتی این کشور رایگان است اما این افراد ممکن است مجبور به پرداخت بعضی هزینه های اداری یا سایر هزینه های جزئی مرتبط با برنامه شوند.

از طرفی شهروندان غیر اتحادیه اروپا معمولا برای تحصیل رشته حقوق در سوئد نیاز به پرداخت هزینه دارند. هزینه ها در دانشگاه های مختلف و برای مقاطع مختلف متفاوت است اما معمولا برای مقطع کارشناسی رشته حقوق تواند از حدود 100,000 تا 150,000 کرون باشد. همچنین این هزینه برای مقطع کارشناسی ارشد بین 100000 تا 200000 کرون در سال می باشد.

نوع دانشگاه نیز سهم بسزایی بر هزینه های تحصیلی دارد برای مثال امروزه هزینه تحصیل لیسانس حقوق در دانشگاه استکهلم حدودا 90000 کرون در سال است. از طرفی هزینه تحصیل مقطع کارشناسی ارشد رشته حقوق در دانشگاه لوند 110000 کرون در سال می باشد و در دانشگاه اوپسالا این هزینه 128000 کرون در سال است.

دانشگاه هزینه ها (کرون در سال) تخصص ها
دانشگاه لوند 110000 حقوق بین الملل، حقوق مالکیت فکری، حقوق مالیاتی
دانشگاه استکهلم 100000 حقوق اروپا، حقوق بشر، حقوق بازرگانی
دانشگاه اوپسالا 128000 حقوق بین الملل عمومی، نظریه حقوقی، حقوق جزا
دانشگاه گوتنبرگ 135000 حقوق محیط زیست، حقوق بشر، قانون کار
دانشگاه اومئو 125000 حقوق مردمان بومی، جنسیت و قانون، قانون اساسی

بورسیه های تحصیلی رشته حقوق سوئد

بورسیه های تحصیلی رشته حقوق سوئد کمک هزینه های تحصیلی و زندگی هستند که به شما کمک می کنند بدون داشتن دغدغه های مالی در این کشور تحصیلات خود را انجام دهید. میزان و مدت این بورسیه های با توجه به دانشگاه و نوع بورسیه و همچنین عملکرد تحصیلی دانشجو متفاوت می باشد.

امروزه بورسیه های متنوعی برای تحصیل رشته حقوق در سوئد وجود دارد که یکی از بهترین موارد بورسیه های دولت کشور سوئد می باشد. این بورسیه ها برای دانشجویان بین المللی تعبیه دیده شده و توسط دولت ها و سازمان های دولتی این کشور ارائه می شود. امروزه بورسیه های دولت سوئد هزینه های تحصیل، هزینه های زندگی، کمک هزینه سفر و بیمه را پوشش می دهند.

از دیگر بورسیه های محبوب بین دانشجویان بین المللی می توان به بورسیه دانشگاه های سوئد اشاره کرد. امروزه برخی دانشگاه ها بورسیه هایی را به صورت خاص برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهند و از مهم ترین این نوع بورسیه می توان به بورسیه جهانی دانشگاه لوند، بورسیه جهانی دانشگاه اوپسالا و بورسیه دانشگاه استکهلم اشاره کرد. در نهایت بورسیه اراسموس موندوس قرار دارد که به دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی ارشد اهدا می شود. 

چارت درسی حقوق در کشور سوئد

چارت درسی حقوق در کشور سوئد

چارت درسی حقوق در کشور سوئد در برنامه ها، دوره ها و مقاطع مختلف این رشته متفاوت است. به طور کل دوره لیسانس رشته حقوق در این کشور شامل شش ترم تحصیلی می شود. دانشجویان حین این شش ترم زمینه های اصلی حقوق سوئد و اروپا را فرا گرفته و در هر ترم تحصیل رشته حقوق در سوئد دروس مختلف را مطالعه می کنند.

طبق اطلاعات به دست آمده دانشجویان در ترم اول لیسانس حقوق در سوئد به مطالعه دروس روش شناسی حقوقی پایه، قانون اساسی و قانون اساسی اتحادیه اروپا پرداخته و در طی این ترم باید حداقل 30 واحد درسی را با موفقیت پشت سر بگذارند.

در ترم دوم و سوم مقطع لیسانس دانشجویان باید دروس مربوط به حقوق مدنی را به صورت خاص مطالعه فرمایند و در ترم چهارم به مطالعه جزا و آیین دادرسی می پردازند. از طرفی ترم پنجم تحصیل این رشته در سوئد شامل مطالعه حقوق انجمن و قانون مالیات شده و در نهایت در ترم آخر دانشجویان بر مطالعه حقوق اداری و حقوق بین الملل تمرکز می کنند.

ما در هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی در سال های اخیر موفق به اخذ پذیرش از بسیاری از دانشگاه های معتبر و نامی خارج از کشور شده ایم.

تصاویر برخی از این پذیرش ها را در این ویدئوی کوتاه می بینید ، تجارب مراجعین ما را هم می توانید در بخش ما تا حالا چیکار کردیم مشاهده نمایید. 

با تکمیل فرم زیر می توانید یک جلسه مشاوره رایگان دریافت کنید.

نمایش ویدیو درباره پذیرش کشورهای مختلف
منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

به دنبال رسیدن به خواسته هایتان باشید ، تحصیل رشته مورد علاقه شما در برترین دانشگاه های جهان! 

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

گرایش های حقوق در دانشگاه های سوئد

گرایش های حقوق در دانشگاه های سوئد در واقع تخصص های مختلف در این رشته هستند که به دانشجویان مقاطع بالا مانند کارشناسی و کارشناسی ارشد کمک می کنند تا بر تخصص مد نظرشان تمرکز داشته باشند. شما می توانید در ادامه برخی از مهم ترین شاخه ها برای تحصیل رشته حقوق در سوئد را مشاهده فرمایید.

 • حقوق اقتصادی اروپا: رشته ای است که به جنبه های حقوقی بازار داخلی اتحادیه اروپا، قانون رقابت، قانون تجارت و سیاست پولی تمرکز داشته و موضوعاتی مانند قانون اساسی اتحادیه اروپا، قانون نهادی اتحادیه اروپا، قانون بازار داخلی اتحادیه اروپا و قانون روابط خارجی اتحادیه اروپا را پوشش می دهد.
 • حقوق بین الملل حقوق بشر: این رشته بر ارتقای حقوق بشر در سطوح جهانی، منطقه ای و ملی پرداخته و موضوعاتی مانند نظریه حقوق بشر، نهادهای حقوق بشر، دعاوی حقوق بشر و حمایت از حقوق بشر در آن تدریس می شوند.
 • حقوق و فناوری اطلاعات: دانشجویان در این رشته پیامدهای قانونی استفاده و توسعه فناوری اطلاعات مانند حفاظت از داده ها، جرایم سایبری، مالکیت معنوی و تجارت الکترونیک را مطالعه کرده و موضوعات مختلف مانند قانون فناوری اطلاعات، قراردادهای فناوری اطلاعات، امنیت فناوری اطلاعات، حاکمیت فناوری اطلاعات و… را مطالعه می کنند.
 • حقوق مالکیت فکری: این رشته بر ایجاد، حفاظت و بهره برداری از دارایی های نا مشهود مانند حق اختراع، علائم تجاری، حق چاپ و اسرار تجاری می پردازد و دانشجویان طی آن موضوعاتی مانند نظریه مالکیت معنوی، حقوق مالکیت معنوی، اجرای مالکیت معنوی و… را مطالعه می کنند.

درآمد وکلا و رشته حقوق در کشور سوئد

درآمد وکلا و رشته حقوق در کشور سوئد به زمینه شغلی فارغ التحصیلان، شهر، جنسیت، تجربه کاری و… بستگی دارد. به طور کلی میزان درآمدهای این شغل در کشور سوئد حدود 92200 کرون است که این درآمد معمولا بین 49800 کرون (کمترین) تا 139000 کرون (بالاترین) متغیر می باشند. شما می توانید تاثیر تعداد سالهای اشتغال و تجربه کاری بر میزان درآمد رشته حقوق را در جدول زیر مشاهده فرمایید.

نوع شغل و زمینه کاری نیز تاثیر بسزایی بر میزان درآمدها دارد. برای مثال امروزه افرادی که به عنوان وکیل، مشاور حقوقی در شرکت های حقوقی مشغول به کار هستند معمولا بین 30000 کرون تا 45000 کرون در ماه درآمد دارند. از طرفی افرادی که پس از تحصیل رشته حقوق در سوئد دولت و بخش عمومی این کشور را برای اشتغال انتخاب می کنند می تواند بین 25000 کرون تا 40000 کرون در ماه درآمد داشته باشند.

تجربه کاری درآمد به کرون
0 - 2 سال 57800
2 - 5 سال 73000
5 - 10 سال 96300
10 تا 15 سال 113000
15 تا 20 سال 125000
20 سال به بالا 133000

بازار کار سوئد پس از تحصیل رشته حقوق

بازار کار سوئد پس از تحصیل رشته حقوق بسیار متنوع و پویا است و می تواند درآمدهای بالا به همراه امنیت شغلی را برای فارغ التحصیلان به ارمغان بیاورد. امروزه دانشجویان پس از اتمام تحصیلاتشان در این کشور باید به دنبال شغل باشند و با یافتن کارفرمای مناسب اقامت تحصیلی خود را به شغلی تغییر دهند. شما می توانید اطلاعات بیشتر در مورد روش های قانونی مهاجرتی و همچنین هزینه ها و الزامات هر روش را در مقاله مهاجرت به سوئد مطالعه فرمایید. 

 در حال حاضر فارغ التحصیلان تحصیل رشته حقوق در سوئد می توانند در بخش های مختلف مانند مدیریت دولتی، دادگاه ها، شرکت های حقوقی، شرکت ها، سازمان های غیر دولتی، دانشگاه ها و سازمان های بین المللی مشغول به کار شوند و با توجه به اینکه نرخ بیکاری در این کشور پایین است بهرمندی از فرصت های شغلی و یافتن کارفرمای مناسب خیلی سخت نیست.

مزایا و معایب تحصیل رشته حقوق سوئد

مزایا و معایب تحصیل رشته حقوق سوئد به شما کمک کرده تا بتوانید دیدگاه خود را گسترش دهید و به صورت واقع بینانه شرایط تحصیلی در این کشور را بررسی فرمایید. یکی از مهم ترین مزایای تحصیل رشته حقوق در سوئد امکان دسترسی به دانشگاه های باکیفیت و سیستم آموزش عالی این کشور است. از طرفی این دانشگاه ها مدارکی بسیار معتبری ارائه می دهند که در سطح بین المللی شناخته شده و مورد احترام است.

از طرفی شما می توانید حین تحصیل حقوق در این کشور دیدگاه های مختلف و سیستم های حقوقی را در محیطی پویا و چند فرهنگی فرا گرفته و از بورسیه ها، کمک های مالی و… برای دانشجویان بهرمند شوید. از معایب تحصیل در این کشور نیز می توان به هزینه های تحصیلی بالا، محیط تحصیلی رقابتی و پرتقاضا، موانع زبانی و… اشاره کرد.

تحصیل حقوق در بسیاری از دانشگاه های خارج از کشور امکان پذیر است ،گزینه شما کدام کشور است؟

سوالات پر تکرار تحصیل رشته حقوق در سوئد

هزینه ها معمولا برای مقطع کارشناسی رشته حقوق تواند از حدود 100,000 کرون تا 150,000 کرون باشد. همچنین این هزینه برای مقطع کارشناسی ارشد بین 100000 تا 200000 کرون در سال می باشد.

امروزه برخی دانشگاه ها بورسیه هایی را به صورت خاص برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهند و از مهم ترین این نوع بورسیه می توان به بورسیه جهانی دانشگاه لوند، بورسیه جهانی دانشگاه اوپسالا و بورسیه دانشگاه استکهلم اشاره کرد.

به طور کلی میزان درآمدهای این شغل در کشور سوئد حدود 92200 کرون است که این درآمد معمولا بین 49800 کرون (کمترین) تا 139000 کرون (بالاترین) متغیر می باشند.

امروزه دوره های کارشناسی ارشد در کشور سوئد حدودا دو سال به طول انجامیده و دانشجویان حین این سال ها باید 120 واحد درسی را با موفقیت پشت سر بگذارند.

در نهایت دانشجویانی که قصد تحصیل دکترا حقوق سوئد را دارند باید مدرک دوره دوم مانند کارشناسی را در رشته حقوق یا رشته های مرتبط به دست آورده باشند و همچنین مهارت ها زبان انگلیسی خوبی داشته باشند. با توجه به اینکه مقطع دکترا رشته حقوق بسیار رقابتی است دانشجویان ممکن است به شرایط بیشتری مانند داشتن تجربه حرفه ای مرتبط، مهارت های زبان سوئدی، یا پیشنهادات تحقیقاتی نیاز داشته باشند.

در این مقاله سعی خود را بر این داشتیم که تا حد امکان ابعاد مختلف تحصیل رشته حقوق در سوئد را بررسی کنیم؛ چنانچه شما هر گونه سوالی در مورد شرایط تحصیلی در این کشور دارید، از طریق دفتر غرب و دفتر مرکزی تهران یا دفتر شیراز با مشاورین شرکت مهاجرتی رجبی در تماس باشید. شما همچنین می توانید اطلاعات بیشتر در مورد شرایط تحصیلی و همچنین الزامات ورود به دانشگاه و هزینه های درخواست را در مقاله تحصیل در سوئد مطالعه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5/5 - (1 امتیاز)