تحصیل رشته عکاسی در سوئد

تحصیل رشته عکاسی در سوئد
مشاور مهاجرتی

تحصیل رشته عکاسی در سوئد می تواند مسیر شگفت انگیزی برای موفقیت در حرفه عکاسی و جستجوی شغل عکاسی باشد ، لذا در ادامه این مطلب از سایت شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) به معرفی بهترین دانشگاه های عکاسی در سوئد و هزینه های تحصیل در آن ها و موارد دیگر پرداخته شده است.

پیشتر در همین سایت در مقاله مهاجرت به سوئد ، در خصوص انواع راه های مهاجرت به این کشور مرفه و آرام سخن گفته ایم که می توانید با مرور آن مقاله اطلاعات خوبی درباره این کشور کسب کنید.

تحصیل رشته عکاسی در سوئد در مقطع کارشناسی سه سال و در مقطع کارشناسی ارشد دو سال است.

برنامه کارشناسی ارشد عکاسی در دانشگاه های سوئد به شما این فرصت را می دهد تا تمرینات عکاسی موجود ، سواد بصری و خلاقیت خود را توسعه دهید و در یک گفتگوی انتقادی و سخاوتمندانه با اساتید و دانشجویان ، کار خود را در زمینه های مختلف گسترش دهید و این امکان را خواهید داشت که کار خود را در مکان های عمومی ، گالری های دانشگاه و مطالب چاپی ارائه دهید ، دانشگاه های سوئد در این برنامه آزمایشگاه های آنالوگ و کارگاه های دیجیتال و همچنین یک محیط انتقادی و نظری را فراهم کرده اند.

مدارک مورد نیاز پذیرش عکاسی سوئد

برای تحصیل رشته عکاسی در سوئد در مقطع کارشناسی دانشگاه های سوئد معمولا به مدارک زیر نیاز است :

 • برای 3 سال تحصیلات متوسطه ( از سال 2019 ) ، گواهی پایان دوره 3 ساله دبیرستان و ریز نمرات سال دهم تا دوازدهم مورد نیاز است.
 • برای 3 سال تحصیل در دبیرستان + 1 سال پیش دانشگاهی ، ارسال گواهی پایان دوره 3 ساله دبیرستان و ریز نمرات سال اول تا سوم دبیرستان و گواهی پایان دوره پیش دانشگاهی و ریز نمرات از پیش دانشگاهی نیاز است.
 • برای 3 سال دبیرستان + 2 سال مدرک کاردانی ، گواهی پایان دوره 3 ساله دبیرستان و ریز نمرات سال اول تا سوم دبیرستان و مدرک کاردانی به همراه ریز نمرات مرتبط مورد نیاز است.
 • برای 4 سال تحصیلات متوسطه ( از 1977 – 1996 )، گواهی پایان دوره دبیرستان 4 ساله و ریز نمرات سال 1-4اول تا چهارم دبیرستان مورد نیاز است.
 • برای 3 سال تحصیلات متوسطه ( قبل از 1977 ) ، گواهی پایان دوره 3 ساله دبیرستان و ریز نمرات سال اول تا سوم دبیرستان مورد نیاز است.

آزمون رشته عکاسی در دانشگاه های سوئد

برای تحصیل رشته عکاسی در سوئد معمولا دانشگاه های مختلف شرایط یکسانی دارند و پذیرش بر اساس آزمون و کار عملی انجام می شود.

آزمون پذیرش برنامه لیسانس عکاسی در دانشگاه های سوئد شامل موارد زیر است :

5 – 7 کار عکاسی شخصی ، برای مثال یک اثر می تواند شامل یک یا چند تصویر یا تصویر متحرک باشد.

یک متن که باید شامل موراد زیر باشد و باید حداکثر شامل 2000 کاراکتر و به زبان سوئدی ، نروژی یا دانمارکی نوشته شود.

 • در مورد عکس های برنامه خود در آن صحبت کنید.
 • توضیح دهید که چرا کار عکاسی برای شما جالب است.
 • برخی از الگوهای عکاسی را ذکر کنید.

ارسال نمونه کار برای تحصیل عکاسی در سوئد

معمولا نمونه کار ها از طریق SlideRoom ارسال می شود و هنگامی که درخواست خود را ارسال کنید ، یک ایمیل تأیید از SlideRoom دریافت خواهید کرد.

توصیه می شود مطالب خود را حداقل 24 ساعت قبل از مهلت ارسال کنید ، زیرا پس از اتمام دوره درخواست در SlideRoom امکان ارسال نمونه کار وجود ندارد.

تحصیل رشته عکاسی در سوئد

بهترین دانشگاه های عکاسی سوئد

دو دانشگاه در میان دانشگاه های سوئد برای تحصیل رشته عکاسی برجسته هستند ، در زیر به معرفی این دو دانشگاه و شرایط تحصیل و هزینه های تحصیلی در آن ها پرداخته شده است.

تحصیل عکاسی در آکادمی والاند دانشگاه گوتنبرگ

آکادمی والاند یکی از شعبه های دانشگاه گوتنبرگ سوئد در رشته های هنری است و دارای رشته های فیلم ، هنرهای زیبا ، عکاسی و آهنگسازی ادبی است.

در این موسسه سه دوره مختلف در مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می شود که یک دانشجو می تواند در آنها شرکت کند ، در طول برنامه لیسانس ، دانشجویان از عکاسان معروف جهان آموزش خواهند دید و در سال اول یک آموزش تئوری و فنی در زمینه عکاسی می بینند و سال دوم و سوم در کارهایی که می توانند انجام دهند و کشف کنند کمی آزادتر هستند و در سال دوم ، آنها می توانند در یک پروژه گروهی و پروژه های خارجی شرکت کنند که در آن دانش خود را خارج از کلاس درس اعمال می کنند و سال سوم بر پروژه های فردی متمرکز است.

بهترین دانشگاه های عکاسی سوئد

تحصیل عکاسی در کالج هنر، صنایع دستی و طراحی دانشگاه کونست فک ( Konstfack )

KUNO یک دانشگاه واقع در استکهلم سوئد است که در انواع مختلف هنرهای زیبا تخصص دارد و در این دانشگاه رشته هایی در زمینه عکاسی ، نقاشی ، طراحی گرافیک و بسیاری موارد دیگر ارائه می شود.

برنامه لیسانس عکاسی این دانشگاه ترکیبی از دروس اجباری و همچنین دروس اختیاری است که دانشجو می تواند بگذراند ، در سال اول دوره ها دانشجو را از طریق کار زیر نظر اساتید همراه با ارتباط در استودیو هدایت می کند ، سال دوم رشته های خاص می تواند توسط دانشجو انتخاب شود و در قسمت بیشتر سال دوم ، دانشجو ارتباط استودیویی دارد اما بیشتر به صورت فردی کار می کند ، سال سوم دانشجو با دانشجویان و اساتید دیگر کار می کند.

همچنین مقطع کارشناسی ارشد عکاسی این دانشگاه دارای دوره های اختیاری و مطالعات پروژه است.

هزینه تحصیل عکاسی در سوئد

هزینه تحصیل رشته عکاسی در سوئد بسته به مقطع تحصیلی متفاوت است و تقریبا دانشگاه ها شهریه های یکسانی دارند ، در زیر شهریه های تحصیلی در برخی از دانشگاه های برتر آن بیان شده است.

هزینه تحصیل عکاسی در سوئد
 • کارشناسی آکادمی والاند دانشگاه گوتنبرگ : 285000 کرون در سال
 • کارشناسی ارشد آکادمی والاند دانشگاه گوتنبرگ : 265000 کرون در سال
 • کارشناسی دانشگاه کونست فک : 285000 کرون در سال
 • کارشناسی ارشد دانشگاه کونست فک : 265000 کرون در سال

ارزان ترین کشور برای تحصیل در اروپا ، لهستان است ، در مقاله تحصیل در لهستان با هزینه های مقرون به صرفه دانشگاه های آن آشنا شوید.

چارت درسی عکاسی در دانشگاه های سوئد

چارت درسی تحصیل رشته عکاسی در سوئد بسته به دانشگاه ممکن است متفاوت باشد ولی به طور کلی ساختار درسی به گونه ای است که در سال اول برنامه ، اصول تاریخچه و تئوری عکاسی و همچنین فرآیندهای عملی مربوط به عکاسی آنالوگ و دیجیتال آموزش داده خواهد شد و بر فرآیند ، روش و توسعه مرتبط با درک بصری رو به رشد تصویر و زمینه متمرکز است.

دانشجویان در سال های بعد از طریق سخنرانی ها و سمینارها ، دانش خود را در مورد تاریخچه عکاسی و مهارت خود را در ارزیابی انتقادی زوایا و دیدگاه هایی که تاریخ ها از آنها نوشته شده و نظریه ها بیان می شوند ، توسعه خواهند داد و در کارگاه‌ها می‌توانند نورپردازی استودیویی ، تکنیک‌های عکاسی با استفاده از مدل‌های مختلف دوربین ، فیلم سیاه و سفید ، جریان عکس رنگی و ابزار دیجیتال را امتحان کنند و در نهایت دانشجویان هنرمندانه روی مضامین خاصی کار خواهند کرد که ریشه در مباحث بحث در مورد عکاسی به عنوان یک رسانه دارند.

زبان تحصیل عکاسی در سوئد

زبان تحصیل رشته عکاسی در سوئد بسته به دانشگاه ممکن است به زبان انگلیسی و یا سوئدی ارائه شود ، تحصیلات تکمیلی متوسطه از ایران متاسفانه شرایط زبان انگلیسی برای تحصیل در دانشگاه یا کالج در سوئد برآورده نمی کند و حتی اگر دوران دبیرستان خود را در کشور دیگری به زبان انگلیسی خوانده باشید ، باید شرایط لازم زبان سوئدی را نیز داشته باشید.

می توانید با یکی از آزمون هایی که دانشگاه ها و کالج ها قبول می کنند ، مانند تافل ، آیلتس یا گواهینامه های ارزیابی زبان انگلیسی کمبریج ، نشان دهید که دانش قبلی از زبان انگلیسی دارید.

برای اثبات دانش زبان سوئدی نیز می توانید از طریق قبولی در آزمون زبان سوئدی برای مطالعات دانشگاهی و کالج ( TISUS ) ، توانایی خود را اثبات کنید.

هزینه تجهیزات عکاسی در سوئد

دانشجویان برای تحصیل رشته عکاسی در سوئد به تجیزات مختلفی دارند که در هر ترم معمولا حداقل باید حدود 3000 کرون برای این تجهیزات لازم مانند لنز های عکاسی ، پایه و دیگر موارد در نظر بگیرند.

البته در ابتدا نیز هزینه های سنگین تری برای خرید تجهیزاتی مانند دوربین نیز باید در نظر گرفته شود که قیمت ها از 3000 کرون به بالا است.

هزینه اجاره یا تاسیس استودیو عکاسی در سوئد

هزینه تاسیس استودیو عکاسی در سوئد بسته به مکان ، تجیزات مختلف و متراژ متفاوت است ، اما برای مثال هزینه اجاره یک استودیو با امکانات مجهز در شهر استکهلم نرخ ثابت 450 الی 500 کرون در ساعت است و هزینه اجاره برای مشتری های دائمی ماهانه 3500 کرون به بالا است.

مزایا و معایب تحصیل عکاسی در سوئد

مزایا :

 • تحصیل در دانشگاه های معتبر در سطح بین المللی
 • آشنایی کامل مردم به زبان انگلیسی
 • تجربه زندگی در حوزه اسکاندیناوی
مزایا و معایب تحصیل عکاسی در سوئد

معایب :

 • هزینه های تحصیلی و زندگی بالا در سوئد
 • فرصت های محدود برای تحصیل به زبان انگلیسی
 • بازار رقابتی پس از تحصیل برای رشته عکاسی در سوئد

یکی از برترین کشور ها برای تحصیل رشته عکاسی ، ایتالیا است ، مزایای تحصیل در ایتالیا بسیار بیش از معایب آن است به همین دلیل توصیه می کنیم مقاله تحصیل در ایتالیا را نیز مطالعه نمایید.

گرایش های رشته عکاسی در سوئد

تحصیل رشته عکاسی در سوئد دارای گرایشات مختلفی به شرح زیر است ، برای مثال در دانشگاه مید سوئد در ساندسوال ، برنامه خبرنگاری تصویری وجود دارد و در آکادمی والاند در دانشگاه گوتنبرگ دوره هایی در زمینه فیلم و عکاسی هنری ارائه می شود و دانشکده نمایش دانشگاه استکهلم دارای تحصیلات در زمینه فیلم و تلویزیون است.

 • عکاسی مطبوعاتی که در آن اخبار را با کمک تصاویر منتقل می کنند.
 • عکاسی تبلیغاتی برای تبلیغات ، بروشورها ، پوسترها ، کاتالوگ ها و به عنوان یک عکاس تبلیغاتی یا عکاس سفارشی ، می توانید به عنوان مثال در زمینه مد یا غذا تخصص داشته باشید و کار معمولا در استودیو یا آتلیه انجام می شود تا عکاس بتواند بر نور و محیط تأثیر بگذارد.
 • عکاسی مستند که روی پروژه هایی مانند عکاسی از حیوانات وحشی کار می کنند.
 • پردازشگرهای تصویر که در تکنیک های بهینه سازی ، کالیبراسیون و چاپ تخصص دارند ، پردازشگرهای تصویر عمدتا بر روی پس پردازش تصاویر دیجیتال تمرکز می کنند که تمرکز فنی تر حرفه عکاسی است و عکاسان و آژانس های تبلیغاتی مشتریان پردازشگر تصویر هستند.
 • عکاسان فیلم با تصاویر متحرک کار می کنند.
 • عکاسی هنری اغلب با تولیدات خود کار می کنند که منجر به کتاب یا نمایشگاه می شود.

تحصیل دکترا عکاسی در سوئد

فرصت های تحصیل رشته عکاسی در سوئد در مقطع دکترا د بسیار محدود و ظرفیت پذیرش نیز انگشت شمار است ، برای مثال در سال 2021 دانشگاه گوتنبرگ با همکاری بنیاد هاسلبلاد دارای ظرفیت پذیرش یک دانشجوی دکترا در گروه علوم فرهنگی در تاریخ هنر و مطالعات تصویری بوده است.

تحصیل دکترا عکاسی در سوئد

مسئولیت اصلی داوطلب موفق نوشتن پایان نامه دکترا و تکمیل دوره های اجباری خواهد بود و همچنین ممکن است تدریس ، مدیریت یا تحقیق را انجام دهد که مستقیما به موضوع پایان نامه وی مرتبط است.

برای واجد شرایط بودن برای این موقعیت ، متقاضی باید هر دو شرایط ورودی عمومی و خاص را داشته باشد ، شرایط عمومی ورود به دوره های دوره سوم ( دکترا ) عبارتند از :

 • مدرک فوق لیسانس یا دوره دوم ( سطح پیشرفته ) ، یا معادل آن در سوئد یا خارج از کشور.
 • مهارت های زبانی ( سوئدی یا انگلیسی ) که برای بهره مندی از بخش های اجباری دوره و امکان شرکت فعال در سمینارها و فعالیت های مشابه لازم است.
 • پروژه های مکتوب ( از جمله پیش نویس پروژه ) که همراه با برنامه درخواست باید ارائه شود
 • پذیرش ممکن است علاوه بر بررسی مدارک ارائه شده ، شامل مصاحبه نیز باشد.

بازار کار پس از تحصیل عکاسی در سوئد

آموزش عکاسی در دانشگاه های سوئد فارغ التحصیلان را برای نقش‌های حرفه‌ای به عنوان یک عکاس تجاری در روزنامه‌نگاری خبری ( مطبوعات و مجلات روزانه ) یا در استودیوها و آتلیه‌ های عکس آماده می‌کند.

پس از آموزش عکاسی ، می توانید به عنوان مثال ، به عنوان عکاس خبری ، عکاس آزاد ، عکاس پرتره ، عکاس تبلیغاتی ، عکاس مد ، عکاس منظره ، عکاس مستند کار کنید.

با داشتن مدرک لیسانس در عکاسی ، دانش و مهارت هایی را نیز به دست می آورید که به شما این فرصت را می دهد که به طور گسترده در زمینه ارتباطات و رسانه ، به عنوان مثال ، طراحی گرافیک ، کارگردانی هنری ، در رسانه های دیجیتال یا تبلیغات و روابط عمومی کار کنید.

از نظر درآمد فردی که در استکهلم کار می کند معمولا حدود 38500 کرون در ماه درآمد دارد و دستمزدها از 25600 کرون ( کمترین میانگین ) تا 53100 کرون ( بالاترین میانگین ) متغیر است.

اگر به کار ، پس از تحصیل در سوئد فکر می کنید ، حتما سری به مقاله کار در سوئد بزنید و با مشاغل مورد نیاز این کشور آشنا شوید.

سوالات پر تکرار تحصیل عکاسی در سوئد

کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این محتوا شما را با تحصیل رشته عکاسی در سوئد آشنا کردند ، باکس دیدگاه هم دراختیار شماست تا سوالات خود را درج کرده و پاسخ مشاوران ما را دریافت نمایید.

تحصیل رشته عکاسی در سوئد ، چقدر طول می کشد؟

تحصیل رشته عکاسی در سوئد در مقطع کارشناسی سه سال و در مقطع کارشناسی ارشد دو سال است.

آزمون پذیرش عکاسی در سوئد به چه صورت است؟

آزمون پذیرش برنامه لیسانس عکاسی در دانشگاه های سوئد شامل موارد زیر است : 5 – 7 کار عکاسی شخصی ، برای مثال یک اثر می تواند شامل یک یا چند تصویر یا تصویر متحرک باشد. یک متن که باید شامل موراد زیر باشد و باید حداکثر شامل 2000 کاراکتر و به زبان سوئدی ، نروژی یا دانمارکی نوشته شود.

برترین دانشگاه ها برای تحصیل رشته عکاسی در سوئد کدامند؟

آکادمی والاند دانشگاه گوتنبرگ ، کالج هنر، صنایع دستی و طراحی دانشگاه کونست فک ( Konstfack )

هزینه تحصیل رشته عکاسی در سوئد چقدر است؟

1. کارشناسی آکادمی والاند دانشگاه گوتنبرگ : 285000 کرون در سال 2. کارشناسی ارشد آکادمی والاند دانشگاه گوتنبرگ : 265000 کرون در سال 3. کارشناسی دانشگاه کونست فک : 285000 کرون در سال 4. کارشناسی ارشد دانشگاه کونست فک : 265000 کرون در سال

زبان تحصیل رشته عکاسی در سوئد چیست؟

زبان تحصیل رشته عکاسی در سوئد بسته به دانشگاه ممکن است به زبان انگلیسی و یا سوئدی ارائه شود..

در نهایت اگر تمایل به فراگیری و تحصیل رشته عکاسی در سوئد دارید ، کارشناسان موسسه مهاجرتی رجبی می توانند در این خصوص اطلاعات مهاجرتی لازم و تجربه چندین ساله خود برای مهاجرت تحصیلی را در اختیارتان قرار دهند ، همچنین پیشنهاد می کنیم مقاله تحصیل در سوئد را مطالعه کنید تا با شرایط اخذ پذیرش دانشگاه های این کشور و همچنین برترین دانشگاه های آن آشنا شوید ، سپس برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با ما از طریق دفاتر تهران و شیراز در تماس باشید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *