تحصیل رشته تربیت بدنی در آلمان

Picture of مشاور روش های مهاجرتی
مشاور روش های مهاجرتی
تحصیل رشته تربیت بدنی در آلمان
فهرست مطلب

مشاور مهاجرتی

تحصیل رشته تربیت بدنی در آلمان از رشته های مورد علاقه بسیاری از دانشجویان مستعد می باشد که به هر دلیلی بنابر محدودیت های موجود یا به هر دلیل دیگری ترجیح می دهند که این رشته را در خارج از کشور مطالعه کنند ؛ آلمان پنجمین مقصد بزرگ دانشجویی جهان برای دانشجویان بین المللی است.

در مقاله پیش رو مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) ، به بررسی جزییات تحصیل رشته تربیت بدنی در آلمان پرداخته اند.

در مقاله تحصیل در آلمان ، تمامی آنچه یک دانشجو باید برای مهاجرت تحصیلی به آلمان بدانید را مرور کرده ایم ، پیشنهاد می دهیم مقاله لینک شده را در کنار این مقاله بخوانید.

پایتخت آلمان دارای باشگاه های ورزشی بسیار ایده آل و مشهوری برای فوتبال ، بسکتبال و دیگر رشته های ورزشی است و دانشجویان در میانه کارهای تحصیل می توانند در هر کدام از این باشگاه ها به تماشای مسابقات ورزشی بپردازند.

بنابراین ، کسب اطلاعات جامع از شرایط تحصیل رشته تربیت بدنی در دانشگاه های آلمان کاملا ضروری به نظر می رسد ، پس چنانچه تا پایان مقاله با همرا شوید قطعا گنجینه اطلاعات شما چندین برابر خواهد شد.

تحصیل رشته تربیت بدنی در آلمان

کالج ورودی به دانشگاه تربیت بدنی آلمان

عزیزانی که مایل به تحصیل رشته تربیت بدنی در آلمان هستند ، خبر خوبی که آنها را خوشحال می کند این است که تربیت بدنی را در دو بخش می توانند دنبال کنند: کالج و یا دانشگاه.

تحصیلات کالج در واقع دانشجویان را برای تبدیل شدن به معلم تربیت بدنی آموزش می دهد اما تحصیلات دانشگاهی ابتدا مدرک کارشناسی ارائه می دهد و برای ادامه تحصیل تا دکترا مناسب است.

صلاحیت واقعی تربیت معلم در کالج تربیت معلم تکمیل می شود ، 18 ماه طول می کشد و با آزمون دولتی دوم به پایان می رسد.

علاوه بر علوم ورزشی که متقاضیان معلمی تربیت بدنی در کالج ها فرا می گیرند ، داوطلبان تدریس باید یک درس دیگر را نیز مطالعه کنند ، زیرا معلمان در آلمان باید حداقل دو درس را تدریس کنند.

مدارک پذیرش رشته تربیت بدنی در آلمان

مدرک کارشناسی تربیت بدنی(B.A) عموما پایه است و شش ترم طول می کشد و پس از آن دوره کارشناسی ارشد (M.Ed.) است که چهار ترم طول می کشد.

متقاضیانی که قصد ورود به برنامه تربیت بدنی در دانشگاه های آلمان را دارند باید مدارک زیر را آماده کرده باشند:

 • کلیه اسناد دانشگاهی
 • فرم درخواست آنلاین
 • گواهینامه آیلتس یا تافل
 • گواهی زبان آلمانی
 • گذرنامه
 • اثبات پرداخت هزینه درخواست
 • بیمه سلامت و زندگی
 • انگیزه نامه
 • طرح پیشنهادی تحقیق (ضروری برای فوق لیسانس MA و دکترا PhD)
 • فرم توافق نامه سرپرست (ضروری برای دکترا)
 • نتیجه آزمون استعداد یابی ورزشی از آلمان (ضروری برای برخی دانشگاه ها)
 • فرم درخواست پر شده
 • کارت بیمه دانشجویی
 • پاسپورت معتبر

توجه داشته باشید که آزمون استعداد یابی ورزشی آلمان شامل رشته های ورزشی شنا ، ژیمناستیک و ورزش های توپی است و سالانه یک یا دو بار در برخی مکان های خاص برگزار می شود.

شرایط پذیرش برخی دانشگاه ها مانند دانشگاه فرایبورگ با محدودیت های بیشتری همراه است ، آزمون ورودی وجود دارد و روش انتخاب رشته علوم ورزشی بر اساس معدل متوسط در مدارک تحصیلی عالی آلمان و در صورت لزوم فعالیتهای فوق برنامه امتیاز بندی می شود.

بهترین دانشگاه های تربیت بدنی آلمان

تعداد دانشگاه های ارائه کننده برنامه تربیت بدنی در آلمان کم نیستند اما در اینجا ما به چند مورد از برترین آنها اشاره کرده ایم.

بهترین دانشگاه های تربیت بدنی آلمان

از بهترین دانشگاه هایی که برای تحصیل رشته تربیت بدنی در آلمان توصیه می شود ، دانشگاه ورزشی کلن ، دانشگاه ارفورت ، دانشگاه اشتوتگارت ، دانشگاه فرایبورگ ، دانشگاه فنی مونیخ ، دانشگاه مانستر و گزینه های دیگر می باشد.

دانشگاه ورزشی آلمان کلن

دانشگاه ورزشی آلمان کلن(DSHS) ، یک دانشگاه ورزشی در کلن ، آلمان است ، این دانشگاه در سال 1947 تأسیس شد ، دانشگاه ورزشی آلمان کلن پس از تغییر نام ورزش به “دانشگاه ورزشی آلمان” در سال 1965 ، در سال 1970 مقام رسمی دانشگاه را به دست آورد.

از بزرگان این دانشگاه می توان ، اینگو فروبسه ، فابیان هامبوشن ، کنستانزه کلسترهلفن ، ییلماز وورال ، فروین فاسولد ، کریستف داوم ، اولاف گلاسکر ، رینالدو روئدا ، دونیا هایالی ، آنا کرافت ، مارتین روتر ، یوهان کونیگ ، بریتا هافمن ، لانشنشانو ، آنتا فلشینشانو ، آنتا فلشوشان ، فانوشینو ، فانشینو ، فانشینو ، فانوشینو ، فانوشینو ، فانشینو ، فانوشینو ، فانوشینو ، فانوشینو ، فانوشینو ، فانوشینو ، فانوشینو ، فانوشینوفر و ونچنرو را نام برد

فرایند درخواست اینگونه است که متقاضی باید سند عملکرد تحصیلی قبلی و همچنین نتایج امتحانات را ارائه دهد ، این فرایند با نسبت 1 به 2 است و برنامه تحصیلی بین ترم ها تقسیم می شود.

رشته تربیت بدنی در دانشگاه ارفورت آلمان

دانشگاه ارفورت ، یک دانشگاه دولتی واقع در ارفورت ، مرکز ایالت تورینگن آلمان است که در سال 1379 تاسیس شد و در سال 1816 تعطیل شد و سه سال پس از اتحاد مجدد آلمان در 1994 دوباره تأسیس شد ، بنابراین ادعا می شود که این دانشگاه قدیمی ترین و جوان ترین دانشگاه آلمان است.

از بزرگان این دانشگاه می توان به کورنلیا بچ ، بیت هامپه ، مارتین مولسو ، سوزان راو ، یورگ روپکه ، گیلا شاوئر و آندریاس باوزواین را نام برد.

دانشکده ی تربیت بدنی این دانشگاه بیش از 150 دوره را در 80 رشته ی مختلف ورزشی ارائه می دهد.

برای شروع تحصیل در دانشگاه ارفورت ، شما به یک مدرک معتبر برای ورود به دانشگاه نیاز دارید ، که شامل مدرک دیپلم دبیرستان و پر کردن فرم درخواست است.

چارت درسی تربیت بدنی در دانشگاه های آلمان

مطالعه علوم ورزشی به طور سنتی شامل زمینه های فیزیولوژی (فیزیولوژی ورزش) ، روانشناسی (روانشناسی ورزش) ، آناتومی ، بیومکانیک ، بیوشیمی و بیوکینتیک است.

چارت درسی تربیت بدنی در دانشگاه های آلمان

از مهم ترین سر فصل هایی که در آلمان به دانشجویان ارائه می شود ، شامل نظریه و زمینه های کاربردی علوم ورزشی ، روشهای درمانی فیزیوتراپی ورزشی ، صلاحیت های علمی ، پزشکی ورزشی ، زمینه های تکمیلی علوم ورزشی و فیزیوتراپی و زبان آلمانی می شود.

دانشجویان بصورت تخصصی تر دروسی مانند پزشکی ورزشی ، مقدمه ای بر علوم ورزشی ، نظریه آموزش ، علوم ورزشی کاربردی ، اشکال اساسی حرکت ، بازی های کوچک ، ژیمناستیک / رقص موزون ، والیبال ، والیبال ساحلی ، اسکیت درون خطی ، ورزش های ترامپولین ، زمین فوتبال و ورزش های سه گانه ، مبانی حرکتی آموزشی ، درس های ورزشی ، ورزشکاری و شنا كردن را پشت سر می گذرانند.

هزینه تحصیل تربیت بدنی در آلمان

هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی آلمان بسیار مقرون به اما در دانشگاه های خصوصی هزینه ها بیشتر است.

به طور کلی ، شهریه ها با توجه به شهر و دانشگاه اختلاف دارند ، به عنوان مثال ؛ شهریه تحصیل مقطع لیسانس تربیت بدنی در پایتخت آلمان در حدود 9000 یورو در سال است در حالیکه در شهرهای دیگر ممکن است کمتر از این باشد.

هنگام درخواست برای برنامه های تربیت بدنی در دانشگاه ورزشی کلن ، یک دانشجوی بین المللی باید توجه داشته باشد که یک سال تحصیل برای او حدود 1000 دلار هزینه دارد.

حتی DSHS دارای برنامه های کارشناسی مقرون به صرفه است که هزینه آن ها کمتر از 1000 دلار در سال است ، علی رغم اینکه هزینه تحصیل بسیار پایین است ، دانشجویان اغلب در برنامه های بورسیه شرکت می کنند.

هزینه تحصیل در دانشگاه ارفورت 1600 یورو در هر ترم یا 6،400 یورو برای کل برنامه (چهار ترم) است ، شهریه را می توان به طور کلی قبل از شروع برنامه پرداخت کرد یا می توان آن را تقسیم کرد و قبل از شروع هر ترم پرداخت کرد (1600 یورو در هر ترم).

در بین کشور های اروپایی هزینه تحصیل در لهستان هم بسیار پایین است ، توصیه می کنیم مقاله تحصیل در لهستان را ببینید.Smart ContainerTitle Element

زبان تحصیل تربیت بدنی در آلمان

زبان تحصیل رشته تربیت بدنی در آلمان عمدتا به زبان آلمانی و در تعداد کمی دانشگاه به زبان انگلیسی ارائه می شود ؛ برای انتخاب زبان آلمانی سطح B از زبان مورد نیاز است و برای انتخاب تحصیل رشته تربیت بدنی در آلمان به زبان انگلیسی مدرک زبان در سطح آیلتس ۶ مورد نیاز است.

لطفاً توجه داشته باشید برای مدرک کارشناسی ارشد تربیت بدنی حتی اگر زبان تدریس شما زبان آلمانی باشد ، باز هم به دلیل قرا گیری در اجتماع ورزشکارهای بین المللی و همچنین کار با نشریات ، مقالات علمی ، مطالعات و غیره مهارت زبان انگلیسی الزامی است.

برای تحصیل به زبان انگلیسی می توانید به مالزی فکر کنید ، در مالزی مردم هم به خوبی به زبان انگلیسی تسلط دارند و این ، کار شما را ساده تر می کند ؛ مقاله تحصیل در مالزی را بخوانید.

مزایا و معایب تحصیل تربیت بدنی در آلمان

تحصیل در خارج از کشور چنانچه به طور مناسب برنامه ریزی نشد ه باشد ، در واقع یک چالش بزرگ محسوب می شود و برای مقابله با این چالش ، فرد باید تا آنجا که ممکن است هنگام تصمیم گیری در مورد کشور و دانشگاه برای ادامه تحصیل ، مزیت ها و معایب تحصیل را بررسی نماید.

مزایا و معایب تحصیل تربیت بدنی در آلمان

مزایای تحصیل رشته تربیت بدنی در آلمان

 • دارای رتبه 20 در رتبه بندی آموزش و پرورش جهان پس از اتریش و قبل از ژاپن
 • دارای رتبه 14 در سهولت انجام تجارت در جهان بعد از فنلاند و قبل از نروژ
 • دارای رتبه 11 در رتبه بندی اقتصاد جهان پس از ایرلند و قبل از فنلاند
 • دارای رتبه 16 در رتبه بندی ایمنی جهان پس از لوکزامبورگ و قبل از کانادا
 • دارای آمار آموزش عالی بالا برای بزرگترین شهرهای ارائه دهنده برنامه های تربیت بدنی
 • امکانات فوق العاده دانشگاه های و شهرها برای ورزش
 • تحصیل با کمترین شهریه در دانشگاههای دولتی
 • 18 ماه فرصت جستجوی شغل در آلمان
 • وجود کارآموزی های همراه با حقوق در آلمان
 • وجود مشاغل پاره وقت همزمان با برنامه دانشگاهی
 • مجاز بودن ویزای آلمان برای 26 مقصد دیگر اروپا

معایب تحصیل رشته تربیت بدنی در آلمان

 • چالش یادگیری زبان آلمانی
 • سیستم آزمون و نمره دهی پایان ترم در رشته تربیت بدنی کمی سخت و استرس زا می باشد.
 • محیط تدریس دانشگاهی بیش از حد سرد و قانونمند می باشد.
 • بروکراسی در آلمان برای اکثریت دانشجویان خارجی بسیار آزار دهنده است.

بازار کار آلمان پس از تحصیل تربیت بدنی

تقاضا و اشتغال دانشمندان ورزشی و تعداد کارکنان در آلمان در حال افزایش است و تمرکز روزافزون در دنیای ورزش بر دستیابی به بهترین نتایج ممکن است.

با مطالعه علم و ورزش ، محققان درک بهتری از نحوه واکنش بدن انسان به ورزش ، تمرین ، محیط های مختلف و بسیاری از محرک های دیگر پیدا کرده اند.

متوسط حقوق یک ورزشکار حرفه ای در آلمان 37،978 یورو در سال و 18 یورو در ساعت است ، محدوده متوسط حقوق ورزشکاران حرفه ای بین 28،242 یورو تا 46،092 یورو است.

اگر هدف شما تدریس تربیت بدنی در آلمان باشد ، حداقل مدرک مورد نیاز برای کار به عنوان یک معلم در آلمان ، مدرک لیسانس است اما ممکن است فارغ التحصیلان برای حفظ مجوز خود ملزم به ادامه تحصیل در سطح تحصیلات تکمیلی باشند.

افرادی هم که اهداف مربگری تربیت بدنی را دنبال می کنند نیاز به تحصیلات بالایی در زمینه های تربیت بدنی و علوم ورزشی دارند و حتما باید فوق لیسانس و یا دکترا داشته باشند.

برای شناخت بازار کار آلمان و مشاغل مورد نیاز این کشور مقاله کار در آلمان را مرور کنید.

سوالات پر تکرار تحصیل تربیت بدنی در آلمان

تحصیل رشته تربیت بدنی در آلمان را در این مقاله از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) بررسی و تحلیل کردیم ، برای آگاهی از برترین دانشگاه هایی که رشته مورد علاقه شما را ارائه می دهند ، می توانید از باکس دیدگاه استفاده کرده و به پاسخ خود برسید.

تفاوت تحصیل رشته تربیت بدنی در آلمان در کالج و دانشگاه چیست؟

تحصیلات کالج در واقع دانشجویان را برای تبدیل شدن به معلم تربیت بدنی آموزش می دهد اما تحصیلات دانشگاهی ابتدا مدرک کارشناسی ارائه می دهد و برای ادامه تحصیل تا دکترا مناسب است.

آزمون استعداد یابی برای تحصیل رشته تربیت بدنی در آلمان به چه صورت برگزار می شود ؟

آزمون استعداد یابی ورزشی آلمان شامل رشته های ورزشی شنا ، ژیمناستیک و ورزش های توپی است و سالانه یک یا دو بار در برخی مکان های خاص برگزار می شود.

برترین دانشگاه ها برای تحصیل رشته تربیت بدنی در آلمان کدامند؟

از بهترین دانشگاه هایی که برای تحصیل رشته تربیت بدنی در آلمان توصیه می شود ، دانشگاه ورزشی کلن ، دانشگاه ارفورت ، دانشگاه اشتوتگارت ، دانشگاه فرایبورگ ، دانشگاه فنی مونیخ ، دانشگاه مانستر هستند.

هزینه تحصیل رشته تربیت بدنی در آلمان چقدر است؟

شهریه تحصیل مقطع لیسانس تربیت بدنی در پایتخت آلمان در حدود 9000 یورو در سال است در حالیکه در شهرهای دیگر ممکن است کمتر از این باشد. هنگام درخواست برای برنامه های تربیت بدنی در دانشگاه ورزشی کلن ، یک دانشجوی بین المللی باید توجه داشته باشد که یک سال تحصیل برای او حدود 1000 دلار هزینه دارد.

حقوق یک ورزشکار در آلمان چقدر است؟

متوسط حقوق یک ورزشکار حرفه ای در آلمان 37،978 یورو در سال و 18 یورو در ساعت است ، محدوده متوسط حقوق ورزشکاران حرفه ای بین 28،242 یورو تا 46،092 یورو است.

در عین حال که مشاوران ما در موسسه مهاجرتی رجبی ، سعی کردند که نکات ضروری برای تحصیل رشته تربیت بدنی در آلمان را بیان کنند ، ممکن است هنوز ابهاماتی در ذهن خوانندگان عزیز باقی مانده باشد ، برای رفع ابهامات این چنینی توصیه می شود در اولین فرصت با همکاران متخصص و مجرب ما در دفاتر شیراز و تهران تماس بگیرید ، همچنین می توانید با مطالعه مقاله تحصیل در خارج از کشور برترین و امن ترین دانشگاه ها و کشور های جهان برای تحصیل را بشناسید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو
خانه