تحصیل رشته فیزیوتراپی در سوئد

تحصیل رشته فیزیوتراپی در سوئد
مشاور مهاجرتی

تحصیل رشته فیزیوتراپی در سوئد پس از پزشکی و دندانپزشکی شهرت بسیار دارد و افراد بسیاری در خصوص آن تحقیق می کنند ، به همین دلیل مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) شرایط تحصیل این رشته در دانشگاه های مختلف خارجی را توضیح می دهند.

در این صفحه اطلاعات مفیدی از شرایط تحصیل رشته فیزیوتراپی در سوئد ارائه شده است که مطالعه آن قطعا برای علاقه مندان موثر واقع خواهد شد ، توصیه ما این است که مقاله تحصیل در سوئد را نیز در کنار این مقاله مطالعه کنید تا اطلاعات جامع و کاملی در خصوص اخذ پذیرش دانشگاه ها بدست آورید.

طی کردن مدارج فیزیوتراپی در کشور سوئد

برای تبدیل شدن به یک فیزیوتراپ در سوئد ، تحصیلات دانشگاهی ، یعنی لیسانس علوم فیزیوتراپی (BSc) ، به دنبال تحصیلات متوسطه (۱۳ سال) ضروری است.

وضعیت فعلی آموزش فیزیوتراپی در سوئد ، مطابق فرآیند بولونیا است ؛ طول دوره آموزش پایه کارشناسی ۳ سال ، معادل ۱۸۰ ECTS و مربوط به چرخه اول بولونیا است ، برنامه های کارشناسی ارشد مربوط به چرخه دوم بولونیا و یک تا دو سال است.

فیزیوتراپیست های دارای مدرک کارشناسی ارشد می توانند وارد دوره دکتری شوند ، سوئد تعداد نسبتاً بالایی از فیزیوتراپیست ها با مدرک دکترا دارد و اکثر آنها در سیستم آموزش عالی در زمینه آموزش و تحقیق فعالیت می کنند.

تخصص فیزیوتراپی در سوئد چگونه است؟

انجمن تخصصی فیزیوتراپیست سوئد یک فرایند رسمی برای تخصص دارد و وظیفه ارزیابی را بر عهده دارد.

شرایط لازم برای ورود به برنامه تخصصی مجوز فعالیت به عنوان فیزیوتراپ ، کارشناسی ، دو سال تجربه بالینی و تمرین مداوم در زمینه تخصص است.

الزامات نظری برای تخصص عبارتند از کارشناسی ارشد و دوره های مرتبط و مستند در حوزه تخصص.

نیاز بالینی سه سال تمرین تحت نظارت در زمینه تخصص است ، تخصص را می توان در ۱۶ منطقه به دست آورد و بیش از ۷۵۰ فیزیوتراپ متخصص هستند.

در ادامه با مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی همراه باشید تا اطلاعات کامل تری از شرایط تحصیلی رشته فیزیوتراپی در سوئد ، هزینه ها ، چارت درسی ، مزیت ها و معایب و همچنین میزان درآمد فیزیوتراپیست ها در سوئد کسب کنید.

رشته فیزیوتراپی در کشور فرانسه هم با هزینه های بسیار پایین و حتی رایگان ارائه می شود ؛ شرایط آن را در مقاله تحصیل در رشته فیزیوتراپی در فرانسه بخوانید.

بهترین دانشگاه های فیزیوتراپی سوئد

هشت دانشگاه سوئد برنامه های فیزیوتراپی را ارائه می دهند و دانشجویان می توانند برای پذیرفته شدن در آنها از طریق مشاوره و راهنمایی های مشاوران ما اقدام کنند.

بهترین دانشگاه های فیزیوتراپی سوئد

تحصیل فیزیوتراپی در دانشگاه لوند ، سوئد

دانشگاه لوند ، یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی در سوئد و یکی از قدیمی ترین دانشگاه های شمال اروپا است ، این دانشگاه در شهر لوند در استان اسکانیا ، سوئد واقع شده است.

فیزیوتراپی در دانشکده پزشکی و دپارتمان علوم بهداشت ارائه می شود ، این رشته شامل مطالعات و دانش انسان های در حال حرکت با توجه به توانایی درک ، استفاده ، کنترل و استفاده از بدن به شیوه ای عملکردی است.

هدف تحقیقات فیزیوتراپی دانشگاه لوند توضیح و درک سلامتی از دیدگاه های مختلف با توجه به تنوع و تعدد است ، فیزیوتراپی برای ارتقاء سلامت و جلوگیری از ضعف سلامت در مراحل مختلف زندگی تلاش می کند و هدف آن افزایش عملکرد ، فعالیت و مشارکت است.

از اساتید این دانشکده می توان آن کریستین آلخد ، سونیا اندرسسون مارفوریو ، اروین آپیتش ، اوا آپیتش ، آننیکا آسترمارک ، اینگرید برتیلسون ، کاتارینا بلوم ، کریستینا بروگارد ، سوزان بروکوپ ، هاکان کارلسون ، فریدا ایک ، الیزابت اکسترند ، اوا اکوال هانسون ، اگنتا هاگرن ، پیا هیلاندر کلرنس ، کارین یوهانسون ، شارلوتا یونسون ، مادلین کیل ، کارولین لارسون ، اینگرید لیندگرن ، آنیکا لوندکویست ، آماندا لوندویک گیلنستن و لینا مگنوسن را نام برد.

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه لوند

به منظور برآوردن شرایط عمومی ورود به مقطع کارشناسی ، باید تحصیلات متوسطه خود را با موفقیت گذرانده باشید ، این بدان معناست که به شما اجازه پذیرش مشروط داده نمی شود و بنابراین تا زمانی که از تحصیلات متوسطه خود فارغ التحصیل نشده اید و مدارک نهایی خود را ندارید ، نمی توانید درخواست دهید.

برای ورود به دانشگاه لوند باید بتوانید مهارت خود را در زبان انگلیسی نشان دهید ، شرط ورود برای تحصیل در مقطع لیسانس در سوئد در این دانشگاه ، معادل دوره متوسطه سوئدی انگلیسی 6 است ، برای دانش آموزانی که نمرات نهایی مدرسه خود را پس از 31 دسامبر 2009 دریافت کرده اند ، یک الزام ریاضی اضافی وجود دارد ، دانش آموز باید دوره های ریاضی برابر با دوره های سوئدی ریاضی 1a ، 1b یا 1c را با موفقیت گذرانده باشد.

تحصیل فیزیوتراپی در دانشگاه اوپسالا

رشته فیزیوتراپی در دانشگاه اوپسالا در دانشکده پزشکی و در 6 ترم ارائه می شود ، این دانشگاه ، یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی در اوپسالای سوئد است ، از بزرگان این دانشگاه می توان گئورگ استیرنیلم ، کارل مایکل بلمن ، اریک گوستاف گایجر ، Per Daniel Amadeus Atterbom ، آگوست استریندبرگ ، اریک اکسل کارلفلد ،و کارین بوی را نام برد.

برای دریافت پذیرش از این دانشگاه ، متقاضیان باید دارای مدرک در سطح پیشرفته باشند یا بتوانند دانش یا تجربه معادل خود را نشان دهند ، این بدان معناست که متقاضی باید حداقل 90 واحد در جامعه شناسی یا در یک موضوع معادل داشته باشد ، این بر عهده متقاضیان است که میزان شایستگی یا تجربه خود را با این الزامات نشان دهند.

تحصیل فیزیوتراپی در دانشگاه کارولینسکا

موسسه کارولینسکا ، یک دانشگاه پزشکی تحت هدایت تحقیقات در Solna در محدوده شهری استکهلم سوئد است ، مجمع نوبل در موسسه کارولینسکا جایزه نوبل را در فیزیولوژی یا پزشکی اعطا می کند ، این مجمع شامل پنجاه استاد از رشته های مختلف پزشکی در دانشگاه است.

از بزرگان این دانشگاه می توان هوگو تئورل ، راگنار گرانیت ، اولف فون اویلر ، سون برگستروم ، بنگت ساموئلسون ، تورستن ویزل و دیوید اچ. هوبل را نام برد.

برای دریافت پذیرش از این دانشگاه متقاضیان باید نامه پیوستی شامل این موارد را ارائه دهند : نام ، تاریخ تولد یا شماره تأمین اجتماعی سوئدی وی ، اینکه در کدام برنامه یا دوره پذیرفته شده اند و شماره درخواستشان.

هزینه تحصیل فیزیوتراپی در سوئد

از آنجا که سوئد یکی از اعضای اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) است ، قوانین هزینه تحصیل برای اتباع در مورد شهروندان اتحادیه اروپا/EEA و سایر کشورهای شمال اروپا و سوئیس نیز اعمال می شود ، دانشجویان تبادل نیز از پرداخت هزینه معاف هستند ، زیرا تحصیلات آن ها به دنبال توافق بین دانشگاه های سوئد و خارجی است.

هزینه تحصیل فیزیوتراپی در سوئد

اکثر دانشگاه های سوئد دولتی هستند و برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد برای شهروندان اتحادیه اروپا/EEA و سوئیس رایگان است و در مورد برنامه های دکتری ، آن ها برای همه دانشجویان ، فارغ از کشور مبدا ، رایگان هستند.

اگر دانشجوی خارج از اتحادیه اروپا/EEA هستید ، هزینه های تحصیل فیزیوتراپی در دانشگاه های مختلف سوئد می تواند متفاوت باشد ، شما می توانید انتظار داشته باشید که این هزینه برای هر ترم از 7000 تا 8000 یورو در برای یک برنامه کارشناسی یا کارشناسی ارشد متغیر باشد.

چارت درسی فیزیوتراپی دانشگاه های سوئد

دانشجویان در رشته فیزیوتراپی باید 6 ترم را برای فارغ التحصیلی از مقطع کارشناسی ارشد ، در سوئد به پایان برسانند.

در ترم یک دانشجویان مباحثی مانند زمینه (های) اصلی و سطح عمیق حرفه فیزیوتراپی ، آناتومی پایه ، کنترل حرکتی و ارزیابی فیزیوتراپی پایه و فیزیولوژی را به پایان برسانند.

در ترم دو دانشجویان مشغول مطالعه دروسی مانند آسیب شناسی ، فعالیت و عدم فعالیت بدنی ، ارزیابی فیزیوتراپی و درمان اولیه ، بیومکانیک و آناتومی عملکردی ، می شوند.

در ترم سه درس هایی مانند فیزیولوژی پایه مرتبط با درد و استرس ، تخصص اطفال ، مغز و اعصاب ، فیزیوتراپی در اختلالات عصبی ، پزشکی داخلی و ارتوپدی ارائه می شود.

در ترم چهار دانشجویان جراحی ، فیزیوتراپی در مراقبت های پزشکی ، جراحی و نظریه و عمل ، توانبخشی با تأکید بر فعالیت بدنی و آموزش افراد مبتلا به اختلالات مختلف را می گذرانند.

دانشجویان در ترم پنج و شش بطور کلی باید روانپزشکی ، فیزیوتراپی در مراقبت های اولیه بهداشتی (تئوری و کلینیک) ، فیزیوتراپیست به عنوان مربی ، سازمان دهنده و مشاور شامل آموزش بالینی در مراقبت های سالمندی و پروژه کار را بگذرانند.

زبان تحصیل فیزیوتراپی در سوئد

غالب برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد فیزیوتراپی در سوئد به زبان سوئدی ارائه می شود ، در برنامه های دکتری اما تعداد بیشتری از آنها به زبان انگلیسی ارائه می شود.

زبان تحصیل فیزیوتراپی در سوئد

از افراد پذیرفته شده در دانشگاه ها خواسته می شود که در یک برنامه یکساله زبان سوئدی شرکت کنند و خبر خوب این است که هیچ شهریه ای برای آن دریافت نمی شود و در حین شرکت در این دوره ها دانشجویان می توانند از برنامه های انگلیسی نیز استفاده کنند.

خبر خوب دیگر این است که برای پذیرش فیزیوتراپی در دانشگاه های سوئد معمولا در مورد سن متقاضی سخت گیری نمی شود.

دانشگاه های پزشکی مشهور سوئد برنامه های تدریس فیزیوتراپی به زبان انگلیسی را دارند و چنانچه فردی بخواهد این رشته را به زبان انگلیسی ادامه دهد باید نمره آیلتس در حد 6 یا بالاتر را ارائه کنند.

آزمون های ورودی فیزیوتراپی سوئد

برای ورود به رشته فیزیوتراپی در سوئد نیازی به دادن آزمون ورودی نیست ، متقاضیانی که مایل به تحصیل رشته فیزیوتراپی در سوئد هستند باید برای قبولی در دانشگاه های این کشور مدارکی مانند مدرک دیپلم و ریزنمرات دوره دبیرستان را ارائه دهند.

از طرفی برای واجد شرایط شدن برای اخذ پذیرش ، متقاضیان باید دارای مدرک زبان انگلیسی معتبر مانند ، آزمون آیلتس با حداقل نمره 6.5 و یا آزمون تافل با حداقل نمره 575 ، باشند.

پس موفقیت در اخذ پذیرش برای رشته فیزیوتراپی در سوئد دانشجویان ، باید به مدت یک سال در دوره های زبان سوئدی در این کشور شرکت کنند و قابل ذکر است که این دوره هیچ گونه شهریه ای ندارد ، پس از اتمام دوره یک ساله و قبولی در آزمون تسلط بر زبان سوئدی ، دانشجویان می توانند وارد کورس اصلی رشته فیزیوتراپی در دانشگاه شوند.

مزایا و معایب تحصیل فیزیوتراپی در سوئد

فیزیوتراپی از جمله رشته هایی است که در سوئد دارای ارزش کاری بالایی است و میزان حقوق و درآمد آن ایده آل می باشد ؛ فارغ التحصیلان این رشته میتوانند به آینده کاری خوبی در سوئد یا دیگر نقاط اروپا امیدوار باشند.

مزایا و معایب تحصیل فیزیوتراپی در سوئد

تامین هزینه آموزش عالی برای آموزش اساسی علوم فیزیوتراپی در مقاطع مختلف ، امکان تحرک و تضمین کیفیت حرفه فیزیوتراپی در سوئد را چند برابر کرده است.

از اواسط قرن گذشته ، امکان حرکت آزادانه فیزیوتراپیست های سوئدی و کار در هر یک از کشورهای شمال اروپا (دانمارک ، جزایر فارو) ، گرینلند ، فنلاند ، ایسلند ، نروژ و آلند وجود دارد.

این حرکت آزاد نیروی کار فیزیوتراپی در سال 1995 با پیوستن سوئد به اتحادیه اروپا گسترش یافت ، بنابراین آموزش فیزیوتراپی سوئدی در سایر کشورهای اتحادیه اروپا به رسمیت شناخته شده است.

معایب وارد بر آموزش فیزیوتراپی در سوئد

کلاسهای محدود از مقطع کارشناسی به زبان انگلیسی تدریس می شود.

تهیه مسکن برای دانشجویان خارجی کمی گران است ؛ اگرچه زندگی به اندازه سایر کشورهای اروپایی گران نیست ، اما اگر شما از یک کشور در حال توسعه هستید ، باید با محاسبات پیش بینی شده تری قدم بردارید.

شما تجربه “استرس” کشور خود و منابع بسیار بیشتری را دارید اما اکثر تکالیف در سوئد نسبتاً آسان تر است و البته این به این معنا نیست که تحصیلات سوئدی استاندارد پایینی را دنبال می کند.

شما به منابع زیادی مانند مطالب موجود در کتابخانه ها و آنلاین دسترسی دارید ، حتی اگر در حال تحصیل در مقطع کارشناسی هستید ، ممکن است احساس کنید که یک محقق هستید ، عادت کردن به این روش تدریس برای برخی از دانشجویان کمی زمان میبرد.

درآمد فیزیوتراپیست ها در سوئد

در سوئد ، فیزیوتراپیست یک عنوان حرفه ای محافظت شده است که ممکن است فقط برای افرادی که دارای مجوز فعالیت هستند استفاده شود ؛ در سال آخر تحصیل فیزیوتراپی آزمون نهایی برگزار می شود ، این آزمون به فارغ التحصیل این اجازه را می دهد که برای ثبت نام به عنوان فیزیوتراپیست ، که توسط شورای ملی بهداشت و رفاه سوئد صادر می شود ، درخواست دهد.

در بازار کار فیزیوتراپی سوئد هم مانند رشته پزشکی و دندانپزشکی میزان تسلط به زبان انگلیسی و سوئدی بسیار اهمیت دارد ، اکثر فیزیوتراپیست ها در سیستم مراقبت های عمومی مشغول به کار هستند.

میزان درآمد یک کارشناس فیزیوتواپی در سوئد می تواند از 42000 کرون تا 130000 کرون در ماه متفاوت باشد (به طور میانگین 84100 کرون) و این مبلغ برای دارندگان مدارک بالاتر که کارهای تخصصی تر فیزیوتراپی را انجام می دهند بیشتر خواهد بود.

سوالات پر تکرار تحصیل رشته فیزیوتراپی در سوئد

مطالب مفیدی در خصوص تحصیل رشته فیزیوتراپی در سوئد توسط کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این محتوا ارائه شد ، با ما از طریق بخش دیدگاه در پایین تمام مقالات می توانید در تماس باشید.

هزینه تحصیل رشته فیزیوتراپی در سوئد چقدر است؟

اگر دانشجوی خارج از اتحادیه اروپا/EEA هستید ، هزینه های تحصیل فیزیوتراپی در دانشگاه های مختلف سوئد می تواند متفاوت باشد ، شما می توانید انتظار داشته باشید که این هزینه برای هر ترم از 7000 تا 8000 یورو در برای یک برنامه کارشناسی یا کارشناسی ارشد متغیر باشد.

بهترین دانشگاه برای تحصیل رشته فیزیوتراپی در سوئد کدام است؟

دانشگاه لوند ، یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی در سوئد و یکی از قدیمی ترین دانشگاه های شمال اروپا است ، این دانشگاه در شهر لوند در استان اسکانیا ، سوئد واقع شده است.

زبان تحصیل رشته فیزیوتراپی در سوئد چیست؟

غالب برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد فیزیوتراپی در سوئد به زبان سوئدی ارائه می شود ، در برنامه های دکتری اما تعداد بیشتری از آنها به زبان انگلیسی ارائه می شود.

آزمون ورودی فیزیوتراپی سوئد چیست؟

برای ورود به رشته فیزیوتراپی در سوئد نیازی به دادن آزمون ورودی نیست ، متقاضیانی که مایل به تحصیل رشته فیزیوتراپی در سوئد هستند باید برای قبولی در دانشگاه های این کشور مدارکی مانند مدرک دیپلم و ریزنمرات دوره دبیرستان را ارائه دهند. از طرفی برای واجد شرایط شدن برای اخذ پذیرش ، متقاضیان باید دارای مدرک زبان انگلیسی معتبر مانند ، آزمون آیلتس با حداقل نمره 6.5 و یا آزمون تافل با حداقل نمره 575 ، باشند.

میزان درآمد یک فارغ التحصیل فیزیوتراپی در سوئد چقدر است؟

میزان درآمد یک کارشناس فیزیوتواپی در سوئد می تواند از 42000 کرون تا 130000 کرون در ماه متفاوت باشد (به طور میانگین 84100 کرون) و این مبلغ برای دارندگان مدارک بالاتر که کارهای تخصصی تر فیزیوتراپی را انجام می دهند بیشتر خواهد بود.

اطلاعات به روز در مورد برنامه های تحصیل رشته فیزیوتراپی در سوئد را می توانید از طریق مشاوران ما در موسسه مهاجرتی رجبی پیگیری کنید ، کارشناسان اعزام دانشجوی ما در دفاتر تهران و شیراز جدیدترین اطلاعات و بهترین گزینه ها را به شما معرفی خواهند کرد ، ضمناً اگر می خواهید در سوئد رشته های علوم پزشکی را بخوانید ، حتما مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئد را مطالعه نمایید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *