تحصیل رشته آمار در فرانسه

Picture of مشاور روش های مهاجرتی
مشاور روش های مهاجرتی
تحصیل رشته آمار در فرانسه
فهرست مطلب

مشاور مهاجرتی

تحصیل رشته آمار در فرانسه یکی از گزینه های موجود برای افراد علاقمند به تحصیل در رشته ریاضیات ، تجزیه و تحلیل اطلاعات است ، آمار علمی است که به توسعه و مطالعه روش هایی برای جمع آوری ، تجزیه و تحلیل ، تفسیر و ارائه داده های تجربی می پردازد و یک موضوع بین رشته ای است و از ریاضیات برای حل و تجزیه تحلیل استفاده می کند و در زمینه های مختلف کاربرد دارد ؛ در به کار بردن آمار برای یک مشکل علمی بررسی ها با یک جامعه آماری یا یک مدل آماری شروع می شود.

همان گونه که مشخص است و در تعاریف آمده است آمار علم اطلاعات است ؛ پیشنهاد ما به علاقمندان تحصیل در این رشته این است که با شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تماس گرفته و از جزئیات تحصیل در دانشگاه های آمار فرانسه مطلع شوند.

همچنین توصیه می کنیم مقاله جامع مهاجرت به فرانسه را در کنار این مطلب مرور کنید تا با روش های دیگر مهاجرت به این کشور آشنا شوید و بهترین راه را انتخاب نمایید.

رشته آمار در دانشگاه های فرانسه مانند سایر حوزه ‌های ریاضیات کاربردی اغلب علاقمندان به تجزیه و تحلیل الگو ها در داده ‌ها را از داخل و خارج کشور به خود جذب می‌کند و بازار کاری مناسبی برای فارغ التحصیلان خود فراهم می کند آن ها می توانند در بسیاری از صنایع ، در بخش آموزشی و حتی ورزشی مشغول به کار شوند.

رشته آمار یکی از رشته های مهم در بررسی ها و تحقیقیات است که نقش به سزایی در زندگی امروزه ایفا می کند ، این رشته تحصیلی در دانشگاه های فرانسه در مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی ارائه می شود و یک مبحث میان رشته ای است یعنی با سایر رشته های تحصیلی ارتباط تنگاتنگی دارد و همه محققان و پژوهشگران در تمامی زمینه های تحصیلی به این رشته و افراد مسلط به این مباحث نیاز دارند.

دوره کارشناسی در رشته آمار در دانشگاه های فرانسه سه سال طول می کشد ، فارغ التحصیلان این مقطع می توانند وارد بازار کار شده یا برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به مدت 2 سال و پس از آن در مقطع دکتری به مدت 3 تا 5 سال اقدام کنند.

مدارک پذیرش رشته آمار در فرانسه

 • مدرک دیپلم دبیرستان و پیش دانشگاهی در رشته های علوم ( تحصیل در مقطع کارشناسی)
 • مدرک کارشناسی در رشته های ریاضی ، آمار ، اقتصاد یا رشته های مرتبط ( تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد)
 • نمرات عالی در درس ریاضی
 • تسلط به زبان فرانسوی در سطح b2
 • ریز نمرات دبیرستان و پیش دانشگاهی
 • گواهی تمکن مالی برای تامین هزینه تحصیل و زندگی در فرانسه
تحصیل رشته آمار در فرانسه

بهترین دانشگاه های آمار فرانسه

فرانسه یکی از قطب های تحصیل در جهان است که هر ساله دانشجویان متعددی در زمینه های مختلف از دانشگاه های این کشور فارغ التحصیل می شوند ، دانشگاه های فرانسه در بین برترین دانشگاه های جهان رتبه بندی می شوند و به دلیل بالا بودن تقاضا برای ورود به دانشگاه های فرانسه پذیرش در دانشگاه های این کشور کار چندانی آسانی نیست ، در ادامه با بهترین دانشگاه برای تحصیل رشته آمار در فرانسه آشنا می شویم.

بهترین دانشگاه های آمار فرانسه

دانشگاه کلود برنارد لیون

دانشگاه کلود برنارد لیون یکی از سه دانشگاه دولتی لیون فرانسه است ، این نام از فیزیولوژیست فرانسوی کلود برنارد گرفته شده است و در علم و فناوری، پزشکی و علوم ورزشی تخصص دارد ، این دانشگاه در سال 1971 با ادغام “دانشکده علوم لیون” با “دانشکده پزشکی” تأسیس شد.

این دانشگاه از ژانویه 2009 مستقل بوده است ، در سال 2020 بودجه سالانه بیش از 420 میلیون یورو را مدیریت کرد و 2857 هیئت علمی داشت و این دانشگاه در یک پردیس واحد قرار ندارد، اما دارای دپارتمان‌ ها و سایر امکانات است که در چندین سایت کلیدی در سراسر لیون و منطقه گسترده‌تر توزیع شده‌اند

دانشگاه میزبان دانشکده ادنتولوژی و دانشکده پزشکی لیون شرق، علاوه بر چندین موسسه تحقیقاتی اختصاص یافته به علوم پزشکی و بیولوژیکی است ؛ رشته های ارائه شده در این دانشگاه به علوم طبیعی و بهداشت و مهندسی مرتبط است ، رشته آمار و ریاضیات از رشته های ارائه شده در این دانشگاه است.

موسسه پلی تکنیک پاریس

موسسه پلی تکنیک پاریس یک سیستم دانشگاهی تحقیقاتی است که در پلزو فرانسه واقع شده است ، این مدرسه از پنج دانشکده مهندسی تشکیل شده است ، این موسسه همراه با دانشگاه پاریس-ساکلی بخشی از پروژه پاریس-ساکلی است که یک پردیس دانشگاهی و مجموعه تجاری با تحقیقات فشرده است.

خود موسسه پلی تکنیک پاریس بر اساس رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS در رتبه 49 رتبه بندی شده است و یکی از معتبرترین و منتخب ترین دانشکده های بزرگ فرانسه می باشد ؛ در میان فارغ التحصیلان آن سه برنده جایزه نوبل ، یک مدال فیلدز ، سه رئیس جمهور فرانسه و بسیاری از مدیران عامل شرکت های فرانسوی و بین المللی قرار دارند ، رشته آمار در این موسسه در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می شود.

دانشکده اقتصاد تولوز

دانشکده اقتصاد تولوزیک دانشکده اقتصاد وابسته به دانشگاه تولوز 1 کاپیتول ، کالج تشکیل دهنده دانشگاه فدرال تولوز میدی-پیرنه است که در شهر تولوز فرانسه واقع شده است ؛ در حالی که تمرکز اصلی بر اقتصاد است، TSE طیفی از مدارک تحصیلی شامل مجوز ها ( معادل فرانسوی با مدرک کارشناسی ) ، کارشناسی ارشد و دکترا (PhD) را ارائه می دهد.

کلاس ها به دو زبان فرانسوی و انگلیسی تدریس می شود ، در حال حاضر این مدرسه حدود 2400 دانشجو از بیش از 90 ملیت و 150 عضو هیئت علمی کامل دارد ؛ رشته های تحصیلی مختلف در زمینه های اقتصاد کاربردی ، اقتصاد ، ریاضی کاربردی ، آمار ، حقوق و غیره در این دانشکده ارائه می شوند.

هزینه تحصیل آمار در فرانسه

هزینه تحصیل در دانشگاه های فرانسه مقرون به صرفه است البته این هزینه بسته به دانشگاه محل تحصیل ، رشته تحصیلی و مقطع تحصیلی متفاوت است ، هزینه تحصیل در رشته آمار در دانشگاه های فرانسه در مقطع کارشناسی بین 200 تا 600 یورو در هر سال بابت هزینه های جاری دانشگاه و در مقطع کارشناسی ارشد 400 تا 1000 یورو است.

اگر شما به عنوان یک دانشجو به فرانسه رفته اید ، یکی از راه های کاهش هزینه تحصیل ، داشتن کار دانشجویی است تا بخشی از هزینه های تحصیل را جبران کنید ، مقاله کار دانشجویی در فرانسه را بخوانید.

زبان تحصیل آمار در فرانسه

زبان فرانسوی به عنوان زبان رسمی کشور فرانسه کاربرد دارد و دروس در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی این کشور با این زبان ارائه می شوند ، البته تحصیل رشته آمار در فرانسه در مقطع تحصیلات تکمیلی امکان تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های فرانسه وجود دارد ، برای تحصیل به زبان فرانسه تسلط به زبان فرانسوی در سطح b2 و برای تحصیل به زبان انگلیسی تسلط به زبان انگلیسی و ارائه مدرک تافل یا آیلتس الزامی است ، حداقل نمره آیلتس قابل قبول ۶ می باشد.

تحصیل دکترای آمار در فرانسه

برای تحصیل رشته آمار در فرانسه در مقطع دکتری ، بایستی سال اول تحصیل خود را گذرانده سپس موضوع پایان نامه خود را انتخاب کرده و اقدام به انتخاب استاد راهنما کرد ، لازم به ذکر است که رشته آمار در فرانسه به صورت میان رشته ای برگزار می شود و یک رشته دکتری خاص برای آن ارائه نمی شود ، مثلا علاقمندان تحصیل در رشته آمار بایستی یک زمینه ارتباطی دیگر را انتخاب کنند مثلا آمار زیستی ، آمار ریاضی یا غیره.

تحصیل دکترای آمار در فرانسه

هزینه تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه های فرانسه رایگان است و یا بورسیه های تحصیلی مختلفی برای علاقمندان تحصیل در این رشته تدارک دیده شده است.

یکی دیگر از رشته هایی که تا مقطع دکترا می توانید در فرانسه بخوانید ، کامپیوتر است ، در مقاله تحصیل رشته کامپیوتر در فرانسه با شرایط تحصیل این رشته هم آشنا شوید.

چارت درسی آمار در دانشگاه های فرانسه

دوره کارشناسی در رشته آمار در دانشگاه های فرانسه شامل ۱۸۰ واحد درسی است که در ۳ سال ارائه می شود و از دروس تخصصی ، عمومی ، اجباری و اختیاری تشکیل می شود ، تمرکز این رشته بر دانش ریاضی است.

این برنامه آموزشی را ارائه می دهد که قادر به ترکیب روش های آماری و دانش به دست آمده در زمینه های مختلف علوم اجتماعی یعنی جمعیت شناسی ، اقتصاد و جامعه شناسی و دانش خوب ابزار های کامپیوتری ، علاوه بر مبنای روش شناختی صحیح است و دانش آموختگان را قادر می سازد تا انعطاف پذیری را برای انطباق با نیاز های متغیر بازار کار به دست آورند.

در طول تحصیل دانشجویان ملزم به گذراندن دروس تخصصی مانند ریاضیات ، آمار پایه ، اقتصاد و امور مالی ، احتمالات ، آمار چند متغیره ، ، مدلسازی ریاضی ، روش تحقیق ، تکنیک های نمونه برداری ، لابراتور نرم افزار های آماری ، آمار اجتماعی ، امار برای تحقیق تجربی ، زبان انگلیسی و غیره می باشند.

گرایش های رشته آمار در فرانسه

همان گونه که پیش از این بیان شد تحصیل رشته آمار در فرانسه یکی از رشته های متنوع در زمینه ریاضیات است که در زمینه های مختلف در علوم و پژوهش تا بررسی های انسانی و جمعیت شناسی کاربرد دارد ، گرایش های موجود در رشته آمار در فرانسه شامل آمار ریاضی ، آمار اقتصادی ، آمار اکچواری ، آمار زیستی ، آمار انسانی و آمار داده و ریاضیات کاربردی است.

مزایا و معایب تحصیل آمار در فرانسه

به طور قطع فرانسه یکی از بهترین قطب های تحصیل در خارج از کشور است که مزایای تحصیل آن بر معایب آن بیشی گرفته و هر فرد آرزوی تحصیل در این کشور را در سر دارد ، البته دانشگاه های این کشور برای برخی از رشته های تحصیلی مناسب نیست و گزینه های بهتری برای تحصیل دانشجویان ایرانی وجود دارد که می توان با تماس با موسسه رجبی از آن ها مطلع شد.

مزایا و معایب تحصیل آمار در فرانسه

مزایای تحصیل آمار در فرانسه

 • تحصیل در دانشگاه های برتر جهان
 • بازار کار و فرصت های شغلی عالی پس از اتمام تحصیل
 • هزینه تحصیل پایین و مقرون به صرفه
 • امکان برخورداری از آخرین نرم افزار های آماری به روز دنیا در طول تحصیل و کار

معایب تحصیل آمار در فرانسه

 • الزام فراگیری زبان فرانسه
 • هزینه زندگی بالا در شهرهای غیر دانشجویی فرانسه
 • عدم وجود رشته اختصاصی آمار در دانشگاه های فرانسه ( رشته آمار در دانشگاه های فرانسه به صورت میان رشته ای ارائه می شوند).
 • هزینه بالای تحصیل در دانشگاه های خصوصی فرانسه

بازارکار فرانسه پس از تحصیل آمار

فرانسه فرصت های شغلی متعددی برای فارغ التحصیلان رشته آمار فراهم می کند ، فارغ التحصیلان رشته آمار می توانند در شرکت های بخش دولتی و خصوصی ( برای مدیریت اطلاعات مربوط به تولید و سازمان داخلی ) ، ارگان هایی که از روش های آماری برای تولید ، توسعه و تحقیق استفاده می کنند ، آژانس های نظارت بر سلامت عمومی و محیط زیست ؛ آژانس های رتبه بندی ؛ موسسات مالی و ارائه دهندگان خدمات مشغول به کار شوند.

فردی که به عنوان آمارگیر در فرانسه کار می کند معمولا حدود 70500 یورو در سال درآمد دارد ، دستمزد ها از 36700 یورو تا 108000 یورو متغیر است.

فرانسه ، کشوری است که بسیاری از مهاجرین ، آن را برای کار انتخاب می کنند ، شرایط و قوانین کار در این کشور را در مقاله کار در فرانسه بخوانید.

سوالات پر تکرار تحصیل آمار در فرانسه

کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این محتوا مطالب مفیدی درباره تحصیل رشته آمار در فرانسه را شرح دادند ، از باکس دیدگاه استفاده کرده و سوالات خود را از مشاوران ما بپرسید.

هزینه تحصیل رشته آمار در فرانسه چقدر است؟

هزینه تحصیل در دانشگاه های فرانسه مقرون به صرفه است البته این هزینه بسته به دانشگاه محل تحصیل ، رشته تحصیلی و مقطع تحصیلی متفاوت است ، هزینه تحصیل در رشته آمار در دانشگاه های فرانسه در مقطع کارشناسی بین 200 تا 600 یورو در هر سال بابت هزینه های جاری دانشگاه و در مقطع کارشناسی ارشد 400 تا 1000 یورو است.

شرایط تحصیل رشته آمار در فرانسه در مقطع دکترا چگونه است؟

رشته آمار در فرانسه به صورت میان رشته ای برگزار می شود و یک رشته دکتری خاص برای آن ارائه نمی شود ، مثلا علاقمندان تحصیل در رشته آمار بایستی یک زمینه ارتباطی دیگر را انتخاب کنند مثلا آمار زیستی ، آمار ریاضی یا غیره. هزینه تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه های فرانسه رایگان است و یا بورسیه های تحصیلی مختلفی برای علاقمندان تحصیل در این رشته تدارک دیده شده است.

زبان تحصیل رشته آمار در فرانسه چیست؟

زبان فرانسوی به عنوان زبان رسمی کشور فرانسه کاربرد دارد و دروس در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی این کشور با این زبان ارائه می شوند ، البته ر مقطع تحصیلات تکمیلی امکان تحصیل در رشته آمار به زبان انگلیسی در دانشگاه های فرانسه وجود دارد ، برای تحصیل به زبان فرانسه تسلط به زبان فرانسوی در سطح b2 و برای تحصیل به زبان انگلیسی تسلط به زبان انگلیسی و ارائه مدرک تافل یا آیلتس الزامی است ، حداقل نمره آیلتس قابل قبول 6 می باشد.

هزینه زندگی دانشجویی در فرانسه چقدر است؟

هزینه زندگی در این این کشور نسبتا بالا است البته به سبک زندگی و شهر محل اقامت فرد بستگی دارد و بین 800 تا 1800 یورو برای هر ماه متغیر است.

یک آمارگیر در فرانسه چقدر حقوق می گیرد؟

فردی که به عنوان آمارگیر در فرانسه کار می کند معمولا حدود 70500 یورو در سال درآمد دارد ، دستمزد ها از 36700 یورو تا 108000 یورو متغیر است.

در این مقاله مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی ، موضوع تحصیل رشته آمار در فرانسه را بررسی کردند ، در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر موسسه در شیراز و تهران تماس بگیرید همچنین می توانید با مطالعه مقاله بورسیه های تحصیل در اروپا ، راه های کاهش هزینه های تحصیل در کشور های اروپایی را بیاموزید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو
خانه