تحصیل رشته معماری در فنلاند

تحصیل رشته معماری در فنلاند

در شمال قاره اروپا کشوری با پنج میلیون نفر جمعیت به نام فنلاند قرار گرفته است . این کشور با داشتن ثبات اقتصادی و سیاسی توانسته به مکانی امن جهت مهاجرت ، زندگی و تحصیل تبدیل شود . دانشگاه های فنلاند گزینه ایده آلی برای تحصیل در رشته های مختلف از جمله معماری هستند . کارشناسان موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی با فراهم نمودن مطالب لازم در باب تحصیل رشته معماری در فنلاند آماده اند تا به عنوان یک همراه تمام مسیر تحصیل و مهاجرت به فنلاند با شما باشند .

دانشجویان در اولین قدم باید بدانند که قرار است دوران تحصیل خود را در چگونه کشوری سپری کنند . فنلاند کشوری در همسایگی روسیه و سوئد است و پنجمین کشور پهناور اروپا نیز به شمار می رود . آب و هوای این کشور در مجموع سرد بوده و زمستان هایی طولانی و تاریک دارد . به دلیل نامساعد بودن هوا در مناطق شمالی اکثر جمعیت این کشور در بخش های جنوبی زندگی می کنند و ماهیگیری یکی از مهم ترین منابع درآمد به شمار می رود .

شرایط تحصیل رشته معماری در فنلاند

تحصیل رشته معماری در فنلاند برگرفته از معماری اروپا است و دانشجویان به صورت عملی و نظری با طراحی در تمامی زمینه های معماری آشنا می شوند . دوره های معماری در دانشگاه ها از مقطع لیسانس آغاز شده و تا دکترا ادامه می یابد .

آغاز تحصیل در این رشته با ارائه مدرک دیپلم و حداقل معدل سیزده امکان پذیر است . دانشجویان رشته معماری به مدت سه تا چهار سال به تحصیل مشغول خواهند بود و در نهایت با ارائه یک پروژه موفق به دریافت مدرک لیسانس خود می شوند .

فنلاند نیز مانند دیگر کشورهای غیرانگلیسی زبان قاره اروپا تلاش می کند تا با افزودن این زیان به برنامه آموزشی خود در میان گزینه های مطرح تحصیلی قرار بگیرد . اما کسانی که می خواهند با مدرک دیپلم به تحصیل معماری در فنلاند مشغول شوند بهتر است که زبان فنلاندی را برای این دوره فرا بگیرند . زیرا اگر چه در معدود دانشگاه هایی تحصیل در دوره لیسانس معماری به زبان انگلیسی امکان پذیر است اما با دانستن زبان فنلاندی شانس بهتری در پذیرش دانشگاه ها خواهید داشت .

مزایای تحصیل دانشجویان خارجی در فنلاند

فنلاند کشوری عالی برای ادامه تحصیل است که دانشجویان از بیش از 40 کشور دنیا به تحصیل رشته معماری در فنلاند در مراکز آموزشی آن مشغولند . از مزایای تحصیل در فنلاند کیفیت بالای آموزش در تمامی رشته های دانشگاهی ست که باعث شده مدرک تحصیلی آن در تمام اروپا و دنیا پذیرفته شده باشد .

مردم فنلاند به راحتی به زبان انگلیسی صحبت می کنند که از بزرگترین مزیت های دانشجو بودن در این کشور تحصیل در فنلاند به زبان انگلیسی است .

مزایای تحصیل دانشجویان خارجی در فنلاند

کشور فنلاند در زمره کشورهای پیشرفته اروپا قرار گرفته که تمامی استانداردهای تحصیلی در دانشگاه های آن رعایت می شود . با یک بررسی کوچک می توان دریافت که بیش از 300 رشته تحصیلی در دانشگاه ها به زبان انگلیسی تدریس می شود که بهترین دلیل برای جذب دانشجویان خارجی در تمامی رشته و مقاطع تحصیلی ست .

اکثر رشته های تحصیلی شامل دو ترم در سال بوده و شروع سال تحصیلی و پذیرش دانشجویان در پاییز اتفاق می افتد . در این کشور بیش از 50 مرکز آموزش عالی فعالیت دارند که دانشجویان باید با توجه به شرایط خود یکی از بهترین و مناسب ترین آنها را انتخاب کنند .

هزینه تحصیل در فنلاند

به دلیل درخواست های فراوان از سوی دانشجویان بین المللی دانشگاه های کشور فنلاند که تا سال 2015 از دانشجویان هیچ گونه شهریه تحصیلی دریافت نمی کردند با تغییر قوانین خود دریافت شهریه از دانشجویان را الزامی کردند .

البته امکان تحصیل رایگان در اروپا و در برخی از دانشگاه های فنلاند وجود دارد اما اخذ پذیرش در آنها دشوار بوده و ترجیحا به دانشجویان بومی تعلق می گیرد . افزودن زبان انگلیسی به برنامه تحصیلی یکی از دلایل دریافت شهریه از دانشجویان بوده است .

تنها با تحصیل رشته معماری در فنلاند در مقطع دکترا از پرداخت شهریه معاف می شوید و دانشجویان می توانند به صورت رایگان در این دوره تحصیل کنند . البته به دلیل رایگان بودن این دوره رقابت سنگینی میان دانشجویان وجود دارد و شانس پذیرش افراد با رزومه قوی را بیشتر نموده است .

دوره فوق لیسانس و دکترای معماری در فنلاند

امکان راهیابی دانشجویان به مقطع بعدی برای تحصیل رشته معماری در فنلاند در دانشگاه امکان پذیر است که تنها نیازمند فراهم نمودن شرایط مشخص شده از سوی دانشگاه است . جهت تحصیل در این دوره نباید گپ تحصیلی میان دوره لیسانس و فوق لیسانس دانشجو بیش از پنج سال باشد .

پذیرش به زبان انگلیسی در این مقطع بیشتر بوده و دانشجویان باید مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره 6.5 را ارائه دهند . طبق برنامه درسی دانشگاه فوق لیسانس معماری دوره ای دو ساله است اما به دلیل ارائه پایان نامه که نیازمند تحقیق و ارائه یک طرح پایانی ست دانشجو ممکن است تا سه سال در این مقطع به تحصیل مشغول باشد .

دانشجویانی که دوره فوق لیسانس خود را به اتمام رسانده و به دنبال پذیرش در دوره دکترا هستند باید حداقل معدل 15 را در دوره کارشناسی ارشد کسب کرده باشند و مدرک آیلتس با نمره بالای 7 را ارائه دهند .

دریافت ویزای نوع تحصیلی

دانشجویان پس از بررسی دانشگاه های فنلاند و انتخاب یکی از مناسب ترین آنها باید تمامی مدارک خود را جهت اخذ پذیرش به دانشگاه ارسال کنند . در صورتی که دانشگاه با پذیرش دانشجو در مقطع درخواستی موافقت کند نامه پذیرش را برای فرد ارسال می کند . این نامه اصلی ترین مدرک جهت دریافت ویزای تحصیلی ست .

دانشجو نامه پذیرش از دانشگاه به همراه مدارک تحصیلی ، مدرک زبان ، سابقه کار ( در صورت وجود ) ، بیمه یک ساله ، گذرنامه ، اصل شناسنامه ، فرم درخواست ویزا و نامه تمکن مالی را آماده نموده به سفارت تحویل می دهد . یکی از مهم ترین موارد در هنگام بررسی سفارت نامه تمکن مالی ست که ثابت می کند شما توانایی لازم جهت تامین هزینه های زندگی و تحصیل رشته معماری در فنلاند را دارید .

امکان کار دانشجوی معماری در فنلاند

امکان کار دانشجوی معماری در فنلاند

دانشجویان نه تنها در هنگام تحصیل این شانس را دارند که ساعاتی را به کار پاره وقت مشغول شوند بلکه پس از اتمام دوره تحصیل خود می توانند ویزای تحصیل را به ویزای کار تبدیل کرده و در این کشور به کار مشغول شوند .

کسانی که پس از تحصیل از طریق ویزای کار در فنلاند ماندگار می شوند تقریبا اکثر مسیر شهروند شدن در این کشور را به خوبی پیموده و می توانند تقاضای درخواست اقامت دائم داشته باشند .

در صورتی که تمایل دارید در رابطه با تحصیل رشته معماری در فنلاند به صورت جزئی اطلاعات لازم را دریافت کنید و دانشگاه هایی را که مناسب تحصیل این رشته هستند را بدانید به موسسه مهر آفرین رجبی مراجعه کرده و از طریق مشاوره با کارشناسان موسسه به راحتی به هدفتان دست یابید . کارشناسان موسسه در دفاتر تهران و شیراز آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما در مورد ارزان ترین شهر فنلاند برای کار و زندگی خواهند بود .

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه