تحصیل رشته معماری در فنلاند

تحصیل رشته معماری در فنلاند
مشاور مهاجرتی

تحصیل رشته معماری در فنلاند ، کشوری امن برای مهاجرت و زندگی ، می تواند یک انتخاب آینده دار و مناسب باشد و مشاوران هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی هم تلاش می کنند تا در ساختن یک آینده ایده آل برای شما عزیزان سهیم باشند.

سیستم معماری فنلاند بیش از 800 سال سابقه دارد؛ معماری این کشور تا دوران مدرن به شدت تحت تأثیر جریانات دو کشور حاکم همسایه یعنی سوئد و روسیه بوده است ، اما از اوایل قرن 19 به بعد ابتدا زمانی که معماران دوره گرد خارجی در این کشور سمت گرفتند و سپس زمانی که حرفه معماری فنلاند تأسیس شد ، تأثیرات مستقیمی از دورترها گرفتند.

امروزه معماری فنلاند در سراسر جهان مشهور است ، استانداردهای بالای آموزش این کشور  و سنت طولانی مسابقات معماری تضمین می کند که دانش حرفه ای به نسل بعدی منتقل می شود.

شواهد قانع کننده برای این امر را می توان در رونق فعلی در مدرسه ، کتابخانه ، کلیسا و سایر ساختمان های عمومی و همچنین در موفقیت معماران فنلاندی در مسابقات بین المللی مشاهده کرد ، هم اکنون دانشگاه های معماری تلفیقی از معماری سنتی اروپایی و معماری مدرن فنلاندی را به دانشجویان می آموزند و در زمان فارغ التحصیلی دانشجویان با دریایی از دانش و دانایی وارد بازار کار معماری خواهند شد.

برای تحصیل در دانشگاه های فنلاند در رشته های مهندسی باید ابتدا با نحوه اخذ پذیرش و برترین دانشگاه های این کشور آشنا شوید ؛ ازین رو توصیه می کنیم مقاله تحصیل در فنلاند را که مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ )به شما ارائه داده اند را مطالعه نمایید.

فهرست مطالب

مدارک پذیرش رشته معماری در فنلاند

برای تحصیل رشته معماری در فنلاند ، می توانید با دیپلم ریاضیات وارد دانشگاه شوید و اگر چنین قصدی دارید باید در لیست مدارک پذیرش رشته معماری در فنلاند ، مدرک زبان فنلاندی را هم قرار دهید.

برای دانشگاه های پیشرفته مهم است که متقاضیان معدل 3.25 یا معادل آن را در پرونده خود حفظ کرده باشند ، مدارک پذیرش رشته معماری در فنلاند که مهم هستند ، در زیر بیان شده است:

 • فایل ترجمه شده مدرک تحصیلی پیشین به زبان فنلاندی یا زبان انگلیسی
 • مدرک زبان فنلاندی برای تحصیل لیسانس معماری
 • مدرک زبان انگلیسی برای تحصیل فوق لیسانس و دکترا
 • پاسپورت معتبر
 • گواهی عدم سوء پیشینه

بهترین دانشگاه های معماری فنلاند

در جدول ، لیستی از بهترین دانشگاه های فنلاند که بر اساس عملکرد تحقیقاتی آنها در معماری رتبه بندی شده است ، آورده شده است.

بهترین شهرها برای تحصیل در رشته معماری در فنلاند بر اساس تعداد دانشگاه ها و رتبه آنها ، اسپو ، اولو ، هلسینکی و جیواسکیلا هستند.

نام دانشگاه رتبه در فنلاند رتبه در اروپا رتبه در جهان
دانشگاه آلتو شماره 1 در فنلاند 127 289
دانشگاه اولو شماره 2 در فنلاند 132 297
دانشگاه هلسینکی شماره 3 در فنلاند 206 454
دانشگاه جیواسکیلا شماره 4 در فنلاند 308 667
دانشگاه تورکو شماره 5 در فنلاند 332 738
دانشگاه فنلاند شرقی شماره 6 در فنلاند 387 895

دپارتمان معماری دانشگاه آلتو

دپارتمان معماری دانشگاه آلتو قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین دانشکده معماری در فنلاند است که در رشته‌های معماری و معماری منظر تحصیلات ارائه می‌کند ، این  دپارتمان در اوتانیمی ، در محوطه دانشگاه آلتو ، در ساختمان اصلی طراحی شده توسط آلوار آلتو واقع شده است و کارگاه های چوب و فلز در مجاورت آن واقع شده است.

این دانشکده در موضوعات موضوع اصلی ، متشکل از تاریخ و تئوری معماری ، طراحی ساختمان و برنامه ریزی و طراحی شهری ، برنامه ریزی و مدیریت منظر و طراحی و ساخت منظر سازماندهی شده است ؛ این بخش به خاطر استودیوهای طراحی و پروژه های در مقیاس 1:1 که بسیاری از آنها به معماری چوب مربوط می شوند ، شناخته شده است.

تحصیلات تکمیلی دانشگاه آلتو عبارتند از: مدرک تحصیلی در علوم (فناوری) ، دکترای علوم (تکنولوژی) و دکترای فلسفه.

برای پذیرش در این دانشگاه ، دانشجویان دارای مدرک لیسانس معماری یا حداقل سه سال تحصیل در یک دانشکده معماری شناخته شده می توانند درخواست دهند و اگر این مدرک را ندارید برای ورود با مدرک دیپلم باید با مقامات پذیرش دانشگاه مکاتبه کنید.

بزرگان بخش هنر و معماری دانشگاه آلتو

از بزرگان بخش هنر و معماری دانشگاه آلتو می توان ؛ استادیار پانو ساوولاینن ، اوزلم اوزر-کمپاینن، مدرس ارشد دانشگاه ، دانشیار جنی رویتر و آنی وارتولا، مدرس ارشد دانشگاه ، استادیار آنتی لهتو ، دانشیار پیرجو ساناکسناهو ، پروفسور کیمو لینتولا ، پروفسور یریکی سینکیلا و بسیاری دیگر را نام برد.

تذکر مهم! بخش های هنر و رسانه در دانشکده هنر ، طراحی و معماری دانشگاه آلتو از اول ژانویه 2022 ادغام شدند و پروفسور هری لااکسو به عنوان رئیس بخش جدید هنر و رسانه منصوب شد.

تمامی عملیات موجود در آموزش و پژوهش دپارتمان هنر و دپارتمان رسانه در سال 2022 در چارچوب دپارتمان جدید هنر و رسانه ادامه خواهد یافت.

دپارتمان معماری دانشگاه اولو

دپارتمان معماری دانشگاه اولو (واقع در شهر اولو) یک واحد تحقیقاتی در دانشکده فناوری و موضوع واحد تحقیقات درباره تغییر محیط ساخت شمال است ، مهمترین همکاران واحد ، سایر پژوهشکده ها ، شهرها و شهرداری ها ، جوامع و همچنین صنعت می باشند.

دانشگاه اولو دارای شمالی ترین مدرسه معماری در جهان است ، مدرسه معماری Oulu معماران را در این حرفه آموزش می دهد و به فارغ التحصیلان خود مدارک سطح بالایی را برای مشاغل سخت و همه کاره طراحی ساختمان و برنامه ریزی شهری ارائه می دهد.

کارکنان دانشکده معماری Oulu مسئولیت آموزش معماری در دانشگاه Oulu را بر عهده دارند؛ برنامه کارشناسی ارشد معماری (2 سال) است ، این دپارتمان با دانش مدرن و روش آزمایش محوری که دارد ، یک تجربه شاخص و اثرگذار برای علاقه مندان تحصیل رشته معماری در فنلاند ، ارائه می دهد.

دانشجویان فارغ التحصیل از برنامه کارشناسی ارشد ، واجد شرایط ادامه تحصیل در مقطع دکترا هستند اما افرادی که از دانشگاه های دیگر می آیند ، باید حتما شرایط پذیرش مقطع دکترا را برآورده کنند.

رشته معماری دانشگاه هلسینکی

در رشته معماری دانشگاه هلسینکی یک برنامه کارشناسی ارشد معماری، ساختمان و برنامه ریزی ارائه می شود که به زبان انگلیسی بوده و تمرکز اصلی در آموزش این برنامه بر توسعه و تعمیق مهارت ها و دانش به دست آمده از مرحله لیسانس است.

موضوعات شامل تاریخ و تئوری معماری ، طراحی ساختمان و هنر ساختمان فنلاند و همچنین برنامه ریزی و طراحی شهری است.

تدریس دوره و استودیو طراحی با استفاده از همکاری چند رشته ای و روش های آموزشی پیشرفته افزایش می یابد.

الزامات تحصیل کارشناسی ارشد معماری ، ساختمان و برنامه ریزی ، فنلاند در دانشگاه هلسینکی در زیر بیان شده است:

 • مهارت های ارتباطی متقاضی یعنی توانایی استفاده از ابزار بصری نمایش رشته به منظور برقراری ارتباط با ایده طراحی شما و بیان معماری آن.
 • مهارت های فنی متقاضی که توانایی ترجمه مفهوم شما به یک سیستم مواد مناسب و منطق ساخت و ساز منسجم است.
 • درک آنها از زمینه که توانایی ارتباط پروژه معماری با محیط فیزیکی ، اجتماعی ، فرهنگی و سیاسی آن است.
 • درک آنها از فضاسازی که توانایی ترجمه مفهوم معماری به تجربه فضایی مناسب و پویایی فضایی است.
 • نمونه کارها حداکثر 20 صفحه
 • رزومه باید حداکثر 1 صفحه باشد و حداقل شامل اطلاعاتی در مورد مطالعات قبلی، تجربه کاری، مهارت های نرم افزاری و جوایز باشد.
دوره شهر و دانشگاه هزینه
کارشناسی ارشد معماری پایدار دانشگاه تامپره ، استان فنلاند شرقی 12000 یورو در سال
کارشناسی ارشد معماری دانشگاه اولو شهر هلسینکی 13000 یورو در سال
کارشناسی ارشد پایداری خلاق دانشگاه آلتو شهر هلسینکی 15000 یورو در سال
کارشناسی ارشد معماری دانشکده هنر، طراحی و معماری دانشگاه هلسینکی 15000 یورو در سال
کارشناسی ارشد فناوری ساختمان دانشکده مهندسی دانشگاه هلسینکی ، استان فنلاند جنوبی 15000 یورو در سال
معماری داخلی دانشگاه آلتو هلسینکی 15000 یورو در سال

هزینه تحصیل رشته معماری در فنلاند

هزینه تحصیل رشته معماری در دانشگاه آلتو ، 12000 یورو در سال برای مقطع کارشناسی معماری و 15000 یورو برای مقطع کارشناسی ارشد است.

هزینه تحصیل فوق لیسانس معماری در دانشگاه اولو نزدیک به 13000 یورو در سال است و این دانشگاه یک بورسیه بین المللی دارد که شامل این رشته هم می شود؛ هزینه کامل سال اول فوق لیسانس معماری پرداخت می شود و در صورت کسب 60 واحد ECTS ، بورسیه سال دوم نیز 70٪  پرداخت می شود.

هزینه تحصیل دکترا معماری در فنلاند اگر به زبان فنلاندی یا سوئدی باشد رایگان و یا حداکثر 1500 یورو در سال است اما برای تحصیل دکترا معماری به زبان انگلیسی از 10000 تا 18000 یورو در سال را باید مد نظر قرار دهید.

زبان تحصیل معماری در فنلاند

زبان تحصیل معماری در فنلاند چیست؟ به طور کلی ، دانشگاه هایی از فنلاند که مقطع لیسانس معماری را درس می دهند ، زبان تحصیلی آنها زبان فنلاندی است ، جهت پذیرش با زبان فنلاندی ضروری است که متقاضیان نمره قبولی در فنلاندی به عنوان زبان L1 یا L2 با حداقل نمره 5.00 را ارائه کنند.

تحصیل رشته معماری در فنلاند به زبان انگلیسی از برجسته ترین مزایا برای پیشنهاد انتخاب تحصیل در فنلاند است ، زبان تحصیل رشته معماری در دانشگاه اولو در مقطع فوق لیسانس انگلیسی است و مدرک زبان تافل 92 و آیلتس 6.5 برای پذیرش مورد نیاز است.

تحصیل برنامه معماری در دانشگاه هلسینکی هم به نمره آیلتس 6.5 و تافل 92 نیاز دارد.

اگر مایل به تحصیل رشته معماری در فنلاند به زبان انگلیسی هستید ، در صورتیکه مدرک مقطع پیشین را از یک دانشگاه انگلیسی زبان گفته باشید ، نیازی به ارائه مدرک زبان انگلیسی ندارید.

اگر مدرک قبلی شما انگلیسی نیست اما در یک دوره زبان پیشرفته قبل از ورود به فنلاند شرکت کرده و مدرک دارید ، باز هم از ارائه مدرک زبان معاف می شوید.

چارت درسی معماری در دانشگاه های فنلاند

برنامه تحصیل رشته معماری در فنلاند یک برنامه همه کاره است: علاوه بر معماری ، برنامه درسی شامل طراحی و برنامه ریزی شهری و معماری منظر است که آموزش کل محیط فرهنگی ، محیط ساخته شده و همچنین طراحی چشم انداز طبیعی را پوشش می دهد.

چارت درسی معماری در دانشگاه های فنلاند ، در رشته معماری و معماری منظر شامل سه ماژول اساسی است:

معماری: تاریخ و تئوری معماری ، طراحی ساختمان و شهرسازی و طراحی

معماری منظر: برنامه ریزی و مدیریت منظر ، طراحی و ساخت و ساز منظر و برنامه ریزی و طراحی شهری ، بنابراین در مقطع تحصیلی بین دروس اصلی و فرعی تمایزی قائل نمی شود.

در هر دو برنامه تحصیلی ، مطالعات در طول سال اول تقریباً یکسان است و موضوعاتی از هر دو رشته را پوشش می دهد ، سخنرانی ها ، طراحی و مطالعات برنامه ریزی چارچوب آموزش را تشکیل می دهند ، سخنرانی ها پایه نظری و فنی مطالعات هستند؛ مبانی معماری ، فناوری ساختمان ، تاریخ و تئوری و برنامه ریزی و طراحی شهری از طریق تکالیف پروژه کوچک آموزش داده می شود.

چارت درسی معماری در دانشگاه های فنلاند

هزینه خرید ابزار معماری در فنلاند

هزینه خرید ابزار معماری در فنلاند برای برخی لوازم در زیر بیان شده است:

 • خط کش مقیاس معماری مارک Offidea 12 اینچ ، مقیاس امپریال معمار آلومینیومی: 17 یورو
 • ط کش مقیاس معماران شکل فن برای مقیاس اندازه گیری نسبت چندگانه طراحی گرافیکی: 478 یورو
 • نقاله پلاستیکی: 1.20 یورو
 • گونیا معماری: 2 یورو
 • خط کش T مارک Pen : 39 یورو
 • مجموعه خط کش زاویه سنج 180/360: 2.50 یورو
 • ست مربع ، نقاله ، قطب نما: 9.50 یورو
 • میز نقشه: بر حسب جنس ، طرح و مقاومت میز از 2000 یورو تا 16000 یورو
گرایش های رشته معماری در فنلاند

گرایش های رشته معماری در فنلاند

گرایش های رشته معماری در فنلاند در مقطع لیسانس خیلی متنوع نیست اما تحصیلات کارشناسی ارشد که مبتنی بر تحقیقات علمی یا کار هنری است ، گرایش های بیشتری برای ادامه تحصیل در رشته معماری در دسترس دانشجویان قرار می دهد.

لیسانس معماری منظر؛ معماران منظر منظره ای را برای دیده شدن و تجربه ایجاد می کنند ، این یک میدان هیجان انگیز است که در آن علم و هنر به شیوه ای منحصر به فرد ترکیب می شوند و امکان همزیستی هماهنگ انسان و طبیعت را فراهم می کنند ، برنامه آموزش معماری منظر دانشگاه آلتو تنها آموزش در سطح دانشگاه در این زمینه در فنلاند است.

لیسانس فناوری و معمار؛ هدف از این رشته این است که دانشجو مبانی طراحی معماری را بداند ، مدرک لیسانس به صلاحیت حرفه ای یک معمار منجر نمی شود ، اما به دانشجو آمادگی خوبی برای کار در پست های حرفه ای می دهد ، به عنوان مثال در دفاتر معماری یا آژانس های برنامه ریزی عمومی.

برنامه کارشناسی ارشد معماری در فنلاند دارای سه گرایش است: طراحی ساختمان ، تاریخ و تئوری معماری و برنامه ریزی و طراحی شهری.

گرایش طراحی ساختمان در گروه معماری شامل پنج حوزه مسئولیت است: طراحی مسکن ، ساختمان های عمومی ، فناوری ساختمان ، سازه های ساختمانی و معماری چوب.

گرایش های کارشناسی ارشد معماری منظر عبارتند از: برنامه ریزی و مدیریت منظر و طراحی و ساخت منظر.

تحصیل دکترا معماری در فنلاند

چندین کالج و دانشگاه در فنلاند تحصیل دکترا معماری در فنلاند را ارائه می دهند؛ این معمولاً شامل کار تحقیقاتی و همچنین برنامه های بین رشته ای است که دانش آموزان ممکن است بتوانند موضوع خاصی را که مطالعه می کنند انتخاب کنند ؛ در رشته معماری در دانشگاه های فنلاند دوره ها و سمینارهای تکمیلی مختلف ، بیشتر به زبان فنلاندی در دسترس هستند ، این دوره حداقل 4 سال طول می کشد و اگر به زبان فنلاندی باشد رایگان است.

این دوره شامل تحقیقات فردی ، شرکت در دوره های تکمیلی انتخابی و راهنمایی آموزشی توسط استاد راهنما می باشد ، جلسات منظمی با دانشجویان دکترا ترتیب داده می‌شود تا بحث‌ها در مورد موضوعات تحقیقاتی فعلی افزایش یابد.

برنامه تحقیقاتی دانشکده های معماری فنلاند حوزه‌های مختلف معماری را پوشش می‌دهد ، به عنوان مثال؛ موسسه تحقیقاتی تسهیلات مراقبت های بهداشتی (SOTERA)  یک موسسه مستقل در زمینه بهداشت ، مراقبت های اجتماعی و مسکن است که توسط دانشگاه آلتو حمایت می شود ، در گرایش برنامه ریزی شهری مقطع دکترا ، پژوهش در زمینه نظریه های برنامه ریزی ، سوالات مربوط به قدرت و تعامل ، زندگی و محیط زیست متمرکز است.

تحصیل دکترا معماری در فنلاند

مزایا و معایب تحصیل رشته معماری در فنلاند

اطلاع از مزایا و معایب تحصیل رشته معماری در فنلاند برای متقاضیان کاملا ضروری است؛ زیرا به آنها کمک می کند که با آگاهی کامل تصمیم بگیرند:

مزایا:

 • معماری فنلاند در جهان شهرت پیدا کرده است.
 • تحصیل معماری به زبان انگلیسی در فنلاند ممکن است.
 • به طور خاص ، آثار برجسته ترین معمار مدرنیست اولیه فنلاند ، الیل سارینن، تأثیر قابل توجهی در سراسر جهان داشته است.
 • آلوار آلتو (معمار فنلاندی) یکی از چهره های اصلی در تاریخ جهانی معماری مدرن شناخته می شود
 • آلوار آلتو 200 اثر برجسته معماری دارد که 50 مورد از آنها را می توان در خارج از فنلاند یافت.
 • اغلب دانشجویان معماری دانشگاه های فنلاند عضو انجمن معماران فنلاند می شوند که بسیار لذت بخش است.
 • هزینه های تحصیل و زندگی فنلاند نسبت به کشورهایی مانند آلمان و فرانسه مناسب تر است.

معایب:

 • یادگیری زبان فنلاندی برای یک معمار ضروریست.
 • در مقطع لیسانس و دکترا معماری اغلب برنامه ها به زبان فنلاندی است.
 • کار معماری در فنلاند خوب اما رقم مالیات ها برای خارجی ها رضایت بخش نیست.

بازارکار فنلاند پس از تحصیل رشته معماری

آیا بازارکار فنلاند پس از تحصیل رشته معماری خوب است؟ برنامه های تحصیل رشته معماری در فنلاند با طراحی ، برنامه ریزی و مهارت های فنی اولیه ، دانشجویان را با چشم انداز گسترده ای در زمینه کاری یک معمار آماده می کند؛ دانشجویان تشویق می شوند تا ذهن هنری ، حواس و خلاقیت ، تفکر مسئولانه محیطی و اجتماعی و توانایی های ارتباطی خود را توسعه دهند.

کار در استودیوها و کارگاه ها بخش مهمی از کار با مدرک معماری است ، بسیاری از استودیوها با همکاری شهرداری ها ، ارگان های دولتی و نمایندگان صنعت ساختمان اقدام به جذب نیروی معمار می کنند.

یک معمار تازه کار در فنلاند 2000 تا 9000 یورو در سال درآمد خواهد داشت که با سوابق کاری و کسب تجربه در زمینه پروژه های مدرن ، می توانند با ثبت شرکت و انجام کار خصوصی مبالغ بیشتری درآمد داشته باشند.

سوالات پر تکرار تحصیل رشته معماری در فنلاند

 • فایل ترجمه شده مدرک تحصیلی پیشین به زبان فنلاندی یا زبان انگلیسی
 • مدرک زبان فنلاندی برای تحصیل لیسانس معماری
 • مدرک زبان انگلیسی برای تحصیل فوق لیسانس و دکترا
 • پاسپورت معتبر
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • دانشگاه آلتو
 • دانشگاه اولو
 • دانشگاه هلسینکی
 • دانشگاه جیواسکیلا
 • دانشگاه تورکو
 • دانشگاه فنلاند شرقی

هزینه تحصیل دکترا معماری در فنلاند اگر به زبان فنلاندی یا سوئدی باشد رایگان و یا حداکثر 1500 یورو در سال است اما برای تحصیل دکترا معماری به زبان انگلیسی از 10000 تا 18000 یورو در سال را باید مد نظر قرار دهید.

 مقطع لیسانس معماری در فنلاند به زبان فنلاندی است ، و متقاضیان باید نمره قبولی در زبان فنلاندی  L1 یا L2 با حداقل نمره 5.00 را ارائه دهند.

برنامه کارشناسی ارشد معماری در فنلاند دارای سه گرایش است: طراحی ساختمان ، تاریخ و تئوری معماری و برنامه ریزی و طراحی شهری.

در این مقاله مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی ، سعی داشتند که جدیدترین اطلاعات پیرامون شرایط تحصیل رشته معماری در فنلاند را خدمت علاقه مندان عزیز بیان کنند ، در صورت تمایل به مهاجرت تحصیلی به فنلاند ، می توانید جهت بررسی سایر گزینه ها هم با همکاران ما در دفاتر تهران و شیراز تماس بگیرید ، همچنین می توانید با مطالعه مقاله مهاجرت به فنلاند با راه های امن و قانون که می تواند با شرایط شما تطابق خوبی داشته باشد آشنا شوید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *