بهترین شهر های فرانسه برای تحصیل

مشاور مهاجرت تحصیلی
مشاور مهاجرت تحصیلی
بهترین شهر های فرانسه برای تحصیل
فهرست مطلب

مشاور مهاجرتی

بهترین شهر های فرانسه برای تحصیل همیشه به عنوانی مقاصدی ایده آل برای تحصیل در خارج از کشور بوده اند و تجربه ای بی نظیر از مهاجرت تحصیل را ارائه داده اند.

بسیاری از دانشگاه های فرانسه در میان برترین دانشگاه های جهان رتبه بندی شده اند ، علاوه بر اعتبارات دانشگاهی و فرصت های عظیم برای تحقیق ، این کشور دارای نکات مثبت بسیاری است که آن را به یک مقصد امیدوارکننده برای آموزش عالی تبدیل می کند و سالانه هزاران دانشجو از سراسر جهان برای ادامه تحصیل در مقاطع مختلف به این کشور سفر می کنند.

اما تنها انتخاب فرانسه به عنوان مقصد کافی نیست و بایستی شهر مناسب برای تحصیل خود را انتخاب کنید ، در ادامه بهترین شهر های فرانسه برای تحصیل را معرفی خواهیم کرد ، شما می توانید با شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تماس گرفته و از تمامی زمینه های تحصیل در این کشور مطلع شوید.

فرانسه میزبان برخی از بهترین شهرهای جهان نه تنها برای گردشگران بلکه برای دانشجویان است ، این شهرها نه تنها با سبک زندگی بالا به طرز شگفت انگیزی زیبا هستند بلکه همه امکانات و فرصتی را که یک دانشجو به آن نیاز دارد ، فراهم می کنند.

رتبه بندی QS هر سال لیستی از شهرهایی را که برای تحصیل دانشجو در سال آینده مناسب است منتشر می کند ، شرایط زندگی ، رتبه کلی دانشگاه ، هزینه تحصیل و زندگی ؛ همه در مورد یک شهر تحقیق می شوند و سپس بر اساس آن رتبه بندی می شود ، در زیر شهرهای فرانسه آورده شده است که همیشه در بین بهترین شهرها برای دانشجویان جهان رتبه بندی می شوند.

برای آگاهی از تمام آنچه باید در خصوص مهاجرت تحصیلی به فرانسه بدانید ، به مقاله تحصیل در فرانسه مراجعه کنید.

مارسی دومین شهر بزرگ فرانسه

مارسی ، ناحیه بخش بوش دو رود و منطقه پرووانس آلپ ساحل آزور در فرانسه است که در استان تاریخی پرووانس ، در ساحل خلیج لاین ، بخشی از دریای مدیترانه واقع شده است ، این شهر دومین شهر بزرگ فرانسه است که مساحت آن 241 کیلومتر مربع است و دارای جمعیت بیش از 870،018 می باشد ، پس از پاریس و لیون به عنوان سومین شهر بزرگ فرانسه شناخته می شود ، این شهر دارای آب و هوای گرم مدتی مدیترانه ای با زمستان های خنک و معتدل با بارندگی متوسط است.

در حال حاضر ، حدود 70،000 دانشجو در مارسی تحصیل می کنند و از بیش از 150 کشور جهان جذب شده اند ، تعدادی از دانشکده های سه دانشگاه شامل دانشگاه ایکس مارسی در مارسی واقع شده اند علاوه بر این ، مارسی دارای چهار مدرسه عالی است.

آپارتمان های 1 تا 2 اتاق بیش از دو سوم بازار مسکن دانشجویی در مارسی را به خود اختصاص می دهند ، 9 درصد از دانشجویان به دنبال اتاق های خصوصی هستند و 15 درصد دانشجویان به دنبال اشتراک گذاری مسکن به عنوان راه حلی جذاب از نظر مالی هستند ، دانشجویان باید به طور متوسط 530 یورو برای اسکان دانشجویی در مارسی برنامه ریزی کنند ، هزینه زندگی یک دانشجو در این شهر 1000 یورو در ماه است.

این شهر توسط یک فرودگاه بین المللی ، فرودگاه Marseille Provence ، واقع در Marignane خدمات رسانی می کند این فرودگاه پنجمین فرودگاه شلوغ فرانسه است ، مارسی توسط سیستم قطار Marseille Metro متصل می شود و شامل دو خط است.

استراسبورگ ، مقر رسمی پارلمان اروپا

در فهرست بهترین شهر های فرانسه برای تحصیل به نام شهر زیبای استراسبورگ می رسیم ، استراسبورگ استان و بزرگترین شهر منطقه گراند است در شرق فرانسه و مقر رسمی پارلمان اروپا است ، این منطقه در مرز با آلمان در منطقه تاریخی آلزاس واقع شده است و بخش Bas-Rhin است ، در سال ۲۰۱۸ ، این شهر ۲۸۴،۶۷۷ نفر جمعیت داشت.

استراسبورگ ، مقر رسمی پارلمان اروپا

استراسبورگ نقش عمده ای به عنوان یک مرکز تجاری ، تجاری و فرهنگی ایفا می کند ، این شهر علاوه بر نقش سنتی خود به عنوان شهر اصلی آلزاس ، مقر تعدادی از نهادها و ارگانهای اروپایی از جمله پارلمان اروپا ، شورای اروپا و دادگاه اروپایی حقوق بشر است و دارای چندین دانشگاه است.

مرکز شهر ، با مسیرهای پیاده روی و اتومبیل های تراموا ، به یک مقصد گردشگری محبوب نیز تبدیل شده است ، یک فرودگاه منطقه ای در 9 مایلی جنوب غربی شهر واقع شده است.

هر ساله بیش از 50000 دانشجوی داخلی و بین المللی وارد شهر استراسبورگ می شوند این دانشجویان تقریبا 20 درصد از جمعیت شهر را تشکیل می دهند.

استراسبورگ همچنین یک شهر دانشجویی با چشم انداز بین المللی است و 20 درصد از دانشجویان محصل در این شهر را دانشجوی بین المللی تشکیل می دهند و هر ساله بیش از 50000 نفر در جستجوی آپارتمان یا خوابگاه برای اجاره هستند ، یک دانشجو باید به طور متوسط 400 یورو در ماه برای اقامت خود هزینه کند و هزینه زندگی در این شهر 867 یورو برای هر ماه است.

استراسبورگ مقر بیش از بیست موسسه بین المللی است که مشهورترین آن شورای اروپا و پارلمان اروپا است.

لیون دومین منطقه شهری بزرگ فرانسه

لیون هم در لیست بهترین شهر های فرانسه برای تحصیل است ، لیون سومین شهر بزرگ و دومین منطقه شهری بزرگ فرانسه است ، این شهر در محل تلاقی رودخانه های Rhône و Saône ، در حدود 470 کیلومتری جنوب شرقی پاریس ، 320 کیلومتری شمال مارسی و 56 کیلومتری شمال شرقی Saint-ientienne واقع شده است.

شهر لیون در سال 2017 دارای 516،092 نفر جمعیت بود که از نظر اقتصادی یک مرکز بزرگ برای بانکداری و همچنین صنایع شیمیایی ، دارویی و بیوتکنولوژی است.

این شهر دارای صنعت نرم افزاری قابل توجهی با تمرکز ویژه بر بازی های ویدئویی است ، در سال های اخیر بخش نوپای محلی را تقویت کرده است ، لیون میزبان مقر بین المللی اینترپل ، آژانس بین المللی تحقیقات سرطان و یورونیوز است ؛ با توجه به موسسه تحقیقات جهانی سازی و رتبه بندی جهانی ، لیون از سال 2018 به عنوان شهر بتا در نظر گرفته شد.

لیون پر از تاریخ و زیبایی ، فرصت های زیادی را برای رشد ، یادگیری ، معاشرت و شروع زندگی بزرگسالان به دانشجویان ارائه می دهد ، مجموعه ای از گزینه های مطالعه در موسسات فراوان وجود دارد ، دانشگاه لیون COMUE دارای 12 موسسه عضو و 25 موسسه مرتبط است ، اعضای دانشگاه شامل دانشگاه ژان مولن و دانشگاه لومیر است که دوره های علوم انسانی و اجتماعی را ارائه می دهند و دانشگاه کلود برنارد که علوم و فناوری ، ورزش و آموزش را تدریس می کند.

هر دانشجو برای تامین هزینه زندگی در این شهر 847 یورو در هر ماه نیاز دارد و هزینه خوابگاه دانشجویی به طور متوسط 390 یورو برای هر ماه می باشد.

تولوز مرکز صنعت هوا فضای اروپا

بهترین شهر های فرانسه برای تحصیل بدون نام شهر تولز بی معنی است ، تولوز مرکز بخش فرانسوی هاوت گارون و منطقه اوکیتانی است ، این شهر در ساحل رودخانه Garonne قرار دارد و چهارمین شهر بزرگ فرانسه با ۴۷۹،۵۵۳ نفر جمعیت می باشد ، تولوز مرکز صنعت هوا فضای اروپا است همچنین میزبان مقر اروپایی اینتل و مرکز فضایی تولوز CNES (CST) ، بزرگترین مرکز فضایی در اروپا است.

تولوز مرکز صنعت هوا فضای اروپا

دانشگاه تولوز یکی از قدیمی ترین های اروپا است که در 1229 تاسیس شد و شهر تولوز با بیش از 103،000 دانشجو ، چهارمین پردیس دانشگاهی بزرگ فرانسه است ، در این شهر خوابگاه های متنوعی برای دانشجویان تدارک دیده شده که شامل خوابگاه های دانشگاه ها ، استودیو ها و یا آپارتمان های خصوصی است ، متوسط هزینه مورد نیاز برای هزینه اجاره اقامت 500 یورو در ماه است ، هر فرد برای تامین هزینه های خود در این شهر علاوه بر خوابگاه به طور متوسط به 970 یورو در ماه نیاز دارد.

تولوز دارای آب و هوای معتدل نیمه گرمسیری است ، بارندگی زیاد در ماه های تابستان مانع از طبقه بندی شهر در منطقه آب و هوایی مدیترانه ای می شود ؛ مسیر هوایی بین تولوز -بلگناک و فرودگاه های پاریس شلوغ ترین مسیر در فرانسه است و 3.2 میلیون مسافر را در سال 2019 جابجا می کند ، با توجه به رتبه بندی ها تولوز پویاترین شهر فرانسه می باشد.

مون پلیه پایتخت بخش هرو

مونپلیه شهری در جنوب فرانسه و نزدیک دریای مدیترانه است ، یکی از بزرگترین مراکز شهری در منطقه اکسیتانیا ، مونپلیه پایتخت بخش هرو است ، جمعیت ساکنین این شهر 290000 نفر است ، این شهر در زمینی تپه ای در 10 کیلومتری داخلی ساحل مدیترانه ، در رودخانه لز واقع شده است.

مونپلیه دارای آب و هوای مدیترانه ای با زمستان های خنک و مرطوب و تابستان های گرم و نسبتا خشک است ، مونپلیه توسط راه آهن از جمله قطارهای سریع السیر TGV خدمت می کند ، ایستگاه اصلی راه آهن مونپلیه سنت روخ است.

دانشگاه مونپلیه ، که سالانه حدود 7000 دانشجوی بین المللی را به خود جذب می کند ، با وجود 800 سال قدمت ، در رتبه بندی رویترز به عنوان نوآورترین دانشگاه های اروپا در سال 2018 رتبه اول را کسب کرد.

شاید 2750 ساعت آفتاب گیری مونپلیه در سال نیز به جذابیت آن کمک کرده و به آن کمک کرده است تا نمره 10/10 را برای محیط و کیفیت زندگی کسب کند ، اگر این شهر زیبا دانشجویان را مجبور می کند که پس از اتمام تحصیلات خود بمانند ، خوب است بدانید که فرصت های شغلی در شهر نیز در حال افزایش است.

نانت ششمین شهر بزرگ در فرانسه

نانت شهری در لوار آتلانتیک در لوار ، ۵۰ کیلومتر از ساحل اقیانوس اطلس است ، این شهر با جمعیت ۳۰۹٫۳۴۶ نفر در نانت ششمین شهر بزرگ در فرانسه است ؛ نانت با سنت نازیر ، یک بندر دریایی در خور لور ، یکی از کلانشهرهای اصلی شمال غربی فرانسه را تشکیل می دهد ، این شهر از طریق بزرگراه A11 که از آنژه ، لمانز و شارتر می گذرد به پاریس متصل می شود.

نانت ششمین شهر بزرگ در فرانسه

این مقر اداری بخش لوار آتلانتیک و منطقه Pays de la Loire یکی از 18 منطقه فرانسه است ، نانت از نظر تاریخی و فرهنگی به بریتانی ، دوک و استان سابق تعلق دارد و حذف آن از منطقه اداری مدرن بریتانی بحث برانگیز است.

منطقه شهری نانت یکی از بزرگترین مراکز دانشگاهی در فرانسه است ، بیش از 117000 دانشجو دارد ، این دانشجویان تقریبا 25 از کلان شهر ها را نشان می دهند ، نانت همچنین یک شهر دانشجویی با چشم انداز بین المللی است ، 30 درصد از دانشجویان نانت دانشجوی بین المللی هستند ، هزینه اجاره خوابگاه در شهر لیل 557 یورو است و هر دانشجو برای تامین هزینه زندگی خود 743 یورو در ماه نیاز دارد.

نانت دارای آب و هوای اقیانوسی متأثر از مجاورت آن با اقیانوس اطلس است ، این شهر یک شهر پر جنب و جوش و صنعتی با اقتصاد رو به رشد است.

لیل در نزدیکی مرز فرانسه با بلژیک

شهری در قسمت شمالی فرانسه ، در فلاندرس فرانسه است که در رودخانه دئول ، در نزدیکی مرز فرانسه با بلژیک قرار دارد ، جمعیت ساکنین این شهر بیش از 233000 نفر است ، لیل را می توان با آب و هوای معتدل اقیانوسی توصیف کرد ، تابستانها به طور معمول به دمای متوسط بالا نمی رسند ، اما زمستان ها می توانند از دمای انجماد پایین بیایند بارندگی در تمام طول سال زیاد است.

کلان شهر لیل با بیش از 110،000 دانشجو یکی از برترین شهر های دانشجویی فرانسه است ، این شهر میزبان یکی از بزرگترین دانشگاه های فرانسه است که آن را به گزینه ای جذاب برای دانشجویان محلی و بین المللی تبدیل کرده است ، دانشگاه دیل دارای 67000 دانشجو است و سالانه پذیرای 8000 دانشجوی خارجی می باشد.

در طول سال اتفاقات زیادی در لیل رخ می دهد تا جمعیت دانشجویی را مشغول نگه دارد ، این شهر دارای مکان های هیجان انگیز بزرگ و کوچکی از جمله Zenith ، یک محل برگزاری 7000 نفر در مرکز شهر ، Biplane ، یک تئاتر و سالن کنسرت کوچک داوطلبانه مدیریت شده و La Gare Saint-Sauveur یک ایستگاه باربری سابق است که توسط شهر لیل میزبان رویداد های فرهنگی است.

دانشجویان می توانند به راحتی تمام وسایل مورد نیاز خود را تهیه کنند ، هزینه اجاره خوابگاه برای دانشجویان محصل در این شهر 600 یورو در ماه است و علاوه بر این هزینه زندگی دانشجویان حدود 700 یورو در ماه می باشد.

پاریس پایتخت و پرجمعیت ترین شهر فرانسه

پاریس پایتخت و پرجمعیت ترین شهر فرانسه است و دارای جمعیت تخمینی ۲،۱۷۵،۶۰۱ نفر است ، از قرن هفدهم ، پاریس یکی از مراکز عمده مالی اروپا ، دیپلماسی ، تجارت ، مد ، غذا ، علم و هنر در اروپا بوده است ؛ این شهر مرکز و مقر دولت منطقه و استان ایل دو فرانس یا منطقه پاریس است.

پاریس پایتخت و پرجمعیت ترین شهر فرانسه

پاریس راه اصلی راه آهن ، بزرگراه و حمل و نقل هوایی است که توسط دو فرودگاه بین المللی پاریس-شارل دوگل و پاریس-اورلی خدمت می کند ، این شهر دارای آب و هوای اقیانوسی معمولی اروپای غربی است که تحت تأثیر جریان آتلانتیک شمالی قرار دارد ، آب و هوای آن در طول سال معتدل و نسبتا مرطوب است.

پاریس دارای بالاترین نسبت افراد تحصیل کرده است ، حدود ۴۰ درصد از مردم پاریس دارای مدرک دیپلم یا بالاتر بودند ، منطقه پاریس میزبان بیشترین موسسات آموزش عالی در فرانسه است ، ۵۵ مرکز تخصصی آموزش عالی خارج یا داخل ساختار دانشگاه دولتی در این شهر مشغول فعالیت هستند ، بسیاری از افراد علاقه مند به رشته های علوم پزشکی دانشگاه های پاریس را برای تحصیل انتخاب می کنند ؛ شرایط تحصیل این رشته ها را در مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه بخوانید.

سالانه بیش از 340،000 دانش آموز در مرکز پاریس تحصیل می کنند ، به طور کلی بیش از 500000 دانشجو سالانه در پاریس تحصیل می کنند که 20 درصد از آن ها بین المللی هستند ، هزینه اجاره خوابگاه در پاریس به طور متوسط 770 یورو در ماه و هزینه زندگی برای هر دانشجو علاوه بر هزینه خوابگاه 954 یورو در ماه است ، بنابراین پاریس یکی از گران ترین شهرهای جهان برای امرار معاش است.

اگر می خواهید بدانید چه مشاغلی در پاریس و کلا در فرانسه مورد نیاز است و بدانید که آیا با حرفه ای که در آن مهارت دارید از پس خرج و مخارج در این کشور بر می آیید یا نه ، مقاله کار در فرانسه را بخوانید.

سوالات پر تکرار بهترین شهر های فرانسه برای تحصیل

ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) همواره در تلاشیم تا شما را با روش های قانونی مهاجرت تحصیلی آشنا کنیم ، رشته و علاقه مندی های خود را در بخش دیدگاه بنویسید تا مشاوران ما شما را راهنمایی کنند.

هزینه زندگی دانشجویی در استراسبورگ فرانسه چقدر است؟

یک دانشجو باید به طور متوسط 400 یورو در ماه برای اقامت خود هزینه کند و هزینه زندگی در این شهر 867 یورو برای هر ماه است.

هزینه خوابگاه دانشجویی در لیون چقدر است؟

هر دانشجو برای تامین هزینه زندگی در این شهر 847 یورو در هر ماه نیاز دارد و هزینه خوابگاه دانشجویی به طور متوسط 390 یورو برای هر ماه می باشد.

آب و هوای تولوز فرانسه چگونه است و آیا این شهر مکان مناسبی برای تحصیل است؟

تولوز دارای آب و هوای معتدل نیمه گرمسیری است ، بارندگی زیاد در ماه های تابستان مانع از طبقه بندی شهر در منطقه آب و هوایی مدیترانه ای می شود ، دانشگاه تولوز یکی از قدیمی ترین های اروپا است که در 1229 تاسیس شد و شهر تولوز با بیش از 103،000 دانشجو ، چهارمین پردیس دانشگاهی بزرگ فرانسه است

شرایط پاریس برای تحصیل در فرانسه چگونه است؟

پاریس دارای بالاترین نسبت افراد تحصیل کرده است ، حدود 40 درصد از مردم پاریس دارای مدرک دیپلم یا بالاتر بودند ، منطقه پاریس میزبان بیشترین موسسات آموزش عالی در فرانسه است ، 55 مرکز تخصصی آموزش عالی خارج یا داخل ساختار دانشگاه دولتی در این شهر مشغول فعالیت هستند.

با توجه به محبوبیت فرانسه در بین دانشجویان بین المللی مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی با بررسی شهر های این کشور بهترین شهر های فرانسه برای تحصیل را معرفی کردند ، در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر موسسه در شهر های تهران و شیراز تماس بگیرید ، همچنین برای اگاهی از مشاغل و حرفه هایی که در فرانسه مورد نیاز است و شما می توانید پس از ورود در آن ها به کار مشغول شوید ، مقاله کار در فرانسه را بخوانید.

3/5 - (2 امتیاز)

2 دیدگاه در “بهترین شهر های فرانسه برای تحصیل

 1. Ghazal Jangjoo گفت:

  سلام و وقت به خیر . می خواستم بدونم که رشته ی روان شناسی در مقطع کارشناسی ارشد ( مستر ) در دانشگاه سوفیا انتیپولیس ارائه میشه ؟؟

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   بررسی رشته های دانشگاهی بر عهده تیم اجرایی موسسه می باشد ولی رشته روانشناسی معمولا در همه دانشگاه ها ارائه می‌شود.

   با تشکر از سوال شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو
خانه