ویزای دانشجویی فرانسه

ویزای دانشجویی فرانسه را می توان یکی از سه نوع ویزای تحصیل در این کشور دانست ، در این مقاله از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) هم به تمام زوایای دریافت ویزای دانشجویی فرانسه خواهیم پرداخت با ما همراه باشید.

در کنار این محتوا ، پیشنهاد می کنیم مقاله تحصیل در فرانسه را بخوانید تا در رابطه با پذیرش در دانشگاه های این کشور نحوه دریافت بورسیه تحصیلی ، اطلاعات به روزی بدست آورید.

پس از دریافت پذیرش از دانشگاه های کشور فرانسه باید نسبت به دریافت ویزای دانشجویی فرانسه اقدام نمایید که با ارائه نامه پذیرش و فراهم کردن بقیه مدارک لازم و مراجعه به سفارت این کشور امکان پذیر خواهد شد ، هرچه مقطع تحصیلی در خواستی شما بالاتر باشد شانس بیشتری در دریافت ویزا خواهید داشت ، همچنین ویزای دانشجویی فرانسه شامل ویزای همراه می باشد که برای کسانی که تمایل دارند با فردی مانند همسر و یا مادر خود به این کشور وارد شوند مزیتی بزرگ نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی است.

فهرست مطالب
ویزای دانشجویی فرانسه

ویدئو و پادکستی که در ادامه تقدیم می کنیم ، می تواند جایگزینی برای مطالعه کامل مقاله باشد البته با مطالعه مقاله جزئیات بسیار بیشتری را دریافت خواهید کرد اما اگر زمان کافی برای مطالعه ندارید ، می توانید از فیلم و پادکستی که روناک به شما تقدیم کرده بهره مند شوید ، مدت زمان این ویدئو و پادکست ، تنها 3 دقیقه است و امکان ذخیره نیز وجود دارد.

پادکست ویزای دانشجویی فرانسه

پخش ویدیو

روند اخذ ویزای دانشجویی فرانسه معمولا بیشتر از سه ماه طول نمی کشد و گاهی اوقات در مدت کوتاه تری صادر می شود ، توجه داشته باشید که ویزای توریستی ، از هر نوع كه باشد ، نه در فرانسه و نه در هیچ یك از دیگر كشورهای اروپایی به هیچ عنوان قابل تغییر به ویزای دانشجویی نیست.

انواع ویزای دانشجویی در فرانسه

ویزای دانشجویی در فرانسه خود انواع مختلفی را شامل می شود و هر یک از افراد می توانند با توجه به هدف خود نیازمند یک نوع ویزای مشخص باشند ، انواع ویزای دانشجویی در فرانسه شامل موارد زیر است:

ویزا جهت امتحان ورودی در صورتی که بخواهید برای تحصیل در یک دانشگاه و یا موسسه آموزشی در فرانسه در یک آزمون شرکت کنید یک ویزا کوتاه مدت حداکثر 90 روزه به صورت رایگان برای شما صادر می شود . در صورتی که در آزمون مورد نظر خود قبول شوید بدون بازگشت به کشور مبدا می توانید تقاضای ویزای تحصیلی بلند مدت نمایید.
ویزای کوتاه مدت دانشجویی نوعی ویزای شینگن رایگان است و در صورتی صادر می شود که قصد اقامت در فرانسه به مدت کمتر از سه ماه را داشته باشید . این ویزا قابل تمدیدی نیز نمی باشد.
ویزای بلند مدت شینگن چنانچه قصد پذیرش در دانشگاه های فرانسه را برای بیشتر از شش ماه دارید ، باید برای ویزای طولانی مدت که VLT-TS نام دارد درخواست دهید . این ویزا به مدت یک سال صادر شده و معمولا برای دانشجویان دوره کارشناسی سه سال ، کارشناسی ارشد دو سال و دکترا چهار سال قابل تمدید می باشد.

پس از اتمام دوره تحصیلی زمان ویزا نیز به اتمام خواهد رسید که باید کشور فرانسه را ترک کرده و یا نسبت به تمدید یا تعویض آن اقدام نمایید ، هزینه درخواست ویزای دانشجویی برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا تقریبا ۹۹ یورو است.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

بهترین ویزای تحصیلی فرانسه با توجه به شرایط سنی و تحصیلی شما چیست؟ با ما تماس بگیرید.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

ورود به فرانسه از طریق ویزای دوره زبان​

France Visa

ورود به فرانسه از طریق ویزای دوره زبان

روشی دیگر برای هموار نمودن مسیر تحصیل در مراکز آموزشی فرانسه وجود دارد که آن هم گذراندن دوره های زبان در کالج های مختلف این کشور است ، در این شیوه می توانید پروسه اخذ مجوز اقامت را برای خود آسان تر کرده و بدون بازگشت به ایران ویزایتان را تمدید کنید ، اگرچه ورود به فرانسه از طریق ویزای دوره زبان به عنوان ویزای کوتاه مدت شناخته می شود اما یکی از کوتاه ترین مسیرها برای اخذ ویزای دانشجویی فرانسه است که البته غیر قابل تمدید می باشد.

خوب است بدانید که ورود به فرانسه از طریق تحصیلی هر چند به صورت کوتاه مدت صورت پذیرد ، می تواند امکان کار در فرانسه را نیز برای شما فراهم سازد ، دوره های زبان دارای مزیت های بسیاری برای متقاضیان از ایران است که شما را از اساتید فرانسوی زبان بهره مند ساخته و امکان یادگیری سریع و بدون لهجه زبان فرانسه را برایتان فراهم می سازد.

یکی از اصلی ترین مزیت های ثبت نام در کلاس های زبان عدم وجود محدودیت سنی برای شرکت در دوره ها است که امکان یادگیری زبان فرانسه را برای هر سن و شرایطی به وجود می آورد ، طول این دوره ها می تواند از چند ماه تا دو سال تعیین شود که داوطلبان در ابتدا با شرکت در یک آزمون تعیین سطح به کلاس مناسب خود راهنمایی می شوند.

اگر قصد تحصیل در کشور فرانسه در رشته های علوم پزشکی را دارید ، سری به مقالات زیر بزنید.

نکات مهم اخذ ویزای تحصیل در فرانسه

خوب است که در رابطه با اخذ ویزای دانشجویی فرانسه از تمامی جزئیات لازم مطلع باشید تا با ریجکت درخواست خود مواجه نشوید ، در این زمینه به عنوان اولین اصل باید دقت داشته باشید که تنها در صورتی که نامه پذیرش از یک دانشگاه را ارائه دهید واجد شرایط دریافت ویزای تحصیلی خواهید بود ، همچنین در صورتی که موفق به دریافت بورسیه تحصیلی از دانشگاه موردنظر خود بشوید نیازی به ارائه مدرک تمکن مالی نخواهید داشت ، برای دریافت نکات مهم اخذ ویزای تحصیل در فرانسه با ما در تماس باشید.

همچنین ارائه مدرک زبانی که برای تحصیل انتخاب کرده اید از اهمیت ویژه ای برخوردار است و روز مصاحبه در سفارت دانش زبانی تان محک زده خواهد شد تا مشخص شود در چه حد قادر به برقراری ارتباط با محیط پیرامون خود خواهید بود ، توصیه می شود که حتی اگر زبان انگلیسی را به عنوان زبان تحصیل خود انتخاب کرده اید تا حدی به زبان فرانسه نیز آشنایی پیدا کنید.

زیرا برای زندگی و یا کار در این کشور باید به زبان فرانسوی تا حدی مسلط باشید ، همچنین ضمیمه کردن مدرک زبان فرانسه به مدارک خود می تواند روند اخذ ویزا را برایتان آسانتر نماید ، تمام مدارک باید به زبان فرانسه ترجمه شده باشد و به تایید سفارت فرانسه برسد.

نکات مهم اخذ ویزای تحصیل در فرانسه
منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

آیا با ویزاهای کوتاه مدت فرانسه هم می توان خانواده را همراه برد؟ مشاوره رایگان بگیرید!

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

ویزای دانشجویی فرانسه

مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی فرانسه

سفارت فرانسه با توجه به شرایط دانشجو و دوره ای که قصد سپری کردن آن در فرانسه را دارد به مدارک مختلفی برای ویزای دانشجویی فرانسه نیازدارد که در هر پرونده متفاوت است ، اما برخی از مدارک به عنوان اصلی ترین مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی فرانسه باید در تمامی پرونده ها فراهم شوند:

  • فرم درخواست ویزا
  • تمام مدارک تحصیلی خود
  • نامه پذیرش از دانشگاه
  • مدارک اثبات تمکن مالی
  • گذرنامه به همراه عکس
  • مدرک زبان فرانسه
  • پرداخت هزینه ویزا

سوالات پر تکرار ویزای دانشجویی فرانسه

تنها در صورتی که نامه پذیرش از یک دانشگاه را ارائه دهید واجد شرایط دریافت ویزای تحصیلی خواهید بود ، همچنین در صورتی که موفق به دریافت بورسیه تحصیلی از دانشگاه موردنظر خود بشوید نیازی به ارائه مدرک تمکن مالی نخواهید داشت.

توصیه می شود که حتی اگر زبان انگلیسی را به عنوان زبان تحصیل خود انتخاب کرده اید تا حدی به زبان فرانسه نیز آشنایی پیدا کنید ، زیرا برای زندگی و یا کار در این کشور باید به زبان فرانسوی تا حدی مسلط باشید ، همچنین ضمیمه کردن مدرک زبان فرانسه به مدارک خود می تواند روند اخذ ویزا را برایتان آسانتر نماید

بله ، ورود به فرانسه از طریق تحصیلی هر چند به صورت کوتاه مدت صورت پذیرد ، می تواند امکان کار در فرانسه را نیز برای شما فراهم سازد.

یکی از اصلی ترین مزیت های ثبت نام در کلاس های زبان عدم وجود محدودیت سنی برای شرکت در دوره ها است که امکان یادگیری زبان فرانسه را برای هر سن و شرایطی به وجود می آورد ، طول این دوره ها می تواند از چند ماه تا دو سال تعیین شود که داوطلبان در ابتدا با شرکت در یک آزمون تعیین سطح به کلاس مناسب خود راهنمایی می شوند.

چنانچه قصد پذیرش در دانشگاه های فرانسه را برای بیشتر از شش ماه دارید ، باید برای ویزای طولانی مدت که VLT-TS نام دارد درخواست دهید ، این ویزا به مدت یک سال صادر شده و معمولا برای دانشجویان دوره کارشناسی سه سال ، کارشناسی ارشد دو سال و دکترا چهار سال قابل تمدید می باشد.

ما این قول را به شما عزیزان می دهیم که برای ورود و تحصیل در کشور فرانسه  در کنار شما باشیم و بهترین و سریع ترین اقدامات را برای دریافت ویزای دانشجویی فرانسه انجام دهیم ، مشاوران ما در دفاتر تهران و شیراز موسسه مهاجرتی رجبی همراه شما هستند تا بهترین تصمیم را با توجه به شرایط خاص خود بگیرید ، با ما در تماس باشید ، همچنین توصیه می کنیم مقاله مهاجرت به فرانسه را بخوانید تا با برترین روش های قانونی ورود و اقامت در این کشور زیبا آشنا شوید.

مقالات مربوط به برخی از رشته های پر طرفدار فرانسه را در اینجا می توانید ببینید.

نمونه ای از کلاینت های موسسه مهاجرتی رجبی که موفق به اخذ ویزای دانشجویی فرانسه شدند را در زیر میبینید ، به بخش " ما تا حالا چیکار کردیم " بروید و بقیه موارد را مشاهده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rate this post
منو
خانه